Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Σε ποιο κέντρο έκανες τις προσπάθειες με τη δότρια; Όταν άλλαξες τη δότρια την τρίτη φορά πλήρωσες πάλι τα πάντα από την αρχή;

Καλημέρα,  σου έστειλα πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, dimitra19 είπε:

Τα εχουμε κάνει όλα ρε συ.

Θα ρωτησω για κατακερματισμο αν κάνω ραντεβου με τον γιατρο αλλά αν πιστευε οτι θα βοηθουσε αυτο ειμαι βεβαιη οτι θα μου το ειχε προτεινει .

Εξαλλου θεωρειται ο καλύτερος 

Σας ευχαριστω όλες για όλα 

Υπαρχει μεγαλη πιθανότητα το ταξιδι των εξωσωματικών να τελειωσε εδω για εμας ...

Δεν εχουμε πολυ διάθεση να ξαναπροσπαθήσουμε ....

Προς το παρον παυουμε να ασχολουμαστε κ απο το χειμωνα ισως ψαχτουμε για εναλλακτικες ...δεν ξερουμε ακομα

Στην τελική ισως να αποφασισουμε να μεινουμε κ χωρις παιδι.

Αν κάνουμε το ραντεβου με τον Τσιρ θα σας πω ...

Σας φιλώ όλες κ σας ευχομαι καλή τυχη μεσα απο την καρδιά μου ! 

 

Καλησπερα. Εφοσον εχετε αλλα δυο εμβρυα γιατι να μην τα χρησιμοποιησετε. Καντε το ραντεβου σας με τον ντοκ, να δειτε τι θα σας πει. Μετα να ηρεμησετε να ξεκουραστειτε να περασετε ομορφα γιατι ολο αυτο σας κουρασε σιγουρα.Και οταν νιωσετε καλυτερα μπορειτε να βαλετε τα αλλα δυο. Μπορει αυτα να ειναι τα τυχερα.

Το κυριοτερο κανετε δεν κανετε παιδι , να εισαι καλα κ ευτυχισμενη κ φυσικα η ζωη ειναι ωραια κ χωρις παιδι. Αν ομως αποφασισετε ξανα για παιδι υπαρχουν εναλλακτικες

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

@anoulious, οταν λες να υποστηριξω τη μητρα εναλλακτικα τι εννοεις ? 

Εγω για παράδειγμα κανω βελονισμό και παιρνω κατά καιρούς κάτι κινέζικα βότανα από κάποιον που είναι και γιατρός και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2020 at 1:15 ΠΜ, dimitra19 είπε:

Κοριτσια σας διαβαζω κ πραγματικα ευχομαι τα καλύτερα σε ολες σας .

Δεν σας κρυβω οτι ειμαι χάλια. 

Οχι μονο γιατι δεν εμεινα πάλι εγκυος .

Ειμαι χάλια γιατι γιναμε πάλι στα κομμάτια μς τον άντρα μου ...ωρες ωρες απορω πως γινεται να ειμαστε τοσο χαλια μεταξύ μας κ να κάναμε 5 εξωσωματικές.

Πριν 5-6 μήνες μου ειχε " πεταξει " την εναλλακτική της παρένθετης . Κ την ειχε βρε κιολας ...την αδερφη του ( οχι οτι η κοπέλα θα δεχοταν αλλά τελοσπάντων ) 

Οταν μου το πρωτοανέφερε επαθα σοκ , επαθα κριση πανικου (2η φορά στη ζωή μου ) κι εκανα αμαν να συνελθω .Οταν με ειδε ετσι το πήρε πίσω βεβαια .

Τις επομενες μερες που ημουν πιο ηρεμη το ξανασυζητησαμε του εξηγησα οτι μου πεφτει πολυ βαρυ αλλά αν ερθουνε σε δυσκολη θεση θα το δουμε αλλά δεν θα ήθελα καποια γνωστή.

Μην σας τα πολυλογω  , σημερα που εκανα τα τεστ εγκυμοσυνης γιναμε μπουρδελο. 

1. Γιατι ειχα εκθειασει το γιατρο κ εκεινος εξαρχης δεν τον ηθελε ( αν κ απο την αρχη μας ειχε πει οτι δεν ειναι Θεος ) 

2. Γιατι εκανα τεστ εγκυμοσυνης  . Και τι εννοώ : Σε ολες τις προηγ. Προσπαθειες καναμε τεστ 1 μέρα πριν την χοριακή , τρωγαμε το αρνητικο , σκοτωνόμασταν για ολα κι εγω μεχρι να κανω κ την χοριακή επρεπε να συνεχισω την αγωγή για να ειμαστε σιγουροι αλλά όλο αυτο ψυχολογικα για αυτη τη μια μερα μεχρι τα αποτελεσματα της χοριακής ημουν χαλια κ ακολουθουσα την οποια θεραπεία με βαρια καρδια.

Στην 3η κ 4η προσπάθεια δεν ηθελα να κάνω τεστ , αλλά επειδή εκεινος δεν κρατιοταν κι επεμενε πάντα το έκανα αλλά γκρινιαζα γιατι του εξηγουσα οτι δεν θελω να δω αρνητικό κ μετα να πρέπει να συνεχισω την θεραπεια σα να μην τρεχει τιποτα.

Σημερα λοιπον που απο μόνη μου , μου τη βαρεσε κι εκανα τεστ μου ειμαι ότι για ακόμα μια φορά λειτουργησα εγωιστικά κι ενω τις προηγ. Φορες δεν ηθελα τεστ σημερα σκεφτηκα την παρτη μου κ το εκανα.

Μετα θυμήθηκε οτι εκανα 2-3 τσιγαρα μεχρι κ πριν την ετ , οτι δεν αδυνατισα οπως ειχα πει κ.ο.κ.

Οτι σκεφτομαι λέει τον εαυτο μου ! Οτι δε  εχω κάνει καμια θυσια , οτι δεν εκοψα μαχαιρι το τσιγαρο , οτι δεν αδυνατισα να βοηθησω την κατασταση κλπ...ενω εκείνος δεν κάνει τιποτα αλλο απο το να δουλευει να θυσιαζει τα θελω του για  να πληρωνει τις εξωσωματικες. Αν λέει σε εβλεπα να προσπαθεις θα ηταν αλλιώς ... 

Σκοτωθήκαμε .

Ματαια προσπαθουσα να του εξηγησω οτι δεν ηταν εγωιστικο το οτι εκανα τεστ ...

Εγινε χαμος ! Μεγάλος χαμος γιατι ακόμα μια φορά ειπωθηκαν πολλά ...ασχημα! 

Πηγα μια βολτα κ μετα απο καμια ωρα με πηρε τηλ να γυρισω .

Ξεκινησε συζητηση απευθειας για την παρενθετη. Κι αν συμφωνω να προχωρησουμε ετσι. 

Του εξηγησα οτι δεν μπορώ να παρω αμέσως μια τετοια αποφαση , να  ρωτήσουμε κ νανα το δουμε σιγα σιγα. Ηθελε σώνει κ ντε να του πω ΤΏΡΑ γιατι δεν ειμαι σιγουρη. Επισης πάλι αναφερθηκε στην αδερφη του ( η οποια αποκλειω να δεχοταν αλλά τεσπα ) . Γιναμε σκατα πάλι.

Με θεωρει εγωίστρια αν δεν δεχτω .

Του εξηγω οτι αν ηνουν εγωιατρια δεν θα πηγαινα με δωρεα αλλά το προσπερνά.καποια στιγμή κάπως αναφέρθηκε η υιοθεσια  , την οποια μου την εχει αποκλεισει προ πολλου   , κ του ειπα οτι αυτο ειναι επίσης εγωιστικό αλλά δεν τον κατηγορώ γιατι εινια πολύ λεπτο ζητημα κ ο καθενας νιωθει διαφορετικά

Η απαντηση του παντα ειναι : αφου εγω μπορώ να κάνω παιδι με δικό μου dna δεν υπάρχει περιπτωση να σκεφτω αλλη εναλλακτική , εσυ εισαι η εγωιστρια που ενω εσυ εχεις το προβλημα απαιτεις απο μένα να υιοθετησω ενα παιδι που δεν ειναι δικό μου μονο κ μονο επειδη δεν μπορείς εσυ να δωσεις δικό σου dna.

Υποψιν οτι απο τοτε που μου απέκλεισε το ενδεχόμενο υιοθεσίας ουδεποτε το ξαναπροτεινα κ σεβαστηκα οτι ειναι κάτι που απλά δεν μπορεί να κάνει. 

Αλλά με αυτα κ με τα αλλα με κάνει να νιωθω ότι θελει απλά ενα μωρο με δικό του dna ...ανεξαρτητως τι ρολο βαραω εγω.

Του ειπα οτι δεν αποκλειω την παρενθετη αλλά θελω χρονο να το χωνεψω , νιωθω ακόμα αβολα με αυτο κ βεβαια νιωθω οτι ειμαι ο τελευταιος τροχος της αμάξης 

Τι ηθελα κ το ειπα ?

Πάλι με λεει εγωιστρια , γιατι δεν σκεφτομαι ότι δεν εχουμε αλλη λύση , αλλά σκεφτομαι τον εαυτο  μου , τι θα πει ο κοσμος  , κι οτι με ενοχλει επειδη εγω δεν θα εχω συμμετοχή ουτε με το DNA αλλά πλέον ουτε  κ με την κυηση αφου δεν θα κυοφορω εγω . 

Με νευριασε τοσο που του ειπα οτι η αντιδραση του μου δειχνει οτι το μονο που θέλει ειναι απλά ενα παιδι με το DNA του ανεξαρτητως του τι νιωθω ...απλά να φυτρωσει ενα παιδι δικό του κ να το μεγαλώσουμε μαζί  !

Εφτασα στο σημειο  να του πω , πηγαινε βρες μια κ κάνε παιδι , αυτο ειναι το μονο που σε νοιαζει κ καλή σου τυχη .

Ωρες ωρες θελω  να τα τιναξω όλα στο  αερα ! 

Το πιο σημαντικό ειναι να ειναι καλά το ζευγαρι μεταξύ τους  . Τι παιδια κ μαλακίες ! Αν δεν ειναι καλά το ζευγάρι ολα πάνε στραφι .

Αλλά εγω ειμαι η εγωιστρια ...

Ειμαι χαλια ...

Τι σας λέω κ σας ... 

Κ ΕΙΠΕ Κ ΤΟ ΕΞΗΣ ΤΡΑΓΙΚΟ

οτι ειμαι τοσο εγωιστρια , αρνητική κ αντιδραστική απεναντί του που ουτε το σπέρμα του δεν δεχομαι στο σωμα μου . Οτι του εχει περασει απο το μυαλό οτι αυθυποβάλλομαι κ γι' αυτο δεν μενω εγκυος ! 

ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΕ ΠΡΟΕΔΡΕ Η ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ???  

Πφφ ρε Δήμητρα σε διάβασα και σφίχτηκε η ψυχή μου...Δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πω...απλά ο,τι κι αν σκέφτεσαι να θυμάσαι ότι είστε ακόμα υπό την επήρεια της ivf ψυχολογικά ..φέρνει πολλές φορές νεύρα ταραχή κουβέντες που δε λέγονται κτλ...ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα τώρα που σου γράφω...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2020 at 1:15 ΠΜ, dimitra19 είπε:

Κοριτσια σας διαβαζω κ πραγματικα ευχομαι τα καλύτερα σε ολες σας .

Δεν σας κρυβω οτι ειμαι χάλια. 

Οχι μονο γιατι δεν εμεινα πάλι εγκυος .

Ειμαι χάλια γιατι γιναμε πάλι στα κομμάτια μς τον άντρα μου ...ωρες ωρες απορω πως γινεται να ειμαστε τοσο χαλια μεταξύ μας κ να κάναμε 5 εξωσωματικές.

Πριν 5-6 μήνες μου ειχε " πεταξει " την εναλλακτική της παρένθετης . Κ την ειχε βρε κιολας ...την αδερφη του ( οχι οτι η κοπέλα θα δεχοταν αλλά τελοσπάντων ) 

Οταν μου το πρωτοανέφερε επαθα σοκ , επαθα κριση πανικου (2η φορά στη ζωή μου ) κι εκανα αμαν να συνελθω .Οταν με ειδε ετσι το πήρε πίσω βεβαια .

Τις επομενες μερες που ημουν πιο ηρεμη το ξανασυζητησαμε του εξηγησα οτι μου πεφτει πολυ βαρυ αλλά αν ερθουνε σε δυσκολη θεση θα το δουμε αλλά δεν θα ήθελα καποια γνωστή.

Μην σας τα πολυλογω  , σημερα που εκανα τα τεστ εγκυμοσυνης γιναμε μπουρδελο. 

1. Γιατι ειχα εκθειασει το γιατρο κ εκεινος εξαρχης δεν τον ηθελε ( αν κ απο την αρχη μας ειχε πει οτι δεν ειναι Θεος ) 

2. Γιατι εκανα τεστ εγκυμοσυνης  . Και τι εννοώ : Σε ολες τις προηγ. Προσπαθειες καναμε τεστ 1 μέρα πριν την χοριακή , τρωγαμε το αρνητικο , σκοτωνόμασταν για ολα κι εγω μεχρι να κανω κ την χοριακή επρεπε να συνεχισω την αγωγή για να ειμαστε σιγουροι αλλά όλο αυτο ψυχολογικα για αυτη τη μια μερα μεχρι τα αποτελεσματα της χοριακής ημουν χαλια κ ακολουθουσα την οποια θεραπεία με βαρια καρδια.

Στην 3η κ 4η προσπάθεια δεν ηθελα να κάνω τεστ , αλλά επειδή εκεινος δεν κρατιοταν κι επεμενε πάντα το έκανα αλλά γκρινιαζα γιατι του εξηγουσα οτι δεν θελω να δω αρνητικό κ μετα να πρέπει να συνεχισω την θεραπεια σα να μην τρεχει τιποτα.

Σημερα λοιπον που απο μόνη μου , μου τη βαρεσε κι εκανα τεστ μου ειμαι ότι για ακόμα μια φορά λειτουργησα εγωιστικά κι ενω τις προηγ. Φορες δεν ηθελα τεστ σημερα σκεφτηκα την παρτη μου κ το εκανα.

Μετα θυμήθηκε οτι εκανα 2-3 τσιγαρα μεχρι κ πριν την ετ , οτι δεν αδυνατισα οπως ειχα πει κ.ο.κ.

Οτι σκεφτομαι λέει τον εαυτο μου ! Οτι δε  εχω κάνει καμια θυσια , οτι δεν εκοψα μαχαιρι το τσιγαρο , οτι δεν αδυνατισα να βοηθησω την κατασταση κλπ...ενω εκείνος δεν κάνει τιποτα αλλο απο το να δουλευει να θυσιαζει τα θελω του για  να πληρωνει τις εξωσωματικες. Αν λέει σε εβλεπα να προσπαθεις θα ηταν αλλιώς ... 

Σκοτωθήκαμε .

Ματαια προσπαθουσα να του εξηγησω οτι δεν ηταν εγωιστικο το οτι εκανα τεστ ...

Εγινε χαμος ! Μεγάλος χαμος γιατι ακόμα μια φορά ειπωθηκαν πολλά ...ασχημα! 

Πηγα μια βολτα κ μετα απο καμια ωρα με πηρε τηλ να γυρισω .

Ξεκινησε συζητηση απευθειας για την παρενθετη. Κι αν συμφωνω να προχωρησουμε ετσι. 

Του εξηγησα οτι δεν μπορώ να παρω αμέσως μια τετοια αποφαση , να  ρωτήσουμε κ νανα το δουμε σιγα σιγα. Ηθελε σώνει κ ντε να του πω ΤΏΡΑ γιατι δεν ειμαι σιγουρη. Επισης πάλι αναφερθηκε στην αδερφη του ( η οποια αποκλειω να δεχοταν αλλά τεσπα ) . Γιναμε σκατα πάλι.

Με θεωρει εγωίστρια αν δεν δεχτω .

Του εξηγω οτι αν ηνουν εγωιατρια δεν θα πηγαινα με δωρεα αλλά το προσπερνά.καποια στιγμή κάπως αναφέρθηκε η υιοθεσια  , την οποια μου την εχει αποκλεισει προ πολλου   , κ του ειπα οτι αυτο ειναι επίσης εγωιστικό αλλά δεν τον κατηγορώ γιατι εινια πολύ λεπτο ζητημα κ ο καθενας νιωθει διαφορετικά

Η απαντηση του παντα ειναι : αφου εγω μπορώ να κάνω παιδι με δικό μου dna δεν υπάρχει περιπτωση να σκεφτω αλλη εναλλακτική , εσυ εισαι η εγωιστρια που ενω εσυ εχεις το προβλημα απαιτεις απο μένα να υιοθετησω ενα παιδι που δεν ειναι δικό μου μονο κ μονο επειδη δεν μπορείς εσυ να δωσεις δικό σου dna.

Υποψιν οτι απο τοτε που μου απέκλεισε το ενδεχόμενο υιοθεσίας ουδεποτε το ξαναπροτεινα κ σεβαστηκα οτι ειναι κάτι που απλά δεν μπορεί να κάνει. 

Αλλά με αυτα κ με τα αλλα με κάνει να νιωθω ότι θελει απλά ενα μωρο με δικό του dna ...ανεξαρτητως τι ρολο βαραω εγω.

Του ειπα οτι δεν αποκλειω την παρενθετη αλλά θελω χρονο να το χωνεψω , νιωθω ακόμα αβολα με αυτο κ βεβαια νιωθω οτι ειμαι ο τελευταιος τροχος της αμάξης 

Τι ηθελα κ το ειπα ?

Πάλι με λεει εγωιστρια , γιατι δεν σκεφτομαι ότι δεν εχουμε αλλη λύση , αλλά σκεφτομαι τον εαυτο  μου , τι θα πει ο κοσμος  , κι οτι με ενοχλει επειδη εγω δεν θα εχω συμμετοχή ουτε με το DNA αλλά πλέον ουτε  κ με την κυηση αφου δεν θα κυοφορω εγω . 

Με νευριασε τοσο που του ειπα οτι η αντιδραση του μου δειχνει οτι το μονο που θέλει ειναι απλά ενα παιδι με το DNA του ανεξαρτητως του τι νιωθω ...απλά να φυτρωσει ενα παιδι δικό του κ να το μεγαλώσουμε μαζί  !

Εφτασα στο σημειο  να του πω , πηγαινε βρες μια κ κάνε παιδι , αυτο ειναι το μονο που σε νοιαζει κ καλή σου τυχη .

Ωρες ωρες θελω  να τα τιναξω όλα στο  αερα ! 

Το πιο σημαντικό ειναι να ειναι καλά το ζευγαρι μεταξύ τους  . Τι παιδια κ μαλακίες ! Αν δεν ειναι καλά το ζευγάρι ολα πάνε στραφι .

Αλλά εγω ειμαι η εγωιστρια ...

Ειμαι χαλια ...

Τι σας λέω κ σας ... 

Κ ΕΙΠΕ Κ ΤΟ ΕΞΗΣ ΤΡΑΓΙΚΟ

οτι ειμαι τοσο εγωιστρια , αρνητική κ αντιδραστική απεναντί του που ουτε το σπέρμα του δεν δεχομαι στο σωμα μου . Οτι του εχει περασει απο το μυαλό οτι αυθυποβάλλομαι κ γι' αυτο δεν μενω εγκυος ! 

ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΕ ΠΡΟΕΔΡΕ Η ΔΕΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ ???  

Καλη μου κ ομορφη μου Δημητρα, που δε σε ξερω αλλα προσεξα την καταθεση ψυχης σου... Σε καθε σου λεξη που διαβασα διεκρινα πονο, κ πιστεψε με πισω απο την οργη κ το θυμο, τα νευρα κ τις εντασεις που ειναι οι αντιδρασεις που βρισκονται στην επιφανεια, κρυβονται τα δευτερογενή σας συναισθηματα.. Θλιψη, μελαγχολια, απορριψη, απογοητευση.. Δεν είμαι εδω για να κρινω κατι, εγω μια αγνωστη.. Θα σου πω μονο οτι ολο αυτο το θεμα σας οδηγησε να χανετε τον εαυτο σας, το δεσμο σας, την εγγύτητα σας.. Εχετε περασει τοσα. Ειναι δυσκολο να μην εχετε φθαρεί.. Νομιζω ομως οτι αφου φτασατε εως εδω, μπορειτε να επαναπροσδιορισετε αυτο που εισασταν πριν ο κυκεωνας των εξωσωματικων σας κλεψει τη σχέση. Για αυτο, πλησιαστε ο ενας τον αλλο κ ξεγυμνωστε την αλήθεια σας, ακουμπωντας ο ενας τον αλλο με φροντιδα και συμπονοια.. Μετα ολα αντιμετωπιζονται.. Πρέπει να γινει κ απο τις 2 μεριες.. Σας ευχομαι οτι καλυτερο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ πήγα την Παρασκευή για υπέρηχο, το ωοθυλακιο από 10 είχε πάει στο 13 και η οιστραδιολη από 40 στο 74.Πηγα πάλι σήμερα για εξετάσεις και υπέρηχο, το ωοθυλακιο μεγαλώσε πολύ, έφτασε στο 18 και ο γιατρός μου είπε όταν τον ρώτησα αν μεγάλωσε ότι ναι,εφτασε  18 όμως θέλει να δει από τις εξετάσεις μου μήπως έχει σπάσει κι έβγαλε προγεστερονη. Θα δουμε από τις εξετάσεις. 

Ξέρει καμμια, αν πχ το χάσαμε κι έσπασε, ακυρώνεται η εμβρυομεταφορα μου? 

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Υπάρχει περίπτωση με το πολύ περπάτημα, να το "προκαλεσα" και να έσπασε? 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγω για παράδειγμα κανω βελονισμό και παιρνω κατά καιρούς κάτι κινέζικα βότανα από κάποιον που είναι και γιατρός και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. 

Κ βλέπεις διαφορά ? Το ειχα "πεταξει" στον Τσιρ κ με ειρωνευτηκε ...γελώντας ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κ βλέπεις διαφορά ? Το ειχα "πεταξει" στον Τσιρ κ με ειρωνευτηκε ...γελώντας ..

Καλημερα

Αν πιστεύεις οτι θα σε βοηθήσει κανε το και μην του το πεις.  Πολλές φορές, εναλλακτικοί τρόποι βοηθάνε σε πολλά. Μπορεί πχ να σου φέρει ηρεμία όλο αυτό Κ μέσα από αυτή την ηρεμία να εστιάσουν ο οργανισμός σου Κ το μυαλό σου εκεί. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κ βλέπεις διαφορά ? Το ειχα "πεταξει" στον Τσιρ κ με ειρωνευτηκε ...γελώντας ..

Καλημερα.Βοηθαει απιστευτα .Εχεις δοκιμασει τα παντα.Να το δοκιμασεις.Εγω με βοτανα και βελνισμο εκανα ενδομητριο πανω απο 8 χωρις ουτε ενα σικλακιουρ.Ποιος εγω!!!Να ρωτησεις τα κοριτσια εαν ξερουν καποιον γιατρο που κανει βελονισμο και να εχει αποκτησει ειδικευση στην Κινα.Οχι κατι σεμιναρια που κανουν εδω μη γιατροι.Στην Αθηνα σιγουρα θα βρεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ πήγα την Παρασκευή για υπέρηχο, το ωοθυλακιο από 10 είχε πάει στο 13 και η οιστραδιολη από 40 στο 74.Πηγα πάλι σήμερα για εξετάσεις και υπέρηχο, το ωοθυλακιο μεγαλώσε πολύ, έφτασε στο 18 και ο γιατρός μου είπε όταν τον ρώτησα αν μεγάλωσε ότι ναι,εφτασε  18 όμως θέλει να δει από τις εξετάσεις μου μήπως έχει σπάσει κι έβγαλε προγεστερονη. Θα δουμε από τις εξετάσεις. 

Ξέρει καμμια, αν πχ το χάσαμε κι έσπασε, ακυρώνεται η εμβρυομεταφορα μου? 

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Υπάρχει περίπτωση με το πολύ περπάτημα, να το "προκαλεσα" και να έσπασε? 

Καλημέρα! Από το περπάτημα όχι δεν θα έσπαγε :D άμα ήταν έτσι όσες κάθονται πολύ δε θα έκαναν ποτέ ωορρηξία...

Αν ξέρει πότε έσπασε δηλ με βάση την εικόνα του υπερήχου και τη προγεστερόνη καταλάβει ότι έσπασε σήμερα πχ ή χθες μπορεί να προχωρήσετε με τις ανάλογες μέρες αν ήταν χθες δηλ 4 μετά αντί 5...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα! Από το περπάτημα όχι δεν θα έσπαγε :D άμα ήταν έτσι όσες κάθονται πολύ δε θα έκαναν ποτέ ωορρηξία...

Αν ξέρει πότε έσπασε δηλ με βάση την εικόνα του υπερήχου και τη προγεστερόνη καταλάβει ότι έσπασε σήμερα πχ ή χθες μπορεί να προχωρήσετε με τις ανάλογες μέρες αν ήταν χθες δηλ 4 μετά αντί 5...

Και πάλι όμως ρίσκο δεν είναι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ πήγα την Παρασκευή για υπέρηχο, το ωοθυλακιο από 10 είχε πάει στο 13 και η οιστραδιολη από 40 στο 74.Πηγα πάλι σήμερα για εξετάσεις και υπέρηχο, το ωοθυλακιο μεγαλώσε πολύ, έφτασε στο 18 και ο γιατρός μου είπε όταν τον ρώτησα αν μεγάλωσε ότι ναι,εφτασε  18 όμως θέλει να δει από τις εξετάσεις μου μήπως έχει σπάσει κι έβγαλε προγεστερονη. Θα δουμε από τις εξετάσεις. 

Ξέρει καμμια, αν πχ το χάσαμε κι έσπασε, ακυρώνεται η εμβρυομεταφορα μου? 

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Υπάρχει περίπτωση με το πολύ περπάτημα, να το "προκαλεσα" και να έσπασε? 

αν κανεις ωορηξια ανεβαίνει προγεστερονη αν το ενδομητριο δεν ειναι ετοιμο ναι μπορεί να ακυρωθεί . μην ξεχνας πως πρεπη να κανεισ και 5 μερες προγεστερονη  τοσο οσο ειναι και τα εμβρυα . εκτος και αν πας με τελείως φυσικο κυκλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

αν κανεις ωορηξια ανεβαίνει προγεστερονη αν το ενδομητριο δεν ειναι ετοιμο ναι μπορεί να ακυρωθεί . μην ξεχνας πως πρεπη να κανεισ και 5 μερες προγεστερονη  τοσο οσο ειναι και τα εμβρυα . εκτος και αν πας με τελείως φυσικο κυκλο

Από ότι έχω καταλάβει με πάει με τελείως φυσικό. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

αν κανεις ωορηξια ανεβαίνει προγεστερονη αν το ενδομητριο δεν ειναι ετοιμο ναι μπορεί να ακυρωθεί 

Αν το ενδομητριο είναι έτοιμο δεν ακυρώνεται, σωστά? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...