Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! @Thia1985 με το καλό η εμβρυομεταφορα!! Όλα να πανε τέλεια και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!! Κι εγώ με μεταφορά σε φυσικό θα πάω αυτή τη φορά αλλά τον Σεπτέμβρη οπότε σε παρακολουθώ για να μαθαίνω... Θα βάλω κι εγώ τις 2 κατεψυγμενες βλαστοκυστες που μου έχουν απομείνει...

Ερώτηση τώρα... Όσον αφορά την ποιότητα των βλαστοκυστεων ξέρουμε πράγματα?? Γιατί με έχει απασχολήσει το θέμα.. Δεν μου άρεσαν και πολύ αυτά που είδα όταν ζήτησα ενημέρωση... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Coralie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @Thia1985 με το καλό η εμβρυομεταφορα!! Όλα να πανε τέλεια και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!! Κι εγώ με μεταφορά σε φυσικό θα πάω αυτή τη φορά αλλά τον Σεπτέμβρη οπότε σε παρακολουθώ για να μαθαίνω... Θα βάλω κι εγώ τις 2 κατεψυγμενες βλαστοκυστες που μου έχουν απομείνει...

Ερώτηση τώρα... Όσον αφορά την ποιότητα των βλαστοκυστεων ξέρουμε πράγματα?? Γιατί με έχει απασχολήσει το θέμα.. Δεν μου άρεσαν και πολύ αυτά που είδα όταν ζήτησα ενημέρωση... 

Τα έμβρυα αξιολογουνται μόνο μορφολογικα από τους εμβρυολογους ,το DNA τους μόνο με προεμφυτευτικο. 

Τι εννοείς με το τελευταίο που γράφεις? 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, μακάρι να ναι τυχερά! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα επρεπε να γίνεται και σε δημόσια νοσοκομεία. Εγώ αυτή τη στιγμή μπορώ Κ το κάνω, υπάρχουν πολλές κοπέλες όμως που δε μπορούν οικονομικά. Μια από αυτές είναι πολύ συγγενικό μου πρόσωπο που δυστυχώς χτυπήθηκε από την παλιαρρωστεια σε  νεαρή ηλικία Κ δεν προλαβε να καταψυξει Ωαρια καθώς κινδύνευε η ζωή της. 

Πιστεύω ακριβώς επειδή πρόκειται για πολύ ευαίσθητο θέμα να ευαισθητοποιηθουν κάποια στιγμή οι αρμόδιοι φορείς. 

Ονειροπολω θα μου πείτε αλλά κάποια στιγμή θα έπρεπε να γίνει. 

Φυσικα και θα επρεπε.

 

Θα επρεπε επισης να μην υπαρχουν ραντζα,να μην περιμενεις 5ωρες στις εφημεριες για να εξεταστεις,να μην υπαρχει αναμονη μηνων για χημειοθεραπεια, να μην περιμενεις 5 και 6 μηνες για ραντεβου/εξέταση,να ειναι αξιοπιστα ωστε να κανεις εξωσωματική στο δημόσιο,όπως και γέννα και πολλά άλλα...

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Τα έμβρυα αξιολογουνται μόνο μορφολογικα από τους εμβρυολογους ,το DNA τους μόνο με προεμφυτευτικο. 

Τι εννοείς με το τελευταίο που γράφεις? 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, μακάρι να ναι τυχερά! 

Στο εύχομαι ολόψυχα!! 

Εννοώ ότι μου φαίνεται πως είναι πολύ μέτριας ποιότητας οι δύο αυτές που μου έχουν απομείνει ρε γμτ και ανησυχώ πολύ... Έστω και μορφολογικα!! 2ΑΒ και 2ΒΑ.. Ενω στην αρχή μου είχαν πει ότι ήταν όλες εξαιρετικής ποιότητας.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα!! 

Εννοώ ότι μου φαίνεται πως είναι πολύ μέτριας ποιότητας οι δύο αυτές που μου έχουν απομείνει ρε γμτ και ανησυχώ πολύ... Έστω και μορφολογικα!! 2ΑΒ και 2ΒΑ.. Ενω στην αρχή μου είχαν πει ότι ήταν όλες εξαιρετικής ποιότητας.. 

Το 2ΑΒ σημαινει 2ημερων  Α εμβρυο και Β πλακουντας. Σε μενα το ενα ηταν ΑΒ και επιασαν κ τα δυο. Το ΑΒ δεν ειναι μετριας ποιοτητας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Coralie είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα!! 

Εννοώ ότι μου φαίνεται πως είναι πολύ μέτριας ποιότητας οι δύο αυτές που μου έχουν απομείνει ρε γμτ και ανησυχώ πολύ... Έστω και μορφολογικα!! 2ΑΒ και 2ΒΑ.. Ενω στην αρχή μου είχαν πει ότι ήταν όλες εξαιρετικής ποιότητας.. 

Μη βασανίζεις το μυαλό σου. Εγώ έβαλα δύο 5ΑΑ Κ εγκυμοσύνη δεν πέτυχα. 

Όλα είναι σχετικά. 

Just now, Mary H είπε:

Το 2ΑΒ σημαινει 2ημερων  Α εμβρυο και Β πλακουντας. Σε μενα το ενα ηταν ΑΒ και επιασαν κ τα δυο. Το ΑΒ δεν ειναι μετριας ποιοτητας

Μαίρη μου εγώ έχω μια 5ΑΑ και μια 3ΒΒ.Ο εμβρυολογος δε μου είπε ότι η μια είναι τριών ημερών. Μπερδεύτηκα. 

Και λέω αν η μια είναι 3ΒΒ εγώ γιατί την βάζω πέμπτη ημέρα? 

Εκτός κι αν έγινε τυπογραφικό λάθος κι ήθελαν να γράψουν 5ΒΒ.Θα το ρωτήσω. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μη βασανίζεις το μυαλό σου. Εγώ έβαλα δύο 5ΑΑ Κ εγκυμοσύνη δεν πέτυχα. 

Όλα είναι σχετικά. 

Μαίρη μου εγώ έχω μια 5ΑΑ και μια 3ΒΒ.Ο εμβρυολογος δε μου είπε ότι η μια είναι τριών ημερών. Μπερδεύτηκα. 

Και λέω αν η μια είναι 3ΒΒ εγώ γιατί την βάζω πέμπτη ημέρα? 

Εκτός κι αν έγινε τυπογραφικό λάθος κι ήθελαν να γράψουν 5ΒΒ.Θα το ρωτήσω. 

Κορίτσια κι εγώ έχω μπερδευτεί με το νούμερο μπροστά... Αφού πρόκειται για βλαστοκυστες που σημαίνει 5 ημερών έμβρυα... Γιατι έχουν μπροστα 2 η 3?? Κι εγώ στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα που πήρα βιοχημικη τα έμβρυα ήταν 5ΑΑ και 3ΑΒ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω μπερδευτεί με το νούμερο μπροστά... Αφού πρόκειται για βλαστοκυστες που σημαίνει 5 ημερών έμβρυα... Γιατι έχουν μπροστα 2 η 3?? Κι εγώ στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα που πήρα βιοχημικη τα έμβρυα ήταν 5ΑΑ και 3ΑΒ...

Κι εγώ μπερδεύτηκα τώρα. Θα το ρωτήσω γιατί ξέρω ότι ο γιατρός μου ζήτησε Βλαστοκυστες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ μπερδεύτηκα τώρα. Θα το ρωτήσω γιατί ξέρω ότι ο γιατρός μου ζήτησε Βλαστοκυστες. 

Συγνώμη βρε κορίτσι.. Δεν ήθελα να σε μπερδέψω... Προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω.. Βλαστοκυστες είναι σίγουρα.. Αυτό τουλάχιστον λένε σε εμένα...τι να πω.?? Αν μάθεις κάτι πες μου κι εμένα.. 

Just now, Mary H είπε:

Το 2ΑΒ σημαινει 2ημερων  Α εμβρυο και Β πλακουντας. Σε μενα το ενα ηταν ΑΒ και επιασαν κ τα δυο. Το ΑΒ δεν ειναι μετριας ποιοτητας

Μαιρουλα μου ευχαριστώ για την απάντηση... Όπως είπα και στην Thia εφόσον μιλάμε για βλαστοκυστες δεν μπορεί να είναι 2 ημερών.. Εκεί μπερδευομαστε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Συγνώμη βρε κορίτσι.. Δεν ήθελα να σε μπερδέψω... Προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω.. Βλαστοκυστες είναι σίγουρα.. Αυτό τουλάχιστον λένε σε εμένα...τι να πω.?? Αν μάθεις κάτι πες μου κι εμένα.. 

Μαιρουλα μου ευχαριστώ για την απάντηση... Όπως είπα και στην Thia εφόσον μιλάμε για βλαστοκυστες δεν μπορεί να είναι 2 ημερών.. Εκεί μπερδευομαστε... 

Δεν με μπέρδεψες εσύ. Η Μαίρη για να το λέει ξέρει. Θα το ρωτήσω για σιγουριά όμως την Δευτέρα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια βλαστοκυστες ειναι τα έμβρυα. Σας παραθέτω απο το site της μπιλαλη ενα απόσπασμα.

Φανταστειτε εγω έβαλα έμβρυο 1ΑΑ κ μου ειπε η εμβρυολογος οτι αν το άφηνα μέχρι το μεσημερι μπορει να ειχε γινει 4ΑΑ. Το έβαλα στις 8 το πρωι. Το νούμερο δεν δηλώνει ποιότητα

Ένας αριθμός και δύο γράμματα

Ο εμβρυολόγος συνήθως ενημερώνει το ζευγάρι ότι κάθε βλαστοκύστη του έχει λάβει μία βαθμολογία, που αποτελείται από έναν αριθμό και δύο γράμματα (π.χ. 4ΑΑ).

Ο αριθμός αντιπροσωπεύει τον βαθμό κάλυψης της βλαστικής κοιλότητας από την εμβρυοβλάστη και την πρόοδο που έχει κάνει στην «εκκόλαψή» της από την διαφανή ζώνη. Τα χαρακτηριστικά αυτά βαθμολογούνται με μία κλίμακα από 1 έως 6. Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο πιο εκτενής είναι η εμβρυοβλάστη.

Το πρώτο γράμμα στη βαθμολογία αντιπροσωπεύει την ποιότητα της εμβρυοβλάστης, δηλαδή του μελλοντικού εμβρύου. Η βαθμολόγηση γίνεται με μία κλίμακα τριών γραμμάτων (A, B ή C), όπου το Α είναι η καλύτερη ποιότητα.

Η ίδια βαθμολόγηση ισχύει για το δεύτερο γράμμα, το οποίο όμως αντιπροσωπεύει την ποιότητα του τροφοεκτοδέρματος, δηλαδή του μελλοντικού πλακούντα και των εξωεμβρυϊκών ιστών.

Επίσης, αυτη η αξιολόγηση, δηλ εμασ αριθμός κ 2 γράμματα, δίνεται μόνο στα έμβρυα που εχουν γινει βλαστοκυστεις, δηλ εχουν 100 με 200 κυτταρα.  Πιο πριν δεν αξιολογούνται. Σου λένε είτε οτι ειναι 6 η 8 κυττάρων στα 3ης ημέρας, αν εχουν αρχίζει να αυξάνονται τα χαρακτηρίζουν ως compact κ την 4η μερα αν εξελίσσονται φυσιολογικά φτάνουν στο στάδιο του μοριδιου κ τέλος, γίνονται βλαστοκυστεις!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Τουλάχιστον στη φίλη σου έδωσαν λογική απάντηση. Σε εμένα ότι δεν το αποδέχονται και οτι οι δοτριες δεν ελέγχονται από πουθενά κ γεννιούνται ανάπηρα παιδιά και άρρωστα. 

Ευτυχώς έφυγα τρέχοντας Κ είχα το μυαλό να πω ότι αν μου έλεγε όλα καλά θα με έχανε από πελάτισσα. Όπως Κ με έχασε. 

Σίγουρα βοηθάει. 

Εγώ θα κρατάω την πιπίλα στην εμβρυομεταφορα. Το αρκούδι είναι λίγο μεγαλούτσικο! 

Καλά αυτό εντελώς υπερβολή....όσες πιθανότητες έχεις με φυσική κύηση άλλες τόσες έχεις και με δοτρια που είναι πολύ μικρή....ασχολιαστος ο τύπος...όχι της το είπαν πολύ αναλυτικά( αυτοί είχαν αποφασίσει και για σπέρμα και για ωάρια καθαρά για ψυχολογικούς λόγους των δύο χωρίς να έχουν θέμα με σπέρμα). Με σπέρμα γινόταν με ωάριο όχι κι έτσι πήγαν στον γιατρό σου

Με το καλό η προσπάθεια σου!

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω μπερδευτεί με το νούμερο μπροστά... Αφού πρόκειται για βλαστοκυστες που σημαίνει 5 ημερών έμβρυα... Γιατι έχουν μπροστα 2 η 3?? Κι εγώ στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα που πήρα βιοχημικη τα έμβρυα ήταν 5ΑΑ και 3ΑΒ...

Δεν είναι η μέρα πρώτο νούμερο....είναι αυτό που λέει η Μοανα

Just now, Coralie είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @Thia1985 με το καλό η εμβρυομεταφορα!! Όλα να πανε τέλεια και να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!! Κι εγώ με μεταφορά σε φυσικό θα πάω αυτή τη φορά αλλά τον Σεπτέμβρη οπότε σε παρακολουθώ για να μαθαίνω... Θα βάλω κι εγώ τις 2 κατεψυγμενες βλαστοκυστες που μου έχουν απομείνει...

Ερώτηση τώρα... Όσον αφορά την ποιότητα των βλαστοκυστεων ξέρουμε πράγματα?? Γιατί με έχει απασχολήσει το θέμα.. Δεν μου άρεσαν και πολύ αυτά που είδα όταν ζήτησα ενημέρωση... 

Δες εδώ 

Τα στάδια διόγκωσης της βλαστοκύστης χαρακτηρίζονται με τους αριθμούς 1 έως 6. Η αξιολόγηση της έσω κυτταρικής μάζας και της τροφοβλάστης (έξω κυτταρικής μάζας) με τα γράμματα A,B,C. Έτσι, την 5η ημέρα η ιδανική βλαστοκύστη αξιολογείται ως 4ΑΑ (διογκωμένη βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη), ενώ την 6η ημέρα ως 5ΑΑ ή 6ΑΑ (εκκολαπτόμενη ή εκκολαφθείσα βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη).

Η κόρη μου ήταν 6 ωστόσο είχα κ 6 εντελώς αποτυχία...όλα σχετικά ειναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Καλά αυτό εντελώς υπερβολή....όσες πιθανότητες έχεις με φυσική κύηση άλλες τόσες έχεις και με δοτρια που είναι πολύ μικρή....ασχολιαστος ο τύπος...όχι της το είπαν πολύ αναλυτικά( αυτοί είχαν αποφασίσει και για σπέρμα και για ωάρια καθαρά για ψυχολογικούς λόγους των δύο χωρίς να έχουν θέμα με σπέρμα). Με σπέρμα γινόταν με ωάριο όχι κι έτσι πήγαν στον γιατρό σου

Με το καλό η προσπάθεια σου!

Δεν είναι η μέρα πρώτο νούμερο....είναι αυτό που λέει η Μοανα

Δες εδώ 

Τα στάδια διόγκωσης της βλαστοκύστης χαρακτηρίζονται με τους αριθμούς 1 έως 6. Η αξιολόγηση της έσω κυτταρικής μάζας και της τροφοβλάστης (έξω κυτταρικής μάζας) με τα γράμματα A,B,C. Έτσι, την 5η ημέρα η ιδανική βλαστοκύστη αξιολογείται ως 4ΑΑ (διογκωμένη βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη), ενώ την 6η ημέρα ως 5ΑΑ ή 6ΑΑ (εκκολαπτόμενη ή εκκολαφθείσα βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη).

Η κόρη μου ήταν 6 ωστόσο είχα κ 6 εντελώς αποτυχία...όλα σχετικά ειναι

Σε αυτό θα καταλήξω κι εγώ... Ότι όλα είναι σχετικά... Έχεις απόλυτο δίκιο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Coralie είπε:

Συγνώμη βρε κορίτσι.. Δεν ήθελα να σε μπερδέψω... Προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω.. Βλαστοκυστες είναι σίγουρα.. Αυτό τουλάχιστον λένε σε εμένα...τι να πω.?? Αν μάθεις κάτι πες μου κι εμένα.. 

Μαιρουλα μου ευχαριστώ για την απάντηση... Όπως είπα και στην Thia εφόσον μιλάμε για βλαστοκυστες δεν μπορεί να είναι 2 ημερών.. Εκεί μπερδευομαστε... 

O αριθμος μπροστα απ οτι ξερω υποδηλωνει της μερες ζωης του εμβρυου. Μηπως σου ειπαν 5ΑΒ?

Just now, island1 είπε:

Καλά αυτό εντελώς υπερβολή....όσες πιθανότητες έχεις με φυσική κύηση άλλες τόσες έχεις και με δοτρια που είναι πολύ μικρή....ασχολιαστος ο τύπος...όχι της το είπαν πολύ αναλυτικά( αυτοί είχαν αποφασίσει και για σπέρμα και για ωάρια καθαρά για ψυχολογικούς λόγους των δύο χωρίς να έχουν θέμα με σπέρμα). Με σπέρμα γινόταν με ωάριο όχι κι έτσι πήγαν στον γιατρό σου

Με το καλό η προσπάθεια σου!

Δεν είναι η μέρα πρώτο νούμερο....είναι αυτό που λέει η Μοανα

Δες εδώ 

Τα στάδια διόγκωσης της βλαστοκύστης χαρακτηρίζονται με τους αριθμούς 1 έως 6. Η αξιολόγηση της έσω κυτταρικής μάζας και της τροφοβλάστης (έξω κυτταρικής μάζας) με τα γράμματα A,B,C. Έτσι, την 5η ημέρα η ιδανική βλαστοκύστη αξιολογείται ως 4ΑΑ (διογκωμένη βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη), ενώ την 6η ημέρα ως 5ΑΑ ή 6ΑΑ (εκκολαπτόμενη ή εκκολαφθείσα βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη).

Η κόρη μου ήταν 6 ωστόσο είχα κ 6 εντελώς αποτυχία...όλα σχετικά ειναι

Σε μενα απ οτι θυμαμαι μου ειχαν πει οτι ειναι 5 ημερων


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Καλά αυτό εντελώς υπερβολή....όσες πιθανότητες έχεις με φυσική κύηση άλλες τόσες έχεις και με δοτρια που είναι πολύ μικρή....ασχολιαστος ο τύπος...όχι της το είπαν πολύ αναλυτικά( αυτοί είχαν αποφασίσει και για σπέρμα και για ωάρια καθαρά για ψυχολογικούς λόγους των δύο χωρίς να έχουν θέμα με σπέρμα). Με σπέρμα γινόταν με ωάριο όχι κι έτσι πήγαν στον γιατρό σου

Με το καλό η προσπάθεια σου!

Δεν είναι η μέρα πρώτο νούμερο....είναι αυτό που λέει η Μοανα

Δες εδώ 

Τα στάδια διόγκωσης της βλαστοκύστης χαρακτηρίζονται με τους αριθμούς 1 έως 6. Η αξιολόγηση της έσω κυτταρικής μάζας και της τροφοβλάστης (έξω κυτταρικής μάζας) με τα γράμματα A,B,C. Έτσι, την 5η ημέρα η ιδανική βλαστοκύστη αξιολογείται ως 4ΑΑ (διογκωμένη βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη), ενώ την 6η ημέρα ως 5ΑΑ ή 6ΑΑ (εκκολαπτόμενη ή εκκολαφθείσα βλαστοκύστη με άριστη έσω κυτταρική μάζα και τροφοβλάστη).

Η κόρη μου ήταν 6 ωστόσο είχα κ 6 εντελώς αποτυχία...όλα σχετικά ειναι

Πάλι μπερδεύτηκα 

Εμενα η μια είναι 5ΑΑ και είναι πέμπτης ημέρας. Θα τα διαβάσω πάλι αύριο με καθαρό μυαλό. 

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...