Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

On 19/3/2021 at 10:41 ΜΜ, Sophaki21 είπε:

Ραφαέλα μου δεν ξύνεις καμία πληγή! Γι’ αυτό είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα και να βοηθάμε η μία την άλλη. Μέσα στη ζωή είναι και αυτά :) Μάλιστα πριν να μου συμβεί δεν είχα ιδέα πως είναι και αυτό ένα πιθανό σενάριο. Όταν το έζησα νόμιζα πως ήμουν η μοναδική που είχε αυτήν την εμπειρία. Όταν άρχισα όμως να το συζητάω συνειδητοποίησα πως είναι πολύ σύνηθες και πως πολλές κοπέλες το έχουν βιώσει. Απλά δε το πολύ-συζητούσαν μέχρι να ανοιχτώ και εγώ.. 

Λοιπόν, εγώ την ημέρα που περίμενα περίοδο παρατήρησα στο στήθος μου αυτά τα «Montgomery glands» που δε ξέρω πως λέγονται στα ελληνικά. Το γκλούγκλαρα και έτσι αποφάσισα να κάνω ένα τεστάκι. Πάντως αυτά μετά την αποβολή μειώθηκαν, αλλά δεν εξαφανίστηκαν. Πριν να δω αυτά δεν είχα παρατηρήσει κανένα άλλο σύμπτωμα στο σώμα μου. Ωστόσο νομίζω πως ήμουν και πιο ανυποψίαστη, τώρα δλδ νιώθω πως είμαι μόνιμα σε εγρήγορση και πως προσπαθώ να αφουγκραστώ την παραμικρή αλλαγή πάνω μου. Αυτό θεωρώ πως είναι λάθος και προσπαθώ να το αποβάλλω. Όταν έκανα τεστάκι και ήταν θετικότατο, γιατί είχα αρκετά μεγάλη χοριακη, συνειδητοποίησα πως είχα και μια ευαισθησία στο στήθος μου. Αλλά πριν από αυτό, τίποτα... από την πρώτη μέρα καθυστέρησης και μετά είχα αϋπνία, λίγο αργότερα συχνοουρία και ο πόνος στο στήθος δυνάμωνε μέρα με τη μέρα. Στην 6η εβδομάδα άρχισα να έχω ζαλάδες, κυρίως το πρωί, αλλά όχι κάτι τρομερό. Το πρωί πριν πάω για υπέρηχο στην 10w+2d είχα παρατηρήσει πως ο πόνος στο στήθος μου είχε μειωθεί... αυτό λίγο με είχε ανησυχήσει. Αλλά δε φανταζόμουν πως δε θα ακούσουμε την καρδούλα, δε πήγαινε δλδ καν ο νους μου σε αυτό το σενάριο... (συγγνώμη για το σεντονάκι :))

Συγνώμη να σε ρωτήσω κάτι. Από τι τελικά ήταν η αποβολή στην 10η εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Γι πες μας κ έμας 

Δηλαδή τι κάνεις;;;

Λοιπον το ξεκινας μολις σου τελειωνει η περιοδος..και το συνεχιζεις για 15 μερες..περνεις ενα κρεμμυδι μεσαιου μεγεθους τα καφε κρεμμυδια μονο,το κοβεις στα 4 κομματια και ριχνεις 1,5 ποτηρι νερο μεσα και το βραζεις για 5 λεπτα..και πρεπει να το πειτε ζεστο..ενα το πρωι με αδιο στομαχι και το βραδυ μιση ωρα πριν το βραδυνο..καθε φορα καινουριο κρεμμυδι δηλαδη να ειναι φρεσκο το αφεψημα..εχω διαβασει σε σελιδες εδω οτι εχει αποτελεσματα και οτι εχουν πιασει ακομα και απο την πρωτο 15μερο που το κανανε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Λοιπον το ξεκινας μολις σου τελειωνει η περιοδος..και το συνεχιζεις για 15 μερες..περνεις ενα κρεμμυδι μεσαιου μεγεθους τα καφε κρεμμυδια μονο,το κοβεις στα 4 κομματια και ριχνεις 1,5 ποτηρι νερο μεσα και το βραζεις για 5 λεπτα..και πρεπει να το πειτε ζεστο..ενα το πρωι με αδιο στομαχι και το βραδυ μιση ωρα πριν το βραδυνο..καθε φορα καινουριο κρεμμυδι δηλαδη να ειναι φρεσκο το αφεψημα..εχω διαβασει σε σελιδες εδω οτι εχει αποτελεσματα και οτι εχουν πιασει ακομα και απο την πρωτο 15μερο που το κανανε

Δηλαδή βράζεις το κρεμμύδι; Και πίνεις το νερό που το έχεις ζεστάνει; Σε τι βοηθάει να αυξηθούν τα κολπικά υγρά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Δηλαδή βράζεις το κρεμμύδι; Και πίνεις το νερό που το έχεις ζεστάνει; Σε τι βοηθάει να αυξηθούν τα κολπικά υγρά; 

Ακριβως,τα βραζεις για 5 λεπτα και το πινεις οταν ειναι ζεστο,οχι κρυο..βοηθαει στις ορμονες να σταθεροποιηθει ο κυκλος  και να μεινεις εγκυος..εχω διαβασει παρα πολλααα θετικα αποτελεσματα με αυτο..δεν χανουμε τιποτα να το δοκιμασουμε..εγω το αρχισα

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Ακριβως,τα βραζεις για 5 λεπτα και το πινεις οταν ειναι ζεστο,οχι κρυο..βοηθαει στις ορμονες να σταθεροποιηθει ο κυκλος  και να μεινεις εγκυος..εχω διαβασει παρα πολλααα θετικα αποτελεσματα με αυτο..δεν χανουμε τιποτα να το δοκιμασουμε..εγω το αρχισα

Και τι γεύση έχει;; 
 

εγω κάνω ένα άλλο που μου είπε ο ομοιοπαθητικός μου! Αρχίζω evening primrose oil από την πρώτη ημέρα της περιόδου μέχρι την ωορρηξία το σταματώ και αρχίζω από την ωορρηξία ως να δω περίοδο ωμέγα 3! Βασικά τώρα το άρχισα σε αυτό τον κύκλο!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και τι γεύση έχει;; 
 

εγω κάνω ένα άλλο που μου είπε ο ομοιοπαθητικός μου! Αρχίζω evening primrose oil από την πρώτη ημέρα της περιόδου μέχρι την ωορρηξία το σταματώ και αρχίζω από την ωορρηξία ως να δω περίοδο ωμέγα 3! Βασικά τώρα το άρχισα σε αυτό τον κύκλο!  

Εγω να σου πω την αληθεια κλεινω μυτη και το πινω :lol: δεν μπορω να το πιω αλλα τι να κανω θα το δοκιμασω..δεν εχω ξανακουσει για αυτο που ειπες

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Εγω να σου πω την αληθεια κλεινω μυτη και το πινω :lol: δεν μπορω να το πιω αλλα τι να κανω θα το δοκιμασω..δεν εχω ξανακουσει για αυτο που ειπες

Εγώ γενικά είμαι πολύ δύσκολη στις γεύσεις...αν μπορέσω να το δοκιμάσω θα το κάνω και αυτό χαχαχα 

 

το evening primrose το χρησιμοποιούσα παλιά για τους πονοκεφάλους το ξεκινούσα μετά την ωορρηξία μέχρι την περίοδο! Και ήταν πολύ καλό! Ομως για σύλληψη βοηθάει πριν την ωορρηξια γιατί αυξάνει τα κολπικά υγρά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Εγώ γενικά είμαι πολύ δύσκολη στις γεύσεις...αν μπορέσω να το δοκιμάσω θα το κάνω και αυτό χαχαχα 

 

το evening primrose το χρησιμοποιούσα παλιά για τους πονοκεφάλους το ξεκινούσα μετά την ωορρηξία μέχρι την περίοδο! Και ήταν πολύ καλό! Ομως για σύλληψη βοηθάει πριν την ωορρηξια γιατί αυξάνει τα κολπικά υγρά! 

Απο που το εχεις παρει; Και τι ειναι χαπια ή αιθεραιο ελαιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Απο που το εχεις παρει; Και τι ειναι χαπια ή αιθεραιο ελαιο;

Υπάρχει και στο φαρμακείο είναι συμπλήρωμα διατροφής είναι κάψουλα! Στα ελληνικά είναι νυχτολούλουδο! Εγώ παιρνω 2 των 1000mg  κάθε βράδυ! Ψάξε το το στο internet 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2021 at 1:17 ΜΜ, eliza90 είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ κορίτσια! Ραφαέλα τι ώρες να τα κάνω τα τεστ ξερεις?? Ναι θα σας πω αν πέφτει μέσα με τον πόνο.. 

Μία χαρά Ρια μου τα χεισ δρομολογήσει!! Καλή επιτυχία! Ναι για ρώτα τον να μας πεις κ έμασ μέτα.. Κ γενικά ρώτα όσο πιο πολλά μπορείς! Χάχα 

Σε ευχαριστώ πολύ,χαχα ναι θα προσπαθησω αν και ο λόγος που θέλω να τον αλλάξω είναι αυτος ,δε ξέρω γτ δε νοιωθω άνετα να τον ρωτάω πράγματα αλλά πρέπει..

17 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Άντε ωραία Ρια μου μια χαρά!! Άλλαξες γυναικολόγο η θα πας στον ίδιο; Ναι ναι ρωτά τον να δούμε τι θα σου πει..! 

Η καλύτερη ώρα που είχα ρωτησει όταν τους έστειλα μήνυμα στην hometest μου είπαν είναι το μεσημέρι γύρω στις 12-1 και ότι καλό θα ήταν κάθε ημέρα να γίνεται η ίδια ώρα! Εγώ επειδή είμαι στη δουλεια το κάνω όταν πάω σπίτι γύρω στις 7:00 το απόγευμα μου είπαν δεν είναι απαγορευτική η ώρα αλλά να προσπαθω να το κάνω την ίδια ώρα! 

Τι να πω δεν ξέρω δεν μου έτυχε ποτέ ισως είναι μια ανωμαλία 

Θα πάω στον ίδιο τώρα και ίσως από τον επόμενο μήνα να αλλάξω να δοκιμάσω και σε άλλο να πάω.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/3/2021 at 1:01 ΠΜ, eliza90 είπε:

Την πρώτη φορά δλδ Σοφακι δεν το σκεφτόσουν καθόλου? Ότι μπορεί να είσαι? Ήσουν πιο χαλαρή? Έπαιρνες κ τότε τεστ ωορηξιας? Με συγκίνησες έτσι όπως τα γράψεις δν ξέρω γτ.. Θέλω πολύ να τα καταφέρουμε όλες ρε κορίτσια μου...παρα πολύ όμως! Επίσης έχω να δηλώσω ότι παρήγγειλα τεστακια ωορηξιας!! Με πείσατε βρε χαχαχαχ εγώ που ελεγα δν παίρνω για το άγχος! Ε από περιέργεια κ μόνο να δω αν τότε που πονάω έχω ωορηξια η μία μετά μετά.. Πήρα της hometest τις τσινιουλες.. 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Ήμουν πολύ χαλαρή, ναι! Δεν το είχα στο μυαλό μου καθόλου. Ήταν και μόλις είχε τελειώσει η καραντίνα και είχαμε ψιλο-επιστρέψει σε μία κανονικότητα. Βοηθάει πολύ και αυτό πιστεύω. Να πας μία εκδρομή, να πας για ένα ποτό, να πας μία βόλτα στα μαγαζιά... τώρα η καθημερινότητά μας είναι αρκετά περιορισμένη και το μυαλό μας στριφογυρνάει γύρω από αυτό νομίζω.

Είχα πάρει τεστάκια, ναι. Έμεινα στον πρώτο μήνα χρήσης! Απίστευτο;! Τώρα δε ξέρω βέβαια τι κάνουμε λάθος :( Είμαστε ήδη στον 5ο μήνα...

Εγώ μέχρι τώρα είχα το digital της clearblue, αλλά με πείσατε και εμένα να αγοράσω της hometest! Θα πάω και στον γυναικολόγο αυτόν τον μήνα να τον ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω καμία εξέταση. Θα κάνει και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και θα δούμε!

Πως πήγε η πρόβα νυφικού @eliza90 μου;

On 20/3/2021 at 11:51 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλό ΣΚ!!


Σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας!! Και εγώ συγκινήθηκα έτσι όπως το έθεσες...Δηλαδή υπάρχουν ακόμα στο στήθος σου αυτά; Μετά το αφήσατε για λίγο καιρό και αρχίσατε πάλι τις προσπάθειες; Στον κύκλο που έμεινες έγκυος δε το σκεφτόσουν καθόλου; 

Και εγώ από περιέργεια τα πήρα χαχαχα αλλά να σου πω εμένα δεν με άγχωσαν τουλάχιστο ξέρω ότι κάνω ωορρηξία χαχαχα και εκείνες τις ημερες κάνουμε πιο εντατικά τις υπόλοιπες πιο χαλαρά...να μας πεις αν πέσουν μέσα με τον πονο 

Μακάρι αλλά θέλω δεν θέλω το σκέφτομαι!! Και οπως είπα και τις προάλλες ότι αν σταματήσω από τη δεύτερη δουλεια ισως και να τα καταφέρουμε! Είμαι όλη την ημέρα σε ένταση, πάω σπίτι αργά και σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνουμε κιολας γιατί είναι κρίσιμες ημερες, όλο αυτό νομίζω από μόνο του είναι ενας κατασταλτικός παράγοντας! 

@elena93Καλημερα κορίτσι τελικά τι έγινε; 

Υπάρχουν ναι-ναι! Έχουν μειωθεί, αλλά δεν εξαφανίστηκαν εντελώς... Απέβαλα τέλος Ιουλίου και ξαναξεκινήσαμε τον Οκτώβριο. Αφενός θέλαμε να αφήσουμε λίγο χρόνο να ηρεμήσουμε και αφετέρου να πάρουμε τις εξετάσεις του καρυότυπου για να ξέρουμε εάν πρέπει να προβούμε σε περαιτέρω ψάξιμο. Εσείς από πότε αρχίσατε τις προσπάθειες;

2 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Συγνώμη να σε ρωτήσω κάτι. Από τι τελικά ήταν η αποβολή στην 10η εβδομάδα

Η αποβολή έγινε στην 10η εβδομάδα λόγω τυχαίας χρωμοσωμικής του εμβρύου. Έκανα απόξεση και στείλαμε το έμβρυο για ανάλυση καρυότυπου. Είχε ένα επιπλέον χρωμόσωμα 9. Αυτό μπορεί να έγινε είτε πάνω στη διάσπαση των κυττάρων, είτε εξ´αρχής ένας από τους γαμέτες να είχε αυτό το επιπλέον χρωμόσωμα. Κατατάσσεται στα τυχαία γεγονότα και δε χρήζει περαιτέρω ελέγχου. Ωστόσο εμείς κάναμε και το dfi το οποίο βγήκε στο 15%. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα πριν, ούτε αίμα ούτε τπτ. Πήγαμε για υπέρηχο και φύγαμε με αυτά τα μαντάτα. Το μόνο που βλέπαμε στους προηγούμενους υπερήχους ήταν πως το crl ήταν στο χαμηλότερο percentile, ήταν δλδ μικρούλι το εμβρυάκι. 

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Λοιπον το ξεκινας μολις σου τελειωνει η περιοδος..και το συνεχιζεις για 15 μερες..περνεις ενα κρεμμυδι μεσαιου μεγεθους τα καφε κρεμμυδια μονο,το κοβεις στα 4 κομματια και ριχνεις 1,5 ποτηρι νερο μεσα και το βραζεις για 5 λεπτα..και πρεπει να το πειτε ζεστο..ενα το πρωι με αδιο στομαχι και το βραδυ μιση ωρα πριν το βραδυνο..καθε φορα καινουριο κρεμμυδι δηλαδη να ειναι φρεσκο το αφεψημα..εχω διαβασει σε σελιδες εδω οτι εχει αποτελεσματα και οτι εχουν πιασει ακομα και απο την πρωτο 15μερο που το κανανε

Έλενά μου μετά όμως θα μας πλησιάζουν οι άντρες μας;;

Φοβάμαι μη φέρει αντίθετο αποτέλεσμα, αχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Υπάρχει και στο φαρμακείο είναι συμπλήρωμα διατροφής είναι κάψουλα! Στα ελληνικά είναι νυχτολούλουδο! Εγώ παιρνω 2 των 1000mg  κάθε βράδυ! Ψάξε το το στο internet 

Αυτό θα το ψάξω και εγώ. Δεν το είχα ξανακούσει.. αλλά πλέον ό,τι βοηθάει, θα το κάνουμε. Και κρεμμύδια και απ’ όλα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Ήμουν πολύ χαλαρή, ναι! Δεν το είχα στο μυαλό μου καθόλου. Ήταν και μόλις είχε τελειώσει η καραντίνα και είχαμε ψιλο-επιστρέψει σε μία κανονικότητα. Βοηθάει πολύ και αυτό πιστεύω. Να πας μία εκδρομή, να πας για ένα ποτό, να πας μία βόλτα στα μαγαζιά... τώρα η καθημερινότητά μας είναι αρκετά περιορισμένη και το μυαλό μας στριφογυρνάει γύρω από αυτό νομίζω.

Είχα πάρει τεστάκια, ναι. Έμεινα στον πρώτο μήνα χρήσης! Απίστευτο;! Τώρα δε ξέρω βέβαια τι κάνουμε λάθος :( Είμαστε ήδη στον 5ο μήνα...

Εγώ μέχρι τώρα είχα το digital της clearblue, αλλά με πείσατε και εμένα να αγοράσω της hometest! Θα πάω και στον γυναικολόγο αυτόν τον μήνα να τον ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω καμία εξέταση. Θα κάνει και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και θα δούμε!

Πως πήγε η πρόβα νυφικού @eliza90 μου;

Υπάρχουν ναι-ναι! Έχουν μειωθεί, αλλά δεν εξαφανίστηκαν εντελώς... Απέβαλα τέλος Ιουλίου και ξαναξεκινήσαμε τον Οκτώβριο. Αφενός θέλαμε να αφήσουμε λίγο χρόνο να ηρεμήσουμε και αφετέρου να πάρουμε τις εξετάσεις του καρυότυπου για να ξέρουμε εάν πρέπει να προβούμε σε περαιτέρω ψάξιμο. Εσείς από πότε αρχίσατε τις προσπάθειες;

Η αποβολή έγινε στην 10η εβδομάδα λόγω τυχαίας χρωμοσωμικής του εμβρύου. Έκανα απόξεση και στείλαμε το έμβρυο για ανάλυση καρυότυπου. Είχε ένα επιπλέον χρωμόσωμα 9. Αυτό μπορεί να έγινε είτε πάνω στη διάσπαση των κυττάρων, είτε εξ´αρχής ένας από τους γαμέτες να είχε αυτό το επιπλέον χρωμόσωμα. Κατατάσσεται στα τυχαία γεγονότα και δε χρήζει περαιτέρω ελέγχου. Ωστόσο εμείς κάναμε και το dfi το οποίο βγήκε στο 15%. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα πριν, ούτε αίμα ούτε τπτ. Πήγαμε για υπέρηχο και φύγαμε με αυτά τα μαντάτα. Το μόνο που βλέπαμε στους προηγούμενους υπερήχους ήταν πως το crl ήταν στο χαμηλότερο percentile, ήταν δλδ μικρούλι το εμβρυάκι. 

Έλενά μου μετά όμως θα μας πλησιάζουν οι άντρες μας;;

Φοβάμαι μη φέρει αντίθετο αποτέλεσμα, αχαχαχαχα

Δεν μυριζει μην ανησυχεις :lol: χαχαχαχ

πρίν από 27 λεπτά , Sophaki21 είπε:

Αυτό θα το ψάξω και εγώ. Δεν το είχα ξανακούσει.. αλλά πλέον ό,τι βοηθάει, θα το κάνουμε. Και κρεμμύδια και απ’ όλα!!

Εγω κοριτσια θα το δοκιμασω..δεν εχω να χασω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Ήμουν πολύ χαλαρή, ναι! Δεν το είχα στο μυαλό μου καθόλου. Ήταν και μόλις είχε τελειώσει η καραντίνα και είχαμε ψιλο-επιστρέψει σε μία κανονικότητα. Βοηθάει πολύ και αυτό πιστεύω. Να πας μία εκδρομή, να πας για ένα ποτό, να πας μία βόλτα στα μαγαζιά... τώρα η καθημερινότητά μας είναι αρκετά περιορισμένη και το μυαλό μας στριφογυρνάει γύρω από αυτό νομίζω.

Είχα πάρει τεστάκια, ναι. Έμεινα στον πρώτο μήνα χρήσης! Απίστευτο;! Τώρα δε ξέρω βέβαια τι κάνουμε λάθος :( Είμαστε ήδη στον 5ο μήνα...

Εγώ μέχρι τώρα είχα το digital της clearblue, αλλά με πείσατε και εμένα να αγοράσω της hometest! Θα πάω και στον γυναικολόγο αυτόν τον μήνα να τον ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω καμία εξέταση. Θα κάνει και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα και θα δούμε!

Πως πήγε η πρόβα νυφικού @eliza90 μου;

Υπάρχουν ναι-ναι! Έχουν μειωθεί, αλλά δεν εξαφανίστηκαν εντελώς... Απέβαλα τέλος Ιουλίου και ξαναξεκινήσαμε τον Οκτώβριο. Αφενός θέλαμε να αφήσουμε λίγο χρόνο να ηρεμήσουμε και αφετέρου να πάρουμε τις εξετάσεις του καρυότυπου για να ξέρουμε εάν πρέπει να προβούμε σε περαιτέρω ψάξιμο. Εσείς από πότε αρχίσατε τις προσπάθειες;

Η αποβολή έγινε στην 10η εβδομάδα λόγω τυχαίας χρωμοσωμικής του εμβρύου. Έκανα απόξεση και στείλαμε το έμβρυο για ανάλυση καρυότυπου. Είχε ένα επιπλέον χρωμόσωμα 9. Αυτό μπορεί να έγινε είτε πάνω στη διάσπαση των κυττάρων, είτε εξ´αρχής ένας από τους γαμέτες να είχε αυτό το επιπλέον χρωμόσωμα. Κατατάσσεται στα τυχαία γεγονότα και δε χρήζει περαιτέρω ελέγχου. Ωστόσο εμείς κάναμε και το dfi το οποίο βγήκε στο 15%. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα πριν, ούτε αίμα ούτε τπτ. Πήγαμε για υπέρηχο και φύγαμε με αυτά τα μαντάτα. Το μόνο που βλέπαμε στους προηγούμενους υπερήχους ήταν πως το crl ήταν στο χαμηλότερο percentile, ήταν δλδ μικρούλι το εμβρυάκι. 

Έλενά μου μετά όμως θα μας πλησιάζουν οι άντρες μας;;

Φοβάμαι μη φέρει αντίθετο αποτέλεσμα, αχαχαχαχα

Λυπάμαι. Το ίδιο έπαθε και η ανήψια μου αλλά αυτή τελικά είχε θρομβοφιλια. Το σώμα μας μην ξεχνάμε όμως μας προστατεύει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Λυπάμαι. Το ίδιο έπαθε και η ανήψια μου αλλά αυτή τελικά είχε θρομβοφιλια. Το σώμα μας μην ξεχνάμε όμως μας προστατεύει

Είναι πολύ σύνηθες Μαρία μου, δυστυχώς.. τώρα μόλις έμαθα πως το ίδιο έπαθε και η συννυφάδα μου. Λόγω θυρεοειδή της είπε ο γιατρός. Εκεί που παίρνεις μια χαρά σου κόβεται απότομα. Εμείς κάναμε το πακέτο θρομβοφιλίας και βρήκαμε πως έχω και εγώ δύο ετερόζυγες μεταλλάξεις που οδηγούν σε έλλειψη βιταμίνης Β. Αυτή η έλλειψη δημιουργεί την αύξηση μιας τοξίνης στο αίμα μου και δεν αφήνει τον οργανισμό μου να αποθηκεύσει το φυλλικό οξύ. Τώρα τα έχουμε φτιάξει όλα αυτά με συμπληρώματα βιταμινών και εύχομαι να μην το ξαναζήσουμε.. η ανήψια σου σε ποια εβδομάδα απέβαλε αν επιτρέπεται; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...