Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

      Να πάρετε  τη γιατρό ένα τηλέφωνο να ενημερωσετε...σας έδωσε κάτι για την αποκολληση? Ένεση ή παραπάνω χάπια προγεστερονης? 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , SONIA79 είπε:

Λοιπόν πριν αποφασίσω να προχωρήσω με δωρεά το σκεφτόμουν περίπου για ένα χρόνο, πρώτον χρειάστηκε να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά με δικό μου υλικό και αφού το αποδέχθηκα χρειάστηκε στη συνέχεια να πείσω και τον σύζυγο μου. Αφού πήρα την απόφαση ακόμα και τώρα έχω κάποιους φόβους. Αν η δότρια είναι ψυχικά και σωματικά υγιείς, γιατί θέλουμε δεν θέλουμε πάμε στα τυφλά και εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αν τα έμβρυα είναι καλής ποιότητας, αν μοιράζουν τα ωάρια, πόσες φορές έχει δώσει ωάρια και σε τι συχνότητα, πόσες εγκυμοσύνες έχει δώσει, θα το πω στο παιδί μου ή όχι... Επίσης φοβάμαι πολύ την αποτυχία και το τι θα γίνει μετά, θα χρειαστεί πάλι να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ τελικά ούτε με αυτό τον τρόπο να νοιώσω την μητρότητα και να πάω παρακάτω. Γι' αυτό ας μου επιτραπεί να έχω και δεύτερες σκέψεις γιατί είμαι άνθρωπος! Δεν θέλω να έρθω σε ρίξη ούτε σε αντιπαράθεση με καμία κοπέλα από το forum γιατί αυτό που μας ενώνει είναι ο κοινός μας στόχος. Και καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα. 

Όπως τα λες... Κι εγω παρόμοιες ανησυχίες ειχα και έχω... Η μόνη μας διαφορά ειναι που ο σύζηγος έπεισε εμένα...Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, Eleni nik είπε:

Γειά σας!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνεται υστεροσκοπιση σε δημόσιο νοσοκομείο! 

Βεβαίως και γίνεται

πρίν από 29 λεπτά , SONIA79 είπε:

Λοιπόν πριν αποφασίσω να προχωρήσω με δωρεά το σκεφτόμουν περίπου για ένα χρόνο, πρώτον χρειάστηκε να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά με δικό μου υλικό και αφού το αποδέχθηκα χρειάστηκε στη συνέχεια να πείσω και τον σύζυγο μου. Αφού πήρα την απόφαση ακόμα και τώρα έχω κάποιους φόβους. Αν η δότρια είναι ψυχικά και σωματικά υγιείς, γιατί θέλουμε δεν θέλουμε πάμε στα τυφλά και εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αν τα έμβρυα είναι καλής ποιότητας, αν μοιράζουν τα ωάρια, πόσες φορές έχει δώσει ωάρια και σε τι συχνότητα, πόσες εγκυμοσύνες έχει δώσει, θα το πω στο παιδί μου ή όχι... Επίσης φοβάμαι πολύ την αποτυχία και το τι θα γίνει μετά, θα χρειαστεί πάλι να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ τελικά ούτε με αυτό τον τρόπο να νοιώσω την μητρότητα και να πάω παρακάτω. Γι' αυτό ας μου επιτραπεί να έχω και δεύτερες σκέψεις γιατί είμαι άνθρωπος! Δεν θέλω να έρθω σε ρίξη ούτε σε αντιπαράθεση με καμία κοπέλα από το forum γιατί αυτό που μας ενώνει είναι ο κοινός μας στόχος. Και καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα. 

Μοιράζομαι τους φόβους σου.... πάνω απολα είμαστε άνθρωποι με αδυναμίες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Super!! Καρδουλα βλεπεις την 6η εβδομαδα κ ακους την 8η συνηθως! 

Νομιζω οτι ολες οι κοπελες εχουμε κανει τις ιδιες σκεψεις, εγω τις εκανα για ενα χρονο κ ακομα κανω, απολυτα φυσιολογικο ειναι! Ισως ειναι κ το αγχος σου που πλησιαζει η ετ; τον αλλο μηνα δεν κανεις; εχεις 100% εμπιστοσυνη στο γιατρο σου; Νομιζω αυτο ειναι πολυ σημαντικο για να ηρεμουν οι αμφιβολιες μας

Ναι τον επόμενο μήνα με το καλό θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά και η αλήθεια είναι ότι είμαι πιο ήρεμη από τις προηγούμενες προσπάθειες. Απλά ήθελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου... Είπαμε kinder έκπληξη!!! Πιστεύω πώς ο γιατρός μου θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Έχω συζητήσει μαζί του κάποια πράγματα και έχει καλύψει κάποιες απορίες μου.

  • Μου αρέσει 4

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Ναι τον επόμενο μήνα με το καλό θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά και η αλήθεια είναι ότι είμαι πιο ήρεμη από τις προηγούμενες προσπάθειες. Απλά ήθελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου... Είπαμε kinder έκπληξη!!! Πιστεύω πώς ο γιατρός μου θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Έχω συζητήσει μαζί του κάποια πράγματα και μ' έχει καθησυχάσει. 

Με το καλο να προχωρήσεις στην ετ σου!! Όλες έχουμε δεύτερες σκέψεις , άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο  , λογικό ειναι. Έχουμε όμως και παρά πολλά παραδείγματα από κοπέλες που τα καταφέρανε και αυτό τους έδωσε πολλή χαρά, και σε εμάς πολύ κουράγιο. Καμιά τους δεν το μετάνιωσε, ίσα ίσα η χαρά τους φαίνεται οτι είναι μεγάλη. Καλή επιτυχία σου εύχομαι . Και πολυ καλα έκανες που μοιράστηκες τις σκέψεις σου μαζί μας, για αυτο ειμαστε εδω άλλωστε

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eleni nik είπε:

Γνωρίζετε σε ποιο δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα μπορώ να κάνω υστεροσκοπιση; 

Ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να την κάνεις στο Αττικον αλλά είμαι σχεδόν σίγουρηότι μπορείς και Αρεταίειο Αλεξάνδρα η Έλενα αρκεί να βρεις με ποιον γιατρό θα το κάνεις. Ξεκίνα με το να κλείσεις ραντεβού με κάποιον γιατρό για να προγραμματίσεις την υστεροσκόπηση

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SONIA79 said:

Ναι τον επόμενο μήνα με το καλό θα προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά και η αλήθεια είναι ότι είμαι πιο ήρεμη από τις προηγούμενες προσπάθειες. Απλά ήθελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου... Είπαμε kinder έκπληξη!!! Πιστεύω πώς ο γιατρός μου θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Έχω συζητήσει μαζί του κάποια πράγματα και έχει καλύψει κάποιες απορίες μου.

Να σας πω...όπως το σκέφτομαι εγώ...

Kinter έκπληξη είναι και με τα δικά μας ωάρια....γιατί η μια αδερφή μου έχεις 3 παιδιά με τα δικά της.... Η αδερφή μου μαύρο μαλλί σκουρι επιδερμίδα δεν πολύ μήλα... Η πρώτη κόρη Ξάνθη με άσπρη επιδερμίδα και πολυ γλωσσου... Ο δεύτερος γιός μελαχρινός και λιγομηλητος... Η τρίτη κόρη λιγομηλητη πολύ σκούρα επιδερμίδα και σγουρό μαλλί σαν αφρικαν....

Το μόνο που με προβληματίζει οι σπάνιες κληρονομικές νόσους....

Και να μην συνεφρεθει με κάποιονη κάποια με ίδιο dna της μάνα.....

Κατέληξε ότι πρέπει να το γνωρίζει την αλήθεια το παιδί μας....

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chitaneta είπε:

Και για ποιον λόγο δίνουν το Clexan; Ειναι χάπι ή ενέσιμο;

Πριν ή μετα την ετ δίνουν και άλλα φάρμακα;

αντιπικτικες ειναι για καλητερη αιματωση της μητρας .δεν το δινουν παντα εξαρτατε απο πολλα. 

Just now, kallaki είπε:

Να ρωτήσω κάτι....

Τις clexane μετά την εμβρυομεταφορα ποτέ τις σταματάμε???

μπορει κ να μην στις σταματησει καθολου συνηθως συνεχιζονται σε ολη την εγκυμοσυνη ειδικα σε μεγαλες ηλικιες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Τι αλλα φαρμακα σου εδωσε; 

Δεν μου έδωσε κάτι άλλο... Συνεχίζω τα φάρμακα που επερνα για την εμβρυομεταφορα....

Πολυβιταμινες.Κορτιζόνη.utrigestan.cyclacur.folic acid. Prolutex. Magnrsium kai clexane

ΜΟΝΟ....χαχαχα

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...