Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Τώρα το βλέπω κι εγώ αυτό. 

Λοιπόν.. Τη μήτρα την έχετε δει? Εννοώ έχεις ελεγχθεί για φλεγμονες(σοβαρη μορφή κλπ)? 

Αν δεν ειναι αυτο κορίτσι κι έχεις ψάξει όλα τα υπόλοιπα τότε επίτρεψέ μου να σου πω ότι είναι τα έμβρυα κι αφού το υλικό είναι το μισό του άντρα σου, κάτι δεν έχετε ψάξει.. Μ

Συγγνώμη που το λέω έτσι χύμα αλλά Κ εγώ το ίδιο θα αναρωτιόμουν.. 

Είναι πολλές οι προσπάθειες για να μην τα έχεις καταφερει με δωρεα

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

Ναι άριστες είναι, μορφολογικα όμως, επιμένω σε αυτό. Κι εγώ στο 5Αα έβαλα κι εγκυμοσύνη δεν πέτυχα. 

Ναι είναι πολλές και είναι κρίμα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ναι άριστες είναι, μορφολογικα όμως, επιμένω σε αυτό. Κι εγώ στο 5Αα έβαλα κι εγκυμοσύνη δεν πέτυχα. 

Ναι είναι πολλές και είναι κρίμα. 

Δεν ξερω τι εννοεις κ να σου πω κάτι ...αυτοι θα επρεπε να τα δουν αυτα .

Οχι εγω ! Δεν ειμαι ουτε γιατρος ουτε εμβρυολογος , αυτοι να βρουν τι φταιει .

Γι' αυτο πληρωνονται !  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 12:45 ΜΜ, Mary H είπε:

Καλημερα!Στο δικο μου κεντρο εδωσα περιπου 5500 αλλα ολα μεσα φαρμακα κλπ. Ειμαι στη Θεσσαλονικη και εκανα τις προσπαθειες στο Embryolab. σημαντικο γιατροι με εμπειρια, με εξετασεις συχνα , ορμονικες προ ε/τ, και καλο υλικο απο δοτριες. Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα!

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζεις τι τιμές έχουν για μικρογονιμοποίηση;.. γενικότερα επειδή σκέφτομαι να τους επισκεφτώ θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το κέντρο

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Δεν ξερω τι εννοεις κ να σου πω κάτι ...αυτοι θα επρεπε να τα δουν αυτα .

Οχι εγω ! Δεν ειμαι ουτε γιατρος ουτε εμβρυολογος , αυτοι να βρουν τι φταιει .

Γι' αυτο πληρωνονται !  

Αυτό που εννοώ είναι ότι μπορεί οι Βλαστοκυστες να δείχνουν άριστες μορφολογικα αλλά να μη δίνουν εγκυμοσύνη. Διότι το DNA τους δεν το γνωρίζεις.  

Έχεις πολλές αποτυχίες με δωρεά κορίτσι και θλίβομαι γι αυτό. Κάτι φταίει που δεν το έχετε βρει. 

Εγώ ακούω τον γιατρό μου αλλά ταυτόχρονα τρέχω. Ενημερώνομαι, διαβάζω, μαθαίνω... Δεν παίζω τον γιατρό αλλά προτείνω, έχω το θάρρος της γνώμης μου. Άμα σε βλέπουν έτσι λένε έχει αυτή, πληρώνει. Αυτό δε το ένιωσα στον γιατρό που είμαι τώρα αλλά δυστυχώς το ένιωσα στο πετσί μου με άλλους. 

Μην επαναπαύεσαι ποτέ έχω να σου πω. 

Αυτή είναι η συμβουλή μου. 

 

 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Αυτό που εννοώ είναι ότι μπορεί οι Βλαστοκυστες να δείχνουν άριστες μορφολογικα αλλά να μη δίνουν εγκυμοσύνη. Διότι το DNA τους δεν το γνωρίζεις.  

Έχεις πολλές αποτυχίες με δωρεά κορίτσι και θλίβομαι γι αυτό. Κάτι φταίει που δεν το έχετε βρει. 

Εγώ ακούω τον γιατρό μου αλλά ταυτόχρονα τρέχω. Ενημερώνομαι, διαβάζω, μαθαίνω... Δεν παίζω τον γιατρό αλλά προτείνω, έχω το θάρρος της γνώμης μου. Άμα σε βλέπουν έτσι λένε έχει αυτή, πληρώνει. Αυτό δε το ένιωσα στον γιατρό που είμαι τώρα αλλά δυστυχώς το ένιωσα στο πετσί μου με άλλους. 

Μην επαναπαύεσαι ποτέ έχω να σου πω. 

Αυτή είναι η συμβουλή μου. 

 

 

Εχεις δικιο αυτο κάναμε τόσο καιρο σε όλες τις προσπάθειες εκτος απο την τελευταια.

Εχουμε κουραστειν οι 2 πάρα πολύ.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να προτεινω στο γιατρο να ψαξουμε .. υποτιθεται οτι τα ψαξαμε όλα .

Τι άλλο μένει ? Δεν ξέρω ! 

Σε ποιο γιατρο εισαι τωρα ? 

 

11 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ναι άριστες είναι, μορφολογικα όμως, επιμένω σε αυτό. Κι εγώ στο 5Αα έβαλα κι εγκυμοσύνη δεν πέτυχα. 

Ναι είναι πολλές και είναι κρίμα. 

Κ πως το βρισκω αυτο ? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

Δήμητρα πολυ στεναχωρέθηκα. Είμαι πολυ περίεργη τι θα σου πει ο Τσιρι. Εγω σε αυτον τα κατάφερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Εχεις δικιο αυτο κάναμε τόσο καιρο σε όλες τις προσπάθειες εκτος απο την τελευταια.

Εχουμε κουραστειν οι 2 πάρα πολύ.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να προτεινω στο γιατρο να ψαξουμε .. υποτιθεται οτι τα ψαξαμε όλα .

Τι άλλο μένει ? Δεν ξέρω ! 

Σε ποιο γιατρο εισαι τωρα ? 

 

Κ πως το βρισκω αυτο ? 

Καλημέρα, ίσως να κάνατε προεμφυτευτικό να δείτε αν τα έμβρυα είναι καθαρά από χρωμοσωμικές ανωμαλίες? Έχετε άλλα στη κατάψυξη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Εχεις δικιο αυτο κάναμε τόσο καιρο σε όλες τις προσπάθειες εκτος απο την τελευταια.

Εχουμε κουραστειν οι 2 πάρα πολύ.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να προτεινω στο γιατρο να ψαξουμε .. υποτιθεται οτι τα ψαξαμε όλα .

Τι άλλο μένει ? Δεν ξέρω ! 

Σε ποιο γιατρο εισαι τωρα ? 

 

Κ πως το βρισκω αυτο ? 

Εγώ είμαι στο Σφακιανουδη τώρα. 

Νομίζω με προεμφυτευτικο. Δεν το έχω ψάξει ακόμη να σου πω την αλήθεια. 

Just now, Fleabag είπε:

Δήμητρα πολυ στεναχωρέθηκα. Είμαι πολυ περίεργη τι θα σου πει ο Τσιρι. Εγω σε αυτον τα κατάφερα.

Για το συγκεκριμένο γιατρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.Πιστευω θα βρει τι φταίει. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Εχεις δικιο αυτο κάναμε τόσο καιρο σε όλες τις προσπάθειες εκτος απο την τελευταια.

Εχουμε κουραστειν οι 2 πάρα πολύ.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να προτεινω στο γιατρο να ψαξουμε .. υποτιθεται οτι τα ψαξαμε όλα .

Τι άλλο μένει ? Δεν ξέρω ! 

Σε ποιο γιατρο εισαι τωρα ? 

 

Κ πως το βρισκω αυτο ? 

Ξέρεις κάτι? 

Οι γιατροί δεν ξέρουν τι περνάει το ζευγάρι, πολλά ζευγάρια χωρίζουν,  δεν αντέχουν την διαδικασία. Βρέθηκα κι εγώ πολύ κοντά από λάθη γιατρών! 

Διότι με έβαζαν να κάνω σπερματεγχυση, ξέροντας ότι υπάρχει πρόβλημα, τότε ήξερα μόνο τη μια πλευρά. 

Θυμάμαι ο προηγούμενος γιατρός μου έλεγε μη του πεις για το σπέρμα, οι άντρες είναι εγωιστές, λέω ορίστε??? Πάμε καλά???? 

Ο πιο προηγούμενος, λύνονται αυτά τα θέματα με μικρογονιμοποιηση!!! 

Σε πληροφορώ μάθαμε ότι υπάρχει κι εκεί θέμα από την ενδοκρινολογο στο Έλενα, από το Λυμπεροπ που εμπιστεύομαι κι από το Σφακ!!! 

Και έχω πάει σε πολλούς γιατρούς!!! 

Αν είχα διαφορετική αντιμετώπιση θα χα παιδί τώρα!!! 

Γι αυτό σου λέω, κάνε ότι σου πει ο γιατρός σου αλλά ψάξου Κ λίγο. 

Δε θυμάμαι αν το έχω γράψει αλλά πέταξα μια μέρα στον δικό μου αν χρειάζομαι εγχυσεις κ με κοίταξε με ένα βλέμμα σα να μου έλεγε τα θέλει ο αποτετοιος σου, Σορρυ κιόλας! 

Μου είχε κολλήσει, το πα όμως. 

Να μιλάς!! Και να ψάχνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα, ίσως να κάνατε προεμφυτευτικό να δείτε αν τα έμβρυα είναι καθαρά από χρωμοσωμικές ανωμαλίες? Έχετε άλλα στη κατάψυξη?

Εχουμε άλλα 2  ! Να πληρωσω προεμφυτευτικο σε δωρεα ωαριων ? 

Just now, Thia1985 είπε:

Ξέρεις κάτι? 

Οι γιατροί δεν ξέρουν τι περνάει το ζευγάρι, πολλά ζευγάρια χωρίζουν,  δεν αντέχουν την διαδικασία. Βρέθηκα κι εγώ πολύ κοντά από λάθη γιατρών! 

Διότι με έβαζαν να κάνω σπερματεγχυση, ξέροντας ότι υπάρχει πρόβλημα, τότε ήξερα μόνο τη μια πλευρά. 

Θυμάμαι ο προηγούμενος γιατρός μου έλεγε μη του πεις για το σπέρμα, οι άντρες είναι εγωιστές, λέω ορίστε??? Πάμε καλά???? 

Ο πιο προηγούμενος, λύνονται αυτά τα θέματα με μικρογονιμοποιηση!!! 

Σε πληροφορώ μάθαμε ότι υπάρχει κι εκεί θέμα από την ενδοκρινολογο στο Έλενα, από το Λυμπεροπ που εμπιστεύομαι κι από το Σφακ!!! 

Και έχω πάει σε πολλούς γιατρούς!!! 

Αν είχα διαφορετική αντιμετώπιση θα χα παιδί τώρα!!! 

Γι αυτό σου λέω, κάνε ότι σου πει ο γιατρός σου αλλά ψάξου Κ λίγο. 

Δε θυμάμαι αν το έχω γράψει αλλά πέταξα μια μέρα στον δικό μου αν χρειάζομαι εγχυσεις κ με κοίταξε με ένα βλέμμα σα να μου έλεγε τα θέλει ο αποτετοιος σου, Σορρυ κιόλας! 

Μου είχε κολλήσει, το πα όμως. 

Να μιλάς!! Και να ψάχνεσαι. 

Εσυ τι θεμα εχεις ? 

Ο Σφακιανουδης τι λέει ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Εχουμε άλλα 2  ! Να πληρωσω προεμφυτευτικο σε δωρεα ωαριων ? 

Όχι δεν ειναι πολυ λογικό, ειδικά αν η ηλικία της δοτριας ειναι κάτω των 30. 

Κατακερματισμο σπέρματος να κάνετε για να αποκλείσετε οτι μπορει κατι να ευθύνεται απο εκείνη την πλευρά.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

Εχουμε άλλα 2  ! Να πληρωσω προεμφυτευτικο σε δωρεα ωαριων ? 

Εσυ τι θεμα εχεις ? 

Ο Σφακιανουδης τι λέει ? 

 

Just now, Καντι said:

Όχι δεν ειναι πολυ λογικό, ειδικά αν η ηλικία της δοτριας ειναι κάτω των 30. 

Κατακερματισμο σπέρματος να κάνετε για να αποκλείσετε οτι μπορει κατι να ευθύνεται απο εκείνη την πλευρά.

Ναι και για 2 μόνο δεν αξίζει...ισχύει να δείτε με κατακερματισμό αν κάτι από εκεί μπορεί να υποδηλώνει ότι τα έμβρυα είχαν θέμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι δεν ειναι πολυ λογικό, ειδικά αν η ηλικία της δοτριας ειναι κάτω των 30. 

Κατακερματισμο σπέρματος να κάνετε για να αποκλείσετε οτι μπορει κατι να ευθύνεται απο εκείνη την πλευρά.

Έχει δίκιο η Καντι

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο κατακερματισμος σπερματος? 

Η ανάλυση που εγινε δεν ηταν αρκετη?

______________

Το γκουγκλαρα κ βρηκα τι ειναι ... οκ

Ξερετε ποσο περιπου κοστιζει ο κατακερματισμος σπερματος?

Δεν εχω καταλάβει κάτι για τον κατακερματισμο..

Αν ειχε προβλημα το σπέρμα τοτε δεν θα δημιουργουνταν καλές βλαστοκύστες σωστα ? 

Αρα πως μπορει να οφειλεται εκει ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...