Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 19/10/2022 at 2:13 ΠΜ, griaKota είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα, γεια σας και πάλι! :)

Διαβάζω όλο ωραία πράγματα εδώ, γέννες, εγκυμοσύνες θετικές χοριακές, εμβρυομεταφορές, μου δίνετε τόση χαρά, όση δε μπορείτε να φανταστείτε, πραγματικά! Είναι όπως το είπε και η @Melissa Robert, χαίρομαι σα να συμβαίνουν σε μένα! Εύχομαι όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν, όλες οι ελπίδες να γίνουν βεβαιότητα, να σας χαμογελάσει η τύχη και να πάρετε αυτό που τόσο λαχταράτε και που με τόσο κόπο, υπομονή και επιμονή το επιδιώκετε! 

@Neli83, @gigi 72, @Fili να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, γερά να είναι και καλότυχα και ό,τι άλλο επιθυμούν να έχουν!!! :wub:

@Viv37, @geozak, @vik80, @Live, Love, Laugh, @Melissa Robert@marina_86 απίστευτη χαρά με τα νέα σας!!!!! 

@Viv37 ήθελα τόσο πολύ να γράψω τότε, είχα κατασυγκινηθεί, αλλά πραγματικά δε γινότανε, με συγχωρείς. Αχ τι καλά κοριτσάκι μου, με το καλό το exotic baby! 

@geozak έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου, πέταξα απ'  τη χαρά μου, το ίδιο και για τη @vik80, και έχω να σου πω ότι ήτανε και μία άλλη κοπέλα εδώ, νομίζω η @alina80, η οποία έγινε μανούλα δις, με έμβρυα από ίδια δότρια και αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον τη μία απο τις 2 φορές (αν όχι και τις 2), είχε "χαμηλή" χοριακή αρχικά, και μάλιστα επίσης αν θυμάμαι καλά, ούτε καν διπλασιαζότανε. Και όλα πήγανε καλά. Δις. (Το αυτό ευχόμαστε και στην αγαπημένη μας @palmoira! )

@Live, Love, Laugh, @Melissa Robert όλα καλά από δω και πέρα, όλα τέλεια εύχομαι!

@marina_86 νταξ, τρελάθηκα ρε συ χαχαχαχαχα! Γέλασα τόσο πολύ με το εορταστικό σου ποστ, την ξέρω πολύ καλά αυτή τη δυσπιστία, είμαστε πολύ καλές φίλες, κολλητές χαχαχαχα!  

@chitaneta, @Villi, @Leila, @Marla@  σας εύχομαι ένα ομαλότατο και πάρα πολύ ευχάριστο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας!!!

@Condios , @silvy22, @thalasa, @Chrussa1982, @Smaro79,  @Hope19, @Ναντιν40, @lizard12 , @chara14, @Corkie εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να χαρούμε και με τα δικά σας νέα!!!

@Theodo, @eir&alex, @dreamy, @Stefania76, @Omorfi36, @Asteraki19 καλώς ήρθατε και ισχύει ό,τι ευχήθηκα στο παραπάνω γκρουπ!!!

 

@MaryH, @Rafaelatarzan , @anoulious, @Ελισάβετ καπ 2 είσαστε οι φάροι του τόπικ αυτού, όλες με έχετε κάνει να κλάψω από συγκίνηση, ειδικά εσύ @anoulious τι να πω... περιγράφεις ακριβώς τις εικόνες που ονειρεύτηκα τόσες και τόσες φορές, είναι σα να είσαι στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ!!!

@Annaforyou, η δική μας δότρια, ελπίζω να είσαι καλά και αισιόδοξη όπως πάντα, και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα οσονούπω!!!

@palmoira, @Elenalda@, @Augousta78, @Omorfi36 εύχομαι ολόψυχα θετική, θετικότατη χοριακή και να πάνε όλα μα όλα καλά!!!! @palmoira μου, κι εγώ τα διάβασα όλα, σας ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε όλα αυτά. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι πέτυχες μία φορά ήδη. Το σώμα σου ξέρει, το έχει ξανακάνει και θα το ξανακάνει για το αδερφάκι!!! Φιλιά πολλά και κουράγιο στις μέρες της αναμονής σε όλες σας, εύχομαι τα καλύτερα!!!

Φιλιά σε όλες σας και μία αγκαλιά από μένα στην κάθε μία. :wub:

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια, θα επανορθώσω το συντομότερο δυνατό!

(Edit: Ουπς! Ξέχασα να πω κάτι πολύ σημαντικό, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αγάπη και τη ζεστασιά που μου δείξατε κατά την προσπάθειά μου. Είμαστε πολύ μόνοι μας, ο σύζυγος κι εγώ, κατάμονοι, δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, οπότε αυτό που πήρα από εδώ μέσα ήτανε πολύ σημαντικό για μένα.)

(Το παρακάτω αναφέρει πράγματα που μπορεί να προκαλέσουν δυσάρεστα συναισθήματα.)

____________________________________

Όσο για τα δικά μου, όπως θα έχετε καταλάβει δεν είναι και πολύ ευχάριστα, δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας. Περάσαμε δύσκολα η αλήθεια είναι, και γι' αυτό δίσταζα να γράψω τόσο καιρό. Μια το αποφάσιζα, μια έκανα πίσω, τόσα ευχαριστα, δεν ήθελα να ρίξω το τόπικ που πετάει! :P Όμως, όταν διάβασα πια και τα της Μαρίνας ξεσηκώθηκα, ήθελα να βγω να πανηγυρίσω σαν φανατικός οπαδός που παίρνει η ομάδα του το πρωτάθλημα, χαχαχααχ! Είμαι πλέον και αρκετά καλυτερα και ψυχολογικά και σωματικά, ε, λίγο ακόμα το τριβέλισα μέσα μου και σήμερα τα κατάφερα! :mrgreen:

Εύχομαι όλες να ζήσετε τις εικόνες που ονειρευόσαστε, λίγο τύχη ρε γμτ χρειάζεται! :D (Όπως είχε πει και η Βίλλι αν θυμάμαι καλά κάπου, και συμφωνώ απόλυτα.)

Κορίτσι μου λυπάμαι αλλά εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή σου. Δυστυχώς είπαμε αυτός ο δρόμος για πολλές από εμάς είναι δύσκολος όμως στο τέλος του μας περιμένει η ευτυχία. Δεν το βάζουμε κάτω. Παλεύουμε όσο αντέχουμε. Τα φιλιά μου και μεγάλη αγκαλίτσα από δύο μικρά χεράκια που έγιναν τριών ετών τώρα πια. 

12 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες και συνοδοιπόροι! Σας υπέρ ευχαριστώ για τη στήριξη και τη συμπαράσταση. Με έναν περίεργο τρόπο δένεσαι σ αυτό το φόρουμ με όλα τα κορίτσια . Είναι οι δυσκολίες, είναι οι χαρές, είναι οι λύπες , έχουμε πολλά που μοιραζόμαστε αλλά κυρίως η ελπίδα ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αυτό ελπίζω και εγώ ξανά γιατί θα ξανά προσπαθήσω δεν το συζητώ. Όσο αντέχω και εγώ και ο σύζυγος θα το παλέψουμε. Έχουμε 3 ακόμη έμβρυα κατεψυγμένα , μπορεί σε κάποιο από αυτά να κρύβεται το μωράκι μας, μπορεί και οχι. Ψυχολογικά αντοχές έχω, σωματικά θα το παλέψω αλλά το οικονομικό είναι μεγάλο πρόβλημα. Θέλω να μιλησω και με ηρεμία με το γιατρό για να δούμε πώς θα κινηθούμε την επόμενη φορα. Προς το παρόν θα προσπαθησω να βελτιώσω όσο μπορώ τη φυσική μου κατάσταση με διατροφη και περπατημα. 
 

Κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε άλλο ένα παιδάκι που τόσο πολύ το θέλετε. Στην ίδια κατάψυξη κάπου εκεί δίπλα στα δικά σου έχω και εγώ άλλα τρία αλλά ούτε καν δεν το σκέφτομαι για τρίτο παιδί. Ίσως σε 20 χρόνια πάλι. 

On 19/10/2022 at 7:36 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Διαβάζοντας το μήνυμα σου νιώθω τον πόνο κ την πίκρα σου αλλά καταλαβαίνω κ κάτι άλλο... πόσο δυνατή είσαι. Και στον αγώνα που όλες δίνουμε η δύναμη κ το πείσμα μας είναι αυτά που μας κρατάνε όρθιες και συνεχίζουμε.

Δυστυχώς και για μένα τα νέα δεν είναι καλά. Πήρα θετική χοριακή ( 187 η πρώτη, 2300 η δεύτερη έξι μέρες μετά ), είδαμε σακο αλλά η χαρά κράτησε πολύ λίγο. Το χειρότερο όμως ειναι ότι εγώ δεν έχω αλλά εμβρυα, μόνο 2 day 3 είχα. 

Είμαι αρκετά καλύτερα τώρα,  παίρνω χρόνο να ηρεμήσω κ σύντομα θα ξεκινήσω πάλι.  Το ποσό σύντομα βέβαια θα εξαρτηθεί κ από το οικονομικό,  ένα αγκάθι για όλες μας, διότι εκτός του ότι δεν υπάρχει σύντροφος απολύθηκα κ από τη δουλειά μου μόλις ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη.  

Όπως κι εσύ άργησα να γράψω γιατί δεν ήθελα να μαυρισω το φόρουμ. Όμως όλα μέσα στη ζωή είναι κ εμείς δεν τα παραταμε όσα χαστούκια κ να φάμε. 

Διαβάζω κάθε μέρα το φόρουμ κ ανυπομονώ να ακούσω κι άλλα ευχάριστα νέα. Σας φιλώ όλες!!!

Λυπάμαι κορίτσι μου. Εύχομαι σύντομα να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα και να γεμίσει η αγκαλιά σου 

On 19/10/2022 at 9:05 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάκι μου.

Ότι και να πω θα είναι λίγο .στέκομαι στο γεγονός ότι πέτυχες εμφύτευση. Η επόμενη φορά, όταν έρθει θα είναι κ η τυχερή. Επιτρέψε μου να σταθώ σε μια λέξη που έγραψες..."το οικονομικό"...

Με περιμένει μια βλαστοκυστη ακόμα .που αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να την βάλω. Γιατί;; Γιατί άδειασε η τσέπη. Και κακά τα ψέματα με την ακρίβεια και την ενεργειακή κρίση πλέον όχι είμαι οριακά αλλά στερουμαστε με τον άντρα μου και βασικά αγαθά διαβίωσης πλέον. Ακούμπησα λοιπόν στο δικό σου αγκάθι κ ένιωσα (τι ειρωνία βέβαια για όλες όσες είμαστε σε αυτή τη θέση) ότι δεν είμαι μόνη. Το μόνο που μου ξεσκίζει την καρδιά είναι ότι το χρήμα μου στερεί το όνειρο.  

Θα είμαι εδώ να χαίρομαι με όλες που συνεχίζουν και συνεχίζουν μέχρι να τα καταφέρουν. Και που ξέρεις....ίσως τα καταφέρουμε κ εμείς κάποια στιγμή. Ίσως σε λίγο καιρό να είναι όλα αλλιώς. Έχε πίστη στον εαυτό σου και μόνο!!!

Σε φιλώ 

Αγαπημένη μου γειτόνισσα όταν θα είσαι έτοιμη να προχωρήσεις να είσαι σίγουρη ότι αυτό το αγκάθι θα βγει πολύ εύκολα από την μέση. Πες εσύ το οκ και θα δεις. Φιλάκια 

7 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Μπράβο κορίτσι μου καλούς διπλασιασμούς τώρα 

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σου ζήσει κορίτσι μου γερό και ευλογημένο το μωράκι σου. 

3 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Μπράβο κορίτσι μου μπορεί να άργησες αλλά έγινε το καλύτερο που θα μπορούσε!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις και να πάρεις αγκαλιά τα μωράκια σου 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Συγχαρητήρια! Δεν θα το πιστέψεις η πρώτη μου χοριακη 9 μέρες μετά την ετ ήταν 73 στις 6 Οκτωβρίου. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε τελεια!

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

Χρύσα μου καλη, ήθελα να σου πω περιμένω και εγώ μήνυμα με λογαριασμό. Θα ήταν μεγάλη μου χαρά να συνεισφέρω έστω και στο ελάχιστο, ώστε να πραγματοποιήσετε το στόχο σας. Μην το αρνηθείς σε παρακαλώ. Η πρόταση έρχεται απευθείας μέσα από την καρδιά μου.

3 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Μπράβο κορίτσι μου, διπλή η χαρά λοιπον!!! Όλα θα πάνε τελεια θα το δεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

Καλησπέρα σε όλες! Εύχομαι πάντα ευχάριστα νέα για την ομάδα!Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες! Να σας ζήσουν τα νεογεννητα μωράκια!

@Chrussa1982 σου έστειλα π.μ. αλλά φαίνεται μη αναγνωσμένο. Μήπως γέμισε το inbox σου;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Συγχαρητήρια!! Μπράβο εύχομαι καλούς διπλασιασμούς! 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/20/2022 at 3:45 AM, griaKota said:

Αχ τι ωραία εικόνα! Μου αρέσουν πολύ τα αστέρια (είμαι και Φυσικός χαχαχα :P), νομίζω είναι στο DNA μας να μας αρέσουν τα αστεράκια. Να 'σαι καλά @Augousta78, ανταποδίδω σε όλα και πιο πολύ ξέρεις πολύ καλά τι σου εύχομαι! Να σου πάνε όλα καλά! Μακάρι! Έχεις δίκιο, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό, κουράγιο! ❤️

Μαρινάκι μου γλυκό, δεν έχω κάθόλου μα καθόλου καλή μνήμη χαχαχαχα! Απλά το τελευταίο διάστημα διάβαζα εντατικά το τόπικ μας, προσπαθώντας να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη, να βρω ίσως κάποιες απαντήσεις από παρόμοιες καταστάσεις, μα πάνω από όλα, είχα (και έχω) πραγματική αγωνία για κάθε μία κοπέλα που μόνο αυτή ξέρει τι περνάει και τι σημαίνουν για αυτήν όλα αυτά και κάπως ρε συ ταυτίζομαι. Με τις χαρές και τις λύπες και όλα. 

Λοιπόν, γέλασα πάρα πολύ με τον καταιγισμό ερωτήσεων. Γέλασα γιατί το περίμενα από σένα αχαχαχχα! Αν δε ρωτούσες, δε θα ήσουν εσύ! Δε με ζορίζεις καθόλου, μη ζητάς συγγνώμη. Και να σου πω κάτι; Με βοήθησες πάρα μα πάρα πολύ με τις ερωτήσεις που έκανες σε άλλες κοπέλες. Γιατί έτσι μάθαινα περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να με διαφωτίσουν σε κάτι που με απασχολεί κι εμένα. Οπότε @marina_86 keep up the good work! :mrgreen:❤️

Θα σου τα πω, αλλά θα ξαναπαρακαλέσω, αν κάποιες κοπέλες θεωρούν ότι μπορεί να τους επηρεάσει αρνητικά και να αγχωθούν, ας μην το διαβάσουν

25/07 η ΕΤ

01/08 - 54.2 Εκείνη τη μέρα είχα γράψει εδώ, κλείνω λάπτοπ να πάω για ύπνο, με πιάνει ροζ αίμα και πολύ έντονοι πόνοι. Από τότε πονούσα και δε μπορούσα να καθίσω σε καρέκλα πολύ, και είχα συνεχώς ροζ. Ο γιατρός είπε οκ, και η αλήθεια είναι ότι είχα περάσει πολύ έντονες αιμορραγίες στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά ήμουνα από εκείνη τη μέρα και μετά συνεχώς ξάπλα.

03/08 - 105.7

06/08 - 418.2

10/08 - 1970

12/08 - 4793 Μέχρι εδώ τις κάναμε γιατί δε μπορούσαμε να δούμε σάκο, και μου είπανε να κάνουμε κάθε 2 μέρες, μέχρι να τον δούμε. Σε αυτή τη φάση τον είδαμε, πήγαμε σε έναν ειδικό στο Γένεσις, του πήρε περίπου 1 ώρα να το βρει, τελικά το έκρυβε ένα μεγάλο ινομύωμα που έχω. Μας είπε ότι δεν του δίνει πολλές πιθανότητες να προχωρήσει, γιατί το ινομύωμα πιέζει το ενδομήτριο και το κάνει λεπτό, και το εμβρυάκι δεν έχει που να αναπτυχθεί, αλλά αν το καταφέρει να ξεπεράσει κάποιο στάδιο, θα είναι οκ. Μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα.

Από κει και πέρα άρχισε ο κατήφορος (14/08), έφαγα τον πόνο της αρκούδας, ήτανε πολύ χάλια, πονούσα τόσο πολύ που ένιωθα σαν σε όνειρο (εφιάλτης, οκ). Την 1η φορά κράτησε 22 ώρες, τη 2η 8. Οι χοριακές σταμάτησαν να ανεβαίνουν, αποφασίστηκε να του δώσουμε λίγο χρόνο μπας και, επειδή είχε παλμό, αν και πολύ αδύναμο (εγώ δεν ήθελα, ήξερα τι θα γίνει, και όσο το καθυστερούσαμε, τόσο πιο χάλια ένιωθα). Αυτό κράτησε για λίγες βδομάδες ακόμα, με μία πολύ μικρή ανάπτυξη, και μετά σταμάτησε η καρδιά του, ήμουν τότε 8 και 1 (σύμφωνα με τα της ΕΤ). Κάναμε και απόξεση, ο καρυότυπος έδειξε φυσιολογικό κοριτσάκι. Δε μπορεί ωστόσο να αποκλειστεί η πιθανότητα να είναι δικά μου τα κύταρρα που εξετάστηκαν και όχι του εμβρύου.

Βλαστοκύστες έχουμε άλλες 3, και σήμερα έμαθα και την ποιότητά τους: 4ΑΑ, 3ΑΑ, 4ΑΒ (το τελευταίο 6ης). Θεωρητικά είναι πολύ καλές.

Με το γιατρό μου δε μίλησα, είχα τσατιστεί πάρα μα πάρα πολύ με τον τρόπο που μου φέρθηκε όλο αυτό το διάστημα. Και το πιο φοβερό από όλα είναι ότι έμαθε ότι σταμάτησε το έμβρυο κτλ από τη γυναικολόγο μου, και δεν πήρε ούτε ένα τηλ, έτσι ρε παιδί μου, να πει κάτι. Όπως καταλαβαίνεις, Χ. Μη με παρεξηγείς, δεν έκανε τίποτα το φρικτό πρακτικά, οκ, κάποιες παραλήψεις ίσως, αλλά τίποτα το φοβερό, αλλά ο τρόπος του για μένα, απαράδεκτος. Κάποια άλλη όμως μπορεί να μην είχε θέμα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό σου (εκτός κι αν πήγα σε άλλον ΚΠ χααχαχα, απέναντι από την Καμάρα δεν είναι;). Από τη μια όταν πονούσα και ένιωθα ότι θα πεθάνω έλεγα στον άντρα μου δεν το ξανακάνω, από την άλλη, ξες πως πάνε αυτά... Να, τα λέμε και με τη Μαιρούλα σε πμς, της έλεγα ότι ψάχνομαι για παρένθετη (γελάνε και οι πέτρες βασικά, εδώ ψωμί δεν έχουμε να φάμε, που πα ρε Καραμήτρο; :P), αλλά να που σήμερα ήμουν εκεί, και ενώ έλεγα θα πάω απλά να βολιδοσκοπήσω, κάτσαμε πόση ώρα. Η 1η εντύπωση θετικότατη. Και μάλιστα, φαντάσου, κάθε φορά που πάμε σε κάποιον καινούριο γιατρό (έχουμε περάσει από πολλούς τόσα χρόνια), φεύγοντας ρωτάω τον άντρα μου πως του φάνηκε, μου λέει πάντα εσένα πως σου φάνηκε(;), τώρα ήταν η 1η φορά που μου απάντησε, πολύ καλός, πολύ διεξοδικός, χαχαχαχαχα! Αααααα και το πιο καταπληκτικό, με ρώτησε η κοπέλα εκεί, αν μου σύστησε τον ΚΠ κάποιος άλλος γιατρός. Πυροτεχνήματα στο κεφάλι μου χαχαχαχα, πήγα να πω, ναι, η δρ. Μαρίνα, χαχαχαχα! :lol:

Μαρίνα είμαι η τελευταία που θα σου πει να μην αγχώνεσαι. Δεν έχει νόημα, γιατί ξέρω ότι θα αγχώνεσαι. Όμως ξέρεις τι σου εύχομαι, και επίσης, οι χοριακές σου είναι πάρα πάρα πολύ καλές. Δεν ξέρω αν θα δείτε 1 ή 2 σάκους (η Μαιρούλα τα ξέρει αυτά καλά χαχαχαχα), αλλά θα δείτε σίγουρα κάτι πολύ πολύ καλό. ❤️ Τι να σου πω; Να προσπαθήσεις να μην το σκέφτεσαι; Δεν παίζει! :P:D

 

Έχεις περάσει πάρα πολλά. Σε καταλαβαίνω, και μόνο οι 5 αποβολές φτάνουν. Και διαβάζοντας το φόρουμ, όταν χάθηκες, σε κάθε σελίδα ήλπιζα ότι θα έμπαινες και θα είχες ευχάριστα νέα, και να που έγινε! Έχεις προχωρήσει πολύ τώρα! Μία αγκαλιά από μένα και κουράγιο! ❤️

Παιδιά έκαν εντατικά λέμε, αφού αυτό με καίει, σκέφτομαι και τίποτα άλλο; χαχαχα! Κατά τα άλλα, τα χω κάψει τα λαμπάκια και δε λειτουργεί, όλο ξεχνάω. :P

Και μένα μου λείψατε πάρα πολύ! ❤️ Αν και εγώ σας διάβαζα, έγινα groupie! :P

@palmoira λυπάμαι, πραγματικά. Εννοείται πως δε συνηθίζεται. Αν μου επιτρέπεις, θα σου πω κάτι. Είσαι πολλά πράγματα, θαρραλέα, ηρωίδα, έχεις υπομονή και επιμονή και πολλά άλλα, αχάριστη μια φορά δεν είσαι. Είναι απολύτως, μα απολύτως, φυσιολογικό να θέλεις και 2ο και 3ο και όσα παιδιά θέλεις, και το δικαιούσαι όπως όλοι μας, και σου εύχομαι να το πετύχεις. Ναι, είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις ήδη ένα, και σίγουρα απαλύνει αυτό που νιώθεις τώρα, αλλά δεν το μηδενίζει. Δε θυμάμαι ποια το είπε, είναι θέμα οικονομικών και ψυχολογικών αντοχών (εγώ θα πρόσθετα και σωματικών) το αν θα συνεχίσεις και σου εύχομαι ολόψυχα να τα βρεις όλα αυτά. :wub:

Τίποτα δεν είναι απόλυτο από ο,τι έχω καταλάβει από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα. Μπορεί να είναι μεγαλούτσικη και να δώσει παιδί, και μία μικρή να μη δώσει, κτλ. Οπότε εγώ θα σου έλεγα πάνε με αυτό που εσύ θεωρείς ότι θέλεις ή δε θέλεις, πχ αν εσένα σου φάινεται σημαντικό να είναι μικρή ή να σου μοιάζει πολύ ή να είναι ή να μην είναι κάποιας εθνικότητας, ζήτα το. Έτσι θα νιώθεις εσύ καλύτερα βασικά. Καλή επιτυχία!!! :D

Παιδιά τη @MaryH την έπρηξα κανονικά, όχι αστεία! :P:mrgreen: Σε ευχαριστώ κι από δω Μαίρη μου, και μόνο που σου τα έγραφα, ήτανε πάρα πολύ για μένα. ❤️

Τη θυμάμαι πολύ καλά τη μαντεψιά που έκανες για τη Μαρίνα πάντως χαχααχα! Μακάρι Μαιρούλα μου, τι να πω. Θα δείξει. :D

Τι όμορφο αυτό που λες! Έκλαψα πολύ για αυτόν τον άνθρωπο, ήταν άδικο από όποια πλευρά κι αν το δεις. Πραγματικός φάρος και αυτός. Πολύ ωραία το συνδέεις με την προσπάθειά μας. Αμήν. 

Αχ δεν είμαι καθόλου Σμαρώ μου, δυστυχώς. :oops: Πολλές φορές σκέφτομαι "ντροπή σου που σκέφτεσαι έτσι, τι θα έλεγε η @Condios;" χαχαχαχα! Παίρνω κουράγιο από εδώ όμως, από όλες σας. Οοοοοοοοοομ! :mrgreen:

Λυπάμαι πάρα πολύ, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη φορά να σου φέρει αυτό που λαχταράς! ❤️ Όσο για το οικονομικό, αχ αυτό το οικονομικό... :???: Πληγή. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, και νομίζω όλες εδώ.

@Chrussa1982 ό,τι και να πω είναι λίγο. Έχεις απόλυτο δίκιο. Μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα πολύ σύντομα! ❤️

Γεια σου @anoulious που ζωγραφίζεις με τις περιγραφές σου! ❤️ Εμένα πάντως με βοηθάτε πολύ, ευχαριστώ και πάλι!

Με κάλυψε απόλυτα η Μαρινα πιο κάτω..Θα σου εγραφα τα ίδια. Είμαι σιγουρη ότι ο γιατρος ούτε θα σε αφήσει να σκεφτείς για παρένθετη.Ειναι πέρα από καλός γιατρος πολύ καλός και έντιμος άνθρωπος και αυτό είναι πολύ βασικό.

6 hours ago, chitaneta said:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Μπράβο κορίτσι!Ποσο πολύ χαίρομαι!Έχεις ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ και στο τέλος τα κατάφερες!Να σας ζήσει!Γερός και καλότυχος!

 

5 hours ago, marina_86 said:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Τι πανέμορφα νεα είναι αυτά!Αν και λίγο δύσκολη μέρα είχα το νου μου να μπω να δω τα νέα σου!Χαίρομαι απίστευτα!

Όλα θα πάνε καλά.Θα ζήσεις τόσο όμορφες στιγμές όσο δε φαντάζεσαι..Εγώ σκέφτομαι την εγκυμοσύνη μου και κλαίω από συγκίνηση.Τελεια αρχή σ' αυτήν την όμορφη διαδρομή!

Χρύσα δεν είναι καθόλου ντροπή .Εύχομαι και πιστεύω σύντομα να ξεπεράσεις αυτό το φυσιολογικό συναίσθημα που νιωθεις και να αφήσεις να σε βοηθήσουμε .

Εννοείται είμαι μέσα και εγώ με το πολύ μικρό ποσό των 50ευρω για αρχή .

Περιμενω.Τα όνειρα θέλουν τόλμη.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σας ζησει ο αντρακος σας!!! Τι ευτυχια!!! Καλη αναρρωση να εχεις μανουλα!!❤❤❤

5 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Διδυμακια!!! Τρελαινομαι!!! Με το καλο να ακουσεις τις καρδουλες!! Σε φιλω!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Γλυκό μου κοριτσάκι να σας ζήσει το μικρούλι.. Γερό και καλότυχο να είναι στην ζωή του,και εσείς να είστε υγιείς να το μεγαλώσετε με αγάπη.. Ένα μεγάλο φιλί από μένα στην μουριτσα του. 

8 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

@marina_86εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά και τα εμβρυακια σου να μεγαλώνουν και να προχωράνε χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι να τα πάρεις στην αγκαλιά σου υγιέστατα. 

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

@Chrussa1982μην αισθάνεσαι άσχημα για την εξομολόγηση σου αυτή.. Ολες περάσαμε δύσκολα οικονομικά και περνάμε.. Έχουμε γονατίσει στην κυριολεξία.. Εμείς να φανταστείς με δανεικά είμαστε ακόμα.. Ωστόσο ότι μπορώ και εγώ από το υστέρημά μου να βοηθήσω, θα το κάνω με χαρά .. Όταν αισθανθείς έτοιμη και θέλεις μου στέλνεις και εμένα προσωπικό μήνυμα και θα είμαι κοντά σου να μπορέσω έστω με αυτό το λιθαράκι βοήθειας να συνεισφέρω ώστε να κατορθώσεις να πραγματοποιήσεις το πολυπόθητο όνειρο..Δηλ. να κρατήσεις και εσύ ενα μωράκι στην αγκαλιά σου. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχάριστα συμβαίνουν στην ομάδα μας και χαίρομαι πολύ ! @chitaneta να σας ζήσει , γερό και καλοτυχο να είναι !! @marina_86 συγχαρητήρια , τρελαίνομαι !!.. δυο σάκους ρε θηρίο ;;; Με το καλό να ακούσεις και τις καρδούλες τους . @Chrussa1982 εννοείται ότι δε χρειάζεται να νιώθεις άσχημα . Στειλε μου κι εμένα πμ. Αν χρειαστεί και όταν γεννήσεις με το καλό και ζορίζεσαι οικονομικά , πάλι να ζητήσεις βοήθεια . Εγώ θα χαρώ να βοηθήσω όπως μπορώ , το λέω μέσα από την καρδιά μου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

@marina_86 υπέροχα νέα!!!❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Αχ χιλια μπραβο!!!!καλη συνεχεια ευχομαι!!!! 

Αυτα τα ομορφα νεα, ποσο ενθαρρυντικα ειναι για εμας τις υπολοιπες!!! Ενα βημα πιο κοντα στην πραγματοποιηση του ονειρου νιωθω καθε φορα

21 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

Να συμπεριλάβεις και εμενα στην αποστολη λογαριασμου.....καταλαβαινω τη δυσκολη θεση που ερχεσαι αλλα στη ζωη καλο θα ειναι να δεχομαστε την βοηθεια των αλλων, κυριως την ανιδιοτελη...και εγω με δυσκολια δεχομαι βοηθεια αλλα προσπαθω να το αλλαξω αυτο...

Ολοι μας εχουμε αναγκη απο βοηθεια, αλλος ψυχολογικη, αλλος οικονομικη, αλλος πρακτικη.....το συμπαν βρισκει το μεσον να μας βοηθησει, μερικες φορες ομως εμεις το αρνουμαστε γιατι δεν το καταλαβαινουμε....

Με πολλη αγαπη ολα αυτα!!!!!

21 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Καλοτυχοι και ευτυχιαμενοι να ειστε ολοι!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με συγκινείτε πραγματικά! Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Όπως μου λέει κ ο γιατρός, για να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα, πάμε βήμα βήμα με συγκρατημένη αισιοδοξία. 

Θα ήθελα να σας πω ότι πάθαμε λίγο με τους δύο σάκους. Να εξηγήσω τον λόγο κ πολλές από εσάς θα με καταλάβουν ακριβώς. Θεωρούσα ότι ποτέ μα ποτέ δεν θα εμένα έγκυος. Ούτε σε ένα, οπότε το δύο δεν περνούσε καν από το μυαλό μου. Όχι μία μου φταίει το ενδομήτριο, όχι μία μου φταίνε τα έμβρυα, όχι μου φταίει η τύχη μας η μαύρη! Αφού σκεφτείτε ότι είχα πει στον γιατρό να βάλει κ τα 3 που είχαν περισσέψει "για να τελειώνουμε", όπως του είχα πει χαρακτηριστικά... Ευτυχώς αρνήθηκε!!! Οπότε το ότι έγινε εμφύτευση, το ότι έγινε κ στα δύο μου δημιουργεί μια ανακούφιση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να εξελιχθούν και τα δύο. Αλλά αυτό που με φοβίζει πάνω απ' όλα είναι μη γίνει κάτι και γυρίσω πάλι στο μηδέν. Ένα σενάριο που πάντα είναι πιθανό και πάντα το ίδιο τρομακτικό κ επίπονο... Κι αυτό το μηδέν κάποιες το έχουμε φάει κ με το κουτάλι κ με το μαχαιροπίρουνο. ❤️ 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marina_86 είπε:

Κορίτσια με συγκινείτε πραγματικά! Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Όπως μου λέει κ ο γιατρός, για να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα, πάμε βήμα βήμα με συγκρατημένη αισιοδοξία. 

Θα ήθελα να σας πω ότι πάθαμε λίγο με τους δύο σάκους. Να εξηγήσω τον λόγο κ πολλές από εσάς θα με καταλάβουν ακριβώς. Θεωρούσα ότι ποτέ μα ποτέ δεν θα εμένα έγκυος. Ούτε σε ένα, οπότε το δύο δεν περνούσε καν από το μυαλό μου. Όχι μία μου φταίει το ενδομήτριο, όχι μία μου φταίνε τα έμβρυα, όχι μου φταίει η τύχη μας η μαύρη! Αφού σκεφτείτε ότι είχα πει στον γιατρό να βάλει κ τα 3 που είχαν περισσέψει "για να τελειώνουμε", όπως του είχα πει χαρακτηριστικά... Ευτυχώς αρνήθηκε!!! Οπότε το ότι έγινε εμφύτευση, το ότι έγινε κ στα δύο μου δημιουργεί μια ανακούφιση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να εξελιχθούν και τα δύο. Αλλά αυτό που με φοβίζει πάνω απ' όλα είναι μη γίνει κάτι και γυρίσω πάλι στο μηδέν. Ένα σενάριο που πάντα είναι πιθανό και πάντα το ίδιο τρομακτικό κ επίπονο... Κι αυτό το μηδέν κάποιες το έχουμε φάει κ με το κουτάλι κ με το μαχαιροπίρουνο. ❤️ 

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!Και μένα μου φαίνεται απίστευτο!!! Αφού κοιτάζω την κοιλιά στον καθρέφτη και ρωτάω τον άντρα μου,είναι εγκυμοσύνης αυτή η κοιλιά;Εδώ και μια βδομάδα τα καταλαβαίνω τα μωράκια!!! Από χθές που με καθησύχασε ο γιατρός μετά την β επιπέδου αρχίζω και νιώθω μια απεριόριστη χαρά .Αρχίζω κι ονειρεύομαι τα μωρά!!!Τι να  πω!!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2022 at 2:13 ΠΜ, griaKota είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα, γεια σας και πάλι! :)

Διαβάζω όλο ωραία πράγματα εδώ, γέννες, εγκυμοσύνες θετικές χοριακές, εμβρυομεταφορές, μου δίνετε τόση χαρά, όση δε μπορείτε να φανταστείτε, πραγματικά! Είναι όπως το είπε και η @Melissa Robert, χαίρομαι σα να συμβαίνουν σε μένα! Εύχομαι όλα σας τα όνειρα να πραγματοποιηθούν, όλες οι ελπίδες να γίνουν βεβαιότητα, να σας χαμογελάσει η τύχη και να πάρετε αυτό που τόσο λαχταράτε και που με τόσο κόπο, υπομονή και επιμονή το επιδιώκετε! 

@Neli83, @gigi 72, @Fili να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, γερά να είναι και καλότυχα και ό,τι άλλο επιθυμούν να έχουν!!! :wub:

@Viv37, @geozak, @vik80, @Live, Love, Laugh, @Melissa Robert@marina_86 απίστευτη χαρά με τα νέα σας!!!!! 

@Viv37 ήθελα τόσο πολύ να γράψω τότε, είχα κατασυγκινηθεί, αλλά πραγματικά δε γινότανε, με συγχωρείς. Αχ τι καλά κοριτσάκι μου, με το καλό το exotic baby! 

@geozak έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου, πέταξα απ'  τη χαρά μου, το ίδιο και για τη @vik80, και έχω να σου πω ότι ήτανε και μία άλλη κοπέλα εδώ, νομίζω η @alina80, η οποία έγινε μανούλα δις, με έμβρυα από ίδια δότρια και αν θυμάμαι καλά, τουλάχιστον τη μία απο τις 2 φορές (αν όχι και τις 2), είχε "χαμηλή" χοριακή αρχικά, και μάλιστα επίσης αν θυμάμαι καλά, ούτε καν διπλασιαζότανε. Και όλα πήγανε καλά. Δις. (Το αυτό ευχόμαστε και στην αγαπημένη μας @palmoira! )

@Live, Love, Laugh, @Melissa Robert όλα καλά από δω και πέρα, όλα τέλεια εύχομαι!

@marina_86 νταξ, τρελάθηκα ρε συ χαχαχαχαχα! Γέλασα τόσο πολύ με το εορταστικό σου ποστ, την ξέρω πολύ καλά αυτή τη δυσπιστία, είμαστε πολύ καλές φίλες, κολλητές χαχαχαχα!  

@chitaneta, @Villi, @Leila, @Marla@  σας εύχομαι ένα ομαλότατο και πάρα πολύ ευχάριστο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να σφίξετε τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας!!!

@Condios , @silvy22, @thalasa, @Chrussa1982, @Smaro79,  @Hope19, @Ναντιν40, @lizard12 , @chara14, @Corkie εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να χαρούμε και με τα δικά σας νέα!!!

@Theodo, @eir&alex, @dreamy, @Stefania76, @Omorfi36, @Asteraki19 καλώς ήρθατε και ισχύει ό,τι ευχήθηκα στο παραπάνω γκρουπ!!!

 

@MaryH, @Rafaelatarzan , @anoulious, @Ελισάβετ καπ 2 είσαστε οι φάροι του τόπικ αυτού, όλες με έχετε κάνει να κλάψω από συγκίνηση, ειδικά εσύ @anoulious τι να πω... περιγράφεις ακριβώς τις εικόνες που ονειρεύτηκα τόσες και τόσες φορές, είναι σα να είσαι στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ!!!

@Annaforyou, η δική μας δότρια, ελπίζω να είσαι καλά και αισιόδοξη όπως πάντα, και να ακούσουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα οσονούπω!!!

@palmoira, @Elenalda@, @Augousta78, @Omorfi36 εύχομαι ολόψυχα θετική, θετικότατη χοριακή και να πάνε όλα μα όλα καλά!!!! @palmoira μου, κι εγώ τα διάβασα όλα, σας ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε όλα αυτά. Είναι πάρα πολύ θετικό το ότι πέτυχες μία φορά ήδη. Το σώμα σου ξέρει, το έχει ξανακάνει και θα το ξανακάνει για το αδερφάκι!!! Φιλιά πολλά και κουράγιο στις μέρες της αναμονής σε όλες σας, εύχομαι τα καλύτερα!!!

Φιλιά σε όλες σας και μία αγκαλιά από μένα στην κάθε μία. :wub:

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια, θα επανορθώσω το συντομότερο δυνατό!

(Edit: Ουπς! Ξέχασα να πω κάτι πολύ σημαντικό, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αγάπη και τη ζεστασιά που μου δείξατε κατά την προσπάθειά μου. Είμαστε πολύ μόνοι μας, ο σύζυγος κι εγώ, κατάμονοι, δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, οπότε αυτό που πήρα από εδώ μέσα ήτανε πολύ σημαντικό για μένα.)

(Το παρακάτω αναφέρει πράγματα που μπορεί να προκαλέσουν δυσάρεστα συναισθήματα.)

____________________________________

Όσο για τα δικά μου, όπως θα έχετε καταλάβει δεν είναι και πολύ ευχάριστα, δεν προχώρησε το εμβρυάκι μας. Περάσαμε δύσκολα η αλήθεια είναι, και γι' αυτό δίσταζα να γράψω τόσο καιρό. Μια το αποφάσιζα, μια έκανα πίσω, τόσα ευχαριστα, δεν ήθελα να ρίξω το τόπικ που πετάει! :P Όμως, όταν διάβασα πια και τα της Μαρίνας ξεσηκώθηκα, ήθελα να βγω να πανηγυρίσω σαν φανατικός οπαδός που παίρνει η ομάδα του το πρωτάθλημα, χαχαχααχ! Είμαι πλέον και αρκετά καλυτερα και ψυχολογικά και σωματικά, ε, λίγο ακόμα το τριβέλισα μέσα μου και σήμερα τα κατάφερα! :mrgreen:

Εύχομαι όλες να ζήσετε τις εικόνες που ονειρευόσαστε, λίγο τύχη ρε γμτ χρειάζεται! :D (Όπως είχε πει και η Βίλλι αν θυμάμαι καλά κάπου, και συμφωνώ απόλυτα.)

@griaKotaκορίτσι μου γλυκό ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.. Λυπάμαι πολύ που πέρασες αυτή την άσχημη κατάσταση..Ο Θεός όμως είναι μεγάλος.. Έχει για όλους.. Κάνε την προσευχή σου και προχώρα.. Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις και να μπεις πολύ σύντομα και εσύ στο club των μαμάδων με ένα υγιέστατο μωράκι η παραπάνω.. Ποιός ξέρει όλα είναι πιθανά.. Φιλιά πολλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, marina_86 said:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Αγαπημένη Μαρίνα!!! Τι όμορφα νεα!!!❤️ ❤️ ❤️ 

Να πανε όλα καλά σου ευχομαι μεσα απο τξν καρδιά  μου❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...