Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@Mary H ήταν σίγουρα 3ΑΒ και 5ΑΑ αυτά που είχα μεταφέρει τον Ιούνιο... Τα διαβάζω από το χαρτί της εμβρυομεταφορας που μας δίνουν μετά μαζί με τις φωτογραφίες τους...

Και σίγουρα πρόκειται για βλαστοκυστεις... Είναι αυτό που λέει η Moana... και η Καντι... Αλλά και πάλι εμένα αυτό το 2 μπροστά με προβληματίζει... Βέβαια πάλι και 5ΑΑ που υποτίθεται είναι καλύτερο δεν πήρα το αποτέλεσμα που ήθελα... Οπότε που καταλήγουμε;; Όλα είναι σχετικάααα..!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Coralie είπε:

@Mary H ήταν σίγουρα 3ΑΒ και 5ΑΑ αυτά που είχα μεταφέρει τον Ιούνιο... Τα διαβάζω από το χαρτί της εμβρυομεταφορας που μας δίνουν μετά μαζί με τις φωτογραφίες τους...

Και σίγουρα πρόκειται για βλαστοκυστεις... Είναι αυτό που λέει η Moana... και η Καντι... Αλλά και πάλι εμένα αυτό το 2 μπροστά με προβληματίζει... Βέβαια πάλι και 5ΑΑ που υποτίθεται είναι καλύτερο δεν πήρα το αποτέλεσμα που ήθελα... Οπότε που καταλήγουμε;; Όλα είναι σχετικάααα..!! 

Ναι μάλλον έχει δικιο η Μοανα. Εγω αλλιώς το είχα καταλάβει. Αν είναι έτσι δεν ξερω αν το 2 βέβαια δείχνει χαμηλή ποιότητα εφόσον το Α δείχνει καλή ποιότητα εμβρύου. Να ρωτήσεις την εμβρυολογο μην μένεις με ερωτηματικα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

O αριθμος μπροστα απ οτι ξερω υποδηλωνει της μερες ζωης του εμβρυου. Μηπως σου ειπαν 5ΑΒ?

Σε μενα απ οτι θυμαμαι μου ειχαν πει οτι ειναι 5 ημερων

Δεν είναι η μέρα, όπως το λέει η μοανα πιο πάνω και η island...κι εγώ έτσι νόμιζα αρχικά στις 5 μέρες λέει θα περιμεναμε να είναι μια 4αα ακριβώς ένα στάδιο πριν την εκκολαπτόμενη δηλαδή αλλά εκεί πια είναι θέμα ωρών αν την αφήσεις λίγο ακόμα δηλ μπορεί να αρχίσει να ανοίγει (εκκολάπτεται) και να γίνει 5 κοκ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Διαβάζω ότι όλες πάτε με βλαστοκυστες. Μόνο εγώ πήγα με τριών ημερών έμβρυα; Και αυτά που έχουν μείνει κατάψυξη τριών ημερών είναι επίσης... Έχω προβληματιστεί

1η εξωσωματικη με μοριδια, απετυχε. 2η εξωσωματικη με 3 ημερων, επιασε (ωστοσο απεβαλα). 3η εξωσωματικη με βλαστοκυστη, απετυχε. 4η εξωσωματικη με 3ων ημερων, επιασε κ εύχομαι να συνεχισει. Κ γω διαβαζα τα κοριτσια κ αναρωτιωμουν γιατι ηθελε ο γιατρος μου με 3ης μερας.. Ομως εν τελει εμενα αυτο προχωραει. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, olpapa είπε:

Δεν είναι η μέρα, όπως το λέει η μοανα πιο πάνω και η island...κι εγώ έτσι νόμιζα αρχικά στις 5 μέρες λέει θα περιμεναμε να είναι μια 4αα ακριβώς ένα στάδιο πριν την εκκολαπτόμενη δηλαδή αλλά εκεί πια είναι θέμα ωρών αν την αφήσεις λίγο ακόμα δηλ μπορεί να αρχίσει να ανοίγει (εκκολάπτεται) και να γίνει 5 κοκ

Σ εμενα θυμαμαι οτι στις βλαστοκυστες κανανε υποβοηθουμενη εκκολαψη, δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση με το 5

Just now, alina80 είπε:

Διαβάζω ότι όλες πάτε με βλαστοκυστες. Μόνο εγώ πήγα με τριών ημερών έμβρυα; Και αυτά που έχουν μείνει κατάψυξη τριών ημερών είναι επίσης... Έχω προβληματιστεί

Αφου ειχες αποτελεσμα τον μπεμπη τι σε νοιαζει

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ακριβως

Εδώ γιατρος σε δημόσιο μου είπε ότι έτσι λυσσαγε Κ μια φίλη του να κάνει παιδί με δανεικά, δε τον άκουσε κι έκανε ανάπηρο παιδί. Και μου έλεγε διαφορα για τις δοτριες. 

Φυσικά μετά έφυγα, το θεώρησα απαράδεκτο από δημόσιο λειτουργό να μου λέει τέτοια πράγματα. 

Και φούσκωνε Κ τα μυαλά του άντρα μου ότι δεν υπήρχε θέμα από την πλευρά του. 

Όταν λέω έχω καεί... 

Ναι δυστυχως

Διότι του φούσκωνε τα μυαλά του στυλ, τούρμπο σπέρμα, γονιμοποιεις στον αέρα Κ όταν μετά πήγα στην ενδοκρινολογο στο ίδιο νοσοκομείο (καλή της ώρα) και έμαθα, δε το πίστευε Κ με το δίκιο του... Μου έλεγε αφού όλοι οι γιατροί λένε... 

 Κι ο προηγούμενος γιατρός μου μου έλεγε είναι εγωιστές οι άντρες, δε το δέχονται εύκολα. 

Φταινε Κ παραφταινε πολλοί γιατροί, όχι φυσικά όλοι. 

Εξαίρεση η ενδοκρινολογος κι ο τωρινός γιατρός (μίλησε ευθέως Κ μπροστά του) αλλά Κ πάλι. Αυτά καλό είναι να λέγονται εξ αρχής. Και για να μην παρεξηγηθώ πιστεύω υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι στον κλάδο που αν τους είχα γνωρίσει, θα χα τουλάχιστον τεσσάρων ετών παιδί τώρα... 

Τεσπα. 

Τουλάχιστον με τη δοτρια πήραμε Βλαστοκυστες, με πήραν Κ από ΙΑΚ, Δευτέρα τελικά η εμβρυομεταφορα κι ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! 

Πήρα Κ γούρι εχθές!!! 

Με το καλό κούκλα να δεχτείς τα εμβρυάκια σου!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Σ εμενα θυμαμαι οτι στις βλαστοκυστες κανανε υποβοηθουμενη εκκολαψη, δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση με το 5

Αφου ειχες αποτελεσμα τον μπεμπη τι σε νοιαζει

Σωστό και αυτό. Απλώς επειδή θέλω να δοκιμάσω και για ένα ακόμα με τα εναπομείναντα, για αυτό προβληματιζομαι. Είναι που είναι μέτρια (έτσι μας τα χαρακτήρισαν) είναι και τριών ημερών...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Σωστό και αυτό. Απλώς επειδή θέλω να δοκιμάσω και για ένα ακόμα με τα εναπομείναντα, για αυτό προβληματιζομαι. Είναι που είναι μέτρια (έτσι μας τα χαρακτήρισαν) είναι και τριών ημερών...

 

Μπορείτε να το αφήσετε να γίνει βλαστοκύστη

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Διαβάζω ότι όλες πάτε με βλαστοκυστες. Μόνο εγώ πήγα με τριών ημερών έμβρυα; Και αυτά που έχουν μείνει κατάψυξη τριών ημερών είναι επίσης... Έχω προβληματιστεί

Καλημερα

Εγώ έχω 4  αποτυχίες με έμβρυα 3ης μερας(οι 3)και μια με έμβρυο τέταρτης ημέρας. Με Βλαστοκυστες δεν είχα δοκιμάσει ποτέ γιατί τα έμβρυα μας δεν έφτασαν Βλαστοκυστες. Οπότε ο Σφακιανουδης ήταν κάθετος εφόσον δεν έμεινα με τα προηγούμενα έμβρυα. 

Just now, alina80 είπε:

Σωστό και αυτό. Απλώς επειδή θέλω να δοκιμάσω και για ένα ακόμα με τα εναπομείναντα, για αυτό προβληματιζομαι. Είναι που είναι μέτρια (έτσι μας τα χαρακτήρισαν) είναι και τριών ημερών...

 

Το τριών ημερών για εμένα δεν είναι αποτρεπτικος, ούτε το ότι είναι μέτρια. Μπορεί να ναι μέτρια μορφολογικα όμως να είναι ικανα να δώσουν εγκυμοσύνη. Ο Σφακιανουδης όταν του πα ότι προβληματίζομαι για το 3ΒΒ μου είπε επί λέξη, μην το σκέφτεσαι καθόλου, είναι ικανό να δώσει εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Εγώ έχω 4  αποτυχίες με έμβρυα 3ης μερας(οι 3)και μια με έμβρυο τέταρτης ημέρας. Με Βλαστοκυστες δεν είχα δοκιμάσει ποτέ γιατί τα έμβρυα μας δεν έφτασαν Βλαστοκυστες. Οπότε ο Σφακιανουδης ήταν κάθετος εφόσον δεν έμεινα με τα προηγούμενα έμβρυα. 

Το τριών ημερών για εμένα δεν είναι αποτρεπτικος, ούτε το ότι είναι μέτρια. Μπορεί να ναι μέτρια μορφολογικα όμως να είναι ικανα να δώσουν εγκυμοσύνη. Ο Σφακιανουδης όταν του πα ότι προβληματίζομαι για το 3ΒΒ μου είπε επί λέξη, μην το σκέφτεσαι καθόλου, είναι ικανό να δώσει εγκυμοσύνη. 

Ναι το ξέρω. Και εμάς η εμβρυολογος τότε μας είχε πει ότι η αξιολόγηση γίνεται με βάση το πώς φαίνονται και ότι δεν σημαίνει κάτι πάντα. 

Just now, Mary H είπε:

Μπορείτε να το αφήσετε να γίνει βλαστοκύστη

Α ναι; Θα το συζητήσω με τον εξωσωματική όταν πάω... Αν και φαντάζομαι την απάντηση "να μείνεις έγκυος θέλεις, τι σε νοιάζουν τα υπόλοιπα...". 

Μαίρη πώς τα πας; Αντέχεις με την ζέστη; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Πάλι μπερδεύτηκα 

Εμενα η μια είναι 5ΑΑ και είναι πέμπτης ημέρας. Θα τα διαβάσω πάλι αύριο με καθαρό μυαλό. 

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! 

Εσένα είναι μια άριστη βλαστοκυστη

11 ώρες πρίν, Mary H είπε:

O αριθμος μπροστα απ οτι ξερω υποδηλωνει της μερες ζωης του εμβρυου. Μηπως σου ειπαν 5ΑΒ?

Σε μενα απ οτι θυμαμαι μου ειχαν πει οτι ειναι 5 ημερων

Οι βλαστοκυστες έχουν διαφορετική μέτρηση.το 5 δε δηλώνει μερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ναι το ξέρω. Και εμάς η εμβρυολογος τότε μας είχε πει ότι η αξιολόγηση γίνεται με βάση το πώς φαίνονται και ότι δεν σημαίνει κάτι πάντα. 

Α ναι; Θα το συζητήσω με τον εξωσωματική όταν πάω... Αν και φαντάζομαι την απάντηση "να μείνεις έγκυος θέλεις, τι σε νοιάζουν τα υπόλοιπα...". 

Μαίρη πώς τα πας; Αντέχεις με την ζέστη; 

Αντεχω μια χαρα, ομως το προβλημα ειναι το πρηξιμο στα ποδια που η ζεστη τα επιδεινωνει


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εσένα είναι μια άριστη βλαστοκυστη

 

Δύο άριστες έβαλα και πήρα κουλούρα!

τι κάνεις εσύ?

η μικρή?

τα γειτονόπουλα κατεβαίνουν νυσταγμένα, αλλού πατούν κι αλλού βρίσκονται.

Το δε μικρό μικρό σήμερα, κοντό καυτό κίτρινο σορτς, μπλουζάκι ριχτό αμάνικο σε λευκό με φρου φρου κι ασορτί πιπίλα, το κεφάλι γυρτό από τη νύστα και τα πόδια απλώς οδηγούσαν το σώμα!

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εσένα είναι μια άριστη βλαστοκυστη

Οι βλαστοκυστες έχουν διαφορετική μέτρηση.το 5 δε δηλώνει μερα

Ναι το καταλαβα.Στα δικα μου δεν εχω καταλαβει τι σημαινει το 5. Οχι οτι εχει καποια σημασια πλεον


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...