Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, natassoula είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!! ΑΚΕΣΩ !!!!ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΩΡΕΑ ΣΤΟΝ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ  {ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ} ΜΟΙΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ 1521 ΜΟΝΑΔΕΣ . ΠΟΛΥ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ Η ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

Προσωπικα εμπιστεύομαι το γιατρό κ το εμβρυολογικο...άψογοι επαγγελματίες.....για το λοιπό προσωπικό έχω παράπονα...απλά δεν δίνω σημασία γιατί με ενδιαφέρει ο στόχος.....πριν 1 χρόνο σαν σήμερα ήταν η πρώτη μας επίσκεψη....κ τώρα είμαι στον 6ο...κ πάλι εκεί θα πήγαινα!!

 

Η εμβρυολογος είναι η καλύτερη εκεί μέσα.....της χρωστάω!!!! Μόνο σε αυτήν κ τον γιατρό νιώθω ότι τους οφείλω!?

Με το καλό κοπέλα μου!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια καλησπέρα, την Τετάρτη θα κάνω εμβρυομεταφορα καλώς εχόντων των πραγμάτων σήμερα με ενημέρωσαν από το κέντρο ότι από τα 6 ωαρια (δοτριας) γονιμοποιηθηκαν τα 4 συνήθως ποσες βλαστοκυστες παίρνουμε? Απογοητευτηκα να σας πω την αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Calista είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, την Τετάρτη θα κάνω εμβρυομεταφορα καλώς εχόντων των πραγμάτων σήμερα με ενημέρωσαν από το κέντρο ότι από τα 6 ωαρια (δοτριας) γονιμοποιηθηκαν τα 4 συνήθως ποσες βλαστοκυστες παίρνουμε? Απογοητευτηκα να σας πω την αλήθεια. 

Καλησπέρα κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια.....εμείς από 6 ωάρια τελικά πήραμε 2 βλαστοκυστες! Νομίζω όπως λένε κ τα υπόλοιπα κορίτσια ότι το σύνηθες πλέον είναι 2-3 βλαστοκυστες...Μην απογοητεύεσαι καθόλου όλα καλά θα πάνε!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Calista είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, την Τετάρτη θα κάνω εμβρυομεταφορα καλώς εχόντων των πραγμάτων σήμερα με ενημέρωσαν από το κέντρο ότι από τα 6 ωαρια (δοτριας) γονιμοποιηθηκαν τα 4 συνήθως ποσες βλαστοκυστες παίρνουμε? Απογοητευτηκα να σας πω την αλήθεια. 

Kαλησπερα! Πιστευω λογικα 2-3 βλαστοκυστες θα εχεις. Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου, να σας πω και ότι επιτέλους κάναμε την ετ στις 9/11 , μεταφέραμε τις δυο βλαστοκυστες 5ΑΑ & 5ΑΒ…Δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός από λίγο πρησμένο στήθος που φαντάζομαι πως είναι από χάπια..Απλά αυτό με ανησυχεί και θέλω α μου πείτε είναι πως την ημέρα της ετ από ορμονολογικές καναμε μόνο την προγεστερονη που ήταν 42.16 και βιταμίνη d3 που την φτάσαμε στο 30…και ενδομήτριο ελέγξαμε την 11η μέρα (τεχνητός κύκλος με Cyclacur )και ήταν 8.5 αλλά την ημέρα της ετ δεν μου είπαν ποσό είναι και αγχώνομαι λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις 4/10 κάναμε και υστεροσκοπηση και ήταν όλα καλά από ότι μου είπε ο γιατρός δεν βρέθηκε τίποτα…Εύχομαι να βοηθήσει τι να πω, γιατί αλλιώς φτου και από την αρχή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, να σας πω και ότι επιτέλους κάναμε την ετ στις 9/11 , μεταφέραμε τις δυο βλαστοκυστες 5ΑΑ & 5ΑΒ…Δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός από λίγο πρησμένο στήθος που φαντάζομαι πως είναι από χάπια..Απλά αυτό με ανησυχεί και θέλω α μου πείτε είναι πως την ημέρα της ετ από ορμονολογικές καναμε μόνο την προγεστερονη που ήταν 42.16 και βιταμίνη d3 που την φτάσαμε στο 30…και ενδομήτριο ελέγξαμε την 11η μέρα (τεχνητός κύκλος με Cyclacur )και ήταν 8.5 αλλά την ημέρα της ετ δεν μου είπαν ποσό είναι και αγχώνομαι λίγο..

Καλή επιτυχία με μια μεγάλη χοριακή !! Όλα καλά μου ακούγονται εμένα . Το ενδομήτριο όταν αρχίζεις προγεστερονη μπορεί να πεσει λίγο , αλλά μη φανταστείς , το πολύ πολύ να έφτασε στο 8. Μια χαρά , και η d και από όσο ξέρω και η προγεστερονη σου . Νομίζω γύρω στο 50 τη θελουμε , αν ξέρει καλύτερα κάποια άλλη κοπέλα ας μας διαφωτίσει .. όλα καλά θα πανε , με το καλό !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , thalasa είπε:

Καλή επιτυχία με μια μεγάλη χοριακή !! Όλα καλά μου ακούγονται εμένα . Το ενδομήτριο όταν αρχίζεις προγεστερονη μπορεί να πεσει λίγο , αλλά μη φανταστείς , το πολύ πολύ να έφτασε στο 8. Μια χαρά , και η d και από όσο ξέρω και η προγεστερονη σου . Νομίζω γύρω στο 50 τη θελουμε , αν ξέρει καλύτερα κάποια άλλη κοπέλα ας μας διαφωτίσει .. όλα καλά θα πανε , με το καλό !

Ευχαριστώ παρά πολύ και το εύχομαι για όλες τις κοπέλες…Με ανησύχησε λίγο γιατί είδα πολλές κοπέλες που λένε για ενδομήτριο 9 και πάνω…Ακριβώς αυτό μου είπε ο Γυναικολογος όταν τον ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να πέσει μέχρι την ετ, εγώ δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια…

κατα τ´αλλα τώρα συνεχίζω με 6 Cyclacur, 3 Utrogestan, 1 Prolutex και από την ετ συν 1 Innohep, fellicine 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου μαζί σας και ότι πληροφορία μου δώσετε είναι καλοδεχουμενη. Από το 2015 που είχα την 1η μου παλλινδρομη μετά ακολούθησαν βιοχημικες και μετά 2 εξωσωματικές οι οποίες πετυχαιναν χωρίς όμως να προχωρούν.. Επισκέφτηκα άλλο γυναικολόγο ο οποίος μας είπε το εξής... Να κοιτάξουμε το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων μήπως και φταίει αυτό.. Νομίζει ότι είναι η καλύτερη λύση μιας και αφού μένω έγκυος και δεν προχωράει μάλλον φταίει κάτι με το DNA το δικό μου ή του άντρα μου. Εσείς που έχετε προχωρήσει στην δωρεά ωαρίων τι θα με συμβουλευατε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Bela είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου μαζί σας και ότι πληροφορία μου δώσετε είναι καλοδεχουμενη. Από το 2015 που είχα την 1η μου παλλινδρομη μετά ακολούθησαν βιοχημικες και μετά 2 εξωσωματικές οι οποίες πετυχαιναν χωρίς όμως να προχωρούν.. Επισκέφτηκα άλλο γυναικολόγο ο οποίος μας είπε το εξής... Να κοιτάξουμε το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων μήπως και φταίει αυτό.. Νομίζει ότι είναι η καλύτερη λύση μιας και αφού μένω έγκυος και δεν προχωράει μάλλον φταίει κάτι με το DNA το δικό μου ή του άντρα μου. Εσείς που έχετε προχωρήσει στην δωρεά ωαρίων τι θα με συμβουλευατε?? 

Εγώ προσωπικά εξάντλησα τα πάντα.....4 φυσικές συλλήψεις..αποξεσεις...μετά εξωσωματικες.....7 χρόνια παιδευτηκα.....τρελη ταλαιπωρία που δεν φαντάζεσαι!!!!! Σύνολο όλων 17 προσπαθειες.....κ ακομα μεγαλύτερη κούραση διότι μένω επαρχία!!!τώρα εξάντλησα κ την ηλικία.....πάντα ήξερα ότι η δωρεά θα με περιμένει κ στα 48..... πάντα έτσι έλεγα.....κ ναι τώρα ήρθε το σωστό timing κ το αποφάσισα διότι κουράστηκα.....όλα καλά τώρα!!!

Κ στη δική μας περίπτωση όσο κ να μη θέλω να το αποδεκτώ έφταιγε η κακή ποιότητα!!!!κ εγώ από το 2015!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bela είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου μαζί σας και ότι πληροφορία μου δώσετε είναι καλοδεχουμενη. Από το 2015 που είχα την 1η μου παλλινδρομη μετά ακολούθησαν βιοχημικες και μετά 2 εξωσωματικές οι οποίες πετυχαιναν χωρίς όμως να προχωρούν.. Επισκέφτηκα άλλο γυναικολόγο ο οποίος μας είπε το εξής... Να κοιτάξουμε το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων μήπως και φταίει αυτό.. Νομίζει ότι είναι η καλύτερη λύση μιας και αφού μένω έγκυος και δεν προχωράει μάλλον φταίει κάτι με το DNA το δικό μου ή του άντρα μου. Εσείς που έχετε προχωρήσει στην δωρεά ωαρίων τι θα με συμβουλευατε?? 

Αν υπάρχει η δυνατότητα να μαζέψεις κάποια ωαρια κ να κάνεις προεμφιτικο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Αν υπάρχει η δυνατότητα να μαζέψεις κάποια ωαρια κ να κάνεις προεμφιτικο? 

@linaa μου σ ευχαριστώ για την απάντησή σου μου είπε ότι και προεμφυτικο να κάνουμε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν όντως υπάρχει πχ. Κακό DNA θα καταλήξει όπως και οι άλλες.. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 11:48 ΠΜ, avocadodream είπε:

Δεν είπα ποτέ οτι είναι κομπογιαννίτες που δεν έκαναν τις απαραίτητες εξετάσεις στο Δ********κο. Έτσι κι αλλιώς οι εξετάσεις που κάνουν ορίζονται απο το νόμο (καρυώτυπικός έλεγχος για μια σειρά μεταλλάξεων, ΣΜΝ, ορμονικές, γενική αίματος) και σίγουρα δεν θα διακινδύνευαν την υπόληψη του κέντρου αν δεν ελέγξουν κάτι και τα πράγματα πάνε στραβά. Αλλά σε αντίθεση με το άλλο κέντρο δεν έχουν συμβουλευτική συνεδρία ή κάποιο σταθμισμένο τεστ που κι αυτό εσείς οι λήπτριες πρέπει να το λαμβάνετε υπόψιν γιατί κληρονομικότητα υπάρχει και στα ψυχικά νοσήματα ούτε με ρώτησαν ποιά είναι τα κίνητρα μου. Η μομφή μου ήταν για την συμπεριφορά προς μια δότρια που όπως είπατε κάποιες κάνει λειτούργημα γιατί και εγώ αυτό νομίζω, πέρα απο τα προσωπικά κίνητρα της καθεμιάς και την αδιαφορία για τις επιπτώσεις στην υγεία της που όταν μιλάμε για υπερδιέρση μπορεί να αποφευχθεί  εύκολα.

Τώρα αν μιλαμε για κίνητρα κι  εγώ πιστεύω οτι αν δεν υπήρχε η αποζημίωση δεν θα πηγαιναν το 99% των δοτριών και λογικό το βρίσκω αφού είναι μια διαδικασία που πρεπει κάποια να δεσμεύσει το πρόγραμμα της για βδομάδες, να τρυπηθεί δεκάδες φορές και να ρισκάρει την υγεία της. Είμαι σίγουρη όμως οτι οι περισσότερες αντλούν μια ευχαρίστηση για το οτι βοήθησαν κάποιον με αυτή την πράξη.

Για το τελευτάιο που είπες, εμένα με ευχαρίστησε πριν την ωοληψία μια συμπαθέστατη κυρία απο το εμβρυολογικό και μου είπε οτι η γυναίκα που θα λάβει τα ωάρια μου με ευχαριστεί και οτι δεν είναι καν μεγαλη σε ηλικία αλλα΄πάσχει απο ΠΩΑ.

Για τη δωρεά ήξερα απο παλιά απο μια φίλη αμερικανίδα που έγινε δότρια φυσικά στην Αμερική, όχι εδώ. 

Ουφ! Ενταξει! Με ηρεμησες! Απλως στο δικο μου ροζ συννεφακι σας φερονταν ολες υπεροχα, με ευγενεια και τηρωντας ολους τους κανονισμους οπως πρεπει καθως ειστε πολυτιμες για μας. Ηθελα να ηταν αληθεια. 

 Οπως και να χει εγω νιωθω τεραστια ευγνωμοσυνη που υπαρχουν ατομα σαν εσενα εκει εξω και σ ευχαριστω♥️

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , geozak είπε:

Εγώ προσωπικά εξάντλησα τα πάντα.....4 φυσικές συλλήψεις..αποξεσεις...μετά εξωσωματικες.....7 χρόνια παιδευτηκα.....τρελη ταλαιπωρία που δεν φαντάζεσαι!!!!! Σύνολο όλων 17 προσπαθειες.....κ ακομα μεγαλύτερη κούραση διότι μένω επαρχία!!!τώρα εξάντλησα κ την ηλικία.....πάντα ήξερα ότι η δωρεά θα με περιμένει κ στα 48..... πάντα έτσι έλεγα.....κ ναι τώρα ήρθε το σωστό timing κ το αποφάσισα διότι κουράστηκα.....όλα καλά τώρα!!!

Κ στη δική μας περίπτωση όσο κ να μη θέλω να το αποδεκτώ έφταιγε η κακή ποιότητα!!!!κ εγώ από το 2015!!!

@geozak μου σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!!Και γω αρκετή ταλαιπωρία.. Έξοδα... Πάνω κάτω Αθήνα ο ένας να μας λέει έτσι ο άλλος αλλιώς και γω κουράστηκα και ψυχολογικά και οικονομικά. Το σκέφτομαι όμως πολύ σοβαρά γιατί αγαπάω τα παιδιά και ο άντρας μου το ίδιο και τον βλέπω ότι το λαχταραει όσο τίποτα άλλο στον κόσμο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...