Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 21/10/2022 at 4:28 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένα μου πλάσματα, 

Η σκέψη σας κ μόνο με συγκινεί αφάνταστα!! Σας εξομολογήθηκα κάτι πολύ πολύ δικό μου για να ξαλαφρωσω κ να ηρεμήσω. Όμως έρχομαι σε δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να δεχτώ αυτή την ανθρώπινη κ ειλικρινή σας σκέψη. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με λησμονήσει η Παναγία μας και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα φέρει γαλήνη στη ζωή μου .

Σας φιλώ όλες!!!

 

@Elenalda@ μου!!! Τι όμορφα νέα!!! Καλούς διπλασιασμους!!! Τέλεια χοριακη για μια βλαστοκυστουλα!!!

Xρυσα μου , κι εγω αν αποφασισεις να προχωρησεις θελω να σε βοηθησω.

Αυτο το εμβρυακι εχει πολυ support παντως. Νομιζω με τοση θετικη ενεργεια θα τα παει περιφημα!

On 21/10/2022 at 4:51 ΜΜ, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σας ζησει ο μπεμπουλης! Ολα τα καλα του κοσμου να εχει στη ζωη του!

On 21/10/2022 at 5:52 ΜΜ, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Τι ωραια νεα! Διδυμακια, οπως το ειχα φανταστει! Ολα καλα να πανε απο εδω κι εμπρος . Μια ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 19/10/2022 at 7:36 ΜΜ, Smaro79 είπε:

Διαβάζοντας το μήνυμα σου νιώθω τον πόνο κ την πίκρα σου αλλά καταλαβαίνω κ κάτι άλλο... πόσο δυνατή είσαι. Και στον αγώνα που όλες δίνουμε η δύναμη κ το πείσμα μας είναι αυτά που μας κρατάνε όρθιες και συνεχίζουμε.

Δυστυχώς και για μένα τα νέα δεν είναι καλά. Πήρα θετική χοριακή ( 187 η πρώτη, 2300 η δεύτερη έξι μέρες μετά ), είδαμε σακο αλλά η χαρά κράτησε πολύ λίγο. Το χειρότερο όμως ειναι ότι εγώ δεν έχω αλλά εμβρυα, μόνο 2 day 3 είχα. 

Είμαι αρκετά καλύτερα τώρα,  παίρνω χρόνο να ηρεμήσω κ σύντομα θα ξεκινήσω πάλι.  Το ποσό σύντομα βέβαια θα εξαρτηθεί κ από το οικονομικό,  ένα αγκάθι για όλες μας, διότι εκτός του ότι δεν υπάρχει σύντροφος απολύθηκα κ από τη δουλειά μου μόλις ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη.  

Όπως κι εσύ άργησα να γράψω γιατί δεν ήθελα να μαυρισω το φόρουμ. Όμως όλα μέσα στη ζωή είναι κ εμείς δεν τα παραταμε όσα χαστούκια κ να φάμε. 

Διαβάζω κάθε μέρα το φόρουμ κ ανυπομονώ να ακούσω κι άλλα ευχάριστα νέα. Σας φιλώ όλες!!!

Τι λες τωρα! Αχ κοριτσι μου πολυ λυπαμαι. Ξερεις οτι ειναι παρανομο να σε απολυσουν επειδη εισαι εγκυος ε; Βεβαια δικαστικα να το πας θα κοστισει πολυ...

Το θετικο ομως ειναι οτι εγινε εμφυτευση εστω και για λιγο καο την επομενη φορα θα πανε ολα καλα. Αυτο με το οικονομικο πραγματικα ειμαο τοσο δυσκολο καο απγοητευτικο. Γκρινιαζουν πτι υπαρχει υππγεννητικοτητα στην Ελλαδα αλλα ουτε που τους περναει απ το μυαλο να βοηθήσουν λιγο με τις εξωσωματικες! Ενα γραμμα πρεπει να στειλουμε στο υπουργειο υππγεγραμμενο απ ολες μας!

On 19/10/2022 at 9:05 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάκι μου.

Ότι και να πω θα είναι λίγο .στέκομαι στο γεγονός ότι πέτυχες εμφύτευση. Η επόμενη φορά, όταν έρθει θα είναι κ η τυχερή. Επιτρέψε μου να σταθώ σε μια λέξη που έγραψες..."το οικονομικό"...

Με περιμένει μια βλαστοκυστη ακόμα .που αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να την βάλω. Γιατί;; Γιατί άδειασε η τσέπη. Και κακά τα ψέματα με την ακρίβεια και την ενεργειακή κρίση πλέον όχι είμαι οριακά αλλά στερουμαστε με τον άντρα μου και βασικά αγαθά διαβίωσης πλέον. Ακούμπησα λοιπόν στο δικό σου αγκάθι κ ένιωσα (τι ειρωνία βέβαια για όλες όσες είμαστε σε αυτή τη θέση) ότι δεν είμαι μόνη. Το μόνο που μου ξεσκίζει την καρδιά είναι ότι το χρήμα μου στερεί το όνειρο.  

Θα είμαι εδώ να χαίρομαι με όλες που συνεχίζουν και συνεχίζουν μέχρι να τα καταφέρουν. Και που ξέρεις....ίσως τα καταφέρουμε κ εμείς κάποια στιγμή. Ίσως σε λίγο καιρό να είναι όλα αλλιώς. Έχε πίστη στον εαυτό σου και μόνο!!!

Σε φιλώ 

Συμπεθερουλα μου οπως τα λες ειναι. Ομως εγω δεν εχω αμφιβολια. Θα τα καταφερεις και πολυ συντομα μαλιστα. Με τη μια και τυχερη βλαστολυστουλα σου. Θα τη βρεις την ακρη σου. 

 

On 20/10/2022 at 3:45 ΠΜ, griaKota είπε:

Αχ τι ωραία εικόνα! Μου αρέσουν πολύ τα αστέρια (είμαι και Φυσικός χαχαχα :P), νομίζω είναι στο DNA μας να μας αρέσουν τα αστεράκια. Να 'σαι καλά @Augousta78, ανταποδίδω σε όλα και πιο πολύ ξέρεις πολύ καλά τι σου εύχομαι! Να σου πάνε όλα καλά! Μακάρι! Έχεις δίκιο, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό, κουράγιο! ❤️

Μαρινάκι μου γλυκό, δεν έχω κάθόλου μα καθόλου καλή μνήμη χαχαχαχα! Απλά το τελευταίο διάστημα διάβαζα εντατικά το τόπικ μας, προσπαθώντας να βάλω τις σκέψεις μου σε τάξη, να βρω ίσως κάποιες απαντήσεις από παρόμοιες καταστάσεις, μα πάνω από όλα, είχα (και έχω) πραγματική αγωνία για κάθε μία κοπέλα που μόνο αυτή ξέρει τι περνάει και τι σημαίνουν για αυτήν όλα αυτά και κάπως ρε συ ταυτίζομαι. Με τις χαρές και τις λύπες και όλα. 

Λοιπόν, γέλασα πάρα πολύ με τον καταιγισμό ερωτήσεων. Γέλασα γιατί το περίμενα από σένα αχαχαχχα! Αν δε ρωτούσες, δε θα ήσουν εσύ! Δε με ζορίζεις καθόλου, μη ζητάς συγγνώμη. Και να σου πω κάτι; Με βοήθησες πάρα μα πάρα πολύ με τις ερωτήσεις που έκανες σε άλλες κοπέλες. Γιατί έτσι μάθαινα περισσότερα πράγματα και λεπτομέρειες που θα μπορούσαν ενδεχομένως να με διαφωτίσουν σε κάτι που με απασχολεί κι εμένα. Οπότε @marina_86 keep up the good work! :mrgreen:❤️

Θα σου τα πω, αλλά θα ξαναπαρακαλέσω, αν κάποιες κοπέλες θεωρούν ότι μπορεί να τους επηρεάσει αρνητικά και να αγχωθούν, ας μην το διαβάσουν

25/07 η ΕΤ

01/08 - 54.2 Εκείνη τη μέρα είχα γράψει εδώ, κλείνω λάπτοπ να πάω για ύπνο, με πιάνει ροζ αίμα και πολύ έντονοι πόνοι. Από τότε πονούσα και δε μπορούσα να καθίσω σε καρέκλα πολύ, και είχα συνεχώς ροζ. Ο γιατρός είπε οκ, και η αλήθεια είναι ότι είχα περάσει πολύ έντονες αιμορραγίες στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά ήμουνα από εκείνη τη μέρα και μετά συνεχώς ξάπλα.

03/08 - 105.7

06/08 - 418.2

10/08 - 1970

12/08 - 4793 Μέχρι εδώ τις κάναμε γιατί δε μπορούσαμε να δούμε σάκο, και μου είπανε να κάνουμε κάθε 2 μέρες, μέχρι να τον δούμε. Σε αυτή τη φάση τον είδαμε, πήγαμε σε έναν ειδικό στο Γένεσις, του πήρε περίπου 1 ώρα να το βρει, τελικά το έκρυβε ένα μεγάλο ινομύωμα που έχω. Μας είπε ότι δεν του δίνει πολλές πιθανότητες να προχωρήσει, γιατί το ινομύωμα πιέζει το ενδομήτριο και το κάνει λεπτό, και το εμβρυάκι δεν έχει που να αναπτυχθεί, αλλά αν το καταφέρει να ξεπεράσει κάποιο στάδιο, θα είναι οκ. Μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα.

Από κει και πέρα άρχισε ο κατήφορος (14/08), έφαγα τον πόνο της αρκούδας, ήτανε πολύ χάλια, πονούσα τόσο πολύ που ένιωθα σαν σε όνειρο (εφιάλτης, οκ). Την 1η φορά κράτησε 22 ώρες, τη 2η 8. Οι χοριακές σταμάτησαν να ανεβαίνουν, αποφασίστηκε να του δώσουμε λίγο χρόνο μπας και, επειδή είχε παλμό, αν και πολύ αδύναμο (εγώ δεν ήθελα, ήξερα τι θα γίνει, και όσο το καθυστερούσαμε, τόσο πιο χάλια ένιωθα). Αυτό κράτησε για λίγες βδομάδες ακόμα, με μία πολύ μικρή ανάπτυξη, και μετά σταμάτησε η καρδιά του, ήμουν τότε 8 και 1 (σύμφωνα με τα της ΕΤ). Κάναμε και απόξεση, ο καρυότυπος έδειξε φυσιολογικό κοριτσάκι. Δε μπορεί ωστόσο να αποκλειστεί η πιθανότητα να είναι δικά μου τα κύταρρα που εξετάστηκαν και όχι του εμβρύου.

Βλαστοκύστες έχουμε άλλες 3, και σήμερα έμαθα και την ποιότητά τους: 4ΑΑ, 3ΑΑ, 4ΑΒ (το τελευταίο 6ης). Θεωρητικά είναι πολύ καλές.

Με το γιατρό μου δε μίλησα, είχα τσατιστεί πάρα μα πάρα πολύ με τον τρόπο που μου φέρθηκε όλο αυτό το διάστημα. Και το πιο φοβερό από όλα είναι ότι έμαθε ότι σταμάτησε το έμβρυο κτλ από τη γυναικολόγο μου, και δεν πήρε ούτε ένα τηλ, έτσι ρε παιδί μου, να πει κάτι. Όπως καταλαβαίνεις, Χ. Μη με παρεξηγείς, δεν έκανε τίποτα το φρικτό πρακτικά, οκ, κάποιες παραλήψεις ίσως, αλλά τίποτα το φοβερό, αλλά ο τρόπος του για μένα, απαράδεκτος. Κάποια άλλη όμως μπορεί να μην είχε θέμα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό σου (εκτός κι αν πήγα σε άλλον ΚΠ χααχαχα, απέναντι από την Καμάρα δεν είναι;). Από τη μια όταν πονούσα και ένιωθα ότι θα πεθάνω έλεγα στον άντρα μου δεν το ξανακάνω, από την άλλη, ξες πως πάνε αυτά... Να, τα λέμε και με τη Μαιρούλα σε πμς, της έλεγα ότι ψάχνομαι για παρένθετη (γελάνε και οι πέτρες βασικά, εδώ ψωμί δεν έχουμε να φάμε, που πα ρε Καραμήτρο; :P), αλλά να που σήμερα ήμουν εκεί, και ενώ έλεγα θα πάω απλά να βολιδοσκοπήσω, κάτσαμε πόση ώρα. Η 1η εντύπωση θετικότατη. Και μάλιστα, φαντάσου, κάθε φορά που πάμε σε κάποιον καινούριο γιατρό (έχουμε περάσει από πολλούς τόσα χρόνια), φεύγοντας ρωτάω τον άντρα μου πως του φάνηκε, μου λέει πάντα εσένα πως σου φάνηκε(;), τώρα ήταν η 1η φορά που μου απάντησε, πολύ καλός, πολύ διεξοδικός, χαχαχαχαχα! Αααααα και το πιο καταπληκτικό, με ρώτησε η κοπέλα εκεί, αν μου σύστησε τον ΚΠ κάποιος άλλος γιατρός. Πυροτεχνήματα στο κεφάλι μου χαχαχαχα, πήγα να πω, ναι, η δρ. Μαρίνα, χαχαχαχα! :lol:

Μαρίνα είμαι η τελευταία που θα σου πει να μην αγχώνεσαι. Δεν έχει νόημα, γιατί ξέρω ότι θα αγχώνεσαι. Όμως ξέρεις τι σου εύχομαι, και επίσης, οι χοριακές σου είναι πάρα πάρα πολύ καλές. Δεν ξέρω αν θα δείτε 1 ή 2 σάκους (η Μαιρούλα τα ξέρει αυτά καλά χαχαχαχα), αλλά θα δείτε σίγουρα κάτι πολύ πολύ καλό. ❤️ Τι να σου πω; Να προσπαθήσεις να μην το σκέφτεσαι; Δεν παίζει! :P:D

 

Έχεις περάσει πάρα πολλά. Σε καταλαβαίνω, και μόνο οι 5 αποβολές φτάνουν. Και διαβάζοντας το φόρουμ, όταν χάθηκες, σε κάθε σελίδα ήλπιζα ότι θα έμπαινες και θα είχες ευχάριστα νέα, και να που έγινε! Έχεις προχωρήσει πολύ τώρα! Μία αγκαλιά από μένα και κουράγιο! ❤️

Παιδιά έκαν εντατικά λέμε, αφού αυτό με καίει, σκέφτομαι και τίποτα άλλο; χαχαχα! Κατά τα άλλα, τα χω κάψει τα λαμπάκια και δε λειτουργεί, όλο ξεχνάω. :P

Και μένα μου λείψατε πάρα πολύ! ❤️ Αν και εγώ σας διάβαζα, έγινα groupie! :P

@palmoira λυπάμαι, πραγματικά. Εννοείται πως δε συνηθίζεται. Αν μου επιτρέπεις, θα σου πω κάτι. Είσαι πολλά πράγματα, θαρραλέα, ηρωίδα, έχεις υπομονή και επιμονή και πολλά άλλα, αχάριστη μια φορά δεν είσαι. Είναι απολύτως, μα απολύτως, φυσιολογικό να θέλεις και 2ο και 3ο και όσα παιδιά θέλεις, και το δικαιούσαι όπως όλοι μας, και σου εύχομαι να το πετύχεις. Ναι, είναι πολύ σημαντικό το ότι έχεις ήδη ένα, και σίγουρα απαλύνει αυτό που νιώθεις τώρα, αλλά δεν το μηδενίζει. Δε θυμάμαι ποια το είπε, είναι θέμα οικονομικών και ψυχολογικών αντοχών (εγώ θα πρόσθετα και σωματικών) το αν θα συνεχίσεις και σου εύχομαι ολόψυχα να τα βρεις όλα αυτά. :wub:

Τίποτα δεν είναι απόλυτο από ο,τι έχω καταλάβει από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα. Μπορεί να είναι μεγαλούτσικη και να δώσει παιδί, και μία μικρή να μη δώσει, κτλ. Οπότε εγώ θα σου έλεγα πάνε με αυτό που εσύ θεωρείς ότι θέλεις ή δε θέλεις, πχ αν εσένα σου φάινεται σημαντικό να είναι μικρή ή να σου μοιάζει πολύ ή να είναι ή να μην είναι κάποιας εθνικότητας, ζήτα το. Έτσι θα νιώθεις εσύ καλύτερα βασικά. Καλή επιτυχία!!! :D

Παιδιά τη @MaryH την έπρηξα κανονικά, όχι αστεία! :P:mrgreen: Σε ευχαριστώ κι από δω Μαίρη μου, και μόνο που σου τα έγραφα, ήτανε πάρα πολύ για μένα. ❤️

Τη θυμάμαι πολύ καλά τη μαντεψιά που έκανες για τη Μαρίνα πάντως χαχααχα! Μακάρι Μαιρούλα μου, τι να πω. Θα δείξει. :D

Τι όμορφο αυτό που λες! Έκλαψα πολύ για αυτόν τον άνθρωπο, ήταν άδικο από όποια πλευρά κι αν το δεις. Πραγματικός φάρος και αυτός. Πολύ ωραία το συνδέεις με την προσπάθειά μας. Αμήν. 

Αχ δεν είμαι καθόλου Σμαρώ μου, δυστυχώς. :oops: Πολλές φορές σκέφτομαι "ντροπή σου που σκέφτεσαι έτσι, τι θα έλεγε η @Condios;" χαχαχαχα! Παίρνω κουράγιο από εδώ όμως, από όλες σας. Οοοοοοοοοομ! :mrgreen:

Λυπάμαι πάρα πολύ, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη φορά να σου φέρει αυτό που λαχταράς! ❤️ Όσο για το οικονομικό, αχ αυτό το οικονομικό... :???: Πληγή. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, και νομίζω όλες εδώ.

@Chrussa1982 ό,τι και να πω είναι λίγο. Έχεις απόλυτο δίκιο. Μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα πολύ σύντομα! ❤️

Γεια σου @anoulious που ζωγραφίζεις με τις περιγραφές σου! ❤️ Εμένα πάντως με βοηθάτε πολύ, ευχαριστώ και πάλι!

Η μια βοηθαει την αλλη μεχρι να τα καταφερουμε ολες! Αχ μεγαλο βασανο συτο που περασες. Αλλα αυτπ σημαινει οτι περασαν μαζεμενα τα κακα και απο δω και περα μονο καλα σε περιμενουν♥️. Τα παγωτινια σου ειμαι σουπερ!!!

Υ.Γ τπ χιουμορ σου παντως δεν το χανεις με τιποτα!

On 21/10/2022 at 1:46 ΜΜ, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα ήταν η ημέρα της χοριακης και δεν κρατιουμουν πήγα με το που άνοιξαν να την κάνω....η αναμονή των 2 και κάτι ωρών βασανιστικές κοιτούσα συνέχεια το κινητό....δεν κρατήθηκα πήρα τηλ εγώ τελικά και το αποτέλεσμα θετικοοοοοοο 73.3 (1 βλαστοκυστη βάλαμε)είμαι πολύ χαρούμενη το πρώτο βήμα έγινε μακάρι να πάνε καλά κ στη συνέχεια όλα...τώρα επαναληπτική την Τρίτη. 

Μπραβο σου κοριτσι μου!!! Καλους διπλασιασμους ευχομαι! Αχ αυτο το 2ωρο σαν μηνας φανηκε σε ολες μας αλλα τα αποτελεσματα σε δικαιωσαν! Περιμενουμε και αλλα ευχαριστα την Τριτη

 

On 21/10/2022 at 4:51 ΜΜ, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Μπραβο κοριτσακι μου!! Να σας ζησει παιδαρος! Γερος και καλοτυχος να ειναι παντα και να τον καμαρωμετε! Οταν βρεις χρονο πες μας περισσοτερα για τη γεννα και δωστου ενα γλυο φιλο απ ολες μας! ♥️

 

On 21/10/2022 at 5:52 ΜΜ, marina_86 είπε:

Αγαπημένη και καλά έκανες και το μοιράστηκες. Και όποτε θέλεις να το ξαναμοιραστεις. Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι είσαι περήφανη και η πρώτη σου αντίδραση είναι η άρνηση αλλά εδώ δεν είμαστε οποιεσδήποτε. Είμαστε μια ομάδα που ξέρουμε πολύ καλά τι σημαίνει απογοήτευση, αγωνία, οικονομική στενότητα. Χρυσουλακο μου, όλα θα πάνε καλά!❤️

Να σας ζήσει αγαπημένη! Ναι είναι γερός και τυχερός!!!!❤️❤️❤️❤️ 

--------------------------------------------- 

Σε άλλα νέα θα ήθελα να σας πω ότι πήγα στον γιατρό. Είδε δύο σάκους, με εμβρυακια μέσα και έναν ελαφρύ παλμό!❤️❤️ Θεωρούμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερών και η μέτρηση των εμβρύων είναι ακριβώς τόση όση θα έπρεπε. Πάμε αισιόδοξα αλλά με χαμηλή την μπάλα για τον επόμενο υπέρηχο σε δύο εβδομάδες. Για να ακούσουμε καρδούλες.... Μου έφυγε ένα βάρος.... Προς το παρόν! Χαχαχαχα 

Τελεια!!!!! Διδυμακια!!!!!!!! Μπραβο Μαρινακι μου!!! Ολα προχωρανε οπως πρεπει!! Παμε για καρδουλα δυνατα τα τα τα!!!

Κουκλες επειδη το οικονομικο ειναι θεμα για πολλες κοπελες, δεν υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε εναν λογαριασμο και να βαζουμε εκει λεφτα ωστε να τα παιρνει οποια εχει αναγκη αμωνυμα; Και ισως σε αλλη φαση της ζωης της η ιδια κοπελα να βαλει ενα ποσο για την επομενη κτλ. Τωρα αυτο που λεω μαλλον ειναι λιγο ουτοπικο αλλα μηπως υπαρχει τροπος να το κανουμε; Οικονομολογοι της παρεας δωστε τα φωτα σας παρακαλω♥️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2022 at 4:51 ΜΜ, chitaneta είπε:

Κορίτσια μου καλά, μπαίνω κι εγώ καθυστερημένα να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα. Πριν 10 μέρες ήρθε ο μικρούλης μας. Όπως καταλαβαίνετε δεν σας έγραψα πιο νωρίς γιατί τρέχουμε και δεν φτάνουμε...αλλά είναι όμορφο τρεξιμο.

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτην την ευτυχια και να μην χανουν την ελπιδα τους...

Το οικονομικο ειναι ένα θέμα πολυ σημαντικό και ενα εμποδιο μεγάλο...δυστυχώς 

Για αυτό αγαπημένη μου @Chrussa1982δεξου μια μικρη βοήθεια από  εμας για να καταφέρεις να δοκιμασεις ξανά  συντομα. Νομίζω με τον Κουρ το ποσό ειναι συνολικα 600€ περίπου. Μακάρι να μπορούσα να στα δωσω όλα... Αλλά μπορώ κι εγω 50€.

Να μην νιώθεις άσχημα, η αλληλεγγύη είναι από τα πιο άξια  πράγματα σε αυτον τον κοσμο που ζούμε. Περιμενουμε να μας στείλεις τα στοιχεία σου( αν νιώθεις καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα).

Φιλιά πολλά 

Να σας ζήσει!!! Γερός και καλοτυχος να είναι!!! Διαβάζοντας το φόρουμ πέρυσι θυμάμαι την ετ μέσα στα χιόνια κ είχα αγωνία αν όλα θα πάνε καλά. Λίγες μέρες πριν είχα πάρει αρνητικη χοριακή κ ήταν εκείνη η στιγμή που αποφάσισα να συνεχίσω με δωρεα. Η στάση του γιατρού σου μου έκανε εντύπωση κ νομίζω πως ήξερα από τότε πως θα συνεχίσω μαζί του. Άλλωστε δεν έκανα κανένα ραντεβού με άλλον γιατρό όταν τελικά ξεκίνησα με τη δωρεά. 

Φιλιά πολλά στον μπεμπακο σου!!!

8 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Τι λες τωρα! Αχ κοριτσι μου πολυ λυπαμαι. Ξερεις οτι ειναι παρανομο να σε απολυσουν επειδη εισαι εγκυος ε; Βεβαια δικαστικα να το πας θα κοστισει πολυ...

Το θετικο ομως ειναι οτι εγινε εμφυτευση εστω και για λιγο καο την επομενη φορα θα πανε ολα καλα. Αυτο με το οικονομικο πραγματικα ειμαο τοσο δυσκολο καο απγοητευτικο. Γκρινιαζουν πτι υπαρχει υππγεννητικοτητα στην Ελλαδα αλλα ουτε που τους περναει απ το μυαλο να βοηθήσουν λιγο με τις εξωσωματικες! Ενα γραμμα πρεπει να στειλουμε στο υπουργειο υππγεγραμμενο απ ολες μας!

Συμπεθερουλα μου οπως τα λες ειναι. Ομως εγω δεν εχω αμφιβολια. Θα τα καταφερεις και πολυ συντομα μαλιστα. Με τη μια και τυχερη βλαστολυστουλα σου. Θα τη βρεις την ακρη σου. 

 

Η μια βοηθαει την αλλη μεχρι να τα καταφερουμε ολες! Αχ μεγαλο βασανο συτο που περασες. Αλλα αυτπ σημαινει οτι περασαν μαζεμενα τα κακα και απο δω και περα μονο καλα σε περιμενουν♥️. Τα παγωτινια σου ειμαι σουπερ!!!

Υ.Γ τπ χιουμορ σου παντως δεν το χανεις με τιποτα!

Μπραβο σου κοριτσι μου!!! Καλους διπλασιασμους ευχομαι! Αχ αυτο το 2ωρο σαν μηνας φανηκε σε ολες μας αλλα τα αποτελεσματα σε δικαιωσαν! Περιμενουμε και αλλα ευχαριστα την Τριτη

 

Μπραβο κοριτσακι μου!! Να σας ζησει παιδαρος! Γερος και καλοτυχος να ειναι παντα και να τον καμαρωμετε! Οταν βρεις χρονο πες μας περισσοτερα για τη γεννα και δωστου ενα γλυο φιλο απ ολες μας! ♥️

 

Τελεια!!!!! Διδυμακια!!!!!!!! Μπραβο Μαρινακι μου!!! Ολα προχωρανε οπως πρεπει!! Παμε για καρδουλα δυνατα τα τα τα!!!

Κουκλες επειδη το οικονομικο ειναι θεμα για πολλες κοπελες, δεν υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε εναν λογαριασμο και να βαζουμε εκει λεφτα ωστε να τα παιρνει οποια εχει αναγκη αμωνυμα; Και ισως σε αλλη φαση της ζωης της η ιδια κοπελα να βαλει ενα ποσο για την επομενη κτλ. Τωρα αυτο που λεω μαλλον ειναι λιγο ουτοπικο αλλα μηπως υπαρχει τροπος να το κανουμε; Οικονομολογοι της παρεας δωστε τα φωτα σας παρακαλω♥️

Καλημέρα,  το γνωρίζω ότι είναι παράνομο αλλά δεν θα έμπαινα ποτέ σε αυτή τη διαδικασία,  όχι για το κόστος αλλά γιατί είμαι σε αυτή τη δουλειά 20 χρόνια. Για μένα εκεί είναι το σπίτι μου . Δεν φέρθηκαν καλά,  βιάστηκαν αλλά εν μέρει τους καταλαβαίνω,  θα έμεναν χωρίς καθηγήτρια στην αρχή της χρονιάς.  Βέβαια το μετάνιωσαν όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα κ σίγουρα θέλω να κρατήσω ισορροπίες για να πάρω πάλι τη δουλειά μου του χρόνου μετά τη γέννα,  αν όλα πάνε καλά την επόμενη φορά που θα προσπαθήσω. 

Προς το παρόν θα ξεκουραστώ κ θα προχωρήσω στην επόμενη προσπάθεια πιο ήρεμη κ χαλαρή γιατί το μεγάλο μου άγχος πριν ξεκινήσω το Σεπτέμβριο ήταν τι θα γίνει στο φροντιστήριο αν χρειαστεί να κάτσω σπίτι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια με συγκινείτε πραγματικά! Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Όπως μου λέει κ ο γιατρός, για να μην πάρουν τα μυαλά μου αέρα, πάμε βήμα βήμα με συγκρατημένη αισιοδοξία. 

Θα ήθελα να σας πω ότι πάθαμε λίγο με τους δύο σάκους. Να εξηγήσω τον λόγο κ πολλές από εσάς θα με καταλάβουν ακριβώς. Θεωρούσα ότι ποτέ μα ποτέ δεν θα εμένα έγκυος. Ούτε σε ένα, οπότε το δύο δεν περνούσε καν από το μυαλό μου. Όχι μία μου φταίει το ενδομήτριο, όχι μία μου φταίνε τα έμβρυα, όχι μου φταίει η τύχη μας η μαύρη! Αφού σκεφτείτε ότι είχα πει στον γιατρό να βάλει κ τα 3 που είχαν περισσέψει "για να τελειώνουμε", όπως του είχα πει χαρακτηριστικά... Ευτυχώς αρνήθηκε!!! Οπότε το ότι έγινε εμφύτευση, το ότι έγινε κ στα δύο μου δημιουργεί μια ανακούφιση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να εξελιχθούν και τα δύο. Αλλά αυτό που με φοβίζει πάνω απ' όλα είναι μη γίνει κάτι και γυρίσω πάλι στο μηδέν. Ένα σενάριο που πάντα είναι πιθανό και πάντα το ίδιο τρομακτικό κ επίπονο... Κι αυτό το μηδέν κάποιες το έχουμε φάει κ με το κουτάλι κ με το μαχαιροπίρουνο. ❤️ 

Καλημέρα. Εύχομαι κ πιστεύω πως αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά. Ένα βήμα τη φορά κ θα φτάσεις στο τέλος με γεμάτη αγκαλια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη  μου @griaKota, λυπάμαι πάρα πολύ για την περιπέτεια σου. Δεν γράφω πολύ συχνά γιατί αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με την εγκυμοσύνη μου τελευταία  και δεν έχω τη διάθεση να γράψω, αλλά αισθάνθηκα ότι σε εσένα πρέπει ..

Πες μου σε παρακαλώ τι  γιατρός ειναι αυτος αγαπημενη μου που δεν ενδιαφέρεται να πάρει ένα τηλεφωνο να πει μια κουβέντα ανθρώπινη σε μια τέτοια περίπτωση;;Μην τον δικαιολογείς, προσωπικά δεν με νοιάζει πόσο φίρμα ειναι, έπρεπε να πάρει. Όταν εφυγα απο τον έτερο του γεννεσις τον Σφακ, κάπως έτσι άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να φύγω.. ειχα αποτυχίες και δεν έπαιρνε ένα τηλέφωνο να πει μια κουβέντα.. κι Οχι μονο αυτό, τον έψαχνα στα τηλεφωνο και δεν με έπαιρνε ποτε πίσω. Το εχω ξαναγράψει, καμία απο εμάς δεν ειναι χαζή, αν κατι σε ενοχλεί σε αυτόν τον γιατρό να φύγεις.. εχω και άλλη απορία.. τι φάση με αυτό το ινομυωμα ;; Έπρεπε να ειναι εκει; Σου ειπε οτι δεν ενοχλεί την ετ;; Γιατι κι εμενα στην πρώτη εξωσωματικη ένας  γιατρός έτσι μου ειπε, οτι το ινομυωμα δεν μας ενοχλεί, και τελικά αυτό απο τις προγεστερονες μεγάλωσε, εγινε τεράστιο και όταν πλέον αποφασίστηκε να το  βγάλω κινδύνευε η μήτρα μου…Ο Παπανικ τι σου είπε για το ινομυωμα ;; 

τρίτον:  Θέλω να σου πω για το γιατρό της Μαρίνας, υπήρξε για κάποιο διάστημα και δικός μου γιατρός, ο μόνος λογος που δεν πηγα σε αυτόν για εξωσωματικη μετά τον Σφακ ήταν οτι δεν ειχα έμβρυα και μαζί του έπρεπε να περιμένω κανενα χρόνο, και αισθανόμουν οτι  δεν ειχα τον περιθώριο να το κάνω γιατί είμαι 47…εσύ όμως έχεις έμβρυα..  Μπορώ να σου πω 100% οτι ειναι έντιμος και νοιάζεται και ειναι και πολύ καλός γιατρός. Να μη στεναχωριέσαι πια , ότι έγινε έγινε και θα δεις που ολα θα πάνε καλά στη συνέχεια. Εγω ειμαι σίγουρη 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/10/2022 at 7:38 ΜΜ, marina_86 είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλες βρε κορίτσια!!!❤️❤️❤️ Μακαρι να πάνε όλα καλά, με ανησυχούν κάτι καφέ που έχω κ δεν λένε να σταματήσουν.... Θα δούμε....  Την άλλη Παρασκευή θα έχω κ τον πρώτο μου υπέρηχο! 

@geozak ο γιατρός μου δεν είναι στο Ιασώ, εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Λέγεται Παπανικολάου Κυριάκος. 

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! 

Ο συγκεκριμένος γυναικολόγος θα σε παρακολουθεί και στην εγκυμοσύνη? 

Που θα γεννήσεις με το καλό? Με ποια κλινική συνεργάζεται? 

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2022 at 3:59 ΜΜ, Villi είπε:

Αγαπημένη  μου @griaKota, λυπάμαι πάρα πολύ για την περιπέτεια σου. Δεν γράφω πολύ συχνά γιατί αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με την εγκυμοσύνη μου τελευταία  και δεν έχω τη διάθεση να γράψω, αλλά αισθάνθηκα ότι σε εσένα πρέπει ..

Πες μου σε παρακαλώ τι  γιατρός ειναι αυτος αγαπημενη μου που δεν ενδιαφέρεται να πάρει ένα τηλεφωνο να πει μια κουβέντα ανθρώπινη σε μια τέτοια περίπτωση;;Μην τον δικαιολογείς, προσωπικά δεν με νοιάζει πόσο φίρμα ειναι, έπρεπε να πάρει. Όταν εφυγα απο τον έτερο του γεννεσις τον Σφακ, κάπως έτσι άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να φύγω.. ειχα αποτυχίες και δεν έπαιρνε ένα τηλέφωνο να πει μια κουβέντα.. κι Οχι μονο αυτό, τον έψαχνα στα τηλεφωνο και δεν με έπαιρνε ποτε πίσω. Το εχω ξαναγράψει, καμία απο εμάς δεν ειναι χαζή, αν κατι σε ενοχλεί σε αυτόν τον γιατρό να φύγεις.. εχω και άλλη απορία.. τι φάση με αυτό το ινομυωμα ;; Έπρεπε να ειναι εκει; Σου ειπε οτι δεν ενοχλεί την ετ;; Γιατι κι εμενα στην πρώτη εξωσωματικη ένας  γιατρός έτσι μου ειπε, οτι το ινομυωμα δεν μας ενοχλεί, και τελικά αυτό απο τις προγεστερονες μεγάλωσε, εγινε τεράστιο και όταν πλέον αποφασίστηκε να το  βγάλω κινδύνευε η μήτρα μου…Ο Παπανικ τι σου είπε για το ινομυωμα ;; 

τρίτον:  Θέλω να σου πω για το γιατρό της Μαρίνας, υπήρξε για κάποιο διάστημα και δικός μου γιατρός, ο μόνος λογος που δεν πηγα σε αυτόν για εξωσωματικη μετά τον Σφακ ήταν οτι δεν ειχα έμβρυα και μαζί του έπρεπε να περιμένω κανενα χρόνο, και αισθανόμουν οτι  δεν ειχα τον περιθώριο να το κάνω γιατί είμαι 47…εσύ όμως έχεις έμβρυα..  Μπορώ να σου πω 100% οτι ειναι έντιμος και νοιάζεται και ειναι και πολύ καλός γιατρός. Να μη στεναχωριέσαι πια , ότι έγινε έγινε και θα δεις που ολα θα πάνε καλά στη συνέχεια. Εγω ειμαι σίγουρη 

Villy, καλησπερα. Η αποφαση για την αφαιρεση ινιμυωματος απο τον γιατρο, εξαρταται απο το ειδος του ινομυωματος, το μεγεθος και τη θεση του. Αν ειναι ενδομητριο σιγουρα πρεπει να αφαιρεθει.

Εγω ειχα τρια, το ενα το εξωτερικο το αφαιρεσα με το εξωμητριο. Τα αλλα δυο, ηταν ενδοτοιχωματικα και μικρα, τα αφησαμε. Δεν μου δημιουργησαν κανενα προβλημα στην εμφυτευση, ουτε στην κυηση. Οταν το ινομυωμα δεν δημιουργει θεμα συνηθως δεν το πειραζουν. Επισης και να το βγαλεις, υπαρχει παντα η πιθανοτητα να ξαναεμφανιστει, με την χορηγηση τοσων ορμονων

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν έπρεπε να γράψω τώρα η αν έπρεπε να περιμένω. Το Σάββατο έκανα χοριακη και ήταν 497!Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω την Πέμπτη! Είμαστε πάρα πολύ συγκρατημενοι κ οι δυο!Εγώ φοβάμαι πολύ έχω κάποιες ενοχλήσεις κ κατά διαστήματα τσιμπήματα χαμηλά. Δεν κάνω τπτ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι καναπέ κ σήμερα ξεκίνησα δουλειά από το σπίτι βέβαια. 

 @Villi εσένα δε σε έπαιρνε, εμένα με πήρε μετά από 3 μέρες για να μου πει ότι ήταν επιτυχία εφόσον επιτευχθει η εμφύτευση και συμβαίνουν αυτά!Το γεγονός ότι το σπέρμα ήταν χάλια και κακώς που το κατέψυξαν ουτε καν!!

Δε ξέρω αν σε αυτή την προσπάθεια με αυτό τον γιατρό έχουν γίνει όλα σωστά. Έχω μια αμφιβολία γιατί δεν μου έκανε υστεροσκοπηση πριν την ετ μιας και είχα κάνει πέρσι και στον υπέρηχο δεν είδε κάτι.Αυτο που έχω να πω ότι απαντά άμεσα ο ίδιος στα μνμ και η μαία του, αυτό το γλυκό κορίτσι, μου έστειλε μνμ για τα νέα!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν έπρεπε να γράψω τώρα η αν έπρεπε να περιμένω. Το Σάββατο έκανα χοριακη και ήταν 497!Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω την Πέμπτη! Είμαστε πάρα πολύ συγκρατημενοι κ οι δυο!Εγώ φοβάμαι πολύ έχω κάποιες ενοχλήσεις κ κατά διαστήματα τσιμπήματα χαμηλά. Δεν κάνω τπτ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι καναπέ κ σήμερα ξεκίνησα δουλειά από το σπίτι βέβαια. 

 @Villi εσένα δε σε έπαιρνε, εμένα με πήρε μετά από 3 μέρες για να μου πει ότι ήταν επιτυχία εφόσον επιτευχθει η εμφύτευση και συμβαίνουν αυτά!Το γεγονός ότι το σπέρμα ήταν χάλια και κακώς που το κατέψυξαν ουτε καν!!

Δε ξέρω αν σε αυτή την προσπάθεια με αυτό τον γιατρό έχουν γίνει όλα σωστά. Έχω μια αμφιβολία γιατί δεν μου έκανε υστεροσκοπηση πριν την ετ μιας και είχα κάνει πέρσι και στον υπέρηχο δεν είδε κάτι.Αυτο που έχω να πω ότι απαντά άμεσα ο ίδιος στα μνμ και η μαία του, αυτό το γλυκό κορίτσι, μου έστειλε μνμ για τα νέα!

Πολλα πολλά συγχαρητήρια, όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι. Έχεις τον καλύτερο γιατρό του κόσμου κατα τη γνώμη μου, να νιώθεις ασφαλής !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν έπρεπε να γράψω τώρα η αν έπρεπε να περιμένω. Το Σάββατο έκανα χοριακη και ήταν 497!Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω την Πέμπτη! Είμαστε πάρα πολύ συγκρατημενοι κ οι δυο!Εγώ φοβάμαι πολύ έχω κάποιες ενοχλήσεις κ κατά διαστήματα τσιμπήματα χαμηλά. Δεν κάνω τπτ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι καναπέ κ σήμερα ξεκίνησα δουλειά από το σπίτι βέβαια. 

 @Villi εσένα δε σε έπαιρνε, εμένα με πήρε μετά από 3 μέρες για να μου πει ότι ήταν επιτυχία εφόσον επιτευχθει η εμφύτευση και συμβαίνουν αυτά!Το γεγονός ότι το σπέρμα ήταν χάλια και κακώς που το κατέψυξαν ουτε καν!!

Δε ξέρω αν σε αυτή την προσπάθεια με αυτό τον γιατρό έχουν γίνει όλα σωστά. Έχω μια αμφιβολία γιατί δεν μου έκανε υστεροσκοπηση πριν την ετ μιας και είχα κάνει πέρσι και στον υπέρηχο δεν είδε κάτι.Αυτο που έχω να πω ότι απαντά άμεσα ο ίδιος στα μνμ και η μαία του, αυτό το γλυκό κορίτσι, μου έστειλε μνμ για τα νέα!

Ωωωω!!!! Τέλεια χοριακη !!! Με το καλό λοιπόν!! Είσαι εγκυος καλέ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες με τις μπλε κοιλίτσες.. ΠΩΑ, poor responder ε, δε με λες και πιτσιρίκα πλέον (42 κλεισμένα καλά καλά) μετά απο 3 φυσικούς, ο ένας τροποποιημένος, με κανένα αποτέλεσμα, αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση προετοιμασίας για εξωσωματική με δωρεά! Τίγκα στη μελανιά η κοιλιά από τις Innohep, εξ ου και οι μανούλες με τις μπλε κοιλιές, γιατί φαντάζομαι όλες κάπως έτσι κυκλοφορούμε, με πολύ πολύ πολύ άγχος, διαβάζω καιρό τις ιστορίες σας και βλέπω γραμμένες όλες τις σκέψεις που έχω κάνει αυτόν τον τελευταίο χρόνο. Να είστε καλά όλες για τη ζεστασιά με την οποία αγκαλιάζετε η μία την άλλη και ελπίζω όλες να έχουμε σύντομα το αποτέλεσμα που λαχταρούμε.. Την αγάπη μου!

Καλωσήρθες, καλή προετοιμασία και καλή επιτυχία!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2022 at 8:28 ΠΜ, Smaro79 είπε:

Να σας ζήσει!!! Γερός και καλοτυχος να είναι!!! Διαβάζοντας το φόρουμ πέρυσι θυμάμαι την ετ μέσα στα χιόνια κ είχα αγωνία αν όλα θα πάνε καλά. Λίγες μέρες πριν είχα πάρει αρνητικη χοριακή κ ήταν εκείνη η στιγμή που αποφάσισα να συνεχίσω με δωρεα. Η στάση του γιατρού σου μου έκανε εντύπωση κ νομίζω πως ήξερα από τότε πως θα συνεχίσω μαζί του. Άλλωστε δεν έκανα κανένα ραντεβού με άλλον γιατρό όταν τελικά ξεκίνησα με τη δωρεά. 

Φιλιά πολλά στον μπεμπακο σου!!!

Καλημέρα,  το γνωρίζω ότι είναι παράνομο αλλά δεν θα έμπαινα ποτέ σε αυτή τη διαδικασία,  όχι για το κόστος αλλά γιατί είμαι σε αυτή τη δουλειά 20 χρόνια. Για μένα εκεί είναι το σπίτι μου . Δεν φέρθηκαν καλά,  βιάστηκαν αλλά εν μέρει τους καταλαβαίνω,  θα έμεναν χωρίς καθηγήτρια στην αρχή της χρονιάς.  Βέβαια το μετάνιωσαν όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα κ σίγουρα θέλω να κρατήσω ισορροπίες για να πάρω πάλι τη δουλειά μου του χρόνου μετά τη γέννα,  αν όλα πάνε καλά την επόμενη φορά που θα προσπαθήσω. 

Προς το παρόν θα ξεκουραστώ κ θα προχωρήσω στην επόμενη προσπάθεια πιο ήρεμη κ χαλαρή γιατί το μεγάλο μου άγχος πριν ξεκινήσω το Σεπτέμβριο ήταν τι θα γίνει στο φροντιστήριο αν χρειαστεί να κάτσω σπίτι. 

Α καταλαβα. Οκ αν εχεις σκοπο να επιστρεψεις. Παντως δε φερθηκαν καλα. Αλλα οσο αφορα στην ετ σιγουρα ειναι καλυτερα να μη δουλευεις και να εισαι εντελως χαλαρη για ενα διαστημα. Εμενα και ο γιατροα της ετ και ο εμδοκρινολογος μου οταν τους ειπα οτι δε θα δουλευω στην ετ και μετα στην εγκυμοσυνη μου ειπαν πτο αυτα ηταν τα καλυτερα νεα που ακουσαν. Ευχομαι λοιπον να ειναι γουρλιδικη και για  σενα η ζωη στο σπιτι και να οδηγησει σε μια υπεροχη εγκυμοσυνη♥️

 

On 23/10/2022 at 3:59 ΜΜ, Villi είπε:

Αγαπημένη  μου @griaKota, λυπάμαι πάρα πολύ για την περιπέτεια σου. Δεν γράφω πολύ συχνά γιατί αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με την εγκυμοσύνη μου τελευταία  και δεν έχω τη διάθεση να γράψω, αλλά αισθάνθηκα ότι σε εσένα πρέπει ..

Πες μου σε παρακαλώ τι  γιατρός ειναι αυτος αγαπημενη μου που δεν ενδιαφέρεται να πάρει ένα τηλεφωνο να πει μια κουβέντα ανθρώπινη σε μια τέτοια περίπτωση;;Μην τον δικαιολογείς, προσωπικά δεν με νοιάζει πόσο φίρμα ειναι, έπρεπε να πάρει. Όταν εφυγα απο τον έτερο του γεννεσις τον Σφακ, κάπως έτσι άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να φύγω.. ειχα αποτυχίες και δεν έπαιρνε ένα τηλέφωνο να πει μια κουβέντα.. κι Οχι μονο αυτό, τον έψαχνα στα τηλεφωνο και δεν με έπαιρνε ποτε πίσω. Το εχω ξαναγράψει, καμία απο εμάς δεν ειναι χαζή, αν κατι σε ενοχλεί σε αυτόν τον γιατρό να φύγεις.. εχω και άλλη απορία.. τι φάση με αυτό το ινομυωμα ;; Έπρεπε να ειναι εκει; Σου ειπε οτι δεν ενοχλεί την ετ;; Γιατι κι εμενα στην πρώτη εξωσωματικη ένας  γιατρός έτσι μου ειπε, οτι το ινομυωμα δεν μας ενοχλεί, και τελικά αυτό απο τις προγεστερονες μεγάλωσε, εγινε τεράστιο και όταν πλέον αποφασίστηκε να το  βγάλω κινδύνευε η μήτρα μου…Ο Παπανικ τι σου είπε για το ινομυωμα ;; 

τρίτον:  Θέλω να σου πω για το γιατρό της Μαρίνας, υπήρξε για κάποιο διάστημα και δικός μου γιατρός, ο μόνος λογος που δεν πηγα σε αυτόν για εξωσωματικη μετά τον Σφακ ήταν οτι δεν ειχα έμβρυα και μαζί του έπρεπε να περιμένω κανενα χρόνο, και αισθανόμουν οτι  δεν ειχα τον περιθώριο να το κάνω γιατί είμαι 47…εσύ όμως έχεις έμβρυα..  Μπορώ να σου πω 100% οτι ειναι έντιμος και νοιάζεται και ειναι και πολύ καλός γιατρός. Να μη στεναχωριέσαι πια , ότι έγινε έγινε και θα δεις που ολα θα πάνε καλά στη συνέχεια. Εγω ειμαι σίγουρη 

Κοριτσακι μου ευχομαι οι δυσκολοες της εγκυμοσυνης σου να εχουν να κανουν με αναλατωσουρες καο τετοια και οχι τιποτα πιο σοβαρο!

 

19 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν έπρεπε να γράψω τώρα η αν έπρεπε να περιμένω. Το Σάββατο έκανα χοριακη και ήταν 497!Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω την Πέμπτη! Είμαστε πάρα πολύ συγκρατημενοι κ οι δυο!Εγώ φοβάμαι πολύ έχω κάποιες ενοχλήσεις κ κατά διαστήματα τσιμπήματα χαμηλά. Δεν κάνω τπτ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι καναπέ κ σήμερα ξεκίνησα δουλειά από το σπίτι βέβαια. 

 @Villi εσένα δε σε έπαιρνε, εμένα με πήρε μετά από 3 μέρες για να μου πει ότι ήταν επιτυχία εφόσον επιτευχθει η εμφύτευση και συμβαίνουν αυτά!Το γεγονός ότι το σπέρμα ήταν χάλια και κακώς που το κατέψυξαν ουτε καν!!

Δε ξέρω αν σε αυτή την προσπάθεια με αυτό τον γιατρό έχουν γίνει όλα σωστά. Έχω μια αμφιβολία γιατί δεν μου έκανε υστεροσκοπηση πριν την ετ μιας και είχα κάνει πέρσι και στον υπέρηχο δεν είδε κάτι.Αυτο που έχω να πω ότι απαντά άμεσα ο ίδιος στα μνμ και η μαία του, αυτό το γλυκό κορίτσι, μου έστειλε μνμ για τα νέα!

Συγχαρητηρια! Τελεια χοριακη!!!!! Καλους διπλασιασμους ευχομαι! Μου μυριζουν κ αλλα διδυμακια στην παρεα μας!

 

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες με τις μπλε κοιλίτσες.. ΠΩΑ, poor responder ε, δε με λες και πιτσιρίκα πλέον (42 κλεισμένα καλά καλά) μετά απο 3 φυσικούς, ο ένας τροποποιημένος, με κανένα αποτέλεσμα, αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση προετοιμασίας για εξωσωματική με δωρεά! Τίγκα στη μελανιά η κοιλιά από τις Innohep, εξ ου και οι μανούλες με τις μπλε κοιλιές, γιατί φαντάζομαι όλες κάπως έτσι κυκλοφορούμε, με πολύ πολύ πολύ άγχος, διαβάζω καιρό τις ιστορίες σας και βλέπω γραμμένες όλες τις σκέψεις που έχω κάνει αυτόν τον τελευταίο χρόνο. Να είστε καλά όλες για τη ζεστασιά με την οποία αγκαλιάζετε η μία την άλλη και ελπίζω όλες να έχουμε σύντομα το αποτέλεσμα που λαχταρούμε.. Την αγάπη μου!

Η μπλε κοιλιτσα σου συντομα θα ξαναγινει ροζ και θα εχει μεσα τ@ μωρακ@ σου!!! Η αληθεια ειναι οτι η διαδικασια με δοτρια ειναι παρα πολυ πιο ευκολη απο την εξωσωματικη με δικα μας ωαρια! Οι προλουτεξ δεν μελανιαζουν καθολου το δερμα. Αυτη τη φορα λοιπον ολα θα πανε καλα και πολυ πιο ευκολα♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...