Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

Πολύχρονη και το δώρο σου να είναι το μωράκι σου!!!!

σε ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα και η αγια αννα να μας βοηθηση ολες μας και το 2021 να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

14 ώρες πρίν, island1 είπε:

Καλησπέρα

Δεν έχω κάποια σχέση με δανεικά ούτε δοτριας ούτε ληπτριας ωστόσο επειδή με ενδιαφέρει το κομμάτι της κληρονομικότητας κ των χρωμοσωμιων νοσημάτων θα ήθελα να σε ρωτήσω αν όλα αυτα που υποβλήθηκε για τα κληρονομικά νοσήματα( πέραν της συνέντευξης) ήταν ο καρυωτυπος.Ποια εξέταση αίματος σου έκαναν; Τον καρυωτυπο; Τον απλό; Πέρα από αυτό σου έκαναν κάτι άλλο; Αναφέρομαι μόνο στο dna( οχι ηπατίτιδα κτλ)

 

Δεν γνωρίζω ποια εξέταση μου έκαναν. Ξέρω ότι θα έβλεπαν για κυστική ίνωση, για σύνδρομο fragile X, για καρυότυπο και κάτι αλλά. Σε μια φίλη μου που ήθελε να γίνει δότρια, σε αυτές τις εξετάσεις της βρήκαν καρυότυπο και της είπαν αν θελήσει να κάνει παιδί στο μέλλον να κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις στην εγκυμοσύνη της. Φυσικά κόπηκε και δεν έγινε δότρια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα said:

Κορίτσι μου ήθελα να στο πω καιρό, είσαι πολύ γλυκιά κ πάντα με τον καλό λόγο κ τη βοήθεια για όλες μας που είναι απίστευτα εμψυχωτικό!!

Σου αξίζουν τα καλύτερα στην εγκυμοσύνη σου κ στη ζωή σου γενικότερα!!  :wub:

Χρόνια πολλά στις Αννούλες κ ειδικά σε αυτές που δεν το βάζουν κάτω κ προσπαθούν!! :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι σε όλες μας αξίζουν τα καλύτερα! Έχω βοηθηθεί τόσες φορές από τα λόγια σας εδώ και πραγματικά πλέον νιώθω σα να γνωρίζω πολλές από εσάς και περιμένω με αγωνία τα θετικά νέα για όλες μας! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Κοπελαρες μου 143 η χοριακη παω Παρασκευή επαναληπτική....:::)))×××

Συγχαρητήρια @kallaki !!!! Να έχεις μια καλή, τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια η Αγία Άννα να βοηθήσει και να αξιώσει όλες να αποκτήσετε τα μωράκια σας. Χρόνια πολλά στις Αννούλες που γιορτάζουν. Να είστε γερές, εύχομαι χαρούμενα νέα και από εσάς σύντομα!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annaforyou είπε:

Δεν γνωρίζω ποια εξέταση μου έκαναν. Ξέρω ότι θα έβλεπαν για κυστική ίνωση, για σύνδρομο fragile X, για καρυότυπο και κάτι αλλά. Σε μια φίλη μου που ήθελε να γίνει δότρια, σε αυτές τις εξετάσεις της βρήκαν καρυότυπο και της είπαν αν θελήσει να κάνει παιδί στο μέλλον να κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις στην εγκυμοσύνη της. Φυσικά κόπηκε και δεν έγινε δότρια. 

Ναι λογικό να κοπεί διότι η ληπτρια θα έπρεπε να κάνει προεμφυτευτικο έλεγχο πριν μεταφέρει τα εμβρια εάν υπάρχει θέμα, κάτι που είναι ακριβό και μπορεί να την αφήσει και χωρίς πολλά εμβρια στο τέλος.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ο καρυωρυπος για εμάς που κάναμε εξωσωματική είναι πολύ συνηθισμένη εξέταση.Ηθελα να δω αν κάνουν κάτι πιο εξειδικευμένο αλλά προφανώς δεν υπάρχει κάτι άλλο! Και οι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Σε ευχαριστώ και πάλη.... Μακάρι να τερματίσουν καλά....

Και εσύ μην τα βάζεις κάτω......

Ο επημενο νικά.....

 

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassaki2006 said:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου.....!!!!!

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα!! 

Just now, anoulious said:

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας. 

Χρόνια σου πολλά Άννα! Σου εύχομαι σύντομα να υποδεχθείς τα εμβρυάκια σου, και ας φαίνεται μακρύς ο δρόμος!

Just now, anna73 said:

σε ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα και η αγια αννα να μας βοηθηση ολες μας και το 2021 να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!

Χρόνια πολλά κορίτσι, με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορά και να βάλει το χέρι της η Αγία Άννα για να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

σε ευχαριστω πολυ και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα και η αγια αννα να μας βοηθηση ολες μας και το 2021 να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!

Χρονια πολλα με το μωρακι σου αγκαλια μεσα στο 2021!

Πλακα πλακα ποια ειναι η επομενη για εμβρυομεταφορα το Δεκεμβριο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου . 

σας διαβαζω συχνα πυνκα, ειδικα τωρα με το θετικο  τεστ του κωρονιου μας που ειμαστε ολη μερα σπιτι.

εγω με το καλό ξεκινάω τον αλλο μηνα, εχουμε ηδη εμβρυακια στην καταψυξη απο την προηγουμενο μηνα και αναμενουμε τον ιανουαριο για εμβρυομεταφορα. αγαπες μου να σας ρωτησω εσεις ποσα εμβρυακια πηρατε απο την δοτρια? εμεις 10 συνολο και 5 απο αυτά καταφεραν σε βλαστοκύστες. θεωρείτε πως είναι καλός αριθμός? για κάποιο λόγο περίμενα παραπάνω αριθμό, δεν ξέρω γιατι. βεβαια αρκεί ενα καλό για να επιτύχουμε. θα προχωρήσει καμια αλλη κοπέλα τον αλλο μήνα σαν εμένα σε εμβρυομεταφορά?

  • Μου αρέσει 6

1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Just now, santibel είπε:

καλησπερα κοριτσια μου . 

σας διαβαζω συχνα πυνκα, ειδικα τωρα με το θετικο  τεστ του κωρονιου μας που ειμαστε ολη μερα σπιτι.

εγω με το καλό ξεκινάω τον αλλο μηνα, εχουμε ηδη εμβρυακια στην καταψυξη απο την προηγουμενο μηνα και αναμενουμε τον ιανουαριο για εμβρυομεταφορα. αγαπες μου να σας ρωτησω εσεις ποσα εμβρυακια πηρατε απο την δοτρια? εμεις 10 συνολο και 5 απο αυτά καταφεραν σε βλαστοκύστες. θεωρείτε πως είναι καλός αριθμός? για κάποιο λόγο περίμενα παραπάνω αριθμό, δεν ξέρω γιατι. βεβαια αρκεί ενα καλό για να επιτύχουμε. θα προχωρήσει καμια αλλη κοπέλα τον αλλο μήνα σαν εμένα σε εμβρυομεταφορά?

Είναι ένα καλό νουμερο τα 5..Εμας μας εδώσε 8 και γίναν τα 3 βλαστοκυστες..Αλλά με ένα σπέρμα πολύ κακο...

Σου εύχομαι με το καλό να ξεκινήσεις το 2021...και να μας φέρεις ευχάριστα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...