Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, lenaki898 είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα.

Είμαι 31 και κάνοντας εξετάσεις διαπιστώσαμε ότι μπαίνω στην εμμηνόπαυση. Μετά απο πολλούς γιατρούς αφού καταρρακώθηκε η ψυχολογία μου  καθώς μετά την διάγνωση ο γιατρός μου είπε οτι θα πάθω καρδιά-οστεοπόρωση- και πολλά άλλα, είμαι στην διαδικασία να δώ πως θα καταφέρω να κάνω ένα παιδάκι καθώς δεν έχω πολλές δυνατότητες. Έχω πλέον άλλο γιατρό που με καθησύχασε ότι θα αντιμετωπίσουμε την εμμηνόπαυση καθώς υπάρχουν θεραπείες και χάπια Τώρα είμαι στην αρχή της διαδικασίας που θα προσπαθήσω εξωσωματική με φυσικό κύκλο. . Δεν ξέρω ακόμα πολλά αλλα απ ότι βλέπουμε με τον γιατρό (ακόμα στον πρώτο μήνα είμαι) δεν υπάρχουν ωοθυλάκιά και μου είπε να σκέφτομαι τα δανεικά ωάρια. θα ήθελα κάποιες εμπειρίες σκέφτομαι πολλά διαβάζω πολλά όλα ανακαλύφθηκαν τον Ιούνιο μέχρι τώρα έπερνα αντισυλληπτικά . Τώρα είμαι στο στάδιο να διαβάζω για ιδιωτικές υιοθεσίες ωστε να έχω μία σφαιρική άποψη στο τι θα ακολουθήσω Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλώς ήρθες lenaki898! Τα κορίτσια του φόρουμ θα ξέρουν περισσότερα να σου απαντήσουν. Εγώ δεν έχω κάποια εμπειρία απλά ήθελα να σε καλωσορίσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Annaforyou είπε:

Καλώς ήρθες lenaki898! Τα κορίτσια του φόρουμ θα ξέρουν περισσότερα να σου απαντήσουν. Εγώ δεν έχω κάποια εμπειρία απλά ήθελα να σε καλωσορίσω.

Ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ.....!!! Καλώς σας βρήκα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Αν δεν μου τηλεφωνήσουν να κατέβουμε για δείγμα δεν πιστεύω τίποτα. Είμαι πολύ δυσπιστη. Θα δούμε. 

Κορίτσι καλησπέρα και χρόνια πολλά, εύχομαι να ναι η τελευταία σου χρόνια χωρίς μωρό στην αγκαλιά Κ του χρόνου τέτοια μέρα η να το έχεις στην αγκαλίτσα σου η να σαι εγκυουλα. Σε σκέφτομαι συχνά. 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα κοριτσαρα μου χρονια σου πολλαααααα!!! και σου ευχομαι το 2021 να εχεις αγκαλια το\τα μωρακια σου ......ναι θα κανω εμβρυομεταφορα την παρασκευη....τι ενοεις δεν καταλαβα την ερωτηση

Να μας συγχωρέσουν τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά ας ανταλλάξουμε μεταξύ μας ευχές.! Ευχαριστώ πόλυ. Και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα. Με πρωτη και καλύτερη την εμβρυομεταφορα της Παρασκευής. Όταν το ενδομήτριο  θα είναι έτοιμο,παιρνεις προγεστερονη τόσες μέρες όσες πιστεύει ο γιατρος  ότι είναι απαραίτητες για να ανοίξει το παράθυρο σου. 

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα και χρόνια πολλά, εύχομαι να ναι η τελευταία σου χρόνια χωρίς μωρό στην αγκαλιά Κ του χρόνου τέτοια μέρα η να το έχεις στην αγκαλίτσα σου η να σαι εγκυουλα. Σε σκέφτομαι συχνά. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι. Τι να πω ελπίζω λίγο και εγώ ότι μπορεί τώρα να γίνει το θαυματακι. Διαβάζω νέα σου και χαίρομαι πολύ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να μας συγχωρέσουν τα υπόλοιπα κορίτσια αλλά ας ανταλλάξουμε μεταξύ μας ευχές.! Ευχαριστώ πόλυ. Και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα. Με πρωτη και καλύτερη την εμβρυομεταφορα της Παρασκευής. Όταν το ενδομήτριο  θα είναι έτοιμο,παιρνεις προγεστερονη τόσες μέρες όσες πιστεύει ο γιατρος  ότι είναι απαραίτητες για να ανοίξει το παράθυρο σου. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι. Τι να πω ελπίζω λίγο και εγώ ότι μπορεί τώρα να γίνει το θαυματακι. Διαβάζω νέα σου και χαίρομαι πολύ. 

μου τα ξεκινησε απο το σαββατο και δεν μου εχει πει ποτε και αν τα σταματησω λογικα θα μαθω την παρασκευη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Σε ευχαριστώ ωωω. :;:)))

Σε Ευχαριστώ πολύ και ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ:::)))×××

Είδες που όλα πήγαν καλά ; Συγχαρητήρια !!!

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας. 

Χρόνια πολλά κοριτςι μου , ευχομαι πολυ σύντομα να εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!

5 ώρες πρίν, santibel είπε:

σε ευχαριστώ παρα πού κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια. επειδή οτ αν προσπαθούσαμε δικά μου παλιότερα πάλι 5 παιρναμε για κάποιο λόγο περίμενα περισσότερα απο δότρια.

εμεις ευτυχως το υλικό του αντρα αρκετά καλο. ειναι και η μικρούλης ο ατιμος και δεν έβγαλε ακομα πολλά θεματάκια.. χα χαχαχαχαχα

συνεχίζω το μόμο προβληματικό ων στο σπιτικό μας να ειμαι εγω.. χι χι χι χι

Χαχαχαχα, κι εγω μια από τα ίδια. Η μόνη προβληματική στο σπίτι είμαι εγώ, ο άντρας ειναι μικρούλης ακόμη. Καλώς μας ήρθες κοπέλα μου, καλη επιτυχία και οτι χρειαστείς εμεις ειμαστε εδω. Οι 5 βλαστοκύστες σου ειναι ένας καλός μέσος όρος, οι περισσότερες τόσες πήραμε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Είδες που όλα πήγαν καλά ; Συγχαρητήρια !!!

Χρόνια πολλά κοριτςι μου , ευχομαι πολυ σύντομα να εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!

Χαχαχαχα, κι εγω μια από τα ίδια. Η μόνη προβληματική στο σπίτι είμαι εγώ, ο άντρας ειναι μικρούλης ακόμη. Καλώς μας ήρθες κοπέλα μου, καλη επιτυχία και οτι χρειαστείς εμεις ειμαστε εδω. Οι 5 βλαστοκύστες σου ειναι ένας καλός μέσος όρος, οι περισσότερες τόσες πήραμε

 


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rafaelatarzan said:

κ μεις σε λατρευουμε....ενα υγιες μωρο ΧΡΥΣΟ σ εύχομαι να ερθει σρην αγκαλια σ.

θα ρθω μην με προκαλείς  εμενα ειμαι μουρλη ηπειροτισαα

Έλα.... Θα χαρώ πολύ .....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anna73 είπε:

μου τα ξεκινησε απο το σαββατο και δεν μου εχει πει ποτε και αν τα σταματησω λογικα θα μαθω την παρασκευη

Μέχρι τη χοριακη ή καλύτερα μέχρι περίπου το πρώτο τριμηνο δε θα σταματήσεις καθόλου την προγεστερονη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nanouka40 said:

Κορίτσια μου έκανα εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα και δεν έχω κανένα σύμπτωμα :( είναι φυσιολογικό? Έχω αρχίσει και στεναχωριέμαι... :((

Ειναι πολυ νωρις αλλα κ πολλες κοπελες δεν ειχαν καθολου συμπτωματσ κ μια  χαρα εγκυουλες ηταν! Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 6:25 ΜΜ, Νανα82 είπε:

Εμένα το κακό είναι ότι ο εξωσωματικός μου καθώς και ο Νικας άφησαν τη φλεγμονή στο έλεος..εσυ σε ποιον γιατρό είσαι εάν επιτρέπεται ;;

Ο Νικας δεν ξέρω αν ο ίδιος δίνει θεραπεία για τη φλεγμονή. Νομίζω παίρνεις τα αποτελέσματα Κ πας στον γιατρό σου να τα αξιολογήσει. Κάτι τέτοιο θυμάμαι από την κολλητή μου. Ο γιατρός της της έδωσε θεραπεία. Αλλά ας το επιβεβαιώσουν η διαψεύσουν τα κορίτσια. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Καλή επιτυχία σε όσες κάνουν προσπάθεια. Έχω μέρες να γράψω γιατί γύρισα πίσω στον Ιανουάριο και σας διάβαζα και παίρνω κουράγιο.Τώρα έφτασα Ιούνιο και συνεχίζω :)

Το Σάββατο θα δώσει σπέρμα ο άντρας μου και Γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση.

Μου είπανε ότι με βάλανε σε σειρά προτεραιότητας λόγω ιστορικού και τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη θα έχω δότρια.Εύχομαι να είναι έτσι, γιατί είμαι χωρίς σπιράλ και είναι επικίνδυνο για μένα.

@Annaforyou σε ευχαριστούμε γλυκό κορίτσι και χρόνια σου πολλά για χθές, όπως και στις υπόλοιπες κοπέλες μας.

Να έχετε μία όμορφη ημέρα :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nanouka40 said:

Αχ λες? Μακάρι.... 

Καλησπέρα σου,  καλύτερα να μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα και κυρίως να μην απογοητεύεσαι! Πολλές κοπέλες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και έχουν ήδη τα παιδάκια τους. Κάνε υπομονή, ξέρω αυτές οι ημέρες μέχρι τη χοριακή είναι οι χειρότερες, αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μην σκέφτεσαι αποκλειστικά αυτό γιατί θα δυσκολευτείς! 

Έβαλες βλαστοκύστες? Σε πόσες ημέρες από την εμβρυομεταφορά σου είπε ο γιατρός να κάνεις τη χοριακή? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...