Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, pocm είπε:

Με ενδιαφέρει αν έχεις κάποιον. Μακάρι να έχω αυτο ειλικρινά το λέω. Πάντως κ εμένα γνωστή μου με αποβολες  από αυτό το εχανε. Σε παρακαλώ στείλε μου κάποιον που ασχολείται με αυτά.

Δεν εχω δυστυχώς. Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Και ψάχνω τόσο καιρό. Πρόσφατα πήγα σε κάποια πάλι μέτρια.. Αθήνα όμως που εισαι.. Κανει να πω ή να στείλω μήνυμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Annaforyou είπε:

Το ενδεχόμενο να έρθουν σε σεξουαλική επαφή δεν μπορείς να το αποκλείσεις με κανένα μέτρο. Και που ξέρουμε εάν δεν είναι ομοφυλόφιλα. Και το ότι θα είναι από άλλη πολη αποκλείει την επαφή; Και αν μια ληπτρια μετά από 10 χρόνια μετακομίσει σε άλλη πόλη; Και αν αυτά τα παιδιά πάνε φοιτητές; εσύ δεν έχεις ακούσει ποτέ ανθρώπους να κάνουν σεξ με ανθρώπους από άλλη πόλη? και αν του αγοριού του αρέσουν οι μεγαλύτερες και το αντίστροφο; Και αν εγώ η δότρια κάνω παιδιά που θα το ξέρουν στο κέντρο εξωσωματικής; Δεν μπορείς να το προβλέψεις με τίποτα. Επίσης ωαρια δεν δίνουμε σε άλλη χώρα γιατί τότε θεωρείται αλλοδαπό. Όπως εσύ θέλεις ωάριο από Ελληνίδα έτσι και η Λονδρέζα θέλει ωάριο από Αγγλίδα. 

Δεν ενοουσα ξενη απλα να παρει καποια ελληνιδα απο εδω που ζει πχ λονδινο.εμενα στο κεντρο ετσι μ ειαν δινουν οι δοτριες μεχρι 3 φορες δ μπορουν παραπανω και αυτες τις 3 προσπαθουν να διασφαλιστουν οσο μπορουν κ να μειωθουν οι πιθανοτητες να βρεθουν τα 2 "αδερφια"αλλες πιθανοτητες εχεις να ζει το ενα αθηνα κ το αλλο λαρισα και αλλες και τα 2 στην πατρα.για αυτο εγραψα αυτο κ η τυχη του μετα..τι θα κανει κ με ποιον θα παει σ το ξερει κανεις αλλα σιγουρα το να κανει παιδι με αδερφακι του ειναι το τελευτ που θα με τρομαζε πρωτα θα με τρομαζε μην ερωτευτει μην κανει σχεση μην κανει απλα σεξ 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Λυπάμαι πολυ κοπέλα μου, σε νιώθω γιατι το εχω περάσει κι εγω δύο φορες.. Ο γιατρος σου τι σου είπε; Συμφωνώ κι εγω ότι πρεπει να κανεις οπωσδήποτε καμπύλη σακχαρου και ινσουλίνης, αλλα το βασικό ειναι να βρεις το σωστό ενδοκρινολόγο. Εγω κατεβαίνω στην Αθήνα για να παω στον ενδοκρινολόγο, δεν μπορούσα να βρω τον κατάλληλο. Κι εγω δεν εχω πρόβλημα σακχαρου αλλά με τα φάρμακα της ετ και ειδικά με την κορτιζόνη, ανεβαίνει στα ύψη το σάκχαρο μου. Ειναι κατι που πρεπει να παρακολουθούμε, ειδικά εμεις που περνάμε αυτές τις δύσκολες καταστάσεις και πρεπει να το ψάχνουμε απο παντου

Ρε συ ποσο καλή μπορεί να είναι η επικοινωνία από μακρυά; Και εγω κάποια στιγμή έβαλα την αμοιβή, μίλησα τηλεφωνικα..Δεν ξερω.. Δεν είναι το ίδιο. Εσύ τι κάνεις; Ξεκινάς πχ προσπάθεια, στέλνεις μετρήσεις.. Πόσες φορές να στείλεις έτσι μετρήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Αρα τι κάνουμε για να δούμε το ζάχαρο 

Σε ποιον πάμε

Μακάρι να᾽ξερα. Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες του δικού μου ενδοκρινολόγου. Έκανα καμπύλη ζαχάρου και ινσουλίνης, η καμπύλη ζαχάρου μου ήταν επίπεδη, άρα έπρεπε να κάνω συχνά γεύματα χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη. Μου το εξήγησε περιληπτικά ο ενδοκρινολόγος μου και η διατροφολόγος που συνεργάζεται μαζί του, αλλά πιο αναλυτικές οδηγίες πήρα από την κυρία που μου κάνει βελονισμό και από την Τσεκούρα. Στο χρόνο πάνω από τη διατροφή, και επειδή ακόμα δεν είχα γνωρίσει τις 2 τελευταίες κυρίες για να μου τα εξηγήσουν και έκανα πολλά λάθη, το ζάχαρο νηστείας μου δεν ήταν καλό και μου ξεκίνησε glucofage, μισό κάθε βράδυ. Το έπαιρνα μέχρι λίγο μετά την εμβρυομεταφορά, γιατί το συζήτησα μαζί του και μου είπε ότι ο σωστός τρόπος ζωής έχει μεγαλύτερο effect από το glucofage. Οπότε πλέον είναι πιο χαλαρός με αυτό. Επειδή όμως ανέφερες κάτι για το σωματικό σου βάρος, ο ενδοκρινολόγος μου επιμένει στο φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος και κάθε φορά που πάω με ζυγίζει. Κάποιοι γιατροί δεν θα σε έβαζαν καν στη διαδικασία της εξωσωματικής αν αυτός ο δείκτης δεν ήταν φυσιολογικός, δυστυχώς η μειοψηφία όμως...Για να σου εξηγήσω πώς λειτουργεί απ᾽ό,τι έχω καταλάβει κι εγώ. Μετά την εμβρυομεταφορά μου καθυστέρησα κάποια γεύματα λόγω δουλειάς και ένιωσα κάποιες φορές αυτή την αδυναμία που νιώθουμε όταν πεινάμε. Ρώτησα λοιπόν και τον ενδοκρινολόγο μου και την Τσεκούρα αν μπορεί να χάθηκε η κύηση από εκεί. Νομίζω η Τσεκούρα ήταν αυτή που μου είπε ότι το αρύθμιστο ζάχαρο όντως προκαλεί αποβολές α᾽τριμήνου σε γυναίκες με πολυκυστικές οωθήκες, αλλά σε εμένα ίσα ίσα που ανέβηκε η χοριακή, οπότε δεν πιστεύει ότι σχετίζεται. Ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι ναι, οι υπογλυκαιμίες προκαλούν αποβολές, αλλά όχι η δική μου και η δική σου που μας λένε απλώς ότι πρέπει να φάμε, αλλά ενός ατόμου που κάνει ινσουλίνη. Για να καταλάβεις, όλα αυτά τα θεματα: ζάχαρο, πολυκυστικές οωθήκες, σωματικό βάρος είναι αλληλένδετα. 

Αν βρίσκεσαι Αθήνα, μιλώντας με άλλες κοπέλες, έχω κάποια ονόματα ενδοκριολόγων αναπαραγωγής να σου προτείνω. Είναι δύσκολη ειδικότητα, δε βρίσκεις έυκολα ραντεβού. δεν ξέρω αν μπορώ να τα γράψω δημόσια ή είναι καλύτερο να σου τα στείλω ιδιωτικά. Αλλά ότι πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ναι πρέπει, είναι must!

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ρε συ ποσο καλή μπορεί να είναι η επικοινωνία από μακρυά; Και εγω κάποια στιγμή έβαλα την αμοιβή, μίλησα τηλεφωνικα..Δεν ξερω.. Δεν είναι το ίδιο. Εσύ τι κάνεις; Ξεκινάς πχ προσπάθεια, στέλνεις μετρήσεις.. Πόσες φορές να στείλεις έτσι μετρήσεις; 

Κι ομως η επικοινωνία ειναι πολυ καλη . Εγω κατέβηκα στον Σουβ μόνο μία φορα , μου εξήγησε τι θέλει να κάνω, πηρε το ιστορικό μου, και μετα του έστελνα καθε βδομάδα τις μετρήσεις με email . Και αναλόγως μου απαντούσε στο μειλ ή με έπαιρνε τηλ οταν χρειαζόταν πχ να μου αυξήσει το χάπι. Ειμαι πολυ ευχαριστημένη , ειναι πολυ καλος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Κι ομως η επικοινωνία ειναι πολυ καλη . Εγω κατέβηκα στον Σουβ μόνο μία φορα , μου εξήγησε τι θέλει να κάνω, πηρε το ιστορικό μου, και μετα του έστελνα καθε βδομάδα τις μετρήσεις με email . Και αναλόγως μου απαντούσε στο μειλ ή με έπαιρνε τηλ οταν χρειαζόταν πχ να μου αυξήσει το χάπι. Ειμαι πολυ ευχαριστημένη , ειναι πολυ καλος

Κι ο κουνιάδος μου, διαβητικός που κάνει ινσουλίνη, με τον οποίο έχουμε τον ίδιο ενδοκρινολόγο, μια χαρά εξ αποστάσεως επικοινωνεί μαζί του από την επαρχία όπου μένει. Είναι εύκολη η επικοινωνία, γιατί αν δεν έχεις θέμα με το θυρεοειδή, δε χρειάζεται οπωσδήποτε κλινική εξέταση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κι ομως η επικοινωνία ειναι πολυ καλη . Εγω κατέβηκα στον Σουβ μόνο μία φορα , μου εξήγησε τι θέλει να κάνω, πηρε το ιστορικό μου, και μετα του έστελνα καθε βδομάδα τις μετρήσεις με email . Και αναλόγως μου απαντούσε στο μειλ ή με έπαιρνε τηλ οταν χρειαζόταν πχ να μου αυξήσει το χάπι. Ειμαι πολυ ευχαριστημένη , ειναι πολυ καλος

Να ρωτήσω λίγο κάτι πρακτικό. Γιατί και εγώ κατέβηκα στο Σουβατζογλου. Κάθε πότε θα τον πληρώνεις; Εννοείται δεν περιμένω συγκεκριμένα, εννοώ πως ρυθμίζεται αυτό το πράγμα; Συνεννόησε πχ μια φορά το μηνα; Δεν ξέρω πως δουλεύει αυτό με την εξ αποστάσεως συνεργασία και πληρωμή. 

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν για μισ πολυ καλη ενδοκρινολογο στα νοτια προαστια. Εχω κλεισει για την Τριτη, αν ειναι καλη θα σας πω!

Επισης ποσο πρεπει να ειναι το σακχαρο στην εξρταση σιματος εμενα απο περσι ανεβηκε κ το κακομοιρο κανω και τοσο καιρο υγιεινη διατροφη. Πριν που δεν προσεχα τοσο πιο χαμηλη ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να ρωτήσω λίγο κάτι πρακτικό. Γιατί και εγώ κατέβηκα στο Σουβατζογλου. Κάθε πότε θα τον πληρώνεις; Εννοείται δεν περιμένω συγκεκριμένα, εννοώ πως ρυθμίζεται αυτό το πράγμα; Συνεννόησε πχ μια φορά το μηνα; Δεν ξέρω πως δουλεύει αυτό με την εξ αποστάσεως συνεργασία και πληρωμή. 

Πλήρωσα μόνο την επίσκεψη , και μετα τιποτα άλλο, η οποία αμοιβή by the way ηταν λογικότατη σε σχέση με άλλα ονόματα στην Αθήνα που με πετσοκόψανε. Τι να πλήρωνα, για το τηλεφώνημα που με πήρε ή για το μέιλ που μου έστειλε ;.. Η γραμματέας του δεν μου είπε κάτι επίσης. Τωρα που θα τον χρειαστώ παλι εννοειται θα ρωτησω για αμοιβή, αλλά πραγματικά μου φάνηκε οτι ειναι άνθρωπος πάνω από όλα , σπάνιο για μεγαλογιατρούς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pocm said:

Εμένα δεν προχώρησε δυστυχώς. Γενικά δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί οποία έχει πέτυχε να  προτείνει σε pm οτιδήποτε  (γενετιστή, κέντρο, γιατρο,  πλανήτη, σύμπαν.... κάτι ......) 

Κοπέλα μου λύσαμε πολυ πολυ... Τι σου είπε ο γιατρό... Από ότι Θύμαμε είχες πολύ ψηλή χοριακη....

Πάρε τον χρόνο σου να ανασυγκροτηθείς ..

::((((

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki είπε:

Κοπέλα μου λύσαμε πολυ πολυ... Τι σου είπε ο γιατρό... Από ότι Θύμαμε είχες πολύ ψηλή χοριακη....

Πάρε τον χρόνο σου να ανασυγκροτηθείς ..

::((((

Μήπως φταίνε τα εμβρυο αλλα οκ δεν μου φαίνεται λογικό. 4 αποβολες με 1 με δικά μου και με δύο διαφορετικές δοτριες!!!  Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δε γίνεται. Το ζαχαρο έχει μια λογική να το ψάξω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm said:

Μήπως φταίνε τα εμβρυο αλλα οκ δεν μου φαίνεται λογικό. 4 αποβολες με 1 με δικά μου και με δύο διαφορετικές δοτριες!!!  Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δε γίνεται. Το ζαχαρο έχει μια λογική να το ψάξω 

Δεν ξέρω καθόλου. Καλά το ζάχαρο κάνει τόσο πρόβλημα έχω 3 φίλες που έχουν ζάχαρο εκγενετης και μια χαρά κα να τα παιδάκια του. Η μια είχε αποβολή.. Αλλά το επόμενο μια χαρά 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Πλήρωσα μόνο την επίσκεψη , και μετα τιποτα άλλο, η οποία αμοιβή by the way ηταν λογικότατη σε σχέση με άλλα ονόματα στην Αθήνα που με πετσοκόψανε. Τι να πλήρωνα, για το τηλεφώνημα που με πήρε ή για το μέιλ που μου έστειλε ;.. Η γραμματέας του δεν μου είπε κάτι επίσης. Τωρα που θα τον χρειαστώ παλι εννοειται θα ρωτησω για αμοιβή, αλλά πραγματικά μου φάνηκε οτι ειναι άνθρωπος πάνω από όλα , σπάνιο για μεγαλογιατρούς

Βρε συ αναρωτιέμαι. Μένεις εγκυος, που θα γίνει σίγουρα και στέλνεις συνέχεια αποτελέσματα...Φαντάζομαι κάπως θα πρέπει στα 4-5 email να πληρώνετε. . Και εγω από ο, τι θυμάμαι η αμοιβή του ήτανε λογική... 

Just now, pocm είπε:

Μήπως φταίνε τα εμβρυο αλλα οκ δεν μου φαίνεται λογικό. 4 αποβολες με 1 με δικά μου και με δύο διαφορετικές δοτριες!!!  Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δε γίνεται. Το ζαχαρο έχει μια λογική να το ψάξω 

Εννοείται ότι έχει λογικη. Δεν μπορεί να ειναι τα εμβρυα. 3 διαφορετικές γυναίκες.!! (Εσύ και οι δότριες) 

Just now, kallaki είπε:

Δεν ξέρω καθόλου. Καλά το ζάχαρο κάνει τόσο πρόβλημα έχω 3 φίλες που έχουν ζάχαρο εκγενετης και μια χαρά κα να τα παιδάκια του. Η μια είχε αποβολή.. Αλλά το επόμενο μια χαρά 

 

Αυτή που έχει σάκχαρο εκ γενετής, γνωρίζει το πρόβλημα της και το αντιμετωπίζει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Βρε συ αναρωτιέμαι. Μένεις εγκυος, που θα γίνει σίγουρα και στέλνεις συνέχεια αποτελέσματα...Φαντάζομαι κάπως θα πρέπει στα 4-5 email να πληρώνετε. . Και εγω από ο, τι θυμάμαι η αμοιβή του ήτανε λογική... 

Εννοείται ότι έχει λογικό. Δεν μπορεί να ειναι τα εμβρυα. 3 διαφορετικές γυναίκες.!! (Εσύ και οι δότριες) 

Αυτή που έχει σάκχαρο εκ γενετής, γνωρίζει το πρόβλημα της και το αντιμετωπίζει.. 

Ναι ναι.... Έχεις δίκαιο αλλά δεν το σκέφτηκα...

Είμαι αφελής πολλές φορες...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...