Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

Σε τελιος φυσικό κύκλο δεν ξέρω τι γίνεται 

Νομίζω αυτό κανει

Δεν έχω πάρει ούτε cyclacur ούτε τπτ. 

Για να ειμαι ειλικρινής, ελπίζω η μεταφορά να γινει τώρα. Πρώτον είμαι πολύ χαλαρή κ δεύτερον, από Σεπτέμβρη σκοπεύω να ψάξω εντατικά για δουλειά οπότε θέλοντας Κ μη, άγχος θα υπάρχει. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Νομίζω αυτό κανει

Δεν έχω πάρει ούτε cyclacur ούτε τπτ. 

Για να ειμαι ειλικρινής, ελπίζω η μεταφορά να γινει τώρα. Πρώτον είμαι πολύ χαλαρή κ δεύτερον, από Σεπτέμβρη σκοπεύω να ψάξω εντατικά για δουλειά οπότε θέλοντας Κ μη, άγχος θα υπάρχει. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Από έμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν ξέρω καθόλου να σου πω. Δεν πήρες ακόμα τα αποτελέσματα. Πάντως εγώ δεν πιστεύω να έσπασε το ωοθηλακιο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Από έμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο δεν ξέρω καθόλου να σου πω. Δεν πήρες ακόμα τα αποτελέσματα. Πάντως εγώ δεν πιστεύω να έσπασε το ωοθηλακιο ακόμα 

Όχι, τα αποτελέσματα τα παίρνω μετά της επτά. Ελπίζω να μην έχει σπάσει, θα μαι πολύ άτυχη. 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Και πάλι όμως ρίσκο δεν είναι? 

Καθόλου. Θα, καταλάβει ποτέ έσπασε με μια μικρή απόκλιση. Το ενδομήτριο σου πρόλαβε να φτάσει σε καλουτσικο πάχος; Μην περιμένεις το πάχος του τεχνητού. Πολλές φορές είναι καλύτερα το μικροτερο φυσικό. Ξέρεις αν μετά την εμβρυομεταφορα θα σου δώσει σικλακιουρ; Νομίζω βέβαια ότι δεν έχει στάνταρ και στο φυσικό ακόμη κρίνει από τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Όχι, τα αποτελέσματα τα παίρνω μετά της επτά. Ελπίζω να μην έχει σπάσει, θα μαι πολύ άτυχη. 

 

Καλησπέρα.  Εγώ αυτή τη φορά έκανα τελείως φυσικό κύκλο.  Μέρα παρα μέρα έκανα υπέρηχο και αιματολογικές..  Δεν έπαιρνα τίποτα ουτε ουτρο ούτε σικλακουρ. Όταν έδειξε από την lh ότι θα γινόταν ωορρηξία,  μου είπαν κ πήγα κ την επόμενη μέρα για επιβεβαίωση.  Όντως είχε σπάσει το ωάριο. Το ενδομήτριο έφτασε γύρω στο 9,5. Ξεκίνησα σικλακουρ και ουτρο από την μέρα της ε/τ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ πήγα την Παρασκευή για υπέρηχο, το ωοθυλακιο από 10 είχε πάει στο 13 και η οιστραδιολη από 40 στο 74.Πηγα πάλι σήμερα για εξετάσεις και υπέρηχο, το ωοθυλακιο μεγαλώσε πολύ, έφτασε στο 18 και ο γιατρός μου είπε όταν τον ρώτησα αν μεγάλωσε ότι ναι,εφτασε  18 όμως θέλει να δει από τις εξετάσεις μου μήπως έχει σπάσει κι έβγαλε προγεστερονη. Θα δουμε από τις εξετάσεις. 

Ξέρει καμμια, αν πχ το χάσαμε κι έσπασε, ακυρώνεται η εμβρυομεταφορα μου? 

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Υπάρχει περίπτωση με το πολύ περπάτημα, να το "προκαλεσα" και να έσπασε? 

Καλησπέρα,εγω εκανα με εντελώς φυσικό. Πήγα για ωοληψια του ωαριου και στον έλεγχο πριν τη μέθη είδε ο γιατρος οτι ειχε σπάσει. Αυτο έγινε Πέμπτη. Μου εκανε εξετάσεις ορμονών και την ίδια μερα με πήραν τηλ οτι προχωράμε σε ετ την Δευτερα. Δεν πηρα τιποτα απο φάρμακα πριν την ετ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Όχι, τα αποτελέσματα τα παίρνω μετά της επτά. Ελπίζω να μην έχει σπάσει, θα μαι πολύ άτυχη. 

 

Βλεπω οτι πολλα κοριτσια πετυχαινουν σε φυσικο κυκλο. Μηπως λειτουργησει και σε σενα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κ βλέπεις διαφορά ? Το ειχα "πεταξει" στον Τσιρ κ με ειρωνευτηκε ...γελώντας ..

Δήμητρα στεναχωρέθηκα πολύ με το αποτέλεσμα...να κάνεις οτι νομίζεις ΕΣΥ καλύτερο για σένα , κι ας μην το πιστεύει ο γιατρος σου.εξάλλου θεωρώ ότι έπρεπε να σου είχε προτείνει ήδη να κάνετε κατακερματισμό ... Μην τα παρατήσεις πριν τελειώσουν τα παγωτίνια σου. Γνώμη μου... Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να απαλύνεις τον πόνο και προχώρησε. Είσαι δυνατη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημερα.Βοηθαει απιστευτα .Εχεις δοκιμασει τα παντα.Να το δοκιμασεις.Εγω με βοτανα και βελνισμο εκανα ενδομητριο πανω απο 8 χωρις ουτε ενα σικλακιουρ.Ποιος εγω!!!Να ρωτησεις τα κοριτσια εαν ξερουν καποιον γιατρο που κανει βελονισμο και να εχει αποκτησει ειδικευση στην Κινα.Οχι κατι σεμιναρια που κανουν εδω μη γιατροι.Στην Αθηνα σιγουρα θα βρεις.

Διαβάζω καλά κοριτσάκι μου;;.. Πότε έγινε αυτο; Πάνω από 8 ; Τι ευχάριστο ήταν αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Βλεπω οτι πολλα κοριτσια πετυχαινουν σε φυσικο κυκλο. Μηπως λειτουργησει και σε σενα

Καλημερα

Μακάρι. 

Εσύ Μary μου πως είσαι? 

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καθόλου. Θα, καταλάβει ποτέ έσπασε με μια μικρή απόκλιση. Το ενδομήτριο σου πρόλαβε να φτάσει σε καλουτσικο πάχος; Μην περιμένεις το πάχος του τεχνητού. Πολλές φορές είναι καλύτερα το μικροτερο φυσικό. Ξέρεις αν μετά την εμβρυομεταφορα θα σου δώσει σικλακιουρ; Νομίζω βέβαια ότι δεν έχει στάνταρ και στο φυσικό ακόμη κρίνει από τις τιμες

Καλημερα

Το ενδομητριο μου χθες ήταν στο 11.

9 ώρες πρίν, Ladybag20 είπε:

Καλησπέρα.  Εγώ αυτή τη φορά έκανα τελείως φυσικό κύκλο.  Μέρα παρα μέρα έκανα υπέρηχο και αιματολογικές..  Δεν έπαιρνα τίποτα ουτε ουτρο ούτε σικλακουρ. Όταν έδειξε από την lh ότι θα γινόταν ωορρηξία,  μου είπαν κ πήγα κ την επόμενη μέρα για επιβεβαίωση.  Όντως είχε σπάσει το ωάριο. Το ενδομήτριο έφτασε γύρω στο 9,5. Ξεκίνησα σικλακουρ και ουτρο από την μέρα της ε/τ

Εμένα με έβαλε εχθές το βράδυ να κανω την οβιτρελ. 

7 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καλησπέρα,εγω εκανα με εντελώς φυσικό. Πήγα για ωοληψια του ωαριου και στον έλεγχο πριν τη μέθη είδε ο γιατρος οτι ειχε σπάσει. Αυτο έγινε Πέμπτη. Μου εκανε εξετάσεις ορμονών και την ίδια μερα με πήραν τηλ οτι προχωράμε σε ετ την Δευτερα. Δεν πηρα τιποτα απο φάρμακα πριν την ετ.

Εμένα μου είπε να ξεκινήσω σήμερα cyclacur, την Πέμπτη ούτρο Κ Δευτέρα θα γίνει η εμβρυομεταφορα, την 21η ημέρα του κύκλου μου. Μου φάνηκε αργά γιατί κανονικά έχω περίοδο κάθε  23-26 ημέρες αλλά ρώτησα τη μαία του Κ μου είπε ότι τα φαρμακα που παίρνω γι αυτό είναι. Δε ρώτησα παραπάνω πράγματα διότι με πήρε αργά Κ ήμουν ήδη πολύ κουρασμένη. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Μακάρι. 

Εσύ Μary μου πως είσαι? 

Καλημερα

Το ενδομητριο μου χθες ήταν στο 11.

Εμένα με έβαλε εχθές το βράδυ να κανω την οβιτρελ. 

Εμένα μου είπε να ξεκινήσω σήμερα cyclacur, την Πέμπτη ούτρο Κ Δευτέρα θα γίνει η εμβρυομεταφορα, την 21η ημέρα του κύκλου μου. Μου φάνηκε αργά γιατί κανονικά έχω περίοδο κάθε  23-26 ημέρες αλλά ρώτησα τη μαία του Κ μου είπε ότι τα φαρμακα που παίρνω γι αυτό είναι. Δε ρώτησα παραπάνω πράγματα διότι με πήρε αργά Κ ήμουν ήδη πολύ κουρασμένη. 

Καλημέρα! Σε γενικές γραμμές καλά ειμαι αν εξαιρέσεις τα πόδια που είναι χάλια. Μετά το απόγευμα γίνονται τριπλάσια σε όγκο λογω πρηξίματος μέχρι τους γοφούς κ κατακόκκινα στο κατω μέρος. Το κακο είναι ότι πονάνε κ δυσκολεύομαι να κανω πέντε βήματα. Δεν περίμενα ποτε ότι στην κύηση θα είχα θέμα με τα πόδια. Υπομονή όμως κι ας μην γκρινιάζω

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα! Σε γενικές γραμμές καλά ειμαι αν εξαιρέσεις τα πόδια που είναι χάλια. Μετά το απόγευμα γίνονται τριπλάσια σε όγκο λογω πρηξίματος μέχρι τους γοφούς κ κατακόκκινα στο κατω μέρος. Το κακο είναι ότι πονάνε κ δυσκολεύομαι να κανω πέντε βήματα. Δεν περίμενα ποτε ότι στην κύηση θα είχα θέμα με τα πόδια. Υπομονή όμως κι ας μην γκρινιάζω

αγαπη βαλτα σε παγωμενο νερο με χοντρο αλατι.ευσι ηταν κ μενα κ  επιασε.

καλημερα λιγο έμεινε  υπομονη..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα! Σε γενικές γραμμές καλά ειμαι αν εξαιρέσεις τα πόδια που είναι χάλια. Μετά το απόγευμα γίνονται τριπλάσια σε όγκο λογω πρηξίματος μέχρι τους γοφούς κ κατακόκκινα στο κατω μέρος. Το κακο είναι ότι πονάνε κ δυσκολεύομαι να κανω πέντε βήματα. Δεν περίμενα ποτε ότι στην κύηση θα είχα θέμα με τα πόδια. Υπομονή όμως κι ας μην γκρινιάζω

Ναι, λίγο έμεινε. 

Καταφθάνει η μπουτου. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Διαβάζω καλά κοριτσάκι μου;;.. Πότε έγινε αυτο; Πάνω από 8 ; Τι ευχάριστο ήταν αυτό; 

Εναλλακτικοι τροποι αντιμετωπισης χωρις ιχνος σικλακιουρ.Επισης ρε κοριτσια ποσο εντυπωση μου κανει επειδη δεν πηρα σικλακιουρ το σακχαρο ειναι σουπερ.Μολις ξεκινουν τα σικλακιουρ απορρυθμιζεται εντελως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εναλλακτικοι τροποι αντιμετωπισης χωρις ιχνος σικλακιουρ.Επισης ρε κοριτσια ποσο εντυπωση μου κανει επειδη δεν πηρα σικλακιουρ το σακχαρο ειναι σουπερ.Μολις ξεκινουν τα σικλακιουρ απορρυθμιζεται εντελως

Σε επηρεάζουν εκεί γι αυτό. 

Πρέπει να βρείτε τη χρυσή τομή με τον γιατρό.  

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...