Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 17 λεπτά , Natalia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα αλλά αναρωτιέμαι..πόσα cyclacur παίρνατε για προετοιμασία ενδομητρίου; 

Εμένα μου το πήγε κλιμακωτά. Μόλις αδιαθετησα τις πρώτες 3 μέρες έπαιρνα 3, τις επόμενες 3 μέρες απο 4 και από εκεί και πέρα 5 τη μέρα (2-1-2).Μόνο τα άσπρα εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Natalia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα αλλά αναρωτιέμαι..πόσα cyclacur παίρνατε για προετοιμασία ενδομητρίου; 

Εγώ με το που αδιαθέτησα έκανα την επόμενη αιματολογικές και για εφτά μέρες μου τα είχε 2 το πρωί και δυο το βράδυ και από την 7η μέρα που κάναμε υπέρηχο και αιματολογικές μου τα πήγε στα 6(2-2-2) μέχρι και τώρα που είμαι στην 6ημερα μετά την ετ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Natalia85 είπε:

Αυξάνονται; δεν μειώνονται; Για πόσο καιρό θα τα παίρνετε; Tαυτόχρονα παίρνετε και προγεστερόνη:

Φαντάζομαι ότι σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική η αγωγή..εγώ την 12η μέρα ξεκίνησα και με Prolutex για πέντε μερεσ μέχρι την ετ , συν τα Utrogestan(1-1-1)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Natalia85 είπε:

ναι σίγουρα είναι διαφορετική..δεν έχω ξανακάνει και γι΄αυτό ρώτησα..όλα καλά σου εύχομαι!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και μια τέλεια χοριακη κορίτσι μου…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Natalia85 said:

Καλησπέρα κορίτσια!Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα αλλά αναρωτιέμαι..πόσα cyclacur παίρνατε για προετοιμασία ενδομητρίου; 

Εγώ παίρνω 2 το πρωί 2 το μεσημέρι και 2 το βράδυ. Το ενδομητριο μου από 4.5 πήγε στο 8.2 σε 1 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 5:10 ΜΜ, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Τι ωραια νεα! Συγχαρητηρια!!!!! Καλους διπλασιασμους!!!!!

 

13 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Διδυμάκια έχεις;; πόσο είναι; Εγώ λέω ήδη στον άντρα μου (καλά από πριν την ετ το έλεγα) ότι θα το κάνω το παιδί όσο μπορώ σαν τα μούτρα μου για να καλύψω το κενό στο dna..

Χαχαχα και πολυ καλα του λες! Κι εγω αυτο σκοπευω να κανω!

5 ώρες πρίν, Natalia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα αλλά αναρωτιέμαι..πόσα cyclacur παίρνατε για προετοιμασία ενδομητρίου; 

Εγω ναι. Αρχικα 4 τη μερα και μετα τα συξησαμε σε 9 τη μερα.  5 μερες πριν την ετ πηρα και προγεστερονη. Αλλα ο καθε γιατρος εχει το δικο του πρωτοκολλο αναλογα με την καθε κοπελα οποτε μην αγχωνεσαι γι αυτο. Εμπιστευσου το γιατρο σου. Ξερει αυτος.♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα μεταφορά κατεψυγμένων σε φυσικό κύκλο... δεν πήρα κανένα φάρμακο μέχρι την ετ!... Μετά 2 ουτροτζεσταν ημερησίως κ 2 cyclacur .. μόνο αυτά....κ λέω αποκλείεται...κ όμως ο μάγος μου είχε δίκιο ..όλα καλά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 7:27 ΠΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Φυσιολογικό είναι… όσο γίνεται η εμφύτευση (κ οχι μόνο) τσιμπηματάκια κ πονάκια ειναι φυσιολογικό να υπάρχουν και αργότερα λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα..  βάλατε ενα ή δυο εμβρυάκια; Πότε με το καλό η χοριακή ; Εύχομαι ενα μεγάάάάλο μεγάλο νούμερο!!! :grin:

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις ερωτήσεις και ακόμα πιο φυσιολογικό να θέλεις να τις εκφράσεις στο γιατρό σου ! Ας δυσανασχετεί όσο θέλει , με αυτά  που τραβάμε όλες σε όλη αυτή τη διαδικασία δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνουμε εμείς; Άκου δυσανασχετεί! Πφ! :P Δυστυχώς.. τελευταία καταλαβαίνουμε ότι τα ωάρια απο τις δότριες μοιράζονται.. μην περιμένεις να το ακούσεις ξεκάθαρα απο κάποιον γιατρό αλλα συμβαίνει…. Γι αυτο και τελευταία δίνουν συνήθως δυο ωάρια εως (σπανιως πια) 4. Αυτό που εχει σημασία ειναι να έχετε υγιή (ποιοτικά) εμβρυάκια και οχι απλά «πολλα» , οπότε υπομονη και εύχομαι να έχετε καλά νέα σύντομα ως προς την ποιότητα κυριως και τον αριθμό δευτερευόντως..

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου. Να σε  ρωτήσω όταν λέμε ποιοτικά εμβρυάκια τι εννοούμε. Δηλαδή φαντάζομαι, αλλα υπάρχει κάποια αξιολόγηση; Διαβάζω εδώ από τα κορίτσια κάποια νούμερα αλλα δεν καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 5:10 ΜΜ, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου! Να πάνε ολα Καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angie81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου. Να σε  ρωτήσω όταν λέμε ποιοτικά εμβρυάκια τι εννοούμε. Δηλαδή φαντάζομαι, αλλα υπάρχει κάποια αξιολόγηση; Διαβάζω εδώ από τα κορίτσια κάποια νούμερα αλλα δεν καταλαβαίνω..

Καλημέρα. Εμένα ο γιατρός τα ξεχώριζε σε Α και Β. Για να στο πω απλά τα Α ήταν τα τέλεια με τέλεια δομή άριστο ωάριο άριστο σπερματοζωαριο τα Β όχι τόσο καλά. Επισεις παίζει ρόλο και αν είναι 3 ημερών η βλαστοκυστες δηλαδή 5 ημερών. Καλή συνέχεια εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...