Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Άντε να δούμε 

Το λέω και εδώ 

Πήρα τεστ προγεστερόνης , μόλις έκανα ένα  είμαι μια με δυο μέρες μετά την ωορρηξία και βγήκε θετικότατο 

Ελπίζω να είναι καλό σημάδι....

Έκανες εξέταση προγεστερόνης κορίτσι μου;

Πρέπει να κάνεις ,μπορεί να χρειαστείς συμπλήρωμα

Η χοριακη σου είναι τέλεια.

Απο που τα πηρες αυτα τα τεστ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Και εμένα μου κάνει κολπικό υπέρηχο και κοιτάει τις ωοθήκες. Αλλά δε κοιτάει την κοιλιά μου. Μόνο μήτρα και ωοθήκες.

Εάν τελικά κάνω αυτή τη παρακολούθηση εννοείται πως θα σας πω και για το κατά πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστάκια!

Άντε να έρθουν τα σποράκια μας ταυτόχρονα!!!

Εννοώ μου κάνει υπέρηχο και πάνω από την κοιλια μου και κολπικο @eliza90 και μου ελέγχει και τους μαστούς και τον θυρεοειδή απλά ήθελα να δω αν όλοι οι γιατροί το κάνουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Εννοώ μου κάνει υπέρηχο και πάνω από την κοιλια μου και κολπικο @eliza90 και μου ελέγχει και τους μαστούς και τον θυρεοειδή απλά ήθελα να δω αν όλοι οι γιατροί το κάνουν 

Ααα σε περνάει κόσκινο μπραβο! Εμένα μόνο τεστ ΠΑΠ και υπέρηχο είναι το στάνταρ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα Μαράκι μου! Είσαι στην 4η ημέρα καθυστέρησης, σωστά; Εάν ναι, δε νομίζω πως είναι χαμηλή αυτή η χοριακή... Σημασία έχει να διπλασιαστεί αυτός ο αριθμός μέσα στις επόμενες 48 ώρες. Εύχομαι να τον δούμε να ανηφορίζει εκθετικά!!

@Μάντη - (?)

@Rafaela_123 - 08/04

@elena93 - 14/04

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - 10/04

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 4/04

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 24/03

Άντε, να αρχίσουμε να σβήνουμε ονοματάκια!!!

Κορίτσι μου εγώ περιμένω 31/3 βάση ημερολόγιου


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσι μου εγώ περιμένω 31/3 βάση ημερολόγιου

@Μάντη - (?)

@Agapakiii - 01/04

@Rafaela_123 - 08/04

@elena93 - 14/04

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - 10/04

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 31/03

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 24/03

1 hour ago, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα με βλέπω να μου έρχεται και νωρίτερα!Σήμερα έχω πολλές ενοχλήσεις χαμηλά σα να κατεβαίνει η ακατανόμαστη!!!

Καλημερααα! Εγώ ακόμη δεν νιώθω τπτ απολύτως, οπότε σίγουρα θα μου έρθει και αυτόν τον μήνα η άτιμη! Στην ιδέα και μόνο απογοητεύομαι! Ο επόμενος θα είναι ο 6ος μήνας προσπαθειών... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα με βλέπω να μου έρχεται και νωρίτερα!Σήμερα έχω πολλές ενοχλήσεις χαμηλά σα να κατεβαίνει η ακατανόμαστη!!!

Καλημέρα φίλη μου μα να σου έρθει μια βδομάδα πιο νωρις; Μήπως είναι κάτι άλλο; 

Just now, Sophaki21 είπε:

@Μάντη - (?)

@Rafaela_123 - 08/04

@elena93 - 14/04

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - 10/04

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 31/03

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 24/03

Καλημερααα! Εγώ ακόμη δεν νιώθω τπτ απολύτως, οπότε σίγουρα θα μου έρθει και αυτόν τον μήνα η άτιμη! Στην ιδέα και μόνο απογοητεύομαι! Ο επόμενος θα είναι ο 6ος μήνας προσπαθειών... 

Καλημεραα Σοφακι που ξέρεις βρε μην απογοητεύεσαι εκ τον προτέρων!  Υπομονή κορίτσια μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα φίλη μου μα να σου έρθει μια βδομάδα πιο νωρις; Μήπως είναι κάτι άλλο; 

Καλημεραα Σοφακι που ξέρεις βρε μην απογοητεύεσαι εκ τον προτέρων!  Υπομονή κορίτσια μου 

Ναι-ναι! Ποτέ δε ξέρεις... άλλωστε έχω ακόμη μια εβδομάδα...

Όντως... @eliza90 - μήπως είναι το σποράκι και όχι η ακατανόμαστη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Ναι-ναι! Ποτέ δε ξέρεις... άλλωστε έχω ακόμη μια εβδομάδα...

Όντως... @eliza90 - μήπως είναι το σποράκι και όχι η ακατανόμαστη;

Εμεις τώρα θα ξεκινήσουμε, χθες καθάρισα εντελώς και θα ξεκινήσω και τα τεστ ωορρηξίας. Εγώ τα κάνω γύρω στις 6:30-7:00 που πάω στο σπίτι ελπίζω να μην επηρεάζει τόσο το αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophaki21 said:

Ναι-ναι! Ποτέ δε ξέρεις... άλλωστε έχω ακόμη μια εβδομάδα...

Όντως... @eliza90 - μήπως είναι το σποράκι και όχι η ακατανόμαστη;

@Rafaela_123'Οχι κορίτσια μου είναι ακριβώς όπως τις περισσότερες φορές!Με πιάνει ο πόνος μπορεί και 10 μέρες πριν και έρχεται στην ώρα της..Κρίμα!! Το πα στον άντρα μου κ στεναχωρήθηκε ο κακομοίρης κ αυτός!!Μια εβδομάδα έμεινε άντε να δούμε!Δεν ήμασταν κ πολύ συνεπείς αυτό το μήνα η αλήθεια είναι.Και είπαμε να μν πιεζόμαστε κ το χουμε όλο στο μυαλό μας .Μου το είπε γιατί είχα παρανοήσει λίγο χαχα.Οπότε πήγε πιο χαλαρά!

Άντε καλή αρχή ,καλή επιτυχίαααα @Rafaela_123

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

@Rafaela_123'Οχι κορίτσια μου είναι ακριβώς όπως τις περισσότερες φορές!Με πιάνει ο πόνος μπορεί και 10 μέρες πριν και έρχεται στην ώρα της..Κρίμα!! Το πα στον άντρα μου κ στεναχωρήθηκε ο κακομοίρης κ αυτός!!Μια εβδομάδα έμεινε άντε να δούμε!Δεν ήμασταν κ πολύ συνεπείς αυτό το μήνα η αλήθεια είναι.Και είπαμε να μν πιεζόμαστε κ το χουμε όλο στο μυαλό μας .Μου το είπε γιατί είχα παρανοήσει λίγο χαχα.Οπότε πήγε πιο χαλαρά!

Άντε καλή αρχή ,καλή επιτυχίαααα @Rafaela_123

Αλήθεια από τόσο νωρις σε πιάνουν οι πόνοι; Εγώ την τελευταία φορά δεν κατάλαβα τίποτα κανένα σημάδι μόνο την ώρα που μου ήρθε με έπιασε ενας πόνος πολύ δυνατός και το κατάλαβα ήμουν και στην δουλεια το εσώρουχο δεν ήταν και το κατάλληλο άσε!! 
 

ειπα στον άντρα μου έχω τα γενέθλια μου και θα ήθελα για δώρο ένα μωράκι γι αυτό κανόνισε, διαφορετικά θα μπεις σε έξοδα να μου αγοράζεις δώρα πάλι χαχαχαχα 

Να σας πω κάτι; Ώρες ώρες αναρωτιέμαι βρε κορίτσια πως έχουν αλλάξει τα δεδομένα, εννοώ οι γιαγιάδες έμεναν έγκυες χωρις να μετράνε μερες χωρις να το ψελλίζουν χωρις να κάνουν τα «πρέπει», εντάξει θα μου πεις δεν υπήρχε το Ίντερνετ, και είναι αποδεδειγμένο ότι οι περισσότερες γυναίκες στις ημερες μας για να μείνουν εγκυες χρειάζονται  τουλάχιστον 6 μηνες με ένα χρόνο προσπάθειας χωρις να εχει το οποιονδήποτε παθολογικό πρόβλημα και όλο αυτό γιατί είναι στο μυαλό και προκαλεί υποσυνείδητο στρες! Και ακόμα κάτι στα χρόνια των μανάδων και γιαγιάδων μας δεν υπήρχε τόση υπογεννητικότητα δεν ξέρω τι φταίει η διατροφή; Η τεχνολογία; Ο τρόπος ζωής μας που έγινε τόσο γρήγορος; Το στρες και η ένταση; Και οι χημικες αποβολες είναι πια τόσο σύνηθες φαινόμενο και τα σκέφτομαι όλα αυτά και δεν ξέρω αν μου προκαλεί πιο πολύ στρες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Sophaki21 είπε:

@Μάντη - (?)

@Rafaela_123 - 08/04

@elena93 - 14/04

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - 10/04

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 31/03

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 24/03

Καλημερααα! Εγώ ακόμη δεν νιώθω τπτ απολύτως, οπότε σίγουρα θα μου έρθει και αυτόν τον μήνα η άτιμη! Στην ιδέα και μόνο απογοητεύομαι! Ο επόμενος θα είναι ο 6ος μήνας προσπαθειών... 

Κ εγώ σοφακι περιμένω 1/4 λογικά με βάση την εφαρμογή!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...