Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Κοιτα σε αυτές τις περιπτώσεις το πιο πιθανό είναι αυτό που λέει  και η Μαίρη. Απλά να έτυχε. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι ίσως δε χρειαστεί να δεις κάποια πραγματα για να είσαι πιο σίγουρη. Όπως πχ το παράθυρο εμφύτευσης με το ερα τεστ. Ο Σφακιανουδης είναι πολύ έμπειρος. Αν βρει το χρόνο και ασχοληθεί προσωπικά δεν έχεις να φοβηθείς τιποτα.

Το σκεφτόμουν το ΕΡΑ τεστ

Θέλω να δω όμως τι θα προτείνει ο ίδιος αρχικά. 

Just now, anoulious είπε:

Ενα θα σου πω λιγο  με μια δόση μαύρου χιούμορ (μη με παρεξήγησετε) τόσες  πολλές ελπίδες έχω εναποθεσει πλέον στα δανεικά που μια αποτυχια στα δανεικά την ισοδυναμω  ψυχολογικά αν όχι και με τις επτά  δικές μου(της σπερματέγχυσης την κρύβω) τουλάχιστον με 4-5 από τις δικές μου.. Είναι τόσες πολλές οι αποτυχιες μου που μπορώ να τις αντιστοιχίσω με ο, τι θέλετε.. 

Σα να το γράφω εγώ αυτο

Έτσι ένιωσα τώρα το έγραψα νομίζω με διαφορετικό τροπο

Just now, Mary H είπε:

Και θα συμφωνησω . Θα σε καταλαβω απολυτα. Σε μενα αυτες οι αποτυχιες με δανεικα με ειχαν καταρρακωσει

Το ιδιο

Το λέω Κ το ξαναλεω

Οι μικρές απέναντι Κ το φόρουμ, με έχουν γλιτώσει από καταθλιψη

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 said:

Το σκεφτόμουν το ΕΡΑ τεστ

Θέλω να δω όμως τι θα προτείνει ο ίδιος αρχικά. 

Σα να το γράφω εγώ αυτο

Έτσι ένιωσα τώρα το έγραψα νομίζω με διαφορετικό τροπο

Το ιδιο

Το λέω Κ το ξαναλεω

Οι μικρές απέναντι Κ το φόρουμ, με έχουν γλιτώσει από καταθλιψη

κριμα για το αποτελεσμα, κ φαίνονταν οτι ολα πήγαιναν καλα με τα συμπτωματα που ειχες, αν εξαιρέσεις τα τεστ βέβαια (αλλα κ το πρώτο ηταν αμφίβολο!). μη το βάζεις κατω, κάποιες πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο, τι να κάνουμε... όταν ερθει όμως με το καλο, η χαρα η δίκη μας θα ειναι ακομη μεγαλύτερη 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη αν κ δε σας ξερω προσωπικά. Χωρίς εσάς δε θα το αντιμετώπιζα έτσι, Ο άντρας μου το πήρε πολύ καλά κ μου έκανε εντύπωση, είχε πειστεί πως ήταν θετικό Κ μου πε σήμερα, το έκανα για εσένα, να έχεις καλή ψυχολογία, δεν πειράζει, αύριο θα πάμε τη βόλτα μας κ θα τα καταφέρουμε. 

Του είπα πως το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως είναι κάτι που δε φαίνεται Κ τα απορρίπτω. Μόνο αυτό. Γιατί είναι πολύτιμα τα παγωτακια μου. 

Κορίτσια μου, το λέω σε όσες έχετε αμφιβολίες για τα δανεικά, είχα άπειρες σκέψεις που όμως έφυγαν μόλις είδα για πρώτη φορά τα μωρά μου. Γιατί μωρά μου ήταν. Έφυγαν όλες οι σκέψεις!!! 

Έστειλα μην στο Σφακιανουδη,του είπα πως ειμαι καλά Κ δε τα παρατάω!! Σηκώνομαι Κ προχωράω. 

Σε λίγο θα σκάσει μύτη Κ το μικρό μικρό, τέτοια ώρα γυρνοβολαει μόνο με το μπειμπιλινο και δεν έχω Κ σαλιάρες!!!

Κοίταζα να δω τα μηνύματα όλη μέρα...  πίστευα ότι θα το διαψεύσουμε το τεστάκι. Εύχομαι σύντομα να καταστρώσετε το επόμενο πλάνο σας!!! Πάντως έχω να πω ότι διαβάζοντας τόσο καιρό τις περιγραφές με τις μικρές απέναντι, θα γίνεις υπέροχη μανούλα για τα παγωτίνια σας!!! :wub:

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moana είπε:

κριμα για το αποτελεσμα, κ φαίνονταν οτι ολα πήγαιναν καλα με τα συμπτωματα που ειχες, αν εξαιρέσεις τα τεστ βέβαια (αλλα κ το πρώτο ηταν αμφίβολο!). μη το βάζεις κατω, κάποιες πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο, τι να κάνουμε... όταν ερθει όμως με το καλο, η χαρα η δίκη μας θα ειναι ακομη μεγαλύτερη 

moana μου απογοήτευση υπάρχει κ πιο μεγάλη με αυτή την προσπάθεια, πολλά πέρασαν από το μυαλό μου όμως εγώ τα έκανα όλα σωστά. Ούτε βγήκα, ούτε έσκυψα, ούτε χοροπηδαγα, ούτε γυμναστική, τπτ. Θεωρώ ότι ήμουν άτυχη. Οκ η μήτρα, Οκ τα έμβρυα γιατί όμως?? Η κάτι υπάρχει που κρύβεται καλά πχ κάποια φλεγμονή, η το παράθυρο εμφύτευσης η τα έμβρυα. Γι αυτό σήμερα κανόνισα να δω μωρό, μη με πάρει από κάτω. 

Ele@n οι μικρές  είναι σόου, ειδικά το πιο μικρό το οποίο είναι πεισματάρικο Κ κλαψιάρικο όταν δεν του περνάει αλλά μιλάμε για μεγάλη πλάκα... Το μπαλκόνι τους είναι ακριβώς απέναντι από το σπίτι. Επίσης η μαμά τους τα έχει σε φοβερή σειρά, κάθε πρωί στο σχολείο τους, μετά αναλαμβάνει η γιαγιά η οποία τηρεί το προγραμμα των γονιων, την έχω ακούσει κι όταν έρθουν οι γονείς φεύγει. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Moana είπε:

κριμα για το αποτελεσμα, κ φαίνονταν οτι ολα πήγαιναν καλα με τα συμπτωματα που ειχες, αν εξαιρέσεις τα τεστ βέβαια (αλλα κ το πρώτο ηταν αμφίβολο!). μη το βάζεις κατω, κάποιες πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο, τι να κάνουμε... όταν ερθει όμως με το καλο, η χαρα η δίκη μας θα ειναι ακομη μεγαλύτερη 

Κορίτσι εσύ είσαι καλά? 

Σε τι φάση είσαι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 said:

Κορίτσι εσύ είσαι καλά? 

Σε τι φάση είσαι? 

ανασυγκρότησης! πρέπει να αρχίζω να μαζευω ωαρια παλι, αλλα δε θέλω να κανω διέγερση. θα παω παλι σε φυσικούς κ ίσως κ κανα τροποποίημενο, οποτε φτου κ απο την αρχή. Παρόλο που είχα πολλα έμβρυα στην καταψυξη ηταν χαλια η ποιότητα... δε ξέρω τι αλλο θα μου προτείνει ο σφακ, αλλα του ειπα κ για era κ για prp κ μου ειπε οχι... ποτε κλείνει το κεντρο, ξερεις; θα παω βέβαια μόλις αδιαθετησω παλι, αλλα για να εχω μια ιδέα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ανασυγκρότησης! πρέπει να αρχίζω να μαζευω ωαρια παλι, αλλα δε θέλω να κανω διέγερση. θα παω παλι σε φυσικούς κ ίσως κ κανα τροποποίημενο, οποτε φτου κ απο την αρχή. Παρόλο που είχα πολλα έμβρυα στην καταψυξη ηταν χαλια η ποιότητα... δε ξέρω τι αλλο θα μου προτείνει ο σφακ, αλλα του ειπα κ για era κ για prp κ μου ειπε οχι... ποτε κλείνει το κεντρο, ξερεις; θα παω βέβαια μόλις αδιαθετησω παλι, αλλα για να εχω μια ιδέα 

Όχι, φέτος δεν ξέρω. Σου πε οχι για era e?  Εγώ το σκέφτομαι σοβαρα όπως Κ του Νικα.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Όχι, φέτος δεν ξέρω. Σου πε οχι για era e?  Εγώ το σκέφτομαι σοβαρα όπως Κ του Νικα.. 

μου ειπε οτι το era ισως εχει νόημα αν κανεις σε τεχνητό κυκλο την εμβρυομεταφορα. εγω κανω φυσικούς, αλλα κ παλι το σκέφτομαι μηπως το κανω η αυτο η του νικά. Μηπως ο σφακ τα τσούγκρισε με τον νικά; γιατί ενώ είχαν ξεκινήσει μαζι τωρα δε στέλνει καμια κοπέλα, περίεργο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ανασυγκρότησης! πρέπει να αρχίζω να μαζευω ωαρια παλι, αλλα δε θέλω να κανω διέγερση. θα παω παλι σε φυσικούς κ ίσως κ κανα τροποποίημενο, οποτε φτου κ απο την αρχή. Παρόλο που είχα πολλα έμβρυα στην καταψυξη ηταν χαλια η ποιότητα... δε ξέρω τι αλλο θα μου προτείνει ο σφακ, αλλα του ειπα κ για era κ για prp κ μου ειπε οχι... ποτε κλείνει το κεντρο, ξερεις; θα παω βέβαια μόλις αδιαθετησω παλι, αλλα για να εχω μια ιδέα 

31 Ιουλίου.

Just now, Moana είπε:

μου ειπε οτι το era ισως εχει νόημα αν κανεις σε τεχνητό κυκλο την εμβρυομεταφορα. εγω κανω φυσικούς, αλλα κ παλι το σκέφτομαι μηπως το κανω η αυτο η του νικά. Μηπως ο σφακ τα τσούγκρισε με τον νικά; γιατί ενώ είχαν ξεκινήσει μαζι τωρα δε στέλνει καμια κοπέλα, περίεργο!

Απο ποτε γινεται αυτο; Εννοω που δεν στέλνει; Εγω πριν ενα χρόνο ηταν η τελευταια που εςτειλα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

μου ειπε οτι το era ισως εχει νόημα αν κανεις σε τεχνητό κυκλο την εμβρυομεταφορα. εγω κανω φυσικούς, αλλα κ παλι το σκέφτομαι μηπως το κανω η αυτο η του νικά. Μηπως ο σφακ τα τσούγκρισε με τον νικά; γιατί ενώ είχαν ξεκινήσει μαζι τωρα δε στέλνει καμια κοπέλα, περίεργο!

Kοριτσια σορρυ που πεταγομαι σφηνα, αλλα επειδη το εχω ψαξει, τον Νικα  δεν τον αποδεχεται η επιστημονικη κοινοτητα. Εκτος αυτου βλεπει παντου φλεγμονες. Η φλεγμονη αν δε φανει με γυμνο ματι στην υστεροσκοπηση, φαινεται σιγουρα αν σας παρουν βιοψια ενδομητριου. Ο Σφακ. δε ασς πηρε δειγμα για βιοψια στην υστερο? Δε νομιζω να το αμελησε γιατι ειναι προσεκτικος. Ενας αλλος τροπος που φαινεται η φλεγμονη ειναι με το ΕΜΑ ΤΕΣΤ απο Ισπανια. ειναι ομως πολυ ακριβο οποτε καλυτερα με τη βιοψια. Αυτοι οι δυο τροποι ειναι αποδεκτοι στην παγκοσμια επιστημονικη κοινοτητα. Ρωτηστε τον Σφακ αν σας τα εχει κανει ειστε οκ.

Το ΕΡΑ ειναι αλλη περιπτωση κ οντως μπορει να  χρειαστει σε τεχνητο κυκλο. Δηλ. η Thia μπορει να το κανει. Για σενα Μoana μαλλον δεν ειναι. Αφου  ο Σφακ, εχει βρει τι φταιει, δηλ. τα ωαρια, μηπως πρεπει να επικεντρωσετε εκει? Δηλ. να κανετε καποιους φυσικους κ αν δεν ν πατε με δανεικα?

Καταλαβαινω οτι ειστε μπερδεμενες , εχετε πελαγωσει με τ αρνητικα, θελετε να κανετε οτι χρειαστει, αλλα νομιζω θελει ψυχραιμια κ σωστη σκεψη, γιατι μπορει να δωσετε ενα σκασμο λεφτα, να ασς εκμεταλλευτουν καποιοι κ παλι το αποτελεσμα να ειναι ιδιο. Εφοσον ειστε σ εναν καλο γιατρο, θα σας καθοδογησει αυτος για τις σωστες επομενες στοχευμενες κινησεις

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Kοριτσια σορρυ που πεταγομαι σφηνα, αλλα επειδη το εχω ψαξει, τον Νικα  δεν τον αποδεχεται η επιστημονικη κοινοτητα. Εκτος αυτου βλεπει παντου φλεγμονες. Η φλεγμονη αν δε φανει με γυμνο ματι στην υστεροσκοπηση, φαινεται σιγουρα αν σας παρουν βιοψια ενδομητριου. Ο Σφακ. δε ασς πηρε δειγμα για βιοψια στην υστερο? Δε νομιζω να το αμελησε γιατι ειναι προσεκτικος. Ενας αλλος τροπος που φαινεται η φλεγμονη ειναι με το ΕΜΑ ΤΕΣΤ απο Ισπανια. ειναι ομως πολυ ακριβο οποτε καλυτερα με τη βιοψια. Αυτοι οι δυο τροποι ειναι αποδεκτοι στην παγκοσμια επιστημονικη κοινοτητα. Ρωτηστε τον Σφακ αν σας τα εχει κανει ειστε οκ.

Το ΕΡΑ ειναι αλλη περιπτωση κ οντως μπορει να  χρειαστει σε τεχνητο κυκλο. Δηλ. η Thia μπορει να το κανει. Για σενα Μoana μαλλον δεν ειναι. Αφου  ο Σφακ, εχει βρει τι φταιει, δηλ. τα ωαρια, μηπως πρεπει να επικεντρωσετε εκει? Δηλ. να κανετε καποιους φυσικους κ αν δεν ν πατε με δανεικα?

Καταλαβαινω οτι ειστε μπερδεμενες , εχετε πελαγωσει με τ αρνητικα, θελετε να κανετε οτι χρειαστει, αλλα νομιζω θελει ψυχραιμια κ σωστη σκεψη, γιατι μπορει να δωσετε ενα σκασμο λεφτα, να ασς εκμεταλλευτουν καποιοι κ παλι το αποτελεσμα να ειναι ιδιο. Εφοσον ειστε σ εναν καλο γιατρο, θα σας καθοδογησει αυτος για τις σωστες επομενες στοχευμενες κινησεις

Συμφωνω μαζι σου σε γενικές γραμμές , απλα να συμπληρώσω οτι στην υστεροσκοπηση φάνηκε οτι υπήρχε ακομα η φλεγμονή σ εμενα ήπια βεβαια και έπιασα. Παίζουν και τα έμβρυα πολυ ρόλο μάλλον.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Συμφωνω μαζι σου σε γενικές γραμμές , απλα να συμπληρώσω οτι στην υστεροσκοπηση φάνηκε οτι υπήρχε ακομα η φλεγμονή σ εμενα ήπια βεβαια και έπιασα. Παίζουν και τα έμβρυα πολυ ρόλο μάλλον.

Με ηπια φλεγμονη πιανεις κ δεν εχεις κ θεμα μετα με αποβολες.

Ο δικος μου ο εξωσωματικος δινει σημασια στις φλεγμονες. Μαλιστα με το πρωτο αρνητικο, μου λεει πρεπει να αποκλεισουμε φλεγμονη. ειδε τα εμβρυα πολυ καλα κ μου ειπε επι λεξη πρεπει να δουμε τωρα το χωραφι σου αν ειναι οκ. Εκανα την υστερο με βιοψια κ αποκλειστηκε αυτη η πιθανοτητα. Παρ ολα αυτα η δυναμικη των εμβρυων παιζει καθοριστικο ρολο. Κι οταν λεμε δυναμικη δεν εννοω, α, εχω αριστες βλαστοκυστες θα μεινω εγκυος σιγουρα. Δεν ισχυει παντα αυτο. Εγω στη 2η προαπαθεια ειχα αριστες βλαστοκυστες, φλεγμονη δεν ειχα ομως πηρα τον π@@λο!  Στην 3η ετ ενω ειχα παλι αριστες βλαστοκυστες και ιδιο ενδομητριο ιδιες συνθηκες κλπ ειχα εμφυτευση. Οποτε τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα, ουτε αν πειραξεις μια μεταβλητη στην εξισωση θα βρεις τη λυση.

Τα τονιζω ολα αυτα για τα κοριτσια που ειναι απογοητευμενα κ ψαχνουν τι φταιει, οτι η λυση δεν ειναι παιρνω σβαρνα ολους τους γιατρους κ οτι κατσει. Γιατι αν δεν βρεθει η πραγματικη αιτια, μπορει παλι το αποτελεσμα να ειναι 0.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Με ηπια φλεγμονη πιανεις κ δεν εχεις κ θεμα μετα με αποβολες.

Ο δικος μου ο εξωσωματικος δινει σημασια στις φλεγμονες. Μαλιστα με το πρωτο αρνητικο, μου λεει πρεπει να αποκλεισουμε φλεγμονη. ειδε τα εμβρυα πολυ καλα κ μου ειπε επι λεξη πρεπει να δουμε τωρα το χωραφι σου αν ειναι οκ. Εκανα την υστερο με βιοψια κ αποκλειστηκε αυτη η πιθανοτητα. Παρ ολα αυτα η δυναμικη των εμβρυων παιζει καθοριστικο ρολο. Κι οταν λεμε δυναμικη δεν εννοω, α, εχω αριστες βλαστοκυστες θα μεινω εγκυος σιγουρα. Δεν ισχυει παντα αυτο. Εγω στη 2η προαπαθεια ειχα αριστες βλαστοκυστες, φλεγμονη δεν ειχα ομως πηρα τον π@@λο!  Στην 3η ετ ενω ειχα παλι αριστες βλαστοκυστες και ιδιο ενδομητριο ιδιες συνθηκες κλπ ειχα εμφυτευση. Οποτε τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα, ουτε αν πειραξεις μια μεταβλητη στην εξισωση θα βρεις τη λυση.

Τα τονιζω ολα αυτα για τα κοριτσια που ειναι απογοητευμενα κ ψαχνουν τι φταιει, οτι η λυση δεν ειναι παιρνω σβαρνα ολους τους γιατρους κ οτι κατσει. Γιατι αν δεν βρεθει η πραγματικη αιτια, μπορει παλι το αποτελεσμα να ειναι 0.

Συμφωνώ απόλυτα Μαίρη μου.Τα ίδια συμπεράσματα ακριβώς έχω βγάλει κι εγω.Ναι μεν τα εμβρυα παιζουν το βασικοτερο ρόλο και δευτερευοντως το ενδομήτριο αλλά όντως οπως εχουμε δει σε πολλες περιπτώσεις άριστες βλαστοκυστες και καλο ενδομήτριο δε φερνουν στανταρ εγκυμοσυνη.Οπως μας ειχε πει κι ο γιατρος τη μερα της ετ αλλωστε,μπορει οι εμβρυολογοι να αξιολογούν μια βλαστοκυστη ως πολυ καλή ή άριστη,απο αποψη χρωμοσωματων όμως δε μπορουν να ξερουν πως είναι.Ουτε καν με προεμφυτευτικό ή δανεικά είναι δεδομένη η επιτυχία.Ειναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.Οποτε θέλει επιμονή κι υπομονή.Καμια δεν ξερει πότε θα πετύχει...

Ίδια άποψη έχω σχηματίσει και για το Νίκα.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

31 Ιουλίου.

Απο ποτε γινεται αυτο; Εννοω που δεν στέλνει; Εγω πριν ενα χρόνο ηταν η τελευταια που εςτειλα.

εχεις ακούσει εσυ καμια κοπέλα εδω του σφακ, καινούργια, να την έστειλε; εγω που πηγα Δεκ 19 στον σφακ κ του το ειπα κιολας απο μονη μου να στείλω μου ειπε δε χρειάζεται. Τι να σου πω, απο το τι λένε τα κορίτσια εδω μεσα το έβγαλα το συμπέρασμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

εχεις ακούσει εσυ καμια κοπέλα εδω του σφακ, καινούργια, να την έστειλε; εγω που πηγα Δεκ 19 στον σφακ κ του το ειπα κιολας απο μονη μου να στείλω μου ειπε δε χρειάζεται. Τι να σου πω, απο το τι λένε τα κορίτσια εδω μεσα το έβγαλα το συμπέρασμα 

Μπορεί να έχεις δίκιο. Αλλά θελει σίγουρα να κανει ο ίδιος μια δοκιμή χωρις να εχει πειραχτεί η μήτρα με βιοψίες εγχυσεις κλπ και μετα νομιζω στέλνει.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...