Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Ρωτάς στο σύνολο ολα αυτα τα χρόνια; 11.

Oχι, εννοω τοτε που ειχατε ψηλο κατακερματισμο

Just now, dimitra19 είπε:

3 δοτριες ..

2 δότριες με 4 ετ στο  medimall 

Και τωρα η 3η όπου εκανα στο ΑΚΕΣΩ 5η ετ.

Ειχε πετυχει η 1η  αλλά λιγες μέρες μετά την αυχενική σταματησε η καρδιακή λειτουργια.

Εγιναν όλες οι απαραιτητες εξετάσεις τοτε σε μενα , στον συζυγο κ στο έμβρυο κ δεν βρέθηκε κάτι. Τυχαιο γεγονος μας ειπαν

Ποσες προσπάθειες κάνατε ? Τι προβλημα ειχες? 

Εκανες παιδάκι ? 

Δημητρα θυμασαι τοτε που ειχες μεινει εγκυος τι ενδομητριο ειχες?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Oχι, εννοω τοτε που ειχατε ψηλο κατακερματισμο

Δημητρα θυμασαι τοτε που ειχες μεινει εγκυος τι ενδομητριο ειχες?

Δεν θυμαμαι ή 4 βλαστοκυστες ή ηταν τότε μετα την αποτυχία των βλαστοκυστεων που αποφασίσαμε να παμε με τρίτης μέρας έμβρυα μηπως έπαιζε κατι στο παράθυρο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν θυμαμαι ή 4 βλαστοκυστες ή ηταν τότε μετα την αποτυχία των βλαστοκυστεων που αποφασίσαμε να παμε με τρίτης μέρας έμβρυα μηπως έπαιζε κατι στο παράθυρο.

Γιατι με τοση κατατμηση δυσκολα να κανατε βλαστοκυστες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν Κ γεννούν υγιή παιδιά με φυσική σύλληψη, έχουν άραγε ελέγξει κατακερματισμους, παράθυρα εμφύτευσης κλπ? Ούτε καν... Άγνωστες λέξεις. Αν το πω αυτό στις ξαδέρφες μου που πιάσανε στον αέρα παιδιά θα με κοιτούν γεμάτες απορία!!! 

Ούτε καν... Πρόσφατα συζητούσα με γνωστη μου... Έχοντας επαφές λέει με τον άντρα μου, έχω τον νου μου μήπως μείνω έγκυος. ... Της λέω πόσες μέρες έχεις ωχρινικη φαση... Με τα πολλά βγάλαμε ως αποτέλεσμα ότι δεν ξέρει ούτε ποτέ κάνει ωορρηξία... χαχαχαχα... Και όμως το πρώτο το έπιασε πριν χρόνια στον δεύτερο μήνα... Κι εγώ από την άλλη την πρώτη φορά κρατούσα ημερολόγιο με ημερομηνίες, θερμοκρασίες, ορμονικές, τεστ ωορρηξίας με το κιλό... Και μου πήρε έξι μήνες... χαχαχαχα

  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Oχι, εννοω τοτε που ειχατε ψηλο κατακερματισμο

Δημητρα θυμασαι τοτε που ειχες μεινει εγκυος τι ενδομητριο ειχες?

Οχι τοτε δεν ηξερα ουτε τι ειναι το ενδομητριο ...χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2020 at 7:47 ΜΜ, dimitra19 είπε:

3 δοτριες ..

2 δότριες με 4 ετ στο  medimall 

Και τωρα η 3η όπου εκανα στο ΑΚΕΣΩ 5η ετ.

Ειχε πετυχει η 1η  αλλά λιγες μέρες μετά την αυχενική σταματησε η καρδιακή λειτουργια.

Εγιναν όλες οι απαραιτητες εξετάσεις τοτε σε μενα , στον συζυγο κ στο έμβρυο κ δεν βρέθηκε κάτι. Τυχαιο γεγονος μας ειπαν

Ποσες προσπάθειες κάνατε ? Τι προβλημα ειχες? 

Εκανες παιδάκι ? 

Dimitra στεναχωρεθηκα πολύ. Πίστευα ότι αυτή τη φορά θα πετύχετε. Νομιζω από τη στιγμή που πέτυχες εμφύτευση και δε ψάχνεις παράθυρο,  ίσως από αυτά που θα πρέπει να ελέγξετε είναι ο κατακερματισμος. Μήπως χρειαστεί διόρθωση με βιταμίνες.Βέβαια εχετε ήδη αλλά  εμβρυα κατεψυγμένα? Όσον αφορά τη μήτρα τώρα ήτανε μια χαρά. Σκέψου μήπως την υποστηρίξεις και εναλλακτικά. Αν δεν εισαι αντίθετη με κάτι τέτοιο. Θέλω να δω τι θα σου προτείνει ο Τσιριγ. Γιατί είναι πολύ έμπειρος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα ,

Ηθελα να σας ενημερωσω οτι περιμενα τηλ απο Τσιρ 

Εν τέλε μου εστειλε σημερα ενα SMS οπου μου γραφει οτι δεν υπάρχει διαφορετικος τροπος αναπτυξης του ενδομητριου , ουτε άλλες ιδιαιτερες εξετασεις που μπορω να κάνω για την ελλειψη εμφυτευσης .

Οτι επελεγησαν τα καταλληλα ωαρια ,  προετοιμασαμε τη μητρα με εναν ιδιαιτερο τροπο κ πηρα οτι υποστηριξη θα μπορουσα να παρω αλλά το αποτελεσμα ήταν αρνητικο.

Μου προτεινει στο sms αν θελω να κλεισω ραντεβου σε καποια στιγμή βολική για μας αλλά κ για το εργαστηριο ωστε να παρευρεθουν στη συζητηση..

Αν κ εφοσον γινει αυτο το ραντεβου θα σας ενημερώσω εκ νέου 

Φιλια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα ,

Ηθελα να σας ενημερωσω οτι περιμενα τηλ απο Τσιρ 

Εν τέλε μου εστειλε σημερα ενα SMS οπου μου γραφει οτι δεν υπάρχει διαφορετικος τροπος αναπτυξης του ενδομητριου , ουτε άλλες ιδιαιτερες εξετασεις που μπορω να κάνω για την ελλειψη εμφυτευσης .

Οτι επελεγησαν τα καταλληλα ωαρια ,  προετοιμασαμε τη μητρα με εναν ιδιαιτερο τροπο κ πηρα οτι υποστηριξη θα μπορουσα να παρω αλλά το αποτελεσμα ήταν αρνητικο.

Μου προτεινει στο sms αν θελω να κλεισω ραντεβου σε καποια στιγμή βολική για μας αλλά κ για το εργαστηριο ωστε να παρευρεθουν στη συζητηση..

Αν κ εφοσον γινει αυτο το ραντεβου θα σας ενημερώσω εκ νέου 

Φιλια

Καλημέρα Δημητρούλα. Εν ολίγοις ο ντοκ θεωρεί ότι όλα έγιναν σωστά. Ανοσολογικα ειχες ψαχτεί; Για ΝΚ κλπ; Δες το αυτό κ φυσικα όπως λένε κ τα κορίτσια κατακερματισμό γιατί αν έχει βλάβες το dna σπέρματος αυτό επηρεάζει τα έμβρυα. 

Απ ότι έχεις καταλάβει όλα τα κορίτσια εδώ μέσα θελουμε πολύ να πετύχεις κ θα χαρούμε ιδιαιτέρως να τα καταφέρεις. 

Αυτα . Πολλά φιλια κ να προσεχεις:wub:

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα Δημητρούλα. Εν ολίγοις ο ντοκ θεωρεί ότι όλα έγιναν σωστά. Ανοσολογικα ειχες ψαχτεί; Για ΝΚ κλπ; Δες το αυτό κ φυσικα όπως λένε κ τα κορίτσια κατακερματισμό γιατί αν έχει βλάβες το dna σπέρματος αυτό επηρεάζει τα έμβρυα. 

Απ ότι έχεις καταλάβει όλα τα κορίτσια εδώ μέσα θελουμε πολύ να πετύχεις κ θα χαρούμε ιδιαιτέρως να τα καταφέρεις. 

Αυτα . Πολλά φιλια κ να προσεχεις:wub:

Τα εχουμε κάνει όλα ρε συ.

Θα ρωτησω για κατακερματισμο αν κάνω ραντεβου με τον γιατρο αλλά αν πιστευε οτι θα βοηθουσε αυτο ειμαι βεβαιη οτι θα μου το ειχε προτεινει .

Εξαλλου θεωρειται ο καλύτερος 

Σας ευχαριστω όλες για όλα 

Υπαρχει μεγαλη πιθανότητα το ταξιδι των εξωσωματικών να τελειωσε εδω για εμας ...

Δεν εχουμε πολυ διάθεση να ξαναπροσπαθήσουμε ....

Προς το παρον παυουμε να ασχολουμαστε κ απο το χειμωνα ισως ψαχτουμε για εναλλακτικες ...δεν ξερουμε ακομα

Στην τελική ισως να αποφασισουμε να μεινουμε κ χωρις παιδι.

Αν κάνουμε το ραντεβου με τον Τσιρ θα σας πω ...

Σας φιλώ όλες κ σας ευχομαι καλή τυχη μεσα απο την καρδιά μου ! 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

Τα εχουμε κάνει όλα ρε συ.

Θα ρωτησω για κατακερματισμο αν κάνω ραντεβου με τον γιατρο αλλά αν πιστευε οτι θα βοηθουσε αυτο ειμαι βεβαιη οτι θα μου το ειχε προτεινει .

Εξαλλου θεωρειται ο καλύτερος 

Σας ευχαριστω όλες για όλα 

Υπαρχει μεγαλη πιθανότητα το ταξιδι των εξωσωματικών να τελειωσε εδω για εμας ...

Δεν εχουμε πολυ διάθεση να ξαναπροσπαθήσουμε ....

Προς το παρον παυουμε να ασχολουμαστε κ απο το χειμωνα ισως ψαχτουμε για εναλλακτικες ...δεν ξερουμε ακομα

Στην τελική ισως να αποφασισουμε να μεινουμε κ χωρις παιδι.

Αν κάνουμε το ραντεβου με τον Τσιρ θα σας πω ...

Σας φιλώ όλες κ σας ευχομαι καλή τυχη μεσα απο την καρδιά μου ! 

 

Δεν εχεις αλλα εμβρυα στον Τσιριγωτη δηλαδη; Οι αποφάσεις είναι δικές σας. Αν βρείτε το κουράγιο και τη διάθεση καλό θα ήτανε να πάτε στο ραντεβού. Ο, τι και να κάνεις να είσαι ευτυχισμένη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν εχεις αλλα εμβρυα στον Τσιριγωτη δηλαδη; Οι αποφάσεις είναι δικές σας. Αν βρείτε το κουράγιο και τη διάθεση καλό θα ήτανε να πάτε στο ραντεβού. Ο, τι και να κάνεις να είσαι ευτυχισμένη. 

Εχουμε αλλα 2 στον Τσιρ.

Θα το κάνουμε καποια στιγμή το ραντεβου πιο πολυ απο περιεργεια...να το κλεισουμε κι αυτο να τελειωνουμε...

Αλλά ως εκει . ... Τα εμβρυα δεν ξερω τι θα τα κάνουμε .Αν αποφασισουμε να μην προχωρησουμε ίσως ζητησουμε καταστροφη

Τεσπα , σε ευχαριστω για τις ευχες ...

Θελω απλά να ξαναβρω την ηρεμία μου κ την χαρα... 

Μου εχει λειψει η ανεμελια , να μην εχω τιποτα στο κεφαλι μου ...

Εκει θα εστιασω τωρα 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Dimitra στεναχωρεθηκα πολύ. Πίστευα ότι αυτή τη φορά θα πετύχετε. Νομιζω από τη στιγμή που πέτυχες εμφύτευση και δε ψάχνεις παράθυρο,  ίσως από αυτά που θα πρέπει να ελέγξετε είναι ο κατακερματισμος. Μήπως χρειαστεί διόρθωση με βιταμίνες.Βέβαια εχετε ήδη αλλά  εμβρυα κατεψυγμένα? Όσον αφορά τη μήτρα τώρα ήτανε μια χαρά. Σκέψου μήπως την υποστηρίξεις και εναλλακτικά. Αν δεν εισαι αντίθετη με κάτι τέτοιο. Θέλω να δω τι θα σου προτείνει ο Τσιριγ. Γιατί είναι πολύ έμπειρος. 

Καλημέρα. Θα συμφωνήσω μαζί σου. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2020 at 9:51 ΜΜ, Ladybag20 είπε:

Πριν 3 χρόνια , στα 42 μου είχα φυσιολογική σύλληψη,  μάλιστα θα έλεγα ήρθε πολύ εύκολα.  Δυστυχώς στην Αυχενική βγήκε με σύνδρομο down και σοβαρά καρδιολογικά προβλήματα, οπότε προχωρήσαμε δυστυχώς σε διακοπή.  Τον επόμενο χρόνο τον χάσαμε, γιατί η τότε γυναικολόγος μου επέμενε να ξαναπροσπαθησουμε μόνοι μας.  Ούτε μας έστειλε για εξετάσεις, τίποτα, έλεγε ήταν τυχαίο. 

Πέρισυ είπα στον άντρα μου δεν πάει άλλο πάμε για εξωσωματική, δεν είμαστε πιτσιρίκια. Στον πρώτο γιατρό που πήγα έχασα κ εκεί το χρόνο μου, γιατί μου έκανε διέγερση με δικά μου. Μου έλεγε ότι είμαι πολύ νεότερη από την βιολογική μου ηλικία,  ωοθήκες κ ορμόνες.  Στα 44 όμως???

Ευτυχώς διάβαζα παράλληλα εδώ το φόρουμ και ξεστραβωθηκα κάπως. Πήγα στο γιατρό μας κατευθείαν για δανεικά και μακάρι να  το ξερα να πήγαινα κ νωρίτερα. 

Στην πρώτη προσπάθεια πήρα μια ωραιότατη κουλούρα,  έκανα ξανά υστεροσκοπηση, εγώ το πρότεινα,  αν και είχα κάνει κ στον προηγούμενο, βιοψία ενδομητρίου και καμπύλη σακχάρου.  Όλα οκ. Θρομβοφιλια κ καρυοτυπο είχα κάνει οκ κ αυτά. 

Δεύτερη προσπάθεια βιοχημική,  μου είπε δεν χρειάζεται άλλη εξέταση,  ο κύκλος της δότριας δεν ήταν καλός.

Τρίτη προσπάθεια,  αλλαξαμε δοτρια,  πήρα θετικό και τώρα είμαι 7w6d. Ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει,  είμαι πολύ συγκρατημένη.  Το πάω βήμα βήμα και παίρνω μια ανασουλα.  Επόμενο βήμα υπέρηχος στις 31/7. 

Μακάρι η επόμενη σου φορά να είναι επιτυχημένη.  Για όλα τα κορίτσια!!!

Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Σε ποιο κέντρο έκανες τις προσπάθειες με τη δότρια; Όταν άλλαξες τη δότρια την τρίτη φορά πλήρωσες πάλι τα πάντα από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...