Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά και στην περίοδο της αναμονής της χοριακης! Ενώ ήμουν αρκετά χαλαρή αυτές τις μέρες, τσεκαρα το χαρτι των εμβρυολογων που έλεγε την ηλικία της δοτριας. 18 ετών και πανικοβλήθηκα!είχα επισκεφτεί τον τσιργ ο οποίος μου είχε πει ότι δεν θέλει κοριτσάκια 20 χρόνων γιατί δίνουν "νταουνακια" όπως κ οι μεγάλες. Εμπιστεύτηκα τον γιατρό όταν μου είπε ότι είναι καλή και ας μην είχαμε την ίδια ομάδα αίματος.Απλα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ήμουν πιο επιλεκτική?? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 39 λεπτά , Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά και στην περίοδο της αναμονής της χοριακης! Ενώ ήμουν αρκετά χαλαρή αυτές τις μέρες, τσεκαρα το χαρτι των εμβρυολογων που έλεγε την ηλικία της δοτριας. 18 ετών και πανικοβλήθηκα!είχα επισκεφτεί τον τσιργ ο οποίος μου είχε πει ότι δεν θέλει κοριτσάκια 20 χρόνων γιατί δίνουν "νταουνακια" όπως κ οι μεγάλες. Εμπιστεύτηκα τον γιατρό όταν μου είπε ότι είναι καλή και ας μην είχαμε την ίδια ομάδα αίματος.Απλα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ήμουν πιο επιλεκτική?? 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!! Το ότι μια τόσο νεαρή κοπέλα δίνει νταουνακια πρώτη φορά το ακούω και το διαβάζω. Έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά. Ούτε εμένα με ενδιέφερε να έχω την ίδια ομάδα αίματος με την δοτρια μου . Φαντάσου είπα στον γιατρό ότι δε με νοιάζει να έχει τα ίδια χρώματα με εμένα αλλά δεν τον έπεισα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Πολύ πολύ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!! Το ότι μια τόσο νεαρή κοπέλα δίνει νταουνακια πρώτη φορά το ακούω και το διαβάζω. Έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά. Ούτε εμένα με ενδιέφερε να έχω την ίδια ομάδα αίματος με την δοτρια μου . Φαντάσου είπα στον γιατρό ότι δε με νοιάζει να έχει τα ίδια χρώματα με εμένα αλλά δεν τον έπεισα.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!αυτό σκέφτηκα ένα βήμα τη φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Omorfi36 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!αυτό σκέφτηκα ένα βήμα τη φορά!!!

Ακριβώς!!!μήπως και που αγχωνόμαστε και ψάχνουμε συνέχεια καταλάβαμε τίποτα; Απόλαυσε όσο μπορείς την αναμονή και χάιδευε κοιλίτσα να καλοπιασεις τα μπεμπέ τα γατζωθουν γερά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/10/2022 at 5:28 ΜΜ, Viv37 είπε:

Με τα διδυμακια ειναι πιο ευκολο απ οτι με 1 μωρο εννοουσαν γιατι τωρα απασχολουνται και λιγη ωρα μεταξυ τους τα μωρα και παιρνουν και μια μικρη ανασα οι φιλες μου! Με το ενα μωρο...τρεχατε ποδαρακια μου χαχαχα!

Ευχαριστω γλυκουλα μου! Ευχομαι να ειναι ολα καλα. Ανυπομονω να το δουμε στον υπερηχο γιατι μου ελειψε! Πώς αντεχαν οι μαμαδες μας χωρις υπερηχους παλιοτερα αναρωτιεμαι!!! 

Μπραβο!! Τελος η αναμονη!! Τωρα αρχιζουν τα ωραια! Λοιπον εγω εκανα προετοιμασια 18 μερες και εκανα χοριακη 10 μερες μετα την ετ! Αναλογα τι θα σου πει ο γιατρος σου

Θα δεις και τη φατσουλα του

2 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά και στην περίοδο της αναμονής της χοριακης! Ενώ ήμουν αρκετά χαλαρή αυτές τις μέρες, τσεκαρα το χαρτι των εμβρυολογων που έλεγε την ηλικία της δοτριας. 18 ετών και πανικοβλήθηκα!είχα επισκεφτεί τον τσιργ ο οποίος μου είχε πει ότι δεν θέλει κοριτσάκια 20 χρόνων γιατί δίνουν "νταουνακια" όπως κ οι μεγάλες. Εμπιστεύτηκα τον γιατρό όταν μου είπε ότι είναι καλή και ας μην είχαμε την ίδια ομάδα αίματος.Απλα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ήμουν πιο επιλεκτική?? 

Καλησπερα και με το καλο εγκυουλα! Στη σχολη μας ελεγαν οτι σε μικρη ηλικια ειναι πολυ μικρα τα ποσοστα, οσο ομως ανεβαινει η ηλικια , αυξανονται οι πιθανοτητες για νταουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά και στην περίοδο της αναμονής της χοριακης! Ενώ ήμουν αρκετά χαλαρή αυτές τις μέρες, τσεκαρα το χαρτι των εμβρυολογων που έλεγε την ηλικία της δοτριας. 18 ετών και πανικοβλήθηκα!είχα επισκεφτεί τον τσιργ ο οποίος μου είχε πει ότι δεν θέλει κοριτσάκια 20 χρόνων γιατί δίνουν "νταουνακια" όπως κ οι μεγάλες. Εμπιστεύτηκα τον γιατρό όταν μου είπε ότι είναι καλή και ας μην είχαμε την ίδια ομάδα αίματος.Απλα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ήμουν πιο επιλεκτική?? 

Κι εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό για τη μικρή ηλικία. Όπως είπε η @MaryH κι εγώ για τις μεγαλύτερες ηλικίες ξέρω. Εκτός αν υπάρχει στενή συγγένεια με άτομο που έχει σύνδρομο down. Σε αυτή την περίπτωση πράγματι μπορεί να φέρει το γονίδιο και μια μικρότερη σε ηλικία κοπέλα. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2022 at 4:14 PM, palmoira said:

Σ ευχαριστώ πολύ! Για κάποιος από εμάς η μητρότητα είναι μια ανηφόρα αλλά με πείσμα, επιμονή και αισιοδοξία τελικά τα καταφέρνουμε. Πραγματικά έχω ευχηθεί πολλές φορές να μην περάσει καμία γυναίκα το δικό μου γολγοθά όμως να ξέρεις γλυκιά μου ότι εδώ μέσα υπάρχουν πολλές ηρωίδες που αξίζουν συγχαρητήρια. Εύχομαι πολύ σύντομα και εσύ να τα καταφέρεις και θα δεις ότι ξεχνιούνται οι δυσκολίες και μένει μόνο η ικανοποίηση ότι τα κατάφερες! Γι αυτό και όσες τα έχουμε καταφέρει έχουμε υποχρέωση να στηρίζουμε όσες προσπαθούν γιατί και εμάς κάποιες άλλες γυναίκες μας στήριξαν και μας σήκωσαν κάθε φορά που απογοητευόμασταν. 

Eχω μερες να μπω και ειδα οτι προσπαθεις για δευτερο; Μπραβο.Ποσο καιρο μετα;Ειχες και αλλη βλαστοκυστη; Σου ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα, γεια σας και πάλι! :)

Διαβάζω όλο ωραία πράγματα εδώ, γέννες, εγκυμοσύνες θετικές χοριακές, εμβρυομεταφορές, μου δίνετε τόση χαρά, όση δε μπορείτε να φανταστείτε, πραγματικά! Είναι όπως το είπε και η @Melissa Robert, χαίρομαι σα να συμβαίνουν σε μένα! Εύχομαι όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν, όλες οι ελπίδες να γίνουν βεβαιότητα, να σας χαμογελάσει η τύχη και να πάρετε αυτό που τόσο λαχταράτε και που με τόσο κόπο, υπομονή και επιμονή το επιδιώκετε! 

@Neli83, @gigi 72, @Fili να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, γερά να είναι και καλότυχα και ό,τι άλλο επιθυμούν να έχουν!!! :wub:

@Viv37, @geozak, @vik80, @Live, Love, Laugh, @Melissa Robert@marina_86 απίστευτη χαρά με τα νέα σας!!!!! 

@Viv37 ήθελα τόσο πολύ να γράψω τότε, είχα κατασυγκινηθεί, αλλά πραγματικά δε γινότανε, με συγχωρείς. Αχ τι καλά κοριτσάκι μου, με το καλό το exotic baby! 

@geozak έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου, πέταξα απ'  τη χαρά μου, το ίδιο και για τη @vik80, και έχω να σου πω ότι ήτανε και μία άλλη κοπέλα εδώ, νομίζω η @alina80, η οποία έγινε μανούλα δις, με έμβρυα από ίδια δότρια και αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον τη μία απο τις 2 φορές (αν όχι και τις 2), είχε "χαμηλή" χοριακή αρχικά, και μάλιστα επίσης αν θυμάμαι καλά, ούτε καν διπλασιαζότανε. Και όλα πήγανε καλά. Δις. (Το αυτό ευχόμαστε και στην αγαπημένη μας @palmoira! )

@Live, Love, Laugh, @Melissa Robert όλα καλά από δω και πέρα, όλα τέλεια εύχομαι!

@marina_86 νταξ, τρελάθηκα ρε συ χαχαχαχαχα! Γέλασα τόσο πολύ με το εορταστικό σου ποστ, την ξέρω πολύ καλά αυτή τη δυσπιστία, είμαστε πολύ καλές φίλες, κολλητές χαχαχαχα!  

@chitaneta, @Villi, @Leila, @Marla@  σας εύχομαι ένα ομαλότατο και πάρα πολύ ευχάριστο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας!!!

@Condios , @silvy22, @thalasa, @Chrussa1982, @Smaro79,  @Hope19, @Ναντιν40, @lizard12 , @chara14, @Corkie εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να χαρούμε και με τα δικά σας νέα!!!

@Theodo, @eir&alex, @dreamy, @Stefania76, @Omorfi36, @Asteraki19 καλώς ήρθατε και ισχύει ό,τι ευχήθηκα στο παραπάνω γκρουπ!!!

 

@MaryH, @Rafaelatarzan , @anoulious, @Ελισάβετ καπ 2 είσαστε οι φάροι του τόπικ αυτού, όλες με έχετε κάνει να κλάψω από συγκίνηση, ειδικά εσύ @anoulious τι να πω... περιγράφεις ακριβώς τις εικόνες που ονειρεύτηκα τόσες και τόσες φορές, είναι σα να είσαι στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ!!!

@Annaforyou, η δική μας δότρια, ελπίζω να είσαι καλά και αισιόδοξη όπως πάντα, και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα οσονούπω!!!

@palmoira, @Elenalda@, @Augousta78, @Omorfi36 εύχομαι ολόψυχα θετική, θετικότατη χοριακή και να πάνε όλα μα όλα καλά!!!! @palmoira μου, κι εγώ τα διάβασα όλα, σας ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε όλα αυτά. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι πέτυχες μία φορά ήδη. Το σώμα σου ξέρει, το έχει ξανακάνει και θα το ξανακάνει για το αδερφάκι!!! Φιλιά πολλά και κουράγιο στις μέρες της αναμονής σε όλες σας, εύχομαι τα καλύτερα!!!

Φιλιά σε όλες σας και μία αγκαλιά από μένα στην κάθε μία. :wub:

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια, θα επανορθώσω το συντομότερο δυνατό!

(Edit: Ουπς! Ξέχασα να πω κάτι πολύ σημαντικό, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αγάπη και τη ζεστασιά που μου δείξατε κατά την προσπάθειά μου. Είμαστε πολύ μόνοι μας, ο σύζυγος κι εγώ, κατάμονοι, δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, οπότε αυτό που πήρα από εδώ μέσα ήτανε πολύ σημαντικό για μένα.)

(Το παρακάτω αναφέρει πράγματα που μπορεί να προκαλέσουν δυσάρεστα συναισθήματα.)

____________________________________

Όσο για τα δικά μου, όπως θα έχετε καταλάβει δεν είναι και πολύ ευχάριστα, δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας. Περάσαμε δύσκολα η αλήθεια είναι, και γι' αυτό δίσταζα να γράψω τόσο καιρό. Μια το αποφάσιζα, μια έκανα πίσω, τόσα ευχαριστα, δεν ήθελα να ρίξω το τόπικ που πετάει! :P Όμως, όταν διάβασα πια και τα της Μαρίνας ξεσηκώθηκα, ήθελα να βγω να πανηγυρίσω σαν φανατικός οπαδός που παίρνει η ομάδα του το πρωτάθλημα, χαχαχααχ! Είμαι πλέον και αρκετά καλυτερα και ψυχολογικά και σωματικά, ε, λίγο ακόμα το τριβέλισα μέσα μου και σήμερα τα κατάφερα! :mrgreen:

Εύχομαι όλες να ζήσετε τις εικόνες που ονειρευόσαστε, λίγο τύχη ρε γμτ χρειάζεται! :D (Όπως είχε πει και η Βίλλι αν θυμάμαι καλά κάπου, και συμφωνώ απόλυτα.)

Τι αστερι εισαι!!!! Φωτεινο!!!! Και αστέρια να σε λουζουν συνέχεια....

Τα αστέρια κορίτσια, τα έμαθα σε ενα σεμινάριο προσωπικής εξέλιξης....κάθε πρωί νοητα σκεφτείτε αστέρια να σας λούζουν και στείλτε και στους αγαπημενους σας.....ολοι τα εχουμε αναγκη....με αυτον τον τρόπο στέλνουμε θετική ενέργεια.....

Στέλνω λοιπόν σε όλες μας αστέρια φωτεινά για τύχη και επίτευξη του στόχου μας....

Εγω αναμένω για χοριακή

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα, γεια σας και πάλι! :)

Διαβάζω όλο ωραία πράγματα εδώ, γέννες, εγκυμοσύνες θετικές χοριακές, εμβρυομεταφορές, μου δίνετε τόση χαρά, όση δε μπορείτε να φανταστείτε, πραγματικά! Είναι όπως το είπε και η @Melissa Robert, χαίρομαι σα να συμβαίνουν σε μένα! Εύχομαι όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν, όλες οι ελπίδες να γίνουν βεβαιότητα, να σας χαμογελάσει η τύχη και να πάρετε αυτό που τόσο λαχταράτε και που με τόσο κόπο, υπομονή και επιμονή το επιδιώκετε! 

@Neli83, @gigi 72, @Fili να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, γερά να είναι και καλότυχα και ό,τι άλλο επιθυμούν να έχουν!!! :wub:

@Viv37, @geozak, @vik80, @Live, Love, Laugh, @Melissa Robert@marina_86 απίστευτη χαρά με τα νέα σας!!!!! 

@Viv37 ήθελα τόσο πολύ να γράψω τότε, είχα κατασυγκινηθεί, αλλά πραγματικά δε γινότανε, με συγχωρείς. Αχ τι καλά κοριτσάκι μου, με το καλό το exotic baby! 

@geozak έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου, πέταξα απ'  τη χαρά μου, το ίδιο και για τη @vik80, και έχω να σου πω ότι ήτανε και μία άλλη κοπέλα εδώ, νομίζω η @alina80, η οποία έγινε μανούλα δις, με έμβρυα από ίδια δότρια και αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον τη μία απο τις 2 φορές (αν όχι και τις 2), είχε "χαμηλή" χοριακή αρχικά, και μάλιστα επίσης αν θυμάμαι καλά, ούτε καν διπλασιαζότανε. Και όλα πήγανε καλά. Δις. (Το αυτό ευχόμαστε και στην αγαπημένη μας @palmoira! )

@Live, Love, Laugh, @Melissa Robert όλα καλά από δω και πέρα, όλα τέλεια εύχομαι!

@marina_86 νταξ, τρελάθηκα ρε συ χαχαχαχαχα! Γέλασα τόσο πολύ με το εορταστικό σου ποστ, την ξέρω πολύ καλά αυτή τη δυσπιστία, είμαστε πολύ καλές φίλες, κολλητές χαχαχαχα!  

@chitaneta, @Villi, @Leila, @Marla@  σας εύχομαι ένα ομαλότατο και πάρα πολύ ευχάριστο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας!!!

@Condios , @silvy22, @thalasa, @Chrussa1982, @Smaro79,  @Hope19, @Ναντιν40, @lizard12 , @chara14, @Corkie εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να χαρούμε και με τα δικά σας νέα!!!

@Theodo, @eir&alex, @dreamy, @Stefania76, @Omorfi36, @Asteraki19 καλώς ήρθατε και ισχύει ό,τι ευχήθηκα στο παραπάνω γκρουπ!!!

 

@MaryH, @Rafaelatarzan , @anoulious, @Ελισάβετ καπ 2 είσαστε οι φάροι του τόπικ αυτού, όλες με έχετε κάνει να κλάψω από συγκίνηση, ειδικά εσύ @anoulious τι να πω... περιγράφεις ακριβώς τις εικόνες που ονειρεύτηκα τόσες και τόσες φορές, είναι σα να είσαι στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ!!!

@Annaforyou, η δική μας δότρια, ελπίζω να είσαι καλά και αισιόδοξη όπως πάντα, και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα οσονούπω!!!

@palmoira, @Elenalda@, @Augousta78, @Omorfi36 εύχομαι ολόψυχα θετική, θετικότατη χοριακή και να πάνε όλα μα όλα καλά!!!! @palmoira μου, κι εγώ τα διάβασα όλα, σας ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε όλα αυτά. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι πέτυχες μία φορά ήδη. Το σώμα σου ξέρει, το έχει ξανακάνει και θα το ξανακάνει για το αδερφάκι!!! Φιλιά πολλά και κουράγιο στις μέρες της αναμονής σε όλες σας, εύχομαι τα καλύτερα!!!

Φιλιά σε όλες σας και μία αγκαλιά από μένα στην κάθε μία. :wub:

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια, θα επανορθώσω το συντομότερο δυνατό!

(Edit: Ουπς! Ξέχασα να πω κάτι πολύ σημαντικό, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αγάπη και τη ζεστασιά που μου δείξατε κατά την προσπάθειά μου. Είμαστε πολύ μόνοι μας, ο σύζυγος κι εγώ, κατάμονοι, δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, οπότε αυτό που πήρα από εδώ μέσα ήτανε πολύ σημαντικό για μένα.)

(Το παρακάτω αναφέρει πράγματα που μπορεί να προκαλέσουν δυσάρεστα συναισθήματα.)

____________________________________

Όσο για τα δικά μου, όπως θα έχετε καταλάβει δεν είναι και πολύ ευχάριστα, δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας. Περάσαμε δύσκολα η αλήθεια είναι, και γι' αυτό δίσταζα να γράψω τόσο καιρό. Μια το αποφάσιζα, μια έκανα πίσω, τόσα ευχαριστα, δεν ήθελα να ρίξω το τόπικ που πετάει! :P Όμως, όταν διάβασα πια και τα της Μαρίνας ξεσηκώθηκα, ήθελα να βγω να πανηγυρίσω σαν φανατικός οπαδός που παίρνει η ομάδα του το πρωτάθλημα, χαχαχααχ! Είμαι πλέον και αρκετά καλυτερα και ψυχολογικά και σωματικά, ε, λίγο ακόμα το τριβέλισα μέσα μου και σήμερα τα κατάφερα! :mrgreen:

Εύχομαι όλες να ζήσετε τις εικόνες που ονειρευόσαστε, λίγο τύχη ρε γμτ χρειάζεται! :D (Όπως είχε πει και η Βίλλι αν θυμάμαι καλά κάπου, και συμφωνώ απόλυτα.)

Καλημέρα αγαπημένη!❤️ Αρχικά να πω... τι μνήμη είναι αυτή καλέ; Πού μας θυμήθηκες όλες μία προς μία; Έπαθα σοκ! Αφού διάβαζα κ έλεγα δεν είναι δυνατόν! Εύγε! ❤️

Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι έγινε τελικά. Είχαμε μείνει στο ότι πήρες θετική χοριακη. Πόσο ήταν η χοριακη; Διπλασιάστηκε ή σταμάτησε νωρίς; Πότε δηλ σταμάτησε η εξέλιξη; Ρωτάω γιατί κι αυτό κάτι λέει σαν στοιχείο. Τώρα πόσα μας μένουν; Είχατε 3 βλαστοκυστες, τώρα έχετε μία ή δύο; Ο γιατρός τι σας είπε; Εγώ είμαι λίγο των ερωτήσεων για να μπορώ να καταλάβω καλύτερα μια κατάσταση. Συγγνώμη αν σε ζοριζω. Αν δεν θέλεις, δεν λες λεπτομέρειες. ❤️

Αγαπημένη εγώ κλασικά αρνούμαι να το πιστέψω στο 100%. Λέω αν δεν ακούσω την καρδιά να χτυπάει δυνατά, όλα τ' άλλα με κάνουν να χαίρομαι φυσικά αλλά έχω ανασφάλεια. Και ας πάω για έναν ρημαδο-υπέρηχο επιτέλους να δούμε τι υπάρχει εκεί μέσα. Γιατί μέχρι στιγμής μόνο από το τηλέφωνο μιλάμε με τον γιατρό μου. Την Παρασκευή έχω ραντεβού για να δούμε το ενδομήτριο και αν υπάρχει σάκος κτλ. Άντε να δούμε... 

@palmoira @Augousta78 σήμερα περιμένετε αποτελέσματα; Εύχομαι τριψήφια νούμερα!❤️

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 25 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλημέρα αγαπημένη!❤️ Αρχικά να πω... τι μνήμη είναι αυτή καλέ; Πού μας θυμήθηκες όλες μία προς μία; Έπαθα σοκ! Αφού διάβαζα κ έλεγα δεν είναι δυνατόν! Εύγε! ❤️

Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι έγινε τελικά. Είχαμε μείνει στο ότι πήρες θετική χοριακη. Πόσο ήταν η χοριακη; Διπλασιάστηκε ή σταμάτησε νωρίς; Πότε δηλ σταμάτησε η εξέλιξη; Ρωτάω γιατί κι αυτό κάτι λέει σαν στοιχείο. Τώρα πόσα μας μένουν; Είχατε 3 βλαστοκυστες, τώρα έχετε μία ή δύο; Ο γιατρός τι σας είπε; Εγώ είμαι λίγο των ερωτήσεων για να μπορώ να καταλάβω καλύτερα μια κατάσταση. Συγγνώμη αν σε ζοριζω. Αν δεν θέλεις, δεν λες λεπτομέρειες. ❤️

Αγαπημένη εγώ κλασικά αρνούμαι να το πιστέψω στο 100%. Λέω αν δεν ακούσω την καρδιά να χτυπάει δυνατά, όλα τ' άλλα με κάνουν να χαίρομαι φυσικά αλλά έχω ανασφάλεια. Και ας πάω για έναν ρημαδο-υπέρηχο επιτέλους να δούμε τι υπάρχει εκεί μέσα. Γιατί μέχρι στιγμής μόνο από το τηλέφωνο μιλάμε με τον γιατρό μου. Την Παρασκευή έχω ραντεβού για να δούμε το ενδομήτριο και αν υπάρχει σάκος κτλ. Άντε να δούμε... 

@palmoira @Augousta78 σήμερα περιμένετε αποτελέσματα; Εύχομαι τριψήφια νούμερα!❤️

Με το καλό!!!! Εχεις δικιο για την ανασφάλεια

Εγώ το είχα περάσει σε εξωσωματικη με δικά μου

Πήγα στον γιατρό στα 42 μου και του λεω οτι θελουμε παιδι....σε ενα μήνα, χωρις να κανω καμια εξεταση, ουτε αμη, ξεκινησα βραχυ πρωτοκολλο...

Εκανα εμβρυομεταφορα, χοριακες και τελικα παλινδρόμησαν....

Βέβαια κορίτσια ςπςιδη δεν ήξερα γενικα την διαδικασια ημουν ηρεμη.....ουτε τι ειναι η χοριακη ηξερα....οτι να ναι

Τωρα μετα απο αλλες δυο αρνητικες χοριακες, ολη αυτη η αναμονη ειναι τοοοοοσο ψυχοφθορα....

Αλλα υπομονη και πιστη!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@griaKota μετά από 4 διεγέρσεις, 5 αποβολές, 1 σπερματεγχυση , 4 κύκλους femara, 1 φυσικό κύκλο , 6 έμβρυο μεταφορές, χειρουργεία, χιλιάδες δεκαδες ευρώ, άπειρη κούραση και ταλαιπωρία στον ύψιστο βαθμό...ναι...τα καταφέραμε προς το παρόν....ο φόβος με κυριεύει αλλά προχωράμε μέρα με τη μέρα..... Είμαι στο 5ο....... εύχομαι γρήγορα κορίτσι μου κ σένα....σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες...στην αποβολή του Φεβρουαρίου έζησα ότι χειρότερο... περασαμε πολύ δύσκολα 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2022 at 7:29 ΜΜ, palmoira είπε:

Την Τετάρτη 19/10. Πρωί πρωί για αίμα και μετά αναμονή μέχρι το μεσημέρι που θα με πάρουν τηλέφωνο. Οι προηγούμενες ημέρες πέρασαν γενικά γρήγορα, από σήμερα όμως έχω αρχίσει να ψιλό αγχώνομαι και να το σκέφτομαι συνέχεια! Και δεν είμαι και πρωτάρα....φαντάσου! Καλή επιτυχία και σε εσένα Αστεράκι! 

Σ αυτό με τον υπέρηχο δεν έχεις άδικο...Πώς άντεχαν όντως? 

Τεταρτη σημερα! Εχουμε νεα;

 

On 17/10/2022 at 11:51 ΠΜ, Augousta78 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια....μπήκα και εγω στην ομαδα, αφου εκανα ηδη μια εμβρυομεταφορα με ωαρια δότριας και είμαι σε ανςμονή χοριακής....το άγχος μεγάλο 

Πρόσφατα ανακάλυψα την παρέα σας και πραγματικά με βοήθησε πολύ, αν και λίγα πρόλαβα να διαβάσω.....η δουλειά και η καθημερινότητα δεν αφήνουν πολυ χρόνο δυστυχως

Εύχομαι καλη επιτυχια σε όλες μας κορίτσια

Καλη σου επιτυχια! Οντως η ομαδα μας βοηθησε ολες! Ποτε εχεις χοριακη; Ευχομαι να δεις ενα πολυ ωραιο νουμερο!

On 17/10/2022 at 7:29 ΜΜ, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας! Έκανα και εγώ εμβρυομεταφορά και στην περίοδο της αναμονής της χοριακης! Ενώ ήμουν αρκετά χαλαρή αυτές τις μέρες, τσεκαρα το χαρτι των εμβρυολογων που έλεγε την ηλικία της δοτριας. 18 ετών και πανικοβλήθηκα!είχα επισκεφτεί τον τσιργ ο οποίος μου είχε πει ότι δεν θέλει κοριτσάκια 20 χρόνων γιατί δίνουν "νταουνακια" όπως κ οι μεγάλες. Εμπιστεύτηκα τον γιατρό όταν μου είπε ότι είναι καλή και ας μην είχαμε την ίδια ομάδα αίματος.Απλα σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ήμουν πιο επιλεκτική?? 

Οι 18χρονες δινουν νταουνακια; Πρωτη φορα το ακουω! Ειχα την εντυπωση οτι οσο πιο μικρες τοσο το καλυτερο!!

 

On 17/10/2022 at 9:29 ΜΜ, MaryH είπε:

Θα δεις και τη φατσουλα του

Καλησπερα και με το καλο εγκυουλα! Στη σχολη μας ελεγαν οτι σε μικρη ηλικια ειναι πολυ μικρα τα ποσοστα, οσο ομως ανεβαινει η ηλικια , αυξανονται οι πιθανοτητες για νταουν

Αληθεια; Τοσο νωρις φαινεται η φατσουλα; Τρελαινομαι!!! 

 

12 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα, γεια σας και πάλι! :)

Διαβάζω όλο ωραία πράγματα εδώ, γέννες, εγκυμοσύνες θετικές χοριακές, εμβρυομεταφορές, μου δίνετε τόση χαρά, όση δε μπορείτε να φανταστείτε, πραγματικά! Είναι όπως το είπε και η @Melissa Robert, χαίρομαι σα να συμβαίνουν σε μένα! Εύχομαι όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν, όλες οι ελπίδες να γίνουν βεβαιότητα, να σας χαμογελάσει η τύχη και να πάρετε αυτό που τόσο λαχταράτε και που με τόσο κόπο, υπομονή και επιμονή το επιδιώκετε! 

@Neli83, @gigi 72, @Fili να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, γερά να είναι και καλότυχα και ό,τι άλλο επιθυμούν να έχουν!!! :wub:

@Viv37, @geozak, @vik80, @Live, Love, Laugh, @Melissa Robert@marina_86 απίστευτη χαρά με τα νέα σας!!!!! 

@Viv37 ήθελα τόσο πολύ να γράψω τότε, είχα κατασυγκινηθεί, αλλά πραγματικά δε γινότανε, με συγχωρείς. Αχ τι καλά κοριτσάκι μου, με το καλό το exotic baby! 

@geozak έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου, πέταξα απ'  τη χαρά μου, το ίδιο και για τη @vik80, και έχω να σου πω ότι ήτανε και μία άλλη κοπέλα εδώ, νομίζω η @alina80, η οποία έγινε μανούλα δις, με έμβρυα από ίδια δότρια και αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον τη μία απο τις 2 φορές (αν όχι και τις 2), είχε "χαμηλή" χοριακή αρχικά, και μάλιστα επίσης αν θυμάμαι καλά, ούτε καν διπλασιαζότανε. Και όλα πήγανε καλά. Δις. (Το αυτό ευχόμαστε και στην αγαπημένη μας @palmoira! )

@Live, Love, Laugh, @Melissa Robert όλα καλά από δω και πέρα, όλα τέλεια εύχομαι!

@marina_86 νταξ, τρελάθηκα ρε συ χαχαχαχαχα! Γέλασα τόσο πολύ με το εορταστικό σου ποστ, την ξέρω πολύ καλά αυτή τη δυσπιστία, είμαστε πολύ καλές φίλες, κολλητές χαχαχαχα!  

@chitaneta, @Villi, @Leila, @Marla@  σας εύχομαι ένα ομαλότατο και πάρα πολύ ευχάριστο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας!!!

@Condios , @silvy22, @thalasa, @Chrussa1982, @Smaro79,  @Hope19, @Ναντιν40, @lizard12 , @chara14, @Corkie εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να χαρούμε και με τα δικά σας νέα!!!

@Theodo, @eir&alex, @dreamy, @Stefania76, @Omorfi36, @Asteraki19 καλώς ήρθατε και ισχύει ό,τι ευχήθηκα στο παραπάνω γκρουπ!!!

 

@MaryH, @Rafaelatarzan , @anoulious, @Ελισάβετ καπ 2 είσαστε οι φάροι του τόπικ αυτού, όλες με έχετε κάνει να κλάψω από συγκίνηση, ειδικά εσύ @anoulious τι να πω... περιγράφεις ακριβώς τις εικόνες που ονειρεύτηκα τόσες και τόσες φορές, είναι σα να είσαι στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ!!!

@Annaforyou, η δική μας δότρια, ελπίζω να είσαι καλά και αισιόδοξη όπως πάντα, και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα οσονούπω!!!

@palmoira, @Elenalda@, @Augousta78, @Omorfi36 εύχομαι ολόψυχα θετική, θετικότατη χοριακή και να πάνε όλα μα όλα καλά!!!! @palmoira μου, κι εγώ τα διάβασα όλα, σας ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε όλα αυτά. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι πέτυχες μία φορά ήδη. Το σώμα σου ξέρει, το έχει ξανακάνει και θα το ξανακάνει για το αδερφάκι!!! Φιλιά πολλά και κουράγιο στις μέρες της αναμονής σε όλες σας, εύχομαι τα καλύτερα!!!

Φιλιά σε όλες σας και μία αγκαλιά από μένα στην κάθε μία. :wub:

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια, θα επανορθώσω το συντομότερο δυνατό!

(Edit: Ουπς! Ξέχασα να πω κάτι πολύ σημαντικό, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αγάπη και τη ζεστασιά που μου δείξατε κατά την προσπάθειά μου. Είμαστε πολύ μόνοι μας, ο σύζυγος κι εγώ, κατάμονοι, δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, οπότε αυτό που πήρα από εδώ μέσα ήτανε πολύ σημαντικό για μένα.)

(Το παρακάτω αναφέρει πράγματα που μπορεί να προκαλέσουν δυσάρεστα συναισθήματα.)

____________________________________

Όσο για τα δικά μου, όπως θα έχετε καταλάβει δεν είναι και πολύ ευχάριστα, δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας. Περάσαμε δύσκολα η αλήθεια είναι, και γι' αυτό δίσταζα να γράψω τόσο καιρό. Μια το αποφάσιζα, μια έκανα πίσω, τόσα ευχαριστα, δεν ήθελα να ρίξω το τόπικ που πετάει! :P Όμως, όταν διάβασα πια και τα της Μαρίνας ξεσηκώθηκα, ήθελα να βγω να πανηγυρίσω σαν φανατικός οπαδός που παίρνει η ομάδα του το πρωτάθλημα, χαχαχααχ! Είμαι πλέον και αρκετά καλυτερα και ψυχολογικά και σωματικά, ε, λίγο ακόμα το τριβέλισα μέσα μου και σήμερα τα κατάφερα! :mrgreen:

Εύχομαι όλες να ζήσετε τις εικόνες που ονειρευόσαστε, λίγο τύχη ρε γμτ χρειάζεται! :D (Όπως είχε πει και η Βίλλι αν θυμάμαι καλά κάπου, και συμφωνώ απόλυτα.)

Κοριτσακι μου σ ευχαροστω πολυ για τα καλα σου λογια! Μας ελειψες! Λυπαμαι που το εμβρυακι σας δεν προχωρησε αλλα τιποτα δεν τελειωσε. Θα τα καταφερεις κ εσυ καποια στιγμη! Οπως εχουμε ξαναπει η ομαδα εδω με τη θετικη της ενεργεια και την μπεμπεδοσκονη που σκορπιζει καθε τοσο κανει θαυματα! Θα ερθει και για σενα η ωρα. Μεχρι τοτε μια τεραστια αγκαλια και να ξερεις οτι ειμαστς εδω και για τα καλα και για τα οχι και τοσο καλα. Και ολες μαζι θα τα καταφερουμε♥️

Υ.Γ  πού μας θυμηθηκες ολες βρε θηριο:-P!!! Εισαι θεα!

3 ώρες πρίν, Augousta78 είπε:

Τι αστερι εισαι!!!! Φωτεινο!!!! Και αστέρια να σε λουζουν συνέχεια....

Τα αστέρια κορίτσια, τα έμαθα σε ενα σεμινάριο προσωπικής εξέλιξης....κάθε πρωί νοητα σκεφτείτε αστέρια να σας λούζουν και στείλτε και στους αγαπημενους σας.....ολοι τα εχουμε αναγκη....με αυτον τον τρόπο στέλνουμε θετική ενέργεια.....

Στέλνω λοιπόν σε όλες μας αστέρια φωτεινά για τύχη και επίτευξη του στόχου μας....

Εγω αναμένω για χοριακή

Τι γλυκο!!! Αστερια και για σενα για μια υπεροχη χοριακη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα… Δε θέλω να είμαι αχάριστη, έχω ήδη ένα παιδάκι όμως το ήθελα πολύ. Δε σας κρύβω ότι κάθε φορά η απογοήτευση και η στεναχώρια είναι μεγάλη. Δε συνηθίζεται… Εύχομαι οι υπόλοιπες να έχετε καλύτερα νέα κορίτσια μου! 

  • Λυπημένη/-ος 16

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...