Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, alexandra82 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου 

Δεν γραφω συχνα,απλα παρακολουθω σιωπηλα...

Εχω αφαιρεσει και εγω τις υδροσαλπιγγες,εχω ενδομητριωση 4βαθμου,παλεψα με ενα τετοιο ορμονολογικο προφιλ παρομοιο με το δικο σου,δεν τα καταφερα με δικο μου υλικο

Προχωρησα με δωρεα και επιασα με την πρωτη,και εχω το κοριτσακι μου 9μηνων τωρα διπλα μου...Μακαρι απο την αρχη να μην παλευα ποτε για δικο μου υλικο,τζαπα χρονος και ψυχολογια....

Ειμαι ευτυχισμένη οσο τιποτα αλλο στον κοσμο

Η ηλικια μου 41 τωρα,παλευα απο τα 35...

Θα τα καταφέρεις,η δωρεα για μενα ειναι θειο δωρο στην επιστημη...

Καλα Χριστούγεννα 

♡♡♡

Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει η κορούλα σου!!
Κ εγώ παλεύω με τον πόνο της ενδομητριωσης χρονια..έχω κάνει κ ένα χειρουργείο παλιότερα που μου αφαίρεσαν ενδομητριωση κ σχεδόν τη μια ωοθηκη..Εγώ εκανα προσπάθεια με δικά μου,την πρώτη φορά γονιμοποιήθηκαν δυο άντεξε το ένα μέχρι τρίτη ημέρα κ μεταφέραμε αλλά δεν έπιασε..μετά είχαμε αποφασίσει να μαζέψουμε κ να καταψύξουμε κάναμε ένα κύκλο από τον οποίο όμως ήταν χαλια το ωάριο δεν γονιμοποιήθηκε καν.στις επόμενες περιόδους είχα χάλια fsh κ μετά ήρθε το χειρουργείο..τώρα δε ξέρω τι θα κάνω..είμαι 34..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα κορίτσια!

ειμαι η Χριστιάνα και μετά από 4 εξωσωματικές αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε το δρόμο της δωρεάς ωαρίων. Είμαι 43 και κουράστηκα να παλεύω.. Περιμένουμε να βρεθεί η δοτρια. Έχει περάσει ο πρώτος μήνας (ο γιατρός μας είπε το πολύ 3μηνες) και όσο πλησιάζει ο καιρός η ανησυχία και η αγωνία μεγαλώνουν! Για πείτε μου βρε κορίτσια; Όταν το πήρατε απόφαση ήσασταν 100% σίγουρες; Δεν είχατε δεύτερες σκέψεις; Εγώ ακόμα παιδεύομαι και δεν μπορώ να πω ότι προχωράω με σιγουριά. Εκεί που είμαι ευτυχισμένη και σίγουρη με την απόφαση μας, εκεί με πιάνουν και περίεργες σκέψεις τύπου «τι θα γίνει αν δεν το αγαπήσω;» και φοβάμαι πολύ αυτές τις σκέψεις.. είναι νορμαλ; θα με βοηθούσαν πολύ οι εμπειριες σας, μήπως κ ηρεμήσω κ πάψω να νιώθω τρελή.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της ομάδας 🥑🥑🥑🥑

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Avocado είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

ειμαι η Χριστιάνα και μετά από 4 εξωσωματικές αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε το δρόμο της δωρεάς ωαρίων. Είμαι 43 και κουράστηκα να παλεύω.. Περιμένουμε να βρεθεί η δοτρια. Έχει περάσει ο πρώτος μήνας (ο γιατρός μας είπε το πολύ 3μηνες) και όσο πλησιάζει ο καιρός η ανησυχία και η αγωνία μεγαλώνουν! Για πείτε μου βρε κορίτσια; Όταν το πήρατε απόφαση ήσασταν 100% σίγουρες; Δεν είχατε δεύτερες σκέψεις; Εγώ ακόμα παιδεύομαι και δεν μπορώ να πω ότι προχωράω με σιγουριά. Εκεί που είμαι ευτυχισμένη και σίγουρη με την απόφαση μας, εκεί με πιάνουν και περίεργες σκέψεις τύπου «τι θα γίνει αν δεν το αγαπήσω;» και φοβάμαι πολύ αυτές τις σκέψεις.. είναι νορμαλ; θα με βοηθούσαν πολύ οι εμπειριες σας, μήπως κ ηρεμήσω κ πάψω να νιώθω τρελή.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της ομάδας 🥑🥑🥑🥑

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες!!!

Πήρες την σωστότερη απόφαση. Δεν χρειάζεται να έχεις δεύτερες σκέψεις. Δεν σου κάνει καλό. Εμένα όταν μου είπε ο άντρας μου να προχωρήσουμε με δωρεά σκέφτηκα για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου ότι θα είναι παιδί του άντρα μου με μια άλλη γυναίκα ως προς το βιολογικό κομμάτι. Και αμέσως αποδέχθηκα αυτήν την αλήθεια και προχωρήσαμε. Δεν σκέφτηκα τίποτα άλλο. Δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο. Όνειρο μου είναι να γίνω μανούλα. Ειμασταν μαζί με τον άντρα μου σε όλη την προετοιμασία. Κλάψαμε όταν βρέθηκε δοτρια και αγκαλίτσα κάναμε σχέδια για το μέλλον. Τι όμορφο να ονειρεύεσαι ε; 

Έτσι να σκεφτείς κ εσύ. Μόλις χτυπήσει το τηλ κ σου πουν ότι βρέθηκε η δοτρια θα νιώσεις την μεγαλύτερη ανακούφιση.σε ποιον γιατρό είσαι? 

Εμείς ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει βέβαια ωστόσο δεν σημαίνει κάτι αυτό. Αγαπάμε πολύ το παγωτινι που μας περιμένει 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

@Chrussa1982σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στεναχωριέμαι για τις σκέψεις μου και ήλπιζα να ακούσω ότι κι άλλες κοπέλες προβληματίστηκαν όπως εγώ 😂 Είμαστε στη Θεσσαλονίκη με τον κύριο Σταυράκη Θωμά. 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου το παγωτινι που έχετε να είναι το τυχερο σας και να ολοκληρώσει την ευτυχία σας ❤️

@Neli83 σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα! Να χαίρεσαι τα μωράκια σου! Κι ο γιατρός μου αυτό μου είπε. «Όταν ακούσεις καρδιά θα τα ξεχάσεις όλα». Εύχομαι για αρχή να τα καταφέρουμε. Είναι ωραίο να ξέρουμε ότι έχουμε περισσότερες πιθανότητες. Από προηγούμενες προσπάθειες πέρασα κ παλινδρομη και εξωμήτρια και βιοχημική κύηση. Εύχομαι σύντομα μα βιώσω κ μια φυσιολογική και τελειόμηνη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Avocado είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

ειμαι η Χριστιάνα και μετά από 4 εξωσωματικές αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε το δρόμο της δωρεάς ωαρίων. Είμαι 43 και κουράστηκα να παλεύω.. Περιμένουμε να βρεθεί η δοτρια. Έχει περάσει ο πρώτος μήνας (ο γιατρός μας είπε το πολύ 3μηνες) και όσο πλησιάζει ο καιρός η ανησυχία και η αγωνία μεγαλώνουν! Για πείτε μου βρε κορίτσια; Όταν το πήρατε απόφαση ήσασταν 100% σίγουρες; Δεν είχατε δεύτερες σκέψεις; Εγώ ακόμα παιδεύομαι και δεν μπορώ να πω ότι προχωράω με σιγουριά. Εκεί που είμαι ευτυχισμένη και σίγουρη με την απόφαση μας, εκεί με πιάνουν και περίεργες σκέψεις τύπου «τι θα γίνει αν δεν το αγαπήσω;» και φοβάμαι πολύ αυτές τις σκέψεις.. είναι νορμαλ; θα με βοηθούσαν πολύ οι εμπειριες σας, μήπως κ ηρεμήσω κ πάψω να νιώθω τρελή.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της ομάδας 🥑🥑🥑🥑

Καλησπέρα Χριστιάνα! Το μήνυμά σου ήταν σαν να διαβάζω το ημερολόγιο μου ( αν κράταγα δλδ κάτι τέτοιο θα έγραφα την περίοδο που σκεφτόμουν αν θα προχωρήσουμε με δωρεά ή όχι). Ειδικά ο φόβος μήπως δεν το αγαπήσω ή μήπως αναρωτιέμαι πάντα για τη δότρια.. Νομιζω είναι εντελώς ανθρώπινη αντίδραση και ότι όλες λίγο πολύ κάναμε τις ίδιες σκέψεις. Δεν είναι κάτι που το ονειρευόμαστε από μικρές και έρχεται και σαν επιστέγασμα μιας δύσκολης έτσι κι αλλιώς διαδρομής.. όμως να σου πω την προσωπική μου εμπειρία, όταν μου έδειξε ο γιατρός πριν την ετ τα γονιμοποιημένα ωάρια μου φάνηκαν  παρά πολύ μικρά σε σχέση με όσα θα γίνουν για να εξελιχθούν σε έμβρυα -μωρα-παιδια .. και τώρα που είμαι στη 10 εβδομάδα σε δίδυμα έχω ήδη εντοπίσει αυτό που μου μοιάζει περισσότερο ( ένα παλαβιαρικο είναι που οπότε κάνουμε υπέρηχο γυρνάει γύρω γύρω.) Το αδελφακι του δείχνει πιο σοβαρός άνθρωπος, αλλά μάλλον έχει πάρει από το μπαμπά του όχι από τη δότρια!!!!

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο και να τελειώνει η αναμονή τώρα που είναι πραγματικά το πιο δύσκολο κομμάτι. Κάνουμε πολλές σκέψεις! 

Καλές γιορτές!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2022 at 8:25 ΠΜ, Maximako είπε:

Ο Μπαμπας έχει Β+ και το μωρό έχει Β+ Όποτε οτι καταλαβαίνω δεν μπορεί να το καταλάβει ;σωστά;Η Μαμα έχει άλλη ομάδα από το μωρό που γεννήθηκε όμως  πήρε την ομάδα του ενός γονιού στην περίπτωση αυτή του μπαμπά.Ευχαριστώ για την απαντηση

Μαλλον δεν μπορει να το καταλαβει. Εγω βεβαια πιστευω οτι οι γιατροι γενικα θα πρεπει να ξερουν γιατι δεν ξερουμε πως επηρεαζει τη διαγνωση τους το δικο μας ιστορικο και αφου δεν ειναι κατι που κληροδοτουμε στο μωρο θελω να το ξερει για να μην υπαρξει προβλημα

 

On 20/12/2022 at 9:33 ΠΜ, Nana13 είπε:

 

Καλημέρα σε όλες!!Εχω παρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ..δυστυχώς έχασα το λογαριασμό μου..μόλις δημιούργησα νέο! 
Χρειάζομαι τις γνώσεις σας!εκανα ένα χειρουργείο το Σεπτέμβριο μου βρήκαν υδρο-πυο-σάλπιγγα..με άνοιξαν κ μου αφαίρεσαν κ τις δυο σάλπιγγες..😔 παράλληλα να σας πω ότι έχω κ ενδομητριωση..Στον προηγούμενο κύκλο εκανα τις ορμονολογικές κ πήρα τα παρακάτω αποτελέσματα  fsh: 26,9 , lh: 16,7 , E2: 62.                                          Σε αυτόν τον κύκλο. Fsh: 16,1 , Lh: 4,2 , E2: 38

Κάπως καλύτερες..ήθελα να ρωτήσω ποια τιμή Ε2 θεωρείται φυσιολογική..για fsh ξέρω πρέπει να είναι κάτω από 10 ιδανικά αλλά με την ε2 τι γίνεται;

επισης υποφέρω από εξάψεις το βράδυ..δε ξέρω αν οδεύω προς εμμηνόπαυση..ο γιατρός μου είπε εχω λίγο χρόνο ακόμα αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ´χασα το παιχνίδι..γενικά μετά κ από αυτό το χειρουργείο εχω πολύ κακή ψυχολογία..Με έχει ρίξει παρα πολύ..επισης επανέλαβα κ την ΑΜΗ μετά από όλη αυτή την περιπέτεια..0,13..

Δεν ξερω να σου απαντησω για την Ε2 ομως θελω να σου πω οτι η δικη μου ΑΜΗ ηταν 0,02 και ημουν ηδη σε φαση εμμηνοπαυσης. Χωρις φαρμακα δεν ερχεται περιοδος σε καμια περιπτωση. Κι ομως μια χαρα μεγαλωνει το νινι μου στην κοιλιτσα μου. Οποτε θα σου ελεγα να μην απελπιζεσαι. Οι εξαψεις μπορει να συνδεονται νε το χειρουργειο αφαιρεσης των σαλπιγγων. Προσπαθει να προσαρμοστει το σωμα στα νεα δεδομενα. Δωστου λιγο χρονο. Ολα θα πανε καλα♥️

 

On 20/12/2022 at 3:46 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Εύχομαι καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά σε όλες μας , σήμερα ξεκίνησα την προετοιμασία για την επόμενη έμβρυο μεταφορά μου, ανάμικτα συναισθήματα ούτε χαρά ούτε αγωνία δεν ξέρω μου φαίνεται ότι ζω ξανά το έργο από την αρχή , μάλλον το νέο έτος η μεταφορά ,εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία να έχουμε, καλές γιορτές και ένα ευτυχισμένο νέο έτος 

Ευχομαι να ειναι η χρονια σου και να σου φερει το μωρακι σου♥️. Να περασεις ομορφα τις γιορτες και να σκεφτεσαι θετικα οσο μπορεις. Ξερω οτι ειναι εκνευριστικο να σου το λενε αυτο σ αυτη τη φαση αλλα πραγματικα πιανει!

On 20/12/2022 at 5:57 ΜΜ, Nana13 είπε:

Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει η κορούλα σου!!
Κ εγώ παλεύω με τον πόνο της ενδομητριωσης χρονια..έχω κάνει κ ένα χειρουργείο παλιότερα που μου αφαίρεσαν ενδομητριωση κ σχεδόν τη μια ωοθηκη..Εγώ εκανα προσπάθεια με δικά μου,την πρώτη φορά γονιμοποιήθηκαν δυο άντεξε το ένα μέχρι τρίτη ημέρα κ μεταφέραμε αλλά δεν έπιασε..μετά είχαμε αποφασίσει να μαζέψουμε κ να καταψύξουμε κάναμε ένα κύκλο από τον οποίο όμως ήταν χαλια το ωάριο δεν γονιμοποιήθηκε καν.στις επόμενες περιόδους είχα χάλια fsh κ μετά ήρθε το χειρουργείο..τώρα δε ξέρω τι θα κάνω..είμαι 34..

Εισαι πολυ μικρη ακομα! Κι εγω οπως και η Αλεξανδρα νιωθω οτι για τις δικες μας περιπτωσεις το να προσπαθουμε με δικα μας ωαρια ειναι χασινο χρονου και μας οδηγει στην καταθλιψη. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν με δοτρια να ησυχασω. Οπως και εκανα και χαιρομαι τοσο πολυ γι αυτο!! 

 

21 ώρες πρίν, Avocado είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

ειμαι η Χριστιάνα και μετά από 4 εξωσωματικές αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε το δρόμο της δωρεάς ωαρίων. Είμαι 43 και κουράστηκα να παλεύω.. Περιμένουμε να βρεθεί η δοτρια. Έχει περάσει ο πρώτος μήνας (ο γιατρός μας είπε το πολύ 3μηνες) και όσο πλησιάζει ο καιρός η ανησυχία και η αγωνία μεγαλώνουν! Για πείτε μου βρε κορίτσια; Όταν το πήρατε απόφαση ήσασταν 100% σίγουρες; Δεν είχατε δεύτερες σκέψεις; Εγώ ακόμα παιδεύομαι και δεν μπορώ να πω ότι προχωράω με σιγουριά. Εκεί που είμαι ευτυχισμένη και σίγουρη με την απόφαση μας, εκεί με πιάνουν και περίεργες σκέψεις τύπου «τι θα γίνει αν δεν το αγαπήσω;» και φοβάμαι πολύ αυτές τις σκέψεις.. είναι νορμαλ; θα με βοηθούσαν πολύ οι εμπειριες σας, μήπως κ ηρεμήσω κ πάψω να νιώθω τρελή.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της ομάδας 🥑🥑🥑🥑

Εγω η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα τετοιες σκεψεις. Εδω αγαπαω σαν τρελλη τα παιδακια φιλων μου. Δε θα αγαπησω αυτο που θα το κουβαλαω μεσα μου; Βεβαια ηταβ φορες που στεναχωριομουν και σκεφτομουν οτι δε θα παρει κατι απο μενα. Ομως ολα αυτα σταματησαν οταν πετυχε η ετ μου. Τωρα ειμαι στον 7ο μηνα και πραγματικα δεν μπορω να ποστεψω οτι δεν εχει δικο μου dna αυτο το πλασματακι μεσα μου

 Γιατι πιστεψε με ειναι 100% δικο μου! Ετσι το αισθανομαι και το λατρευω ηδη! 

Προχωρα λοιπον και μην αγχωνεσαι. Οταν γινει η ετ σου θα εχεις το ΔΙΚΟ ΣΟΥ μωρακι μεσα σου και θα γεμισει ευτυχια. Ολες οι 2 σκεψεις θα φυγουν♥️

Υ.Γ γνωριζω απο κοντα 3 παιδακια που εχουν γεννηθει με τη βοηθεια δοτριας και εχω να σου πω οτι αρχιζουν και μοιαζουν και στις μαμαδες τους! Δεν ξερω αν ειναι το οτι μιμουνται τις κινησεις τους και αυτο τα κανει να τους μοιαζουν ή αν οντως παιρνουν θραυσματα dna απο τη μαμα. Παντως και τα 3 εχουν χαρακτηριστικα των μαμαδων

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Viv37 είπε:

Μαλλον δεν μπορει να το καταλαβει. Εγω βεβαια πιστευω οτι οι γιατροι γενικα θα πρεπει να ξερουν γιατι δεν ξερουμε πως επηρεαζει τη διαγνωση τους το δικο μας ιστορικο και αφου δεν ειναι κατι που κληροδοτουμε στο μωρο θελω να το ξερει για να μην υπαρξει προβλημα

 

Δεν ξερω να σου απαντησω για την Ε2 ομως θελω να σου πω οτι η δικη μου ΑΜΗ ηταν 0,02 και ημουν ηδη σε φαση εμμηνοπαυσης. Χωρις φαρμακα δεν ερχεται περιοδος σε καμια περιπτωση. Κι ομως μια χαρα μεγαλωνει το νινι μου στην κοιλιτσα μου. Οποτε θα σου ελεγα να μην απελπιζεσαι. Οι εξαψεις μπορει να συνδεονται νε το χειρουργειο αφαιρεσης των σαλπιγγων. Προσπαθει να προσαρμοστει το σωμα στα νεα δεδομενα. Δωστου λιγο χρονο. Ολα θα πανε καλα♥️

 

Ευχομαι να ειναι η χρονια σου και να σου φερει το μωρακι σου♥️. Να περασεις ομορφα τις γιορτες και να σκεφτεσαι θετικα οσο μπορεις. Ξερω οτι ειναι εκνευριστικο να σου το λενε αυτο σ αυτη τη φαση αλλα πραγματικα πιανει!

Καλησπέρα!!ευχαριστω για την απάντηση κ τη δύναμη!Χαίρομαι για το νινι σου!! Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 🥰 

δίνω χρόνο απλά η ψυχολογία μου είναι πολύ χαλια μετά το χειρουργείο.. ήθελα να σε ρωτήσω όταν λες ήσουν σε φάση εμμηνόπαυσης πως το κατάλαβες;είχες θέμα με την περίοδο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Να σας ζήσει villiaki καλοτυχος και τυχερός ! Έχει πολύ καλό βάρος , λίγο υπομονη ακόμη και θα τον παρετε σπιτι σας ! Πήγαν όλα καλά παροχές τις δυσκολίες , χαρηκα πολύ με τα νέα σου !🍼🍼

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Βιλακι μου, να σας ζήσει ο πρίγκηπας!! Γέρος και καλότυχος!! Είμαι σίγουρη ότι είναι το πιο όμορφο μωράκι. Γιατί είναι το δικό σου μωράκι. Που αγαπήθηκε από όλες μας από βλαστοκυστη που ήταν. Ναι ναι αλήθεια λέω. Κάθε μωράκι που γεννιέται στην ομάδα μας είναι ένα μωράκι που έχει αγαπηθεί από όλες. 

Μια χαρά είναι το βάρος του. Άντε να μείνει λίγο ακόμα μακρυά σας. Δεν θα σου πω ότι είναι το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο. Θα σου πω ότι είναι ότι μα ότι καλύτερο σου έφερε η ζωή! Το άξιζες όπως το αξίζουμε όλες μας!!

Μια ονειρεμένη οικογενειακή ζωή λοιπόν ξεκινά. Θέλω να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να είναι μια ζωή γεμάτη χαρές χαμόγελα και στιγμές απόλυτης ευτυχίας.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Να σας ζησει! Σύντομα θα τον έχετε στο σπίτι σας! Εύχομαι να περάσετε υπέροχα Χριστούγεννα και από το νέο έτος θα γίνεται χάμος  από ξενύχτια  και αγκαλίτσες! Χάρηκα πολύ για σένα το άξιζες όπως όλες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Αγαπημένη να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!! , Να ειναι γερός κ παντα καλότυχος!!! Εύχομαι πολύ σύντομα να τον  έχετε στην αγκαλιά σας!!! ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nana13 είπε:

Καλησπέρα!!ευχαριστω για την απάντηση κ τη δύναμη!Χαίρομαι για το νινι σου!! Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 🥰 

δίνω χρόνο απλά η ψυχολογία μου είναι πολύ χαλια μετά το χειρουργείο.. ήθελα να σε ρωτήσω όταν λες ήσουν σε φάση εμμηνόπαυσης πως το κατάλαβες;είχες θέμα με την περίοδο;

Περιοδο ετσι κ αλλιωε δεν εχω απο τα 26 μου χωρις χαπια αλλα πριν απο 3 χρονια περιπου εκανα καποιες εξετασεις και απο αυτες η γιατρος μου μου ειπε τωρα πλεον εισαι σε φαση εμμηνοπαυσης. Αλλα δεν αλλαξε κατι πυτε στα φαρμακα μου ουτε στη δοσολογια. Συνεχισα ακριβως το ιδιο. Εγω βεβαια εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια. Οχι προωρη εμμηνοπαυση. Λειτουργει λιγο διαφορετικα αυτο. Το θεμα ειναι οτι η εμμηνοπαυση δε με εμποδισε σε κατι

 

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Κοριτσακι μου τι ωραια νεα!! Να σου ζησει το θαυματακι σου!! Ειμαι σιγουρη οτι ειναι κουκλος! Και 2540!! Παρα πολυ καλο βαρος! Ειμαι σιγουρη οτι θα βγει απο τη μενν πολυ πολυ συντομα και θα χορτασετε αγκαλιες και φιλια!! Ποσο συγκινουμε οταν γεννανε οι κοπελες του φορουμ! Ποτε εμεινες εγκυος ποτε γεννησες! Μπραβο σου κοριτσακι μου. Μονο χαρές σου ευχομαι απο δω και περα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

Αγαπημένη,Villi, ανυπομονούσα να μάθω τα ευχάριστα.Δυσκολευτηκα να διαβάσω το κείμενο γιατί γρήγορα θόλωσαν τα μάτια μου....Να σου ζήσει ο μπέμπης σου!!! Να'ναι γερός και δυνατός και γρήγορα να έρθει σπιτάκι σας στην μαμά και τον μπαμπά!!!Να'στε καλά κι εσείς να το καμαρώνετε!!!Την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...