Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Πιστεύετε παίζει ρόλο ο γιατρός στην εξωσωματική;;;


Vasssso

Recommended Posts

On 26 Οκτωβρίου 2018 at 5:20 ΜΜ, playbunny είπε:

Καλησπερα σε ολες!

Να πω κι εγω τον πονο μου... Καναμε κι εμεις το καλοκαιρι την 1η μας προσπαθεια σε ενα μικρο κεντρο στον Πειραια - ληψη 10 ωαριων, γονιμοποιηθηκαν 6, εφτασαν μεχρι τριων ημερων τα 5 και μας τα εβαλαν καταψυξη ---  [η απορια μας ηταν γιατι δεν τα αφησαν να φτασουν 5 ημερων και μετα καταψυξη - η απαντηση ηταν για να εχουμε πιο πολλες επιλογες :?:]

Ειχαμε την εντυπωση οτι θα κανουμε εμβρυομεταφορα με 3ων ημερων λοιπον αλλα τελικα εκαναν αποψυξη σε ολα και εφτασαν σε αριστες βλαστοκυστες τα 2 τα οποια και μεταφεραμε. Χοριακη 2,80.

Τωρα ειμαστε σε ιατρικο τουρ παλι να βρουμε ενα μεγαλυτερο κεντρο για την 2η προσπαθεια - ειμαστε αναμεσα σε Ιασω και Ρεα.

@island1 ειδα οτι εχεις χασιμοτο, επειδη εχω κι εγω ο ενδοκρινολογος μου αυξησε την δοση του Τ4  για να πεσει η TSH. κι εσυ αυτο εκανες ή κατι αλλο? επισης εχουμε ραντεβου με τον Τζεφερακο σε λιγες μερες και τα θετικα σου σχολια βοηθανε πολυ! :)

@Καντι

Που ειναι το icis?

Ευχαριστω πολυ και ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα και συντομα! :wub:

Στην Κυπρο.

On 27 Οκτωβρίου 2018 at 3:09 ΜΜ, bcd18 είπε:

καλησπερα κοριτσια! εγω την επομενη εβδομαδα περναω απο επιτροπη. προκειται να ξεκινησω την πρωτη εξωσωματικη. ακομα δεν εχω καταληξει που θα την κανω.... κοντευω 40 κ δεν εχω περιθωρια για προσπαθειες στην τυχη.. ειμαι στο ελενα στον Γαβ αλλα δεν ξερω ποσο προσεχει την καθε περιπτωση.. Στο δευτερο κυκλο με σερπαφαρ, οταν πηγα για υπερηχο, ειπε δεν ειχα καλη ανταποκριση, δεν μπορεσε  να μετρησει κ δεν μου εκτυπωσε καν το υπερηχο. εχετε εμπειριες απο το συγκεκριμενο γιατρο? επισης το εμβρυολογικο πως ειναι? @Καντι ησουν στον ιδιο γιατρο? σας ευχαριστω!

Ήμουν στον παπαριστειδη. Η αλήθεια ειναι οτι μου πήραν 7 και γονιμοποιήθηκαν τα 6, ειναι καλο το σκορ. Παρ ολα αυτα μου έβαλαν μόνο τα 2 τα αλλα μου ειπαν οτι δεν ηταν καλα και ουτε λόγος για κατάψυξη.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30 Οκτωβρίου 2018 at 8:11 ΜΜ, bcd18 είπε:

@Καντι σε ευχαριστω. εγω δεν εχω μεινει ευχαριστημενη. δεν μου εξηγει τιποτα, φευγω με αποριες καθε φορα. καλη επιτυχια!!!

Συμφωνω απόλυτα μαζι σου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
On 22/9/2018 at 9:26 ΜΜ, Vasssso είπε:

Κορίτσια μου πολύ σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Λοιπόν, στάθηκα λίγο "άτυχη"  θεωρώ, και έχετε απόλυτο δίκιο που ρωτάτε όλα αυτά. Ας γίνω πιο συγκεκριμένη. Θα το πάω αρκετά πίσω αλλά στα γρήγορα για να πάρετε μια ιδέα. Ξεκινήσαμε το 2012 προσπάθειες με τον άνδρα μου που όμως διακόπηκαν γρήγορα διότι ανακάλυψα πρόβλημα υγείας. Έκανα ολική θυρεοειδεκτομή, μάλιστα 2 χειρουργεία διότι "η ασθένεια" είχε προχωρήσει και στους λεμφαδένες και χρειάστηκα καλό "καθαρισμό"... στη συνέχεια ακολούθησαν 2 θεραπείες με ιώδιο, αν έχετε υπόψιν σας, με αποτέλεσμα για μεγάλο χρονικό διάστημα να μη μου επιτρέπουν να μείνω έγκυος. Όταν τελικά τελείωσα με την ιστορία αυτή, ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι έχω πολύποδα στο ενδομήτριο. Έκανα υστεροσκόπηση  σε ιδιωτικό ιατρείο στα Γιάννενα σε "κορυφαίο" γιατρό, πλήρωσα ένα κάρο λεφτά, για να μου πει ότι δεν έχω απολύτως τίποτα και ότι αυτό που βλέπει στον υπέρηχο ο γυναικολόγος μου είναι - δε θυμάμαι τη λέξη- επάρματα;;;;; κάτι τέτοιο. Γύρισα καταχαρούμενη στο σπιτάκι μου και συνέχισα τις προσπάθειες με τον άνδρα μου. Πέρασε ένα 6μηνο αλλά τζίφος! Ο γυναικολόγος μου επέμενε ότι έχω πολύποδα...με έστειλε για σαλπιγγογραφία...υποψία για πολύποδα! Με στέλνει στο Χατζηκώστα να τον βγάλω... Εν τω μεταξύ ο καιρός περνούσε... Τον βγάζω... Για μια ακόμα φορά επιστρέφω σπιτάκι μου και "δώστου πάλι" με τον άνδρα μου... Τζίφος ξανά! Ο γυναικολόγος μου πάλι είχε την υποψία ότι μου άφησαν μια μικρή ρίζα από τον πολύποδα αλλά πάλι δεν μπορούσε να είναι σίγουρος! Σας κούρασα;;; συγνώμη... έχω ανάγκη να πω τον πόνο μου! Τέλος πάντων καταλήγουμε στο Ζηκόπουλο να κάνουμε εξωσωματική! Λόγω ηλικίας που είχα φτάσει πλέον τα 39 και πολυκυστικών ωοθηκών.  Η διαδικασία προχώρησε κανονικά. Μου πήραν 8 ωάρια! Το ένα δεν προχώρησε, το δεύτερο είχε χρωμοσωμιακές ανωμαλίες. Μου έβαλαν τελικά 3 γονιμοποιημένα ωάρια αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Ο Ζηκόπουλος με συμβούλεψε να κάνουμε ξανά υστεροσκόπηση όπου τελικά υπήρχε πράγματι ένας μικρός  πολύποδας! Τον βγάλαμε και τώρα απλά περιμένω την επόμενη περίοδο και τη βιοψία για να μου δώσει το οκ να ξεκινήσουμε. Να προσθέσω ότι όλα αυτά τα χρόνια που σας γράφω, η μητέρα μου αρρώστησε... τρέξαμε, χειρουργηθήκαμε, κάναμε θεραπείες... δυστυχώς την έχασα ένα χρόνο πριν. Μπορείτε λοιπόν να καταλάβετε την ψυχολογία μου...!

Σε όλη αυτή τη διάρκεια ψάχνομαι... ρωτάω, ακούω γνώμες, ο καθένας με στέλνει στο γιατρό του... Μπερδεύομαι! Είμαι ικανοποιημένη όπως σας είπα με το Ζηκόπουλο, ίσως έπρεπε να μου κάνει την υστεροσκόπηση πιο πριν, αλλά κ αυτός ο δόλιος θεώρησε ότι αφού είχε γίνει υστεροσκόπηση, θα ήμουν καθαρή. Δε σας κρύβω όμως ότι επηρεάζομαι συχνά και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν ένας διαφορετικός γιατρός θα ήταν πιο αποτελεσματικός. Ύστερα γνωρίζω κοπέλες που έχουν κάνει και σε ιδιωτικά κέντρα και κείνες πέτυχαν με τη 2η, 3η φορά μένοντας στον ίδιο γιατρό... και επειδή συμφωνώ σε όλα αυτά περί ψυχολογίας, οργανισμού της καθεμιάς κτλ, ρωτάω εσείς που δοκιμάσατε ίσως διαφορετικούς γιατρούς, είδατε κάποια διαφορά σε κάτι; οτιδήποτε; θεωρήσατε ότι άξιζε τον κόπο; 

...και τελικά δεν μου είπατε;;; τα κατάφερε καμιά σας;;; θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας!

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!

Καλημέρα, Συγγνώμη για την ενοχληση,μπορείτε να μου πείτε αν ήταν δια γνωστική ή επεμβατική και αν πόνεσε όλη η διαδικασία; Ευχαριστώ πολύ¡!

On 22/9/2018 at 11:15 ΜΜ, Penny... είπε:

@Vasssso καταλαβα κοριτσακι μου εγω ευτυζως πλεον ξερω πραγματικα ποιοι ειναι οι καλοι γιατροι στα Γιαννενα και ποιοι οχι

Καλημέρα Συγγνώμη κάποια πληροφορία για γιατρο στα Γιάννενα για υστεροσκοπηση; Σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 5/12/2021 at 10:00 ΠΜ, Μαριλιαα είπε:

Καλημέρα, Συγγνώμη για την ενοχληση,μπορείτε να μου πείτε αν ήταν δια γνωστική ή επεμβατική και αν πόνεσε όλη η διαδικασία; Ευχαριστώ πολύ¡!

Καλημέρα Συγγνώμη κάποια πληροφορία για γιατρο στα Γιάννενα για υστεροσκοπηση; Σας ευχαριστώ πολύ!!

Καλησπέρα. Είδα τώρα την απάντηση σου στο θέμα και ενδιαφέρομαι κι εγώ για υστεροσκοπηση στα Ιωάννινα. Έβγαλες ακρη τελικά?  Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...