Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που πετάγομαι αλλά θέλω να σας πω κάτι... Δεν σημαίνει τα άριστα δίνουν πάντα εγκυμοσύνη και ότι τα πολύ καλά ή τα μέτρια (ποιότητας β δηλαδή) δεν δίνουν! Εδώ στο.καφε μας έχουν δει πολλά τα μάτια μας!!!! 

 

Συμφωνω1 Αυτο ακριβως μου ειχε πει κ ο συνεργατης του εξωσωματικου μου

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Ρε γμτ... δεν είναι "άδικο" να μην υπάρχει ένα σύμπτωμα.. κάτι σαν ένδειξη ρε παιδί μου,  ότι το εμβρυάκι μας εμφυτεύτηκε??
Έχω φάει όλα τα νύχια των χεριών μου.. και σιγά σιγά θα πιάσω και των ποδιών !!!!
:confused::confused:

  • Χαχα 3

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν τα ονόμασε. Μας είπε η εμβρυολογος ότι τα δύο το ένα ήταν άριστο και το άλλο σχεδόν άριστο (αυτά που μεταφέραμε) και τα άλλα τρία μέτρια -με αυστηρή κρίση. Αλλά μας είπε αυτό που λέει και η @Τουτουνι. Ότι ο χαρακτηρισμός δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα. Ότι είναι λίγο "αυτό που φαίνεται". Όπως βλέπουμε έναν άνθρωπο και μας φαίνεται καλά και υγιής και κάποιος άλλος όχι, αλλά μπορεί να μην ισχύει. Και ότι πολλές φορές άριστα έμβρυα δεν δίνουν εγκυμοσύνη ενώ μέτρια δίνουν. Τώρα που σκέφτομαι για το δεύτερο θα τους ρωτήσω πιο συγκεκριμένα. Αν και θα την κάνω την προσπάθεια με τα "μέτρια", γιατί να ξαναμπούμε από την αρχή στην διαδικασία μας είναι δυσκολο, και οικονομικά κυρίως. 

Το να πετύχει μια εμβρυομεταφορα νομίζω είναι πολυπαραγοντικό. Σίγουρα τα έμβρυα παίζουν το ρόλο τους, αλλά παίζει και το ενδομήτριο και -δυστυχως- και η τύχη. 

 

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας. Τουλαχιστον να μου φυγει καπως η εμμονη οτι φταιγανε τα εμβρυα. Το ενδομητριο για να εχει πιθανοτητες η εμφυτευση πρεπει να ειναι πανω απο 8 μιση; Γιατι εμενα την 10η μερα ενεσεων ηταν 7.7 με Ε3 945 kai prg 2.3! Την ημετα της εμβρυομεταφορας δεν μου εκανε καμια αλλη μετρηση. Μου ειπε μονο οτι το ενδομητριο και τα εμβρυα τελεια και οτι εχω πολλες πιθανοτητες. Φανταστειτε να μην ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Ρε γμτ... δεν είναι "άδικο" να μην υπάρχει ένα σύμπτωμα.. κάτι σαν ένδειξη ρε παιδί μου,  ότι το εμβρυάκι μας εμφυτεύτηκε??
Έχω φάει όλα τα νύχια των χεριών μου.. και σιγά σιγά θα πιάσω και των ποδιών !!!!
:confused::confused:

Ρενουλα.μου, εγώ σου λέω να.κανεις ένα τεστακι...σίγουρα θα δείξει!!! Γενικά αυτό το άγχος έγινε δεν έγινε...δεν κάνει καλό!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ρενουλα.μου, εγώ σου λέω να.κανεις ένα τεστακι...σίγουρα θα δείξει!!! Γενικά αυτό το άγχος έγινε δεν έγινε...δεν κάνει καλό!!!!

Nα μην τελειώσω και των ποδιών πρώτα????
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

  • Χαχα 5

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renula είπε:

Nα μην τελειώσω και των ποδιών πρώτα????
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χαχαχαχχαχαχαχαχα το να πω, αν έχεις κουραγιο Φάτα κι αυτά!!! Χαχχαχαχαχαχαχ πάντως εγώ θα το εκανα, έχω την εντύπωση ότι τσάμπα θα φουσκώσεις!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Και αν δεν δείξει γιατι είναι "νωρίς" ?
Να φάω τσάμπα την στενοχώρια ως την Δευτέρα? αυτό σκέφτομαι... συνεχίζω το φαί.. τώρα θα πιάσω και τα "πετσάκια" !!!!

Ε, καλά τότε!!!! Τι να πω...φάε και των ποδιών σου!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Just now, Τουτουνι είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχα καλά θα κάνεις!!! Έτσι κι αλλιώς λίγο έμεινε ακόμα!!! Υπομονή!!!!!

ουυυυυ
μεχρι την Δευτέρα... θα του εχω βγάλει και τις τρίχες απ τα μαλλιά μια-μια !!!!!


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

 

ουυυυυ
μεχρι την Δευτέρα... θα του εχω βγάλει και τις τρίχες απ τα μαλλιά μια-μια !!!!!

Χαχχαχαχαχα εγώ λέω ότι όλα θα πάνε καλά!!! Άλλωστε θυμάμαι ότι συμπτωματακια είχες!!!! Και τσιμπιες και τραβήγματα και υγρά??? Καλα δεν θυμάμαι?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Χαχχαχαχαχα εγώ λέω ότι όλα θα πάνε καλά!!! Άλλωστε θυμάμαι ότι συμπτωματακια είχες!!!! Και τσιμπιες και τραβήγματα και υγρά??? Καλα δεν θυμάμαι?

Τις πρώτες 2 μέρες... αλλά το ερώτημα παραμένει... «είναι αυτά συμπτώματα εμφύτευσης»;;;;

ουουφφφφφφφφ

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Ρε γμτ... δεν είναι "άδικο" να μην υπάρχει ένα σύμπτωμα.. κάτι σαν ένδειξη ρε παιδί μου,  ότι το εμβρυάκι μας εμφυτεύτηκε??
Έχω φάει όλα τα νύχια των χεριών μου.. και σιγά σιγά θα πιάσω και των ποδιών !!!!
:confused::confused:

Αχ κοριτσάκι μου όλες το περάσαμε οπότε σε καταλαβαίνουμε απόλυτααα!!Λίγο ακόμα υπομονή..

Θα κάνεις τεστάκι??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Τις πρώτες 2 μέρες... αλλά το ερώτημα παραμένει... «είναι αυτά συμπτώματα εμφύτευσης»;;;;

ουουφφφφφφφφ

Αυτό ειδικά εγώ δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί εγώ πέρα απ' τα συμπτώματα που κάνουν τα χάπια δεν είχα τίποτε άλλο...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...