Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Λοιπόν κορίτσια έκατσα να φάω για μεσημέρι! Είχαμε ντοματοσαλατα πατάτες στο φούρνο και κοτόπουλο τηγανιτο!!! Ξεκίνησα να τρώω και μια φτερούγα έφαγα και λίγη σαλατουλα και άρχισα να ανακατεύομαι...το παράτησα...λέω να μην κάνω κι εμετό...

Καλά αν συνεχίσω έτσι...θα καταλήξω πιο αδύνατη απ' ότι ξεκίνησα... χαχαχαχαχαχαχ

Στο α τριμηνο οι πιο πολλες χανουν κιλα, λογω ανακατωσουρας

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω εχω χάσει τρία κιλά μεχρι στιγμής.μια χαρα !οι γιατροι μας χαίρονται νομιζω!

Το κακο ειναι οτι συνηθως τα παιρνεις κ με το παραπανω στα αλλα τριμηνα. Εκτος αν εχεις καουρες οπως εγω. Εκει νιωθεις σαν το δρακο του παραμυθιου:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Καντι είπε:

Όχι βρε joka μου δεν ειναι ετσι. Ο Μαστ έκανε σε σένα το θαύμα, το εργαστηριο του και οι χειρισμοί του. Άμα ήσουν στον προηγούμενο γιατρο με την τακτική που ειχε και το εργαστηριο που ειχε , πιστεύεις οτι πάλι θα ειχες πετύχει; Ο τωρινός  δηλαδη ηταν απλα τυχερός;

Δε βάζω όλους τους γιατρούς στον ίδιο κουβά.Εννοείται ότι έχω κάνει την αξιολόγησή μου.Ο τελευταίος όμως έκανε το λογικό,ότι δεν είχε γίνει ως τότε και ό,τι εγώ του πρότεινα βάση του ιστορικού μου και εκτενους ψαξίματος δικού μου.Σου θυμίζω οτι με είχε χαρακτηρίσει "διαβασμενη" οπως είμαστε όλες μετα απο τόσες περιπέτειες.Σίγουρα είναι ένας γιατρός με τεράστια εμπειρία,πρωτοπόρος στον τομέα του και παρόλα αυτα πιλύ συζητήσιμος και διαλλακτικος.Προς τιμήν του διοτι γνωριζουμε άλλους ιδιου βεληνεκους οι οποιοι είναι απόλυτοι ακομα και αλαζονικοί.Νομίζω ότι αυτό με κράτησε να προχωρήσω μαζί του.Όμως,ίσως και μ ενα άλλο γιατρό και την ίδια τακτική να ήταν ίδιο το αποτέλεσμα.Ίσως και όχι.Έχω φυγει κι απο γιατρους που εκτιμώ, για άλλους λόγους.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Στο α τριμηνο οι πιο πολλες χανουν κιλα, λογω ανακατωσουρας

Το κακο ειναι οτι συνηθως τα παιρνεις κ με το παραπανω στα αλλα τριμηνα. Εκτος αν εχεις καουρες οπως εγω. Εκει νιωθεις σαν το δρακο του παραμυθιου:mrgreen:

Χαχαχαχχαχαχαχαχα το μωράκι σου θα βγει με.μαλλακια!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι βρε joka μου δεν ειναι ετσι. Ο Μαστ έκανε σε σένα το θαύμα, το εργαστηριο του και οι χειρισμοί του. Άμα ήσουν στον προηγούμενο γιατρο με την τακτική που ειχε και το εργαστηριο που ειχε , πιστεύεις οτι πάλι θα ειχες πετύχει; Ο τωρινός  δηλαδη ηταν απλα τυχερός;

Ε δεν νομιζω... το καλο ειναι οτι αυτα που έχασα ειναι λόγω διατροφής και όχι με εμετούς. Σαβουρωνα μάνα μου!

Σου εύχομαι να μείνεις στα κιλά που θες και πρέπει. 

:wub:

Από φίλες σου που γέννησαν μήπως έχεις και κανένα τιπ να μαζευτεί το πρήξιμο στην κοιλιά; Πολύ μου τη δίνει...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Σου εύχομαι να μείνεις στα κιλά που θες και πρέπει. 

:wub:

Από φίλες σου που γέννησαν μήπως έχεις και κανένα τιπ να μαζευτεί το πρήξιμο στην κοιλιά; Πολύ μου τη δίνει...

Για αρχη κοβεις τελειως αλατι κ ζαχαρη. 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Kοριτσια σορρυ που πεταγομαι σφηνα, αλλα επειδη το εχω ψαξει, τον Νικα  δεν τον αποδεχεται η επιστημονικη κοινοτητα. Εκτος αυτου βλεπει παντου φλεγμονες. Η φλεγμονη αν δε φανει με γυμνο ματι στην υστεροσκοπηση, φαινεται σιγουρα αν σας παρουν βιοψια ενδομητριου. Ο Σφακ. δε ασς πηρε δειγμα για βιοψια στην υστερο? Δε νομιζω να το αμελησε γιατι ειναι προσεκτικος. Ενας αλλος τροπος που φαινεται η φλεγμονη ειναι με το ΕΜΑ ΤΕΣΤ απο Ισπανια. ειναι ομως πολυ ακριβο οποτε καλυτερα με τη βιοψια. Αυτοι οι δυο τροποι ειναι αποδεκτοι στην παγκοσμια επιστημονικη κοινοτητα. Ρωτηστε τον Σφακ αν σας τα εχει κανει ειστε οκ.

Το ΕΡΑ ειναι αλλη περιπτωση κ οντως μπορει να  χρειαστει σε τεχνητο κυκλο. Δηλ. η Thia μπορει να το κανει. Για σενα Μoana μαλλον δεν ειναι. Αφου  ο Σφακ, εχει βρει τι φταιει, δηλ. τα ωαρια, μηπως πρεπει να επικεντρωσετε εκει? Δηλ. να κανετε καποιους φυσικους κ αν δεν ν πατε με δανεικα?

Καταλαβαινω οτι ειστε μπερδεμενες , εχετε πελαγωσει με τ αρνητικα, θελετε να κανετε οτι χρειαστει, αλλα νομιζω θελει ψυχραιμια κ σωστη σκεψη, γιατι μπορει να δωσετε ενα σκασμο λεφτα, να ασς εκμεταλλευτουν καποιοι κ παλι το αποτελεσμα να ειναι ιδιο. Εφοσον ειστε σ εναν καλο γιατρο, θα σας καθοδογησει αυτος για τις σωστες επομενες στοχευμενες κινησεις

Ναι, τα ξέρω αυτα που λες, κ υστεροσκοπηση εχω κανει με τον σφακ κ ενώ αρχικά είχα φλεγμονή (εχω κανει κ εγχυσεις κ αντιβιωσεις κ ολα τα γνωστά) ειπε οτι είχα καθαρίσει. Τωρα βιοψία δε ξέρω αν έστειλε γιατί εγω το αποτελεσμα της ιστολογικής μόνο έλαβα που  έλεγε αρνητικο για κακοήθεια κ περιέγραφε το δείγμα που έστειλαν (τον πολύποδα που μου αφαιρεσαι). @Καντι όταν σου έκανε την ύστερο, σου έκανε κ βιοψία ενδομήτριου, δηλ πηρες κ κάποιο αλλο αποτελεσμα πέραν της ιστολογικής;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι, τα ξέρω αυτα που λες, κ υστεροσκοπηση εχω κανει με τον σφακ κ ενώ αρχικά είχα φλεγμονή (εχω κανει κ εγχυσεις κ αντιβιωσεις κ ολα τα γνωστά) ειπε οτι είχα καθαρίσει. Τωρα βιοψία δε ξέρω αν έστειλε γιατί εγω το αποτελεσμα της ιστολογικής μόνο έλαβα που  έλεγε αρνητικο για κακοήθεια κ περιέγραφε το δείγμα που έστειλαν (τον πολύποδα που μου αφαιρεσαι). @Καντι όταν σου έκανε την ύστερο, σου έκανε κ βιοψία ενδομήτριου, δηλ πηρες κ κάποιο αλλο αποτελεσμα πέραν της ιστολογικής;

Ρωτησε τον, πιστευω οτι σου πηρε βιοψια, δεν μπορει να μενει μονο στην πρωτη εικονα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Ισχυει

Γι αυτό δεν το κουνώ ρουπι

Μου άρεσε γιατί δε μου πε να τα βάλουμε αμέσως τα επόμενα, που θα μπορούσε. 

Ο προηγούμενος πχ γιατρος που είχα, δεν έψαχνε τι έφταιγε κάθε φορά, έλεγε τύχη, δεν πετυχαίνουν όλα με την πρώτη, με δανεικα θα πετύχεις σίγουρα!!! Έλα που δεν πέτυχα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τα έχω κομμένα από την εγκυμοσύνη... Κάτι πιο hard?

Κι εγώ τα κόβω τωρα

Τα χα περιορίσει αλλά τώρα κόψιμο, μόνο από φρούτα ζάχαρη. Κι όχι τπτ άλλο η δόλια η μανούλα μου που να ναι καλα ήταν κάθε μέρα εδώ γιατί δούλευε ο άντρας μου, μου έδωσε μοσχαράκι κ μάλλον από τη στεναχώρια της το κανε λύσσα!! Ο δε πατέρας μου κορυφαίος, άμα σας πω τι έκανε... Ξύπνησε πρωί πρωί, του λέει η μάνα μου χριστιανέ μου που πας τόσο πρωί, σούπερ, καλά τι θα κάνεις στο σούπερ?? Θα πάρω σ... Ες της μικρης(35 χρονών γαϊδάρα η μικρη) μένει η μαμά μου του λέει κάτι δεν άκουσα από τη νύστα, όχι καλά άκουσες, πρώτον το παιδί δεν είναι για έξοδα Κ δεύτερον θες να πάει να αγοράσει Κ να μας πάθει τπτ από τη στεναχώρια του?? Τους λατρεύω, εύχομαι να τους έχει ο Θεός καλά γιατί θα με βοηθήσουν παρααααα πολυ με το μωρο η τα μωρά!!! 

Just now, Moana είπε:

θα τον ρωτήσω αλλα νομιζω οτι το είδε με το μάτι 

Στο χαρτί που μου έδωσαν γράφει αποστολη για ιστολογικη. Ήταν σίγουρος πως σε Εμενα δεν έφταιξε αυτό, τον ρώτησα Κ σήμερα. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Κι εγώ τα κόβω τωρα

Τα χα περιορίσει αλλά τώρα κόψιμο, μόνο από φρούτα ζάχαρη. Κι όχι τπτ άλλο η δόλια η μανούλα μου που να ναι καλα ήταν κάθε μέρα εδώ γιατί δούλευε ο άντρας μου, μου έδωσε μοσχαράκι κ μάλλον από τη στεναχώρια της το κανε λύσσα!! Ο δε πατέρας μου κορυφαίος, άμα σας πω τι έκανε... Ξύπνησε πρωί πρωί, του λέει η μάνα μου χριστιανέ μου που πας τόσο πρωί, σούπερ, καλά τι θα κάνεις στο σούπερ?? Θα πάρω σ... Ες της μικρης(35 χρονών γαϊδάρα η μικρη) μένει η μαμά μου του λέει κάτι δεν άκουσα από τη νύστα, όχι καλά άκουσες, πρώτον το παιδί δεν είναι για έξοδα Κ δεύτερον θες να πάει να αγοράσει Κ να μας πάθει τπτ από τη στεναχώρια του?? Τους λατρεύω, εύχομαι να τους έχει ο Θεός καλά γιατί θα με βοηθήσουν παρααααα πολυ με το μωρο η τα μωρά!!! 

Στο χαρτί που μου έδωσαν γράφει αποστολη για ιστολογικη. Ήταν σίγουρος πως σε Εμενα δεν έφταιξε αυτό, τον ρώτησα Κ σήμερα. 

κ μενα το ίδιο μου ειπε αλλα η απορία μου ειναι με ποιο τρόπο κανει τη διάγνωση! εσενα τι έστειλε για ιστολογική; σου βρήκε πολύποδα; εμενα ναι κ 2 πυρήνες ινομυωματων, κ αυτα  έστειλε, αλλα για τη φλεγμονή νομιζω οτι το βλέπει με το μάτι γιατί μέχρι κ εγω που είδα το dvd κατάλαβα οτι ηταν καθαρό, ενώ πριν 2 χρονια που είχα ξανακάνει ηταν κατακόκκινο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Στο α τριμηνο οι πιο πολλες χανουν κιλα, λογω ανακατωσουρας

Το κακο ειναι οτι συνηθως τα παιρνεις κ με το παραπανω στα αλλα τριμηνα. Εκτος αν εχεις καουρες οπως εγω. Εκει νιωθεις σαν το δρακο του παραμυθιου:mrgreen:

Οι καούρες δεν έχουν να κανουν με τι τρως;

 Λοιπόν άνοιξε στην γειτονιά μας ενα σούσι νουντλ μπαρ. Παραγγείλαμε σημερα έχουν κανει πάρτυ οι γευστικοί μου κάλυκες έφαγα νουντλ με λαχανικά και γαρίδες μς ανανά. Θα μετρήσω σάκχαρο και θα ξαναφάω στο καπάκι αν πολυ αυτο συγκρατήθηκα!

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...