Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

σήμερα έκανα β-χοριακή και βγήκε θετικό το αποτέλεσμα!

Ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει..

Η αλήθεια είναι ότι είμαστε συγκρατημένοι.. 

Τώρα σκέφτομαι πότε θα έρθει 21/11 για την επανάληψη ..

Μου ζήτησαν να κάνω και ε2 & prg..σας ζήτησαν και εσάς από την πρώτη χοριακή;;

κανονικά 21/11 ήταν να κάνω τεστ .. επειδή βάλαμε βλαστοκύστες στις 8/11 έκανα σήμερα αφού είχα διαβάσει ότι κάποια κορίτσια το κάνανε σε λιγότερες μέρες ..

Όσο για το prp..έχω κάνει prp ωοθηκών..εμένα δεν με βοήθησε ..απεναντίας ..

ενώ στο τέλος ήθελα μόνο φυσικούς κύκλους για να μην παίρνω συνέχεια φάρμακα, πριν το prp έβγαζα 4 ωάρια χωρίς φάρμακα μετά με το ζόρι ένα κακής ποιότητας ..και πολλές φορές τίποτα ..

Δεν ξέρω ειλικρινά άλλαξαν  τελείως τα δεδομένα για εμένα μετά το prp..

Τώρα αν με ρωτάς μπορεί πάλι στα ίδια να κατέληγα (εννοώ δανεικά) εφόσον μου είχαν πει λίγο πριν το prp για δανεικά  ..θέλαμε όμως να το προσπαθήσουμε και για αυτό το λόγο έκανα prp.. 

 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολογο, το μόνο που έχω ελέγξει είναι οι ορμόνες του θυροειδους και το σάκχαρο...

Μα καλά , 8 εβδομάδων και δεν είχαν υλικό για καρυοτυπο εμβρύου ; Το ακούω συχνά τώρα τελευταία , περίεργο μου φαίνεται . Κρίμα πάντως . Θα είχαμε μια καλύτερη εικόνα . Δεν πειράζει , τι να κάνουμε , προχωράμε με αυτά που έχουμε . 

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Προσπάθησε να κρατήσεις το θετικό ( όσο μπορείς βέβαια) ότι μένεις έγκυος, το ενδομήτριο σου ειναι δεκτικό.  Να πας οπωσδήποτε στον αιματολόγο και αν δεν έχεις πάει και σε ενδοκρινολόγο. Δεν ξέρω τι εννοείς οτι έχεις δει το ζάχαρο, αλλα αν εννοείς την απλή εξέταση ζαχάρου δεν λέει τίποτα. Στη θέση σου θα τα έψαχνα όλα, τα πάντα. Μη ξεχνάς να παίρνεις προβιοτικά και αν δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση με τον Κουρ, θα έλεγα αν αντέχεις  να κάνεις.. ρώτησε το γιατρό μήπως ο σύζυγος χρειάζεται να επαναλάβει dfi και fish 

Συμφωνώ και επαυξάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Κορες μου καλημέρα, δυστυχώς το δείγμα δεν ήταν επαρκές για να γίνει καρυοτυπος εμβρυου. Πάλι άτυχοι. 2 παλλινδρομες και 0 απαντήσεις. Θα ξανακάνουμε εξετασεις στο σπερμα, υστεροσκοπηση και με έστειλε και σε αιματολογο. Αυτά.....

  @vik80  σου εύχομαι πραγματικά να βρεις σε τι οφείλεται! Δε θα πω ξανα τα ιδια,ολα αυτα επρεπε να εχουν γινει νωρίτερα. Και εγω τον ρωτησα (τον ίδιο έχουμε)πολλες φορες αν χρειαζεται να κανω υστεροσκοπηση και μου ειπε ΟΧΙ!Του αφησα το dvd που ειχα κανει περσι, εκανα το σταυρο μου και ειπα ας προχωρήσουμε. Απο εξετάσεις τπτ δε μου ζητησε! Οσον αφορά το σπερμα τα εχουμε περασει κ χασαμε πολυτιμο χρονο. Ολοι οι γιατροι το υποτιμουν. Εγω θα ελεγα να πατε κ σε ουρολογο. Ο αντρας μου με προβλημα κιρσοκηλης, ολοι μας ελεγαν μη το ψαχνετε χανετε χρονο κ χρημα. Δεν ακούσαμε κανένα. Καναμε ολες τις εξετάσεις που ανεφερες κ κυρίως οξειδωτικο στρες, ηταν στα υψη!!!Βρήκαμε μια ανδρολογο όπου του συνέστησε  μικροχειρουργικη, βιταμινες κ οχι εξοντωτικη γυμναστική (αλλαγη lifestyle). Ο κουρ μου ελεγε μη γίνει χειρότερα με το χειρουργείο. Τελικα ειχε πολυ σημαντική βελτίωση οχι θαύματα αλλα οι τιμες εδειχναν ξεκάθαρα βελτιωση. Το οξειδωτικο στρες στο σπερμα προκαλεί αποβολες και μπορει να εχει υψηλη τιμη ακομη και σε καλο σπερματοδιαγραμμα. Επισης θα προτεινα αν κανατε εξαρχης προσπαθεια να δωσετε στο σπερμα 3 μηνες προετοιμασία με βιταμίνες.

Για να μας δώσω κουράγιο έλεγα στον άνδρα μου εμάς έρχεται με το κάρο γι αυτό αργεί!!εύχομαι από καρδιάς ηρεμία και όλα σιγά θα μπουν σε σειρά και θα έρθει...!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι , αν μπορεί κάποια και θυμάται από την δίκης της εμπειρία ας με βοηθήσει..Την Παρασκευή 9η μέρα καναμε χοριακη, prg και Ε2 , χθες πήραμε τα αποτελέσματα μόνο από τις ορμονικές και είχα prg 10,80 και Ε2 389..Αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα της χοριακης έκανα 7η και 8η μέρα τεστ και βγήκαν θετικά αλλά έχω τρομάξει πολύ με την προγεστερονη, είναι πολύ χαμηλα και παίρνω 3 Utrogestan συν μια Prolutex.
Ειδοποίησα το κέντρο και μου αύξησαν την Prolutex δηλαδή κάνω δυο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα και μετά από οκτώ χρόνια προσπαθειών επιτέλους…293 η χοριακη !!!!!!!!Ευχομαι μόνο να ανεβάσουμε και την προγεστερονη…

Συγχαρητήρια !!μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ε'υχομαι! με δότρια τελικά τα κατάφερες? με τις prolutex θα ανεβει, θα τη μετρήσεις σε μια εβδ πάλι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια !!μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ε'υχομαι! με δότρια τελικά τα κατάφερες? με τις prolutex θα ανεβει, θα τη μετρήσεις σε μια εβδ πάλι?

Σ´ευχαρισρώ πολύ….Ναι εμείς είμαστε με διπλή δωρεά και είναι και η πρώτη φορά που κάνουμε ετ με βλαστοκυστες.. Αυτά είναι τα αποτελέσματα 9ης μέρας που ήταν η Παρασκευή ,μου είπαν αύριο να ξανά πάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Γράφω πρώτη φορά σε forum αλλά σας διαβάζω λίγο καιρό τώρα, και ήθελα πολύ να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου κ την ανησυχία μου.. Μόλις μπήκα στην 10η εβδομάδα κυήσεως με δανεικά ωάρια. Είμαι 42 ετών κ σε εμμηνόπαυση επομένως ήταν για εμένα μονόδρομος αλλά χωρίς όμως να προβληματιστω καθόλου.. Το μωρό μας ζει από εμάς, μεγαλώνει μέσα μας, τρέφεται από εμάς.. ποτέ δεν ένιωσα κάποια ανασφάλεια, αντιθέτως ευχαριστώ τον Θεό που με βοήθησε να βρίσκομαι τώρα σε αυτό το στάδιο.. 14/12 έχω την εξέταση αυχενικής διαφάνειας και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι καθώς θέλω πολύ το μωράκι μας να είναι εντάξει.. αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει τι ισχύει γενικά με την αυχενική στα δανεικά ωάρια, πόσο ανησυχητική είναι.. Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας γρήγορα, να έχετε όμορφη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Frossia είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Γράφω πρώτη φορά σε forum αλλά σας διαβάζω λίγο καιρό τώρα, και ήθελα πολύ να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου κ την ανησυχία μου.. Μόλις μπήκα στην 10η εβδομάδα κυήσεως με δανεικά ωάρια. Είμαι 42 ετών κ σε εμμηνόπαυση επομένως ήταν για εμένα μονόδρομος αλλά χωρίς όμως να προβληματιστω καθόλου.. Το μωρό μας ζει από εμάς, μεγαλώνει μέσα μας, τρέφεται από εμάς.. ποτέ δεν ένιωσα κάποια ανασφάλεια, αντιθέτως ευχαριστώ τον Θεό που με βοήθησε να βρίσκομαι τώρα σε αυτό το στάδιο.. 14/12 έχω την εξέταση αυχενικής διαφάνειας και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι καθώς θέλω πολύ το μωράκι μας να είναι εντάξει.. αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει τι ισχύει γενικά με την αυχενική στα δανεικά ωάρια, πόσο ανησυχητική είναι.. Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας γρήγορα, να έχετε όμορφη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!!

Καλημερα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να την περάσεις όμορφα και χωρίς προβλήματα. Δεν πολύ κατάλαβα τι εννοείς ανησυχητική για τη αυχενικη διαφάνεια… να μου έλεγες οτι ηταν με δικό σου ωάριο ετών 42 να σου πω ένα δίκιο το έχεις να ανησυχείς. Πιστεύω ότι  με τη δωρεά ωαρίου δεν έχεις να φοβηθείς απολύτως τίποτα στην αυχενική. Καλή επιτυχία, όλα να πανε τέλεια.  

2 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα και μετά από οκτώ χρόνια προσπαθειών επιτέλους…293 η χοριακη !!!!!!!!Ευχομαι μόνο να ανεβάσουμε και την προγεστερονη…

Τέλεια η χοριακή  σου, συγχαρητήρια κορίτσι μου. Να το ευχαριστηθείς και να το απολαύσεις. Καλή συνέχεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα και μετά από οκτώ χρόνια προσπαθειών επιτέλους…293 η χοριακη !!!!!!!!Ευχομαι μόνο να ανεβάσουμε και την προγεστερονη…

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Kanti είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

Κορίτσι σ´ευχαριστω και το εύχομαι για όλες μας , μόνο τα καλύτερα και να τα καταφέρουμε όλες οι κοπέλες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σήμερα έκανα την επαναληπτική χοριακή βγήκε 1317!

Το θέμα είναι ότι ζήτησα να μου κάνουν και Ε2: 120 & PRG:116

Εδώ ξεκινάει η αγωνία .. μόλις πάω να χαρώ ..

το Σάββατο είχα κάνει αυτές τις ορμόνες (όχι την χοριακή) σε άλλο μικροβιολογικό επειδή εδώ που μένω δεν έβρισκα ανοιχτό το ίδιο και μου είχε βγάλει Ε2:1068 & PRG>80

Από το κέντρο υποστηρίζουν ότι έχει κάνει λάθος μέτρηση το σημερινό μικροβιολογικό και αποκλείεται να έχω τόσο μικρή οιστραδιόλη ενώ είμαι έγκυος και παίρνω 6 cyclacur τη μέρα.. 

Ξαναέκαναν την μέτρηση και έβγαλαν 120 .. με τον ίδιο ορό απο το πρωϊ..

Καμία ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...