Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, lennio είπε:

Αλο αλο :) εγω μόλις γύρισα κι ομολογώ πως έχω ξανανιώσει!! Εσύ Μερέντα μας πώς τα πας; Βγήκε και το αίμα; Θύμησέ μου αν θες, έκανες δωρεά ωαρίων; Κορίτσια πώς τα πάτε με τις εγκυμοσύνες; Εύχομαι μόνο καλά. Σας φιλώ όλες.

Εγώ κορίτσια ακόμα δουλεύω. Σταματάω αρχές Αυγούστου.Βγηκε και το αίμα. Όλα οκ!!!Ηρεμησα!!!Ναι lennio μου δωρεά. 

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Γεια σου Μερεντουλα! Εγώ είμαι ξάπλα στο κρεββάτι λόγω μιας αποκόλλησης και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα! Εσυ διακοπές? Φύγατε? 

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα αλλά πρόσεχε!!Πως το έπαθες??Εγω δουλεύω ακόμα. Σταματάω αρχές Αυγούστου!!Αντε να περάσουν οι μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

14 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα δουλεύω. Σταματάω αρχές Αυγούστου.Βγηκε και το αίμα. Όλα οκ!!!Ηρεμησα!!!Ναι lennio μου δωρεά. 

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα αλλά πρόσεχε!!Πως το έπαθες??Εγω δουλεύω ακόμα. Σταματάω αρχές Αυγούστου!!Αντε να περάσουν οι μέρες!!!

Τυχαίο...πραγματικά δεν έχω κάνει κάτι για να πάθω αποκόλληση. Είμαι σπίτι με άδεια ασθένειας και από κρεββάτι σε καναπέ. Τώρα μου είπε κρεββάτι και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, palmoira said:

Τυχαίο...πραγματικά δεν έχω κάνει κάτι για να πάθω αποκόλληση. Είμαι σπίτι με άδεια ασθένειας και από κρεββάτι σε καναπέ. Τώρα μου είπε κρεββάτι και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. 

Υπομονή και όλα καλά! 

18 hours ago, merenda1980 said:

Εγώ κορίτσια ακόμα δουλεύω. Σταματάω αρχές Αυγούστου.Βγηκε και το αίμα. Όλα οκ!!!Ηρεμησα!!!Ναι lennio μου δωρεά. 

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα αλλά πρόσεχε!!Πως το έπαθες??Εγω δουλεύω ακόμα. Σταματάω αρχές Αυγούστου!!Αντε να περάσουν οι μέρες!!!

Μπράβο Μερέντα!!! Καλή συνέχεια :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε? Έχετε φύγει διακοπές? Οι εγκυούλες μας?

Καλησπέρα κορίτσι!!Εγω πριν λίγο γύρισα από τη δουλειά.Με έχουν σακατέψει οι αναγούλες και οι εμετοί!!!Δεν παραπονιέμαι αλλά με έχουν δυσκολέψει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , merenda1980 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!Εγω πριν λίγο γύρισα από τη δουλειά.Με έχουν σακατέψει οι αναγούλες και οι εμετοί!!!Δεν παραπονιέμαι αλλά με έχουν δυσκολέψει!!!

Υπομονή! Εγώ μόνο αναγούλες έχω,ευτυχως όχι εμετούς. Εκτός από 2-3 μέρες που είχα ταυτόχρονα εμετούς και διάρροιες. Εμένα μου έχει δώσει και παίρνω για τις αναγούλες primperan και ένα φυτικό. Δεν τον ρωτάς μήπως και σου δώσει κάτι να μην ταλαιπωρείσαι?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Υπομονή! Εγώ μόνο αναγούλες έχω,ευτυχως όχι εμετούς. Εκτός από 2-3 μέρες που είχα ταυτόχρονα εμετούς και διάρροιες. Εμένα μου έχει δώσει και παίρνω για τις αναγούλες primperan και ένα φυτικό. Δεν τον ρωτάς μήπως και σου δώσει κάτι να μην ταλαιπωρείσαι?

Μόνο vertirosun μου έχει δώσει. Είναι υποθετα αλλα δεν μου κάνουν τίποτα. Δυστυχώς. Κορίτσια τι σας είπε ο γιατρός για τη θάλασσα?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, merenda1980 είπε:

Μόνο vertirosun μου έχει δώσει. Είναι υποθετα αλλα δεν μου κάνουν τίποτα. Δυστυχώς. Κορίτσια τι σας είπε ο γιατρός για τη θάλασσα?

Καλημέρα,

εμενα προς το παρόν τίποτε. 3/8 ξαναπάω και τότε θα μου πει. Την προηγούμενη φορά με είχε αφήσει αλλα ήμουν στο δεύτερο τρίμηνο με την προϋπόθεση ότι η θάλασσα είναι ζεστή και αλλαγή μαγιώ αμέσως. Φέτος δεν ξέρω εάν θα με αφήσει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Θέλησα να σας γράψω κάτι που σκέφτηκα για όσες από εμάς σκεφτόμαστε τη δωρεά ωαρίων...

Υπάρχει μια λαϊκή ρήση που λέει "το σπλάχνο σου δεν το σκέφτηκες;" Δε λέει "το γονίδιό σου δεν το σκέφτηκες;"

Κάτι θα ξέρουν οι παλιοί χεχεχε! Καλή μας μέρα :grin:

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και οι κοιλίτσες σας να φουσκώνουν!! Εμεις πήγαμε χθες για το δεύτερο υπέρηχο. Ευτυχως όλα καλά! Η αποκόλληση έχει απορροφηθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι τελείως. Πλέον σηκώνομαι από το κρεβάτι μέσα στο σπίτι λιγάκι και κάνω και κάποιες δουλίτσες με προσοχή. Διακοπές δεν θα πάμε και εννοειται ότι μου απαγόρευσε τη θάλασσα. Δεν με πειράζει καθόλου. Είναι πολύ μικρή θυσία σε σχέση με τον αγώνα που έχουμε κάνει για να φτάσουμε ως εδώ. Μόνο τον αντρουλη μου λυπαμαι που δεν θα κάνει μπανάκια αλλά ευτυχως και ο ίδιος είναι πολύ υποστηρικτικός και υπομονετικός. Έχω αυχενική στις 22/8 και ανυπομονώ. Ξεκινάμε σταδιακά να μειώνουμε τα φάρμακα και αρχίζω τα διάφορα συμπληρώματα σίδηρο,ασβέστιο κτλ. Με τη δυσκοιλιότητα προσπαθώ με τη διατροφη αλλά ξεκίνησα και γάλα Μαγνησίας και κάποιες φορές και υποθέτω γλυκερινης. Να δω τώρα και με το σίδηρο πως θα πάμε...

Καθε φορά που βλέπω το μωρό μας στον υπέρηχο συγκινούμαι. Είναι ένα θαύμα! Δεν μετανιώνω στιγμή για την επιλογή μας και ανυπομονώ να το κρατήσω στην αγκαλιά μου. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη κάθε μέρα που περνάει και κάθε βδομάδα σκέφτομαι ότι είμαστε πιο κοντά στο αποτέλεσμα. Δεν θέλω να κάνω μακρινά σχέδια γιατί έχω φάει πολύ γερά χαστούκια, όμως πως να συγκρατήσω το μυαλό και την ελπίδα μου? Σκέφτομαι συνέχεια βόλτες με καρότσια, μωρουδιακά, με βλέπω αγκαλιά με το μωρό και εκεί λέω μαζέψου. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Όσες έχετε περάσει παρόμοιες απογοητεύσεις καταλαβαίνετε τι εννοώ. 

Οσες είστε διακοπές ελπίζω να περνάτε όμορφα, κάντε μια βουτιά και για εμένα. 

Σας φιλώ συν ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΣ! 

  • Μου αρέσει 11

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/4/2018 at 11:32 AM, palmoira said:

Καλημέρα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και οι κοιλίτσες σας να φουσκώνουν!! Εμεις πήγαμε χθες για το δεύτερο υπέρηχο. Ευτυχως όλα καλά! Η αποκόλληση έχει απορροφηθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι τελείως. Πλέον σηκώνομαι από το κρεβάτι μέσα στο σπίτι λιγάκι και κάνω και κάποιες δουλίτσες με προσοχή. Διακοπές δεν θα πάμε και εννοειται ότι μου απαγόρευσε τη θάλασσα. Δεν με πειράζει καθόλου. Είναι πολύ μικρή θυσία σε σχέση με τον αγώνα που έχουμε κάνει για να φτάσουμε ως εδώ. Μόνο τον αντρουλη μου λυπαμαι που δεν θα κάνει μπανάκια αλλά ευτυχως και ο ίδιος είναι πολύ υποστηρικτικός και υπομονετικός. Έχω αυχενική στις 22/8 και ανυπομονώ. Ξεκινάμε σταδιακά να μειώνουμε τα φάρμακα και αρχίζω τα διάφορα συμπληρώματα σίδηρο,ασβέστιο κτλ. Με τη δυσκοιλιότητα προσπαθώ με τη διατροφη αλλά ξεκίνησα και γάλα Μαγνησίας και κάποιες φορές και υποθέτω γλυκερινης. Να δω τώρα και με το σίδηρο πως θα πάμε...

Καθε φορά που βλέπω το μωρό μας στον υπέρηχο συγκινούμαι. Είναι ένα θαύμα! Δεν μετανιώνω στιγμή για την επιλογή μας και ανυπομονώ να το κρατήσω στην αγκαλιά μου. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη κάθε μέρα που περνάει και κάθε βδομάδα σκέφτομαι ότι είμαστε πιο κοντά στο αποτέλεσμα. Δεν θέλω να κάνω μακρινά σχέδια γιατί έχω φάει πολύ γερά χαστούκια, όμως πως να συγκρατήσω το μυαλό και την ελπίδα μου? Σκέφτομαι συνέχεια βόλτες με καρότσια, μωρουδιακά, με βλέπω αγκαλιά με το μωρό και εκεί λέω μαζέψου. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Όσες έχετε περάσει παρόμοιες απογοητεύσεις καταλαβαίνετε τι εννοώ. 

Οσες είστε διακοπές ελπίζω να περνάτε όμορφα, κάντε μια βουτιά και για εμένα. 

Σας φιλώ συν ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΕΣ! 

Μπραβο Παλμοιρα για τα ωραία νέα. Όλα θα πάνε καλά, βήμα βήμα. Δύναμη και αισιοδοξία :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε ολες.. Έχουμε καιρό να επικοινωνήσουμε.. Ελπίζω να είστε καλά.. Εγώ ψιλοχαθηκα από το το φόρουμ, απογοητεύτηκα όσο ποτέ και γενικά πέρασα πολλά, πιθανόν μετα απο θεραπεία και αντιβιωσεις μετά την εξέταση του Νίκα και τη διάγνωση για χρόνια λοίμωξη ενδομητρίου. Δεν έκανα καμία προσπάθεια έμβρυομεταφοράς (με δωρεά ωαρίων) καθώς η κατάσταση του ενδομητρίου μετά την θεραπεια δεν αλλαξε ιδιαιτερα.. Η αντιμετώπιση του γιατρού μου ήταν παντελώς αδιάφορη και απογοητευτική και επίσης αλαζονική τύπου "αν εγώ δεν μπορώ να φτιάξω ενδομήτριο δεν μπορεί κανείς" ..

Είπα να το αφήσω λίγο να ηρεμησουμε και λέω τώρα να αρχίσω να συλλέγω πληροφορίες μήπως και προσπαθήσω με άλλο γιατρό με όση δύναμη οικονομική σωματική και ψυχική μου έχει απομείνει..

Αν κάποια έχει περάσει κάτι παρόμοιο η ίσως έχει να μου προτείνει κατι ας κάνει τον κόπο να μου προτείνει κάτι σε πμ..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Helen1981 είπε:

Καλησπέρα σε ολες.. Έχουμε καιρό να επικοινωνήσουμε.. Ελπίζω να είστε καλά.. Εγώ ψιλοχαθηκα από το το φόρουμ, απογοητεύτηκα όσο ποτέ και γενικά πέρασα πολλά, πιθανόν μετα απο θεραπεία και αντιβιωσεις μετά την εξέταση του Νίκα και τη διάγνωση για χρόνια λοίμωξη ενδομητρίου. Δεν έκανα καμία προσπάθεια έμβρυομεταφοράς (με δωρεά ωαρίων) καθώς η κατάσταση του ενδομητρίου μετά την θεραπεια δεν αλλαξε ιδιαιτερα.. Η αντιμετώπιση του γιατρού μου ήταν παντελώς αδιάφορη και απογοητευτική και επίσης αλαζονική τύπου "αν εγώ δεν μπορώ να φτιάξω ενδομήτριο δεν μπορεί κανείς" ..

Είπα να το αφήσω λίγο να ηρεμησουμε και λέω τώρα να αρχίσω να συλλέγω πληροφορίες μήπως και προσπαθήσω με άλλο γιατρό με όση δύναμη οικονομική σωματική και ψυχική μου έχει απομείνει..

Αν κάποια έχει περάσει κάτι παρόμοιο η ίσως έχει να μου προτείνει κατι ας κάνει τον κόπο να μου προτείνει κάτι σε πμ..

Καλησπέρα, λυπαμαι πολύ για την αντιμετώπιση που είχες από το γιατρό σου. Αναρωτιέμαι πραγματικά πως μπορούν και ξεστομίζουν τέτοια λόγια όταν ξέρουν τι έχουμε περάσει. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ενδομήτριο οποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με κάτι πιο συγκεκριμένο νομίζω όμως ότι το να αφήσεις λίγο χρόνο και να ηρεμήσεις είναι πολύ σωστό. Εύχομαι να βρεις λύση στο πρόβλημα σου και εάν σε ενδιαφέρει να σου στείλω και το όνομα του γιατρού μου μήπως πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2018 at 2:52 PM, Helen1981 said:

Καλησπέρα σε ολες.. Έχουμε καιρό να επικοινωνήσουμε.. Ελπίζω να είστε καλά.. Εγώ ψιλοχαθηκα από το το φόρουμ, απογοητεύτηκα όσο ποτέ και γενικά πέρασα πολλά, πιθανόν μετα απο θεραπεία και αντιβιωσεις μετά την εξέταση του Νίκα και τη διάγνωση για χρόνια λοίμωξη ενδομητρίου. Δεν έκανα καμία προσπάθεια έμβρυομεταφοράς (με δωρεά ωαρίων) καθώς η κατάσταση του ενδομητρίου μετά την θεραπεια δεν αλλαξε ιδιαιτερα.. Η αντιμετώπιση του γιατρού μου ήταν παντελώς αδιάφορη και απογοητευτική και επίσης αλαζονική τύπου "αν εγώ δεν μπορώ να φτιάξω ενδομήτριο δεν μπορεί κανείς" ..

Είπα να το αφήσω λίγο να ηρεμησουμε και λέω τώρα να αρχίσω να συλλέγω πληροφορίες μήπως και προσπαθήσω με άλλο γιατρό με όση δύναμη οικονομική σωματική και ψυχική μου έχει απομείνει..

Αν κάποια έχει περάσει κάτι παρόμοιο η ίσως έχει να μου προτείνει κατι ας κάνει τον κόπο να μου προτείνει κάτι σε πμ..

Γεια σου Έλεν συνονόματη.

Καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι τώρα κι όσο για το γιατρό, τι να πω. Το υπέρ Εγώ που έχουν κάποιοι, καλό θα ήταν να το μετράνε με άλλες αξίες κι όχι με χρήματα. Και αν δεν ξέρουν τι να πουν σε μια γυναίκα μια τέτοια στιγμή ας μην πούνε τίποτα καλύτερα.

Δε γνωρίζω κάτι που να σε βοηθήσει, όσον αφορά το ενδομήτριο. Σου εύχομαι δύναμη κι ηρεμία. Κι όταν μπορέσεις ίσως μια δεύτερη γνώμη.

Καλό απόγευμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά καλησπέρα. Έχω καιρό να μπω γιατί ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος. Σας σκέφτομαι όμως όλες και εύχομαι όλα να πηγαινουν κατ' ευχήν και όλες να πετύχετε το επιθυμητό. Helen1981 κι εγώ θα σου πρότεινα με τη σειρά μου να πάρεις και άλλη ή άλλες γνώμες. Δυστυχώς για να τα καταφέρουμε κάποιες πρέπει να περάσουμε πολλά... Υπομονή και επιμονή κορίτσι μου. Πιστεύω πως στο τέλος θα έχεις θετικό αποτέλεσμα.

Πολλα φιλιά. Θα ξαναμπώ με την πρώτη ευκαιρία. 

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...