Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Για Λάρισα προτείνω τον Φώτου Αστέριο...έχει το New life στη Λάρισα και ιατρείο στον Τύρναβο...είναι άνθρωπος καλός και ειλικρινής....έχει εμπειρία στις εξωσωματικες και μαιευτήρας γυναικολόγος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα οποία κοπέλα είναι από Λάρισα να μου στείλετε αν θέλετε και  προσωπικό μήνυμα γιατί είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου...καθώς ο δικός μας θα μας παρακολουθεί το πολύ μεχρι τη 12η εβδομάδα!

Κι εγω θα σου προτεινω τον Στελιο Φωτο..και Αστεριο τον γραφει στο internet..ειναι ο γιατρος μου που με ξεγεννησε..πολυ καλος γιατρος και κυριως ανθρωπος..

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορες καλησπέρα, τα νέα μου δυστυχώς δεν είναι καλά. Είχαμε θετικη χοριακη, καλά αυξανόμενη στις αρχές Οκτωβρίου, πρώτος υπερηχος καλός, δεύτερος υπερηχος καλός με καρδιακή λειτουργία την προηγούμενη Τρίτη 26 Οκτωβρίου 6 εβδομάδων και 2 ημερων. Σήμερα και μετά από λίγο αίμα τη Δευτέρα, μετρήσαμε εμβυο 7 εβδομάδων και 5 ημερων [ 2 μέρες μπροστά από τον αναμενόμενο υπερηχο] χωρίς καρδιακή λειτουργία. Αύριο αποξεση. Ακριβώς 7 και κάτι εβδομάδων σταμάτησε η καρδούλα πάλι. Όπως και πέρσι την προηγούμενη φορά. Αυτή τη φορα ειπε ο γιατρος ότι με την αποξεση αύριο θα πρέπει να γίνει και καρυοτυπος. Είμαι παγωμένη, εμφανώς ψύχραιμη. Αλλά βρε παιδιά δεν το χωράει ο νους μου. Είπε ο γιατρός, είτε το ωάριο [ που 2η δοτρια με χρωμοσώμιακη ανωμαλία το αποκλείουμε λογικα], είτε φλεγμονη[ που πάλι 2 μέρες πριν είχα κάνει γενικές αιματος και ουρων και ηταν πολύ καλές] είτε σπερμα που ευθύνεται για παλλινδρομη[ που και πάλι ο σύζυγος είχε 3 άριστα σπερμοδιαγραμματα από 3 διαφορετικά εργαστήρια και άριστο κατακερματισμο]. Είμαστε στο μηδέν....πάλι...

  • Λυπημένη/-ος 30
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vik80 είπε:

Κορες καλησπέρα, τα νέα μου δυστυχώς δεν είναι καλά. Είχαμε θετικη χοριακη, καλά αυξανόμενη στις αρχές Οκτωβρίου, πρώτος υπερηχος καλός, δεύτερος υπερηχος καλός με καρδιακή λειτουργία την προηγούμενη Τρίτη 26 Οκτωβρίου 6 εβδομάδων και 2 ημερων. Σήμερα και μετά από λίγο αίμα τη Δευτέρα, μετρήσαμε εμβυο 7 εβδομάδων και 5 ημερων [ 2 μέρες μπροστά από τον αναμενόμενο υπερηχο] χωρίς καρδιακή λειτουργία. Αύριο αποξεση. Ακριβώς 7 και κάτι εβδομάδων σταμάτησε η καρδούλα πάλι. Όπως και πέρσι την προηγούμενη φορά. Αυτή τη φορα ειπε ο γιατρος ότι με την αποξεση αύριο θα πρέπει να γίνει και καρυοτυπος. Είμαι παγωμένη, εμφανώς ψύχραιμη. Αλλά βρε παιδιά δεν το χωράει ο νους μου. Είπε ο γιατρός, είτε το ωάριο [ που 2η δοτρια με χρωμοσώμιακη ανωμαλία το αποκλείουμε λογικα], είτε φλεγμονη[ που πάλι 2 μέρες πριν είχα κάνει γενικές αιματος και ουρων και ηταν πολύ καλές] είτε σπερμα που ευθύνεται για παλλινδρομη[ που και πάλι ο σύζυγος είχε 3 άριστα σπερμοδιαγραμματα από 3 διαφορετικά εργαστήρια και άριστο κατακερματισμο]. Είμαστε στο μηδέν....πάλι...

Αχ καρδούλα μου αχ!!! Δεν ξέρω τι να σου γράψω και τι να σου πω για να απαλύνει τον πόνο σου.εχω μουδιάσει σα να συμβαίνει σε εμένα. Ο καρυότυπος ίσως δείξει τι μπορεί να έφταιξε. Υστεροσκοπηση είχες κάνει πριν την ετ; Όπως κατάλαβες δεν βρίσκω λόγια να σου πω μόνο σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σε παρακαλώ πολύ πολύ μπες αύριο κ γράψε μας δυο λόγια μετά την απόξεση. Θέλω να ξέρω ότι είσαι καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αχ καρδούλα μου αχ!!! Δεν ξέρω τι να σου γράψω και τι να σου πω για να απαλύνει τον πόνο σου.εχω μουδιάσει σα να συμβαίνει σε εμένα. Ο καρυότυπος ίσως δείξει τι μπορεί να έφταιξε. Υστεροσκοπηση είχες κάνει πριν την ετ; Όπως κατάλαβες δεν βρίσκω λόγια να σου πω μόνο σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σε παρακαλώ πολύ πολύ μπες αύριο κ γράψε μας δυο λόγια μετά την απόξεση. Θέλω να ξέρω ότι είσαι καλά.

Ναι θα σας γράψω εννοείται. Ήθελα να περάσουν λίγες εβδομάδες να σας πω τα ευχάριστα, ήμουν αισιοδοξη γιατί αυτή τη φορά ακούσαμε και την καρδούλα. Αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις κορες

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Ναι θα σας γράψω εννοείται. Ήθελα να περάσουν λίγες εβδομάδες να σας πω τα ευχάριστα, ήμουν αισιοδοξη γιατί αυτή τη φορά ακούσαμε και την καρδούλα. Αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις κορες

Δεν ξέρω τι να πω …λυπάμαι πολυ πραγματικά,  ειναι πολύ άσχημο να επαναλαμβάνεται αυτό το πράγμα. Μακάρι να βρείτε τι φταίει … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Ναι θα σας γράψω εννοείται. Ήθελα να περάσουν λίγες εβδομάδες να σας πω τα ευχάριστα, ήμουν αισιοδοξη γιατί αυτή τη φορά ακούσαμε και την καρδούλα. Αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις κορες

Λυπάμαι πολυ, το χω περάσει και εγώ και πονάει η καρδιά μου όταν βλέπω να συμβαίνει τόσο συχνά σε άλλες κοπελες. Κουραγιο, να αναρρώσεις με το καλό και κοιτάμε πάλι μπροστα! Δεν ξέρω τι φταιει πιο πολύ, η εβρυολογος πάντως που μίλησα μου είπε ότι απο τα συνέδρια που έχει παρακολουθησει προκύπτει οτι ανεξάρτητα από την ηλικία της γυναίκας ένα ποσοστό περίπου 50% ακόμη και των βλαστοκυστεων έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Το ποσοστό φυσικά αυξάνει με την ηλικία. Τι να πω, με τέτοια ποσοστά θα έπρεπε το κράτος να μας παρείχε δωρεάν προεμφυτευτικο σε όλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Κορες καλησπέρα, τα νέα μου δυστυχώς δεν είναι καλά. Είχαμε θετικη χοριακη, καλά αυξανόμενη στις αρχές Οκτωβρίου, πρώτος υπερηχος καλός, δεύτερος υπερηχος καλός με καρδιακή λειτουργία την προηγούμενη Τρίτη 26 Οκτωβρίου 6 εβδομάδων και 2 ημερων. Σήμερα και μετά από λίγο αίμα τη Δευτέρα, μετρήσαμε εμβυο 7 εβδομάδων και 5 ημερων [ 2 μέρες μπροστά από τον αναμενόμενο υπερηχο] χωρίς καρδιακή λειτουργία. Αύριο αποξεση. Ακριβώς 7 και κάτι εβδομάδων σταμάτησε η καρδούλα πάλι. Όπως και πέρσι την προηγούμενη φορά. Αυτή τη φορα ειπε ο γιατρος ότι με την αποξεση αύριο θα πρέπει να γίνει και καρυοτυπος. Είμαι παγωμένη, εμφανώς ψύχραιμη. Αλλά βρε παιδιά δεν το χωράει ο νους μου. Είπε ο γιατρός, είτε το ωάριο [ που 2η δοτρια με χρωμοσώμιακη ανωμαλία το αποκλείουμε λογικα], είτε φλεγμονη[ που πάλι 2 μέρες πριν είχα κάνει γενικές αιματος και ουρων και ηταν πολύ καλές] είτε σπερμα που ευθύνεται για παλλινδρομη[ που και πάλι ο σύζυγος είχε 3 άριστα σπερμοδιαγραμματα από 3 διαφορετικά εργαστήρια και άριστο κατακερματισμο]. Είμαστε στο μηδέν....πάλι...

Λυπάμαι πολύ καλή δύναμη η Παναγία μαζί σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Ναι θα σας γράψω εννοείται. Ήθελα να περάσουν λίγες εβδομάδες να σας πω τα ευχάριστα, ήμουν αισιοδοξη γιατί αυτή τη φορά ακούσαμε και την καρδούλα. Αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις κορες

Λυπαμαι πολυ κοπελα μου! Οσες το εχουμε περασει σε νιωθουμε ακομη περισσοτερο. Σε ποιο ντοκ εισαι?

Η φλεγμονη φαινεται σε βιοψια ενδομητριου ή σε υστεροσκοπηση. Μαλλον πρεπει να το δειτε. Θα συμφωνησω με την φιλη πιο πανω, πολλες φορες κ νεες κοπελες δινουν εμβρυα με χρωμοσωμικες. Η φιλη μας Ydroxoos76 ειχε βιοχημικες και παλινδρομες με δωρεα αλλα τελικα τα καταφερε. Μαλλον εφταιγαν τα εμβρυα. Δειτε και αιματολογο επισης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MaryH είπε:

Λυπαμαι πολυ κοπελα μου! Οσες το εχουμε περασει σε νιωθουμε ακομη περισσοτερο. Σε ποιο ντοκ εισαι?

Η φλεγμονη φαινεται σε βιοψια ενδομητριου ή σε υστεροσκοπηση. Μαλλον πρεπει να το δειτε. Θα συμφωνησω με την φιλη πιο πανω, πολλες φορες κ νεες κοπελες δινουν εμβρυα με χρωμοσωμικες. Η φιλη μας Ydroxoos76 ειχε βιοχημικες και παλινδρομες με δωρεα αλλα τελικα τα καταφερε. Μαλλον εφταιγαν τα εμβρυα. Δειτε και αιματολογο επισης

Στον κουρ είμαι. Μου είπε σήμερα ότι χρήζει διερεύνησης, είναι δύο ακριβώς ίδιες παλλινδρομες, ακριβώς στην ίδια εβδομάδα και με εμβρυικο αιφνίδιο θάνατο, κάτι τέτοιο είπε. Για αρχή κάναμε καρυοτυπο. Σκεφτόμουν να κλείσω και ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολων στο Έλενα. Αιματολογο δεν το είχα σκεφτεί. Έχεις εικόνα να μου προτείνεις κάποιον? Ειμαι Αθήνα. 

πρίν από 38 λεπτά , natassoula είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΕΙΤΕ ΛΥΠΗΜΕΝΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!! ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΙΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ.... Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΗΜΗΤΡΟ...... ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΥΜΑ 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ...... ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ 95.2 ΜΕ ΔΥΟ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ 4ΑΑ ΚΑΙ 4ΑΒ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ?ΜΠΟΡΕΙ. ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 

:D:D

Τελεια νέα! Εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλούς διπλασιασμους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , vik80 είπε:

Στον κουρ είμαι. Μου είπε σήμερα ότι χρήζει διερεύνησης, είναι δύο ακριβώς ίδιες παλλινδρομες, ακριβώς στην ίδια εβδομάδα και με εμβρυικο αιφνίδιο θάνατο, κάτι τέτοιο είπε. Για αρχή κάναμε καρυοτυπο. Σκεφτόμουν να κλείσω και ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολων στο Έλενα. Αιματολογο δεν το είχα σκεφτεί. Έχεις εικόνα να μου προτείνεις κάποιον? Ειμαι Αθήνα. 

Τελεια νέα! Εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλούς διπλασιασμους 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αχ καρδούλα μου αχ!!! Δεν ξέρω τι να σου γράψω και τι να σου πω για να απαλύνει τον πόνο σου.εχω μουδιάσει σα να συμβαίνει σε εμένα. Ο καρυότυπος ίσως δείξει τι μπορεί να έφταιξε. Υστεροσκοπηση είχες κάνει πριν την ετ; Όπως κατάλαβες δεν βρίσκω λόγια να σου πω μόνο σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και σε παρακαλώ πολύ πολύ μπες αύριο κ γράψε μας δυο λόγια μετά την απόξεση. Θέλω να ξέρω ότι είσαι καλά.

Πήγε καλά η αποξεση, ευτυχώς δεν ποναω έως τώρα και είμαι εντάξει. Υστεροσκοπηση είχα κάνει 2 φορές, μια το 2018 και μία το 2021 μετά την πρώτη παλλινδρομη. Τώρα δεν κάναμε. Δεν χρειαζόταν είπε ο γιατρός. Είχα πάρει και τόσες αντιβιωσεις που και φλεγμονή να είχα θα είχε ηρεμήσει. Ο γιατρός πάντως λέει ότι τα μικρόβια και οι φλεγμονές είτε δεν αφήνουν τα έμβρυα να εμφυτευτουν είτε οδηγεί σε αποβολή 4η με 5η εβδομάδα. Το ρώτησα και εγώ. Δεν πιστεύει ότι σχετίζεται. Του είχα δώσει και το DVD από την τελευταία που είχα κάνει περσι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , vik80 είπε:

Πήγε καλά η αποξεση, ευτυχώς δεν ποναω έως τώρα και είμαι εντάξει. Υστεροσκοπηση είχα κάνει 2 φορές, μια το 2018 και μία το 2021 μετά την πρώτη παλλινδρομη. Τώρα δεν κάναμε. Δεν χρειαζόταν είπε ο γιατρός. Είχα πάρει και τόσες αντιβιωσεις που και φλεγμονή να είχα θα είχε ηρεμήσει. Ο γιατρός πάντως λέει ότι τα μικρόβια και οι φλεγμονές είτε δεν αφήνουν τα έμβρυα να εμφυτευτουν είτε οδηγεί σε αποβολή 4η με 5η εβδομάδα. Το ρώτησα και εγώ. Δεν πιστεύει ότι σχετίζεται. Του είχα δώσει και το DVD από την τελευταία που είχα κάνει περσι.

Έχεις αλλά εμβρυακια κατάψυξη κορίτσι μου; Χωρίς να έχω κάνει εξέταση για φλεγμονή ξέρω ότι αυτή φαίνεται με υστεροσκοπηση η την βιοψία. Φαντάσου ότι εμένα παρότι έχω κάνει απόξεση πριν 4 χρόνια και έχω και 2 αρνητικές ετ ακόμα δεν την θεωρεί απαραίτητη. Αφού λοιπόν είχες κάνει υστεροσκοπηση τότε ίσως το πρόβλημα να είναι όντως άλλου κ θα το δείξει ο καρυότυπος 

Τώρα ηρέμησε, ξεκούρασε το σωματακι και την ψυχούλα σου (όσο γίνεται), και ελπίζω η επόμενη να είναι κ αυτή που θα σε κάνει μανούλα. 

Σε φιλώ 

πρίν από 45 λεπτά , natassoula είπε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Ωωωωω μπράβο κοριτσάρα!!! Είσαι και σε πολύ καλά χέρια διάβασα!!! Καλούς διπλασιασμους για αρχή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχεις αλλά εμβρυακια κατάψυξη κορίτσι μου; Χωρίς να έχω κάνει εξέταση για φλεγμονή ξέρω ότι αυτή φαίνεται με υστεροσκοπηση η την βιοψία. Φαντάσου ότι εμένα παρότι έχω κάνει απόξεση πριν 4 χρόνια και έχω και 2 αρνητικές ετ ακόμα δεν την θεωρεί απαραίτητη. Αφού λοιπόν είχες κάνει υστεροσκοπηση τότε ίσως το πρόβλημα να είναι όντως άλλου κ θα το δείξει ο καρυότυπος 

Τώρα ηρέμησε, ξεκούρασε το σωματακι και την ψυχούλα σου (όσο γίνεται), και ελπίζω η επόμενη να είναι κ αυτή που θα σε κάνει μανούλα. 

Σε φιλώ 

Ωωωωω μπράβο κοριτσάρα!!! Είσαι και σε πολύ καλά χέρια διάβασα!!! Καλούς διπλασιασμους για αρχή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου

Έχουμε άλλο ένα από αυτή την προσπάθεια, αλλά όταν είχα ρωτήσει την εμβρυολογο πριν από αυτή την ετ για την ποιότητα του που είπε ότι είναι 2BC ή 3BC δεν θυμάμαι. Άρα όχι καλή. Επίσης αν βγει παθολογικος ο καρυοτυπος δεν ξέρω αν θα είχε νόημα να την χρησιμοποιήσω. Άρα όπως τι βλέπω εγώ, είμαστε για να το πάρουμε όλο από την αρχή....και μου το είχε πει ο γιατρός, παράξενο που από 10 ωαρια καταλήξαμε με 3 βλαστοκυστες... θα περιμέναμε 5 λογικά. Είχαμε 6 έμβρυα έως  και την τρίτη μέρα.μετα κάτι στράβωσε. Θα πρέπει να ψαχτεί παλι από την αρχή και ο σύντροφος λογικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...