Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Nels είπε:

Τι έδειξαν οι βιοψιες των εμβρύων? Αν ήταν χρωμοσωμικες ανωμαλιες τότε δυστυχώς μαλλον εφταιγαν τα ωαρια αλλά απο την άλλη ευτυχώς γιατί έχεις πολλές πιθανότητες να τα καταφέρεις με δωρεά!! Προφανώς όταν μένεις φυσιολογικα η χοριακη που κάνεις μπορεί να έχει διαφορά ημερών από τη σύλληψη σε σχέση με την εξωσωματική γι αυτό και οι μεγαλυτερες τιμές. Πχ αν κάνεις χοριακη 9 μερες μετα απο βλαστοκυστες ένα νούμερο 100 είναι καλό, αν κάνεις 11 μέρες μετα (δηλαδή 16 μερες από την εργαστηριακή συλληψη) αυτό θα έχει γίνει 200 κ.ο.κ. Στη φυσιολογική εγκυμοσυνη δεν ξέρεις ακριβώς τη μέρα της σύλληψης,  οπότε αν κάνεις τεστ για παράδειγμα 17 μέρες μετά τη σύλληψη θα μπορούσες να έχεις αντίστοιχα χοριακη 300.

@Nellsδεν μπορούσαν στην πρώτη παλλινδρομη να πάρουν βιοψία από έμβρυο γιατί ήταν μόλις 9 εβδομάδων και από αυτό που έστειλαν δεν βγήκε τίποτα είπαν τυχαίο... Ούτε χρωμοσωμια ούτε τίποτα.. Και από εκεί και πέρα είχα μόνο βιοχημικες όπου προχωρούσε πάντα πρώτη χοριακη οκ δεύτερη χοριακη διπλασιασμός και ΠΑΝΤΑ όταν πήγαινα για τρίτη χοριακη τελείωνε..... Γι αυτό και μου είπε να προχωρήσουμε σε δωρεά δεν μπορούν να καταλάβουν τι συμβαίνει εκεί και τελειώνει... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα! Εύχομαι όλα αυτά που πέρασες σύντομα να γίνουν απλά μια κακή ανάμνηση και με το καλό να ζήσεις ό,τι λαχταράς!! Σκέφτηκες να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη;Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι έχεις καταλήξει σε λάθος συμπεράσματα.Απλά, αφού σκέφτεσαι δότρια πλέον διάλεξε ένα καλό κέντρο!!Καλή επιτυχία!

12 ώρες πρίν, Bela είπε:

@Nellsδεν μπορούσαν στην πρώτη παλλινδρομη να πάρουν βιοψία από έμβρυο γιατί ήταν μόλις 9 εβδομάδων και από αυτό που έστειλαν δεν βγήκε τίποτα είπαν τυχαίο... Ούτε χρωμοσωμια ούτε τίποτα.. Και από εκεί και πέρα είχα μόνο βιοχημικες όπου προχωρούσε πάντα πρώτη χοριακη οκ δεύτερη χοριακη διπλασιασμός και ΠΑΝΤΑ όταν πήγαινα για τρίτη χοριακη τελείωνε..... Γι αυτό και μου είπε να προχωρήσουμε σε δωρεά δεν μπορούν να καταλάβουν τι συμβαίνει εκεί και τελειώνει... 

Καλημέρα!Σου απάντησα πιο πάνω χωρίς παράθεση...

On 9/11/2022 at 10:28 ΜΜ, avocadodream είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Είπα να κάνω ένα ακόμη ποστ καθώς η γνώση είναι δύναμη. Μόλις έκανα τη 2η δωρεά μου και ήθελα να μοιραστώ εντυπώσεις απο τη σύγκριση ανάμεσα στα 2 κέντρα για όποια λήπτρια ή δότρια τύχει να σκεφτεί κάποια απο τις 2 αυτες μοναδες.

Η πρώτη μου δωρεά πραγματοποιήθηκε τον περασμένο χειμώνα στη μονάδα της υποβοηθούμενης στο Δια********ο και η εντύπωση μου δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερη. Μπορεί να έχουν καλο εμβρυολογικό όοπως ακούγεται αλλά αν κάποια δότρια διαβάσει αυτό το ποστ θα της έλεγα να μην παει εκεί που να την τραβάνε απο τα μαλλιά.

1ον - 0 ενημέρωση για την διαδικασία της δωρεάς, συμπλήρωσα κάποια έγγραφα που μου έδωσε μια νοσοκόμα και αυτό ήταν, ούτε ψυχολογική συμβουλευτική συνεδρία ή κάποιο τεστ προσωπικότητας όπως ορίζεται απο το νόμο. Ενημέρωση για τους κινδύνους ή κάποιες κατευθυντήριες για το τι να αποφεύγω πριν ή μετά τη δωρεά φυσικά όχι.

2ον- αγενέστατη η ξανθιά μαια του πάνω ορόφου, όταν της ζήτησα αν έχει μια πλαστική σακούλα γιατί η τσάντα μου δε χωρούσε τα φάρμακα που μου δώσανε με κοίταξε σα να της ζήτησα δανεικά ή τον πρωτότοκό της. Με την ίδια απαξίωση μου απάντησε όταν ρώτησα αν μπορει ο γιατρός να μου δώσει κάποια αναρρωτική ή κάποιο δικαιολογητικό για μια απο τις πολλές επισκέψεις μου στη μονάδα καθώς η δουλεια μου δεν μου επιτρέπει να πάρω άδεια χωρίς να το ζητήσω τουλάχιστον 20 μέρες πριν. 

3ον- έκανα υπερδιέγερση απο τα φάρμακα μεσαίας σοβαρότητας δηλ. ολιγουρία, έντονος πόνος, οίδημα. Αυτό φαινόταν και απο τις ορμονικές που μου κάνανε (όχι οτι τις είδα αλλά τη δεύτερη φορά που με πήραν για να ξαναπάω για δεύτερη δωρεά η μαία παραδέχτηκε ότι τα οιστρογόνα είχαν ανέβει πέρα του φυσιολογικού) αλλά ούτε λόγος να μου δώσουν dostinex όπως είναι το πρωτόκολλο σε αυτές τις περιπτώσεις με αποτέλεσμα να έχω επώδυνες περιόδους και το οίδημα να μην υποχωρεί για μήνες . Μετά την ωοληψία μόνο μια μαία μου έδωσε το τηλ. του γιατρού σε περίπτωση που είχα θέμα το οποίο όταν κάλεσα δεν το σήκωνε, τελος πάντων τουλάχιστον η συγκεκριμένη ήταν πολύ ευγενική και ενδιαφέρθηκε να με ξαναπάρει. Για follow up check up μετά την ωοληψία ούτε λόγος. Επίσης σημαντικό να αναφέρω οτι ουδέποτε μου συνέστησαν να φέρω σερβιέτες καθώς η αιμορραγία μετά την ωοληψία είναι πιθανή ή να έχουν σερβιέτες στο μπάνιο για όποια χρειαστεί.

4ον- τα ωάρια σίγουρα μοιράστηκαν

Τώρα στη 2η δωρεά που έγινε στο e******b η εμπειρία ήταν πολύ διαφορετική. 

1ον- πλήρης ενημέρωση για τη διαδικασία, αναλυτική συνένετευξη για οικογενειακό ιστορικό, συνεδρία με ψυχολόγο και τεστ προσωπικότητας.

2ον- πρωτόκολλο που δεν έκανα υπερδιέγερση (με ντοστινέξ) κ τελικά είχα τον ίδιο αριθμό ωαρίων με την 1η δωρεά. Αναλυτικές οδηγίες και αγωγή μετά την ωοληψία. Μέχρι και τα φάρμακα μου τα δώσαν αυτοί.

3ον- όσες εξετάσεις έκανα μου τις δώσανε για το αρχείο μου, κάτι που φυσικά δεν έγινε στην προηγούμενη μονάδα.

4ον- σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο που κάνει μια καλή πράξη και όχι σαν κότα σε πτηνοτροφείο. Μετά την ωοληψία μου ζήτησαν να συμπληρώσω ερωτηματολόγιο για το κατα πόσο έμεινα ευχαριστημένη. Check up 6 βδομαδες μετά την ωοληψία. Πριν φύγω με ευχαρίστησαν 10 φορές.

5ον- μεχρι και ταξί μου στείλαν να με παραλάβει και να με γυρίσει την ημερα της ωοληψίας. Γενικά άψογη συμπεριφορά όλων εκεί.

Αυτά τα ολίγα απο μένα και να κλείσω με μια σύσταση, γιατι όποια κοπέλα σκέφτεται να γίνει δότρια σε αυτό το thread θα πέσει, είναι να βάλει σαν προτεραιότητα τη δική της υγεία αν μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία και να απαιτήσει να της συμπεριφερθούν ως ασθενή και όχι ως προμηθευτή αυγών και πολίτη 2ης κατηγορίας.

Αγαπητή, εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου! Επειδή, δυστυχώς δεν θα έχω ποτέ την ευκαιρία να ευχαριστήσω την δική μου δότρια θα ήθελα να εκφράσω σε σένα την ευγνωμοσύνη μου.Απο την στιγμή που μου ανακοίνωσαν ότι έχουμε από την δότρια δέκα ωάρια κι ότι είναι είκοσι και μισό χρονών κοριτσάκι, αισθάνθηκα μια απέραντη τρυφερότητα και συγκίνηση.Αν μπορούσα θα την αγκάλιαζα κλαίγοντας για να την ευχαριστήσω..Αν μπορούσα θα έκανα τα πάντα για να την προσέχω και να είναι καλά.Τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να το έκανε με το ζόρι ή έχοντας πολλές αμφιβολίες...Όταν άρχισα να σκέφτομαι την δωρεά,ένα από τα πρώτα πράγματα που με κρατούσαν πίσω ήταν αυτός ο φόβος μη τυχόν βλάψω μια κοπέλα με την επιμονή μου να γίνω μαμά...Θέλω να ελπίζω ότι δεν συνέβη κάτι τέτοιο και μαρτυρίες σαν την δική σου με βοηθάνε πολύ..Σ"ευχαριστώ πολύ και πάλι!Να είσαι γερή κι ευτυχισμένη!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα! Εύχομαι όλα αυτά που πέρασες σύντομα να γίνουν απλά μια κακή ανάμνηση και με το καλό να ζήσεις ό,τι λαχταράς!! Σκέφτηκες να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη;Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι έχεις καταλήξει σε λάθος συμπεράσματα.Απλά, αφού σκέφτεσαι δότρια πλέον διάλεξε ένα καλό κέντρο!!Καλή επιτυχία!

Καλημέρα!Σου απάντησα πιο πάνω χωρίς παράθεση...

Αγαπητή, εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου! Επειδή, δυστυχώς δεν θα έχω ποτέ την ευκαιρία να ευχαριστήσω την δική μου δότρια θα ήθελα να εκφράσω σε σένα την ευγνωμοσύνη μου.Απο την στιγμή που μου ανακοίνωσαν ότι έχουμε από την δότρια δέκα ωάρια κι ότι είναι είκοσι και μισό χρονών κοριτσάκι, αισθάνθηκα μια απέραντη τρυφερότητα και συγκίνηση.Αν μπορούσα θα την αγκάλιαζα κλαίγοντας για να την ευχαριστήσω..Αν μπορούσα θα έκανα τα πάντα για να την προσέχω και να είναι καλά.Τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να το έκανε με το ζόρι ή έχοντας πολλές αμφιβολίες...Όταν άρχισα να σκέφτομαι την δωρεά,ένα από τα πρώτα πράγματα που με κρατούσαν πίσω ήταν αυτός ο φόβος μη τυχόν βλάψω μια κοπέλα με την επιμονή μου να γίνω μαμά...Θέλω να ελπίζω ότι δεν συνέβη κάτι τέτοιο και μαρτυρίες σαν την δική σου με βοηθάνε πολύ..Σ"ευχαριστώ πολύ και πάλι!Να είσαι γερή κι ευτυχισμένη!

@Marla@σ ευχαριστώ για την απάντησή σου!!!! Αυτός ο γιατρός που μας τα είπε αυτά δεν είναι ο γυναικολόγος μου είναι άλλη μια επίσκεψη για άλλη μια γνώμη μήπως μάθουμε κάτι παραπάνω κάτι διαφορετικό... Αλλά όπως αποδείχτηκε και αυτό γενικολογιες και τίποτα βράσιμο. Είμαι από Κρήτη και δεν ξέρω επίσης καθόλου ποιο είναι το καλύτερο κέντρο το ποιο αξιόπιστο για μια τέτοια διαδικασία.. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2022 at 3:46 ΜΜ, Bela είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου μαζί σας και ότι πληροφορία μου δώσετε είναι καλοδεχουμενη. Από το 2015 που είχα την 1η μου παλλινδρομη μετά ακολούθησαν βιοχημικες και μετά 2 εξωσωματικές οι οποίες πετυχαιναν χωρίς όμως να προχωρούν.. Επισκέφτηκα άλλο γυναικολόγο ο οποίος μας είπε το εξής... Να κοιτάξουμε το ενδεχόμενο της δωρεάς ωαρίων μήπως και φταίει αυτό.. Νομίζει ότι είναι η καλύτερη λύση μιας και αφού μένω έγκυος και δεν προχωράει μάλλον φταίει κάτι με το DNA το δικό μου ή του άντρα μου. Εσείς που έχετε προχωρήσει στην δωρεά ωαρίων τι θα με συμβουλευατε?? 

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

@LeneLσυγχαρητήρια πολλά σ ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!!!Κοίτα και στο σπερμα έχουμε κάνει ότι εξετάσεις μας έχουν πει και δεν έχει βρεθεί κάτι. Τι σε οδήγησε να προχωρήσεις όπως λες χωρίς σκέψη?? Έκανες προεμφυτικο και έδειξε κάτι?? Σε ρωτάω γιατί εγώ δεν έχω κάνει και δεν ξέρω αξίζει ή να πάω στην δωρεά κατευθείαν?? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Συγχαρητήρια,καλή μου!! Πολύ χάρηκα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Μπράβο κορίτσι μας!!! Με το καλό μια τέλεια ανέφελη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bela είπε:

@LeneLσυγχαρητήρια πολλά σ ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!!!Κοίτα και στο σπερμα έχουμε κάνει ότι εξετάσεις μας έχουν πει και δεν έχει βρεθεί κάτι. Τι σε οδήγησε να προχωρήσεις όπως λες χωρίς σκέψη?? Έκανες προεμφυτικο και έδειξε κάτι?? Σε ρωτάω γιατί εγώ δεν έχω κάνει και δεν ξέρω αξίζει ή να πάω στην δωρεά κατευθείαν?? 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω Πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια και εξαιρετικά χαμηλή ΑΜΗ. Έκανα κάποιους φυσικούς κύκλους που έδινα 1-2 ωάρια τα οποία δε γονιμοποιούνταν και γενικά έδειχνε ότι δεν υπήρχε προοπτική να προχωρήσει κύηση με δικά μου ωάρια.. οπότε για εμένα η δωρεά ήταν σχεδόν μονόδρομος.. τώρα για τον προεμφυτευτικο, φαντάζομαι σίγουρα είναι μια ένδειξη.. δεν ξέρω τι να σου πω, ο καθένας ξέρει τις αντοχές του και σίγουρα πρέπει να νοιώσεις ότι έχεις εξαντλήσει τις προσπάθειες με δικά σου ωάρια. Εγώ το ένιωσα και για αυτό προχώρησα τελικά..ο,τι απόφαση και να πάρεις σου εύχομαι τα καλύτερα!

πρίν από 34 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μπράβο κορίτσι μας!!! Με το καλό μια τέλεια ανέφελη εγκυμοσύνη!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:):)

1 hour ago, Marla@ είπε:

Συγχαρητήρια,καλή μου!! Πολύ χάρηκα!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ λιγότερο μέχρι να πάρω την απόφαση για τη δωρεά, γιατί ήμουν από τις "τυχερές", με διάγνωση αρκετά αποτρεπτική από το να επιμείνω με δικά μου ωάρια... Οπότε σε εμένα η δωρεά ήρθε μαλλον ως λύση - δεν ηξερα πολλά πολλά δλδ πριν την προτείνει ο γιατρός μου ως επιλογή - παρά ως μεγάλο δίλημμα. Από το πρωί όμως σήμερα που πήρα μια ωραιότατη και ζουμπουρλουδικη χοριακή, δεν έχω σκεφτεί ούτε δευτερόλεπτο ότι έγινε αυτό με ωάρια δότριας.. πραγματικά και την ώρα της εμβρυομεταφοράς, όταν μου τα έδειξε ο γιατρός, μου φάνηκαν τόσο μικροσκοπικά, που σκέφτηκα ότι αποκλείεται ολόκληρος άνθρωπος που θα προκυψει από αυτά με το καλό, να καθοριστεί μόνο από αυτά!!! Το μόνο που θα σου έλεγα είναι αν προχωρήσετε με δωρεά να έχετε εξετάσει καλά και το σπέρμα πρώτα για να αντιμετωπιστεί αν υπάρχει κάτι!

 

Συγχαρητηρια για την ζουμπουρλουδικη χοριακη σου!!! Κι εγω ετσι ακριβως το ειχα δει..απο την στιγμη που εμεινα εγκυος ξεχασα τα παντα!!! Και τωρα που εχω τα μωρα μου συμπεριφερομαι σαν να εχουν το δικο μου dna..ολη την ωρα λεω αυτο το πηραν απο μενα..ή ιδια η μανα σου λεω στη μικρη οταν στριγκλιζει για να γινει το δικο της!!! Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!!

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Neli83 είπε:

Συγχαρητηρια για την ζουμπουρλουδικη χοριακη σου!!! Κι εγω ετσι ακριβως το ειχα δει..απο την στιγμη που εμεινα εγκυος ξεχασα τα παντα!!! Και τωρα που εχω τα μωρα μου συμπεριφερομαι σαν να εχουν το δικο μου dna..ολη την ωρα λεω αυτο το πηραν απο μενα..ή ιδια η μανα σου λεω στη μικρη οταν στριγκλιζει για να γινει το δικο της!!! Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Διδυμάκια έχεις;; πόσο είναι; Εγώ λέω ήδη στον άντρα μου (καλά από πριν την ετ το έλεγα) ότι θα το κάνω το παιδί όσο μπορώ σαν τα μούτρα μου για να καλύψω το κενό στο dna..

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LeneL είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Διδυμάκια έχεις;; πόσο είναι; Εγώ λέω ήδη στον άντρα μου (καλά από πριν την ετ το έλεγα) ότι θα το κάνω το παιδί όσο μπορώ σαν τα μούτρα μου για να καλύψω το κενό στο dna..

Διδυμακια ναι!!! Ειναι δυομιση μηνων!!! Ουτε που θα ξανασκεφτεις το  dna..εγω νομιζω οτι εμεινα εγκυος μονη μου!!! Χαχαχα!!! Εννοειται θα τα κανουμε σαν τα μουτρα μας!!! Παντως εχει πολυ πλακα.. ολοι προσπαθουν να δουν που μοιαζουν!!! Η αδερφη μου μου ειπε οτι η μικρη ειναι ιδια εγω...αλλοι λενε οτι μου μοιαζει ο μπεμπης...γελαω παρα πολυ..!!!!

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Διδυμακια ναι!!! Ειναι δυομιση μηνων!!! Ουτε που θα ξανασκεφτεις το  dna..εγω νομιζω οτι εμεινα εγκυος μονη μου!!! Χαχαχα!!! Εννοειται θα τα κανουμε σαν τα μουτρα μας!!! Παντως εχει πολυ πλακα.. ολοι προσπαθουν να δουν που μοιαζουν!!! Η αδερφη μου μου ειπε οτι η μικρη ειναι ιδια εγω...αλλοι λενε οτι μου μοιαζει ο μπεμπης...γελαω παρα πολυ..!!!!

Τι ωραία!!!! Να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...