Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, alina80 said:

Τουτούνι...κόντεψα να πνιγώ! Χαχα. 

@Κρισταλενια συγνώμη, η φράση του Τουτουνιού μας μου φάνηκε πολύ αστεία...

@toutouni κλαιωωωωωωωωωωωωω χαχαχαχαχαχα εισαι θεα ναι εχεις δικιο απλα ειπα μηπως μπορουσαμε να αποφυγουμε ο συζυγος να ερθει παλι ελλαδα η αδεια του ειναι περιορισμενη,

εγω παντος εκλεισα ραντεβου στον τσιριγωτη και αυριο θα κλεισω και παπαθανακο  αν εχετε καποιον αλλο να μου προτεινετε μην διστασετε 

αααα δεν σας τα ειπα τα νεα μου ειπαν στο τηλ οτι φυσικα να ξερετε λεει οτι δεν θα μπορεσετε να κανετε αλλη προσπαθεια στο κεντρο δλδ δεν μας θελουν για πελατες το ακουσαμε και αυτο τεσπα 

απο την πολυ μικρη εμεπιρια μου με 2 κεντρα με τις τιμες που λενε σε εσας και με τις τιμες που εχουν πει σε εμενα θεωρω οτι μολις ακουνε αμερικη γυριζουν τα ματια δολλαρια λες και μας περισσευουν δεν ξερω τι αν πω 

στις επομενες επισκεψεις ειμαι η κρισταλενια απο θεσσαλονικη (αφου χαχαχαχαχ)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Κρισταλενια είπε:

@toutouni κλαιωωωωωωωωωωωωω χαχαχαχαχαχα εισαι θεα ναι εχεις δικιο απλα ειπα μηπως μπορουσαμε να αποφυγουμε ο συζυγος να ερθει παλι ελλαδα η αδεια του ειναι περιορισμενη,

εγω παντος εκλεισα ραντεβου στον τσιριγωτη και αυριο θα κλεισω και παπαθανακο  αν εχετε καποιον αλλο να μου προτεινετε μην διστασετε 

αααα δεν σας τα ειπα τα νεα μου ειπαν στο τηλ οτι φυσικα να ξερετε λεει οτι δεν θα μπορεσετε να κανετε αλλη προσπαθεια στο κεντρο δλδ δεν μας θελουν για πελατες το ακουσαμε και αυτο τεσπα 

απο την πολυ μικρη εμεπιρια μου με 2 κεντρα με τις τιμες που λενε σε εσας και με τις τιμες που εχουν πει σε εμενα θεωρω οτι μολις ακουνε αμερικη γυριζουν τα ματια δολλαρια λες και μας περισσευουν δεν ξερω τι αν πω 

στις επομενες επισκεψεις ειμαι η κρισταλενια απο θεσσαλονικη (αφου χαχαχαχαχ)

Κάτσε περίμενε...να σου δώσω χαρτομάντιλο να κλάψεις... άκου δεν σας θελουν...γιατί ρωτάνε αν τους θέλετε εσείς!!!! 

Εγώ αν θες τη γνώμη μου θα σου έλεγα να πάτε με καινούριο σπέρμα!!! Εμένα ο γιατρός μου Παρ όλο που το σπέρμα του άντρα μου ήταν μια χαρά, του έδωσε προφερτιλ! Έτσι, για το κατι παραπάνω! 

Οπότε όλα απ' την αρχή!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κάτσε περίμενε...να σου δώσω χαρτομάντιλο να κλάψεις... άκου δεν σας θελουν...γιατί ρωτάνε αν τους θέλετε εσείς!!!! 

Εγώ αν θες τη γνώμη μου θα σου έλεγα να πάτε με καινούριο σπέρμα!!! Εμένα ο γιατρός μου Παρ όλο που το σπέρμα του άντρα μου ήταν μια χαρά, του έδωσε προφερτιλ! Έτσι, για το κατι παραπάνω! 

Οπότε όλα απ' την αρχή!!!!!!

Μπα σε καλο σας ρε κοριτσια, τι γελιο εχω ριξει!!!

@Τουτουνι ζωγραφισες παλι!  Η εγκυμοσυνη σου παει πολυ!!!

@Κρισταλενια απλα,....εισαι θεα!!! Τωρα εν προκειμενω, δεν ξερω τι γινεται, πρεπει να τους πληρωσεις δοτρια και σπερμα ακομη και αν ακυρωσετε την προσπαθεια ? Υπαρχουν κυρωσεις  με καποιο τροπο? Μπορουν να σας βρουν? Μηπως καποια κοπελα ειχε παρομοια εμπειρια αν μπορει να μας πει τι εγινε. 

Και αλλη φορα μην λες οτι θα ερθεις απο εξωτερικο αφου χρεωνουν παραπανω. Εγω νομιζα το αντιθετο, οτι  θα κανουν και καλυτερη τιμη λογω ολων των αλλων εξοδων. Οπως το'πες, Θεσσαλονικη απο δω και περα. Μια χαρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Κάτσε περίμενε...να σου δώσω χαρτομάντιλο να κλάψεις... άκου δεν σας θελουν...γιατί ρωτάνε αν τους θέλετε εσείς!!!! 

Εγώ αν θες τη γνώμη μου θα σου έλεγα να πάτε με καινούριο σπέρμα!!! Εμένα ο γιατρός μου Παρ όλο που το σπέρμα του άντρα μου ήταν μια χαρά, του έδωσε προφερτιλ! Έτσι, για το κατι παραπάνω! 

Οπότε όλα απ' την αρχή!!!!!!

μαλλον καπως ετσι θα γινει διοτι εγω 1500 ευρω δεν πληρωνω

Just now, Ladybag20 said:

Μπα σε καλο σας ρε κοριτσια, τι γελιο εχω ριξει!!!

@Τουτουνι ζωγραφισες παλι!  Η εγκυμοσυνη σου παει πολυ!!!

@Κρισταλενια απλα,....εισαι θεα!!! Τωρα εν προκειμενω, δεν ξερω τι γινεται, πρεπει να τους πληρωσεις δοτρια και σπερμα ακομη και αν ακυρωσετε την προσπαθεια ? Υπαρχουν κυρωσεις  με καποιο τροπο? Μπορουν να σας βρουν? Μηπως καποια κοπελα ειχε παρομοια εμπειρια αν μπορει να μας πει τι εγινε. 

Και αλλη φορα μην λες οτι θα ερθεις απο εξωτερικο αφου χρεωνουν παραπανω. Εγω νομιζα το αντιθετο, οτι  θα κανουν και καλυτερη τιμη λογω ολων των αλλων εξοδων. Οπως το'πες, Θεσσαλονικη απο δω και περα. Μια χαρα

@ladybagσε ευχαριστω κοριτσαρα μου,ναι για να γινει καταστροφη εμβρυων και αποθεμα σπερματος πρεπει να υπογραψω και φυσικα να πληρωσω τα εξοδα που εκαναν δεν ξερω αν εχει κυρωσεις αν και ο συζυγος μου ειπε οτι δεν υπεγραψε κατι δεν ξερω τι να πω απλα μου ειπαν οτι το στερηθηκε καποια αλλη κυρια αυτη την δοτρια για να δωσουν προτεραιοτητα σε εμενα διοτι πηρα τηλεφωνο και ρωτησα αν θα μπορουσαμε λογω αποστασης και λογω κοροναιου να ερχομουν λιγο νωριτερα πριν πεσει αλλο λοκνταουν οπως συζητιεται για σεπτεμβριο

αν οντως καποια κοπελα εχει παρομοια εμπειρια ας μας ενημερωσει βρε παιδια να ξερω τι θα κανω

ευχαριστω πολυ περιμενω οπως ειπαμε προτασεις σε προσωπικο μνμ αν θελετε σας παρακαλω πολυ για ονοματα καλων γιατρων για να κλεισω τα ραντεβου μου σας φιλω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

μαλλον καπως ετσι θα γινει διοτι εγω 1500 ευρω δεν πληρωνω

@ladybagσε ευχαριστω κοριτσαρα μου,ναι για να γινει καταστροφη εμβρυων και αποθεμα σπερματος πρεπει να υπογραψω και φυσικα να πληρωσω τα εξοδα που εκαναν δεν ξερω αν εχει κυρωσεις αν και ο συζυγος μου ειπε οτι δεν υπεγραψε κατι δεν ξερω τι να πω απλα μου ειπαν οτι το στερηθηκε καποια αλλη κυρια αυτη την δοτρια για να δωσουν προτεραιοτητα σε εμενα διοτι πηρα τηλεφωνο και ρωτησα αν θα μπορουσαμε λογω αποστασης και λογω κοροναιου να ερχομουν λιγο νωριτερα πριν πεσει αλλο λοκνταουν οπως συζητιεται για σεπτεμβριο

αν οντως καποια κοπελα εχει παρομοια εμπειρια ας μας ενημερωσει βρε παιδια να ξερω τι θα κανω

ευχαριστω πολυ περιμενω οπως ειπαμε προτασεις σε προσωπικο μνμ αν θελετε σας παρακαλω πολυ για ονοματα καλων γιατρων για να κλεισω τα ραντεβου μου σας φιλω 

Εγώ "σωτήριο" το βλέπω! Μια άλλη κοπέλα θα στεναχωριοταν πολύ αν εναπωθεται τις ελπίδες τις και τα λεφτά της σε δύο μόνο βλαστοκυστες!! 

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

κοριτσια καλημερα δυστυχως δεν εχω καλα νεα

με πηραν τηλεφωνο και η καλυτερη τιμη που μπορουν να κανουν ειναι 3500 χιλιαρικα

και φυσικα δεν το συζηταω ενναλακτικες και επιλογες αλλες δεν μου ειπαν αρα δεν υπαρχουν για να μην προτεινουν 

οσ υζυγος απογοητευτηκε οπως και εγω βεβαια αλλα δεν θα προχωρησω δεν θελω να κανω απελπισμενες κινησεις 

κοριτσαρες μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως ρωταμε σε μια επισκεψη ποια ειναι τα σος που πρεπει να ξερω να ρωτησω 

Νομίζω ότι πράττεις πολύ σωστά.Οι βιαστικές κινήσεις κανέναν δε βοήθησαν κ συνήθως αποβαίνουν άκυρες.Πάνε στο σωστό κεντρο κ γιατρό, που απ'ότι κατάλαβα κατατοπίστηκες απο τα κορίτσια, κάνε την προσπάθειά σου χωρίς να νιώθεις οτι σε κοροϊδεύουν κ οι πιθανότητες είναι υπέρ σου.Σου εύχομαι τα καλύτερα κ περιμένουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

υπαρχει αποθεμα σπερματος και για να μεταφερθει σε αλλη κλινικη πρπει να εξοφλησω αυτα που ξοδεψαν για την δοτρια φαρμακα κτλ συν τα 300 για την καταψυξη σπερματος παμε δλδ στα 1500 πολυ ωραια δεν καναμε τπτ και γβηκαμε και χρεωμενοι χαχαχχαχα

 

οκ πλακα μας κάνεις  ετσι???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ladybag20 said:

Μπα σε καλο σας ρε κοριτσια, τι γελιο εχω ριξει!!!

@Τουτουνι ζωγραφισες παλι!  Η εγκυμοσυνη σου παει πολυ!!!

@Κρισταλενια απλα,....εισαι θεα!!! Τωρα εν προκειμενω, δεν ξερω τι γινεται, πρεπει να τους πληρωσεις δοτρια και σπερμα ακομη και αν ακυρωσετε την προσπαθεια ? Υπαρχουν κυρωσεις  με καποιο τροπο? Μπορουν να σας βρουν? Μηπως καποια κοπελα ειχε παρομοια εμπειρια αν μπορει να μας πει τι εγινε. 

Και αλλη φορα μην λες οτι θα ερθεις απο εξωτερικο αφου χρεωνουν παραπανω. Εγω νομιζα το αντιθετο, οτι  θα κανουν και καλυτερη τιμη λογω ολων των αλλων εξοδων. Οπως το'πες, Θεσσαλονικη απο δω και περα. Μια χαρα

@ladybag δεν ξερω αν πρεπει να τους πληρωσω θα ερθω ελλαδα θα κανω τις επισκεψεις μου να αποφασισω που θα καταληξω να κανω την προσπαθεια μου και θα εξηγησω πως εχει η κατασταση αν με συμβουλευσουν να παρω την βλαστοκυστη για εξτρα προσπαθεια τοτε θα το κανω προς το παρον θελω να ηρεμησω να οργανωθω γιατι ειμαι στα πολυ κοντα να ερθω 

σε ευχαριστω πολυ τα λογια απο ολες τις κοπεπες με βοηθησαν και με βοηθουν παρα πολυ να παρω τις σωστες αποφασεις

χιλια ευχαριστω σε ολες σας για την συμπαρασταση!!!!!

να ρωτησω κατι ακομη σας παρακαλω? ποια κοπελα απο εδω οι κοπελες εχουν γιατρο τσιριγωτη? αν θελετε στειλτε μου ενα μνμ σας παρακαλω να σας ρωτησω καποια πραγματα που θελω

ευχαριστωωωωω

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

@ladybag δεν ξερω αν πρεπει να τους πληρωσω θα ερθω ελλαδα θα κανω τις επισκεψεις μου να αποφασισω που θα καταληξω να κανω την προσπαθεια μου και θα εξηγησω πως εχει η κατασταση αν με συμβουλευσουν να παρω την βλαστοκυστη για εξτρα προσπαθεια τοτε θα το κανω προς το παρον θελω να ηρεμησω να οργανωθω γιατι ειμαι στα πολυ κοντα να ερθω 

σε ευχαριστω πολυ τα λογια απο ολες τις κοπεπες με βοηθησαν και με βοηθουν παρα πολυ να παρω τις σωστες αποφασεις

χιλια ευχαριστω σε ολες σας για την συμπαρασταση!!!!!

να ρωτησω κατι ακομη σας παρακαλω? ποια κοπελα απο εδω οι κοπελες εχουν γιατρο τσιριγωτη? αν θελετε στειλτε μου ενα μνμ σας παρακαλω να σας ρωτησω καποια πραγματα που θελω

ευχαριστωωωωω

Άποψη μου δεν τους απαντάς τιποτα ουτε θετικά ουτε αρνητικα! Τους λες δεν μπορώ αυτην την στιγμή να ταξιδέψω Ελλάδα θα σας ενημερώσω οταν έρθω. Έρχεσαι κανεις ραντεβού και τις διαδικασίες απο την αρχη βλέπεις τι έμβρυα προκύπτουν και ύστερα θα αποφασισεις τι θα κανεις με αυτές τις δυο βλαστοκυστες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2020 at 6:21 ΜΜ, alina80 είπε:

Τουτούνι συγχαρητήρια! Άντε και με μια χορταστική χοριακη την Παρασκευή! (Θα κάνω πρόβλεψη για διδυμακια...)

 

@Κρισταλενια δυσκολη κατάσταση και η απόσταση την κανει ακόμα πιο πολύ. Αν κατάλαβα καλά η διαδικασία έδωσε πέντε έμβρυα από τα οποία τα δύο προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Όντως το νούμερο δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιητικό. Επιτρεψε μου να σου πω την δική μου εμπειρία και ότι έχω καταλάβει. Εμάς μας έδωσαν 13 ωάρια από την δοτρια (ενώ μας είχαν πει γύρω στα 8). Από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 6 και προχώρησαν τα 5! Σε έμβρυα τριών ημερών όμως όχι βλαστοκυστες. Τα δύο ήταν άριστα (αυτά κάναμε εμβρυομεταφορα και προέκυψε το μωρό). Τα άλλα τρία που έχουμε κατάψυξη τα χαρακτήρισε η εμβρυολογος ως μέτρια. Υποθέτω ότι αν τα άφηναν για βλαστοκυστες μπορεί και να μην προχωρούσαν. Άρα με δύο έμβρυα θα εμένα και εγώ. Σε καμία φάση της επικοινωνίας μας με το κέντρο δεν μου έδωσαν νούμερο ως προς το πόσα έμβρυα θα περνάμε. 

Τότε δεν με απασχόλησε η επιλογή του γιατρού για έμβρυα τριών ημερών. Τώρα η αλήθεια είναι προβληματίζομαι γιατί βλέπω εδώ όλες με βλαστοκυστες προχώρησαν. 

Σε σχόλιο μου προς τον γιατρό ότι με απασχολούσε να έχω έμβρυα για παραπάνω από μία προσπάθεια, η απαντηση του ήταν "εμένα με απασχολεί να μείνεις έγκυος τώρα, μην σε νοιάζουν τα παραπάνω έμβρυα". 

Όπως και να έχει σου εύχομαι το καλύτερο. 

Κοριτσι μου οταν λες μετρια εννοεις ποιοτητα β; Και τα αριστα πως στα ονομασε ο γιατρος σου; Στο λεω γτ και εγω εκανα ετ με 2 εμβρυα 3 ων ημερων και ποιοτητας β. Και η προσπαθεια απετυχε.και εχω αλλα 4 κατεψυγμενα ιδιας ποιοτητας.φοβαμαι μην ξαναπαω για 2η φορα και αποτυχω παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Tzi tzi είπε:

Κοριτσι μου οταν λες μετρια εννοεις ποιοτητα β; Και τα αριστα πως στα ονομασε ο γιατρος σου; Στο λεω γτ και εγω εκανα ετ με 2 εμβρυα 3 ων ημερων και ποιοτητας β. Και η προσπαθεια απετυχε.και εχω αλλα 4 κατεψυγμενα ιδιας ποιοτητας.φοβαμαι μην ξαναπαω για 2η φορα και αποτυχω παλι

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να σας πω κάτι... Δεν σημαίνει τα άριστα δίνουν πάντα εγκυμοσύνη και ότι τα πολύ καλά ή τα μέτρια (ποιότητας β δηλαδή) δεν δίνουν! Εδώ στο.καφε μας έχουν δει πολλά τα μάτια μας!!!! 

 

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tzi tzi είπε:

Κοριτσι μου οταν λες μετρια εννοεις ποιοτητα β; Και τα αριστα πως στα ονομασε ο γιατρος σου; Στο λεω γτ και εγω εκανα ετ με 2 εμβρυα 3 ων ημερων και ποιοτητας β. Και η προσπαθεια απετυχε.και εχω αλλα 4 κατεψυγμενα ιδιας ποιοτητας.φοβαμαι μην ξαναπαω για 2η φορα και αποτυχω παλι

Δεν τα ονόμασε. Μας είπε η εμβρυολογος ότι τα δύο το ένα ήταν άριστο και το άλλο σχεδόν άριστο (αυτά που μεταφέραμε) και τα άλλα τρία μέτρια -με αυστηρή κρίση. Αλλά μας είπε αυτό που λέει και η @Τουτουνι. Ότι ο χαρακτηρισμός δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Ότι είναι λίγο "αυτό που φαίνεται". Όπως βλέπουμε έναν άνθρωπο και μας φαίνεται καλά και υγιής και κάποιος άλλος όχι, αλλά μπορεί να μην ισχύει. Και ότι πολλές φορές άριστα έμβρυα δεν δίνουν εγκυμοσύνη ενώ μέτρια δίνουν. Τώρα που σκέφτομαι για το δεύτερο θα τους ρωτήσω πιο συγκεκριμένα. Αν και θα την κάνω την προσπάθεια με τα "μέτρια", γιατί να ξαναμπούμε από την αρχή στην διαδικασία μας είναι δυσκολο, και οικονομικά κυρίως. 

Το να πετύχει μια εμβρυομεταφορα νομίζω είναι πολυπαραγοντικό. Σίγουρα τα έμβρυα παίζουν το ρόλο τους, αλλά παίζει και το ενδομήτριο και -δυστυχως- και η τύχη. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να σας πω κάτι... Δεν σημαίνει τα άριστα δίνουν πάντα εγκυμοσύνη και ότι τα πολύ καλά ή τα μέτρια (ποιότητας β δηλαδή) δεν δίνουν! Εδώ στο.καφε μας έχουν δει πολλά τα μάτια μας!!!! 

 

Ακριβως! εμενα τα δυο "αριστα" μου εδωσαν μια παλινδρομη, ενω τα δυο "μετρια" μου χαρισαν την κορη μου.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...