Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Μπράβο Αννούλα μου αυτό που κάνεις είναι θαυμαστό. παρόλα αυτά αφού έχεις μπει σε αυτή τη διαδικασία μήπως να σκεφτείς να βάλεις κάποια στην κατάψυξη και για λογαριασμό σου; ίσως αργότερα θελήσεις να κάνεις ένα παιδί Γιατί να μην έχεις δικά σου ωάρια κατεψυγμένα; Συζήτησε το με τον γιατρό έτσι σαν μία ιδέα... Και αχρείαστα να ναι

Σε φιλώ

Συμφωνώ σε όλα

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Το καλό που κανεις το σύμπαν θα στο ανταποδώσει με κάποιο τρόπο!!!

Επίσης συμφωνώ!!!

5 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Είμαι 30. Μου δίνω περιθώριο μέχρι τα 33 να δω τι θέλω κ πως θα σκέφτομαι τότε το θέμα του παιδιού. Αν στα 33 το βλέπω ακόμα μακρινό ενδεχόμενο, θα κατάψυξω. Οπότε το έχω σκεφτεί αλλά για όχι ακόμα. Γιατί μπορεί να αλλάξουν τα θέλω μου κ σε 2 χρόνια να πω ότι ξεκινάω προσπάθεια. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Nanouka40 said:

Έβαλα 2 καλές απ'οτι μου είπαν βλαστοκυστες και μου είπε σε 12 μέρες από την εμβρυομεταφορά να κάνω χοριακή 

Άντε.... Άλλη πήρε σειρά......

Μην σκεφτεσε συμπτώματα.... Δεν έχει είναι από τα φάρμακα και δεν περνούμε και λίγα.....

Καλή επιτυχία..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Άντε.... Άλλη πήρε σειρά......

Μην σκεφτεσε συμπτώματα.... Δεν έχει είναι από τα φάρμακα και δεν περνούμε και λίγα.....

Καλή επιτυχία..... 

Σ'ευχαριστώ! Μακάρι να έχω και εγώ καλά νέα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eleni nik said:

Γειά σας!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνεται υστεροσκοπιση σε δημόσιο νοσοκομείο! 

Φυσικά γίνεται. Εγώ είχα κάνει στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

@Annaforyou Καλησπέρα! Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω αν ο γιατρός σου σ' έχει ενημερώσει ότι αν παίρνεις συνέχεια φάρμακα για να δίνεις ωάρια, δηλαδή κάθε 3 μήνες ότι μειώνεται η καλή ποιότητα των ωαρίων και άρα μια λήπτρια θα πάρει κακής ποιότητας έμβρυα με αποτέλεσμα να μην πετύχει. Τέλος θα ήθελα να σε ρωτήσω αν σου κάνουν ορμονικό έλεγχο πρίν από κάθε διέγερση?

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο οπότε δεν ξέρω αν ισχύει. Ίσως γι αυτό να επιτρέπεται μέχρι 6 φορές και μέχρι 3 το χρόνο. Αν ήταν να μην πετύχει φαντάζομαι ότι δεν θα μας βάζανε σε όλη αυτή τη διαδικασία. Ναι μου κάνουν εξετάσεις αίματος πριν ξεκινήσουμε και κατά τη διάρκεια που κάνω τις ενέσεις μου κάνουν μερά παρά μέρα σχεδόν και προσαρμόζουν τα φάρμακα σύμφωνα με τα αποτελέσματα. Κοίτα ούτε κ μένα Μ αρέσει να παίρνω τόσα φάρμακα κ να επιβαρύνω τον οργανισμό μου. Το έκανα την πρώτη φορά κ είπα οκει το έκανες. Όταν όμως τη δεύτερη φορά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουμε μια γυναίκα που χρειάζεται τα ωάρια σου, πίστεψέ με δεν έκανα δεύτερες σκέψεις και πήγα. 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Annaforyou είπε:

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο οπότε δεν ξέρω αν ισχύει. Ίσως γι αυτό να επιτρέπεται μέχρι 6 φορές και μέχρι 3 το χρόνο. Αν ήταν να μην πετύχει φαντάζομαι ότι δεν θα μας βάζανε σε όλη αυτή τη διαδικασία. Ναι μου κάνουν εξετάσεις αίματος πριν ξεκινήσουμε και κατά τη διάρκεια που κάνω τις ενέσεις μου κάνουν μερά παρά μέρα σχεδόν και προσαρμόζουν τα φάρμακα σύμφωνα με τα αποτελέσματα. Κοίτα ούτε κ μένα Μ αρέσει να παίρνω τόσα φάρμακα κ να επιβαρύνω τον οργανισμό μου. Το έκανα την πρώτη φορά κ είπα οκει το έκανες. Όταν όμως τη δεύτερη φορά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουμε μια γυναίκα που χρειάζεται τα ωάρια σου, πίστεψέ με δεν έκανα δεύτερες σκέψεις και πήγα. 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σε απάντηση σου ότι θα δώσεις όσες φορές χρειαστεί με προβλημάτισε το γεγονός ότι αν κάθε 3 μήνες δίνεις ωάρια αν θα είναι το ίδιο ποιοτικά σε κάθε διέγερση. Άσε που δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία σου... Τέλος πάντων... Προφανώς όποιος προχωράει σ' αυτές τις πράξεις δεν έχει δεύτερες σκέψεις γιατί αλλιώς δεν θα το έκανε. Μπράβο σου πάντως για την πολύτιμη συνεισφορά γιατί πραγματικά πραγματοποιείς τα όνειρα μας και εγώ είμαι μία απ' αυτές τις γυναίκες που προχωράω με δωρεά και θα είμαι πάντα ευγνώμων είτε πετύχω είτε όχι απέναντι στην δότρια.

  • Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annaforyou said:

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο οπότε δεν ξέρω αν ισχύει. Ίσως γι αυτό να επιτρέπεται μέχρι 6 φορές και μέχρι 3 το χρόνο. Αν ήταν να μην πετύχει φαντάζομαι ότι δεν θα μας βάζανε σε όλη αυτή τη διαδικασία. Ναι μου κάνουν εξετάσεις αίματος πριν ξεκινήσουμε και κατά τη διάρκεια που κάνω τις ενέσεις μου κάνουν μερά παρά μέρα σχεδόν και προσαρμόζουν τα φάρμακα σύμφωνα με τα αποτελέσματα. Κοίτα ούτε κ μένα Μ αρέσει να παίρνω τόσα φάρμακα κ να επιβαρύνω τον οργανισμό μου. Το έκανα την πρώτη φορά κ είπα οκει το έκανες. Όταν όμως τη δεύτερη φορά με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουμε μια γυναίκα που χρειάζεται τα ωάρια σου, πίστεψέ με δεν έκανα δεύτερες σκέψεις και πήγα. 

Με τη σειρά μου να σ ευχαριστήσω κι εγώ με όλη μου την καρδιά για την πράξη σου αυτή!Αν δεν υπήρχαν γυναίκες σαν κι εσένα, γυναίκες σαν κι εμένα δεν θα είχαν καν την ευκαιρία να γίνουν μητέρες. Να προσέχεις τον εαυτό σου, ν ακούς την καρδιά σου και τη ψυχή σου και όλες εμάς που σ ευχαριστούμε θερμά, χωρίς δεύτερες σκέψεις... Εξάλλου μόνο, το τονίζω, ΜΌΝΟ όποια έχει μπει στη διαδικασία αυτή μπορεί να καταλάβει πως ο, τι συμβαίνει κυρίως γίνεται με βάση την καρδιά και όχι τη λογική... 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Όταν χρειάζεται να δανειστειτε ωαρια μπαίνετε σε κάποια λίστα αναμονής; Πόσο καιρό σας πήρε να βρείτε την κατάλληλη δότρια; Υπάρχουν αποθέματα ωαρίων σε καταψυξεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν πριν αποφασίσω να προχωρήσω με δωρεά το σκεφτόμουν περίπου για ένα χρόνο, πρώτον χρειάστηκε να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά με δικό μου υλικό και αφού το αποδέχθηκα χρειάστηκε στη συνέχεια να πείσω και τον σύζυγο μου. Αφού πήρα την απόφαση ακόμα και τώρα έχω κάποιους φόβους. Αν η δότρια είναι ψυχικά και σωματικά υγιείς, γιατί θέλουμε δεν θέλουμε πάμε στα τυφλά και εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αν τα έμβρυα είναι καλής ποιότητας, αν μοιράζουν τα ωάρια, πόσες φορές έχει δώσει ωάρια και σε τι συχνότητα, πόσες εγκυμοσύνες έχει δώσει, θα το πω στο παιδί μου ή όχι... Επίσης φοβάμαι πολύ την αποτυχία και το τι θα γίνει μετά, θα χρειαστεί πάλι να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ τελικά ούτε με αυτό τον τρόπο να νοιώσω την μητρότητα και να πάω παρακάτω. Γι' αυτό ας μου επιτραπεί να έχω και δεύτερες σκέψεις γιατί είμαι άνθρωπος! Δεν θέλω να έρθω σε ρίξη ούτε σε αντιπαράθεση με καμία κοπέλα από το forum γιατί αυτό που μας ενώνει είναι ο κοινός μας στόχος. Και καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα. 

  • Μου αρέσει 8

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , SONIA79 είπε:

Λοιπόν πριν αποφασίσω να προχωρήσω με δωρεά το σκεφτόμουν περίπου για ένα χρόνο, πρώτον χρειάστηκε να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά με δικό μου υλικό και αφού το αποδέχθηκα χρειάστηκε στη συνέχεια να πείσω και τον σύζυγο μου. Αφού πήρα την απόφαση ακόμα και τώρα έχω κάποιους φόβους. Αν η δότρια είναι ψυχικά και σωματικά υγιείς, γιατί θέλουμε δεν θέλουμε πάμε στα τυφλά και εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αν τα έμβρυα είναι καλής ποιότητας, αν μοιράζουν τα ωάρια, πόσες φορές έχει δώσει ωάρια και σε τι συχνότητα, πόσες εγκυμοσύνες έχει δώσει, θα το πω στο παιδί μου ή όχι... Επίσης φοβάμαι πολύ την αποτυχία και το τι θα γίνει μετά, θα χρειαστεί πάλι να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ τελικά ούτε με αυτό τον τρόπο να νοιώσω την μητρότητα και να πάω παρακάτω. Γι' αυτό ας μου επιτραπεί να έχω και δεύτερες σκέψεις γιατί είμαι άνθρωπος! Δεν θέλω να έρθω σε ρίξη ούτε σε αντιπαράθεση με καμία κοπέλα από το forum γιατί αυτό που μας ενώνει είναι ο κοινός μας στόχος. Και καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα. 

Σόνια μου σε καταλαβαίνω... Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο και θέλει πολύ δουλειά με τον εαυτό σου. Για τις ιατρικές εξετάσεις εχω γραψει. Ωστόσο με έκανες να παρατηρήσω ότι ψυχιατρικά δεν ελεγχομαστε κάπως. Θέλω να πω, πέρα από την προφορική συνέντευξη δεν αξιολογήθηκα με κάποιο σταθμισμένο τεστ για την ψυχιατρική και νοητική μου διαύγεια. Ίσως το ότι έχω τελειώσει την 3βαθμια εκπαίδευση και εργάζομαι να είναι αρκετό. Δεν ξέρω... 

Μια δεύτερη σκέψη που είχα και εγώ, είναι ότι στην περίπτωση που κάνω παιδιά κ εκεί έξω θα υπάρχουν κ άλλα παιδιά με το ίδιο dna, τι θα γίνει αν ερωτευτούν τυχαία. Βρήκα τη λύση και σε αυτό... Εάν το παιδί μου θα είναι ετεροφυλόφιλο και εάν θα θελήσει να κάνει παιδί θα κάνει ένα τεστ dna με το ταίρι του και λύθηκε το θέμα. 

Μπορείς να πεις κ συ στο παιδί σου ότι ήσουν δότρια ωαρίων κ ότι εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι με το ίδιο dna. Αν δεν θέλεις να πεις την αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue said:

@kallaki έκανες χοριακή σήμερα; Όλα καλά;

413 i xoriaki simeraaaa

Just now, kallaki said:

413 i xoriaki simeraaaa

Ποτέ ακούμε καρδούλα???? Μου είπε ο γιατρός να Πάμε την επόμενη Παρασκευή για να με δει.

..

Δεν μου είπε κάτι άλλο...

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

413 i xoriaki simeraaaa

Ποτέ ακούμε καρδούλα???? Μου είπε ο γιατρός να Πάμε την επόμενη Παρασκευή για να με δει.

..

Δεν μου είπε κάτι άλλο...

Super!! Καρδουλα βλεπεις την 6η εβδομαδα κ ακους την 8η συνηθως! 

19 minutes ago, SONIA79 said:

Λοιπόν πριν αποφασίσω να προχωρήσω με δωρεά το σκεφτόμουν περίπου για ένα χρόνο, πρώτον χρειάστηκε να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά με δικό μου υλικό και αφού το αποδέχθηκα χρειάστηκε στη συνέχεια να πείσω και τον σύζυγο μου. Αφού πήρα την απόφαση ακόμα και τώρα έχω κάποιους φόβους. Αν η δότρια είναι ψυχικά και σωματικά υγιείς, γιατί θέλουμε δεν θέλουμε πάμε στα τυφλά και εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας, αν τα έμβρυα είναι καλής ποιότητας, αν μοιράζουν τα ωάρια, πόσες φορές έχει δώσει ωάρια και σε τι συχνότητα, πόσες εγκυμοσύνες έχει δώσει, θα το πω στο παιδί μου ή όχι... Επίσης φοβάμαι πολύ την αποτυχία και το τι θα γίνει μετά, θα χρειαστεί πάλι να αποδεχθώ ότι δεν μπορώ τελικά ούτε με αυτό τον τρόπο να νοιώσω την μητρότητα και να πάω παρακάτω. Γι' αυτό ας μου επιτραπεί να έχω και δεύτερες σκέψεις γιατί είμαι άνθρωπος! Δεν θέλω να έρθω σε ρίξη ούτε σε αντιπαράθεση με καμία κοπέλα από το forum γιατί αυτό που μας ενώνει είναι ο κοινός μας στόχος. Και καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα. 

Νομιζω οτι ολες οι κοπελες εχουμε κανει τις ιδιες σκεψεις, εγω τις εκανα για ενα χρονο κ ακομα κανω, απολυτα φυσιολογικο ειναι! Ισως ειναι κ το αγχος σου που πλησιαζει η ετ; τον αλλο μηνα δεν κανεις; εχεις 100% εμπιστοσυνη στο γιατρο σου; Νομιζω αυτο ειναι πολυ σημαντικο για να ηρεμουν οι αμφιβολιες μας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...