Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

37 minutes ago, anna73 said:

καλησπερα αννουλα ενταξει την εβαλα την βλαστοκυστουλα μου και περιμενω να γινει το θαυμα και σε μενα!!!! γρηγορα και στα δικα σου νεα!!!

Καλές επιτυχίες.... Κοπελες.....

::))×××

Just now, Blondie 2020 said:

Χα χα χα κλασικ! Χαλαλι ομως!

Χαλαλι χαλαλι.... :::))×××

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Εμένα δεν προχώρησε δυστυχώς. Γενικά δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί οποία έχει πέτυχε να  προτείνει σε pm οτιδήποτε  (γενετιστή, κέντρο, γιατρο,  πλανήτη, σύμπαν.... κάτι ......) 

  • Λυπημένη/-ος 19
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εμένα δεν προχώρησε δυστυχώς. Γενικά δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί οποία έχει πέτυχε να  προτείνει σε pm οτιδήποτε  (γενετιστή, κέντρο, γιατρο,  πλανήτη, σύμπαν.... κάτι ......) 

Θα σκάσω!!! Τόσο υψηλή χοριακη;!! Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ.  Για το  θέμα γενετιστη, καλώς το σκέφτηκες, ας απαντήσουν τα κορίτσια που έχουν πάει. Το θέμα σάκχαρο το έχεις ψάξει πολύ καλά; Σε πολύ καλό γιατρο; Έχω φίλη που έχανε μωρά από σάκχαρο. Χωρίς να εχει ιδιαίτερα υψηλές τιμές.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, pocm said:

Εμένα δεν προχώρησε δυστυχώς. Γενικά δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορεί οποία έχει πέτυχε να  προτείνει σε pm οτιδήποτε  (γενετιστή, κέντρο, γιατρο,  πλανήτη, σύμπαν.... κάτι ......) 

Οχι ρε γαμωτο..... ο γιατρος τι ειπε;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Ε...ετσι κι έτσι... Φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω , νομίζω...

Έχεις δίκιο σε καταλαβαίνω και εγώ τον ίδιο φόβο έχω αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα δ ειναι μονο αν το παιδι σ θα κανει παιδι με πιθανο αδερφακι του αλλα κ αν κανει απλα σεξ.και αυτο σοκαριστικο ειναι.εμενα σε κεντρο μ ειπαν περυσι που το εψαχνα οτι δινουν της οδιας δοτριας σε αλλες πολεις αν δηλ δωσουν την πρωτη φορα αθηνα την δευτερη θα ναι αικατερινη πχ.την τριτη λονδινο.μετα απο γεννα σε ρωτανε τι φυλο ειναι το μωρο κτλ κτλ.το ψαχνουν κ αυτοι πολυ δηλ τωρα μετα αυτο κ η τυχη του....

Για μενα σωστα αποφασισες.σημασια εχει να γινεις μανα τι σημασια εχει το dna.οπως μας ειπε κ μια μαια εκει σας λειπει ο καμβας την ζωγραφια εσεις θα την φτιαξετε.ασε που το εμβρυο παιρνει στοιχεια απο την μητρα κατα την κυηση.οι φοβιες κ οι ανασφαλειες παντα θα υπαρχουν αλλα με τα χρονια θεωρω θα λιγοστευουν.

Το ενδεχόμενο να έρθουν σε σεξουαλική επαφή δεν μπορείς να το αποκλείσεις με κανένα μέτρο. Και που ξέρουμε εάν δεν είναι ομοφυλόφιλα. Και το ότι θα είναι από άλλη πολη αποκλείει την επαφή; Και αν μια ληπτρια μετά από 10 χρόνια μετακομίσει σε άλλη πόλη; Και αν αυτά τα παιδιά πάνε φοιτητές; εσύ δεν έχεις ακούσει ποτέ ανθρώπους να κάνουν σεξ με ανθρώπους από άλλη πόλη? και αν του αγοριού του αρέσουν οι μεγαλύτερες και το αντίστροφο; Και αν εγώ η δότρια κάνω παιδιά που θα το ξέρουν στο κέντρο εξωσωματικής; Δεν μπορείς να το προβλέψεις με τίποτα. Επίσης ωαρια δεν δίνουμε σε άλλη χώρα γιατί τότε θεωρείται αλλοδαπό. Όπως εσύ θέλεις ωάριο από Ελληνίδα έτσι και η Λονδρέζα θέλει ωάριο από Αγγλίδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, pocm είπε:

Δεν είμαι λεπτή σε καμια περίπτωση. Έχω κάνει γλυκοζυλιωμενη αρκετές φορές. Τωρα δεν ξέρω τι άλλο εννοείς???

Εγω ειμαι αδύνατη και έχω θέμα. Ο Σουβ όταν με είδε μου είπε αποκλείεται τόσο αδύνατη να έχετε θέμα. Κάποιο λάθος κάνετε..!! Γλυκοζυλιωμενη έκανα και εγω τωρα. 5,3. Πολύ καλή θα πεις.Αυτη είναι με αγωγη βέβαια. Αλλά και χωρίς αγωγή πάλι εντος ορίων ειχα.. Εννοώ για αρχή καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης . Και έναν πολύ καλό ενδοκρινολογο. Να ξέρει ουσιαστικά από αναπαραγωγή. Και σε αυτό θα επιμείνω. Σε 8 έχω πάει!! Η φιλη μου κάποια στιγμή έστειλε δείγμα από την κυηση  που είχε παλλινδρομησει(δε ξέρω τι ακριβώς) σε εργαστηριο και αυτοί της είπαν αλλοίωση πιθανόν λόγω σακχάρου. Οι ενδοκρινολογοι  που είχε παει δεν της είχαν πει τίποτα. Σε μια ενδοκρινολογο που πήγε μετά και είδε το πρόβλημα έκανε μόνο 2 μονάδες ινσουλινη.. Πάλι έχασε μωρό. Και μόνο όταν έκανε κανονική αγωγή από πολύ καλό ενδοκρινολογο κράτησε στα χέρια της μωρό. Προς Θεού. Δεν υποννοω ότι έχεις κάτι τέτοιο..Απλα σου καταθέτω μια εμπειρία για να αποκλείσεις μια ακόμη πιθανότητα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω ειμαι αδύνατη και έχω θέμα. Ο Σουβ όταν με είδε μου είπε αποκλείεται τόσο αδύνατη να έχετε θέμα. Κάποιο λάθος κάνετε..!! Γλυκοζυλιωμενη έκανα και εγω τωρα. 5,3. Πολύ καλή θα πεις.Αυτη είναι με αγωγη βέβαια. Αλλά και χωρίς αγωγή πάλι εντος ορίων ειχα.. Εννοώ για αρχή καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης . Και έναν πολύ καλό ενδοκρινολογο. Να ξέρει ουσιαστικά από αναπαραγωγή. Και σε αυτό θα επιμείνω. Σε 8 έχω πάει!! Η φιλη μου κάποια στιγμή έστειλε δείγμα από την κυηση  που είχε παλλινδρομησει(δε ξέρω τι ακριβώς) σε εργαστηριο και αυτοί της είπαν αλλοίωση πιθανόν λόγω σακχάρου. Οι ενδοκρινολογοι  που είχε παει δεν της είχαν πει τίποτα. Σε μια ενδοκρινολογο που πήγε μετά και είδε το πρόβλημα έκανε μόνο 2 μονάδες ινσουλινη.. Πάλι έχασε μωρό. Και μόνο όταν έκανε κανονική αγωγή από πολύ καλό ενδοκρινολογο κράτησε στα χέρια της μωρό. Προς Θεού. Δεν υποννοω ότι έχεις κάτι τέτοιο..Απλα σου καταθέτω μια εμπειρία για να αποκλείσεις μια ακόμη πιθανότητα. 

Ισχύει, δυστυχώς. Το ζάχαρο προκαλεί αποβολές α᾽τριμήνου, μου το επιβεβαίωσε και η Τσεκούρα. Αλλά αλλού θα ήθελα να σταθώ: εμένα η διάγνωση βγήκε βάσει καμπύλης ζαχάρου και ινσουλίνης, έτυχε όμως 2 κοπέλες από εδώ πρόσφατα να πήγαν σε άλλες ενδοκρινολόγους αναπαραγωγής και δεν αποδέχονται αυτές τις εξετάσεις, παρά μόνο τη γλυκοζυλιωμένη. Η μία μάλιστα είπε ότι η καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να καταργηθεί και ότι οι γυναικολόγοι που τις ζητάνε είναι πολύ πίσω σε αυτά...Είμαι λίγο μπερδεμένη σε αυτό το κομμάτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Ισχύει, δυστυχώς. Το ζάχαρο προκαλεί αποβολές α᾽τριμήνου, μου το επιβεβαίωσε και η Τσεκούρα. Αλλά αλλού θα ήθελα να σταθώ: εμένα η διάγνωση βγήκε βάσει καμπύλης ζαχάρου και ινσουλίνης, έτυχε όμως 2 κοπέλες από εδώ πρόσφατα να πήγαν σε άλλες ενδοκρινολόγους αναπαραγωγής και δεν αποδέχονται αυτές τις εξετάσεις, παρά μόνο τη γλυκοζυλιωμένη. Η μία μάλιστα είπε ότι η καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να καταργηθεί και ότι οι γυναικολόγοι που τις ζητάνε είναι πολύ πίσω σε αυτά...Είμαι λίγο μπερδεμένη σε αυτό το κομμάτι. 

Εγω δε θα ξαναπήγαινα σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγής.. που δε δέχεται  ως εξέταση την καμπυλη σακχάρου και ινσουλίνης. Νομίζεις είναι τυχαίο που πηγα σε τόσους και ακόμη στην πόλη μου δεν έχω βρει έναν πολύ καλό;.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω δε θα ξαναπήγαινα σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγής.. που δε δέχεται  ως εξέταση την καμπυλη σακχάρου και ινσουλίνης. Νομίζεις είναι τυχαίο που πηγα σε τόσους και ακόμη στην πόλη μου δεν έχω βρει έναν πολύ καλό;.... 

Ο δικός μου τις δέχεται μια χαρά...Άλλοι που άκουσα πρόσφατα δεν τις δέχονται...Έχω μπερδευτεί...Εδώ ο καθηγητής, ο Μαστοράκος και δεν τις αποδέχεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω ειμαι αδύνατη και έχω θέμα. Ο Σουβ όταν με είδε μου είπε αποκλείεται τόσο αδύνατη να έχετε θέμα. Κάποιο λάθος κάνετε..!! Γλυκοζυλιωμενη έκανα και εγω τωρα. 5,3. Πολύ καλή θα πεις.Αυτη είναι με αγωγη βέβαια. Αλλά και χωρίς αγωγή πάλι εντος ορίων ειχα.. Εννοώ για αρχή καμπύλη σακχάρου και ινσουλίνης . Και έναν πολύ καλό ενδοκρινολογο. Να ξέρει ουσιαστικά από αναπαραγωγή. Και σε αυτό θα επιμείνω. Σε 8 έχω πάει!! Η φιλη μου κάποια στιγμή έστειλε δείγμα από την κυηση  που είχε παλλινδρομησει(δε ξέρω τι ακριβώς) σε εργαστηριο και αυτοί της είπαν αλλοίωση πιθανόν λόγω σακχάρου. Οι ενδοκρινολογοι  που είχε παει δεν της είχαν πει τίποτα. Σε μια ενδοκρινολογο που πήγε μετά και είδε το πρόβλημα έκανε μόνο 2 μονάδες ινσουλινη.. Πάλι έχασε μωρό. Και μόνο όταν έκανε κανονική αγωγή από πολύ καλό ενδοκρινολογο κράτησε στα χέρια της μωρό. Προς Θεού. Δεν υποννοω ότι έχεις κάτι τέτοιο..Απλα σου καταθέτω μια εμπειρία για να αποκλείσεις μια ακόμη πιθανότητα. 

Με ενδιαφέρει αν έχεις κάποιον. Μακάρι να έχω αυτο ειλικρινά το λέω. Πάντως κ εμένα γνωστή μου με αποβολες  από αυτό το εχανε. Σε παρακαλώ στείλε μου κάποιον που ασχολείται με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pocm είπε:

Δεν είμαι λεπτή σε καμια περίπτωση. Έχω κάνει γλυκοζυλιωμενη αρκετές φορές. Τωρα δεν ξέρω τι άλλο εννοείς???

Λυπάμαι πολυ κοπέλα μου, σε νιώθω γιατι το εχω περάσει κι εγω δύο φορες.. Ο γιατρος σου τι σου είπε; Συμφωνώ κι εγω ότι πρεπει να κανεις οπωσδήποτε καμπύλη σακχαρου και ινσουλίνης, αλλα το βασικό ειναι να βρεις το σωστό ενδοκρινολόγο. Εγω κατεβαίνω στην Αθήνα για να παω στον ενδοκρινολόγο, δεν μπορούσα να βρω τον κατάλληλο. Κι εγω δεν εχω πρόβλημα σακχαρου αλλά με τα φάρμακα της ετ και ειδικά με την κορτιζόνη, ανεβαίνει στα ύψη το σάκχαρο μου. Ειναι κατι που πρεπει να παρακολουθούμε, ειδικά εμεις που περνάμε αυτές τις δύσκολες καταστάσεις και πρεπει να το ψάχνουμε απο παντου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Ισχύει, δυστυχώς. Το ζάχαρο προκαλεί αποβολές α᾽τριμήνου, μου το επιβεβαίωσε και η Τσεκούρα. Αλλά αλλού θα ήθελα να σταθώ: εμένα η διάγνωση βγήκε βάσει καμπύλης ζαχάρου και ινσουλίνης, έτυχε όμως 2 κοπέλες από εδώ πρόσφατα να πήγαν σε άλλες ενδοκρινολόγους αναπαραγωγής και δεν αποδέχονται αυτές τις εξετάσεις, παρά μόνο τη γλυκοζυλιωμένη. Η μία μάλιστα είπε ότι η καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να καταργηθεί και ότι οι γυναικολόγοι που τις ζητάνε είναι πολύ πίσω σε αυτά...Είμαι λίγο μπερδεμένη σε αυτό το κομμάτι. 

Αρα τι κάνουμε για να δούμε το ζάχαρο 

Just now, thalasa είπε:

Λυπάμαι πολυ κοπέλα μου, σε νιώθω γιατι το εχω περάσει κι εγω δύο φορες.. Ο γιατρος σου τι σου είπε; Συμφωνώ κι εγω ότι πρεπει να κανεις οπωσδήποτε καμπύλη σακχαρου και ινσουλίνης, αλλα το βασικό ειναι να βρεις το σωστό ενδοκρινολόγο. Εγω κατεβαίνω στην Αθήνα για να παω στον ενδοκρινολόγο, δεν μπορούσα να βρω τον κατάλληλο. Κι εγω δεν εχω πρόβλημα σακχαρου αλλά με τα φάρμακα της ετ και ειδικά με την κορτιζόνη, ανεβαίνει στα ύψη το σάκχαρο μου. Ειναι κατι που πρεπει να παρακολουθούμε, ειδικά εμεις που περνάμε αυτές τις δύσκολες καταστάσεις και πρεπει να το ψάχνουμε απο παντου

Σε ποιον πάμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...