Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα και μετά από οκτώ χρόνια προσπαθειών επιτέλους…293 η χοριακη !!!!!!!!Ευχομαι μόνο να ανεβάσουμε και την προγεστερονη…

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Μια τελειομηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις καρδιά μου!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Μια τελειομηνη και ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις καρδιά μου!!! 

Πόσο σ´ευχαριστώ κορίτσι μου όμορφο…:wub:Εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι, το πρώτο βήμα έγινε.

 

Εγώ μόλις έκανα επαναληπτική και περιμένουμε την Τετάρτη τα αποτελέσματα, μαζί με την χοριακη εξετάσαμε και την προγεστερονη αν και η μαία ήταν σίγουρη ότι θα ανεβεί εφόσον αυξήσαμε την Prolutex, αλλά για την Ε2 όταν ρώτησα μου είπαν δεν χρειάζεται όποτε την αφήσαμε..
 

εσεις κορίτσια κάνατε πάντα και τις δυο;;Την ελέγξαμε στην πρώτη χωριακη και ήταν 389 στην 9η μερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chara14 είπε:

 Καλησπέρα!

1η χοριακή σήμερα 180 με βλαστοκύστες 5 ημερών! Αγωνία τώρα για την επόμενη χοριακή την Τετάρτη...

Συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς και σε εσένα κορίτσι μου.!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/21/2022 at 11:13 AM, Frossia said:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Γράφω πρώτη φορά σε forum αλλά σας διαβάζω λίγο καιρό τώρα, και ήθελα πολύ να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου κ την ανησυχία μου.. Μόλις μπήκα στην 10η εβδομάδα κυήσεως με δανεικά ωάρια. Είμαι 42 ετών κ σε εμμηνόπαυση επομένως ήταν για εμένα μονόδρομος αλλά χωρίς όμως να προβληματιστω καθόλου.. Το μωρό μας ζει από εμάς, μεγαλώνει μέσα μας, τρέφεται από εμάς.. ποτέ δεν ένιωσα κάποια ανασφάλεια, αντιθέτως ευχαριστώ τον Θεό που με βοήθησε να βρίσκομαι τώρα σε αυτό το στάδιο.. 14/12 έχω την εξέταση αυχενικής διαφάνειας και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι καθώς θέλω πολύ το μωράκι μας να είναι εντάξει.. αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει τι ισχύει γενικά με την αυχενική στα δανεικά ωάρια, πόσο ανησυχητική είναι.. Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας γρήγορα, να έχετε όμορφη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!!

Gia sou.... ego ime sto group apo to 2021. Ton Augousto 2021 genisa ena igiestato agoraki apo daniko oario. Ine mia latriaa.... gia tin auxeniki mou ixe pi o giatros oti oi pithanotites na ine ok to moro ine iper mas giati i dotria itan mono 28 xrono. Kai etsi itan ....mi se anisixi na skeftese oti ola tha pane kala 

Sas xereto koritsa gia oses me thimaste. Xathika giati meta tin gennisi tou giou mou imou full time apasxolimeni kai idika meta pou xekinisa jai doulia.... kala den iparxi xronos gia basika pragmata. Tora giati ekana xrono kai sas grafo ekana extes 21 tou mina emvriometafora kai ime se iremia. Kali tixi se ola ta koritsa kai oti mporo na voithiso edo ime

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2022 at 11:39 AM, Marla@ said:

Καλημέρα! Εύχομαι όλα αυτά που πέρασες σύντομα να γίνουν απλά μια κακή ανάμνηση και με το καλό να ζήσεις ό,τι λαχταράς!! Σκέφτηκες να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη;Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι έχεις καταλήξει σε λάθος συμπεράσματα.Απλά, αφού σκέφτεσαι δότρια πλέον διάλεξε ένα καλό κέντρο!!Καλή επιτυχία!

Καλημέρα!Σου απάντησα πιο πάνω χωρίς παράθεση...

Αγαπητή, εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου! Επειδή, δυστυχώς δεν θα έχω ποτέ την ευκαιρία να ευχαριστήσω την δική μου δότρια θα ήθελα να εκφράσω σε σένα την ευγνωμοσύνη μου.Απο την στιγμή που μου ανακοίνωσαν ότι έχουμε από την δότρια δέκα ωάρια κι ότι είναι είκοσι και μισό χρονών κοριτσάκι, αισθάνθηκα μια απέραντη τρυφερότητα και συγκίνηση.Αν μπορούσα θα την αγκάλιαζα κλαίγοντας για να την ευχαριστήσω..Αν μπορούσα θα έκανα τα πάντα για να την προσέχω και να είναι καλά.Τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να το έκανε με το ζόρι ή έχοντας πολλές αμφιβολίες...Όταν άρχισα να σκέφτομαι την δωρεά,ένα από τα πρώτα πράγματα που με κρατούσαν πίσω ήταν αυτός ο φόβος μη τυχόν βλάψω μια κοπέλα με την επιμονή μου να γίνω μαμά...Θέλω να ελπίζω ότι δεν συνέβη κάτι τέτοιο και μαρτυρίες σαν την δική σου με βοηθάνε πολύ..Σ"ευχαριστώ πολύ και πάλι!Να είσαι γερή κι ευτυχισμένη!

Koritsaki mou kai ego me tin sira mou na se euxaristiso pou kani eutixismenes oles emas pou den mporoume na minoume egkies meta dika mas oario. Ego katafera na kano me dotria ena apisteuto agoraki kai tora ime se iremia giati extes ekana emvriometafora gia to deftero moro

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2022 at 8:51 ΜΜ, Caterina80 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Χαίρομαι πάρα πολύ που σας βρήκα.

Υπάρχουν κοπέλες που να έχουν κάνει prp ωοθηκών? Ελα ναι, ποια ήταν η εμπειρία σας?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εμενα ο γιατρος μου μου ειπε αμ θελεις να πεταξεις τα λεφτα σου καντο. Οταν του ειπα οτι ξερω μια κοπελα που το εκανε και ετσι καταφερε να κανει παιδι με δικα τξα ωαρια μου ειπε η φιλη σου κατα πασα πιθανοτητα σου λεει ψεματα.  Οποτε δεν το εκανα.:)

 

On 18/11/2022 at 6:29 ΜΜ, vik80 είπε:

Έχουμε ένα εμβρυο πολύ πολύ μέτριο ναι. Μου είπε και ο γιατρος από τη νέα χρονιά μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε. Του είπα αυτολεξεί ότι εγώ φοβάμαι να κάνω άλλη εμβρυομεταφορα, δεν έχει νόημα αν δεν έχω απάντηση. Τι φταίει??

Κοριτσακι μου εγω θα ελεγα εκτος απο αιματολογο να δειτε ολες τις εξετασεις που μπορουν να γινουν στο σπερμα. Και εννοω εξειδικευμενες εξετασεις οχι μονο τα κλασσικα. Ισως να χρειαζεται να πατε με διπλη δωρεα..

Αν και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το τελευταιο εμβριακι σας να ειναι το τυχερο και να πιασει και να γεννηθει ενα υπερπχο παιδακια♥️

On 21/11/2022 at 9:35 ΠΜ, Toxotaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα και μετά από οκτώ χρόνια προσπαθειών επιτέλους…293 η χοριακη !!!!!!!!Ευχομαι μόνο να ανεβάσουμε και την προγεστερονη…

Μπραβο σου κοριτσαρα μου!!!! Πολυ χαιρομαι! Σου ευχομαι να εχεια μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Ειδες που το οτι δεν ειχες συμπτωματα ηταν τελικα θετικο; ♥️♥️♥️♥️

 

On 21/11/2022 at 11:13 ΠΜ, Frossia είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Γράφω πρώτη φορά σε forum αλλά σας διαβάζω λίγο καιρό τώρα, και ήθελα πολύ να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου κ την ανησυχία μου.. Μόλις μπήκα στην 10η εβδομάδα κυήσεως με δανεικά ωάρια. Είμαι 42 ετών κ σε εμμηνόπαυση επομένως ήταν για εμένα μονόδρομος αλλά χωρίς όμως να προβληματιστω καθόλου.. Το μωρό μας ζει από εμάς, μεγαλώνει μέσα μας, τρέφεται από εμάς.. ποτέ δεν ένιωσα κάποια ανασφάλεια, αντιθέτως ευχαριστώ τον Θεό που με βοήθησε να βρίσκομαι τώρα σε αυτό το στάδιο.. 14/12 έχω την εξέταση αυχενικής διαφάνειας και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι καθώς θέλω πολύ το μωράκι μας να είναι εντάξει.. αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει τι ισχύει γενικά με την αυχενική στα δανεικά ωάρια, πόσο ανησυχητική είναι.. Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας γρήγορα, να έχετε όμορφη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια!!

Καλως ηρθες στην ομαδα μας και συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου! Η αυχενικη με δωρεά ωαριων δεν εχει καποια διαφορα. Δε χρειαζεται να σε ανησυχει κατι! Βεβαια ολες μας ημασταν αγχωμενες πριν την κανουμε. Ουσιαστικα γινεται για να δουμε αν τπ μωρο εχει καποιπ συνδρομο. Αν η δοτροα σου ειναι μικρη σε ηλικια δεν εχεις να φοβασαι κατι.  Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια!♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kallaki said:

Gia sou.... ego ime sto group apo to 2021. Ton Augousto 2021 genisa ena igiestato agoraki apo daniko oario. Ine mia latriaa.... gia tin auxeniki mou ixe pi o giatros oti oi pithanotites na ine ok to moro ine iper mas giati i dotria itan mono 28 xrono. Kai etsi itan ....mi se anisixi na skeftese oti ola tha pane kala 

Sas xereto koritsa gia oses me thimaste. Xathika giati meta tin gennisi tou giou mou imou full time apasxolimeni kai idika meta pou xekinisa jai doulia.... kala den iparxi xronos gia basika pragmata. Tora giati ekana xrono kai sas grafo ekana extes 21 tou mina emvriometafora kai ime se iremia. Kali tixi se ola ta koritsa kai oti mporo na voithiso edo ime

Kαλησπερα! Χαιρομαι  πολυ που ειστε καλα! Καλη επιτυχια τωρα στο αδερφακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 8:23 ΜΜ, chara14 είπε:

 Καλησπέρα!

1η χοριακή σήμερα 180 με βλαστοκύστες 5 ημερών! Αγωνία τώρα για την επόμενη χοριακή την Τετάρτη...

Συγχαρητηρια! Καλους διπλασιασμους!

Τι ωραια! Ολο θετικες χοριαλες αυτην την εβδομαδα!!

8 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Gia sou.... ego ime sto group apo to 2021. Ton Augousto 2021 genisa ena igiestato agoraki apo daniko oario. Ine mia latriaa.... gia tin auxeniki mou ixe pi o giatros oti oi pithanotites na ine ok to moro ine iper mas giati i dotria itan mono 28 xrono. Kai etsi itan ....mi se anisixi na skeftese oti ola tha pane kala 

Sas xereto koritsa gia oses me thimaste. Xathika giati meta tin gennisi tou giou mou imou full time apasxolimeni kai idika meta pou xekinisa jai doulia.... kala den iparxi xronos gia basika pragmata. Tora giati ekana xrono kai sas grafo ekana extes 21 tou mina emvriometafora kai ime se iremia. Kali tixi se ola ta koritsa kai oti mporo na voithiso edo ime

Να σου ζησει το παιδακι σου καο μεντο καλο να παρεις θετικη χοριακη και για το 2ο! ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε όλες !!

Είμαι 45 ετών , έκανα ετ με 3 εμβρυα δικά μου τα οποία τα απέκτησα μέσω φυσικού κύκλου (αντιλαμβάνεστε τον κόπο). Δυστυχως ομως δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα , παρόλο που τα έμβρυα ηταν άριστης ποιότητας , το ενδομήτριο στα 10 και οι εξετάσεις προ της εμφύτευσης αρκετά καλές σε βαθμό που ο γιατρός προχώρησε στην ετ μέσα σε 2 ημέρες (οταν μας είχε πει οτι θέλουμε 6 ημέρες ακόμα).

Αυτό που πρότεινε σαν επόμενη λύση είναι να επαναλάβω ΑΜΗ φυσικά , και να σκεφτώ το ενδεχόμενο δανεικού ωαρίου. Για να είμαι ειλικρινής η εξήγηση που έδωσε για την αποτυχία δεν με κάλυψε , είμαι αρκετά προβληματισμένη για το πως  θα συνεχίσω , δεν είχε περάσει ποτέ απο το μυαλό μου η ιδέα του δανεικού ωαρίου . Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος γιατρός ο οποίος είναι '' εξειδικευμένος'' στο συγκεκριμένο κομμάτι , μιας και ο δικός μου μετά την γιγάντωση που έχει γίνει στην κλινική του δε πιστεύω οτι πλέον υπάρχει η δυνατότητα να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις τις δικές μου τουλάχιστον.

Ενώ το εμβρυολογικό τμήμα είναι ίσως το καλύτερο , δυστυχως ,, ο γιατρός νιώθω οτι αδυνατεί να παρακολουθήσει όλες αυτές τις υποθέσεις.

Ευχαριστώ πολυ

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

υγχαρητηρια! Καλους διπλασιασμους! 

Έχω αγχωθεί τώρα... η δεύτερη χοριακη είναι 331.. βέβαια,σε άλλο μικροβιολογικό..

Άλλη αναμονή τώρα μέχρι την άλλη Τετάρτη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , chara14 είπε:

Έχω αγχωθεί τώρα... η δεύτερη χοριακη είναι 331.. βέβαια,σε άλλο μικροβιολογικό..

Άλλη αναμονή τώρα μέχρι την άλλη Τετάρτη..

Καλημέρα! Γιατί αγχωθηκες; Σου είπε κάτι ο γιατρός; Νομίζω είσαι στο +70% που θέλουν οι γιατροί.. δεν είναι απαραίτητο δλδ να διπλασιαστεί ακριβώς για να είναι καλή η χοριακή απ' όσο ξέρω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Toxotaki είπε:

Κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης 12η μέρα και από 293 είμαστε 1364!!!!!!!!!

Ευχομαι να είναι καλό γιατί είναι πολύ πάνω από διπλασιασμό….

Συγχαρητήρια!!!! Μήπως είναι δίδυμα;;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...