Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Foula32 είπε:

Και βιοχημικη να ήταν έπεσε σε μισή ωρα;

Λες;τι να πω;τόσο πια.σε άλλες κοπελες πως δειχνει;

Νομίζω το πιο σωστό είναι να επαναλάβεις τη χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό την ημέρα που περιμένεις κανονικά περίοδο... μη χαλάσεις χρήματα σε αλλά τεστάκια. Εύχομαι να μη σου έρθει η ακατανόμαστη και να έχεις μια μεγάλη χοριακη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Έλα ντε! Και είναι και τελείως ανώδυνη η εξέταση αυτή. Καμία ταλαιπωρία δλδ!

Ρία μου πήγες στο διατροφολόγο; Να μας πεις αν σου δώσει χρήσιμες συμβουλές :) Η διατροφή τελικά είναι πολύ σημαντικός παράγοντας στη προσπάθεια αυτή, οπότε όσο πιο πολλά γνωρίζουμε τόσο πιο καλά! 

Σου έχει ξανατύχει να βλέπεις ψευδώς θετικό; 

Έ μα ναι δηλαδή ,άσε θα το σκεφτεί νομίζω και θα καταλαβει...Ναι ναι πήγα εχτές , του είπα ότι μου είπε ο γυναικολόγος βέβαια είμαι δύσκολη με το φαγητό όπως είπαμε θέλει φρούτα λαχανικά και εγώ δεν... Θα προσπαθήσω βέβαια μερικά να τα φάω τι να κάνω . Μου έστειλε σήμερα τη διατροφή πολύ καλή μου φαίνεται θα δείξει, μου είπε ότι λόγο των πολυκυστικων δε μπορώ να σου τα κόψω όλα με τη μια θα το πάμε σιγά σιγά και βλέπουμε .

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και μετά λένε για τις γυναίκες ότι είναι μυστήρια τρένα χαχαχα παρ τον με το καλό και θα το κάνει! Είναι μεν ανώδυνο αλλά και αυτοί χρειάζονται τον χρόνο τους! Και οι άντρες κορίτσια είναι σαν παιδιά θέλουν υπομονή!! 

Να πας αύριο σε άλλο μικροβιολογικό κορίτσι, εδώ κάνουν λάθη με τα δείγματα του κορονοϊού γιατί όχι και στις χοριακες! Πάντως τόσα τεστ διαφορετικά και άχνα και χοριακη 2 είναι πολύ παράξενο! 

Ωχ Παναγία μου χαχα αυτό ξανά πες το. Εμένα μια μέρα κάτι ήθελε και του λέω τι νομίζεις αν έχουμε μωρό από πίσω σου θα τρέχω..μου λέει αν είναι δίδυμα δε θα έτρεχες,πες ότι είμαι το μωρό σου ... Αχ λέω θα το σκοτώσω ,πλάκα κάνει αλλά .. Χαχαχχαχα,ναι νομίζω αν τον αφήσω και δε πω τίποτα θα το σκεφτεί και θα το καταλαβει

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Όσο μακριά από την περίοδο είμαστε είναι πιο χαμηλή έτσι διάβασα κάπου 

Δλδ υπάρχει ελπιδα;

Just now, Sophaki21 είπε:

Νομίζω το πιο σωστό είναι να επαναλάβεις τη χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό την ημέρα που περιμένεις κανονικά περίοδο... μη χαλάσεις χρήματα σε αλλά τεστάκια. Εύχομαι να μη σου έρθει η ακατανόμαστη και να έχεις μια μεγάλη χοριακη!

Παίζει κάποιο ρόλο το 4 μερες πριν;αλλαζει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foula32 είπε:

Δλδ υπάρχει ελπιδα;

Παίζει κάποιο ρόλο το 4 μερες πριν;αλλαζει κατι;

Εγώ θα σου ελεγα να ξανακάνεις αύριο σε άλλο εργαστήριο αν πάλι βγει έτσι τότε θα είναι ελαττωματικά τα τεστ τι να πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Εγώ θα σου ελεγα να ξανακάνεις αύριο σε άλλο εργαστήριο αν πάλι βγει έτσι τότε θα είναι ελαττωματικά τα τεστ τι να πω 

Μάλιστα.3 τεστ ελαττωματικά.ωραια.απο τρεις διαφορετικές εταιρίες.και τα πήρα εγώ.ειμαι πολυ τυχερή.να παίξω Τζόκερ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foula32 είπε:

Μάλιστα.3 τεστ ελαττωματικά.ωραια.απο τρεις διαφορετικές εταιρίες.και τα πήρα εγώ.ειμαι πολυ τυχερή.να παίξω Τζόκερ.

Εάν και η δεύτερη χοριακή βγει αρνητική (το απεύχομαι!) τότε με τρία ψευδώς θετικά θα πρέπει να παίξεις τζόκερ, αχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Έ μα ναι δηλαδή ,άσε θα το σκεφτεί νομίζω και θα καταλαβει...Ναι ναι πήγα εχτές , του είπα ότι μου είπε ο γυναικολόγος βέβαια είμαι δύσκολη με το φαγητό όπως είπαμε θέλει φρούτα λαχανικά και εγώ δεν... Θα προσπαθήσω βέβαια μερικά να τα φάω τι να κάνω . Μου έστειλε σήμερα τη διατροφή πολύ καλή μου φαίνεται θα δείξει, μου είπε ότι λόγο των πολυκυστικων δε μπορώ να σου τα κόψω όλα με τη μια θα το πάμε σιγά σιγά και βλέπουμε .

Ωχ Παναγία μου χαχα αυτό ξανά πες το. Εμένα μια μέρα κάτι ήθελε και του λέω τι νομίζεις αν έχουμε μωρό από πίσω σου θα τρέχω..μου λέει αν είναι δίδυμα δε θα έτρεχες,πες ότι είμαι το μωρό σου ... Αχ λέω θα το σκοτώσω ,πλάκα κάνει αλλά .. Χαχαχχαχα,ναι νομίζω αν τον αφήσω και δε πω τίποτα θα το σκεφτεί και θα το καταλαβει

Σίγουρα βρε Ρια μου θέλουν και αυτοί τον χρόνο τους! Εγώ ας πούμε όταν έκανα μια συζήτηση ούτε να το ακούσει δεν ήθελε, μετά από τόσους μήνες (4 μόνο αλλά μας φαίνονται αιώνας χαχα) προσπάθειας μου είπε όταν κλείσουμε χρόνο χωρις αποτέλεσμα να πάω να κάνω μια εξέταση! Όποτε θέλει υπομονή το ξέρω εξαντλείται αλλά κορίτσια έτσι είναι οι άντρες μεγάλα μωρά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Έ μα ναι δηλαδή ,άσε θα το σκεφτεί νομίζω και θα καταλαβει...Ναι ναι πήγα εχτές , του είπα ότι μου είπε ο γυναικολόγος βέβαια είμαι δύσκολη με το φαγητό όπως είπαμε θέλει φρούτα λαχανικά και εγώ δεν... Θα προσπαθήσω βέβαια μερικά να τα φάω τι να κάνω . Μου έστειλε σήμερα τη διατροφή πολύ καλή μου φαίνεται θα δείξει, μου είπε ότι λόγο των πολυκυστικων δε μπορώ να σου τα κόψω όλα με τη μια θα το πάμε σιγά σιγά και βλέπουμε .

Ωχ Παναγία μου χαχα αυτό ξανά πες το. Εμένα μια μέρα κάτι ήθελε και του λέω τι νομίζεις αν έχουμε μωρό από πίσω σου θα τρέχω..μου λέει αν είναι δίδυμα δε θα έτρεχες,πες ότι είμαι το μωρό σου ... Αχ λέω θα το σκοτώσω ,πλάκα κάνει αλλά .. Χαχαχχαχα,ναι νομίζω αν τον αφήσω και δε πω τίποτα θα το σκεφτεί και θα το καταλαβει

Τέλεια Ρία μου - θα δεις πως με τη σωστή διατροφή θα αρχίσεις να βλέπεις τις αλλαγές πάνω σου πολύ σύντομα. Θα αναπτερωθεί και το ηθικό σου και τσουπ θα τρυπώσει το σποράκι σας!! Γελάω πολύ με την ατάκα του άντρα σου περί διδύμων - χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα κορίτσια είδα μια φίλη μου η οποία είχε πολλά προβλήματα με περίοδο γυναικολογικά κτλ δε φανταζόταν ότι θα έκανε ποτέ της παιδιά , και τσουπ χωρις να το περιμένει και να το προσδοκεί της ήρθε πέρσι στην καραντίνα! Σήμερα που την ξαναείδα μου είπε ότι πάλι δε το περίμενε και είναι 2 μηνών εγκυος! Βρε κορίτσια λέτε να το ρίξουμε και εμεις στο χαβαλέ μήπως μας έρθεις;  

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σίγουρα βρε Ρια μου θέλουν και αυτοί τον χρόνο τους! Εγώ ας πούμε όταν έκανα μια συζήτηση ούτε να το ακούσει δεν ήθελε, μετά από τόσους μήνες (4 μόνο αλλά μας φαίνονται αιώνας χαχα) προσπάθειας μου είπε όταν κλείσουμε χρόνο χωρις αποτέλεσμα να πάω να κάνω μια εξέταση! Όποτε θέλει υπομονή το ξέρω εξαντλείται αλλά κορίτσια έτσι είναι οι άντρες μεγάλα μωρά! 

Ναι και εμένα όταν του το πρωτοειπα πριν 4 μήνες είπε δεν κάνω τίποτα αν είναι να έρθει ,θα έρθει. Τώρα όταν του το είπα είπε εντάξει οκ ναι να το δούμε που θα πάμε... Χαχαχα!

Just now, Sophaki21 είπε:

Τέλεια Ρία μου - θα δεις πως με τη σωστή διατροφή θα αρχίσεις να βλέπεις τις αλλαγές πάνω σου πολύ σύντομα. Θα αναπτερωθεί και το ηθικό σου και τσουπ θα τρυπώσει το σποράκι σας!! Γελάω πολύ με την ατάκα του άντρα σου περί διδύμων - χαχαχα

Μακάρι Παναγία μου ... Αχαχαχαχ άσε και εγώ απ' τη μια γελούσα απ' την άλλη έλεγα δε μπορεί ,έχει χιούμορ αλλά ώρες ώρες ..

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σήμερα κορίτσια είδα μια φίλη μου η οποία είχε πολλά προβλήματα με περίοδο γυναικολογικά κτλ δε φανταζόταν ότι θα έκανε ποτέ της παιδιά , και τσουπ χωρις να το περιμένει και να το προσδοκεί της ήρθε πέρσι στην καραντίνα! Σήμερα που την ξαναείδα μου είπε ότι πάλι δε το περίμενε και είναι 2 μηνών εγκυος! Βρε κορίτσια λέτε να το ρίξουμε και εμεις στο χαβαλέ μήπως μας έρθεις;  

Πωπω ,μπράβο της.... Νομίζω θα την ευγνωμονει αυτή την καραντίνα χαχα .

 

Αχ κορίτσια δε σας είπα , (παρένθεση για όσες δε θυμάστε είχα πει ότι γυναικολόγο που πήγαινα δε θυμόταν γενικά νομίζω πελλατισες και μου είχε κάνει και εντύπωση πήγα 7 μέρες μετά και μου έλεγε γτ πηγα και τι πως ,κλείνω παρένθεση χαχα) και σήμερα πήγα σούπερ μάρκετ είδα τον καινούργιο γυναικολο δεν έκανα να χαιρετήσω γτ δε κοιτούσε λέω σιγά και μη με θυμάστε τώρα με μια φορά και γυρνάει με κοιτάει και με χαιρετάει έπαθα σοκ χαχα και μου λέει θα τα πούμε μην μην ..σα να ήθελε να πει μη στεναχωριέσαι.. πωω τι να πω δε ξέρω εγώ έπαθα σοκ χαχα , εντωμεταξυ βρε παιδί μου πως να το πω ο τρόπος που σου μιλάει και μιλάει σου βγάζει και ηρεμία δε σε αγχωνει και λες ναι θα πάνε καλα... Δε ξέρω πως να το εξηγήσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι και εμένα όταν του το πρωτοειπα πριν 4 μήνες είπε δεν κάνω τίποτα αν είναι να έρθει ,θα έρθει. Τώρα όταν του το είπα είπε εντάξει οκ ναι να το δούμε που θα πάμε... Χαχαχα!

Μακάρι Παναγία μου ... Αχαχαχαχ άσε και εγώ απ' τη μια γελούσα απ' την άλλη έλεγα δε μπορεί ,έχει χιούμορ αλλά ώρες ώρες ..

Πωπω ,μπράβο της.... Νομίζω θα την ευγνωμονει αυτή την καραντίνα χαχα .

 

Αχ κορίτσια δε σας είπα , (παρένθεση για όσες δε θυμάστε είχα πει ότι γυναικολόγο που πήγαινα δε θυμόταν γενικά νομίζω πελλατισες και μου είχε κάνει και εντύπωση πήγα 7 μέρες μετά και μου έλεγε γτ πηγα και τι πως ,κλείνω παρένθεση χαχα) και σήμερα πήγα σούπερ μάρκετ είδα τον καινούργιο γυναικολο δεν έκανα να χαιρετήσω γτ δε κοιτούσε λέω σιγά και μη με θυμάστε τώρα με μια φορά και γυρνάει με κοιτάει και με χαιρετάει έπαθα σοκ χαχα και μου λέει θα τα πούμε μην μην ..σα να ήθελε να πει μη στεναχωριέσαι.. πωω τι να πω δε ξέρω εγώ έπαθα σοκ χαχα , εντωμεταξυ βρε παιδί μου πως να το πω ο τρόπος που σου μιλάει και μιλάει σου βγάζει και ηρεμία δε σε αγχωνει και λες ναι θα πάνε καλα... Δε ξέρω πως να το εξηγήσω 

Ναι γενικά κοπέλες που έχουν προβλήματα το έχουν βάλει στο μυαλό τους καπως ότι «ισως και να μην γίνω μάνα ποτέ» και είναι πολύ χαλαρές και τους έρχεται εκεί που δε το περιμένουν! Δεν ξέρω αν ήταν καλή σκέψη να την έκανα κ εγω


Πωπω οντως λίγο σοκ γιατί αυτοί βλέπουν πολλούς ασθενεις καθημερινά ενώ εμεις βλέπουμε ένα γιατρο πιο εύκολο να τον θυμόμαστε. Αλλά να ξερεις οι ασθενεις που θυμούνται πάει να πει ότι προσέχουν τους ασθενεις τους και νοιάζονται! Κατάλαβα τι εννοείς σου βγάζει το αίσθημα ότι «δεν συμβαίνει τίποτα κακό χαλάρωσε» σου βγάζει τη σιγουριά

Επεξεργάστηκαν by Rafaela_123
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Πωπω οντως λίγο σοκ γιατί αυτοί βλέπουν πολλούς ασθενεις καθημερινά ενώ εμεις βλέπουμε ένα γιατρο πιο εύκολο να τον θυμόμαστε. Αλλά να ξερεις οι ασθενεις που θυμούνται πάει να πει ότι προσέχουν τους ασθενεις τους και νοιάζονται! Κατάλαβα τι εννοείς σου βγάζει το αίσθημα ότι «δεν συμβαίνει τίποτα κακό χαλάρωσε» σου βγάζει τη σιγουριά

Ναι ακριβώς αυτό , ενώ με τον άλλον αγχωνομουν είχα πάθει πανικό νομίζω...  Και εγώ σοκ έπαθα ,μου το είχε πει και η κοπέλα που μου τον σύστησε αυτό ότι σε θυμάται αλλά δε τ περίμενα με μια φορά που με είδε . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι ακριβώς αυτό , ενώ με τον άλλον αγχωνομουν είχα πάθει πανικό νομίζω...  Και εγώ σοκ έπαθα ,μου το είχε πει και η κοπέλα που μου τον σύστησε αυτό ότι σε θυμάται αλλά δε τ περίμενα με μια φορά που με είδε . 

Αγχωνόσουν γιατί έφευγες από εκεί με απορίες και ότι πας εντελώς τα τυφλά να κανεις θεραπεία χωρις να ξερεις και τον λόγο και ήταν και ισχυρογνωνονας και απόλυτος!  Είναι πολύ σημαντικό που τον βρήκες αυτόν και νιωθεις έτσι!

Εγώ έγινα 27 χρόνων να κάνω τεστ παπ πρώτη φορά γιατί έψαχνα να βρω ένα γιατρο που θα τον έχω για πάντα, και λόγο της δουλειάς μου έχω γνωρίσει πολλούς γιατρους (μόνο σε κοινωνικό/εργασιακό επίπεδο χωρις να ξέρω ποσό καλος είναι και έτσι έκανα την επιλογή μου, για εμένα είχε μεγάλη σημασία να νιώθω άνετα) και οντως δεν νιώθω ότι έκανα λαθος επιλογή ως τώρα, γιατί και σαν επιστήμονας είναι από τους καλύτερους! Λίγο ακριβός βέβαια αλλά όσα θέλει φτάνει να γίνω μαμα χαχαχα

Επεξεργάστηκαν by Rafaela_123
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...