Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, chara14 είπε:

Καλημέρα,όχι ότι κοιμήθηκα..

Από χθες το απόγευμα είχα ροζ σταγόνες,που το βράδυ έγιναν πιο πολλές. Υπάρχει περίπτωση να μου έρχεται περίοδος;

Καλημέρα!! Μίλα οπωσδήποτε με τον γιατρό σου. Ίσως χρειαστεί επιπλέον φάρμακα. Ξάπλα όμως και ηρεμία 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Καλημέρα,όχι ότι κοιμήθηκα..

Από χθες το απόγευμα είχα ροζ σταγόνες,που το βράδυ έγιναν πιο πολλές. Υπάρχει περίπτωση να μου έρχεται περίοδος;

Κορίτσι τι κάνεις; Μίλησες με γιατρό; Εδώ έχουμε δει πολλές ιστορίες κοριτσιων που είδαν λίγο αίμα αλλά δεν ήταν τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, LeneL said:

Παρέα θα σκάμε γιατί κι εγώ την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο.. και περιμένω ήδη μια εβδομάδα γιατί εγώ την δεύτερη χοριακή την έκανα την προηγούμενη Τετάρτη και δε ζήτησε άλλη - είναι των δύο χοριακων ο γιατρός μου. (Εγώ βέβαια έκανα και τεστ και έκανα και μια τρίτη χοριακή προχτές, γενικά κάνω διάφορα!).. Υπομονή, τώρα από φορά σε φορά το πηγαίνουμε!

Πάντως αν δεις και με ημερομηνία τελευταίας περιόδου να το βάλεις σε δείχνει το ίδιο περίπου. Σε εμένα δλδ με ημερομηνία τελευταίας περιόδου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη 

I teterti pou erxete ine mera megali meraa tha kano kai ego tin analisi tis xoriakis na do anntha ime egkios

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kallaki είπε:

I teterti pou erxete ine mera megali meraa tha kano kai ego tin analisi tis xoriakis na do anntha ime egkios

Ααα τι καλά! Είμαστε πολλές για Τέταρτη λοιπόν. Μακάρι να έχουμε όλες ευχάριστα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , LeneL είπε:

Κορίτσι τι κάνεις; Μίλησες με γιατρό; Εδώ έχουμε δει πολλές ιστορίες κοριτσιων που είδαν λίγο αίμα αλλά δεν ήταν τίποτα! 

Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , chara14 είπε:

Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

Αμάν και αυτοι οι γιατροί... Υπομονή και μην αγχώνεσαι! Το πρώτο τρίμηνο είναι μέσα στο πρόγραμμα και λίγο αίμα. Οι περισσότερες έχουν δει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

Αμάν και αυτοι οι γιατροί... Υπομονή και μην αγχώνεσαι! Το πρώτο τρίμηνο είναι μέσα στο πρόγραμμα και λίγο αίμα. Οι περισσότερες έχουν δει! 

Άσε,δεν έχω κοιμηθεί καθόλου όλο το βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , chara14 είπε:

Άσε,δεν έχω κοιμηθεί καθόλου όλο το βράδυ..

Ε, λογικό, το συζητάς; Είναι αγχωτική κατάσταση αυτή. Μακάρι να μιλήσεις σύντομα με το γιατρό και να σε καθησυχάσει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


54 minutes ago, chara14 said:

Μου είπαν να ξανακάνω αύριο μια χοριακή, για να μου φύγει το άγχος.. συμβαίνει αυτό,είπαν.. μόνο αν γίνει κόκκινο το αίμα,θα   κόψω salospir και θα αυξήσω utrogestan..

To proto trimino ixa kai ego emataku. Mou ixe tixi kai aima pou na legoni oli tin vasi tou esorouxou. Mou ixe sistisi na stamatiso tis enesis clexan kai na auxiso ta utrogestan kai xapla.... mi se anisixi... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , chara14 είπε:

Μου είπαν να ξανακάνω αύριο μια χοριακή, για να μου φύγει το άγχος.. συμβαίνει αυτό,είπαν.. μόνο αν γίνει κόκκινο το αίμα,θα   κόψω salospir και θα αυξήσω utrogestan..

Υπομονή γλυκιά μου. Θα κάνεις τη χοριακή και θα ηρεμήσεις, θα το δεις. Εγώ ειχα και κόκκινο αίμα πριν ακούσουμε καρδιά και το μωρό ήταν μια χαρά. Όταν ρώτησα το γιατρό μου είχε πει οτι πολλές εγκυμοσύνες απλά έχουν αίμα..Η συνταγή ειναι καναπές- κρεββάτι- τουαλέτα και μπόλικη προγεστερονη!!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chara14 είπε:

Μου είπαν να ξανακάνω αύριο μια χοριακή, για να μου φύγει το άγχος.. συμβαίνει αυτό,είπαν.. μόνο αν γίνει κόκκινο το αίμα,θα   κόψω salospir και θα αυξήσω utrogestan..

Όποτε λίγο υπομονή μέχρι αύριο κορίτσι μου…Και ξεκούραση , τηλεόραση…
Ολα καλά θα πάνε :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kallaki είπε:

To proto trimino ixa kai ego emataku. Mou ixe tixi kai aima pou na legoni oli tin vasi tou esorouxou. Mou ixe sistisi na stamatiso tis enesis clexan kai na auxiso ta utrogestan kai xapla.... mi se anisixi... 

Όταν ήταν σταγόνες,δεν αγχωνόμουν. Το πρωί,αυτό που λες, ήταν μεγαλύτερη ποσότητα αίματος..τώρα έχει σταματήσει λίγο.

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Υπομονή γλυκιά μου. Θα κάνεις τη χοριακή και θα ηρεμήσεις, θα το δεις. Εγώ ειχα και κόκκινο αίμα πριν ακούσουμε καρδιά και το μωρό ήταν μια χαρά. Όταν ρώτησα το γιατρό μου είχε πει οτι πολλές εγκυμοσύνες απλά έχουν αίμα..Η συνταγή ειναι καναπές- κρεββάτι- τουαλέτα και μπόλικη προγεστερονη!!  

Μακάρι,μακάρι!! Πάντως πρώτα έστειλα μήνυμα εδώ, να πω την αλήθεια μου!!

πρίν από 59 λεπτά , Toxotaki είπε:

Όποτε λίγο υπομονή μέχρι αύριο κορίτσι μου…Και ξεκούραση , τηλεόραση…
Ολα καλά θα πάνε :wub:

Ευχαριστώ για τις θετικές σκέψεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σήμερα έκανα και εγώ την 3η χοριακή 3890!

Μου είπαν να κάνω υπέρηχο και αύξησαν cyclacur λόγω χαμηλής οιστραδιόλης..

Χαίρομαι που είμαστε σχεδόν ίδιες μερες περίπου 4 κοπέλες!

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...