Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@evio αυτό λέω και εγώ. Γεννήθηκε νωρίτερα λόγω ότι νοσηλευομουν με κρίσης χολής και οι γιατροί δεν ήθελαν να με αφήσουν παραπάνω και καλύτερα δηλαδή, όπως αποδείχθηκε λίγο πριν τη Πητ μου έκανα ίκτερο από την χολή!! Ευτυχώς το μικρό μου είναι μια χαρά!!

Κάναμε και τα πρώτα εμβόλια. Έκανε δέκατα 37.7 του έδωσα ντεπον και μετά δεν ξαναέκανε!

Είδε η παιδίατρος την γλώσσα του μικρού και μου λέει είναι άσπρη. Της λέω πριν λίγο τον θηλασα. Οπότε μου κάνει οκ. Αλλά παρατηρώ και είναι συνέχεια άσπρη μέσα μέσα. Από τότε που μου το είπε με έβαλε σε υποψίες και είδα στο διαδίκτυο ότι μπορεί να είναι μύκητες. Μπορεί να της το πάω αύριο ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ γέννησα 8 Απριλίου. Απλά σας διαβάζω εδώ και καιρό για να ξέρω τι να περιμένω. Γέννησα με καισαρική νωρίτερα ένα αγοράκι 3570. Είχα Πητ 27/4. Προσπαθώ να τον θηλάζω αλλά πάντα του δίνω και συμπλήρωμα αρκετό. Η αλήθεια είναι ότι άργησα να ξεκινήσω θηλασμό λόγω προβλήματος υγείας με την χολή μου. Τώρα είμαι μια χαρά και έχω όρεξη να τον θηλάζω. Δεν ξέρω σκέφτομαι να πάρω μαγιά μπύρας. Εσείς τι λέτε;

 @February17 τι κάνεις; Είχαμε συναντηθεί στο νοσοκομείο. Είμαι αυτή που δούλευα στο σχολείο της μαμάς σου.

Δεν υπάρχεις !!! Χαχα ..Όλα καλά έμαθα... να σου ζήσει το νινί!!!  Πως εισαι Τώρα?? Θα σου στειλω το κιν μου ότι θελεις να με πάρεις τηλ να σου πώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ερθω και εγώ στην παρέα σας μιας και είμαι και εγώ προωρομανούλα Μαρτίου;;

Ετσι να γινομαστε πολλές! ! :)

καλημερα κοριτσια! 

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Kpp83 και @Κωνσταντίνα16 ελατε κ εσεις στην παρεα μας βρε κοπελες!

@Xioni κ η δικια μου το πρωτο διμηνο ειχε ασπρη γλωσσα κ εγω πονουσα οταν θηλαζα. Αλλα ηταν απο το γαλα. Η παιδιατρος μου ειπε αν ειχεμυκητιαση θα ειχε κ στα μαγουλα απο μεσα ασπρο. Τελικα κ η γλωσσα της ροζισε κ εγω σταματησα να ποναω μετα το διμηνο. Τελικα πονουσα οταν κατεβαζα το πολυ γαλα. Να πας ομως να τον δει ο γιατρος αμα εχεις υποψιες, απλα να ξερεις μπορει να μην ειναι τιποτα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κλιματιστικό μου είπε η παιδιατρος να ανάβω. Αυτό που δεν ρώτησα είναι αν πρεπει να αφήνω τα μπουτάκια έξω...

Και εγω εχω ενα μονιμο αγχος με το κλιματιστικό. Εγω τον εχω με την πανα κ ενα βαμβακερο φανελάκι πάντως. Αν κρυωσει ομως αρκετα ο χωρος την ωρα που κοιμαται τον σκεπαζω με μια ελαφριά βαμβακερη πάνα αγκαλιάς τα ποδαρακια του. Οταν παιζει δεν του φοραω κατι επιπελον απλα προσπαθω να μην τον χτυπάει ανεμιστηρας η κλιματιστικο. Γενικά οπως ειμαστε εμεις εχω και τον  μπομπιρα 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες θέλετε Ν κόψετε συμπλήρωμα Κάντε το. Ειδικά αν δεν έχετε Αλλά μικρακια Ν φροντίσετε. Επίσης Αφού έχετε γαλα δε θα πάρει καιρό Η διαδικασία. Εγώ με χάπι διακοπής Κ με δύο Ταρζάν Μ έκανε το θαύμα ή Παναγία,Μ έδωσε υπομονή Κ Έχω άφθονο γαλα. Κ μάλιστα εκεί Π Στην αρχή δεν έπαιρνε βάρος μετά τον επαναγαλακτισμο πήρε φόρα. Όσο μπορείτε στήθος. Ακόμα και αν πιπιλαει απλά είναι σημαντικό!Θέλουμε το πιπίλισμα Γτ δίνει ερεθίσμα στον εγκέφαλο Κ άρα παράγει γαλα. Εμένα Μ πήρε ένα μήνα να κατέβει το γαλα το πολύ Κ Αφού πια είχα γαλα, τον έβαζα μια βδομάδα συνέχεια στήθος Κ την έφτιαξε τη παραγωγή μόνος του. Πολλές φορές απλά πιπιλουσε Μπορεί Κ ώρα αλλά αυτό ήταν. Σε μια βδομάδα ήταν οκ. Οπότε παλεψτε το. Δίνετε αν κατάλαβα μονο βράδυ συμπλήρωμα. Είναι πολύ λίγο. Αν θέλει καμία συμβουλή ή γνώμη ας με ρωτήσει!Θ χαρώ Ν βοηθήσω. 

Επίσης Ν πω όταν λέω παλεψτε το, Πως δεν εννοώ Ότι επειδή δίνετε συμπλήρωμα έγινε κάτι. Εγώ ή ίδια πήρα χάπι απογαλακτισμου... Αν το θέλετε Όμως αξίζει το κόπο. Προσωπικά γλίτωσα από αποστειρωσεις, σκόνες κλπ Π μ έτρωγαν πολυυυ χρόνο. Κ δεν την χωνεύα την αποστείρωση..

Η άσπρη γλώσσα συνήθως είναι από γάλα,οταν δεν υπάρχουν αλλα συμπτώματα ώστε ν Μας πονηρεψουν για μυκητίαση παράδειγμα.Εμένα άσπρη είναι ακόμα.

Να καλοσωρισω Κ Εγώ τις καινούργιες μανούλες που μπήκαν στην παρέα μας!

Πολύ ζεστή κορίτσια. .... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα! 

Ο μπεμπης μου ξαναβγαλε αιμα στα κακα του! Ενω φυσικα εχω κοψει τα παντα απο γαλακτοκομικά! Το απογευμα θα τον παω για καλλιέργεια κοπρανων και αιματολογικες...το αγχος  εχει φτασει στα υψη και ακολουθει και το 3μερο και εχω απλα τρελαθει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 

Ο μπεμπης μου ξαναβγαλε αιμα στα κακα του! Ενω φυσικα εχω κοψει τα παντα απο γαλακτοκομικά! Το απογευμα θα τον παω για καλλιέργεια κοπρανων και αιματολογικες...το αγχος  εχει φτασει στα υψη και ακολουθει και το 3μερο και εχω απλα τρελαθει!

Κορίτσακι Μ μην αγχώνεσαι.ξέρω είναι δύσκολο Αλλά ότι έχει αιματακι στα κακακια δε σημαίνει κάτι το τραγικό. Απλά Θ πρέπει Ν δείτε που είναι αλλεργικος. Επίσης υπάρχει περίπτωση Ν πέρασε ιωσουλα? Ν ξέρεις όμως πως Κ θετική Ν βγει η καλλιέργεια απλά Θ προσέχεις τη διατροφή Σ. Κ εμένα με την δεύτερη με έστειλε για καλλιέργεια. Ν πω την αλήθεια δεν είχα πανικοβληθεί. Ίσως επειδή Μ εξήγησε ότι δεν είναι κάτι. Το έχουν πολλά παιδάκια. Επίσης αν παίρνει Κ βάρος κανονικά δεν έχεις Μ αγχώνεσαι για τπτ. Γτ και αλλεργία Ν Είναι το εντερακι του έκανε Καλή απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών. Βέβαια μπορεί ν ήταν Κ τυχαίο γεγονός το αιματακι Κ ν. Μην Ξαναδείς όπως εμάς. Πάντως Μην αγχώνεσαι άδικα. Σε καταλαβαίνω. Κ εμένα η καλλιεργια έπεσε αργίες πρωτοχρονιάς κλπ.κ δεν Μ είχει πει ότι θα ανοίξει Μετά από βδομάδα το ξέχασε. Κ απλά περιμέναμε. Αλλά σκέψου ότι είναι κάτι ανώδυνο. Θα περάσει το τριήμερο Κ δε Θ το καταλάβεις. Είναι ήρεμος Γενικά?κολικούς κάνει? Μήπως έφαγες κάτι καινούργιο?το πρόσεξες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,  χαίρομαι που μεγάλωσε η παρέα μας :) . Εμείς τα πάμε καλά γενικά,  αλλά νομίζω πως με την ζέστη τώρα έχει μειωθεί  λίγο η όρεξη της,  πάντως προσπαθώ  να την ταιζω αρκετά συχνά για να ενυδατωνεται,  αλλά τρώει λιγότερο  νομίζω..  @oneira_glyka πήρες κάποιο συμπλήρωμα διατροφής στην προσπάθεια  επαναγαλακτισμου που έκανες; θέλω να το κόψω το συμπληρώμα αλλά πραγματικά τα απογεύματα  το στήθος μου αδειάζει πολύ γρήγορα και η μικρή δεν χορταινει.. Δεν έχω μεγάλη παραγωγή,  και το γεγονός μάλλον πως την έχω πολλές ώρες την ημέρα  στο στήθος δεν βοήθησε στην αύξηση  του γάλακτος.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κορίτσακι Μ μην αγχώνεσαι.ξέρω είναι δύσκολο Αλλά ότι έχει αιματακι στα κακακια δε σημαίνει κάτι το τραγικό. Απλά Θ πρέπει Ν δείτε που είναι αλλεργικος. Επίσης υπάρχει περίπτωση Ν πέρασε ιωσουλα? Ν ξέρεις όμως πως Κ θετική Ν βγει η καλλιέργεια απλά Θ προσέχεις τη διατροφή Σ. Κ εμένα με την δεύτερη με έστειλε για καλλιέργεια. Ν πω την αλήθεια δεν είχα πανικοβληθεί. Ίσως επειδή Μ εξήγησε ότι δεν είναι κάτι. Το έχουν πολλά παιδάκια. Επίσης αν παίρνει Κ βάρος κανονικά δεν έχεις Μ αγχώνεσαι για τπτ. Γτ και αλλεργία Ν Είναι το εντερακι του έκανε Καλή απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών. Βέβαια μπορεί ν ήταν Κ τυχαίο γεγονός το αιματακι Κ ν. Μην Ξαναδείς όπως εμάς. Πάντως Μην αγχώνεσαι άδικα. Σε καταλαβαίνω. Κ εμένα η καλλιεργια έπεσε αργίες πρωτοχρονιάς κλπ.κ δεν Μ είχει πει ότι θα ανοίξει Μετά από βδομάδα το ξέχασε. Κ απλά περιμέναμε. Αλλά σκέψου ότι είναι κάτι ανώδυνο. Θα περάσει το τριήμερο Κ δε Θ το καταλάβεις. Είναι ήρεμος Γενικά?κολικούς κάνει? Μήπως έφαγες κάτι καινούργιο?το πρόσεξες?

Το μυαλο μου η αληθεια ειναι παει στο χειροτερο...ξερω ειναι λαθος αλλα φοβαμαι πολυ τον κοιταζω και κλαιω..δεν μπορώ να διανοηθω πως θα μου πάθει κτ... γενικα προσεχω τι τρωω δλδ οσπρια δεν εχω φαει απο τότε που γεννησα μηπως και τον ενοχλήσουν..ακομα και τα γαλακτοκομικά τα ειχα ελαττώσει παρα πολυ... τωρα τα εκοψα γι'αυτό δν καταλαβαίνω γτ ξανα εβγαλε αιμα..γκρινια εχει λιγη αλλα την συνηθισμένη που εχει παντα! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε Ν κόψετε συμπλήρωμα Κάντε το. Ειδικά αν δεν έχετε Αλλά μικρακια Ν φροντίσετε. Επίσης Αφού έχετε γαλα δε θα πάρει καιρό Η διαδικασία. Εγώ με χάπι διακοπής Κ με δύο Ταρζάν Μ έκανε το θαύμα ή Παναγία,Μ έδωσε υπομονή Κ Έχω άφθονο γαλα. Κ μάλιστα εκεί Π Στην αρχή δεν έπαιρνε βάρος μετά τον επαναγαλακτισμο πήρε φόρα. Όσο μπορείτε στήθος. Ακόμα και αν πιπιλαει απλά είναι σημαντικό!Θέλουμε το πιπίλισμα Γτ δίνει ερεθίσμα στον εγκέφαλο Κ άρα παράγει γαλα. Εμένα Μ πήρε ένα μήνα να κατέβει το γαλα το πολύ Κ Αφού πια είχα γαλα, τον έβαζα μια βδομάδα συνέχεια στήθος Κ την έφτιαξε τη παραγωγή μόνος του. Πολλές φορές απλά πιπιλουσε Μπορεί Κ ώρα αλλά αυτό ήταν. Σε μια βδομάδα ήταν οκ. Οπότε παλεψτε το. Δίνετε αν κατάλαβα μονο βράδυ συμπλήρωμα. Είναι πολύ λίγο. Αν θέλει καμία συμβουλή ή γνώμη ας με ρωτήσει!Θ χαρώ Ν βοηθήσω. 

Επίσης Ν πω όταν λέω παλεψτε το, Πως δεν εννοώ Ότι επειδή δίνετε συμπλήρωμα έγινε κάτι. Εγώ ή ίδια πήρα χάπι απογαλακτισμου... Αν το θέλετε Όμως αξίζει το κόπο. Προσωπικά γλίτωσα από αποστειρωσεις, σκόνες κλπ Π μ έτρωγαν πολυυυ χρόνο. Κ δεν την χωνεύα την αποστείρωση..

Η άσπρη γλώσσα συνήθως είναι από γάλα,οταν δεν υπάρχουν αλλα συμπτώματα ώστε ν Μας πονηρεψουν για μυκητίαση παράδειγμα.Εμένα άσπρη είναι ακόμα.

Να καλοσωρισω Κ Εγώ τις καινούργιες μανούλες που μπήκαν στην παρέα μας!

Πολύ ζεστή κορίτσια. .... 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Σήμερα δεν ήταν τόσο άσπρη και μάλλον άδικα ανησυχώ αλλά είναι να μην μπει κάτι στο μυαλό μου.

Συμπλήρωμα του δίνω μετά το μεσημέρι προς το απόγευμα. Στις 3 ή 4 που ξυπνάει του δίνω πολλές φορές μόνο στήθος. Κάθομαι καμία ωρίτσα και τον θηλάζω μαζί με αλλαγή πανας. Ελπίζω να μην τον τυρανναω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...