Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Έχουμε άλλο ένα από αυτή την προσπάθεια, αλλά όταν είχα ρωτήσει την εμβρυολογο πριν από αυτή την ετ για την ποιότητα του που είπε ότι είναι 2BC ή 3BC δεν θυμάμαι. Άρα όχι καλή. Επίσης αν βγει παθολογικος ο καρυοτυπος δεν ξέρω αν θα είχε νόημα να την χρησιμοποιήσω. Άρα όπως τι βλέπω εγώ, είμαστε για να το πάρουμε όλο από την αρχή....και μου το είχε πει ο γιατρός, παράξενο που από 10 ωαρια καταλήξαμε με 3 βλαστοκυστες... θα περιμέναμε 5 λογικά. Είχαμε 6 έμβρυα έως  και την τρίτη μέρα.μετα κάτι στράβωσε. Θα πρέπει να ψαχτεί παλι από την αρχή και ο σύντροφος λογικά.

Λυπάμαι, πραγματικά, πολύ!! Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά!Την αγάπη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Έχουμε άλλο ένα από αυτή την προσπάθεια, αλλά όταν είχα ρωτήσει την εμβρυολογο πριν από αυτή την ετ για την ποιότητα του που είπε ότι είναι 2BC ή 3BC δεν θυμάμαι. Άρα όχι καλή. Επίσης αν βγει παθολογικος ο καρυοτυπος δεν ξέρω αν θα είχε νόημα να την χρησιμοποιήσω. Άρα όπως τι βλέπω εγώ, είμαστε για να το πάρουμε όλο από την αρχή....και μου το είχε πει ο γιατρός, παράξενο που από 10 ωαρια καταλήξαμε με 3 βλαστοκυστες... θα περιμέναμε 5 λογικά. Είχαμε 6 έμβρυα έως  και την τρίτη μέρα.μετα κάτι στράβωσε. Θα πρέπει να ψαχτεί παλι από την αρχή και ο σύντροφος λογικά.

Κατάλαβα... Φτου κ από την αρχή λοιπόν...ας δούμε πρώτα τι θα βγάλει ο καρυότυπος. Λογικά σε κανένα μήνα θα βγουν τα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κατάλαβα... Φτου κ από την αρχή λοιπόν...ας δούμε πρώτα τι θα βγάλει ο καρυότυπος. Λογικά σε κανένα μήνα θα βγουν τα αποτελέσματα. 

Λυπάμαι πολύ!!! Μηπως είναι κάποιο αιματολογικό θέμα; Κανατε αντιπηκτικες; Ειχα «ανεξήγητες» αποβολές στο παρελθόν (πριν ακούσουμε καρδιακή λειτουργία) και έκανα μια εξέταση που έδειξε ότι έχω θρομβοφιλια. Έκανα αντιπηκτικές  και ειχα μια εγκυμοσυνη με επιτυχή έκβαση… 

 

Πιστευω πως ο γιατρός σου θα την βρει την άκρη!!! (Είναι και δικός μου γιατρός και τον εμπιστεύομαι)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....σήμερα το μεσημέρι πήγα τουαλέτα κ στο σκούπισμα είδα αίμα μετά από λίγο είδα κ στο σερβιετακι πηρα τηλ το γιατρό και μου είπε αν θέλω να πάω από εκεί να με δει να μην αγχώνομαι...πήγα μου είπε ότι συμβαίνει αυτό μπορεί να έσπασε κάποιο αγγειακι....μου λέει δεν μπορώ να σου πω κάτι σίγουρο αυτή τη στιγμη....εμείς ότι ήταν να κανουμε το κάναμε από εδώ κ πέρα είναι στο χέρι του(του εμβρύου) ...μου έκανε κ μια ένεση μου έκοψε κάποια φάρμακα μου αύξησε κάποια άλλα ...στο τέλος είπε ότι η γενική εικόνα είναι καλή αλλά πάλι θα δούμε....πφφφφ τι να πω δεν ξέρω...οποίος λέει ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ευτυχισμένη περίοδος μια γυναίκας διαφωνώ η πιο αγχωδης θα έλεγα ότι είναι να πάνε όλα καλά!!!!

4 ώρες πρίν, natassoula είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΕΙΤΕ ΛΥΠΗΜΕΝΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!! ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΙΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ.... Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΗΜΗΤΡΟ...... ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΥΜΑ 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ...... ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ 95.2 ΜΕ ΔΥΟ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ 4ΑΑ ΚΑΙ 4ΑΒ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ?ΜΠΟΡΕΙ. ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 

:D:D

Μπράβο κορίτσι μου σου εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κατάλαβα... Φτου κ από την αρχή λοιπόν...ας δούμε πρώτα τι θα βγάλει ο καρυότυπος. Λογικά σε κανένα μήνα θα βγουν τα αποτελέσματα. 

Ναι 1 μήνα μου είπε. Να συνέλθει και λίγο ο οργανισμός μου. Τραγικό λάθος μου την πρώτη φορά που δεν έγινε καρυοτυπος, εγώ το ζητούσα επίμονα και ο γιατρος έλεγε όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Leila είπε:

Λυπάμαι πολύ!!! Μηπως είναι κάποιο αιματολογικό θέμα; Κανατε αντιπηκτικες; Ειχα «ανεξήγητες» αποβολές στο παρελθόν (πριν ακούσουμε καρδιακή λειτουργία) και έκανα μια εξέταση που έδειξε ότι έχω θρομβοφιλια. Έκανα αντιπηκτικές  και ειχα μια εγκυμοσυνη με επιτυχή έκβαση… 

 

Πιστευω πως ο γιατρός σου θα την βρει την άκρη!!! (Είναι και δικός μου γιατρός και τον εμπιστεύομαι)

Έκανα αντιπηκτικες και έπαιρνα και salospir από πριν την εμβρυομεταφορα. Εμείς έχουμε άλλο μοτίβο, ακούμε καρδουλα και μετά σταματα. Την επόμενη ακριβώς εβδομάδα. 8η εβδομάδα και οι δυο παλλινδρομες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vik80 είπε:

Έκανα αντιπηκτικες και έπαιρνα και salospir από πριν την εμβρυομεταφορα. Εμείς έχουμε άλλο μοτίβο, ακούμε καρδουλα και μετά σταματα. Την επόμενη ακριβώς εβδομάδα. 8η εβδομάδα και οι δυο παλλινδρομες

Λυπάμαι πολύ που το περνάς όλο αυτό , ειλικρινά ξέρω πως νιώθεις γιατί το γνωρίζω καλά κι εγώ αυτό το μοτίβο ... 2 δοτριες , ακούγαμε καρδούλα και μετά σταματούσε . Αν θέλεις τη γνωμη μου, χωρίς να έχω βρει τη λύση ακόμη , θεωρω ότι πρέπει να ψάξεις εσενα κυρίως , εννοώ πιθανή φλεγμονή , σάλπιγγες , και καμπύλη σακχάρου σε πολύ ειδικευμένο ενδοκρινολόγο . Εγώ που τα έψαξα όλα αυτά βεβαια , τώρα δεν καταφέρνω να φτάσω ούτε μέχρι την ετ , για άλλους λόγους . Νομίζω όμως ότι το σπερμα αφού είναι καλό δεν φταιει , κι εμείς πολύ καλό σπερμα από 8 ωαρια παίρναμε 5 έμβρυα , και το ίδιο αποτέλεσμα .. περιμενουμε να μας πεις τα αποτελέσματα του καρυοτυπου, στεναχωρέθηκα πολύ γμτ , είσαι στη σκέψη μου συνέχεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Λυπάμαι πολύ που το περνάς όλο αυτό , ειλικρινά ξέρω πως νιώθεις γιατί το γνωρίζω καλά κι εγώ αυτό το μοτίβο ... 2 δοτριες , ακούγαμε καρδούλα και μετά σταματούσε . Αν θέλεις τη γνωμη μου, χωρίς να έχω βρει τη λύση ακόμη , θεωρω ότι πρέπει να ψάξεις εσενα κυρίως , εννοώ πιθανή φλεγμονή , σάλπιγγες , και καμπύλη σακχάρου σε πολύ ειδικευμένο ενδοκρινολόγο . Εγώ που τα έψαξα όλα αυτά βεβαια , τώρα δεν καταφέρνω να φτάσω ούτε μέχρι την ετ , για άλλους λόγους . Νομίζω όμως ότι το σπερμα αφού είναι καλό δεν φταιει , κι εμείς πολύ καλό σπερμα από 8 ωαρια παίρναμε 5 έμβρυα , και το ίδιο αποτέλεσμα .. περιμενουμε να μας πεις τα αποτελέσματα του καρυοτυπου, στεναχωρέθηκα πολύ γμτ , είσαι στη σκέψη μου συνέχεια 

Ναι αυτό έχω σκοπό να κάνω να ψάξω τα πάντα. Για αιματολογο και ενδοκρινολογο δεν έχω ιδέα σε ποιους να αποτανθω. Εσυ τελικά βρήκες από τι προερχόταν?  Ακριβώς το ίδιο μας συνέβη.ευχομαι να καταφέρεις να κάνεις την ετ επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vik80 είπε:

Ναι αυτό έχω σκοπό να κάνω να ψάξω τα πάντα. Για αιματολογο και ενδοκρινολογο δεν έχω ιδέα σε ποιους να αποτανθω. Εσυ τελικά βρήκες από τι προερχόταν?  Ακριβώς το ίδιο μας συνέβη.ευχομαι να καταφέρεις να κάνεις την ετ επιτέλους.

Καλημέρα, ο γιατρός μου είχε συστήσει έναν αιματολόγο που λέγεται Αναγνωστου, υποτίθεται οτι είναι πολυ καλός, είναι νομίζω και στο Υγεία. Έκανα ένα ραντεβού αλλά δεν συνέχισα μαζί του γιατί δεν με βόλευε καθώς μένω Θεσσαλονίκη, ρώτησε όμως το γιατρό και τη Στεφ σχετικά. Αν αντέχεις, ξεκίνησε με τον αιματολόγο σχετικά σύντομα γιατί κάποιες εξετάσεις αργούν αρκετά να δώσουν αποτέλεσμα. 
Και ενδοκρινολόγο μου είχε συστήσει, μια γυναίκα ηταν αλλά δεν θυμάμαι να σου πω όνομα. Πάντως μπορούν να σε κατευθύνουν … Εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά και να βρείτε σύντομα την άκρη.

PS Να ψάξεις οπωσδήποτε και το ζάχαρο σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vik80 είπε:

Ναι αυτό έχω σκοπό να κάνω να ψάξω τα πάντα. Για αιματολογο και ενδοκρινολογο δεν έχω ιδέα σε ποιους να αποτανθω. Εσυ τελικά βρήκες από τι προερχόταν?  Ακριβώς το ίδιο μας συνέβη.ευχομαι να καταφέρεις να κάνεις την ετ επιτέλους.

Καλημέρα . Εγώ βρήκα πρόβλημα στις σάλπιγγες , δεν μπορώ να ξέρω αν έφταιγε αυτό αλλά ήταν κάτι που έπρεπε να διορθωθεί , και ρώτησα πολλούς γιατρούς πριν τις αφαιρέσω . Από αιματολογους μόνο τη λευκού ξέρω . Ενδοκρινολόγος κορυφή στο θέμα μας είναι ο Σουβατζογλου, που βρίσκεις δύσκολα ραντεβού όμως , αλλά έχει βοηθήσει πολλές κοπέλες που είχαν παλινδρομες κυήσεις , δυο κοπέλες ξέρω . Καλά λόγια έχω ακουσει και για την κιαπεκου ερασμια. Θέλει πολύ υπομονή αλλά θα τη βρεις την άκρη . Ας δούμε και τον καρυοτυπο , αν δείξει κάτι τότε θα είναι πιο απλά τα πράγματα πιστευω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/11/2022 at 7:09 ΜΜ, vik80 είπε:

Κορες καλησπέρα, τα νέα μου δυστυχώς δεν είναι καλά. Είχαμε θετικη χοριακη, καλά αυξανόμενη στις αρχές Οκτωβρίου, πρώτος υπερηχος καλός, δεύτερος υπερηχος καλός με καρδιακή λειτουργία την προηγούμενη Τρίτη 26 Οκτωβρίου 6 εβδομάδων και 2 ημερων. Σήμερα και μετά από λίγο αίμα τη Δευτέρα, μετρήσαμε εμβυο 7 εβδομάδων και 5 ημερων [ 2 μέρες μπροστά από τον αναμενόμενο υπερηχο] χωρίς καρδιακή λειτουργία. Αύριο αποξεση. Ακριβώς 7 και κάτι εβδομάδων σταμάτησε η καρδούλα πάλι. Όπως και πέρσι την προηγούμενη φορά. Αυτή τη φορα ειπε ο γιατρος ότι με την αποξεση αύριο θα πρέπει να γίνει και καρυοτυπος. Είμαι παγωμένη, εμφανώς ψύχραιμη. Αλλά βρε παιδιά δεν το χωράει ο νους μου. Είπε ο γιατρός, είτε το ωάριο [ που 2η δοτρια με χρωμοσώμιακη ανωμαλία το αποκλείουμε λογικα], είτε φλεγμονη[ που πάλι 2 μέρες πριν είχα κάνει γενικές αιματος και ουρων και ηταν πολύ καλές] είτε σπερμα που ευθύνεται για παλλινδρομη[ που και πάλι ο σύζυγος είχε 3 άριστα σπερμοδιαγραμματα από 3 διαφορετικά εργαστήρια και άριστο κατακερματισμο]. Είμαστε στο μηδέν....πάλι...

Τον Φεβρουάριο βρέθηκα κ εγώ στη θέση σου....όμως πήρα cytotec  και mitrotan μετά αδιαθετησα κ στο μήνα έκανα την υστεροσκοπηση για να με καθαρίσει ..όχι απόξεση .  Μάλλον έφταιγε ότι τα έμβρυα ήταν πολλά για την μήτρα μου αν κ έβαλα 2 βλαστοκυστες που πιθανόν διαιρέθηκαν είτε ότι τα πολλά φάρμακα δεν μου ταίριαζαν..... Τον Ιούνιο σε εντελώς φυσικό κύκλο χωρίς κανένα φάρμακο..... είμαι πλέον στον 6ο μήνα.....πάρε θάρρος κ συνέχισε .από ενδοκρινολόγο επειδή έχω λίγο σάκχαρο κύησης πηγαίνω στο ιασω στην Κανάκη . πολύ καλη

18 ώρες πρίν, natassoula είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΕΙΤΕ ΛΥΠΗΜΕΝΕΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!! ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΔΙΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ.... Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΟΝ ΑΛΛΟΝ ΔΗΜΗΤΡΟ...... ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΥΜΑ 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟΝ ΤΣΙ...... ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ 95.2 ΜΕ ΔΥΟ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ 4ΑΑ ΚΑΙ 4ΑΒ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ?ΜΠΟΡΕΙ. ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 

:D:D

Κ εγώ στον ίδιο με ίδια ακριβώς χοριακη.... είμαι στον 6ο.... μπράβο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλημέρα, ο γιατρός μου είχε συστήσει έναν αιματολόγο που λέγεται Αναγνωστου, υποτίθεται οτι είναι πολυ καλός, είναι νομίζω και στο Υγεία. Έκανα ένα ραντεβού αλλά δεν συνέχισα μαζί του γιατί δεν με βόλευε καθώς μένω Θεσσαλονίκη, ρώτησε όμως το γιατρό και τη Στεφ σχετικά. Αν αντέχεις, ξεκίνησε με τον αιματολόγο σχετικά σύντομα γιατί κάποιες εξετάσεις αργούν αρκετά να δώσουν αποτέλεσμα. 
Και ενδοκρινολόγο μου είχε συστήσει, μια γυναίκα ηταν αλλά δεν θυμάμαι να σου πω όνομα. Πάντως μπορούν να σε κατευθύνουν … Εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά και να βρείτε σύντομα την άκρη.

PS Να ψάξεις οπωσδήποτε και το ζάχαρο σου 

Ναι θα ρωτήσω την ερχόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού ετσι και αλλιώς. Εξέταση σακχάρου όσες φορές έχω κάνει βγαίνει 80 περίπου. Σκέψου ότι έκανα γενικές αιματος και ουρων 2 μέρες πριν και ηταν μια χαρά σε όλα μου είπε ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω κάποτε να βρούμε την αιτία, μήπως έτσι βρεθει και η λύση...

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Καλημέρα . Εγώ βρήκα πρόβλημα στις σάλπιγγες , δεν μπορώ να ξέρω αν έφταιγε αυτό αλλά ήταν κάτι που έπρεπε να διορθωθεί , και ρώτησα πολλούς γιατρούς πριν τις αφαιρέσω . Από αιματολογους μόνο τη λευκού ξέρω . Ενδοκρινολόγος κορυφή στο θέμα μας είναι ο Σουβατζογλου, που βρίσκεις δύσκολα ραντεβού όμως , αλλά έχει βοηθήσει πολλές κοπέλες που είχαν παλινδρομες κυήσεις , δυο κοπέλες ξέρω . Καλά λόγια έχω ακουσει και για την κιαπεκου ερασμια. Θέλει πολύ υπομονή αλλά θα τη βρεις την άκρη . Ας δούμε και τον καρυοτυπο , αν δείξει κάτι τότε θα είναι πιο απλά τα πράγματα πιστευω

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vik80 είπε:

Ναι θα ρωτήσω την ερχόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού ετσι και αλλιώς. Εξέταση σακχάρου όσες φορές έχω κάνει βγαίνει 80 περίπου. Σκέψου ότι έκανα γενικές αιματος και ουρων 2 μέρες πριν και ηταν μια χαρά σε όλα μου είπε ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω κάποτε να βρούμε την αιτία, μήπως έτσι βρεθει και η λύση...

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ 

Κορίτσι μου για το ζάχαρο να κανείς καμπύλη ζαχαρου κ ινσουλονησ
Εμενα η 3 ωρη μου έδειξε την αντισταση 

με την καθοδήγηση του ενδοκρινολόγου 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά με όλα αυτά που διαβάζω δε στεναχωριεμαι απλα, νευριαζω!κάνουμε μια τόση μεγάλη προσπάθεια ψυχολογικά και οικονομικά.Μας λένε το πρόβλημα είναι τα ωάρια κ στο τέλος καταλήγουμε να υπάρχουν άλλα προβλήματα. Για ποιο λόγο δε μας λένε κάνε αυτές τις εξετάσεις ενώ είμαστε στην αναμονή!!εγώ έκανα μόνη μου κάποιες εξετάσεις πέρσι σε ρευματολογο. Επίσης ζητησα από τον γυναικολόγο να μου κάνει τις εξετάσεις για αποβολή.Φετος πριν την ετ έκανα σάκχαρο κ γλυκοζιωμενη πάλι με δική μου πρωτοβουλία κ δεν πρόλαβα να κάνω καμπύλη σακχάρου κ ινσουλίνης. @vik80 εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά κ να βρεθεί η λύση σύντομα!!Δυστυχώς ελάχιστοι γιατροί ακούν τους ασθενείς τους. Πόσο δίκιο είχε η @marina_86 αν θυμάμαι καλά, ότι ο γιατρός της προσάρμοσε ένα πρωτόκολλο για αυτή κ οχι αυτή στο πρωτόκολλο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Στον κουρ είμαι. Μου είπε σήμερα ότι χρήζει διερεύνησης, είναι δύο ακριβώς ίδιες παλλινδρομες, ακριβώς στην ίδια εβδομάδα και με εμβρυικο αιφνίδιο θάνατο, κάτι τέτοιο είπε. Για αρχή κάναμε καρυοτυπο. Σκεφτόμουν να κλείσω και ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολων στο Έλενα. Αιματολογο δεν το είχα σκεφτεί. Έχεις εικόνα να μου προτείνεις κάποιον? Ειμαι Αθήνα. 

Τελεια νέα! Εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλούς διπλασιασμους 

Kαλα θα κανεις και θα πας στο Ελενα. Νομιζω οτι εκει εχουν κι αιματολογο. Δεν ξερω η Λευκου ερχεται Αθηνα? Και φυσικα να διερευνησετε τι φταιει. Εχεις εμβρυα καβα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...