Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, elena93 είπε:

Πως ειστε κοριτσια; Εγω 3η μερα σημερα περιοδου και δεν εχω τιποτα..απο χθες μου σταματησε..τι στο καλο παλι αυτο.

Μήπως συμβαίνει τίποτα άλλο Έλενα ; Συνήθως ποσο σου κρατάει; Μήπως τελικά έγινε το θαυματακι;;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Μήπως συμβαίνει τίποτα άλλο Έλενα ; Συνήθως ποσο σου κρατάει; Μήπως τελικά έγινε το θαυματακι;;

Τι να πω δεν ξερω..γινεται να εχεις περιοδο αλλα να εχεις μεινει εγκυος; Εμενα συνηθως κραταει 5 μερες σιγουρα μεχρι και 7..αλλα 6η7η εχω μονο καφε οχι κανονικο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Αλήθεια από τόσο νωρις σε πιάνουν οι πόνοι; Εγώ την τελευταία φορά δεν κατάλαβα τίποτα κανένα σημάδι μόνο την ώρα που μου ήρθε με έπιασε ενας πόνος πολύ δυνατός και το κατάλαβα ήμουν και στην δουλεια το εσώρουχο δεν ήταν και το κατάλληλο άσε!! 
 

ειπα στον άντρα μου έχω τα γενέθλια μου και θα ήθελα για δώρο ένα μωράκι γι αυτό κανόνισε, διαφορετικά θα μπεις σε έξοδα να μου αγοράζεις δώρα πάλι χαχαχαχα 

Να σας πω κάτι; Ώρες ώρες αναρωτιέμαι βρε κορίτσια πως έχουν αλλάξει τα δεδομένα, εννοώ οι γιαγιάδες έμεναν έγκυες χωρις να μετράνε μερες χωρις να το ψελλίζουν χωρις να κάνουν τα «πρέπει», εντάξει θα μου πεις δεν υπήρχε το Ίντερνετ, και είναι αποδεδειγμένο ότι οι περισσότερες γυναίκες στις ημερες μας για να μείνουν εγκυες χρειάζονται  τουλάχιστον 6 μηνες με ένα χρόνο προσπάθειας χωρις να εχει το οποιονδήποτε παθολογικό πρόβλημα και όλο αυτό γιατί είναι στο μυαλό και προκαλεί υποσυνείδητο στρες! Και ακόμα κάτι στα χρόνια των μανάδων και γιαγιάδων μας δεν υπήρχε τόση υπογεννητικότητα δεν ξέρω τι φταίει η διατροφή; Η τεχνολογία; Ο τρόπος ζωής μας που έγινε τόσο γρήγορος; Το στρες και η ένταση; Και οι χημικες αποβολες είναι πια τόσο σύνηθες φαινόμενο και τα σκέφτομαι όλα αυτά και δεν ξέρω αν μου προκαλεί πιο πολύ στρες! 

 

Ναι πάντα από 5 έως 10 μέρες έχω τα συμπτώματα!!Αχ τυχερή είσαι εσύ που δε νιώθεις τίποτα!!Συν ότι μπορεί να αρχίσω τα παυσίπονα 2 μέρες πριν καμιά φορά τόσο που πονάω!

αχχαχ κάτι παρόμοιο του είπα κ εγώ για τα γενέθλια!Εύχομαι με το καλό να είναι τα τυχερά μας γενέθλια ..και πού είσαι !έχω βρει και την τούρτα που μπορούμε να τους κάνουμε έκπληξη!!

Αυτό που λες κ εμένα πολύ με προβληματίζει!Η γιαγιά μου συνεχώς μου λέει "εγώ ξέρεις πόσες εκτρώσεις έχω κάνει?ουυυυυυ και έχω χάσει και 2 μωρά" Με τον αέρα τα έπιανα!!" Συνεχώς το λέει αυτό και έχει κάνει 3 παιδιά!Και λέω εμείς οι νέες γενιές γιατί έτσι? Απλά ίσως καμιά φορά η άγνοια σε κάποια πράγματα είναι καλύτερη!Πλέον με το ίντερνετ και την υπερπληροφόρηση που δεχόμαστε έχουμε ξεχάσει να φιλτράρουμε κάποια πράγματα και όλο αυτό στο τέλος μας καταπίνει.. Εν τω μεταξύ τη ρωτάω καλά ρε γιαγιά προφυλακτικά δεν είχατε?και δε θυμάται να απαντήσει!αχαχ. Πιστεύωω πολύ πως έχει να κάνει η διατροφή αλλά με την έννοια των κατεργασμένων τροφών που προμηθευόμαστε . Δηλαδή και σωστή διατροφή να κάνουμε τόσα χρόνια ,αυτά που τρώμε δεν ξέρουμε από που προέρχονται κλπ. και φυσικά το στρες πόσα προβλήματα μπορεί να προκαλέσει στον ανθρώπινο οργανισμό!!!Να σου πω κάτι?Όταν σκέφτομαι όλα αυτά μετά λέω..Κοίτα να δεις ό,τι και να φταίει έχει προχωρήσει ευτυχώς τόσο η τεχνολογία που στο τέλος κάνεις μια εξωσωματική και πιάνεις το μωράκι σου..Πάντα πρέπει να σκεφτόμαστε κάτι θετικό στο τέλος!!(σε πέρασα σε σεντόνι χαχχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κ εγώ σοφακι περιμένω 1/4 λογικά με βάση την εφαρμογή!

Αχ μακάρι να έρθει το σποράκι σου σα πρωταπριλιάτικο ψέμα!! Το πινακάκι μας ανανεώθηκε :) 

πρίν από 18 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμεις τώρα θα ξεκινήσουμε, χθες καθάρισα εντελώς και θα ξεκινήσω και τα τεστ ωορρηξίας. Εγώ τα κάνω γύρω στις 6:30-7:00 που πάω στο σπίτι ελπίζω να μην επηρεάζει τόσο το αποτέλεσμα 

Καλή επιτυχία φιλενάδα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elena93 said:

Τι να πω δεν ξερω..γινεται να εχεις περιοδο αλλα να εχεις μεινει εγκυος; Εμενα συνηθως κραταει 5 μερες σιγουρα μεχρι και 7..αλλα 6η7η εχω μονο καφε οχι κανονικο..

Αυτές τις 2 μέρες που είχες περίοδο είχεσ πολύ αίμα?κόκκινο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Τι να πω δεν ξερω..γινεται να εχεις περιοδο αλλα να εχεις μεινει εγκυος; Εμενα συνηθως κραταει 5 μερες σιγουρα μεχρι και 7..αλλα 6η7η εχω μονο καφε οχι κανονικο..

Δηλαδή είχες αίμα 2 ημερες; Μήπως είναι κάτι άλλο; Να έγινε το λουλουδάκι σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

@Rafaela_123'Οχι κορίτσια μου είναι ακριβώς όπως τις περισσότερες φορές!Με πιάνει ο πόνος μπορεί και 10 μέρες πριν και έρχεται στην ώρα της..Κρίμα!! Το πα στον άντρα μου κ στεναχωρήθηκε ο κακομοίρης κ αυτός!!Μια εβδομάδα έμεινε άντε να δούμε!Δεν ήμασταν κ πολύ συνεπείς αυτό το μήνα η αλήθεια είναι.Και είπαμε να μν πιεζόμαστε κ το χουμε όλο στο μυαλό μας .Μου το είπε γιατί είχα παρανοήσει λίγο χαχα.Οπότε πήγε πιο χαλαρά!

Άντε καλή αρχή ,καλή επιτυχίαααα @Rafaela_123

Και εγώ τα ίδια κάνω Ελίζα μου, τον προετοιμάζω σιγά-σιγά γιατί ξέρω πως απογοητεύεται... οπότε να του έρθει πιο «μαλακά»... που φτάσαμε;! Να παρηγορούμε τους άντρες μας, αχαχαα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Αυτές τις 2 μέρες που είχες περίοδο είχεσ πολύ αίμα?κόκκινο?

Κανονικα ειχα την 1η μερα μετα την δευτερη οσο περναγε η μερα λιγοστευε και μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο.. σημερα δεν εχω τιποτα

Just now, Rafaela_123 είπε:

Δηλαδή είχες αίμα 2 ημερες; Μήπως είναι κάτι άλλο; Να έγινε το λουλουδάκι σου;

Κανονικο αιμα ειχα μονο την 1η μερα.. την 2 μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο και σημερα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κανονικα ειχα την 1η μερα μετα την δευτερη οσο περναγε η μερα λιγοστευε και μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο.. σημερα δεν εχω τιποτα

Κανονικο αιμα ειχα μονο την 1η μερα.. την 2 μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο και σημερα τιποτα

Έλενά μου αυτό έγινε και σ’ εμένα στον 4ο μήνα προσπαθειών. Βέβαια για να είσαι 100% σίγουρη, να κάνεις ένα τεστάκι. Εγώ δεν είχα κάνει γιατί ήμουν σίγουρη πως απλά ήταν πιο σύντομη περίοδος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elena93 said:

Κανονικα ειχα την 1η μερα μετα την δευτερη οσο περναγε η μερα λιγοστευε και μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο.. σημερα δεν εχω τιποτα

Δεν ξέρω.Αν λες κανονικό αίμα τότε δε νομίζω να είναι εμφύτευσης ..μήπως είναι ανωμαλία περιόδου?Αυτούς τους τελευταίους μήνες όλο και κάτι καινούριο βλέπω στην περίοδό μου κ εγώ!Αν έχεις αμφιβολίες κάνε τεστάκι να σου φύγει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Τι να πω δεν ξερω..γινεται να εχεις περιοδο αλλα να εχεις μεινει εγκυος; Εμενα συνηθως κραταει 5 μερες σιγουρα μεχρι και 7..αλλα 6η7η εχω μονο καφε οχι κανονικο..

Εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις που είχαν περίοδο κ ήταν έγκυες ! Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κ ο κάθε οργανισμός μοναδικός! Άμα έχεις κανένα τεστακι στο σπίτι καντο καλού κακού..! Ποτε δεν ξέρεις!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:
 

Ναι πάντα από 5 έως 10 μέρες έχω τα συμπτώματα!!Αχ τυχερή είσαι εσύ που δε νιώθεις τίποτα!!Συν ότι μπορεί να αρχίσω τα παυσίπονα 2 μέρες πριν καμιά φορά τόσο που πονάω!

αχχαχ κάτι παρόμοιο του είπα κ εγώ για τα γενέθλια!Εύχομαι με το καλό να είναι τα τυχερά μας γενέθλια ..και πού είσαι !έχω βρει και την τούρτα που μπορούμε να τους κάνουμε έκπληξη!!

Αυτό που λες κ εμένα πολύ με προβληματίζει!Η γιαγιά μου συνεχώς μου λέει "εγώ ξέρεις πόσες εκτρώσεις έχω κάνει?ουυυυυυ και έχω χάσει και 2 μωρά" Με τον αέρα τα έπιανα!!" Συνεχώς το λέει αυτό και έχει κάνει 3 παιδιά!Και λέω εμείς οι νέες γενιές γιατί έτσι? Απλά ίσως καμιά φορά η άγνοια σε κάποια πράγματα είναι καλύτερη!Πλέον με το ίντερνετ και την υπερπληροφόρηση που δεχόμαστε έχουμε ξεχάσει να φιλτράρουμε κάποια πράγματα και όλο αυτό στο τέλος μας καταπίνει.. Εν τω μεταξύ τη ρωτάω καλά ρε γιαγιά προφυλακτικά δεν είχατε?και δε θυμάται να απαντήσει!αχαχ. Πιστεύωω πολύ πως έχει να κάνει η διατροφή αλλά με την έννοια των κατεργασμένων τροφών που προμηθευόμαστε . Δηλαδή και σωστή διατροφή να κάνουμε τόσα χρόνια ,αυτά που τρώμε δεν ξέρουμε από που προέρχονται κλπ. και φυσικά το στρες πόσα προβλήματα μπορεί να προκαλέσει στον ανθρώπινο οργανισμό!!!Να σου πω κάτι?Όταν σκέφτομαι όλα αυτά μετά λέω..Κοίτα να δεις ό,τι και να φταίει έχει προχωρήσει ευτυχώς τόσο η τεχνολογία που στο τέλος κάνεις μια εξωσωματική και πιάνεις το μωράκι σου..Πάντα πρέπει να σκεφτόμαστε κάτι θετικό στο τέλος!!(σε πέρασα σε σεντόνι χαχχαχα)

@Rafaela_123 & @eliza90 - μεγάλη αλήθεια αυτό που λέτε για την εποχή των γιαγιάδων μας... έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα που - δυστυχώς - επηρεάζουν την ζωή μας προς το χειρότερο. Σκεφτείτε πως ο WHO έχει αλλάξει και τα επίπεδα των φυσιολογικών τιμών στο σπέρμα. Παλαιότερα εάν ο άντρας είχε κάτω από 20mn/ml υπήρχε θέμα. Τώρα αυτό έχει πάει στο 15mn/ml. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Και εγώ τα ίδια κάνω Ελίζα μου, τον προετοιμάζω σιγά-σιγά γιατί ξέρω πως απογοητεύεται... οπότε να του έρθει πιο «μαλακά»... που φτάσαμε;! Να παρηγορούμε τους άντρες μας, αχαχαα

Χαχαχα εγώ δε του λεω τίποτα γιατί αγχώνεται εύκολα και δεν θέλω να τον βάλω σε αυτό το τρυπάκι! Απλά όταν βλέπει τις σερβιέτες έρχεται και μου λέει «τι κάνουμε λαθος;» Και τον λυπάμαι...

Just now, elena93 είπε:

Κανονικα ειχα την 1η μερα μετα την δευτερη οσο περναγε η μερα λιγοστευε και μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο.. σημερα δεν εχω τιποτα

Κανονικο αιμα ειχα μονο την 1η μερα.. την 2 μεχρι το βραδυ ειχα παρα παρα πολυ λιγο και σημερα τιποτα

Αν έχεις ένα τεστ κάνε ένα καλού κακού απλά για να σου φύγει αυτή η έγνοια και μετά μιλά με τον γιατρο ισως να είναι μια ανωμαλία! Εγώ παλιά είχα περίοδο 3 ημέρες τώρα  τα τελευταία 2-3 χρόνια μου πάει ως 5

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Χαχαχα εγώ δε του λεω τίποτα γιατί αγχώνεται εύκολα και δεν θέλω να τον βάλω σε αυτό το τρυπάκι! Απλά όταν βλέπει τις σερβιέτες έρχεται και μου λέει «τι κάνουμε λαθος;» Και τον λυπάμαι...

Άχου μωρέ..τον έκανα εικόνα να το λέει..στεναχωρήθηκα!! Βέβαια δεν έχουν καταλάβει ότι εμείς γινόμαστε χειρότερα από αυτούς και αγχωνόμαστε περισσότερο!!Παρ΄όλο που τους παρηγορούμε.Τελικά ρε κορίτσια είμαστε ηρωίδες από όλες τις απόψεις !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...