Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

καλησπερα @Rafaelatarzanμου δινουν κουραγιο τα λογια σου και σε ευχαριστω πολυ, εγω ειμαι η κοπελα που μου ειπαν 2 βλαστοκυστες εχω διαβασει πολλα σχολια και καλα για 2 γιατρους που μαλλον εχω καταληξει και θα κανονισω επισκεψη απο κοντα ερχομενη ελλαδα 

ευχαριστω παρα πολυ και παλι φιλια πολλα

τέλεια αγαπη μ τότε...πολυ χαίρομαι που βοηθάμε  οσο μπορούμε...σε περιμενουμε κ μεις κ τα ελληνόπουλα  εμβρυα σ ....( τι να κλασει η Αμερική μπροστρα σε μας) χαχαχχαχαχ κανα αστειάκι επιβαλεται....

με το καλο να μας ερθεις ακομα πιο δυναμική κ αποφασισμενη...ολα να σ πανε καλα κ μεις εδω ειμαστε για οτι θες....

1 hour ago, natassaki2006 είπε:

Γλυκουλα αγαπημενη ραφαελαααααα δωσε πονο!!!

αχχχχχχ σαλιαρεςςςςςςς σ λεω πολλεςςςςςςςςςςςς........χαχαχαχαχχαχα φιλακια γλυκουλα μ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

 @Papy   @Τουτουνι μιλησα με το γιατρο μ...

θεωρει απίστευτο οτι για δεύτερη συνεχόμενη φορα ηταν βιοχημική......

μου ειπε να ξανα τσεκάρουμε τα ΝΚ κύτταρα που ειχαν βγει αρκετα αυξημένα και αν βγουν κ παλι αυξημένα να κανω για κανενα μηνα εισπνοές με κορτιζόνη , να ξανακάνουμε εξετασεις να δουμε εάν έπεσαν και μετα να μεταφέρουμε την τελευταια μας βλαστοκύστη......

αν και οπως τον ακουσα μαλλον το θεωρει σαν απλή ατυχία που δεν έπιασε..............

απλα θελει να ειναι βέβαιος αποτι καταλαβα οτι δεν φταίνε τα ΝΚ...............

@Mary H ειμαι στο κεντρο αυτο π ειναι κ ο Τριρι με τον Μακρ.....

Η αληθεια ειναι οτι του εχω εμπιστοσυνη ....

εδειξε στ αληθεια να λυπάται..............

μ ειπε οτι αν μετα απο ολα αυτα εχουμε τα ιδια να τσεκάρουμε και το σπερμα για χρωμοσωματικα.....

κατι τετοιο δν ξερω αν τα λεω καλα και κατι για DNA του σπέρματος μου το ειπε πιο απλα.....

αλλα και παλι λεει οτι ειναι μια στο 1000000 να εχει κατι τετοιο το,σπερμα.......

@olivini μου καλώς όρισες........... εχω κανει ολες τις απαραίτητες εξετασεις........

το μονο που εχω αυξημένο ειναι τα ΝΚ κύτταρα....

αυτα αποτι εχω διαβασει επιτείθονται στο έμβρυο και πρεπει πριν την επομενη ετ να κανεις καποια θεραπεία για να πέσουν.....

με κορτιζόνη και όρο............

@Ladybag20 εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσω.......

απλα εχω πεσει λιγακι......

που θα παει ομως....

θα ξανα σηκωθώ........................

θα τα καταφέρουμε ολες εδω και στο τελος θα γινουμε και οι καλύτερες μανούλες....... δν πρεπει να το βάζουμε κατω....

απλα οι καταστάσεις καμια φορα.... μας γονατίζουν.............

σας ευχαριστω ολες κοριτσια πραγματικα για τη συμπαράσταση.........

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

 @Papy   @Τουτουνι μιλησα με το γιατρο μ...

θεωρει απίστευτο οτι για δεύτερη συνεχόμενη φορα ηταν βιοχημική......

μου ειπε να ξανα τσεκάρουμε τα ΝΚ κύτταρα που ειχαν βγει αρκετα αυξημένα και αν βγουν κ παλι αυξημένα να κανω για κανενα μηνα εισπνοές με κορτιζόνη , να ξανακάνουμε εξετασεις να δουμε εάν έπεσαν και μετα να μεταφέρουμε την τελευταια μας βλαστοκύστη......

αν και οπως τον ακουσα μαλλον το θεωρει σαν απλή ατυχία που δεν έπιασε..............

απλα θελει να ειναι βέβαιος αποτι καταλαβα οτι δεν φταίνε τα ΝΚ...............

@Mary H ειμαι στο κεντρο αυτο π ειναι κ ο Τριρι με τον Μακρ.....

Η αληθεια ειναι οτι του εχω εμπιστοσυνη ....

εδειξε στ αληθεια να λυπάται..............

μ ειπε οτι αν μετα απο ολα αυτα εχουμε τα ιδια να τσεκάρουμε και το σπερμα για χρωμοσωματικα.....

κατι τετοιο δν ξερω αν τα λεω καλα και κατι για DNA του σπέρματος μου το ειπε πιο απλα.....

αλλα και παλι λεει οτι ειναι μια στο 1000000 να εχει κατι τετοιο το,σπερμα.......

@olivini μου καλώς όρισες........... εχω κανει ολες τις απαραίτητες εξετασεις........

το μονο που εχω αυξημένο ειναι τα ΝΚ κύτταρα....

αυτα αποτι εχω διαβασει επιτείθονται στο έμβρυο και πρεπει πριν την επομενη ετ να κανεις καποια θεραπεία για να πέσουν.....

με κορτιζόνη και όρο............

@Ladybag20 εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσω.......

απλα εχω πεσει λιγακι......

που θα παει ομως....

θα ξανα σηκωθώ........................

θα τα καταφέρουμε ολες εδω και στο τελος θα γινουμε και οι καλύτερες μανούλες....... δν πρεπει να το βάζουμε κατω....

απλα οι καταστάσεις καμια φορα.... μας γονατίζουν.............

σας ευχαριστω ολες κοριτσια πραγματικα για τη συμπαράσταση.........

 

Kοριτσι ακου το γιατρο σου, κανε τις εξετασεις που σου δινει κ προχωρα. Για θρομβοφιλια ειδατε? Το ενδομητριο ηταν καλο? Μηπως πεφτει μετα την εμφυτευση? Μπορειτε να το παρακολουθησετε? Τα ωαρια? Ευχομαι η επομενη να ειναι τυχερη κ να συνεχισεις τον αγωνα. Αξιζει, πιστεψε με!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

 @Papy   @Τουτουνι μιλησα με το γιατρο μ...

θεωρει απίστευτο οτι για δεύτερη συνεχόμενη φορα ηταν βιοχημική......

μου ειπε να ξανα τσεκάρουμε τα ΝΚ κύτταρα που ειχαν βγει αρκετα αυξημένα και αν βγουν κ παλι αυξημένα να κανω για κανενα μηνα εισπνοές με κορτιζόνη , να ξανακάνουμε εξετασεις να δουμε εάν έπεσαν και μετα να μεταφέρουμε την τελευταια μας βλαστοκύστη......

αν και οπως τον ακουσα μαλλον το θεωρει σαν απλή ατυχία που δεν έπιασε..............

απλα θελει να ειναι βέβαιος αποτι καταλαβα οτι δεν φταίνε τα ΝΚ...............

@Mary H ειμαι στο κεντρο αυτο π ειναι κ ο Τριρι με τον Μακρ.....

Η αληθεια ειναι οτι του εχω εμπιστοσυνη ....

εδειξε στ αληθεια να λυπάται..............

μ ειπε οτι αν μετα απο ολα αυτα εχουμε τα ιδια να τσεκάρουμε και το σπερμα για χρωμοσωματικα.....

κατι τετοιο δν ξερω αν τα λεω καλα και κατι για DNA του σπέρματος μου το ειπε πιο απλα.....

αλλα και παλι λεει οτι ειναι μια στο 1000000 να εχει κατι τετοιο το,σπερμα.......

@olivini μου καλώς όρισες........... εχω κανει ολες τις απαραίτητες εξετασεις........

το μονο που εχω αυξημένο ειναι τα ΝΚ κύτταρα....

αυτα αποτι εχω διαβασει επιτείθονται στο έμβρυο και πρεπει πριν την επομενη ετ να κανεις καποια θεραπεία για να πέσουν.....

με κορτιζόνη και όρο............

@Ladybag20 εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσω.......

απλα εχω πεσει λιγακι......

που θα παει ομως....

θα ξανα σηκωθώ........................

θα τα καταφέρουμε ολες εδω και στο τελος θα γινουμε και οι καλύτερες μανούλες....... δν πρεπει να το βάζουμε κατω....

απλα οι καταστάσεις καμια φορα.... μας γονατίζουν.............

σας ευχαριστω ολες κοριτσια πραγματικα για τη συμπαράσταση.........

 

Λυπάμαι βρε κοπέλα μου.. υπομονή και βουρ για νέα προσπάθεια, μην τα παρατήσεις.
Αυτο με τα ΝΚ κύτταρα.. τί ειναι? έκανες κάποια εξέταση? Το prezolon γι' αυτού του είδους τις "επιθέσεις" δεν το παίρνουμε??

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

 @Papy   @Τουτουνι μιλησα με το γιατρο μ...

θεωρει απίστευτο οτι για δεύτερη συνεχόμενη φορα ηταν βιοχημική......

μου ειπε να ξανα τσεκάρουμε τα ΝΚ κύτταρα που ειχαν βγει αρκετα αυξημένα και αν βγουν κ παλι αυξημένα να κανω για κανενα μηνα εισπνοές με κορτιζόνη , να ξανακάνουμε εξετασεις να δουμε εάν έπεσαν και μετα να μεταφέρουμε την τελευταια μας βλαστοκύστη......

αν και οπως τον ακουσα μαλλον το θεωρει σαν απλή ατυχία που δεν έπιασε..............

απλα θελει να ειναι βέβαιος αποτι καταλαβα οτι δεν φταίνε τα ΝΚ...............

@Mary H ειμαι στο κεντρο αυτο π ειναι κ ο Τριρι με τον Μακρ.....

Η αληθεια ειναι οτι του εχω εμπιστοσυνη ....

εδειξε στ αληθεια να λυπάται..............

μ ειπε οτι αν μετα απο ολα αυτα εχουμε τα ιδια να τσεκάρουμε και το σπερμα για χρωμοσωματικα.....

κατι τετοιο δν ξερω αν τα λεω καλα και κατι για DNA του σπέρματος μου το ειπε πιο απλα.....

αλλα και παλι λεει οτι ειναι μια στο 1000000 να εχει κατι τετοιο το,σπερμα.......

@olivini μου καλώς όρισες........... εχω κανει ολες τις απαραίτητες εξετασεις........

το μονο που εχω αυξημένο ειναι τα ΝΚ κύτταρα....

αυτα αποτι εχω διαβασει επιτείθονται στο έμβρυο και πρεπει πριν την επομενη ετ να κανεις καποια θεραπεία για να πέσουν.....

με κορτιζόνη και όρο............

@Ladybag20 εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσω.......

απλα εχω πεσει λιγακι......

που θα παει ομως....

θα ξανα σηκωθώ........................

θα τα καταφέρουμε ολες εδω και στο τελος θα γινουμε και οι καλύτερες μανούλες....... δν πρεπει να το βάζουμε κατω....

απλα οι καταστάσεις καμια φορα.... μας γονατίζουν.............

σας ευχαριστω ολες κοριτσια πραγματικα για τη συμπαράσταση.........

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω...τα Νκ κύτταρα είναι αυτά που επιτίθενται στο έμβρυο σωστά? Αφου ήταν αυξημένα γιατί να σε αφήσει να κανεις εμβρυομεταφορα? 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω...τα Νκ κύτταρα είναι αυτά που επιτίθενται στο έμβρυο σωστά? Αφου ήταν αυξημένα γιατί να σε αφήσει να κανεις εμβρυομεταφορα? 

Τουτουνακι καλημερα? Τι κανουν τα μπεμπακια σου?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τουτουνακι καλημερα? Τι κανουν τα μπεμπακια σου?

Μαιρουλα καλημέρα!!! Σήμερα δεν έχω ξυπνήσει πολύ καλά!! Γενικά δεν έχω πολύ διάθεση και με πονάνε τα μάτια.μου....εσυ τι κάνεις, πως είναι τα πόδια απ' το πρήξιμο????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μαιρουλα καλημέρα!!! Σήμερα δεν έχω ξυπνήσει πολύ καλά!! Γενικά δεν έχω πολύ διάθεση και με πονάνε τα μάτια.μου....εσυ τι κάνεις, πως είναι τα πόδια απ' το πρήξιμο????

Μαλλον πρωινη αδιαθεσια απ την εγκυμοσυνη. Αν ειναι κ διδυμα θα εχεις πιο πολλες αδιαθεσιες το πρωτο τριμηνο. Υπομονη. Τα ποδια μου ειναι καλυτερα σημερα γιατι εδω εχουμε δροσια σημερα. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να φορεσω παπουτσια κ να παω για περπατημα που ειναι σημαντικο για τον διαβητη. Τεσπα θα δουμε τι θα γινει.

Πως νιωθεις που εισαι μανουλα?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

τέλεια αγαπη μ τότε...πολυ χαίρομαι που βοηθάμε  οσο μπορούμε...σε περιμενουμε κ μεις κ τα ελληνόπουλα  εμβρυα σ ....( τι να κλασει η Αμερική μπροστρα σε μας) χαχαχχαχαχ κανα αστειάκι επιβαλεται....

με το καλο να μας ερθεις ακομα πιο δυναμική κ αποφασισμενη...ολα να σ πανε καλα κ μεις εδω ειμαστε για οτι θες....

αχχχχχχ σαλιαρεςςςςςςς σ λεω πολλεςςςςςςςςςςςς........χαχαχαχαχχαχα φιλακια γλυκουλα μ

Αχ κάθε φορά που σε διαβάζω μου φτιάχνεις το κέφι γιατί φαντάζομαι μπούτια Κ μπράτσα έξω, κωλαρακια(με το συμπάθειο), πιπιλες κλπ..... 

Έλεγα στον άντρα μου εχθές που οι δίδυμες έκλαιγαν ασταμάτητα (της γειτόνισσας) ότι εγώ το θεωρώ μελωδία... 

Σήμερα το πρωί από της πέντε κελαηδάνε, δε με ενοχλεί διόλου! 

Φιλιά στα μπουτάκια σας, τα μπρατσακια σας, τα μαγουλάκια σας, παντού.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μαλλον πρωινη αδιαθεσια απ την εγκυμοσυνη. Αν ειναι κ διδυμα θα εχεις πιο πολλες αδιαθεσιες το πρωτο τριμηνο. Υπομονη. Τα ποδια μου ειναι καλυτερα σημερα γιατι εδω εχουμε δροσια σημερα. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να φορεσω παπουτσια κ να παω για περπατημα που ειναι σημαντικο για τον διαβητη. Τεσπα θα δουμε τι θα γινει.

Πως νιωθεις που εισαι μανουλα?

Δεν ξέρω αν είναι αδιαθεσία...απλά ξύπνησα και δεν έχω τη συνηθισμένη όρεξη...

Να σου πω την αλήθεια μετά την πρώτη χαρά είμαστε πολύ συγκρατημένοι...λέμε κάτσε να δούμε τη χοριακη, μετά το διπλασιασμό κτλ...με λίγα λόγια είμαστε φοβισμένοι...

Να φανταστείς το χθεσινό τεστ δεν το έχω πετάξει...το έχω δίπλα μου και το κοιτάω συνέχεια!!! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν ξέρω αν είναι αδιαθεσία...απλά ξύπνησα και δεν έχω τη συνηθισμένη όρεξη...

Να σου πω την αλήθεια μετά την πρώτη χαρά είμαστε πολύ συγκρατημένοι...λέμε κάτσε να δούμε τη χοριακη, μετά το διπλασιασμό κτλ...με λίγα λόγια είμαστε φοβισμένοι...

Να φανταστείς το χθεσινό τεστ δεν το έχω πετάξει...το έχω δίπλα μου και το κοιτάω συνέχεια!!! 

Η χοριακη σου θα ειναι πολυ καλη γιατι ειχες εντονη γραμμη. Μην ανησυχεις. Βεβαια κ τυπικα θα το πανηγυρίσετε μετα τη χοριακη, λογικο. Εμεις που ειμαστε σ αυτο το φορουμ κ ειμαστε οι περισσοτερες ταλαιπωρημενες με ατυχιες ειναι λογικο να φοβομαστε να το πιστεψουμε. Εγω ελεγα στους συγγενεις μου , μη χαιρεστε , αν δεν πιασω τον 7ο τιποτα δεν ειναι σιγουρο. και τωρα που τον επιασα ακομη φοβαμαι. Μα με τοσα που μας εχουν τυχει

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Η χοριακη σου θα ειναι πολυ καλη γιατι ειχες εντονη γραμμη. Μην ανησυχεις. Βεβαια κ τυπικα θα το πανηγυρίσετε μετα τη χοριακη, λογικο. Εμεις που ειμαστε σ αυτο το φορουμ κ ειμαστε οι περισσοτερες ταλαιπωρημενες με ατυχιες ειναι λογικο να φοβομαστε να το πιστεψουμε. Εγω ελεγα στους συγγενεις μου , μη χαιρεστε , αν δεν πιασω τον 7ο τιποτα δεν ειναι σιγουρο. και τωρα που τον επιασα ακομη φοβαμαι. Μα με τοσα που μας εχουν τυχει

Έτσι είναι Μαιρουλα μου!!! Μας έχουν τύχει πολλά και τρέμουμε και τη σκιά μας!!!!

Εντομεταξυ όσο.οερναει η ώρα ειμαι και χειρότερα! Μήπως να σηκωθώ από το κρεβάτι να περπατήσω λίγο, μπας και νιώσω καλύτερα?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Έτσι είναι Μαιρουλα μου!!! Μας έχουν τύχει πολλά και τρέμουμε και τη σκιά μας!!!!

Εντομεταξυ όσο.οερναει η ώρα ειμαι και χειρότερα! Μήπως να σηκωθώ από το κρεβάτι να περπατήσω λίγο, μπας και νιώσω καλύτερα?

Τουτούνι μου ανθρώπινο είναι να νιώθεις έτσι. Να σηκωθείς αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Κανε κάτι που σε ευχαριστεί...

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τουτούνι μου ανθρώπινο είναι να νιώθεις έτσι. Να σηκωθείς αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Κανε κάτι που σε ευχαριστεί...

Αλινακι μου το κεφάλι μου είναι βαρύ, τα μάτια μου με πονάνε και γενικά νιώθω μια ατονία....λέω να μείνω λίγο στο κρεβάτι μέχρι να νιώσω καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αχ κάθε φορά που σε διαβάζω μου φτιάχνεις το κέφι γιατί φαντάζομαι μπούτια Κ μπράτσα έξω, κωλαρακια(με το συμπάθειο), πιπιλες κλπ..... 

Έλεγα στον άντρα μου εχθές που οι δίδυμες έκλαιγαν ασταμάτητα (της γειτόνισσας) ότι εγώ το θεωρώ μελωδία... 

Σήμερα το πρωί από της πέντε κελαηδάνε, δε με ενοχλεί διόλου! 

Φιλιά στα μπουτάκια σας, τα μπρατσακια σας, τα μαγουλάκια σας, παντού.. 

αγάπη μ έρχεται κ η δικη σ ωρα πολυ πολυ σύντομα...έχεις να φας κωλους κ μπουτια τα παντα ολα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...