Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Αγωνία Πριν την εξωσωματική.


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός. 

Είμαι πολυ ευχαριστημενη. Τώρα περιμένω σε 10 μερες περίπου να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω πάλι.

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Είμαι πολυ ευχαριστημενη. Τώρα περιμένω σε 10 μερες περίπου να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω πάλι.

Καλή επιτυχία να έχεις! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να είσαι και πάλι εγκυουλα! 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Είμαι πολυ ευχαριστημενη. Τώρα περιμένω σε 10 μερες περίπου να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω πάλι.

καλη επιτυχια @nadiaki165. ολα να σ παν τελεια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

Είναι καταπληκτικό! Εγώ έκανα εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημενη. Ότι θες ρώτα να σού πω. 

Ειμαι αναμεσα στον Μαστρομηνα γιατι ολοι μου λεμε οτι ειναι ο καλυτερος κλπ....αλλα κατι κλικ μου εχει κανει κ ο Ψαθας..

Λογω του οτι δεν εχω αλλα θεματα παρα μονο το προβλημα της ηλικιας , νομιζω οτι απλα χρειαζομαι ενα καλο εμβρυολογικο κ πολυ τυχη......κανω λαθος? θα ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη....

Θες να μου πεις σε τι θεωρεις οτι υπερεχει το Ιασω?

Σε ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Στον Αρκουλη στον Πειραιά ειμαι @Καντι μου, εκεί θα κάνω κ την 5η μου προσπάθεια μετά τα Χριστούγεννα φαντάζομαι.

Με το καλο κορίτσι μου ολα να πάνε καλα επιτέλους και στις δυο μας!

πρίν από 27 λεπτά , eleni17 είπε:

Ειμαι αναμεσα στον Μαστρομηνα γιατι ολοι μου λεμε οτι ειναι ο καλυτερος κλπ....αλλα κατι κλικ μου εχει κανει κ ο Ψαθας..

Λογω του οτι δεν εχω αλλα θεματα παρα μονο το προβλημα της ηλικιας , νομιζω οτι απλα χρειαζομαι ενα καλο εμβρυολογικο κ πολυ τυχη......κανω λαθος? θα ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη....

Θες να μου πεις σε τι θεωρεις οτι υπερεχει το Ιασω?

Σε ευχαριστω!

Να πας σε αυτόν που σε κέρδισε σαν γιατρός!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Ειμαι αναμεσα στον Μαστρομηνα γιατι ολοι μου λεμε οτι ειναι ο καλυτερος κλπ....αλλα κατι κλικ μου εχει κανει κ ο Ψαθας..

Λογω του οτι δεν εχω αλλα θεματα παρα μονο το προβλημα της ηλικιας , νομιζω οτι απλα χρειαζομαι ενα καλο εμβρυολογικο κ πολυ τυχη......κανω λαθος? θα ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη....

Θες να μου πεις σε τι θεωρεις οτι υπερεχει το Ιασω?

Σε ευχαριστω!

Δεν μπορώ να πω σε τι υπερέχει, γιατί δεν έχω πάει ποτέ σε άλλο κέντρο για να συγκρίνω. Το μόνο που μπορώ να πω ότι ξέρει όλη η ομάδα πολύ καλά τη δουλειά τής. Επίσης και οι γιατροί που είναι στο κέντρο είναι πολύ καλοί,  όποιος και να διαλέξεις. Εγώ είχα το Ζερβομανωλακη. 

Όταν λες μόνο την ηλικία τι εννοείς; Ο σύζυγος είναι οκ;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

Δεν μπορώ να πω σε τι υπερέχει, γιατί δεν έχω πάει ποτέ σε άλλο κέντρο για να συγκρίνω. Το μόνο που μπορώ να πω ότι ξέρει όλη η ομάδα πολύ καλά τη δουλειά τής. Επίσης και οι γιατροί που είναι στο κέντρο είναι πολύ καλοί,  όποιος και να διαλέξεις. Εγώ είχα το Ζερβομανωλακη. 

Όταν λες μόνο την ηλικία τι εννοείς; Ο σύζυγος είναι οκ;

Ναι το σπερμα ειναι οκ.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , eleni17 είπε:

Ναι το σπερμα ειναι οκ.

Οπότε είναι θέμα ανταπόκριση οργανισμού και τύχη. Είναι πολύ σημαντικό να βρεις και καλό γιατρό που θα βρει το κατάλληλο για εσένα πρωτόκολλο. Γιατί αν δεν ανταποκριθεί ο οργανισμός σου και τα ωάρια είναι λίγα και κακής ποιότητας μετά τις να σου κάνουν και οι εμβρυολογοι. Θέλω να πω ότι όλα είναι αλυσίδα, δεν αρκεί η μόνο καλό εμβρυολογο η μόνο καλό γιατρό. Ψάξε καλά πρίν αποφασίσεις. Καλή επιτυχία να έχεις! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/9/2018 at 2:20 ΜΜ, rafaelatarzan είπε:

αχ τι ωλαια...δωστους Φιλάκια απο μενα ...

 @Ιωάννα Παπαϊωάννου.καλημερα .καλημερα κοριτσι μ...πως εισαι σημερα???? εψαξες κατι αλλο??? σε τι φαση εισαι???? Μην ανχωνεσαι αγαπη μ ...θα πιασεις πολυ συντομα μωρακι...

Καλησπέρα. Τώρα κάνω της Μπεμφολα μαζί με μενοπουρ. Περιμένω να δω τί τιμή θα μου κάνει ο Πάντος Κ να δω τί θα κάνω μετα. Θέλω να πάω κ στον κύριο Λαινα νιώθω μπερδεμένη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Καλησπέρα. Τώρα κάνω της Μπεμφολα μαζί με μενοπουρ. Περιμένω να δω τί τιμή θα μου κάνει ο Πάντος Κ να δω τί θα κάνω μετα. Θέλω να πάω κ στον κύριο Λαινα νιώθω μπερδεμένη

αγαπη μ....θα πας εκει που νιωθεις οτι ο γιατρος σε βλεπει σαν ανθρωπο ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

αγαπη μ....θα πας εκει που νιωθεις οτι ο γιατρος σε βλεπει σαν ανθρωπο ...

Στον γιατρό μου έχω εμπιστοσύνη. Ο προβληματισμός μου  Είναι για το κέντρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Στον γιατρό μου έχω εμπιστοσύνη. Ο προβληματισμός μου  Είναι για το κέντρο

εχεις δικιο παιζει κ αυτο το ρολο τ...θα ρην βρεις ρην ακρη ειμαι σιγουρη .παρε κ γνωμες αγαπη αμα θες...ισως βοηθηθεις.φιλακια κ δυναμη ...δεν το βαζουμε κατω ΠΟΤΕ.

κοριτσια μ κοριτσια μ....τι νεα πηρα εγω να ξερετε τωρα...μολις γυρισα απο γιατρο γιατι με παρακολουθει να δει πως μεγαλωνουν τα αυγακια μ κ επαθα πλακα...εχω πολυ καλη ανταποκριση μ λεει....δευτερα η τριτη το πολυ θα μ τα πάρει.....παναγια μ τι χαρα ειναι αυτη μ λετε???? τοση γρηγορη ανταποκριση δεν ειχε ξαναδει λεει...οποποποπο πεταω σας....ερχονται τα σπορακια μ....( γιατι 2 θα κναω σας το λεω απο τωρα να στεπροετοιμασμενες για το μετα να με ανεχεσται.).ερχομαιαθηνα ερχομαιιιιιιιιιιιιι...γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , rafaelatarzan είπε:

εχεις δικιο παιζει κ αυτο το ρολο τ...θα ρην βρεις ρην ακρη ειμαι σιγουρη .παρε κ γνωμες αγαπη αμα θες...ισως βοηθηθεις.φιλακια κ δυναμη ...δεν το βαζουμε κατω ΠΟΤΕ.

κοριτσια μ κοριτσια μ....τι νεα πηρα εγω να ξερετε τωρα...μολις γυρισα απο γιατρο γιατι με παρακολουθει να δει πως μεγαλωνουν τα αυγακια μ κ επαθα πλακα...εχω πολυ καλη ανταποκριση μ λεει....δευτερα η τριτη το πολυ θα μ τα πάρει.....παναγια μ τι χαρα ειναι αυτη μ λετε???? τοση γρηγορη ανταποκριση δεν ειχε ξαναδει λεει...οποποποπο πεταω σας....ερχονται τα σπορακια μ....( γιατι 2 θα κναω σας το λεω απο τωρα να στεπροετοιμασμενες για το μετα να με ανεχεσται.).ερχομαιαθηνα ερχομαιιιιιιιιιιιιι...γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Μπράβο μπράβο σου, με το καλοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...