Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

κ μενα το ίδιο μου ειπε αλλα η απορία μου ειναι με ποιο τρόπο κανει τη διάγνωση! εσενα τι έστειλε για ιστολογική; σου βρήκε πολύποδα; εμενα ναι κ 2 πυρήνες ινομυωματων, κ αυτα  έστειλε, αλλα για τη φλεγμονή νομιζω οτι το βλέπει με το μάτι γιατί μέχρι κ εγω που είδα το dvd κατάλαβα οτι ηταν καθαρό, ενώ πριν 2 χρονια που είχα ξανακάνει ηταν κατακόκκινο 

Δυο πολυποδακια μου αφαίρεσε κι εγώ είδα στο DVD ήπια εικόνα φλεγμονης Κ μάλιστα σήμερα μου είπε ότι αρκούν οι αντιβιώσεις που πήρα. 

Στο Ιακεντρο την ημέρα της εμβρυομεταφορας μου είπαν ότι ένα γερό έμβρυο χρειάζεται. 

Αν υπάρχει, δεν υπολογίζει ούτε φλεγμονες ούτε τπτ, τώρα τι να πω. Ο Σφακιανουδης εξατομικευει, πχ σε εμένα είπε θα δω παράθυρο γιατί αν θυμάστε είχα γράψει ότι μετά τις εξετάσεις μου μου αύξησε ορμόνες γιατί δεν είχα καλή απορρόφηση άρα ίσως γι αυτό επικεντρώθηκε στο παράθυρο. 

Την ιστολογικη δεν την έχω πάρει ακόμη γιατί δεν πήγα ΓΕΝ. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Ele@n είπε:

Σου εύχομαι να μείνεις στα κιλά που θες και πρέπει. 

:wub:

Από φίλες σου που γέννησαν μήπως έχεις και κανένα τιπ να μαζευτεί το πρήξιμο στην κοιλιά; Πολύ μου τη δίνει...

Εχω δυο πρόσφατες και οι δυο με καισαρική και τους εχει μείνει η κοιλιά. Λένε οτι στην καισαρική μένει δεν ξερω γιατι. Η μια βάζει ζωνη, αλλα δεν της εχει κανει κατι και προσπαθούν με διατροφή και οι δυο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εχω δυο πρόσφατες και οι δυο με καισαρική και τους εχει μείνει η κοιλιά. Λένε οτι στην καισαρική μένει δεν ξερω γιατι. Η μια βάζει ζωνη, αλλα δεν της εχει κανει κατι και προσπαθούν με διατροφή και οι δυο.

Δυο φίλες με καισαρική Κ οι δυο με φλατ κοιλια ενώ φίλη με φυσιολογικό τοκετό παλεύει με διατροφή Κ γυμναστικη.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δυο φίλες με καισαρική Κ οι δυο με φλατ κοιλια ενώ φίλη με φυσιολογικό τοκετό παλεύει με διατροφή Κ γυμναστικη.

Θεμα οργανισμου κυρίως και γυμναστικής κατα δεύτερο λόγο για να μαζέψει η κοιλιά.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ναι, τα ξέρω αυτα που λες, κ υστεροσκοπηση εχω κανει με τον σφακ κ ενώ αρχικά είχα φλεγμονή (εχω κανει κ εγχυσεις κ αντιβιωσεις κ ολα τα γνωστά) ειπε οτι είχα καθαρίσει. Τωρα βιοψία δε ξέρω αν έστειλε γιατί εγω το αποτελεσμα της ιστολογικής μόνο έλαβα που  έλεγε αρνητικο για κακοήθεια κ περιέγραφε το δείγμα που έστειλαν (τον πολύποδα που μου αφαιρεσαι). @Καντι όταν σου έκανε την ύστερο, σου έκανε κ βιοψία ενδομήτριου, δηλ πηρες κ κάποιο αλλο αποτελεσμα πέραν της ιστολογικής;

Η ιςτολογικη βρε και  η βιοψία εινα το ίδιο. Γραφει η δίκη μου , χρόνια φλεγμονή για τα δείγματα των πολυποδων που έβγαλε και μεταπλάσεις , χωρις ατυπια ή κακοήθεια.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Η ιςτολογικη βρε και  η βιοψία εινα το ίδιο. Γραφει η δίκη μου , χρόνια φλεγμονή για τα δείγματα των πολυποδων που έβγαλε και μεταπλάσεις , χωρις ατυχία ή κακοήθεια.

ναι ρε παιδι μου το ξέρω, αλλα απο που συμπεραίνεται αν υπαρχει φλεγμονή; απο το κομμάτι του πολύποδα η οτιδήποτε αλλο αφαιρεί κ στέλνει; νόμιζα οτι έπρεπε να στείλει κ ενα αλλο κομματάκι του ενδομητρίου χωρίς καποια παθολογία .... στην δίκη μου δε λεει για φλεγμονή πάντως, ουτε όμως κ σε αυτη που έκανα πριν δυο χρονια έλεγε παρα ταύτα ο σφακ ειπε όταν την ειχε δει οτι είχα, γι αυτο εχω μπερδευτεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η ιςτολογικη βρε και  η βιοψία εινα το ίδιο. Γραφει η δίκη μου , χρόνια φλεγμονή για τα δείγματα των πολυποδων που έβγαλε και μεταπλάσεις , χωρις ατυπια ή κακοήθεια.

Θα πάρω τη δική μου όταν πάω πάλι ΓΕΝ 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ναι ρε παιδι μου το ξέρω, αλλα απο που συμπεραίνεται αν υπαρχει φλεγμονή; απο το κομμάτι του πολύποδα η οτιδήποτε αλλο αφαιρεί κ στέλνει; νόμιζα οτι έπρεπε να στείλει κ ενα αλλο κομματάκι του ενδομητρίου χωρίς καποια παθολογία .... στην δίκη μου δε λεει για φλεγμονή πάντως, ουτε όμως κ σε αυτη που έκανα πριν δυο χρονια έλεγε παρα ταύτα ο σφακ ειπε όταν την ειχε δει οτι είχα, γι αυτο εχω μπερδευτεί 

Αν ο πολυποδας γραφει φλεγμονή εννοειται οτι υπάρχει φλεγμονή σ όλο το ενδομητριο. Κοιτα επειδη θεωρω οτι μας έκανε και ψιλοδκρατσινγ τουλαχιστον ετσι ειδα στο dvd οτι έβγαζε δεν το πέταγε το συνέλεγε , άρα δεν είδε κατι αυτός που εκανε την ιστολογικη.

Just now, Thia1985 είπε:

Θα πάρω τη δική μου όταν πάω πάλι ΓΕΝ 

Ρε πως και δεν την εχεις ήδη στα χέρια σου; Βεβαια κι εγω ειχα ξεκινήσει τον κύκλο της ετ και μετα ειδα τι έγραφε και έπαθα διακόσια εγκεφαλικά. Αλλα μου ειπε οτι δεν μπορώ να κανω και κατι αλλο , τις αντιβιωσεις μου τις πήρα ολες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Αν ο πολυποδας γραφει φλεγμονή εννοειται οτι υπάρχει φλεγμονή σ όλο το ενδομητριο. Κοιτα επειδη θεωρω οτι μας έκανε και ψιλοδκρατσινγ τουλαχιστον ετσι ειδα στο dvd οτι έβγαζε δεν το πέταγε το συνέλεγε , άρα δεν είδε κατι αυτός που εκανε την ιστολογικη.

τέλος πάντων, δεν εχει σημασια, αυτός ξέρει καλυτερα.

Τωρα που βρηκα και την παλια έλεγε ασθενώς παραγωγικό ενδομήτριο. αυτο τι ειναι, ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

θα τον ρωτήσω αλλα νομιζω οτι το είδε με το μάτι 

Aποκλειεται  σε βιοψια για εξωσωματικη να μην εστιασει σε φλεγμονη

Just now, Ele@n είπε:

Τα έχω κομμένα από την εγκυμοσύνη... Κάτι πιο hard?

Κι αλλο? Τι αλλο?Να μην τρωμε μηπως? Βρε τι θα τραβηξουμε


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Aποκλειεται  σε βιοψια για εξωσωματικη να μην εστιασει σε φλεγμονη

Εμενα όταν μου έκανε τη βιοψία πριν την ετ μετά από δική μου πρόταση και βγήκαν τα αποτελέσματα ότι έχω 2 μικρόβια κι επρεπε να πάρω αντιβίωση και πάλι "ίσως" είπε ο γιατρός."Ίσως να επηρεαζει."


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αν ο πολυποδας γραφει φλεγμονή εννοειται οτι υπάρχει φλεγμονή σ όλο το ενδομητριο. Κοιτα επειδη θεωρω οτι μας έκανε και ψιλοδκρατσινγ τουλαχιστον ετσι ειδα στο dvd οτι έβγαζε δεν το πέταγε το συνέλεγε , άρα δεν είδε κατι αυτός που εκανε την ιστολογικη.

Ρε πως και δεν την εχεις ήδη στα χέρια σου; Βεβαια κι εγω ειχα ξεκινήσει τον κύκλο της ετ και μετα ειδα τι έγραφε και έπαθα διακόσια εγκεφαλικά. Αλλα μου ειπε οτι δεν μπορώ να κανω και κατι αλλο , τις αντιβιωσεις μου τις πήρα ολες.

Με πήραν Κ μου είπαν αρνητική για κακοηθεια Κι όταν ρώτησα λεπτομέρειες μου είπαν δεν γράφει κάτι άλλο το χαρτί. Με πήραν τις μέρες που ετοιμαζόμουν για εμβρυομεταφορα, θεωρώ ότι σίγουρα ενημερώθηκε ο Σφακιανουδης. Μετά από την 20.6 δεν πήγα πουθενά, σήμερα βγήκα πρώτη ημέρα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμενα όταν μου έκανε τη βιοψία πριν την ετ και βγήκαν τα αποτελέσματα ότι έχω 2 μικρόβια κι επρεπε να πάρω αντιβίωση και πάλι "ίσως" είπε ο γιατρός."Ίσως να επηρεαζει."

Ε, ναι δεν μπορει να ξερει. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

τέλος πάντων, δεν εχει σημασια, αυτός ξέρει καλυτερα.

Τωρα που βρηκα και την παλια έλεγε ασθενώς παραγωγικό ενδομήτριο. αυτο τι ειναι, ξερεις;

Μηπως μιλάει για τα πινοποδια ή για το πάχος; Δεν ξερω , υποθέτω.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μηπως μιλάει για τα πινοποδια ή για το πάχος; Δεν ξερω , υποθέτω.

Το 2017 που είχα κανει σε άλλο κέντρο, η Βιοψια έγραφε εικόνα παραγωγικού ενδομητριου με πινοποδια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...