Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sophaki21 είπε:

Κατάλαβα - Από το στόμα ίσως και να σε ενοχλήσουν στο στομάχι, και απ’ ότι μου είχε πει ο γιατρός μου κολπικά έχουν πιο γρήγορη δράση. Αλλά θα κάνεις αυτό που σου είπε ο γιατρός σου φυσικά! Να μη σε ανησυχεί καθόλου, να κοιτάξεις να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου :) 

Αχχχχ μακάρι να είναι όλα καλά.Και για εσάς εύχομαι να είμαστε το επόμενο θέμα που θα μιλάμε να είναι τα παιδάκια μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

ΕΥχαριστω μωρό μου.Φοβηθηκα τώρα.δεν ξέρω τι είναι αυτό και τι επιπλοκές φέρνει.απο το στόμα μου ειπε

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Να ξέρεις αυτά τα χάπια θα σου φέρουν υπνηλία 

Μην σ ανησυχήσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αχχχχ μακάρι να είναι όλα καλά.Και για εσάς εύχομαι να είμαστε το επόμενο θέμα που θα μιλάμε να είναι τα παιδάκια μας

Τώρα που κόψατε την κορδέλα εσείς θα πάρουμε σειρά!! Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

@Agapakiii εσυ ποτέ θα πας για χοριακη;;

Εγώ αύριο περιμένω επίσημα περίοδο , θα επαναλάβω το τελευταίο τεστ που έχω κ Παρασκευή αν όλα είναι καλά αύριο θα πάω για χοριακη!

@Ερωτικός μεταναστης σούπερ τα νέα σου κορίτσι μου μπράβο! Τα ουτροτζεσταν μην τα φοβάσαι δεν είναι κάτι κ εγώ έπαιρνα στο πρώτο τρίμηνο της πρώτης εγκυμοσύνης μου από το στόμα.. απλά κάποιες φορές μου έφερναν ζάλη αλλά για λίγο μη φαντάζεσαι... με το καλό όλα !

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Να ξέρεις αυτά τα χάπια θα σου φέρουν υπνηλία 

Μην σ ανησυχήσει.

Ευχαριστώ κούκλα μου.Την χρειαζομαι γιατί δύο μέρες δεν κλείνω ματι

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ αύριο περιμένω επίσημα περίοδο , θα επαναλάβω το τελευταίο τεστ που έχω κ Παρασκευή αν όλα είναι καλά αύριο θα πάω για χοριακη!

@Ερωτικός μεταναστης σούπερ τα νέα σου κορίτσι μου μπράβο! Τα ουτροτζεσταν μην τα φοβάσαι δεν είναι κάτι κ εγώ έπαιρνα στο πρώτο τρίμηνο της πρώτης εγκυμοσύνης μου από το στόμα.. απλά κάποιες φορές μου έφερναν ζάλη αλλά για λίγο μη φαντάζεσαι... με το καλό όλα !

Τα χάπια δεν τα φοβάμαι.Το γιατί τα παίρνω φοβάμαι.Χαχα.Ποτε θα κάνεις χοριακη πάλι?

Just now, Sophaki21 είπε:

Τώρα που κόψατε την κορδέλα εσείς θα πάρουμε σειρά!! Χαχαχα 

Χαχαχα.Μακαρι Θεέ μου !❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Ευχαριστώ κούκλα μου.Την χρειαζομαι γιατί δύο μέρες δεν κλείνω ματι

Τα χάπια δεν τα φοβάμαι.Το γιατί τα παίρνω φοβάμαι.Χαχα.Ποτε θα κάνεις χοριακη πάλι?

Χαχαχα.Μακαρι Θεέ μου !❤️

Δεν είναι κάτι καλε πολλές κοπέλες παίρνουν στις αρχές !! Μόνο βοηθητικά είναι! Εγώ Παρασκευή λέω να κάνω την πρώτη χοριακη μου άμα αύριο βγει θετικό το τεστ που θα κάνω με πρωινα ουρα !!! Κ μετά θα επαναλάβω Δευτέρα λογικά !


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Δεν είναι κάτι καλε πολλές κοπέλες παίρνουν στις αρχές !! Μόνο βοηθητικά είναι! Εγώ Παρασκευή λέω να κάνω την πρώτη χοριακη μου άμα αύριο βγει θετικό το τεστ που θα κάνω με πρωινα ουρα !!! Κ μετά θα επαναλάβω Δευτέρα λογικά !

Αύριο θα βρει κατακόκκινο θα το δεις!Ααααχ!Τι καλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αύριο θα βρει κατακόκκινο θα το δεις!Ααααχ!Τι καλά 

Αχχχχ μακάρι μακάρι το έχω πολύ άγχος!!! Αν βγει πάλι αχνό θα με πάρει από κάτω γιατί με τα αχνά δεν έχω καλό παρελθόν! Άντε να δούμε λίγο έμεινε!!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κορίτσια βγήκαν.Χοριακη 698.06 και προγεστερόνη 15.45 μου είπε ότι είναι χαμηλή και να πάρω utrogestan 200 κάπως έτσι μου το είπε πρωί μεσημέρι βράδυ.Δευτερα να ξανακάνω εξέταση και να πάω να με δει την πεμπτη

Μπράβο συγχαρητήρια μια χαρά είναι η χοριακη σου ❤️ Μην σε ανησυχεί η προγεστερονη θα παρεις την αγωγή και θα σε δει ο γιατρος!! 

πρίν από 6 λεπτά , Agapakiii είπε:

Εγώ αύριο περιμένω επίσημα περίοδο , θα επαναλάβω το τελευταίο τεστ που έχω κ Παρασκευή αν όλα είναι καλά αύριο θα πάω για χοριακη!

Ωραία άντε θα περιμένουμε τα νέα σου finger cross όλα καλά θα πάνε!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Χαχαχχα.Πηγα πριν λίγο κι έκανα χοριακη και προγεστερόνη.περιμενω στις δυόμιση να μου στείλουν τα αποτελέσματα.Μακαρι Παναγία μου να βγει μεγάλη.Σαε στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια ❤️

Μια χαρά κορίτσι μου εσύ?Δυόμιση η ώρα θα έχω τα αποτελέσματα.❤️❤️

Μπράβο τι ωραία νέα είναι να αυτά κορίτσι μου...όλα να σου πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.με τρία τεστ θετικά 

.χωριακη 2.το τεστ που εχω ανεβαση εγεινε πρωί πρωί εχτές με τα πρώτα ουρα και αμέσως πήγα για χωριακη.η οποια βγηκε 2.

Δν μπορω να καταλάβω πως γινεται.

Περιμένω περιοδο 3/4

Μηπως γι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο κορίτσια...ακούστε τι θα σας πω τώρα...ο άντρας μου πήγε στο συρτάρι κ πήρε το τέστ που μου απέμεινε το τελευταίο..κ μου λέει αν δεν το κάνεις τώρα θα σκάσω.του λέω τζάμπα θα κλαίω το τέστ αλλά του έκανα τη χάρη... βγαίνει αρνητικό εννοείται κ του λέω βρε μην επιμένεις είδες τώρα τι έπαθες? κορίτσια ένα πράγμα θα σας πω με κοιτάει και μου λέει.....

Απορώ....τι ψυχολογία έχουν οι γυναίκες αυτές που προσπαθούν να κάνουν μωρό κ κάθε μήνα τραβάνε όλο να αυτό το μανίκι.. τις βγάζω το καπέλο..εγώ 10 φορές ιδρωσα ξεϊδρωσα.

Ο άντρας μου ποτέ δεν ήταν δίπλα μου στα τεστ πάντα μόνη τα έκανα κ του το έλεγα μετά. 

Κ του λέω είδες? Για αυτό θέλει σεβασμό πολύ απέναντι σε μια γυναίκα το τι τραβάμε εμείς το ξέρουμε...(έτσι σας το ανέφερα γιατί μου βγήκε ο φεμινισμός μου:-D)

Just now, Foula32 είπε:

Καλησπέρα.με τρία τεστ θετικά 

.χωριακη 2.το τεστ που εχω ανεβαση εγεινε πρωί πρωί εχτές με τα πρώτα ουρα και αμέσως πήγα για χωριακη.η οποια βγηκε 2.

Δν μπορω να καταλάβω πως γινεται.

Περιμένω περιοδο 3/4

Μηπως γι αυτο;

Self clear ε??? Εμένα μία φορά μου έτυχε αυτό σε self clear και ήτανε τελικά γραμμή εξάτμισης το είδες εντός 10 λεπτών ή μετά από 10 λεπτά γιατί παίζει μεγάλο ρόλο... Αποκλείεται το τεστ σου να ανίχνευσε β-χοριακή 2.το μόνο που με προβληματίζει εμένα είναι τα αντιδραστήρια των μικροβιολογων κάποια εργαστήρια δουλεύουνε αντιδραστήριο που έχουν θετικό από 10 και πάνω και κάποια αντιδραστήρια έχουν θετικό από 5 και πάνω. Αν έχεις αμφιβολία περίμενε δύο μέρες και κάνε ακόμα μία β-χοριακή μη δίνεις άλλα λεφτά για τεστ εγκυμοσύνης για να σιγουρευτείς Σε δύο μέρες αν αυξηθεί λίγο η β-χοριακή ίσως έχει γίνει κάτι αλλιώς απλά ήταν ψευδώς θετικό το τεστ εγκυμοσύνης που είχες. Κοίτα να πας όμως στο ίδιο εργαστήριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Foula32 είπε:

Καλησπέρα.με τρία τεστ θετικά 

.χωριακη 2.το τεστ που εχω ανεβαση εγεινε πρωί πρωί εχτές με τα πρώτα ουρα και αμέσως πήγα για χωριακη.η οποια βγηκε 2.

Δν μπορω να καταλάβω πως γινεται.

Περιμένω περιοδο 3/4

Μηπως γι αυτο;

Όπως σου είπε και η @Melody90 , μήπως το διάβασες μετά από ώρα η είδες την γραμμή μετά από κάποια λεπτά ; Γιατί είναι όντως γραμμή εξάτμισης κ είναι σχετικά έντονη οποτε αν υπήρχε κάτι θα έβγαινε σίγουρα στη χοριακη! Πρώτα στο αίμα ανιχνεύεται η ορμονη κ μετά στα ουρα!

 

αχχχχ @Melody90 έτσι έτσι να βλέπουν τι περνάμε με αγωνίες , άγχη & αλλά τόσα.. μόνο εμείς τα ξέρουμε ! Γιατί η γεννα;;; Αυτό είναι αααααλλο θέμα! Χαχαχα!! Εμένα προχθές γύρισε και μου είπε πωπω πως νιώθεις που έβγαλες αυτό το πλάσμα από μέσα σου;; Έχουν γέλιο ώρες ώρες οι άντρες γιατί τους φαίνονται κάποια πράγματα εξωπραγματικά χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Όπως σου είπε και η @Melody90 , μήπως το διάβασες μετά από ώρα η είδες την γραμμή μετά από κάποια λεπτά ; Γιατί είναι όντως γραμμή εξάτμισης κ είναι σχετικά έντονη οποτε αν υπήρχε κάτι θα έβγαινε σίγουρα στη χοριακη! Πρώτα στο αίμα ανιχνεύεται η ορμονη κ μετά στα ουρα!

 

αχχχχ @Melody90 έτσι έτσι να βλέπουν τι περνάμε με αγωνίες , άγχη & αλλά τόσα.. μόνο εμείς τα ξέρουμε ! Γιατί η γεννα;;; Αυτό είναι αααααλλο θέμα! Χαχαχα!! Εμένα προχθές γύρισε και μου είπε πωπω πως νιώθεις που έβγαλες αυτό το πλάσμα από μέσα σου;; Έχουν γέλιο ώρες ώρες οι άντρες γιατί τους φαίνονται κάποια πράγματα εξωπραγματικά χαχαχα

Η γραμμές βγήκαν στο λεπτο.οχι δν το είδα μετά από 10 λεπτά.με μισή ώρα διαφορά εγεινε τεστ χωριακη.και ουτε φάρμακα παιρνω για να βγει ψευδως θετικο ουτε τπτ.δν ξερω.μηπως κάνανε λαθος στο εργαστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foula32 είπε:

Η γραμμές βγήκαν στο λεπτο.οχι δν το είδα μετά από 10 λεπτά.με μισή ώρα διαφορά εγεινε τεστ χωριακη.και ουτε φάρμακα παιρνω για να βγει ψευδως θετικο ουτε τπτ.δν ξερω.μηπως κάνανε λαθος στο εργαστήριο.

Γεια σου..βαλε φωτο εδω να δουμε..Σου βγηκε αχνο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...