Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

Το Αρκάδι σε νιφάδες πάντως έχει 7,45 το είδα χτες στο σούπερ επίτηδες. Ειναι για 20 πλυσεις. Άρα @Μαρίτσα10 εσύ ξέρεις αρκετά. Πρέπει να μου κάνεις σεμινάρια.

 

 

Καλά το είχε ..και το Αρκάδι είναι και καλό ... 

Πως πάει το βάψιμο.τιυ δωματίου ? Πως νιώθεις ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρίτσα10 said:

Άννα ενώ το πρωί το ζάχαρο ήταν 72! Μια ώρα μετά το μεσημεριανό φαγητό ήταν 150+ τρελάθηκα! Έβαλα νέα ταινία έβγαλα στο καπάκι νέο αίμα κ δείχνει 140 μετά δοκιμάζω με δεύτερο μηχανιμα 135. Σήμερα μια ώρα μετά το πρωινό 127! Σαν πολύ δεν ανεβαίνει; 

Σήμερα έκανα παραγγελία βρεφικό απορριπαντικο με 40% έκπτωση. Δεν περίμενα να βρω οικονομικό απορριπαντικο σε φαρμακείο. Γιατί όταν πάμε στο σούπερ μάρκετ κάπου χανόμαστε....κ στο τέλος δεν αγοράζουμε τίποτα. Σκέφτομαι να πλύνω το νυχτικό κ την ρόμπα με αυτό. Μαλακτικό δεν αγοράζω! Θεωρώ ότι είναι επικίνδυνο κ ας γράφει ότι είναι βρεφικό.

Σε μερικά σάιτ που γράφουν για την προετοιμασία της βαλίτσας του μαιευτηρίου γράφουν για εσώρουχα μιας χρήσης κ για ψεύτικες θηλές. Τι άποψη έχετε για αυτά; Εγώ λέω να πάρω τα βρακάκια για την ακράτεια. Για τις ψεύτικες θηλές πραγματικά δεν ξέρω! Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ ότι τα μωρά δεν θα πιάνουν την δική μου λόγω του μεγέθους τους. 

Κοίτα, 1 ώρα μετά το γευμα μπορεί να φτάσει κ 140 κ είναι νορμάλ, μην τρελένεσαι. Φυσικά συζήτησε με ενδοκρινολόγο. Κ γω κάνω μετρήσεις, όχι συνέχεια, αλλά γενικά το ελέγχω...

Όσο για απορρυπαντικό, ακούω οτι είναι καλό το προδέρμ, γτ καλά τα βρεφικά αλλα το θέμα είναι κ να καθαρίζουν κιόλας.

1 hour ago, Giosotpk said:

Αααα εσύ ξέρεις και λεπτομέρειες για το φως εγω μου το που ξεκίνησε να μου το εξηγεί του έκοψα την φορά δεν θέλω λεπτομέρειες εγώ δεν έχω και υπομονή με ενδιαφέρει μόνο αν γίνεται ναι η όχι χαχαχχα ... 

Ναι όντως στα κοριτσίστικα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις αλλά στα χρώματα άφησα τον άντρα μου να αποφασίσει και έκανε διάφορες αποχρώσεις του ροζ τώρα πως ακριβώς της λένε δεν ξέρω ...τον έναν τοίχο τον έκανε και με σφουγγάρι και βγήκε πολύ ωραίο ...δεν του το είχα να συνδιάσει τόσο καλά τα χρώματα μεταξύ τους ... 

Θα μπω να δω γιαντα αυτοκόλλητα που λες γιατί δεν ξέρω ακόμα τι ακριβώς θέλω θέλω κάτι ιδιαίτερο.... 

Εγώ πάντως για τα ράφια και τα κάδρα δεν ανησυχώ στο τοίχο ... Μου δίνει εγγύηση ο άντρας μου ότι είναι 100% σίγουρα και έτσι δεν ανησυχώ ... 

 

Που το βρήκες το απορρυπαντικό ? Γιατί εγώ η καημενη ψάχνω και δεν βρίσκω ...καλά στο σούπερ μάρκετ ξεχνάω να κοιτάω χαχαχαχ ... 

Ποτέ λες να πλύνεις τα βρεφικά ρούχα ? 

Για το ζάχαρο δεν μπορώ να σου πω κάτι αλλά και εμένα μου φαίνεται ότι ανεβαίνει αρκετά ... Επικοινωνίσε με τον ενδοκρινολόγο σου αύριο αν είναι ... 

 

Και εγώ σκέφτομαι να πάρω για της πρώτες μέρες πάνες ακράτειας ...βέβαια πήρα κάτι σερβιετες τεράστιες δεν έγραφε ότι είναι για την συγκεκριμένη δουλειά έγραφε ακράτειας της βρήκα φτηνές και είπα να της δω συγκεκριμένα 1€ είχαν η 10 ...της ανοίγω και ήταν πραγματικά τεράστιες ..

Για της θηλές δεν το ήξερα ότι θέλουμε ... 

Αλλά αν είναι δεν το βλέπουμε εκείνη την ώρα και πηγαίνει κάποιος να μας πάρει ? 

Επίσης να.επιθεματ θηλασμού ξέρει καμία κάθε πότε τα αλλάζουμε ? 

Είναι νωρίς νομίζω για να τα πλύνεις, μετά θα χρειαστεί να το ξανακάνεις. Εγώ ρουχάκια θα αγοράσω σε κανένα 20ήμερο λογικά. 

Όσο για τους βαθμούς, εγώ στους 90 δν θα τα πλύνω, στους 40 λογικά. Θα αλλοιωθουν κ τα χρώματα κορίτσια, επίσης για ποιο λόγο να βάλεις το μωρό σε μια αποστειρωμένη φάση; χρειάζεται αντισώματα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Κοίτα, 1 ώρα μετά το γευμα μπορεί να φτάσει κ 140 κ είναι νορμάλ, μην τρελένεσαι. Φυσικά συζήτησε με ενδοκρινολόγο. Κ γω κάνω μετρήσεις, όχι συνέχεια, αλλά γενικά το ελέγχω...

Όσο για απορρυπαντικό, ακούω οτι είναι καλό το προδέρμ, γτ καλά τα βρεφικά αλλα το θέμα είναι κ να καθαρίζουν κιόλας.

Είναι νωρίς νομίζω για να τα πλύνεις, μετά θα χρειαστεί να το ξανακάνεις. Εγώ ρουχάκια θα αγοράσω σε κανένα 20ήμερο λογικά. 

Όσο για τους βαθμούς, εγώ στους 90 δν θα τα πλύνω, στους 40 λογικά. Θα αλλοιωθουν κ τα χρώματα κορίτσια, επίσης για ποιο λόγο να βάλεις το μωρό σε μια αποστειρωμένη φάση; χρειάζεται αντισώματα νομίζω.

Συμφωνώ με τα αντισώματα και ότι γενικά δεν χρειάζεται η τρελή αποστείρωση ... 

Ναι δεν θα τα πλύνω από τώρα έτσι και αλλιώς δεν βρήκα ακόμα την παιδίατρο να την ρωτήσω για απορρυπαντικό και τα σχετικά .... 

Πάντως διάβασα παντού ότι δεν καθαρίζουν τα βρεφικά απορρυπαντικά... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Συμφωνώ με τα αντισώματα και ότι γενικά δεν χρειάζεται η τρελή αποστείρωση ... 

Ναι δεν θα τα πλύνω από τώρα έτσι και αλλιώς δεν βρήκα ακόμα την παιδίατρο να την ρωτήσω για απορρυπαντικό και τα σχετικά .... 

Πάντως διάβασα παντού ότι δεν καθαρίζουν τα βρεφικά απορρυπαντικά... 

 

Ακριβώς, κ σκεφτείτε οτι κάποιες φορές θα λερώνονται κ ας φοράνε πάνα. Άρα θα χρειάζονται καλό, δυνατό απορρυπαντικό. Τα βρεφικά είναι ήπια πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenpap είπε:

Ακριβώς, κ σκεφτείτε οτι κάποιες φορές θα λερώνονται κ ας φοράνε πάνα. Άρα θα χρειάζονται καλό, δυνατό απορρυπαντικό. Τα βρεφικά είναι ήπια πολυ.

Σίγουρα θα λερώνονται και με την πάνα ... 

Και αν δεν καθαρίζουν τα βρεφικά με τι τα πλένουμε μετά ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Πιστεύω θα χρειάζονται αλλαγή πιο πολλές φορές την ημέρα .. απλά είπα μήπως τα αλλάζουμε κάθε 3 η 4 ώρες ... 

Και συμφέρει να το παραγγείλεις από εκεί με τα έξοδα αποστολής ? 

Εγώ βρήκα μερικά άλλα είπα να κοιτάξω και σε σούπερ μάρκετ μια φορά να δω μήπως μου βγαίνει το ίδιο ... 

Βρήκα και ένα με 2€ αλλά θα είναι καλό ? Το είδες στο Σκρουτζ το βρήκα ... 

Δεν το είδα ίσως είναι μικρή ποσότητα ή προσεξε μην είναι για πλύσιμο των μπιμπερο κ όχι ρούχων. Έβαλα παραλαβή από το κατάστημα. Επέλεξα το πιο οικονομικό κατάστημα που είναι κοντά στο σπίτι μου. 

Επίσης παρήγγειλα από το eBay αυτοκίνητο 140*70 με 4 ευρώ. Μην τα πάρετε από το sticky είναι πανάκριβο.

Just now, Anna17 είπε:

Το Αρκάδι σε νιφάδες πάντως έχει 7,45 το είδα χτες στο σούπερ επίτηδες. Ειναι για 20 πλυσεις. Άρα @Μαρίτσα10 εσύ ξέρεις αρκετά. Πρέπει να μου κάνεις σεμινάρια.

 

 

Πήρα της intermed με 5 και κάτι ευρώ το 1,5 λίτρο....σε υγρή μορφή δηλαδή. Απο φαρμακείο.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Με το δικό μας κανονικό απορρυπαντικό.

Θα μιλήσω με.την παιδίατρο και θα σου πω τι θα μου πει ..γιατί πιστεύω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα και ας πλυθούν με.αυτο από την αρχή ...

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenapap θα πλυθεί και με το χέρι κάτι που θα λερωθει εκείνη την ώρα για να φύγει ο λεκές γιατί αν στεγνώσει δεν είναι εύκολο. Ούτε θα το βάλεις λερωμενο μέσα στο πλυντήριο. Θα το δούμε και στην πράξη αυτό λογικά.

@Μαρίτσα10 e bay ε; τον μικρό πρίγκιπα θέλω εγώ. Θα μπω να δω. Ευχαριστώ!! 

Το δωμάτιο τελείωσε επιτέλους. Έγινε πολύ ωραίο τελικά. Αν και στην αρχή τρόμαξα γιατί το ανοιχτό χρώμα μου φάνηκε πιο σκούρο αλλά τελικά στέγνωσε και έδειξε. Καλά η μέντα είναι απίστευτο χρώμα. Τώρα θέλω να βρω φωτιστικό και κουρτίνα. Ακριβουτσικες οι κουρτίνες πάντως.  Εντάξει μέχρι το Μάιο θα έχω τελειώσει με τη διακόσμηση. 

Κάθε φορά που περνάω ανάβω το φως και το χαζεύω λιγάκι. Είναι στο δρόμο τα νινακια μας. Μερα με τη μέρα το καταλαβαίνω όλο και πιο πολύ. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

@Elenapap θα πλυθεί και με το χέρι κάτι που θα λερωθει εκείνη την ώρα για να φύγει ο λεκές γιατί αν στεγνώσει δεν είναι εύκολο. Ούτε θα το βάλεις λερωμενο μέσα στο πλυντήριο. Θα το δούμε και στην πράξη αυτό λογικά.

@Μαρίτσα10 e bay ε; τον μικρό πρίγκιπα θέλω εγώ. Θα μπω να δω. Ευχαριστώ!! 

Το δωμάτιο τελείωσε επιτέλους. Έγινε πολύ ωραίο τελικά. Αν και στην αρχή τρόμαξα γιατί το ανοιχτό χρώμα μου φάνηκε πιο σκούρο αλλά τελικά στέγνωσε και έδειξε. Καλά η μέντα είναι απίστευτο χρώμα. Τώρα θέλω να βρω φωτιστικό και κουρτίνα. Ακριβουτσικες οι κουρτίνες πάντως.  Εντάξει μέχρι το Μάιο θα έχω τελειώσει με τη διακόσμηση. 

Κάθε φορά που περνάω ανάβω το φως και το χαζεύω λιγάκι. Είναι στο δρόμο τα νινακια μας. Μερα με τη μέρα το καταλαβαίνω όλο και πιο πολύ. 

Κ βλακεία να είναι στο τέλος άλλο να το χεις πάρει 4 ευρώ κ άλλο 40! Θα το τοποθετήσω αφού έρθουν οι κούνιες....το πήρα περισσότερο για να καλύψω το λαχανί! Ο άντρας μου τρελαίνεται για αυτό το χρώμα...εμένα δεν μου αρέσει κ για να το σπάσω κάπως έβαψα το άλλο μισό μέρος του δωματίου πορτοκαλί. Οπότε θα το βάλω εκεί που είναι το λαχανί για να γίνει κάπως πιο κοριτσίστικο. 

Εθιστικα λίγο με τα ψώνια. Παρήγγειλα κ 6 επιθέματα στήθους επαναχρησιμοποιούμενα από το ebay δύο ευρώ κ κάτι. Έχει κ άλλο είδος τα 12 λιγότερο από δύο ευρώ. Πήρα τα πιο ακριβά γτ μου φάνηκαν κάπως καλύτερης αντοχής.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10  καλά εννοείτε. Έχει διαφορά στην τιμή. Εμενα δεν ανακατεύετε με τα χρώματα. Ήθελε μπλε. Τελικά τώρα που το έβαψα όπως έλεγα του αρέσει. Βέβαια εξαρτάται και από πολλά άλλα. Δηλαδή βάλε κουρτίνες στο χρώμα που σου αρέσει βάλε και τις κουνιες σε εκείνο τον τοίχο. Ίσα που θα φαίνετε στο τέλος. Ναι όντως το ebay είναι κόλλημα. Και εγώ χαζεύω από την ώρα που μου το είπες φαντάσου. Καλά έχω βρει εκεί και κάτι φορμακια ολόσωμα με την πλάτη να είναι σαν δεινοσαυρακι. Τα περιμένω τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Μαρίτσα10  καλά εννοείτε. Έχει διαφορά στην τιμή. Εμενα δεν ανακατεύετε με τα χρώματα. Ήθελε μπλε. Τελικά τώρα που το έβαψα όπως έλεγα του αρέσει. Βέβαια εξαρτάται και από πολλά άλλα. Δηλαδή βάλε κουρτίνες στο χρώμα που σου αρέσει βάλε και τις κουνιες σε εκείνο τον τοίχο. Ίσα που θα φαίνετε στο τέλος. Ναι όντως το ebay είναι κόλλημα. Και εγώ χαζεύω από την ώρα που μου το είπες φαντάσου. Καλά έχω βρει εκεί και κάτι φορμακια ολόσωμα με την πλάτη να είναι σαν δεινοσαυρακι. Τα περιμένω τώρα. 

Αυτό λέω να κάνω! Αυτοκόλλητο στο λαχανί + κούνιες....έεε θα σπάσει κάπως η λαχανιλα.

Άσε το ebay είναι μεγάλος εθισμός. Βγήκα γτ θα τα αγοράσω όλα στο τέλος.

  • Χαχα 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα κ καλή βδομάδα. :) Βροχή και γκρι παντού. Εσείς π μένετε σε νησιά, ίσως κ να χει ήλιο.

Καλημέρααααα ... Και εδώ στην Ήπειρο που είμαι εγώ βροχή σήμερα και αέρα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...