Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα κοριτσια εχω μια Arvekap.... την χαριζω οποια κοπελα την χρειαζεται ας γραψει

Πως πήγε κορίτσι η εμβρυομεταφορά; Δεν ξέρω αν έγραψες κάτι χθες. Με μια χοριακη στα ύψη... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Blondie 2020 said:

Αναλογως, μπορει κ ολο το πρωτο τριμηνο!!

Από τι εξαρτάτε. Μου είπε ότι θα τιε στατισουμε καπια στιγμή... Έχω φίλη μου που τις επερναι σε όλη την εγκυμοσύνη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Να ρωτήσω κάτι....

Τις clexane μετά την εμβρυομεταφορα ποτέ τις σταματάμε???

Νομιζω οτι ακόμη και αν δεν έχεις πρόβλημα  θρομβοφιλιας, οι περισσότεροι γιατροί τις συνεχίζουν  μαζί με τα ουτρο και τα σικλακιουρ.. Τα κόβουν μαζί. Περίπου στο πρώτο τριμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Πως πήγε κορίτσι η εμβρυομεταφορά; Δεν ξέρω αν έγραψες κάτι χθες. Με μια χοριακη στα ύψη... 

καλησπερα αννουλα ενταξει την εβαλα την βλαστοκυστουλα μου και περιμενω να γινει το θαυμα και σε μενα!!!! γρηγορα και στα δικα σου νεα!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα αννουλα ενταξει την εβαλα την βλαστοκυστουλα μου και περιμενω να γινει το θαυμα και σε μενα!!!! γρηγορα και στα δικα σου νεα!!!

Άντε μια χαρά! Χαλαρά τωρα για κάποιες μέρες και ευχάριστες σκέψεις. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kallaki said:

Δεν μου έδωσε κάτι άλλο... Συνεχίζω τα φάρμακα που επερνα για την εμβρυομεταφορα....

Πολυβιταμινες.Κορτιζόνη.utrigestan.cyclacur.folic acid. Prolutex. Magnrsium kai clexane

ΜΟΝΟ....χαχαχα

 

Χα χα χα κλασικ! Χαλαλι ομως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Όπως τα λες... Κι εγω παρόμοιες ανησυχίες ειχα και έχω... Η μόνη μας διαφορά ειναι που ο σύζηγος έπεισε εμένα...Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!

Πότε θα κάνεις εμβρυομεταφορά εσύ κορίτσι μου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Γιατί ακόμα ψάχνουν; Υπάρχει κάποια δυσκολία; Από όσο ξέρω δεν αργούν...

Εμένα έτσι μου είπαν, λόγω κοβιντ υπήρξε λίγο καθηστερηση αλλά και επίσης προηγόντουσαν  άλλες κοπέλες πριν από εμένα. Ας γίνει τον Ιανουάριο τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anna73 said:

καλησπερα αννουλα ενταξει την εβαλα την βλαστοκυστουλα μου και περιμενω να γινει το θαυμα και σε μενα!!!! γρηγορα και στα δικα σου νεα!!!

Καλη αναμονη κ μια τεραστια χοριακη συντομα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta είπε:

Εμένα έτσι μου είπαν, λόγω κοβιντ υπήρξε λίγο καθηστερηση αλλά και επίσης προηγόντουσαν  άλλες κοπέλες πριν από εμένα. Ας γίνει τον Ιανουάριο τουλάχιστον...

Θα γίνει είμαι σίγουρη. Εσύ πώς είσαι; έτοιμη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Από τι εξαρτάτε. Μου είπε ότι θα τιε στατισουμε καπια στιγμή... Έχω φίλη μου που τις επερναι σε όλη την εγκυμοσύνη..

Ναι νομιζω την 6η η 8η εβδομαδα κανεις τεστ θρομβοφιλιας κ απο εκει κρινουν. Δεν ξερω αν ισχυει για ολους τους γιατρους αυτο

Κοριτσια ειχαμε νεο απο τη @Manoulitsa75 πως προχωρησε τελικα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , kallaki είπε:

Να ρωτήσω κάτι....

Τις clexane μετά την εμβρυομεταφορα ποτέ τις σταματάμε???

Καλησπέρα και συγχαρητήρια!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Είμαι στον 7ο και τις κάνω ως το τέλος!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 8:46 ΜΜ, Annaforyou είπε:

Σόνια μου σε καταλαβαίνω... Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο και θέλει πολύ δουλειά με τον εαυτό σου. Για τις ιατρικές εξετάσεις εχω γραψει. Ωστόσο με έκανες να παρατηρήσω ότι ψυχιατρικά δεν ελεγχομαστε κάπως. Θέλω να πω, πέρα από την προφορική συνέντευξη δεν αξιολογήθηκα με κάποιο σταθμισμένο τεστ για την ψυχιατρική και νοητική μου διαύγεια. Ίσως το ότι έχω τελειώσει την 3βαθμια εκπαίδευση και εργάζομαι να είναι αρκετό. Δεν ξέρω... 

Μια δεύτερη σκέψη που είχα και εγώ, είναι ότι στην περίπτωση που κάνω παιδιά κ εκεί έξω θα υπάρχουν κ άλλα παιδιά με το ίδιο dna, τι θα γίνει αν ερωτευτούν τυχαία. Βρήκα τη λύση και σε αυτό... Εάν το παιδί μου θα είναι ετεροφυλόφιλο και εάν θα θελήσει να κάνει παιδί θα κάνει ένα τεστ dna με το ταίρι του και λύθηκε το θέμα. 

Μπορείς να πεις κ συ στο παιδί σου ότι ήσουν δότρια ωαρίων κ ότι εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι με το ίδιο dna. Αν δεν θέλεις να πεις την αλήθεια..

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα δ ειναι μονο αν το παιδι σ θα κανει παιδι με πιθανο αδερφακι του αλλα κ αν κανει απλα σεξ.και αυτο σοκαριστικο ειναι.εμενα σε κεντρο μ ειπαν περυσι που το εψαχνα οτι δινουν της οδιας δοτριας σε αλλες πολεις αν δηλ δωσουν την πρωτη φορα αθηνα την δευτερη θα ναι αικατερινη πχ.την τριτη λονδινο.μετα απο γεννα σε ρωτανε τι φυλο ειναι το μωρο κτλ κτλ.το ψαχνουν κ αυτοι πολυ δηλ τωρα μετα αυτο κ η τυχη του....

23 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Super!! Καρδουλα βλεπεις την 6η εβδομαδα κ ακους την 8η συνηθως! 

Νομιζω οτι ολες οι κοπελες εχουμε κανει τις ιδιες σκεψεις, εγω τις εκανα για ενα χρονο κ ακομα κανω, απολυτα φυσιολογικο ειναι! Ισως ειναι κ το αγχος σου που πλησιαζει η ετ; τον αλλο μηνα δεν κανεις; εχεις 100% εμπιστοσυνη στο γιατρο σου; Νομιζω αυτο ειναι πολυ σημαντικο για να ηρεμουν οι αμφιβολιες μας

Για μενα σωστα αποφασισες.σημασια εχει να γινεις μανα τι σημασια εχει το dna.οπως μας ειπε κ μια μαια εκει σας λειπει ο καμβας την ζωγραφια εσεις θα την φτιαξετε.ασε που το εμβρυο παιρνει στοιχεια απο την μητρα κατα την κυηση.οι φοβιες κ οι ανασφαλειες παντα θα υπαρχουν αλλα με τα χρονια θεωρω θα λιγοστευουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...