Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

      Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Έτσι είναι Μαιρουλα μου!!! Μας έχουν τύχει πολλά και τρέμουμε και τη σκιά μας!!!!

Εντομεταξυ όσο.οερναει η ώρα ειμαι και χειρότερα! Μήπως να σηκωθώ από το κρεβάτι να περπατήσω λίγο, μπας και νιώσω καλύτερα?

Μπορει να σου εχει πεσει η πιεση . Σηκω σιγα σιγα κ πες σε καποιον να σου φτιαξει πορτοκαλαδα. Απ την κυηση ειναι


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Βρε κορίτσια πριν από λίγο έγραφα στο Αλινακι ότι έχω ατονία, βάρος στο κεφάλι, και κομμαρα στα χέρια...και τώρα είμαι μια χαρά!!! Λέτε να είναι όλα του μυαλου μου?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια πριν από λίγο έγραφα στο Αλινακι ότι έχω ατονία, βάρος στο κεφάλι, και κομμαρα στα χέρια...και τώρα είμαι μια χαρά!!! Λέτε να είναι όλα του μυαλου μου?

Χαλάρωσε λέμεεεεεεεε
σε 2 ημέρες θα "ηρεμήσεις" οριστικά....

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αγάπη μ έρχεται κ η δικη σ ωρα πολυ πολυ σύντομα...έχεις να φας κωλους κ μπουτια τα παντα ολα...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!

Μακάρι, από το στόμα σου.. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσαρες μ...μανουλες κ μη μανουλες με τα χρυσα μας αυγα....ενα να θυμάστε......

ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ....

καλως τα καινούργια  μας κοριτσια εδω....τα καλωσορίζω κ ευχομαι δύναμη  αγάπη κ αισιοδοξία  για να σπάσουν  τα χρυσα σας αυγα κ να γινουν παιδάκια ομορφα....

διάβασα οσα μπορεσα γρηφοε γρηγορα...

κπαοια κοπέλα  περιμένει  χοριακη με το καλο παναγια μ....( εινια καινούργια) 

μιλατε για έμβρυα  κ πόσα δίνουν οι κοπελς...εμενα μ.εδωσε 12 προχώρησαν τα 11 κ πηρα 10 άριστες βλαστοκυστες στην τιμη 5000....επιασα με την πρώτη  κ τπ κέντρο μ ειναι το μητερα με τον παπαθανακο  γιατρό....

καποια αλλη ελεγε γοα 4.500 κ μια μονο βαλστοκυστη κ μετα έγιναν  2....( ε οχι αλλα αθτο είναι  κοροϊδία συμφωνω με πολλα κοριτσια...αξίζεις κοπέλα μ πολλα παραπανω...κυνηγήσε το κ προσεχε....

αν εχβ ξέχασει καμια να με συγχωρέσει....

ΜΠΟΡΕΊΤΕ ...ΕΙΣΤΑΙ ΔΙΑΜΆΝΤΙΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...

ΥΓ..( ξυπνάει  ο κοκοβιος μ παμε να πασαλειφτουμε με γαλα τωρα να ξέρετε...10 σαλιαρες θέλει) χαχαχχα 

Σας φιλω γλυκα

Ραφαελα μου καλημερα!

Σ΄ευχαριστουμε που βρισκεις χρονο για μας και μπαινεις και μας εμψυχωνεις. Καθε φορα που σε διαβαζω σε κανω εικονα με την κορακλα σου. Εισαι απιστευτο κοριτσι και πραγματικη μαχητρια, εχω παρει πολλη δυναμη και κουραγιο απο σενα. 

Πολλα πολλα φιλια σε σενα και στην ομορφη κορη σου.  Ρουφηξε την παντου, δως της πολλα φιλια!!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια πριν από λίγο έγραφα στο Αλινακι ότι έχω ατονία, βάρος στο κεφάλι, και κομμαρα στα χέρια...και τώρα είμαι μια χαρά!!! Λέτε να είναι όλα του μυαλου μου?

Τουτουνακι απο την εγκυμοσυνη ειναι. Πανε και ερχονται οι αδιαθεσιες!!! Ολα καλα

Just now, Mary H είπε:

Μαλλον πρωινη αδιαθεσια απ την εγκυμοσυνη. Αν ειναι κ διδυμα θα εχεις πιο πολλες αδιαθεσιες το πρωτο τριμηνο. Υπομονη. Τα ποδια μου ειναι καλυτερα σημερα γιατι εδω εχουμε δροσια σημερα. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να φορεσω παπουτσια κ να παω για περπατημα που ειναι σημαντικο για τον διαβητη. Τεσπα θα δουμε τι θα γινει.

Πως νιωθεις που εισαι μανουλα?

Καλημερα και σε σενα Μαιρη μας. Δεν προλαβαινω να διαβασω τις τελευταιες μερες το αλλο τοπικ και χανω επεισοδια,... Αφου λες ομως οτι εισαι καλυτερα σημερα ολα καλα λοιπον. Εχω ακουσει πολλες κοπελες για πρηξιμο τις τελευταιες εβδομαδες της εγκυμοσυνης, ειναι μαλλον συνηθες. Νομιζω υπαρχουν καλτσες ειδικες για το πρηξιμο στην εγκυμοσυνη. Δεν ειναι τιποτα παντως. Φιλια πολλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια πριν από λίγο έγραφα στο Αλινακι ότι έχω ατονία, βάρος στο κεφάλι, και κομμαρα στα χέρια...και τώρα είμαι μια χαρά!!! Λέτε να είναι όλα του μυαλου μου?

Τουτουνακι λίγο η ψυχολογία και το άγχος, λίγο η εγκυμοσύνη και οι ορμόνες, λίγο η ζέστη...λογικά είναι όλα! Μπορεί να μην κοιμήθηκες και καλά και να μην ξεκουράστηκες. Θα τα έχεις αυτά πια θα δεις. Πάντως στο μυαλό σου δεν είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , GatoulaM είπε:

 @Papy   @Τουτουνι μιλησα με το γιατρο μ...

θεωρει απίστευτο οτι για δεύτερη συνεχόμενη φορα ηταν βιοχημική......

μου ειπε να ξανα τσεκάρουμε τα ΝΚ κύτταρα που ειχαν βγει αρκετα αυξημένα και αν βγουν κ παλι αυξημένα να κανω για κανενα μηνα εισπνοές με κορτιζόνη , να ξανακάνουμε εξετασεις να δουμε εάν έπεσαν και μετα να μεταφέρουμε την τελευταια μας βλαστοκύστη......

αν και οπως τον ακουσα μαλλον το θεωρει σαν απλή ατυχία που δεν έπιασε..............

απλα θελει να ειναι βέβαιος αποτι καταλαβα οτι δεν φταίνε τα ΝΚ...............

@Mary H ειμαι στο κεντρο αυτο π ειναι κ ο Τριρι με τον Μακρ.....

Η αληθεια ειναι οτι του εχω εμπιστοσυνη ....

εδειξε στ αληθεια να λυπάται..............

μ ειπε οτι αν μετα απο ολα αυτα εχουμε τα ιδια να τσεκάρουμε και το σπερμα για χρωμοσωματικα.....

κατι τετοιο δν ξερω αν τα λεω καλα και κατι για DNA του σπέρματος μου το ειπε πιο απλα.....

αλλα και παλι λεει οτι ειναι μια στο 1000000 να εχει κατι τετοιο το,σπερμα.......

@olivini μου καλώς όρισες........... εχω κανει ολες τις απαραίτητες εξετασεις........

το μονο που εχω αυξημένο ειναι τα ΝΚ κύτταρα....

αυτα αποτι εχω διαβασει επιτείθονται στο έμβρυο και πρεπει πριν την επομενη ετ να κανεις καποια θεραπεία για να πέσουν.....

με κορτιζόνη και όρο............

@Ladybag20 εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσω.......

απλα εχω πεσει λιγακι......

που θα παει ομως....

θα ξανα σηκωθώ........................

θα τα καταφέρουμε ολες εδω και στο τελος θα γινουμε και οι καλύτερες μανούλες....... δν πρεπει να το βάζουμε κατω....

απλα οι καταστάσεις καμια φορα.... μας γονατίζουν.............

σας ευχαριστω ολες κοριτσια πραγματικα για τη συμπαράσταση.........

 

Κοριτσάκι μου όσο δύσκολο κ αν είναι χρειάζεται να ανασυγκροτηθείς κ να δεις με τον γιατρό τις επόμενες κινήσεις σου.Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού κ εύχομαι η βλαστοκυστούλα σου να γραπωθεί κ να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.Καλή δύναμη γλυκιά μου:x

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν ξέρω αν είναι αδιαθεσία...απλά ξύπνησα και δεν έχω τη συνηθισμένη όρεξη...

Να σου πω την αλήθεια μετά την πρώτη χαρά είμαστε πολύ συγκρατημένοι...λέμε κάτσε να δούμε τη χοριακη, μετά το διπλασιασμό κτλ...με λίγα λόγια είμαστε φοβισμένοι...

Να φανταστείς το χθεσινό τεστ δεν το έχω πετάξει...το έχω δίπλα μου και το κοιτάω συνέχεια!!! 

Εγώ ακόμα έχω τα τεστάκια κ μπήκα στον 4ο οπότε Τουτουνάκι υπάρχουν κ άλλες τρελές!!!Έχουμε κάνει υπερήχους, αυχενικές κτλ κ γω κοιτάζω τα τεστ!!Τρελή για δέσιμο σου λέω:grin:Είναι λογικό όμως να έχεις μια ανησυχία αλλά για να αισθανθείς καλύτερα σου λέω ότι απο δω κ πέρα με τα μωρούλια αυτή η ανησυχία δε θα φύγει ποτέεεεεε χαχαχαχαχα!!!Καλύτερα τωρα?????Φιλιά πολλά γλυκούλα

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια πριν από λίγο έγραφα στο Αλινακι ότι έχω ατονία, βάρος στο κεφάλι, και κομμαρα στα χέρια...και τώρα είμαι μια χαρά!!! Λέτε να είναι όλα του μυαλου μου?

Αν είναι κ διδυμάκια θα τα έχεις αυτά στο πρώτο τρίμηνο.Εγώ ζορίστηκα πολύ χωρίς αυτό να σημαίνει πως όλες με διδυμα νιώθουν έτσι.Να προσέχεις τον εαυτό σου κ σιγά σιγά θα καταλάβεις τι μπορείς να κάνεις, πόσο χρειάζεται να ξεκουράζεσαι, τι μπορείς να τρως κτλ. Τα πάντα όλα για τα μωράκια μας:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Κοριτσάκι μου όσο δύσκολο κ αν είναι χρειάζεται να ανασυγκροτηθείς κ να δεις με τον γιατρό τις επόμενες κινήσεις σου.Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού κ εύχομαι η βλαστοκυστούλα σου να γραπωθεί κ να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.Καλή δύναμη γλυκιά μου:x

Εγώ ακόμα έχω τα τεστάκια κ μπήκα στον 4ο οπότε Τουτουνάκι υπάρχουν κ άλλες τρελές!!!Έχουμε κάνει υπερήχους, αυχενικές κτλ κ γω κοιτάζω τα τεστ!!Τρελή για δέσιμο σου λέω:grin:Είναι λογικό όμως να έχεις μια ανησυχία αλλά για να αισθανθείς καλύτερα σου λέω ότι απο δω κ πέρα με τα μωρούλια αυτή η ανησυχία δε θα φύγει ποτέεεεεε χαχαχαχαχα!!!Καλύτερα τωρα?????Φιλιά πολλά γλυκούλα

Αν είναι κ διδυμάκια θα τα έχεις αυτά στο πρώτο τρίμηνο.Εγώ ζορίστηκα πολύ χωρίς αυτό να σημαίνει πως όλες με διδυμα νιώθουν έτσι.Να προσέχεις τον εαυτό σου κ σιγά σιγά θα καταλάβεις τι μπορείς να κάνεις, πόσο χρειάζεται να ξεκουράζεσαι, τι μπορείς να τρως κτλ. Τα πάντα όλα για τα μωράκια μας:x

Ευχαριστώ πολύ papy μου για τις συμβουλές!!! Χαίρομαι πολύ που δεν είμαι η μόνη που κράτησε το τεστ χαχαχαχχαχαχαχαχα αν είναι απ' τα μωράκια δεν με νοιάζει όλη μέρα στα Κράβαρικ θα κάθομαι!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Ραφαελα μου καλημερα!

Σ΄ευχαριστουμε που βρισκεις χρονο για μας και μπαινεις και μας εμψυχωνεις. Καθε φορα που σε διαβαζω σε κανω εικονα με την κορακλα σου. Εισαι απιστευτο κοριτσι και πραγματικη μαχητρια, εχω παρει πολλη δυναμη και κουραγιο απο σενα. 

Πολλα πολλα φιλια σε σενα και στην ομορφη κορη σου.  Ρουφηξε την παντου, δως της πολλα φιλια!!!

Τουτουνακι απο την εγκυμοσυνη ειναι. Πανε και ερχονται οι αδιαθεσιες!!! Ολα καλα

Καλημερα και σε σενα Μαιρη μας. Δεν προλαβαινω να διαβασω τις τελευταιες μερες το αλλο τοπικ και χανω επεισοδια,... Αφου λες ομως οτι εισαι καλυτερα σημερα ολα καλα λοιπον. Εχω ακουσει πολλες κοπελες για πρηξιμο τις τελευταιες εβδομαδες της εγκυμοσυνης, ειναι μαλλον συνηθες. Νομιζω υπαρχουν καλτσες ειδικες για το πρηξιμο στην εγκυμοσυνη. Δεν ειναι τιποτα παντως. Φιλια πολλα!!!

Σ ευχαριστω πολυ! Ειναι σιγουρα κ η ζεστη που το κανει χειροτερο!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ papy μου για τις συμβουλές!!! Χαίρομαι πολύ που δεν είμαι η μόνη που κράτησε το τεστ χαχαχαχχαχαχαχαχα αν είναι απ' τα μωράκια δεν με νοιάζει όλη μέρα στα Κράβαρικ θα κάθομαι!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

Η μπεμπα μου είναι 2,5 μηνών κ το τεστ υπάρχει ακόμη με γραμμένη πανω την ημερομηνία που το έκανα.. Ακόμη το ανοίγω κ κοιτάζω τη μαγική γραμμουλα.. Θα το κρατησω ενθύμιο!!! Ποιος θα μας παρεξηγησει? Μάνες είμαστε, ότι θέλουμε κάνουμε!! 

Με το καλο η χοριακη κορίτσι μου..ειμαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλα..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Η μπεμπα μου είναι 2,5 μηνών κ το τεστ υπάρχει ακόμη με γραμμένη πανω την ημερομηνία που το έκανα.. Ακόμη το ανοίγω κ κοιτάζω τη μαγική γραμμουλα.. Θα το κρατησω ενθύμιο!!! Ποιος θα μας παρεξηγησει? Μάνες είμαστε, ότι θέλουμε κάνουμε!! 

Με το καλο η χοριακη κορίτσι μου..ειμαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλα..

Ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!!!! Θα γράψω κι εγώ την ημερομηνία πάνω!!!! Ωραία ιδέα!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ papy μου για τις συμβουλές!!! Χαίρομαι πολύ που δεν είμαι η μόνη που κράτησε το τεστ χαχαχαχχαχαχαχαχα αν είναι απ' τα μωράκια δεν με νοιάζει όλη μέρα στα Κράβαρικ θα κάθομαι!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα

Κοριτσια εγω δεν προλαβα να σωσω το τεστακι, το πεταξε ο αντρας μου, χαχα! Το εχω ομως φωτο στο κινητο μου κ το κοιταω:)

Just now, Kathrin17 είπε:

Η μπεμπα μου είναι 2,5 μηνών κ το τεστ υπάρχει ακόμη με γραμμένη πανω την ημερομηνία που το έκανα.. Ακόμη το ανοίγω κ κοιτάζω τη μαγική γραμμουλα.. Θα το κρατησω ενθύμιο!!! Ποιος θα μας παρεξηγησει? Μάνες είμαστε, ότι θέλουμε κάνουμε!! 

Με το καλο η χοριακη κορίτσι μου..ειμαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλα..

Κατερινακι τι κανεις? Τι κανει η μπεμπουλα? Πως τα πατε?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοριτσια εγω δεν προλαβα να σωσω το τεστακι, το πεταξε ο αντρας μου, χαχα! Το εχω ομως φωτο στο κινητο μου κ το κοιταω:)

Κατερινακι τι κανεις? Τι κανει η μπεμπουλα? Πως τα πατε?

Είμαστε πολυ καλα!! Η μικρή είναι βολικό μωράκι γενικά.. Κοιμαται γυρω στις 11 το βραδυ κ ξυπνα κατά τις 8-8:30 τι πρωί.. Μου γελάει κ κάνει " αουουου " Κ μας φαίνεται ότι είναι πολυλογου χαχαχα.. Κάθε μέρα την αγαπω κ περισδοτερο..ζω όλα όσα λαχτουρουσα να ζήσω την περιοδο που περνουσα τις αγωνίες μου για το αν θα καταφέρω να γίνω μάνα..Στις 20/6 είναι ακριβώς ένας χρόνος από την ωοληψια.. Πέρασε ένας χρόνος από τότε που ξεκίνησαν όλα για να καταφέρω να την έχω στα χέρια μου... Εσυ παλι πως περασε ο καιρός ρε Μαιρουλα?? Έρχεται η καινούρια γυναίκα του σπιτιού.. Ετοιμάσου για τρελό "φτυσιμο" από τον άντρα σου!! Ο δικός μου παντως την αποκαλεί γυναίκα της ζωής του!! 

Σας διαβάζω καθημερινά.. Χαίρομαι που κορίτσια που πρωτοειδα εδώ όταν μπήκα κ γω στο φόρουμ είναι πλέον μανουλες ή έχουν τα μπεμπακια στην κοιλίτσα ή έχουν θετικό τεστ ( @Τουτουνι) ..

@Καντι μου με το καλό κ συ!!! 

Με το καλό σε όλες.. Σας σκέφτομαι κ προσευχομαι για όλες.. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...