Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaela_123 είπε:

Αγχωνόσουν γιατί έφευγες από εκεί με απορίες και ότι πας εντελώς τα τυφλά να κανεις θεραπεία χωρις να ξερεις και τον λόγο και ήταν και ισχυρογνωνονας και απόλυτος!  Είναι πολύ σημαντικό που τον βρήκες αυτόν και νιωθεις έτσι!

Εγώ έγινα 27 χρόνων να κάνω τεστ παπ πρώτη φορά γιατί έψαχνα να βρω ένα γιατρο που θα τον έχω για πάντα, και λόγο της δουλειάς μου έχω γνωρίσει πολλούς γιατρους (μόνο σε κοινωνικό/εργασιακό επίπεδο χωρις να ξέρω ποσό καλος είναι και έτσι έκανα την επιλογή μου, για εμένα είχε μεγάλη σημασία να νιώθω άνετα) και οντως δεν νιώθω ότι έκανα λαθος επιλογή ως τώρα, γιατί και σαν επιστήμονας είναι από τους καλύτερους! Λίγο ακριβός βέβαια αλλά όσα θέλει φτάνει να γίνω μαμα χαχαχα

Ναι ακριβώς αυτό νομίζω ,δεν είχα την αιτία και έλεγα τώρα τι έχω κάτι σοβαρό ,εχω κάτι που θα διορθωθεί...τι θα γίνει?? Μόνο χρόνο ίσως να έχανα αν εμένα εκεί και ίσως να μου στοίχιζε και στη υγεία μου αν δε βρίσκαμε κάποια πράγματα με αυτόν...Πήγα με αμφιβολία γτ δεν τον είχα ακούσει ποτέ αλλά νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή . Μπράβο σου τελικά ναι θέλει χρόνο και το κατάλληλο timing να βρουμε το σωστό γιατρό και άνθρωπο ,παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ειδικά σε εμάς που θέλουμε να γίνουμε μαμάδες να έχουμε ένα σημαντικό και σωστό άνθρωπο και επιστημονα δίπλα μας. Και εμένα είναι λίγο πιο ακριβός αλλά αυτό είπα και εγώ χαλάλι του φτάνει να γίνω μαμά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Ναι ακριβώς αυτό νομίζω ,δεν είχα την αιτία και έλεγα τώρα τι έχω κάτι σοβαρό ,εχω κάτι που θα διορθωθεί...τι θα γίνει?? Μόνο χρόνο ίσως να έχανα αν εμένα εκεί και ίσως να μου στοίχιζε και στη υγεία μου αν δε βρίσκαμε κάποια πράγματα με αυτόν...Πήγα με αμφιβολία γτ δεν τον είχα ακούσει ποτέ αλλά νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή . Μπράβο σου τελικά ναι θέλει χρόνο και το κατάλληλο timing να βρουμε το σωστό γιατρό και άνθρωπο ,παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ειδικά σε εμάς που θέλουμε να γίνουμε μαμάδες να έχουμε ένα σημαντικό και σωστό άνθρωπο και επιστημονα δίπλα μας. Και εμένα είναι λίγο πιο ακριβός αλλά αυτό είπα και εγώ χαλάλι του φτάνει να γίνω μαμά 

ο γυναικολόγος είναι σαν να έχεις βρει τον άντρα της ζωής σου χαχα γιατί αναλαμβάνει ένα  πολύ σημαντικό έργο! Όποτε όταν δεν νιωθεις σίγουρη πας σε άλλον, σαν να χωρίζεις από τον άντρα σου και βρίσκεις άλλο σύντροφο  εγώ έτσι τον έχω παρομοιάσει τον γυναικολόγο!! Χαχαχα


Πάντως βρε κορίτσια νιώθω ότι βρήκα καινούργιες φιλες! Χαιρόμαστε η μια για την άλλη, στεναχωριόμαστε όταν κάτι δεν πάει καλά, δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη!! Χαίρομαι που είμαι εδώ στην παρέα σας!! Σας ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να συνεχίσουμε ολες μαζί σε κάποιο γκρουπ για μανούλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Σήμερα περίμενα την ακατανομαστη (πάντα στην ώρα της) αλλά δεν έχω αδιαθετησει ακόμα... Επίσης εχθές έκανα χοριακη που βγήκε αρνητική (1) όμως και πριν τον μικρό μου που είχα κάνει χοριακη είχε βγει 1,4 και ήμουν έγκυος (πάντα οι αρνητικές χοριακες μου ήταν 0.1) οπότε αυτό λίγο με μπέρδεψε.. Έχω πάρει και ενα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχει έρθει που θα είμαι στην μια μέρα καθυστερήσης.εοθσης τσούζουν σήμερα και οι θηλες μου που μόνο στην εγκυμοσύνη το είχα αυτό... Βρε λέτε; 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Σήμερα περίμενα την ακατανομαστη (πάντα στην ώρα της) αλλά δεν έχω αδιαθετησει ακόμα... Επίσης εχθές έκανα χοριακη που βγήκε αρνητική (1) όμως και πριν τον μικρό μου που είχα κάνει χοριακη είχε βγει 1,4 και ήμουν έγκυος (πάντα οι αρνητικές χοριακες μου ήταν 0.1) οπότε αυτό λίγο με μπέρδεψε.. Έχω πάρει και ενα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έχει έρθει που θα είμαι στην μια μέρα καθυστερήσης.εοθσης τσούζουν σήμερα και οι θηλες μου που μόνο στην εγκυμοσύνη το είχα αυτό... Βρε λέτε; 

Καλησπέρα !!! Κοιτα έχεις και προϊστορία με τις χοριακες οποτε .... γιατί όχι;;;; Υπάρχει πιθανότητα εφόσον σου έχει συμβεί ξανά ! Το τεστ θα δείξει πιστεύω ! Έχεις σταθερό κύκλο;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα !!! Κοιτα έχεις και προϊστορία με τις χοριακες οποτε .... γιατί όχι;;;; Υπάρχει πιθανότητα εφόσον σου έχει συμβεί ξανά ! Το τεστ θα δείξει πιστεύω ! Έχεις σταθερό κύκλο;

Μα αυτό μιυ έκανε εντύπωση στην χοριακη... Ναι 28 μέρες και σπάνια να πάει 29..πήρα πρωιμης ανίχνευσης το clear blue.. Να κάνω μια χαζή ερώτηση; όταν λέμε τα πρωινά ουρά δλδ τι ώρα; εγώ το κάνω γύρω στις 7 που παίρνω και το χάπι του θυρεοειδή, μια γνωστή μου είπε να το κάνω πολύ πιο αργά αλλά δεν μπορώ να κρατιέμαι, πειράζει που πάω στις 7;:tongue:


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μα αυτό μιυ έκανε εντύπωση στην χοριακη... Ναι 28 μέρες και σπάνια να πάει 29..πήρα πρωιμης ανίχνευσης το clear blue.. Να κάνω μια χαζή ερώτηση; όταν λέμε τα πρωινά ουρά δλδ τι ώρα; εγώ το κάνω γύρω στις 7 που παίρνω και το χάπι του θυρεοειδή, μια γνωστή μου είπε να το κάνω πολύ πιο αργά αλλά δεν μπορώ να κρατιέμαι, πειράζει που πάω στις 7;:tongue:

Νομίζω πως δεν παίζει ρόλο απλά λένε για πρωινα ουρα γιατί έχουμε να ουρήσουμε αρκετές ώρες λόγω του ύπνου οποτε είναι περισσότερη ορμονη συγκεντρωμένη!  Κ εγώ αύριο πρωί πρωί θα κάνω τεστ ! Μάλλον κατά τις 6 που θα ξυπνήσω να ταΐσω την μικρή μου γιατί κ εγώ δεν κρατιέμαι χαχαχα!! Καλά μας αποτελέσματα !!!

στον μικρό σου είχες κάνει τεστ κ βγήκε θετικό παρά την τιμή της χοριακης;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Νομίζω πως δεν παίζει ρόλο απλά λένε για πρωινα ουρα γιατί έχουμε να ουρήσουμε αρκετές ώρες λόγω του ύπνου οποτε είναι περισσότερη ορμονη συγκεντρωμένη!  Κ εγώ αύριο πρωί πρωί θα κάνω τεστ ! Μάλλον κατά τις 6 που θα ξυπνήσω να ταΐσω την μικρή μου γιατί κ εγώ δεν κρατιέμαι χαχαχα!! Καλά μας αποτελέσματα !!!

στον μικρό σου είχες κάνει τεστ κ βγήκε θετικό παρά την τιμή της χοριακης;

Ααα καλά μας αποτελέσματα λοιπόν!! Περίμενα αρχές Ιουλίου του 2018 δύο με τρεις μέρες αν θυμάμαι καλά πριν την αναμενομενη περίοδο έκανα β χοριακη που βγήκε 1,4 επειδή εμένα πάντα μα πάντα έβγαινε 0,1 με έβαλε σε σκέψεις και μετά από δύο μέρες ακριβώς ξανά έκανα χοριακη που ήταν 14.5 απλά δεν προχώρησε τότε η εγκυμοσύνη ήταν βιοχημική .. Μετά από ένα μήνα στις 13 Αυγούστου που περίμενα περίοδο κράτησα το θετικό τεστ.. Και είχα πιάσει τον γιο μου!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ααα καλά μας αποτελέσματα λοιπόν!! Περίμενα αρχές Ιουλίου του 2018 δύο με τρεις μέρες αν θυμάμαι καλά πριν την αναμενομενη περίοδο έκανα β χοριακη που βγήκε 1,4 επειδή εμένα πάντα μα πάντα έβγαινε 0,1 με έβαλε σε σκέψεις και μετά από δύο μέρες ακριβώς ξανά έκανα χοριακη που ήταν 14.5 απλά δεν προχώρησε τότε η εγκυμοσύνη ήταν βιοχημική .. Μετά από ένα μήνα στις 13 Αυγούστου που περίμενα περίοδο κράτησα το θετικό τεστ.. Και είχα πιάσει τον γιο μου!! 

Τέλεια εύχομαι κ αύριο να κρατήσεις ένα τέτοιο θετικό τεστ στα χέρια σου !!! Θα περιμένουμε νέα σου !!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Τέλεια εύχομαι κ αύριο να κρατήσεις ένα τέτοιο θετικό τεστ στα χέρια σου !!! Θα περιμένουμε νέα σου !!!

Μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Και σε εσένα το εύχομαι!! Πότε δεν περιμένεις εσύ; 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

ο γυναικολόγος είναι σαν να έχεις βρει τον άντρα της ζωής σου χαχα γιατί αναλαμβάνει ένα  πολύ σημαντικό έργο! Όποτε όταν δεν νιωθεις σίγουρη πας σε άλλον, σαν να χωρίζεις από τον άντρα σου και βρίσκεις άλλο σύντροφο  εγώ έτσι τον έχω παρομοιάσει τον γυναικολόγο!! Χαχαχα


Πάντως βρε κορίτσια νιώθω ότι βρήκα καινούργιες φιλες! Χαιρόμαστε η μια για την άλλη, στεναχωριόμαστε όταν κάτι δεν πάει καλά, δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη!! Χαίρομαι που είμαι εδώ στην παρέα σας!! Σας ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να συνεχίσουμε ολες μαζί σε κάποιο γκρουπ για μανούλες! 

Χαχαχχα ομολογώ ότι δε το είχα σκεφτεί καθόλου έτσι αλλά συμφωνώ μαζί σου με αυτή τη παρομοίωση. Και εγώ έτσι νοιωθω έχω τη κολλητή  μου που τα συζηταμε δεν είναι καν στη φάση μωρό αλλά με βοηθάει πάρα πολύ και με στηρίζει αλλά ναι νοιωθω ότι έχω βρει και εγώ καινούργιες φίλες δε μπενω καμιά φορά αλλά σας σκέφτομαι λέω τη να έχει γίνει ,να έχουμε κανένα νεο.. Μακάρι αργότερα να συζητάμε για τα μωρά μας ναιιι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια κατι ασχετο και θελω γνωμεεες..ο αντρας μου εχει γενεθλια στις 7 του μηνος κλεινει τα 30..δεν εχω ιδεα τι δωρο να του παρω

Αα τι ωραία να σου ζήσει!! Εγώ στα 30 μου θέλω να κάνω ένα μεγάλο πάρτυ και ελπίζω ως τότε να μην έχουμε τον κορονοιο χαχαχα!! 

Εγώ του έκανα δώρο ένα σπα δλδ έκλεισα να πάμε να μας κάνουν μασάζ είχε σάουνα τζακούζι μας είχαν κεράσει διαφορά φρούτα με τυριά! Δεν ήξερα τι να του πάρω και είπα αυτό είναι καλύτερο να πάμε να χαλαρώσουμε από το να του πάρω κάτι πάλι! Απλά τώρα λόγο της καραντίνας δεν ξέρω κατά ποσό αυτό είναι εφικτό να το κάνετε, εκτός αν το πάρεις και το κάνετε όταν ανοίξουν!  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα !!!! Μόλις έκανα το τεστ! Θεωρητικά σήμερα περιμένω να αδιαθετησω.. νομίζω βγήκε αρκετά έντονο! Μου έφυγε ένα άγχος όπως σας έλεγα με τα άχνα τεστ δεν έχω καλή προϊστορία! Το έβαλα κ φωτό να το δείτε κ εσείς να μου πείτε !!!!!!! Νομίζω πως είναι καλά τα πράγματα !!! Το λέω έτσι γιατί στη βιοχημική όταν έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο είχε βγει πολύ πιο αχνό το τεστ!!

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...