Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , LeneL είπε:

Παρέα θα σκάμε γιατί κι εγώ την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο.. και περιμένω ήδη μια εβδομάδα γιατί εγώ την δεύτερη χοριακή την έκανα την προηγούμενη Τετάρτη και δε ζήτησε άλλη - είναι των δύο χοριακων ο γιατρός μου. (Εγώ βέβαια έκανα και τεστ και έκανα και μια τρίτη χοριακή προχτές, γενικά κάνω διάφορα!).. Υπομονή, τώρα από φορά σε φορά το πηγαίνουμε!

Πάντως αν δεις και με ημερομηνία τελευταίας περιόδου να το βάλεις σε δείχνει το ίδιο περίπου. Σε εμένα δλδ με ημερομηνία τελευταίας περιόδου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη 

Διάβαζα στα προηγούμενα σχόλιά σου ότι είσαι εκπαιδευτικός! μια από τα ίδια και εγώ...σήμερα είχα την έγνοια μου, είχα και πίεση από την διευθύντρια και την υποδιευθύντρια να συνοδεύσω σε εκδρομή...ό,τι να΄ναι...δεν εχω πει ακόμα κάτι...λέω με το καλό να περιμένω πως θα πάνε τα πράγματα μέχρι 10 Ιανουαρίου και μετά να τους χαιρετήσω!

Πότε έκανες την ετ; εγώ 11/11...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 37 λεπτά , chara14 είπε:

Διάβαζα στα προηγούμενα σχόλιά σου ότι είσαι εκπαιδευτικός! μια από τα ίδια και εγώ...σήμερα είχα την έγνοια μου, είχα και πίεση από την διευθύντρια και την υποδιευθύντρια να συνοδεύσω σε εκδρομή...ό,τι να΄ναι...δεν εχω πει ακόμα κάτι...λέω με το καλό να περιμένω πως θα πάνε τα πράγματα μέχρι 10 Ιανουαρίου και μετά να τους χαιρετήσω!

Πότε έκανες την ετ; εγώ 11/11...

Συνάδελφος κι εσύ; Τι ωραία. Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 3/11. Βέβαια εγώ πήρα όλες τις άδειες. Και την 7ημερη της εμβρυομεταφοράς και από τη μερα του θετικού τεστ παίρνω και τη μηνιαία. Βέβαια εμείς είμαστε λίγα άτομα στο σχολείο, έχουμε και καλή σχέση και το ήξεραν οι συνάδελφοι.. έχω βέβαια ένα άγχος μην καταλάβουν οι γονείς γιατι πήρα άδεια και το ξέρουν αν στραβωσει κάτι και γυρίσω... Αλλά δεν ήθελα να μείνω γιατί είναι πολύ μικρά τα παιδιά (νηπιαγωγείο) και παίζουν πολλές ιώσεις! Μακάρι να περάσει γρήγορα ο καιρός να κάτσεις σπίτι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , LeneL είπε:

Συνάδελφος κι εσύ; Τι ωραία. Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 3/11. Βέβαια εγώ πήρα όλες τις άδειες. Και την 7ημερη της εμβρυομεταφοράς και από τη μερα του θετικού τεστ παίρνω και τη μηνιαία. Βέβαια εμείς είμαστε λίγα άτομα στο σχολείο, έχουμε και καλή σχέση και το ήξεραν οι συνάδελφοι.. έχω βέβαια ένα άγχος μην καταλάβουν οι γονείς γιατι πήρα άδεια και το ξέρουν αν στραβωσει κάτι και γυρίσω... Αλλά δεν ήθελα να μείνω γιατί είναι πολύ μικρά τα παιδιά (νηπιαγωγείο) και παίζουν πολλές ιώσεις! Μακάρι να περάσει γρήγορα ο καιρός να κάτσεις σπίτι σου!

Ωραία! έχουμε διαφορά 8 ημέρες!! Οπότε θα μαθαίνω από εσένα το επόμενο βήμα!!

Άσε, εμένα με έπιασε η ..."μέση" μου και πήρα 3 μέρες άδεια μετά την ετ! εγώ είμαι σε Λύκειο και επικρατεί ένα αρνητικό κλίμα...λέω να τελειώνω με το α τετράμηνο και να φύγω..μέρα παρά μέρα σου ανεβάζουν την πίεση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , chara14 είπε:

Ωραία! έχουμε διαφορά 7 ημέρες!! Οπότε θα μαθαίνω από εσένα το επόμενο βήμα!!

Άσε, εμένα με έπιασε η ..."μέση" μου και πήρα 3 μέρες άδεια μετά την ετ! εγώ είμαι σε Λύκειο και επικρατεί ένα αρνητικό κλίμα...λέω να τελειώνω με το α τετράμηνο και να φύγω..μέρα παρά μέρα σου ανεβάζουν την πίεση!

Nαι ναι θα είμαι η φωνή από το μέλλον!!!

Έχετε άλλα στη δευτεροβάθμια εσείς.. εμείς είμαστε μικροί σύλλογοι στην πρωτοβάθμια, είμαστε και κυρίως γυναίκες,οπότε σε αυτά υπάρχει μια συμπαράσταση. Τουλάχιστον κρατα αποστάσεις από τα παιδια γιατί εμάς μας έχει γονατίσει ο κοβιντ και οι διαφορές λοιμώξεις του αναπνευστικού. Μακριά και αγαπημένοι!

Link to comment
Share on other sites

Όποτε κορίτσια @LeneL και @chara14έχουμε και οι  τρεις μας στις 30/11 πρώτο υπέρηχο ε;

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και σήμερα ούτε που αγχώθηκα , τώρα όμως άρχισα να σκέφτομαι τι θα δω την Τετάρτη…Εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτη η εβδομάδα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

Nαι ναι θα είμαι η φωνή από το μέλλον!!!

Έχετε άλλα στη δευτεροβάθμια εσείς.. εμείς είμαστε μικροί σύλλογοι στην πρωτοβάθμια, είμαστε και κυρίως γυναίκες,οπότε σε αυτά υπάρχει μια συμπαράσταση. Τουλάχιστον κρατα αποστάσεις από τα παιδια γιατί εμάς μας έχει γονατίσει ο κοβιντ και οι διαφορές λοιμώξεις του αναπνευστικού. Μακριά και αγαπημένοι!

Η φωνή από το μέλλον!!! χιχιχι!!! Περιμένω!!

Καλά, μην νομίζεις...είναι στους ανθρώπους...σ΄εμάς οι γυναίκες του συλλόγου πετούν τις μπηχτές...

Ναι, μακριά και με μάσκα!! Συστεγάζεται στο κτίριο και ειδικό σχολείο (νηπιαγωγείο, δημοτικό), οπότε καταλαβαίνεις... τι πάρτυ ιώσεων γίνεται!!!

πρίν από 18 λεπτά , Toxotaki είπε:

Όποτε κορίτσια @LeneL και @chara14έχουμε και οι  τρεις μας στις 30/11 πρώτο υπέρηχο ε;

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και σήμερα ούτε που αγχώθηκα , τώρα όμως άρχισα να σκέφτομαι τι θα δω την Τετάρτη…Εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτη η εβδομάδα

Εμένα μου είπε στις 30/11 να κάνω την τρίτη χοριακή....ουφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , chara14 είπε:

Η φωνή από το μέλλον!!! χιχιχι!!! Περιμένω!!

Καλά, μην νομίζεις...είναι στους ανθρώπους...σ΄εμάς οι γυναίκες του συλλόγου πετούν τις μπηχτές...

Ναι, μακριά και με μάσκα!! Συστεγάζεται στο κτίριο και ειδικό σχολείο (νηπιαγωγείο, δημοτικό), οπότε καταλαβαίνεις... τι πάρτυ ιώσεων γίνεται!!!

Εμένα μου είπε στις 30/11 να κάνω την τρίτη χοριακή....ουφφφφφ

Ναι σίγουρα, στους ανθρώπους είναι, όπως το λες..

Πάντως αφού σου άφησε τόσο καιρό για την τρίτη χοριακή μετά μπορεί να μην περιμένεις πολύ για τον υπέρηχο. Φαντάζομαι γύρω στην 6 εβδομάδα θα σε δει κι εσένα!

πρίν από 39 λεπτά , Toxotaki είπε:

Όποτε κορίτσια @LeneL και @chara14έχουμε και οι  τρεις μας στις 30/11 πρώτο υπέρηχο ε;

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και σήμερα ούτε που αγχώθηκα , τώρα όμως άρχισα να σκέφτομαι τι θα δω την Τετάρτη…Εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτη η εβδομάδα

Εγώ να σου πω για την ώρα είμαι ήρεμη. Τις πρώτες 2 μέρες μετά τη χοριακή ήμουν στα κόκκινα, μου φαινόταν ότι δε θα περάσουν ποτέ οι δύο εβδομάδες...τώρα νομίζω θα αγχωθω πολύ την προηγούμενη μέρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , LeneL είπε:

Ναι σίγουρα, στους ανθρώπους είναι, όπως το λες..

Πάντως αφού σου άφησε τόσο καιρό για την τρίτη χοριακή μετά μπορεί να μην περιμένεις πολύ για τον υπέρηχο. Φαντάζομαι γύρω στην 6 εβδομάδα θα σε δει κι εσένα!

Εγώ να σου πω για την ώρα είμαι ήρεμη. Τις πρώτες 2 μέρες μετά τη χοριακή ήμουν στα κόκκινα, μου φαινόταν ότι δε θα περάσουν ποτέ οι δύο εβδομάδες...τώρα νομίζω θα αγχωθω πολύ την προηγούμενη μέρα..

Άντε να περνάνε τουλάχιστον οι μέρες , έχουμε και εορτάζοντες αρκετούς οπότε που θα πάει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , LeneL είπε:

Ναι σίγουρα, στους ανθρώπους είναι, όπως το λες..

Πάντως αφού σου άφησε τόσο καιρό για την τρίτη χοριακή μετά μπορεί να μην περιμένεις πολύ για τον υπέρηχο. Φαντάζομαι γύρω στην 6 εβδομάδα θα σε δει κι εσένα!

Εγώ να σου πω για την ώρα είμαι ήρεμη. Τις πρώτες 2 μέρες μετά τη χοριακή ήμουν στα κόκκινα, μου φαινόταν ότι δε θα περάσουν ποτέ οι δύο εβδομάδες...τώρα νομίζω θα αγχωθω πολύ την προηγούμενη μέρα..

Μακάρι!! Εύχομαι να περάσουν οι μέρες γρήγορα και με ηρεμία!!

πρίν από 45 λεπτά , Toxotaki είπε:

Άντε να περνάνε τουλάχιστον οι μέρες , έχουμε και εορτάζοντες αρκετούς οπότε που θα πάει..

Χαχα!! Όλο και κάποιος Άγιος θα μας λυπηθεί!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Toxotakiκαι @LeneL    σας αφιερώνω με πολλή αγάπη μια "αντίστροφη μέτρηση" του Παπαδιαμάντη!

"Ο Άι- Νικόλας είχεν ασπρίσει ήδη τα γένια του προ ημερών, και ήτον η σειρά του Αγίου Σπυρίδωνος ν’ ασπρίση τα ιδικά του˙ δεν έμενον πλέον, ειμή δώδεκα ημέραι έως τα Χριστούγεννα."

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , chara14 είπε:

@Toxotakiκαι @LeneL    σας αφιερώνω με πολλή αγάπη μια "αντίστροφη μέτρηση" του Παπαδιαμάντη!

"Ο Άι- Νικόλας είχεν ασπρίσει ήδη τα γένια του προ ημερών, και ήτον η σειρά του Αγίου Σπυρίδωνος ν’ ασπρίση τα ιδικά του˙ δεν έμενον πλέον, ειμή δώδεκα ημέραι έως τα Χριστούγεννα."

Παρά πολύ σε ευχαριστώ! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Toxotaki είπε:

Όποτε κορίτσια @LeneL και @chara14έχουμε και οι  τρεις μας στις 30/11 πρώτο υπέρηχο ε;

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και σήμερα ούτε που αγχώθηκα , τώρα όμως άρχισα να σκέφτομαι τι θα δω την Τετάρτη…Εύχομαι να περάσει γρήγορα αυτη η εβδομάδα

Θα δεις θα δεις και δεν θα το πιστεύεις!!!

Πλήρη αναφορά παρακαλώ ε;; Και από τις 3 σας. Έτσι να αγγίξω κ εγώ μέσα από τις περιγραφές σας λίγη μωρουδιλα, μέχρι να μπορέσω να κάνω την τελευταία μου ετ.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, chara14 είπε:

@Toxotakiκαι @LeneL    σας αφιερώνω με πολλή αγάπη μια "αντίστροφη μέτρηση" του Παπαδιαμάντη!

"Ο Άι- Νικόλας είχεν ασπρίσει ήδη τα γένια του προ ημερών, και ήτον η σειρά του Αγίου Σπυρίδωνος ν’ ασπρίση τα ιδικά του˙ δεν έμενον πλέον, ειμή δώδεκα ημέραι έως τα Χριστούγεννα."

Σ´ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό…

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Θα δεις θα δεις και δεν θα το πιστεύεις!!!

Πλήρη αναφορά παρακαλώ ε;; Και από τις 3 σας. Έτσι να αγγίξω κ εγώ μέσα από τις περιγραφές σας λίγη μωρουδιλα, μέχρι να μπορέσω να κάνω την τελευταία μου ετ.

Εννοείται , αν δεν δώσουμε εδώ αναφορά τότε που;;;;Ειδικά εμείς που αυτή την φορά το είπαμε μόνο στην κουμπαρα μου και ούτε σε γονείς..Ευτυχώς έχουμε η μία την άλλη..

Στειλεεε θετική ενέργεια και σε περιμένουμε κορίτσι μου.!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

Καλημέρα,όχι ότι κοιμήθηκα..

Από χθες το απόγευμα είχα ροζ σταγόνες,που το βράδυ έγιναν πιο πολλές. Υπάρχει περίπτωση να μου έρχεται περίοδος;

Πάρε τον γιατρό σου. Για την αιμορραγία  συστήνουν έξτρα προγεστερονη και ακινησία. Ευχομαι να πανε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...