Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Toxotaki είπε:

Κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης 12η μέρα και από 293 είμαστε 1364!!!!!!!!!

Ευχομαι να είναι καλό γιατί είναι πολύ πάνω από διπλασιασμό….

Καλέ είναι σούπερ!!! Διδυμακια προβλέπω και τρελαίνομαι από χαρά!!!

3 ώρες πρίν, birbila είπε:

Καλημερα σε όλες !!

Είμαι 45 ετών , έκανα ετ με 3 εμβρυα δικά μου τα οποία τα απέκτησα μέσω φυσικού κύκλου (αντιλαμβάνεστε τον κόπο). Δυστυχως ομως δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα , παρόλο που τα έμβρυα ηταν άριστης ποιότητας , το ενδομήτριο στα 10 και οι εξετάσεις προ της εμφύτευσης αρκετά καλές σε βαθμό που ο γιατρός προχώρησε στην ετ μέσα σε 2 ημέρες (οταν μας είχε πει οτι θέλουμε 6 ημέρες ακόμα).

Αυτό που πρότεινε σαν επόμενη λύση είναι να επαναλάβω ΑΜΗ φυσικά , και να σκεφτώ το ενδεχόμενο δανεικού ωαρίου. Για να είμαι ειλικρινής η εξήγηση που έδωσε για την αποτυχία δεν με κάλυψε , είμαι αρκετά προβληματισμένη για το πως  θα συνεχίσω , δεν είχε περάσει ποτέ απο το μυαλό μου η ιδέα του δανεικού ωαρίου . Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος γιατρός ο οποίος είναι '' εξειδικευμένος'' στο συγκεκριμένο κομμάτι , μιας και ο δικός μου μετά την γιγάντωση που έχει γίνει στην κλινική του δε πιστεύω οτι πλέον υπάρχει η δυνατότητα να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις τις δικές μου τουλάχιστον.

Ενώ το εμβρυολογικό τμήμα είναι ίσως το καλύτερο , δυστυχως ,, ο γιατρός νιώθω οτι αδυνατεί να παρακολουθήσει όλες αυτές τις υποθέσεις.

Ευχαριστώ πολυ

 

Καλημέρα καλημέρα!!! Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να δεις δύο τουλάχιστον γιατρούς μέχρι να αποφασίσεις με ποιον θα προχωρήσεις. Αν κατάλαβα καλά τώρα είσαι στον σφακ;; Οι γιατροί που ασχολούνται με την δωρεά είναι πολλοί. Το θέμα είναι με ποιον θα νιώσεις έτοιμη να συνεχίσεις  θέλεις να προχωρήσεις σε δωρεά καταρχήν; 

Θέλεις να μας πεις πως σου αιτιολόγησε την αποτυχία της ετ ο γιατρός σου; Έκανες ετ σε φυσικό η τεχνητό κύκλο; 

Ανάκριση κανονική σου κάνω αλλά γράψε μας αν θέλεις. 

Εγώ είμαι στον δεύτερο γιατρό. Δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλός η όχι. Καλός θα είναι ο γιατρός που θα με κάνει μανούλα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 24 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλέ είναι σούπερ!!! Διδυμακια προβλέπω και τρελαίνομαι από χαρά!!!

Καλημέρα καλημέρα!!! Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να δεις δύο τουλάχιστον γιατρούς μέχρι να αποφασίσεις με ποιον θα προχωρήσεις. Αν κατάλαβα καλά τώρα είσαι στον σφακ;; Οι γιατροί που ασχολούνται με την δωρεά είναι πολλοί. Το θέμα είναι με ποιον θα νιώσεις έτοιμη να συνεχίσεις  θέλεις να προχωρήσεις σε δωρεά καταρχήν; 

Θέλεις να μας πεις πως σου αιτιολόγησε την αποτυχία της ετ ο γιατρός σου; Έκανες ετ σε φυσικό η τεχνητό κύκλο; 

Ανάκριση κανονική σου κάνω αλλά γράψε μας αν θέλεις. 

Εγώ είμαι στον δεύτερο γιατρό. Δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλός η όχι. Καλός θα είναι ο γιατρός που θα με κάνει μανούλα.

 

Οχι είμαι στον Μαστρ.. . Αιτιολόγηση δεν έδωσε συγκεκριμένη , παρόλο που τα έμβρυα ηταν άψογα , δεν εξελίχθηκαν ... προφανως λόγω της ηλικίας μου (45). Να επισημάνω οτι δεν υπάρχει κανένα θέμα με το σπέρμα του συζύγου μου .

Με φυσικό κύκλο τα μάζεψα και το 3ο με τροποποιημένο φυσικό (femara). Επειδη παλεύω 1 χρόνο κ για να τα μαζέψω (με ένα διαλειμα στο ενδιαμεσο) , να επισημάνω οτι η κλινική τώρα μετά την συγχώνευση (ΜΗΤΕΡΑ ) δεν έχει καμια σχέση με αυτό που ηταν.... Γινεται χαμος ...... πάρα πάρα πολυς κοσμος. Αρκει να σου πω οτι την απάντηση της χοριακής την έλαβα στις 16:00 το απόγευμα ύστερα απο δική μου όχληση , και όπως μου είπε η μαια ... δεν έβρισκαν τις απαντήσεις . Μου είπε να κάνω άλλη μια ΑΜΗ και να το ξανασυζητήσουμε

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2022 at 8:51 PM, Caterina80 said:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Χαίρομαι πάρα πολύ που σας βρήκα.

Υπάρχουν κοπέλες που να έχουν κάνει prp ωοθηκών? Ελα ναι, ποια ήταν η εμπειρία σας?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ekana kai ego prp kai den ixe kapio thetiko apotelesma. Mou ixe pi o giatros mou oti ine se piramatuko stadio kai den ixe kai episisme statistika apotelesmata . Ego to ixa kani prin 2.5 xronia. Tora theoro tha exoun apotelesmata apo tis epistimonikes meletes... 

3 hours ago, birbila said:

Καλημερα σε όλες !!

Είμαι 45 ετών , έκανα ετ με 3 εμβρυα δικά μου τα οποία τα απέκτησα μέσω φυσικού κύκλου (αντιλαμβάνεστε τον κόπο). Δυστυχως ομως δεν είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα , παρόλο που τα έμβρυα ηταν άριστης ποιότητας , το ενδομήτριο στα 10 και οι εξετάσεις προ της εμφύτευσης αρκετά καλές σε βαθμό που ο γιατρός προχώρησε στην ετ μέσα σε 2 ημέρες (οταν μας είχε πει οτι θέλουμε 6 ημέρες ακόμα).

Αυτό που πρότεινε σαν επόμενη λύση είναι να επαναλάβω ΑΜΗ φυσικά , και να σκεφτώ το ενδεχόμενο δανεικού ωαρίου. Για να είμαι ειλικρινής η εξήγηση που έδωσε για την αποτυχία δεν με κάλυψε , είμαι αρκετά προβληματισμένη για το πως  θα συνεχίσω , δεν είχε περάσει ποτέ απο το μυαλό μου η ιδέα του δανεικού ωαρίου . Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος γιατρός ο οποίος είναι '' εξειδικευμένος'' στο συγκεκριμένο κομμάτι , μιας και ο δικός μου μετά την γιγάντωση που έχει γίνει στην κλινική του δε πιστεύω οτι πλέον υπάρχει η δυνατότητα να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις τις δικές μου τουλάχιστον.

Ενώ το εμβρυολογικό τμήμα είναι ίσως το καλύτερο , δυστυχως ,, ο γιατρός νιώθω οτι αδυνατεί να παρακολουθήσει όλες αυτές τις υποθέσεις.

Ευχαριστώ πολυ

 

Se xereto birbila ...

Ego den meno Ellada gia na se katatopiso gia to exidikeuneno ketro. Alla tha ithela na sou grapso giati vlepo ton eauto mou prin 3 xronia. To sok pou pathame me ton antra mou pou mas ipe o giatros oti prepi na skeftoume to endexomeno gia to daniko oario..... perasame se diafora stadia.... 

1. Arnisis

2. Nevra pou tolmise o giatros na mas pi tetio pragma

3. Enimerothikame

4 xalarosame ligo

5. Kaname kai alles prospathies kai prp.... exetasis me kanena thetiko apotelesma..

6. Me tin voithia ton koritsio apo to group xekinisa na to skeftome thetika.

7. Gnorisa kopella pou ekane me.dorea oariou kai sperma... kai ekane ena telio agoraki

8. Koliti mou apo Ellada den ixe alli epilogi kai to ixe apofasis.

9. Pirame ti apofasi kai ekana ton gio mou.

10. Tora leme kai oi dio eprepe na to apofasizame pio noris giati itan tosi taleporia .... psixiki kai ikonomiki... 

Ego tora ekana envriometafora gia deftero....

Den exi simasia an exi ta DNA mas i oxi. Ine to.paidi sou ... kai siga ta DNA pou exo kale... pou prepi na ta dioniso kiolas...xaxaxa

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , birbila είπε:

 

Οχι είμαι στον Μαστρ.. . Αιτιολόγηση δεν έδωσε συγκεκριμένη , παρόλο που τα έμβρυα ηταν άψογα , δεν εξελίχθηκαν ... προφανως λόγω της ηλικίας μου (45). Να επισημάνω οτι δεν υπάρχει κανένα θέμα με το σπέρμα του συζύγου μου .

Με φυσικό κύκλο τα μάζεψα και το 3ο με τροποποιημένο φυσικό (femara). Επειδη παλεύω 1 χρόνο κ για να τα μαζέψω (με ένα διαλειμα στο ενδιαμεσο) , να επισημάνω οτι η κλινική τώρα μετά την συγχώνευση (ΜΗΤΕΡΑ ) δεν έχει καμια σχέση με αυτό που ηταν.... Γινεται χαμος ...... πάρα πάρα πολυς κοσμος. Αρκει να σου πω οτι την απάντηση της χοριακής την έλαβα στις 16:00 το απόγευμα ύστερα απο δική μου όχληση , και όπως μου είπε η μαια ... δεν έβρισκαν τις απαντήσεις . Μου είπε να κάνω άλλη μια ΑΜΗ και να το ξανασυζητήσουμε

Μπορείς να μείνεις στο ίδιο κέντρο με άλλον γιατρό. Είχαμε κάνει ραντεβού με τον Χριστ… Παπανικ… όταν ψάχναμε. Μας τον είχαν συστήσει ‘, κ μας φάνηκε σοβαρός και αξιόλογος, με έκανε να αισθανθώ σιγουριά. Κάνει και παρακολούθηση εγκυμοσύνης και τοκετους.  Δεν τον επιλέξαμε τελικά, οποτε δεν έχω εμπειρία από τον τρόπο ανταπόκρισης…

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Viv37 said:

Συγχαρητηρια! Καλους διπλασιασμους!

Τι ωραια! Ολο θετικες χοριαλες αυτην την εβδομαδα!!

Να σου ζησει το παιδακι σου καο μεντο καλο να παρεις θετικη χοριακη και για το 2ο! ♥️

Se euxaristo poli.....

3 hours ago, chara14 said:

Έχω αγχωθεί τώρα... η δεύτερη χοριακη είναι 331.. βέβαια,σε άλλο μικροβιολογικό..

Άλλη αναμονή τώρα μέχρι την άλλη Τετάρτη..

Ipomoni.... ise stin teliki authia kai meta tha metaferthis se alli anamoni....stous iperixous kai tis exetasis tis egkimosinis.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα! Γιατί αγχωθηκες; Σου είπε κάτι ο γιατρός; Νομίζω είσαι στο +70% που θέλουν οι γιατροί.. δεν είναι απαραίτητο δλδ να διπλασιαστεί ακριβώς για να είναι καλή η χοριακή απ' όσο ξέρω!

Δεν είπε κάτι αρνητικό ο γιατρός...

Εγώ φταίω που διαβάζω στο ίντερνετ για διαφορα πινακάκια με τιμές χοριακής...

Να ρωτήσω κάτι,γιατί έχω μπερδευτεί; έγινε ετ με βλαστοκύστες 5 ημερών στις 11/11..πώς υπολογίζουμε τις βδομάδες;

πρίν από 56 λεπτά , kallaki είπε:

Ipomoni.... ise stin teliki authia kai meta tha metaferthis se alli anamoni....stous iperixous kai tis exetasis tis egkimosinis....  

Να είσαι καλά!! Έχω ακόμα...:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , chara14 είπε:

Δεν είπε κάτι αρνητικό ο γιατρός...

Εγώ φταίω που διαβάζω στο ίντερνετ για διαφορα πινακάκια με τιμές χοριακής...

Να ρωτήσω κάτι,γιατί έχω μπερδευτεί; έγινε ετ με βλαστοκύστες 5 ημερών στις 11/11..πώς υπολογίζουμε τις βδομάδες;

Να είσαι καλά!! Έχω ακόμα...:wub:

Λοιπόν αν βάλεις στο γκουγκλ "υπολογισμός εβδομάδας κύησης μετά από εξωσωματική" σε βγάζει στο σάιτ ενός γιατρού ( ελευθεία ή κάπως έτσι το λέει) κι εκεί έχει πινακάκι που βάζεις ημερομηνία εμβρυομεταφοραας ( άλλο για 3 ημερών, άλλο για 5 κτλ) και σου λέει σε ποια εβδομάδα είσαι!!!

Καλά με τα διάφορα που βλέπουμε στο ίντερνετ θα είμαστε ετοιμογεννες και θα αναρωτιόμαστε αν πέτυχε η εμβρυομεταφορα.. κι εγώ προσπαθώ να το περιορίσω, αλλά έχω καεί εντελώς!!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Μήπως είναι δίδυμα;;;;

Δεν ξέρουμε ακόμα, μακάρι να είναι…Την άλλη Τετάρτη εύχομαι να μάθουμε…

@Chrussa1982 μακάρι γλυκιά μου…Θα ήθελα αλλά βλέπουμε , βήμα βήμα..!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Toxotaki είπε:

Δεν ξέρουμε ακόμα, μακάρι να είναι…Την άλλη Τετάρτη εύχομαι να μάθουμε…

@Chrussa1982 μακάρι γλυκιά μου…Θα ήθελα αλλά βλέπουμε , βήμα βήμα..!!!

Με το καλό κορίτσι!!! Έτσι, τέτοια ωραία νέα να βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Λοιπόν αν βάλεις στο γκουγκλ "υπολογισμός εβδομάδας κύησης μετά από εξωσωματική" σε βγάζει στο σάιτ ενός γιατρού ( ελευθεία ή κάπως έτσι το λέει) κι εκεί έχει πινακάκι που βάζεις ημερομηνία εμβρυομεταφοραας ( άλλο για 3 ημερών, άλλο για 5 κτλ) και σου λέει σε ποια εβδομάδα είσαι!!!

Καλά με τα διάφορα που βλέπουμε στο ίντερνετ θα είμαστε ετοιμογεννες και θα αναρωτιόμαστε αν πέτυχε η εμβρυομεταφορα.. κι εγώ προσπαθώ να το περιορίσω, αλλά έχω καεί εντελώς!!!

Χαχαχα!!!

Να είσαι καλά!!! Μου έφτιαξες το κέφι!!! Όντως έχω κάψει ένα-δύο εγκεφαλικά κύτταρα!!!

Ευχαριστώ και για την πληροφορία σχετικά με τον υπολογισμό της εβδομάδας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , chara14 είπε:

Χαχαχα!!!

Να είσαι καλά!!! Μου έφτιαξες το κέφι!!! Όντως έχω κάψει ένα-δύο εγκεφαλικά κύτταρα!!!

Ευχαριστώ και για την πληροφορία σχετικά με τον υπολογισμό της εβδομάδας!

Nα είσαι καλά και μην αγχώνεσαι!!!! Και αν νομίζεις ότι το έχεις παρακάνει κάποια στιγμή, σκέψου εμένα που είχα δύο θετικές χοριακες και έκανα και οικιακό τεστ!!!! :-):-):-)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Λοιπόν αν βάλεις στο γκουγκλ "υπολογισμός εβδομάδας κύησης μετά από εξωσωματική" σε βγάζει στο σάιτ ενός γιατρού ( ελευθεία ή κάπως έτσι το λέει) κι εκεί έχει πινακάκι που βάζεις ημερομηνία εμβρυομεταφοραας ( άλλο για 3 ημερών, άλλο για 5 κτλ) και σου λέει σε ποια εβδομάδα είσαι!!!

Καλά με τα διάφορα που βλέπουμε στο ίντερνετ θα είμαστε ετοιμογεννες και θα αναρωτιόμαστε αν πέτυχε η εμβρυομεταφορα.. κι εγώ προσπαθώ να το περιορίσω, αλλά έχω καεί εντελώς!!!

Εννοείται ότι μπήκα και εγώ και τα υπολόγισα :D…Δεν κατάλαβα γιατί μου το έβγαλε τόσο πολύ , αλλά κάτι παρά πάνω θα ξέρει αυτό…

Σ´ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία :)Μόλις βρήκαμε δουλειά 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Toxotaki είπε:

Εννοείται ότι μπήκα και εγώ και τα υπολόγισα :D…Δεν κατάλαβα γιατί μου το έβγαλε τόσο πολύ , αλλά κάτι παρά πάνω θα ξέρει αυτό…

Σ´ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία :)Μόλις βρήκαμε δουλειά 

3 φορές τη μέρα κάνω τον ίδιο υπολογισμό!!!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , LeneL είπε:

Nα είσαι καλά και μην αγχώνεσαι!!!! Και αν νομίζεις ότι το έχεις παρακάνει κάποια στιγμή, σκέψου εμένα που είχα δύο θετικές χοριακες και έκανα και οικιακό τεστ!!!! :-):-):-)

Χαχαχα!!!

Δεν υπάρχεις!!

Άσε μέχρι την άλλη Τετάρτη, θα σκάσω..

πρίν από 35 λεπτά , Toxotaki είπε:

Εννοείται ότι μπήκα και εγώ και τα υπολόγισα :D…Δεν κατάλαβα γιατί μου το έβγαλε τόσο πολύ , αλλά κάτι παρά πάνω θα ξέρει αυτό…

Σ´ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία :)Μόλις βρήκαμε δουλειά 

Χαχα!!

Δεν έχεις άδικο!! Βρήκαμε δουλειά!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , chara14 είπε:

Χαχαχα!!!

Δεν υπάρχεις!!

Άσε μέχρι την άλλη Τετάρτη, θα σκάσω..

Χαχα!!

Δεν έχεις άδικο!! Βρήκαμε δουλειά!!!

Παρέα θα σκάμε γιατί κι εγώ την άλλη Τετάρτη έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο.. και περιμένω ήδη μια εβδομάδα γιατί εγώ την δεύτερη χοριακή την έκανα την προηγούμενη Τετάρτη και δε ζήτησε άλλη - είναι των δύο χοριακων ο γιατρός μου. (Εγώ βέβαια έκανα και τεστ και έκανα και μια τρίτη χοριακή προχτές, γενικά κάνω διάφορα!).. Υπομονή, τώρα από φορά σε φορά το πηγαίνουμε!

1 hour ago, Toxotaki είπε:

Εννοείται ότι μπήκα και εγώ και τα υπολόγισα :D…Δεν κατάλαβα γιατί μου το έβγαλε τόσο πολύ , αλλά κάτι παρά πάνω θα ξέρει αυτό…

Σ´ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία :)Μόλις βρήκαμε δουλειά 

Πάντως αν δεις και με ημερομηνία τελευταίας περιόδου να το βάλεις σε δείχνει το ίδιο περίπου. Σε εμένα δλδ με ημερομηνία τελευταίας περιόδου με βγάζει 2 μέρες μικρότερη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...