Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

Δήμητρα είναι πολύ στενάχωρο το αποτέλεσμα..Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις τον ιερό σου αγώνα.Ελπίζω να βρείτε με τον γιατρό μια λύση..Τα φιλιά μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 said:

Τι ειναι ο κατακερματισμος σπερματος? 

Η ανάλυση που εγινε δεν ηταν αρκετη?

______________

Το γκουγκλαρα κ βρηκα τι ειναι ... οκ

Ξερετε ποσο περιπου κοστιζει ο κατακερματισμος σπερματος?

Δεν εχω καταλάβει κάτι για τον κατακερματισμο..

Αν ειχε προβλημα το σπέρμα τοτε δεν θα δημιουργουνταν καλές βλαστοκύστες σωστα ? 

Αρα πως μπορει να οφειλεται εκει ? 

Δεν έχει να κάνει το αν γίνονται βλαστοκύστες...αν υπάρχει κάπου θέμα είτε στο σπέρμα (είτε και από κάποιο τυχαίο γεγονός δηλ.) μπορεί να έχει γίνει βλαστοκύστη αλλά να κρύβει κάποιο σύνδρομο. Εδώ προκύπτουν εγκυμοσύνες με σύνδρομα, τρισωμίες κλπ... Απλώς επειδή ο κατακερματισμός είναι ένας σχετικά φθηνός τρόπος να δείτε αν είναι όλα οκ εκεί θα μπορούσε να είναι το επόμενο σας βήμα...Συζήτησε τα με το γιατρό να δεις κ εκείνος τι λέει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Τι ειναι ο κατακερματισμος σπερματος? 

Η ανάλυση που εγινε δεν ηταν αρκετη?

______________

Το γκουγκλαρα κ βρηκα τι ειναι ... οκ

Ξερετε ποσο περιπου κοστιζει ο κατακερματισμος σπερματος?

Δεν εχω καταλάβει κάτι για τον κατακερματισμο..

Αν ειχε προβλημα το σπέρμα τοτε δεν θα δημιουργουνταν καλές βλαστοκύστες σωστα ? 

Αρα πως μπορει να οφειλεται εκει ? 

Η ανάλυση δεν ειναι αρκετή και απορρω τοςο καιρό που δεν σας έβαλαν να το κάνετε.

 Στον Λυμπεροπουλο που ειναι πολυ αξιόπιστος πάει γύρω στα 200 ευρώ. Εγω ειχα βλαστοκυστες ενώ ο κατακερματισμός χτύπησε 48% και μετα απο πολλές βιταμίνες ειδαμε το 23% που ηταν πλεον αποδεκτό.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Η ανάλυση δεν ειναι αρκετή και απορρω τοςο καιρό που δεν σας έβαλαν να το κάνετε.

 Στον Λυμπεροπουλο που ειναι πολυ αξιόπιστος πάει γύρω στα 200 ευρώ. Εγω ειχα βλαστοκυστες ενώ ο κατακερματισμός χτύπησε 48% και μετα απο πολλές βιταμίνες ειδαμε το 23% που ηταν πλεον αποδεκτό.

Ναι 180 τώρα ρώτησα γιατί κλείσαμε ραντεβού... Κάντι τι βιταμίνες σας έδωσε? γενικά ποιες ήταν οι οδηγίες δηλαδή και είδατε τόση βελτίωση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Δεν έχει να κάνει το αν γίνονται βλαστοκύστες...αν υπάρχει κάπου θέμα είτε στο σπέρμα (είτε και από κάποιο τυχαίο γεγονός δηλ.) μπορεί να έχει γίνει βλαστοκύστη αλλά να κρύβει κάποιο σύνδρομο. Εδώ προκύπτουν εγκυμοσύνες με σύνδρομα, τρισωμίες κλπ... Απλώς επειδή ο κατακερματισμός είναι ένας σχετικά φθηνός τρόπος να δείτε αν είναι όλα οκ εκεί θα μπορούσε να είναι το επόμενο σας βήμα...Συζήτησε τα με το γιατρό να δεις κ εκείνος τι λέει. 

Έχει δίκιο η Olpapa 

Ο άντρας μου το 2017 είχε Κατακερματισμο 42τοις εκατό! 

Πήρε φουλ βιταμίνες, άλλαξε τελείως διατροφή Κ φιλοσοφία διατροφής Κ παίρνει πολύ συχνά αντιοξειδωτικα .Ο Κατακερματισμος πέφτει να ξέρεις. 

Ωαρια νέας γυναίκας συνήθως διορθώνουν προβλήματα του σπέρματος ωστόσο πολλές φορές, μπορεί απλά να κρύβουν το πρόβλημα. 

Δίνει δείγμα όπως Καθε φορά κι απλά ζητάτε Κατακερματισμο. Απλά πρόσεχε να πάτε σε καλό εργαστήριο. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Ναι 180 τώρα ρώτησα γιατί κλείσαμε ραντεβού... Κάντι τι βιταμίνες σας έδωσε? γενικά ποιες ήταν οι οδηγίες δηλαδή και είδατε τόση βελτίωση?

Νομιζω τότε πηρε τις προφερτιλ , αλλιώς κοίταξε τα συστατικά απο προφερτιλ και πηρε 5-6 μπουκαλάκια απο την laberts to καθε συστατικό ξεχωριστά βγήκαν πιο ακριβά εννοειται αλλα οι συγκεντρώσεις βγήκαν μεγαλύτερες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζεις τι τιμές έχουν για μικρογονιμοποίηση;.. γενικότερα επειδή σκέφτομαι να τους επισκεφτώ θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το κέντρο

Kαλησπερα! Ivf  με μικρογονιμοποιηση νομιζω βγαινει γυρω στις 3000 με δικα σου ωαρια. Με ξενα ειναι η τιμη που γραφω πιο πανω.Το κεντρο ειναι πολυ οργανωμενο, το μειον το οτι εχει πολυ κοσμο, ομως εξαιτιας των πολλων επιτυχιων του Οι γιατροι πολυ καλοι. Εγω ειμαι σουπερ ικανοποιημενη και δυο γνωστες που εστειλαν κανανε κ οι δυο παιδακια

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Εγώ είμαι στο Σφακιανουδη τώρα. 

Νομίζω με προεμφυτευτικο. Δεν το έχω ψάξει ακόμη να σου πω την αλήθεια. 

Για το συγκεκριμένο γιατρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.Πιστευω θα βρει τι φταίει. 

Μονο με προεμφυτευτικο μπορουν να δουν το DNA

πρίν από 12 λεπτά , dimitra19 είπε:

Εχουμε άλλα 2  ! Να πληρωσω προεμφυτευτικο σε δωρεα ωαριων ? 

Εσυ τι θεμα εχεις ? 

Ο Σφακιανουδης τι λέει ? 

Ο δικος μου ντοκ μετα το αρνητικο, οταν του προτεινα να κανουμε προεμφυτευτικο στα δυο τελευταια εμβρυα, με κοιταξε λοξα κ μου ειπε συνηθως δεν κανουμε στη δωρεα.

Παντως μιλησε με το γιατρο σου να σου πει τι μπορει να εφταιξε. Ειναι εμπειρος κ θα εχει εξηγηση.

Μηπως το ενδομητριο σου μετα απο λιγες μερες πεφτει? Γιατι δυσκολο και τις πεντε φορες να εφταιγαν τα εμβρυα

Just now, dimitra19 είπε:

Τι ειναι ο κατακερματισμος σπερματος? 

Η ανάλυση που εγινε δεν ηταν αρκετη?

______________

Το γκουγκλαρα κ βρηκα τι ειναι ... οκ

Ξερετε ποσο περιπου κοστιζει ο κατακερματισμος σπερματος?

Δεν εχω καταλάβει κάτι για τον κατακερματισμο..

Αν ειχε προβλημα το σπέρμα τοτε δεν θα δημιουργουνταν καλές βλαστοκύστες σωστα ? 

Αρα πως μπορει να οφειλεται εκει ? 

Η αληθεια ειναι οτι αν υπαρχει μεγαλος κατακερματισμος, τα εμβρυα ή δε φτανουν σε βλαστοκυστες ή φτανουν ελαχιστα, γιατι το πατρικο dna εκφραζεται την τριτη μερα.

Αν ο κατακερματισμος του βγει κατω απο 30 νομιζω, το νεαρο ωαριο διορθωνει τις βλαβες. Αν ειναι παραπανω δημιουργει οντως πολλα θεματα

Just now, Καντι είπε:

Η ανάλυση δεν ειναι αρκετή και απορρω τοςο καιρό που δεν σας έβαλαν να το κάνετε.

 Στον Λυμπεροπουλο που ειναι πολυ αξιόπιστος πάει γύρω στα 200 ευρώ. Εγω ειχα βλαστοκυστες ενώ ο κατακερματισμός χτύπησε 48% και μετα απο πολλές βιταμίνες ειδαμε το 23% που ηταν πλεον αποδεκτό.

Ποσες βλαστοκυστες ειχατε κανει τοτε Καντι?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

Δήμητρα ειλικρινά λυπήθηκα πάρα πολύ για το αποτέλεσμα. Ήμουν σίγουρη για σένα αφού λύσατε και το θέμα του ενδομητρίου.

Αν κατάλαβα καλά έχεις κάνει 5 εμβρυομεταφορές με δότρια. 4 εμβρυομεταφορές με μία δότρια και μία εμβρυομεταφορά με δεύτερη δότρια. Εμφύτευση είχες ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Νομιζω τότε πηρε τις προφερτιλ , αλλιώς κοίταξε τα συστατικά απο προφερτιλ και πηρε 5-6 μπουκαλάκια απο την laberts to καθε συστατικό ξεχωριστά βγήκαν πιο ακριβά εννοειται αλλα οι συγκεντρώσεις βγήκαν μεγαλύτερες.

Αυτό το είχε κάνει ο δικός μου το 2017 και τώρα που το λες, τότε είχαμε δει θεαματική βελτίωση όμως δυστυχώς κάναμε σπερματεγχυσεις. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

1.Εκανα προσφατα εξεταση για τη μήτρα με τον Τσιρ.κ βγήκε καθαρη. 

2.Το σπέρμα το ανέλυσαν εκ νεου στο ΑΚΕΣΩ πριν το καταψυξουν κ ειναι καλό.

3. Ο Τσιρ . Μου ειπε οτι ειδικά για μενα κρατησε το καλύτερο υλικο . Κι εκεινος θεωρουσε οτι οτι για τις προηγ.  αποτυχιες εφταιγαν τα εμβρυα , κι για αυτο τωρα μου εβαλε 2 βλαστοκύστες αριστες λέει ( ΑΑ κ ΑΒ) .

Οταν με παρει τηλ κ μου πει τη γνώμη του θα σας ενημερώσω εκ νεου.

Ειναι πολλές οντως ...θα πρεπει να με παρουν προς ερευνα ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι ....χαχα

Δήμητρα λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα.  Είχα πολύ καλό προαίσθημα ότι θα τα κατάφερνες αυτή τη φορά.  Στον ίδιο γιατρό είμαστε, εκεί πέτυχα . Περιμένω να δω τι θα σου πει κ πως θα κινηθείτε από εδώ και πέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γιατρός μου ο τελευταιος ηταν καθετος.Δεν προχωράμε σε εξωσωματική αν ο κατακερματισμος βγει πάνω απο 25% .Νομιζω για 25% μας ειχε πει.Και μου ειχε κανει εντύπωση διοτι σχεδον όλοι σε προχωράνε.Το ιδιο υποστηριζει κι ο Λυμπεροπουλος κι εγω το πιστευω κοριτσια.

Μας ειχε εξηγησει οτι οχι μονο δεν ξεπερνιέται το πρόβλημα ουσιαστικά ουτε απο το καλυτερο εργαστηριο αλλα ακομα κι αν ξεπεραστει και δημιουργηθουν βλαστοκυστες ακομα κι αν μορφολογικα φαινονται καλές ειναι πολυ χαμηλης δυνατοτητας εμφυτευσης και πολυ χαμηλης πιθανοτητας τελειομηνης κυησης.

Νομιζω οτι το πλεον δυσκολο στοιχημα της διαδικασίας είναι το μετά,δλδ οκ,δημιουργουνται καλες ή αριστες βλαστοκύστες εξωτερικα,μορφολογικά.

Τί αλλο πρεπει να ελεγχθει ωστε να προκυψει εμφυτευση και τελειόμηνη κύηση,πάντα όσον αφορά τα έμβρυα εφόσον ουτε ο προεμφυτευτικος ή η δωρεα το εξασφαλιζουν?

 

 

  • Μου αρέσει 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Δήμητρα ειλικρινά λυπήθηκα πάρα πολύ για το αποτέλεσμα. Ήμουν σίγουρη για σένα αφού λύσατε και το θέμα του ενδομητρίου.

Αν κατάλαβα καλά έχεις κάνει 5 εμβρυομεταφορές με δότρια. 4 εμβρυομεταφορές με μία δότρια και μία εμβρυομεταφορά με δεύτερη δότρια. Εμφύτευση είχες ποτέ;

3 δοτριες ..

2 δότριες με 4 ετ στο  medimall 

Και τωρα η 3η όπου εκανα στο ΑΚΕΣΩ 5η ετ.

Ειχε πετυχει η 1η  αλλά λιγες μέρες μετά την αυχενική σταματησε η καρδιακή λειτουργια.

Εγιναν όλες οι απαραιτητες εξετάσεις τοτε σε μενα , στον συζυγο κ στο έμβρυο κ δεν βρέθηκε κάτι. Τυχαιο γεγονος μας ειπαν

Just now, Ladybag20 είπε:

Δήμητρα λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα.  Είχα πολύ καλό προαίσθημα ότι θα τα κατάφερνες αυτή τη φορά.  Στον ίδιο γιατρό είμαστε, εκεί πέτυχα . Περιμένω να δω τι θα σου πει κ πως θα κινηθείτε από εδώ και πέρα. 

Ποσες προσπάθειες κάνατε ? Τι προβλημα ειχες? 

Εκανες παιδάκι ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ο γιατρός μου ο τελευταιος ηταν καθετος.Δεν προχωράμε σε εξωσωματική αν ο κατακερματισμος βγει πάνω σπο 25% νομιζω μας ειχε πει.Νομιζω για 25% μας ειχε πει.Και μου ειχε κανει εντύπωση διοτι σχεδον όλοι σε προχωράνε.Το ιδιο υποστηριζει κι ο Λυμπεροπουλος κι εγω το πιστευω κοριτσια.

Μας ειχε εξηγησει οτι οχι μονο δεν ξεπερνιέται το πρόβλημα ουτε απο το καλυτερο εργαστηριο αλλα ακομα κι αν ξεπεραστει και δημιουργηθουν βλαστοκυστες ακομα κι αν μορφολογικα φαινονται καλές ειναι πολυ χαμηλης δυνατοτητας εμφυτευσης και πολυ χαμηλης πιθανοτητας τελειομηνης κυησης.

Νομιζω οτι το πλεον δυσκολο στοιχημα της διαδικασίας είναι το μετά,δλδ οκ,δημιουργουνται καλες ή αριστες βλαστοκύστες εξωτερικα,μορφολογικά.

Τί αλλο πρεπει να ελεγχθει ωστε να προκυψει εμφυτευση και τελειόμηνη κύηση,πάντα όσον αφορά τα έμβρυα εφόσον ουτε ο προεμφυτευτικος ή η δωρεα το εξασφαλιζουν?

 

 

Στα πρώτα κορίτσι συμφωνώ μαζί σου. Ο Κατακερματισμος είναι πολύ σημαντικός. Ο πρώτος γιατρός που δεν του έχω καμμια εμπιστοσύνη, μας έδωσε Κατακερματισμο 42 τοις εκατό. Και λέω δεν του έχω καθόλου εμπιστοσύνη γιατί με εμένα απορουσε πως είχα ακόμη περίοδο στα 31 μου με τόσο Χαλια εξετάσεις που έβγαλαν τα εργαστήρια του.... Με αμη 0.22 στα 31 μου και ω τι μαγικό, στα 34 είχα 0.90 στην ίδια μονάδα μετρησης....αρα στα 31 δεν είχα σίγουρα τόσο αλλά περισσότερο... 

Όταν πήγαμε στο Λυμπεροπ που εμπιστεύομαι, μας είπε πως αποκλείεται με τη διατροφη που έκανε Κ τις βιταμίνες που έπαιρνε να είδε τέτοιο Κατακερματισμο και μας απέτρεψε από το να κάνουμε επανάληψη λέγοντας με βεβαιότητα πως δεν χρειάζεται. Και μου έκανε εντύπωση τοτε γιατί θα έπαιρνε επιπλέον χρήματα. 

Αν δεν πετύχω Κ τώρα, είναι κάτι που θα ψάξω οπωσδήποτε πάλι. 

Για το τελευταίο που λες, πέρα από τα έμβρυα Κ το ενδομητριο, πιστεύω πως είναι Κ θέμα τύχης. 

Όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν Κ γεννούν υγιή παιδιά με φυσική σύλληψη, έχουν άραγε ελέγξει κατακερματισμους, παράθυρα εμφύτευσης κλπ? Ούτε καν... Άγνωστες λέξεις. Αν το πω αυτό στις ξαδέρφες μου που πιάσανε στον αέρα παιδιά θα με κοιτούν γεμάτες απορία!!! 

Πιστεύω ακράδαντα και στον παράγοντα τύχη. 

Just now, dimitra19 είπε:

3 δοτριες ..

2 δότριες με 4 ετ στο  medimall 

Και τωρα η 3η όπου εκανα στο ΑΚΕΣΩ 5η ετ.

Ειχε πετυχει η 1η  αλλά λιγες μέρες μετά την αυχενική σταματησε η καρδιακή λειτουργια.

Εγιναν όλες οι απαραιτητες εξετάσεις τοτε σε μενα , στον συζυγο κ στο έμβρυο κ δεν βρέθηκε κάτι. Τυχαιο γεγονος μας ειπαν

Ποσες προσπάθειες κάνατε ? Τι προβλημα ειχες? 

Εκανες παιδάκι ? 

Ειναι πολλές οι δοτριες για να μην έχεις πετύχει... 

Λυπάμαι πολύ για την πρώτη σου προσπάθεια, κρίμα. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Kαλησπερα! Ivf  με μικρογονιμοποιηση νομιζω βγαινει γυρω στις 3000 με δικα σου ωαρια. Με ξενα ειναι η τιμη που γραφω πιο πανω.Το κεντρο ειναι πολυ οργανωμενο, το μειον το οτι εχει πολυ κοσμο, ομως εξαιτιας των πολλων επιτυχιων του Οι γιατροι πολυ καλοι. Εγω ειμαι σουπερ ικανοποιημενη και δυο γνωστες που εστειλαν κανανε κ οι δυο παιδακια

Μονο με προεμφυτευτικο μπορουν να δουν το DNA

Ο δικος μου ντοκ μετα το αρνητικο, οταν του προτεινα να κανουμε προεμφυτευτικο στα δυο τελευταια εμβρυα, με κοιταξε λοξα κ μου ειπε συνηθως δεν κανουμε στη δωρεα.

Παντως μιλησε με το γιατρο σου να σου πει τι μπορει να εφταιξε. Ειναι εμπειρος κ θα εχει εξηγηση.

Μηπως το ενδομητριο σου μετα απο λιγες μερες πεφτει? Γιατι δυσκολο και τις πεντε φορες να εφταιγαν τα εμβρυα

Η αληθεια ειναι οτι αν υπαρχει μεγαλος κατακερματισμος, τα εμβρυα ή δε φτανουν σε βλαστοκυστες ή φτανουν ελαχιστα, γιατι το πατρικο dna εκφραζεται την τριτη μερα.

Αν ο κατακερματισμος του βγει κατω απο 30 νομιζω, το νεαρο ωαριο διορθωνει τις βλαβες. Αν ειναι παραπανω δημιουργει οντως πολλα θεματα

Ποσες βλαστοκυστες ειχατε κανει τοτε Καντι?

Ρωτάς στο σύνολο ολα αυτα τα χρόνια; 11.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Στα πρώτα κορίτσι συμφωνώ μαζί σου. Ο Κατακερματισμος είναι πολύ σημαντικός. Ο πρώτος γιατρός που δεν του έχω καμμια εμπιστοσύνη, μας έδωσε Κατακερματισμο 42 τοις εκατό. Και λέω δεν του έχω καθόλου εμπιστοσύνη γιατί με εμένα απορουσε πως είχα ακόμη περίοδο στα 31 μου με τόσο Χαλια εξετάσεις που έβγαλαν τα εργαστήρια του.... Με αμη 0.22 στα 31 μου και ω τι μαγικό, στα 34 είχα 0.90 στην ίδια μονάδα μετρησης....αρα στα 31 δεν είχα σίγουρα τόσο αλλά περισσότερο... 

Όταν πήγαμε στο Λυμπεροπ που εμπιστεύομαι, μας είπε πως αποκλείεται με τη διατροφη που έκανε Κ τις βιταμίνες που έπαιρνε να είδε τέτοιο Κατακερματισμο και μας απέτρεψε από το να κάνουμε επανάληψη λέγοντας με βεβαιότητα πως δεν χρειάζεται. Και μου έκανε εντύπωση τοτε γιατί θα έπαιρνε επιπλέον χρήματα. 

Αν δεν πετύχω Κ τώρα, είναι κάτι που θα ψάξω οπωσδήποτε πάλι. 

Για το τελευταίο που λες, πέρα από τα έμβρυα Κ το ενδομητριο, πιστεύω πως είναι Κ θέμα τύχης. 

Όλες αυτές οι γυναίκες που μένουν Κ γεννούν υγιή παιδιά με φυσική σύλληψη, έχουν άραγε ελέγξει κατακερματισμους, παράθυρα εμφύτευσης κλπ? Ούτε καν... Άγνωστες λέξεις. Αν το πω αυτό στις ξαδέρφες μου που πιάσανε στον αέρα παιδιά θα με κοιτούν γεμάτες απορία!!! 

Πιστεύω ακράδαντα και στον παράγοντα τύχη. 

Ειναι πολλές οι δοτριες για να μην έχεις πετύχει... 

Λυπάμαι πολύ για την πρώτη σου προσπάθεια, κρίμα. 

Αυτο με το Λυμπεροπουλο που εγραψες δεν το καταλαβα και ξερω πολυ καλα οτι δεν παραδεχεται εξετάσεις σπερματος άλλων και πολυ καλά κάνει.Τετοιου ειδους εξετασεις πρεπει να γινονται μονο σε εξειδικευμενα κεντρα.Ξανακανατε από τότε?Διοτι δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι βελτιωνεται με βιταμινες και διατροφη.

Επίσης,η αμη που λες απο μόνη της δε δηλώνει καμία πωα.Δεν αξιολογειται καν μονη της.

Εγω εξακολουθω να πιστευω οτι τα εμβρυα παιζουν το μεγαλυτερο ρόλο και θεωρω πως τα επόμενα χρόνια η συγκεκριμενη επιστημη θα σημειώσει αλματώδη πρόοδο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...