Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Με πήραν Κ μου είπαν αρνητική για κακοηθεια Κι όταν ρώτησα λεπτομέρειες μου είπαν δεν γράφει κάτι άλλο το χαρτί. Με πήραν τις μέρες που ετοιμαζόμουν για εμβρυομεταφορα, θεωρώ ότι σίγουρα ενημερώθηκε ο Σφακιανουδης. Μετά από την 20.6 δεν πήγα πουθενά, σήμερα βγήκα πρώτη ημέρα. 

Ε καλα κι εσυ , τόσες μερες έγκλειστη, δεν έπρεπε γι αυτο τρελάθηκες απο την αγωνία σου. Μην το ξανακάνεις αυτο, δεν ειναι παράγοντας επιτυχία ο εγκλεισμός το εχουμε πει.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 said:

Το 2017 που είχα κανει σε άλλο κέντρο, η Βιοψια έγραφε εικόνα παραγωγικού ενδομητριου με πινοποδια. 

πφφφ τέλος πάντων, τα ψειρίζουμε ολα. 

Just now, Καντι said:

Ε καλα κι εσυ , τόσες μερες έγκλειστη, δεν έπρεπε γι αυτο τρελάθηκες απο την αγωνία σου. Μην το ξανακάνεις αυτο, δεν ειναι παράγοντας επιτυχία ο εγκλεισμός το εχουμε πει.

I agree, χωρίς να εχω πετύχει! χαχαχα δε μπορώ με τπτ, θέλω να γυρνάω στη δουλεια (μαζόχα!)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

πφφφ τέλος πάντων, τα ψειρίζουμε ολα. 

I agree, χωρίς να εχω πετύχει! χαχαχα δε μπορώ με τπτ, θέλω να γυρνάω στη δουλεια (μαζόχα!)

Κοιτα μένω τρεις μερες σπίτι σίγουρα με βλαστοκυστες και πέντε με τρίτης μέρας, απο εκεί και πέρα η εμφυτευση ολοκληρώθηκε @Thia1985 βγες βόλτες να σπρώξεις τις μερες ως την χοριακη.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ναι ρε παιδι μου το ξέρω, αλλα απο που συμπεραίνεται αν υπαρχει φλεγμονή; απο το κομμάτι του πολύποδα η οτιδήποτε αλλο αφαιρεί κ στέλνει; νόμιζα οτι έπρεπε να στείλει κ ενα αλλο κομματάκι του ενδομητρίου χωρίς καποια παθολογία .... στην δίκη μου δε λεει για φλεγμονή πάντως, ουτε όμως κ σε αυτη που έκανα πριν δυο χρονια έλεγε παρα ταύτα ο σφακ ειπε όταν την ειχε δει οτι είχα, γι αυτο εχω μπερδευτεί 

Να ξέρεις πολλοί γιατροί πιστεύουν ότι η ιστολογικη δε δείχνει πάντα. Μπορεί να έχεις και να μη δείξει. Μετά οι άλλες οι μοριακες κλπ δείχνουν σίγουρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια είπα αυτή τη φορά να τα κάνω όλα σωστά! 

Τις αλλες λόγω δουλειάς δεν είχα το περιθώριο. 

Κοριτσι,το έχω ξαναγραψει.Μετά την ετ το ιδιο βραδυ τα κοπάνησα σε μεζεδοπωλείο και την επομένη πήγα για μπάνιο.Καθολου απερίσκεπτα,απλως αυτη τη φορά ειχα πει,δε θα το σκεφτομαι,θα βγω και θα περασω καλα.Και πετυχε!Σε μένα.

Στις βλαστοκυστες ειχε πει ο γιατρος η εμφυτευση θα γινει την ιδια μερα ή την επόμενη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Moana είπε:

μου ειπε οτι το era ισως εχει νόημα αν κανεις σε τεχνητό κυκλο την εμβρυομεταφορα. εγω κανω φυσικούς, αλλα κ παλι το σκέφτομαι μηπως το κανω η αυτο η του νικά. Μηπως ο σφακ τα τσούγκρισε με τον νικά; γιατί ενώ είχαν ξεκινήσει μαζι τωρα δε στέλνει καμια κοπέλα, περίεργο!

Εγω νομίζα  ότι ο Παντος δε στέλνει Νικα, κάνει τώρα το ngs για φλεγμονές αλλά ο Σφακ συνεχιζε να στέλνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Άσχετο αλλα με τα νουντλς και την όλη γουρουνιά που εκανα 123 το σάκχαρο. Να μην φάω στο καπάκι δηλαδη , αλλα αργότερα θα ξαναφάω! Εεεε;

Ανεκαθεν τρελαινομουν γι αυτα εξου και ρώτησα κατευθειαν τη γιατρο μου αν μπορω να φαω σουσι και ειπε ναι φυσικά μου ειπε ομως αραια και που διοτι συνήθως ειναι πολυ αλμυρα και όντως.Καντι ποσο σακχαρο έχεις?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οι καούρες δεν έχουν να κανουν με τι τρως;

 Λοιπόν άνοιξε στην γειτονιά μας ενα σούσι νουντλ μπαρ. Παραγγείλαμε σημερα έχουν κανει πάρτυ οι γευστικοί μου κάλυκες έφαγα νουντλ με λαχανικά και γαρίδες μς ανανά. Θα μετρήσω σάκχαρο και θα ξαναφάω στο καπάκι αν πολυ αυτο συγκρατήθηκα!

Οι καουρες εχουν να κανουν με την εγκυμοσυνη, τις ορμονες, τη χαλαρωση του γαστρικου σωληνα κ την πιεση του μωρου. επισης κ της προτερου καταστασης του στομαχιου. Παντα ειχα καουρες κ δυσεψια, απλως τωρα χειροτερεψαν .

Τα νουντλς μορει να σου ανεβασουν το ζαχαρο. Εγω εφαγα τυροπιτα χθες , 157 παρακαλω η μετρηση

Just now, Καντι είπε:

Άσχετο αλλα με τα νουντλς και την όλη γουρουνιά που εκανα 123 το σάκχαρο. Να μην φάω στο καπάκι δηλαδη , αλλα αργότερα θα ξαναφάω! Εεεε;

Μια χαρα!

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοκαλακια και κορδελιτσες οπωσδήποτε!!!

Μη σου πω ραστα:D

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Οι καουρες εχουν να κανουν με την εγκυμοσυνη, τις ορμονες, τη χαλαρωση του γαστρικου σωληνα κ την πιεση του μωρου. επισης κ της προτερου καταστασης του στομαχιου. Παντα ειχα καουρες κ δυσεψια, απλως τωρα χειροτερεψαν .

Τα νουντλς μορει να σου ανεβασουν το ζαχαρο. Εγω εφαγα τυροπιτα χθες , 157 παρακαλω η μετρηση

Μια χαρα!

Στο εγραψα νομιζω κι εγω με μισή τυρόπιτα με μαύρη ζύμη εκτοξεύθηκε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δυο φίλες με καισαρική Κ οι δυο με φλατ κοιλια ενώ φίλη με φυσιολογικό τοκετό παλεύει με διατροφή Κ γυμναστικη.

εγω μετα την καισαρικη προπερσι ειχα κοιλια για 2 μηνες. Και χωρις να εχω γεννησει. Και ειμαι κ στεκα

Just now, Καντι είπε:

Στο εγραψα νομιζω κι εγω με μισή τυρόπιτα με μαύρη ζύμη εκτοξεύθηκε.

Τερμα κ οι πιτες, κλαψ κλαψ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ανεκαθεν τρελαινομουν γι αυτα εξου και ρώτησα κατευθειαν τη γιατρο μου αν μπορω να φαω σουσι και ειπε ναι φυσικά μου ειπε ομως αραια και που διοτι συνήθως ειναι πολυ αλμυρα και όντως.Καντι ποσο σακχαρο έχεις?

Δεν νομιζω οτι το πρόβλημα ειναι στο αλάτι , ειναι κι εκεί, αλλα απο το αλάτι δεν κινδυνεύει η κύηση, κινδυνεύει απο σαλμονέλα και λιστερια. Το ώμο ψάρι που μπορει να προέρχεται απο τόνο ή σολομό, εχει και βαρέα μεταλα.

 Πρωινό σάκχαρο εννοείς; Απο 79 έως 92 που ειναι το ανώτερο όριο. Μεταγευματικα ανάλογα τι τρώω το όριο των γιατρών ειναι 130.

Just now, Mary H είπε:

εγω μετα την καισαρικη προπερσι ειχα κοιλια για 2 μηνες. Και χωρις να εχω γεννησει. Και ειμαι κ στεκα

Τερμα κ οι πιτες, κλαψ κλαψ

Και απο τα σουβλάκια τελος οι πίτες!!! Επισης με ανεβάζουν πολυ.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν νομιζω οτι το πρόβλημα ειναι στο αλάτι , ειναι κι εκεί, αλλα απο το αλάτι δεν κινδυνεύει η κύηση, κινδυνεύει απο σαλμονέλα και λιστερια. Το ώμο ψάρι που μπορει να προέρχεται απο τόνο ή σολομό, εχει και βαρέα μεταλα.

 Πρωινό σάκχαρο εννοείς; Απο 79 έως 92 που ειναι το ανώτερο όριο. Μεταγευματικα ανάλογα τι τρώω το όριο των γιατρών ειναι 130.

Και απο τα σουβλάκια τελος οι πίτες!!! Επισης με ανεβάζουν πολυ.

Εγω τωρα εφαγα ψαρι γαυρο με σαλατα χωρις ψωμι, 88 η μετρηση


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν νομιζω οτι το πρόβλημα ειναι στο αλάτι , ειναι κι εκεί, αλλα απο το αλάτι δεν κινδυνεύει η κύηση, κινδυνεύει απο σαλμονέλα και λιστερια. Το ώμο ψάρι που μπορει να προέρχεται απο τόνο ή σολομό, εχει και βαρέα μεταλα.

 Πρωινό σάκχαρο εννοείς; Απο 79 έως 92 που ειναι το ανώτερο όριο. Μεταγευματικα ανάλογα τι τρώω το όριο των γιατρών ειναι 130.

Και απο τα σουβλάκια τελος οι πίτες!!! Επισης με ανεβάζουν πολυ.

Η κυηση δεν κινδυνευει απο αλατι προκαλει ομως φουλ κατακρατηση και οσο μπορουμε πρεπει να το περιοριζουμε.Κοιτα,εμένα σύμφωνα με τις τελευταιες οδηγίες της NHS η γιατρος μου επιτρεπει τονο κονσερβα σε ορισμενη ποσοτητα.Εχω ηδη φαει rio mare.Για το σουσι μου ειπε οτι μπορω επισης,αρκει να ξερω οτι ειναι εγγυημενο το περιβαλλον και δε θα παθω δηλητηριαση.Το ιδιο και για φυλλωδη λαχανικα κλπ.

Εμενα το σακχαρο 81 ευτυχως οποτε ειμαι ησυχη απο αυτό.Ευτυχώς τρώω απ όλα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...