Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!!! Μόλις έκανα το τεστ! Θεωρητικά σήμερα περιμένω να αδιαθετησω.. νομίζω βγήκε αρκετά έντονο! Μου έφυγε ένα άγχος όπως σας έλεγα με τα άχνα τεστ δεν έχω καλή προϊστορία! Το έβαλα κ φωτό να το δείτε κ εσείς να μου πείτε !!!!!!! Νομίζω πως είναι καλά τα πράγματα !!! Το λέω έτσι γιατί στη βιοχημική όταν έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο είχε βγει πολύ πιο αχνό το τεστ!!

Καλημέρα αγαπακι!!!!και καλό μήνα!!!

Απ' ότι φαίνεται μπήκε μια χαρά ο μήνας!!!! συγχαρητήρια!!!εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vals είπε:

Καλημέρα αγαπακι!!!!και καλό μήνα!!!

Απ' ότι φαίνεται μπήκε μια χαρά ο μήνας!!!! συγχαρητήρια!!!εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!!

Καλό μας μήνα !!! Μακάρι να έχω μια μεγάλη χοριακη αύριο κ να μην είναι πρωταπριλιάτικο ψέμα τελικά!!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια!!!

Εγώ ξύπνησα με πόνο σήμερα στην κοιλιά κ απογοητεύτηκα...

αυτό που με προβληματίζει είναι το στήθος Μ κ οι θηλές γιατί έχει πρηστεί και οι θηλές με φαγουριζουν...γενικά στην περίοδο δεν έχω πόνο στο στήθος.σε 4 μέρες περιμένω...

μακάρι να μην έρθει ρε γαμωτο!!!στην εγκυμοσύνη δεν είχα τπτ από συμπτώματα..δν θυμάμαι να με ενοχλούσε τπτ..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!!! Μόλις έκανα το τεστ! Θεωρητικά σήμερα περιμένω να αδιαθετησω.. νομίζω βγήκε αρκετά έντονο! Μου έφυγε ένα άγχος όπως σας έλεγα με τα άχνα τεστ δεν έχω καλή προϊστορία! Το έβαλα κ φωτό να το δείτε κ εσείς να μου πείτε !!!!!!! Νομίζω πως είναι καλά τα πράγματα !!! Το λέω έτσι γιατί στη βιοχημική όταν έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο είχε βγει πολύ πιο αχνό το τεστ!!

Μπράβο κορίτσι μου είσαι εγκυος!!! Πολύ πιο έντονο από τις προηγούμενες φορες!! Συγχαρητήρια!! Θα πας για χοριακη;;;

πρίν από 2 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα!Να σας φέρει όσα θετικά τεστ θέλετε και όσες προσπάθειες χρειάζεστε.Υγεια κι ευτυχια ❤️.Τι μου κάνετε?

Καλημεραα καλό μήνα!!! Ποτέ θα πας γιατρο;; Εγώ περιμένω περίοδο στις 6/4 έχουμε ακόμα καιρό! Βέβαια δεν νιώθω τίποτα και νομίζω ότι πάλι δε τα καταφέραμε! Αυτά αλλά κατ αλλά μια χαρουλα χαλαρή είμαι! Στην Κύπρο έχουμε αργία σήμερα έχουμε εθνική επέτειο και έτσι σπίτι θα είμαστε, να ξεκουραστούμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου είσαι εγκυος!!! Πολύ πιο έντονο από τις προηγούμενες φορες!! Συγχαρητήρια!! Θα πας για χοριακη;;;

Καλημεραα καλό μήνα!!! Ποτέ θα πας γιατρο;; Εγώ περιμένω περίοδο στις 6/4 έχουμε ακόμα καιρό! Βέβαια δεν νιώθω τίποτα και νομίζω ότι πάλι δε τα καταφέραμε! Αυτά αλλά κατ αλλά μια χαρουλα χαλαρή είμαι! Στην Κύπρο έχουμε αργία σήμερα έχουμε εθνική επέτειο και έτσι σπίτι θα είμαστε, να ξεκουραστούμε! 

Καλημέρα αγάπη!8 Απριλίου έχουμε το πρώτο ραντεβού.την Δευτέρα μου είπε να κάνω επανάληψη την χοριακη και την προγεστερόνη.παιρνω από χθες το utrogestan.Μιλαμε κοιμάμαι όρθια και νιώθω τέρμα αδύναμη.Μην απογοητευεσαι κοριτσάκι μου.Αυτη την φορά που που δεν περιμένεις θα είναι και η τυχερή σου.

Just now, vals είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!!

Εγώ ξύπνησα με πόνο σήμερα στην κοιλιά κ απογοητεύτηκα...

αυτό που με προβληματίζει είναι το στήθος Μ κ οι θηλές γιατί έχει πρηστεί και οι θηλές με φαγουριζουν...γενικά στην περίοδο δεν έχω πόνο στο στήθος.σε 4 μέρες περιμένω...

μακάρι να μην έρθει ρε γαμωτο!!!στην εγκυμοσύνη δεν είχα τπτ από συμπτώματα..δν θυμάμαι να με ενοχλούσε τπτ..

 

Καλημέρα κοπέλα μου.Αυτό με τις θηλές είναι καλό σημάδι.κανε υπομονή λίγες μέρες κοριτσάκι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Καλημέρα αγάπη!8 Απριλίου έχουμε το πρώτο ραντεβού.την Δευτέρα μου είπε να κάνω επανάληψη την χοριακη και την προγεστερόνη.παιρνω από χθες το utrogestan.Μιλαμε κοιμάμαι όρθια και νιώθω τέρμα αδύναμη.Μην απογοητευεσαι κοριτσάκι μου.Αυτη την φορά που που δεν περιμένεις θα είναι και η τυχερή σου.

Καλημέρα κοπέλα μου.Αυτό με τις θηλές είναι καλό σημάδι.κανε υπομονή λίγες μέρες κοριτσάκι μου

Για πες εσυ τι συμπτώματα είχες; Πριν την αναμενόμενη περίοδο; Είχατε καθημερινές επαφές ή γύρω στην ωορρηξία; 
 

Λογικό να είσαι κουρασμένη και αν αυτά τα χάπια σου προκαλούν και υπνηλία πωπω εργάζεσαι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου είσαι εγκυος!!! Πολύ πιο έντονο από τις προηγούμενες φορες!! Συγχαρητήρια!! Θα πας για χοριακη;;;

Καλημεραα καλό μήνα!!! Ποτέ θα πας γιατρο;; Εγώ περιμένω περίοδο στις 6/4 έχουμε ακόμα καιρό! Βέβαια δεν νιώθω τίποτα και νομίζω ότι πάλι δε τα καταφέραμε! Αυτά αλλά κατ αλλά μια χαρουλα χαλαρή είμαι! Στην Κύπρο έχουμε αργία σήμερα έχουμε εθνική επέτειο και έτσι σπίτι θα είμαστε, να ξεκουραστούμε! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Αύριο πρωί πρωί σκέφτομαι να πάω για χοριακη!!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Αύριο πρωί πρωί σκέφτομαι να πάω για χοριακη!!!

Τέλεια σου εύχομαι να εχεις μια τέλεια χοριακη να σκέφτεσαι θετικά ότι όλα καλά θα πάνε!! Και τα παλιά αστα στο παρελθόν!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου.Αυτό με τις θηλές είναι καλό σημάδι.κανε υπομονή λίγες μέρες κοριτσάκι μου

Λες???τι να πω... απογοητεύτηκα πολύ σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Για πες εσυ τι συμπτώματα είχες; Πριν την αναμενόμενη περίοδο; Είχατε καθημερινές επαφές ή γύρω στην ωορρηξία; 
 

Λογικό να είσαι κουρασμένη και αν αυτά τα χάπια σου προκαλούν και υπνηλία πωπω εργάζεσαι;;

Δεν εργάζομαι.ειχα πολύ πρήξιμο στο στήθος και πόνο.ο πόνος άρχισε να υποχωρει και περιορίστηκε στις θηλές.Επισης μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου είχα μια μικρή σταγονιτσα αίμα.Πολυ πρήξιμο στη κοιλιά.Τις τελευταίες μέρες είχα και πονακια περιοδου.Παρα πολλά αέρια και συχνοουρια.τις τελευταίες μάλιστα μέρες δεν άντεχα εάν δεν κοιμομουν μεσημέρι.Οσο για τις επαφές θα σου πω ότι πραγματικά ήταν με τον αέρα.Ειχε πολύ πονόδοντο ο σύντροφος και δεν είχαμε συχνές επαφές.Ειχαμε μια επαφή την 8 ημέρα του κύκλου και μια την 13η.Τωρα ποια από τις δύο ήταν η τυχερή δεν ξέρω.μπορει να βοήθησε το niflamol και η amoxil που έπαιρνε.χεχε

Just now, vals είπε:
Just now, vals είπε:

Λες???τι να πω... απογοητεύτηκα πολύ σήμερα...

Να μην απογοητευεσαι.Δεκα σελίδες αν κοιτάξεις πίσω το ίδιο απογοητευμένη ήμουν κι εγώ.Ειδικα μόλις άρχισαν τα πονακια περιόδου.Μεχρι να έρθει η κοκκινομουρα δεν θα απογοητευεσαι και θα ελπίζεις.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Δεν εργάζομαι.ειχα πολύ πρήξιμο στο στήθος και πόνο.ο πόνος άρχισε να υποχωρει και περιορίστηκε στις θηλές.Επισης μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου είχα μια μικρή σταγονιτσα αίμα.Πολυ πρήξιμο στη κοιλιά.Παρα πολλά αέρια και συχνοουρια.τις τελευταίες μάλιστα μέρες δεν άντεχα εάν δεν κοιμομουν μεσημέρι.Οσο για τις επαφές θα σου πω ότι πραγματικά ήταν με τον αέρα.Ειχε πολύ πονόδοντο ο σύντροφος και δεν είχαμε συχνές επαφές.Ειχαμε μια επαφή την 8 ημέρα του κύκλου και μια την 13η.Τωρα ποια από τις δύο ήταν η τυχερή δεν ξέρω.μπορει να βοήθησε το niflamol και η amoxil που έπαιρνε.χεχε

Χαχαχα λες;;; Πάλι καλά που δεν εργάζεσαι γιατί πως θα την έβγαλες με την κούραση;; Πόσες ημερες είναι ο κύκλος σου συνήθως; Εγώ φουσκωμένη κοιλια και αέρια έχω πάντα πριν την περίοδο όποτε ούτε αυτό μπορώ να το λάβω υπόψην μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!!! Μόλις έκανα το τεστ! Θεωρητικά σήμερα περιμένω να αδιαθετησω.. νομίζω βγήκε αρκετά έντονο! Μου έφυγε ένα άγχος όπως σας έλεγα με τα άχνα τεστ δεν έχω καλή προϊστορία! Το έβαλα κ φωτό να το δείτε κ εσείς να μου πείτε !!!!!!! Νομίζω πως είναι καλά τα πράγματα !!! Το λέω έτσι γιατί στη βιοχημική όταν έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο είχε βγει πολύ πιο αχνό το τεστ!!

Κορίτσι μου καλημέρα.Τωρα είδα το τεστ σου.Αχνο δεν είναι σε καμία περίπτωση.Αντε ώρα για χοριακη.Να μην έχεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου και να μην σκέφτεσαι πράγματα του παρελθόντος

Just now, Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα λες;;; Πάλι καλά που δεν εργάζεσαι γιατί πως θα την έβγαλες με την κούραση;; Πόσες ημερες είναι ο κύκλος σου συνήθως; Εγώ φουσκωμένη κοιλια και αέρια έχω πάντα πριν την περίοδο όποτε ούτε αυτό μπορώ να το λάβω υπόψην μου! 

28.Πολυ σπάνια να παρεκκλινει και να αργήσει ή να έρθει νωρίτερα.Για να γίνει αυτό θα πρέπει ή να έχω αρρωστήσει ή να έχω στεναχωρηθεί πολύ.Κι εγώ πριν την περίοδο έχω πάντα αέρια αλλά αυτά αυτή την φορά παραηταν πολλά.Ποτε περιμένεις ?

Βρε κορίτσια ήθελα να σας πω ότι επειδή με τα blog είναι η πρώτη μου επαφή να μην με παρεξηγησετε αν κάνω καμιά πατάτα γιατί δεν μου κόβει μια.χαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.Τωρα είδα το τεστ σου.Αχνο δεν είναι σε καμία περίπτωση.Αντε ώρα για χοριακη.Να μην έχεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου και να μην σκέφτεσαι πράγματα του παρελθόντος

28.Πολυ σπάνια να παρεκκλινει και να αργήσει ή να έρθει νωρίτερα.Για να γίνει αυτό θα πρέπει ή να έχω αρρωστήσει ή να έχω στεναχωρηθεί πολύ.Κι εγώ πριν την περίοδο έχω πάντα αέρια αλλά αυτά αυτή την φορά παραηταν πολλά.Ποτε περιμένεις ?

Βρε κορίτσια ήθελα να σας πω ότι επειδή με τα blog είναι η πρώτη μου επαφή να μην με παρεξηγησετε αν κάνω καμιά πατάτα γιατί δεν μου κόβει μια.χαχα

Μάλλον την 13η ημέρα θα έπιασε!! Μπράβο βρε κορίτσι με την μια χαχαχα!! Δυνατή και εσυ δυνατός και ο σύντροφος σου χαχαχα!! Θα σου πάνε όλα μια χαρά μην αγχώνεσαι! Περιμένω 6/04! Εμένα ο κύκλος μου άλλαξε από τον καιρό που αρχίσαμε ελεύθερες επαφές μια έτσι μια αλλιως δεν βρίσκω άκρη όποτε και γι αυτό πήρα τεστ ωορρηξιας και ευτυχως που τα πήρα γιατί τώρα που κοιτούσα το ημερολόγιο μου όλο άσχετες ημερες κάναμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αα τι ωραία να σου ζήσει!! Εγώ στα 30 μου θέλω να κάνω ένα μεγάλο πάρτυ και ελπίζω ως τότε να μην έχουμε τον κορονοιο χαχαχα!! 

Εγώ του έκανα δώρο ένα σπα δλδ έκλεισα να πάμε να μας κάνουν μασάζ είχε σάουνα τζακούζι μας είχαν κεράσει διαφορά φρούτα με τυριά! Δεν ήξερα τι να του πάρω και είπα αυτό είναι καλύτερο να πάμε να χαλαρώσουμε από το να του πάρω κάτι πάλι! Απλά τώρα λόγο της καραντίνας δεν ξέρω κατά ποσό αυτό είναι εφικτό να το κάνετε, εκτός αν το πάρεις και το κάνετε όταν ανοίξουν!  

Αχ τη ωραίο δώρο ,εγώ βρε κορίτσια τόσα χρόνια που δε τα λες και πολλά 6 είναι ,νοιωθω ότι έχω εξαντλήσει πολλά δώρα και δε μου έρχεται τι να του πάρω. Έχει γενέθλια τη Κυριακή του πήρα ένα τζιν που ήθελε και του ετοιμάζω πάρτυ έκπληξη με ένα φιλικό μας ζευγάρι ,πήρα μπαλόνια καπελάκια υπερπαραγωγή φέτος... Και εγώ θέλω ένα τέτοιο πάρτυ ,βασικά σε μένα αρέσουν και αφού δε μου τα κάνουν τα κάνω αλλού..χαχα ελπίζω μη με βρίσει μόνο γτ παίζει και η ομάδα του χαχαχα... Αυτό το δώρο που είπες το σκέφτηκα για την επέτειο μας και μας αρέσουν πολύ αυτά 

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!!! Μόλις έκανα το τεστ! Θεωρητικά σήμερα περιμένω να αδιαθετησω.. νομίζω βγήκε αρκετά έντονο! Μου έφυγε ένα άγχος όπως σας έλεγα με τα άχνα τεστ δεν έχω καλή προϊστορία! Το έβαλα κ φωτό να το δείτε κ εσείς να μου πείτε !!!!!!! Νομίζω πως είναι καλά τα πράγματα !!! Το λέω έτσι γιατί στη βιοχημική όταν έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο είχε βγει πολύ πιο αχνό το τεστ!!

Συγχαρητήρια μια καλή και τελειομανή εγκυμοσύνη σου εύχομαι,ξέρω ότι σε αγχωνει το αχνό αλλά έχω γνωστή που με χοριακη σχεδόν 6000 έκανε τεστ για να το έχει ενθύμιο το έντονο και βγήκε αχνο,δε ξέρω αν παίζει ρόλο η εταιρεία αλλά και ο γιατρός της,της είχε πει δεν έχει σημασία καμιά φορά και με μεγάλη χοριακη μπορεί να βγει αχνό .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...