Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Απο μενα κοριτσια κανενα νεο μεχρι τωρα.. ουτε περιοδος ουτε πονος στο στηθος καμια ενοχληση..απο εσας κανενα ωραιο νεο;

Καλημερα ελενα μου...πολυ χαιρομαι που δεν εχεις κανενα νεο...εγω δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ σημερα 3 μερες πριν την περιοδο και ηταν αρνητικο αλλα οκ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Καλημερα ελενα μου...πολυ χαιρομαι που δεν εχεις κανενα νεο...εγω δεν κρατηθηκα και εκανα ενα τεστ σημερα 3 μερες πριν την περιοδο και ηταν αρνητικο αλλα οκ...

Καλημερα και σε εσενα κοριτσι..σε καταλαβαινω οτι δεν κρατιεσε αλλα καλα θα ηταν να περιμενες την καθυστερηση για να μην απογοητευεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα και καλή Σαρακοστή και ολες μας με σπορακια ανοιξιάτικα 

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή κορίτσια μου!!

@Vasiliki33 - ίσως το έκανες και λίγο νωρίς το τεστάκι σου. Περίμενε μέχρι την Πέμπτη θα έλεγα... μην απογοητευτείς από τόσο νωρίς!

@elena93 - περιμένουμε νεάκια :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή κορίτσια μου!!

@Vasiliki33 - ίσως το έκανες και λίγο νωρίς το τεστάκι σου. Περίμενε μέχρι την Πέμπτη θα έλεγα... μην απογοητευτείς από τόσο νωρίς!

@elena93 - περιμένουμε νεάκια :) 

Ναι ενταξει θα περιμενω μεχει την πεμπτη αλλα ειπα να κανω ενα...ενταξει ειμαι παντως...δεν το σκεφτομαι τωρα!!!οτι ειναι να γινει θα γινει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Καλή σαρακοστή. Έχω καιρό να μπω γιατί δεν ήθελα καν να το σκέφτομαι. Ο άντρας τελικά είχε κιρσοκήλη τελευταίου σταδίου και χειρουργήθηκε εχτές. Το κακό είναι πως μετά από 4 βιοχημικές μες στο χρόνο (η τελευταία το Δεκέμβρη) δεν έπρεπε να μείνω έγκυος μέχρι να φτιάξει το σπέρμα του. Τα νεύρα μου χάλια διάθεση για έρωτα καμία μετά την τελευταία αποβολή αλλά άμα είσαι άτυχη..... ήρθαμε μια φόρα μέσα στο μήνα σε επαφή και έμεινα έγκυος. Φυσικά δεν προχωράει, η θερμομόνωση μου έπεσε στο 36 , πρηζομαι, ξεπρηζομαι και τα βάζω με τον εαυτό μου που την πάτησα λες και είμαι κανά μικρό κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλή σαρακοστή. Έχω καιρό να μπω γιατί δεν ήθελα καν να το σκέφτομαι. Ο άντρας τελικά είχε κιρσοκήλη τελευταίου σταδίου και χειρουργήθηκε εχτές. Το κακό είναι πως μετά από 4 βιοχημικές μες στο χρόνο (η τελευταία το Δεκέμβρη) δεν έπρεπε να μείνω έγκυος μέχρι να φτιάξει το σπέρμα του. Τα νεύρα μου χάλια διάθεση για έρωτα καμία μετά την τελευταία αποβολή αλλά άμα είσαι άτυχη..... ήρθαμε μια φόρα μέσα στο μήνα σε επαφή και έμεινα έγκυος. Φυσικά δεν προχωράει, η θερμομόνωση μου έπεσε στο 36 , πρηζομαι, ξεπρηζομαι και τα βάζω με τον εαυτό μου που την πάτησα λες και είμαι κανά μικρό κοριτσάκι

Καλη σαρακοστη και σε εσενα Μαρακι..ποτε ξαναεμεινες εγκυος αυτον τον μηνα; Ποσο καιρο κανει θεραπεια ο αντρας σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Καλη σαρακοστη και σε εσενα Μαρακι..ποτε ξαναεμεινες εγκυος αυτον τον μηνα; Ποσο καιρο κανει θεραπεια ο αντρας σου;

Είχα μια και μοναδική επαφή στις 26 Φεβρουαρίου (στις 8 Μαρτίου περίμενα περίοδο). Ο άντρας μου έκανε χειρουργείο προχτές ,το σπέρμα θέλει 6 μήνες για να δούμε βελτίωση αν δούμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλή σαρακοστή. Έχω καιρό να μπω γιατί δεν ήθελα καν να το σκέφτομαι. Ο άντρας τελικά είχε κιρσοκήλη τελευταίου σταδίου και χειρουργήθηκε εχτές. Το κακό είναι πως μετά από 4 βιοχημικές μες στο χρόνο (η τελευταία το Δεκέμβρη) δεν έπρεπε να μείνω έγκυος μέχρι να φτιάξει το σπέρμα του. Τα νεύρα μου χάλια διάθεση για έρωτα καμία μετά την τελευταία αποβολή αλλά άμα είσαι άτυχη..... ήρθαμε μια φόρα μέσα στο μήνα σε επαφή και έμεινα έγκυος. Φυσικά δεν προχωράει, η θερμομόνωση μου έπεσε στο 36 , πρηζομαι, ξεπρηζομαι και τα βάζω με τον εαυτό μου που την πάτησα λες και είμαι κανά μικρό κοριτσάκι

Καλησπέρα Μαρία μου. Να κρατήσεις το πολύ θετικό της ιστορίας αυτής! Πετυχαίνετε τη σύλληψη πολύ-πολύ εύκολα! Φαντάζομαι πως η ταχύτητα του σπέρματος θα είναι τέλεια, ίσως η μορφολογία να μην ήταν και τόσο καλή, σωστά; Σκέψου μόλις αναρρώσει πλήρως ο άντρας σου από την κιρσοκήλη και ανανεωθεί το σπέρμα (νομίζω αυτό γίνεται κάθε τρεις μήνες) θα έρθει ένα πολύ δυνατό και υγιέστατο σποράκι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα Μαρία μου. Να κρατήσεις το πολύ θετικό της ιστορίας αυτής! Πετυχαίνετε τη σύλληψη πολύ-πολύ εύκολα! Φαντάζομαι πως η ταχύτητα του σπέρματος θα είναι τέλεια, ίσως η μορφολογία να μην ήταν και τόσο καλή, σωστά; Σκέψου μόλις αναρρώσει πλήρως ο άντρας σου από την κιρσοκήλη και ανανεωθεί το σπέρμα (νομίζω αυτό γίνεται κάθε τρεις μήνες) θα έρθει ένα πολύ δυνατό και υγιέστατο σποράκι!! 

Η μορφολογία του είναι χάλια. Οι γιατροί απορούν πως μένω τόσο εύκολα έγκυος. Πριν χειρουργηθεί κάναμε μια εξέταση dna fragmentation , έχω περιέργεια να δω τα αποτελέσματα. Απλά έχω ταλαιπώρησει πολύ το σώμα μου ,τις ορμόνες βασικά και άλλη μία φορά πάλι. Κάθε 3 μήνες αναμένεται αλλά ο γιατρός λέει θέλει 6 μήνες και να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε γιατί την έκανε μεγάλος 38 χρόνων, αυτή η εγχείρηση πρέπει να γίνεται μέχρι 30. Απλά δεν είχαμε άλλη λύση γιατί έχει έναν όρχη, ο άλλος είναι ατροφηκος από ενχειρηση κρυψοορχη. Παρόλα αυτά έχουμε ένα παιδάκι 5 μισή χρόνων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria2015 είπε:

Η μορφολογία του είναι χάλια. Οι γιατροί απορούν πως μένω τόσο εύκολα έγκυος. Πριν χειρουργηθεί κάναμε μια εξέταση dna fragmentation , έχω περιέργεια να δω τα αποτελέσματα. Απλά έχω ταλαιπώρησει πολύ το σώμα μου ,τις ορμόνες βασικά και άλλη μία φορά πάλι. Κάθε 3 μήνες αναμένεται αλλά ο γιατρός λέει θέλει 6 μήνες και να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε γιατί την έκανε μεγάλος 38 χρόνων, αυτή η εγχείρηση πρέπει να γίνεται μέχρι 30. Απλά δεν είχαμε άλλη λύση γιατί έχει έναν όρχη, ο άλλος είναι ατροφηκος από ενχειρηση κρυψοορχη. Παρόλα αυτά έχουμε ένα παιδάκι 5 μισή χρόνων

Οπως ειπε και η Σοφια κρατα το θετικο της ιστοριας.. ο γιατρος τι σου ειπε για την τελευταια εγκυμοσυνη σου εκανε εξετασεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Οπως ειπε και η Σοφια κρατα το θετικο της ιστοριας.. ο γιατρος τι σου ειπε για την τελευταια εγκυμοσυνη σου εκανε εξετασεις;

Δεν έχω κάνει καν χορική απλά έκανα ένα clear blue που μου είχε ξεμείνει και ήταν φουλ θετικό. Εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις, μέχρι και υσυεροσκοπυση. Απλά έπεσε πολύ η θερμοκρασία μου, τι να πάω πάλι να τρυπιεμαι για χοριακες. Αν δεν μου έρθει σε λίγες μέρες αναγκάστηκα θα πάω και θα πάω έτσι κι αλλιώς να με δει ο γιατρός μετά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Η μορφολογία του είναι χάλια. Οι γιατροί απορούν πως μένω τόσο εύκολα έγκυος. Πριν χειρουργηθεί κάναμε μια εξέταση dna fragmentation , έχω περιέργεια να δω τα αποτελέσματα. Απλά έχω ταλαιπώρησει πολύ το σώμα μου ,τις ορμόνες βασικά και άλλη μία φορά πάλι. Κάθε 3 μήνες αναμένεται αλλά ο γιατρός λέει θέλει 6 μήνες και να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε γιατί την έκανε μεγάλος 38 χρόνων, αυτή η εγχείρηση πρέπει να γίνεται μέχρι 30. Απλά δεν είχαμε άλλη λύση γιατί έχει έναν όρχη, ο άλλος είναι ατροφηκος από ενχειρηση κρυψοορχη. Παρόλα αυτά έχουμε ένα παιδάκι 5 μισή χρόνων

Έκανε και εμένα ο άντρας μου το dna fragmentation μετά από μια παλίνδρομη που είχαμε το καλοκαίρι. Απ’ ότι μας είπε ο γιατρός μια κακή μορφολογία δε σημαίνει απαραίτητα πως και ο κατακερματισμός θα είναι μεγάλος, και το αντίστροφο. Ο άντρας μου παρόλο που έχει πολύ καλή μορφολογία μας συμβούλεψαν να κάνει και το dfi γιατί, όπως μας εξήγησαν, αυτή η ανάλυση εξετάζει το dna των γόνιμων σπερμάτων και όχι του συνόλου. Εάν θυμάμαι σωστά το κάτω από 15% είναι πολύ καλό, αλλά και κάτω από 30% είναι αποδεκτό. Εύχομαι να πάρετε πολύ ενθαρρυντικά αποτελέσματα από την εξέταση αυτή! 

Όπως σου είπα και παραπάνω το πολύ θετικό είναι η εύκολη σύλληψη! Το ότι έπεσε η θερμοκρασία σου δε σημαίνει απαραίτητα πως δε προχωράει η κύηση. Μπορείς να επαναλάβεις ένα τεστ για να επιβεβαιώσεις εάν σκουραίνει η μαγική γραμμούλα και μετά να τρέξεις για χοριακη! Εύχομαι να μας γράψεις τα νεότερά σου σε λίγες ημέρες και να κρατάς στα χέρια σου μια πολύ παχουλή χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Και εσένα εύχομαι το καλύτερο. Θα σας ενημερώσω

Και εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι η τυχερη σου αυτη την φορα..γιατι εκει που δεν το περιμενεις ερχεται..και μην σκεφτεσαι αρνητικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...