Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elenpap είπε:

Δεν με ξυπνάει, όχι. Αλλά χαίρομαι τόσο πολύ π τα αισθανόμαστε κ ξέρουμε οτι είναι καλά. :)

Περιμένω να μ έρθει μια παραγγελία π είχα κάνει με κουβερτούλες, πετσετούλες κτλ. Ανυπομονώ. :wub:

Ναι είναι ωραίο αίσθημα γενικά όταν κουνιέται μέσα στην κοιλίτσα ... Νιώθεις μια αγάπη εκείνη την ώρα δεν μπορώ να το περιγράψω ...

 

Ναι θυμάμαι ότι μας είχες πει ότι είχες κάνει παραγγελία δεν σου έχουν έρθει ακόμα ?


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, eleniko79 είπε:

Σε βρισκω πολυ πρακτικη ..να φανταστω οτι ειναι το 2ο παιδακι σου..

εχεις απολυτο δικιο για το σφουγγαρι ειναι εστια μικροβιων εαν δεν στεγνωνουν  πολυ καλα..

Εμενα με βολεψαν πολυ οι πετσετες με την κουκουλα μεχρι που ηταν και 1 ετους...ακομα εχω βρεφικα σετ πετσετες απλες  αθικτες.

Κοριτσια και εγω τα ιδια τρελο ξενυχτι ..απο τωρα..

Βρε κοριτσια απο καροτσακι τι εχετε παρει;

Όχι το πρώτο μου είναι. Απλά προτιμώ να δίνω χρήματα σε κάτι που όντως θα έχω ανάγκη και όχι να με κοροϊδεύουν επειδή περιμένω παιδι. Γιατί τα περισσότερα βρεφικά είναι να τραβάς τα μαλλιά σου σε θέμα κόστους. Άσε που πας σε ένα μαγαζί και σε φορτώνουν άχρηστα πράγματα. Εντάξει δεν ξέρω τι να πάρω αλλά μπορώ να καταλάβω ότι μερικά μου είναι άχρηστα. 

Σήμερα πέρασα από την δουλειά μου για κάτι χαρτιά και άκουσα αμέσως τις γνωστές μπαρούφες. Με λυπηθηκε μια που το παιδί μου θα γεννηθεί καρκίνος. Της είπα ότι θα το δώσω για υιοθεσία και θα προγραμματισω το επόμενο σε ζώδιο που να της αρεσει. Τι είναι αυτές καλέ;;;;; 

Επίσης ο ενδοκρινολογος μου είπε ότι στις εγγυες είναι καλά να είναι το ζάχαρο κάπου στο 75. Να φροντίζω να μην μένω πολύ νηστικη και εφόσον η γλυκόζηλιωμένη μου ήταν καλή να μην κάνω κάτι παραπάνω από τις μήνιαιες εξετάσεις μου. Γιατί αυτό που δεν θέλει είναι να ανεβάζω σάκχαρο. Εγώ πάντως άρχισα από την Παρασκευή να προσέχω την διατροφή μου. 

Εγώ πήρα ένα της lorelli 3 σε 1.  Στα 200€. Οδηγώ και όλας δεν προκειτε πιστεύω να το χρησιμοποιήσω πάρα πολύ οπότε δεν ήθελα να δώσω πολλα χρήματα. Κοίταξα απλά τις αναρτήσεις και τις ρόδες να μην κουνάει πολυ. Όχι εγώ δηλαδή ο άντρας μου. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Όχι το πρώτο μου είναι. Απλά προτιμώ να δίνω χρήματα σε κάτι που όντως θα έχω ανάγκη και όχι να με κοροϊδεύουν επειδή περιμένω παιδι. Γιατί τα περισσότερα βρεφικά είναι να τραβάς τα μαλλιά σου σε θέμα κόστους. Άσε που πας σε ένα μαγαζί και σε φορτώνουν άχρηστα πράγματα. Εντάξει δεν ξέρω τι να πάρω αλλά μπορώ να καταλάβω ότι μερικά μου είναι άχρηστα. 

Σήμερα πέρασα από την δουλειά μου για κάτι χαρτιά και άκουσα αμέσως τις γνωστές μπαρούφες. Με λυπηθηκε μια που το παιδί μου θα γεννηθεί καρκίνος. Της είπα ότι θα το δώσω για υιοθεσία και θα προγραμματισω το επόμενο σε ζώδιο που να της αρεσει. Τι είναι αυτές καλέ;;;;; 

Επίσης ο ενδοκρινολογος μου είπε ότι στις εγγυες είναι καλά να είναι το ζάχαρο κάπου στο 75. Να φροντίζω να μην μένω πολύ νηστικη και εφόσον η γλυκόζηλιωμένη μου ήταν καλή να μην κάνω κάτι παραπάνω από τις μήνιαιες εξετάσεις μου. Γιατί αυτό που δεν θέλει είναι να ανεβάζω σάκχαρο. Εγώ πάντως άρχισα από την Παρασκευή να προσέχω την διατροφή μου. 

Εγώ πήρα ένα της lorelli 3 σε 1.  Στα 200€. Οδηγώ και όλας δεν προκειτε πιστεύω να το χρησιμοποιήσω πάρα πολύ οπότε δεν ήθελα να δώσω πολλα χρήματα. Κοίταξα απλά τις αναρτήσεις και τις ρόδες να μην κουνάει πολυ. Όχι εγώ δηλαδή ο άντρας μου. 

Χαχαχχαχαχαχα ..... Εντάξει αυτό ήταν η ατάκα της χρονιάς πιστεύω... λυπάται το παιδί σου που θα γεννηθεί καρκίνος ... Θεέ μου τι άλλο θα ακούσουμε ... 

Να σε ρωτήσω το καρότσι το συγκεκριμένο το κοιτούσα και εγώ απλά μπερδεύομαι είναι για νεογέννητο το συγκεκριμένο ? Γιατί κάποια άλλα φυσικά ακριβότερα είναι διαφορετικά εμφανισιακά αυτό δεν μπορώ να καταλάβω .... 

Όσο αφορά τα βρεφικά για κινέζικα σάιτ τι γνωμη έχετε ? Εγώ για τον εαυτό μου έχω παραγγείλει σε ρούχα αρκετά από εκεί γιατί τα έβρισκα φτηνά και σκέφτομαι από Αύγουστο που θα έχω μάθει καλύτερα τι μικρή σε ρούχα και σχετικά λέω να παραγγείλω από εκεί για το χειμώνα ...έχω βρει κάτι συνολακια πολύ φτηνά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Χαχαχχαχαχαχα ..... Εντάξει αυτό ήταν η ατάκα της χρονιάς πιστεύω... λυπάται το παιδί σου που θα γεννηθεί καρκίνος ... Θεέ μου τι άλλο θα ακούσουμε ... 

Να σε ρωτήσω το καρότσι το συγκεκριμένο το κοιτούσα και εγώ απλά μπερδεύομαι είναι για νεογέννητο το συγκεκριμένο ? Γιατί κάποια άλλα φυσικά ακριβότερα είναι διαφορετικά εμφανισιακά αυτό δεν μπορώ να καταλάβω .... 

Όσο αφορά τα βρεφικά για κινέζικα σάιτ τι γνωμη έχετε ? Εγώ για τον εαυτό μου έχω παραγγείλει σε ρούχα αρκετά από εκεί γιατί τα έβρισκα φτηνά και σκέφτομαι από Αύγουστο που θα έχω μάθει καλύτερα τι μικρή σε ρούχα και σχετικά λέω να παραγγείλω από εκεί για το χειμώνα ...έχω βρει κάτι συνολακια πολύ φτηνά ... 

Έχει πολλά μοντέλα από οικονομικά μέχρι πιο ακριβά.Για νεογέννητο κάνουν όλα όσα έχουν Πορτ μπεμπέ. Μετά αλλάζει θέση το Πορτ μπεμπέ και διπλώνει στα πόδια για να μπει μετά από 1ος έτους. Συν το αυγουλάκι του. Οπότε κάνει και για πολύ μωρό. 

Για τα ρούχα του e bay λες; γιατί αυτά όλα που έχουμε εδώ είναι καλύτερα; Οταν είναι λίγο πιο μεγάλο και εγώ θα πάρω γιατί έχουν πολλά σχέδια αστεία που δεν υπάρχουν εδώ η είναι πολύ ακριβά. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Anna17 είπε:

Όχι το πρώτο μου είναι. Απλά προτιμώ να δίνω χρήματα σε κάτι που όντως θα έχω ανάγκη και όχι να με κοροϊδεύουν επειδή περιμένω παιδι. Γιατί τα περισσότερα βρεφικά είναι να τραβάς τα μαλλιά σου σε θέμα κόστους. Άσε που πας σε ένα μαγαζί και σε φορτώνουν άχρηστα πράγματα. Εντάξει δεν ξέρω τι να πάρω αλλά μπορώ να καταλάβω ότι μερικά μου είναι άχρηστα. 

Σήμερα πέρασα από την δουλειά μου για κάτι χαρτιά και άκουσα αμέσως τις γνωστές μπαρούφες. Με λυπηθηκε μια που το παιδί μου θα γεννηθεί καρκίνος. Της είπα ότι θα το δώσω για υιοθεσία και θα προγραμματισω το επόμενο σε ζώδιο που να της αρεσει. Τι είναι αυτές καλέ;;;;; 

Επίσης ο ενδοκρινολογος μου είπε ότι στις εγγυες είναι καλά να είναι το ζάχαρο κάπου στο 75. Να φροντίζω να μην μένω πολύ νηστικη και εφόσον η γλυκόζηλιωμένη μου ήταν καλή να μην κάνω κάτι παραπάνω από τις μήνιαιες εξετάσεις μου. Γιατί αυτό που δεν θέλει είναι να ανεβάζω σάκχαρο. Εγώ πάντως άρχισα από την Παρασκευή να προσέχω την διατροφή μου. 

Εγώ πήρα ένα της lorelli 3 σε 1.  Στα 200€. Οδηγώ και όλας δεν προκειτε πιστεύω να το χρησιμοποιήσω πάρα πολύ οπότε δεν ήθελα να δώσω πολλα χρήματα. Κοίταξα απλά τις αναρτήσεις και τις ρόδες να μην κουνάει πολυ. Όχι εγώ δηλαδή ο άντρας μου. 

Μπραβο βρε Anna17 συμφωνω απολυτα σε οτι ειπες.

Τα ιδια ακουω και εγω για το ζωδιο και τα λενε γυναικες που ειναι μανουλες ηδη.

Στο 1ο παιδι πηρα το Concord Neo ολο το σετ πανακριβο καροτσι ελαττωματικη μπροστινη ροδα! και ουτε αντιπροσωπεια στην Ελλαδα δεν εχει!!!τραγικο!!!! ....τωρα λοιπον εχοντας περασει τον ενθουσιασμο της πρωτοτοκης και ανιδεης σκεφτομαι να παρω ενα Wisesonle που πληρει τις δικες μου προυποθεσεις εχει πολυ καλες κριτικες και ειναι πολυ οικονομικο !

Εαν σκεφτομαστε ολες ετσι ισως να σταματησει να ειναι εμποριο και η γεννηση ενος παιδιου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

Έχει πολλά μοντέλα από οικονομικά μέχρι πιο ακριβά.Για νεογέννητο κάνουν όλα όσα έχουν Πορτ μπεμπέ. Μετά αλλάζει θέση το Πορτ μπεμπέ και διπλώνει στα πόδια για να μπει μετά από 1ος έτους. Συν το αυγουλάκι του. Οπότε κάνει και για πολύ μωρό. 

Για τα ρούχα του e bay λες; γιατί αυτά όλα που έχουμε εδώ είναι καλύτερα; Οταν είναι λίγο πιο μεγάλο και εγώ θα πάρω γιατί έχουν πολλά σχέδια αστεία που δεν υπάρχουν εδώ η είναι πολύ ακριβά. 

Οπότε αν χρειαστεί να πάρω καρότσι γιατί μέχρι στιγμής θα μου δώσουν όλα όσα χρειάζεται η μπέμπα σε έπιπλα και κορίτσι να κοιτάξω να έχει και Πορτ μπεμπέ... Όταν λες συν το αυγουλακι του ? 

 

Όχι δεν εννοώ το eBay έννοια. Το AliExpress και πολύ φθηνά ρουχαλακια και πιο φθηνά από το eBay μπορώ να σου πω αν τα βρεις και χωρίς έξοδα αποστολής είναι μια χαρά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξέρω και το aliexpress. Και στο e bay Κινέζοι πουλάνε και χωρίς έξοδα. Πως τα καταφέρνουν άραγε;; Χαχα

Ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν ένα κάθισμα που μπαίνει και στο αμάξι αλλά κουμπώνει και στο καρότσι να το μεταφέρεις εκεί. Βέβαια μετά τους 3 μήνες. Αυτό το κάθισμα το λένε και αυγό. Δεν μοιάζει καθόλου αλλά έτσι μου το είπαν έτσι το λέω. 

@eleniko79 πραγματικά εκμετάλλευση. Έψαχνα τώρα για φωτιστικά φαντάσου και δεν έβρισκα κάτω από 35€ να μου αρέσει. Και μια σταλιά και πλαστικά. Αποφάσισα να πάρω ένα καπέλο μπλε από το Ικεα και να του κόλλησω επάνω λευκά υφασμάτινα αστεράκια. Από το ύφασμα μου περισσευσε από τα σεντόνια. Και τέλειο να μην είναι θα είναι από τα χέρια μου. Και τα χρήματα που περισσεύουν θα πάω να τα πάρω σοκολάτες να τα ευχαριστηθώ. Άσε για τα σεντόνια βρήκα τέλεια υφάσματα στο κέντρο πολύ πολύ καλής ποιότητας με 7€ το μέτρο. Δεν μου κόστισε κανένα σετ πάνω από 10€. Άσε του λικνου τα σετ που μου βγήκαν 3-4€. Και λέω μα πόσο πια μας τα πουλάνε όταν το φθηνότερο σετ έχει 18-20€ και 7-10 αντίστοιχα?

Α επίσης μόλις είδα ότι στο μαιευτήριο μητέρα το Σάββατο έχει μια ημερίδα για την εγκυμοσύνη που θα μιλήσουν γιατροί. Δωρεάν. Αν ενδιαφέρει κάποια ας το δει στο σαιτ τους. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Α ναι το ξέρω και το aliexpress. Και στο e bay Κινέζοι πουλάνε και χωρίς έξοδα. Πως τα καταφέρνουν άραγε;; Χαχα

Ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν ένα κάθισμα που μπαίνει και στο αμάξι αλλά κουμπώνει και στο καρότσι να το μεταφέρεις εκεί. Βέβαια μετά τους 3 μήνες. Αυτό το κάθισμα το λένε και αυγό. Δεν μοιάζει καθόλου αλλά έτσι μου το είπαν έτσι το λέω. 

@eleniko79 πραγματικά εκμετάλλευση. Έψαχνα τώρα για φωτιστικά φαντάσου και δεν έβρισκα κάτω από 35€ να μου αρέσει. Και μια σταλιά και πλαστικά. Αποφάσισα να πάρω ένα καπέλο μπλε από το Ικεα και να του κόλλησω επάνω λευκά υφασμάτινα αστεράκια. Από το ύφασμα μου περισσευσε από τα σεντόνια. Και τέλειο να μην είναι θα είναι από τα χέρια μου. Και τα χρήματα που περισσεύουν θα πάω να τα πάρω σοκολάτες να τα ευχαριστηθώ. Άσε για τα σεντόνια βρήκα τέλεια υφάσματα στο κέντρο πολύ πολύ καλής ποιότητας με 7€ το μέτρο. Δεν μου κόστισε κανένα σετ πάνω από 10€. Άσε του λικνου τα σετ που μου βγήκαν 3-4€. Και λέω μα πόσο πια μας τα πουλάνε όταν το φθηνότερο σετ έχει 18-20€ και 7-10 αντίστοιχα?

Α επίσης μόλις είδα ότι στο μαιευτήριο μητέρα το Σάββατο έχει μια ημερίδα για την εγκυμοσύνη που θα μιλήσουν γιατροί. Δωρεάν. Αν ενδιαφέρει κάποια ας το δει στο σαιτ τους. 

Σωστηηηηηηηη......με τα σεντονακια!βαμβακερα 100% να ειναι μονο ..

το φωτιστικο να ξερεις ανεκτιμητης αξιας  απο τα χερια της μανουλας!και εγω απο το ΙΚΕΑ εχω φωτιστικο στο παιδικο και στο χωλ μου και σε ενημερωνω δεν εχουν παθει τιποτα σε αντιθεση με τη κουζινας που το εχω αλλαξει 2 φορες!και ειναι και ομορφα!

19 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα καλη ερωτηση!!φανταζομαι οτι θα μας δειξουν τα τυπικα στο νοσοκομειο.απο κει κ περα την κατσαμε χαχαχα..το δυσκολο μεχρι να πεσει αφαλος μετα θα μαστε καλυτερα!!

Ωρες ωρες λεω ποτε θα γεννηθεις κ χω αγωνια να σε γνωρισω κ μεταλεω κ στην κοιλιτσα καλα εισαι μωρε!!θελει πανω απο ολα ψυχραιμια κ θα τα βρουμε κ τα κουμπια κ τα κολπα!!κ ολα!

Κοριτσια εγω αν και δεν ειχα ιδεα στο πρωτο μου παιδι  το εκανα μπανιο στα χερια μεχρι  5-6 μηνων ...δεν βολευτικα με τιποτα τα μπανιερο μετα πηρα απο τα Mothercare ενα που ειναι σαν χαλακι αντιολισθητικο με ενσωματομενο καθισματακι και το καταχαρηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniko79 είπε:

Σωστηηηηηηηη......με τα σεντονακια!βαμβακερα 100% να ειναι μονο ..

το φωτιστικο να ξερεις ανεκτιμητης αξιας  απο τα χερια της μανουλας!και εγω απο το ΙΚΕΑ εχω φωτιστικο στο παιδικο και στο χωλ μου και σε ενημερωνω δεν εχουν παθει τιποτα σε αντιθεση με τη κουζινας που το εχω αλλαξει 2 φορες!και ειναι και ομορφα!

Κοριτσια εγω αν και δεν ειχα ιδεα στο πρωτο μου παιδι  το εκανα μπανιο στα χερια μεχρι  5-6 μηνων ...δεν βολευτικα με τιποτα τα μπανιερο μετα πηρα απο τα Mothercare ενα που ειναι σαν χαλακι αντιολισθητικο με ενσωματομενο καθισματακι και το καταχαρηκα!!

Οτι βολευει την καθε μια εννοειται εμενα μ το προτεινε το συγκεκριμενο φιλη με διδυμακια.επομενως δεν κοιταξα καν τπτ αλλο!κοριτσια παραγγειλα σημερα μωρομαντηλα της προδερμ δωδεκα πακετα με 13ευρω παμπερς το νουμερο 1με 8κατι τα 54 κ της φρεζυντερμ κρεμα συγκαματος 2 20 ευρω...ανταλακτικο για την οδοντοβουρτσα μπηκα να παραγγειλω υποτιθεται....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω οπως ειχα πει ειχα παραγγειλει απο το ebay ενα φορμακι, ενα μπιμπερο, μια πιπιλα, μια θηκη για πιπιλα, κορδελιτσες για το κεφαλακι,  και παππουτσακια. Μου.εχουν ερθει ολα.μεχρι στιγμης και θα σας πω.εντυπωσεις απο θεμα ποιοτητας. λοιπον το φορμακι που.πηρα ηταν ενα.λουλουδατο το οποιο ειναι ενα ωραιο δροσερο υφασμα (βαμβακερο δε το λες ομως) το οποιο επειδη φοβαμαι θα της το φοραω με κανονικο φορμακι απο μεσα γιατι φοβαμαι ειναι η αληθεια. το μπιμπερο Ειναι μικρο οτι πρεπει για τη βολτα πιστευω. πιπιλα δε μπορω να κρινω ακομα, η θηκη ομως της πιπιλας με.εντυπωσιασε η ποιοτητα της. ουτε να.ανοιγει ευκολα, το πλαστικο ειναι το καλο πλαστικο. οι κορδελιτσες για το κεφαλακι ( που τις πηρα με επιφυλαξη για τη ποιοτητα τους τελικα ειναι παρα πολυ ωραιες γιατι ειναι απο βαμβακερη ελαστικη γαζουλα για να.μη το πιεζει ή το ερεθισει (θα.παρω κι αλλες) και τα παππουτσακια ετσι και ετσι απο ποιοτητα. δε με τρελαναν ιδιαιτερα. 

ουφ αυτα :D

  • Μου αρέσει 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eleniko79 είπε:

Σωστηηηηηηηη......με τα σεντονακια!βαμβακερα 100% να ειναι μονο ..

το φωτιστικο να ξερεις ανεκτιμητης αξιας  απο τα χερια της μανουλας!και εγω απο το ΙΚΕΑ εχω φωτιστικο στο παιδικο και στο χωλ μου και σε ενημερωνω δεν εχουν παθει τιποτα σε αντιθεση με τη κουζινας που το εχω αλλαξει 2 φορες!και ειναι και ομορφα!

Κοριτσια εγω αν και δεν ειχα ιδεα στο πρωτο μου παιδι  το εκανα μπανιο στα χερια μεχρι  5-6 μηνων ...δεν βολευτικα με τιποτα τα μπανιερο μετα πηρα απο τα Mothercare ενα που ειναι σαν χαλακι αντιολισθητικο με ενσωματομενο καθισματακι και το καταχαρηκα!!

Πραγματικά το θέμα μπάνιο θα είναι μεγάλο θέμα για εμένα όπως και η αλλαγή πάνας. Λόγω θέματος με τη μέση. Έτσι πήρα ένα παλιό γραφείο που είχα συμμαζεμενο και έβαλα εκεί την αλλαξιερα και σκέφτομαι να το κάνω και μπάνιο εκεί στην αρχή. Μετά σκέφτομαι αυτές τις λεκανες που στερεωνονται πάνω στη δική μας μπανιερα για να μην σκυβω τελείως κάτω. Ο άντρας μου είπε μην αγχωθείς με το μπάνιο θα τον κάνουμε μαζί. Έτσι και δεν βοηθήσει και αγχωθω μετά ξαφνικά θα του τον δίνω αγκαλια πάντα λερωμενο... 

@Eleni2512 όντως καλό θα είναι τα ρούχα με κάτι ακόμη από μέσα. Και εγώ σκέφτηκα να πάρω κανένα χειμωνιάτικο φορμακι όπως είπε και η @Giosotpk για πιο μετά. Κορδελιτσες τι καλά... Καλοφορετα μωρέ!!!

Κορίτσια σήμερα μπήκα στον 7ο. Τελευταίο τρίμηνο. 90 μέρες ακόμη μου βγάζει το πρόγραμμα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Και από την άλλη σκέφτομαι οτι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμη. Τι είναι 90 μέρες. Περνανε νερό. Τσουπ έφτασε ο μπέμπης. :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Πραγματικά το θέμα μπάνιο θα είναι μεγάλο θέμα για εμένα όπως και η αλλαγή πάνας. Λόγω θέματος με τη μέση. Έτσι πήρα ένα παλιό γραφείο που είχα συμμαζεμενο και έβαλα εκεί την αλλαξιερα και σκέφτομαι να το κάνω και μπάνιο εκεί στην αρχή. Μετά σκέφτομαι αυτές τις λεκανες που στερεωνονται πάνω στη δική μας μπανιερα για να μην σκυβω τελείως κάτω. Ο άντρας μου είπε μην αγχωθείς με το μπάνιο θα τον κάνουμε μαζί. Έτσι και δεν βοηθήσει και αγχωθω μετά ξαφνικά θα του τον δίνω αγκαλια πάντα λερωμενο... 

@Eleni2512 όντως καλό θα είναι τα ρούχα με κάτι ακόμη από μέσα. Και εγώ σκέφτηκα να πάρω κανένα χειμωνιάτικο φορμακι όπως είπε και η @Giosotpk για πιο μετά. Κορδελιτσες τι καλά... Καλοφορετα μωρέ!!!

Κορίτσια σήμερα μπήκα στον 7ο. Τελευταίο τρίμηνο. 90 μέρες ακόμη μου βγάζει το πρόγραμμα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Και από την άλλη σκέφτομαι οτι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμη. Τι είναι 90 μέρες. Περνανε νερό. Τσουπ έφτασε ο μπέμπης. :razz:

Κοίτα δεν ακούγεται κακή ιδέα αυτό που θέλεις να κάνεις με.τκ γραφείο ... Πιστεύω θα σε βολεψει πολύ δεν θα σκύβεις σχεδόν καθόλου ... 

Χαχαχχαχαχ ...θα σε βοηθήσει σίγουρα ο άντρας σου αν τον εκβιάζεις ότι θα του τον δίνεις λερωμένο είμαι σίγουρη πως θα το κάνει ...με έκανες και γέλασα πάλι ...με κοιτάει και ο άντρας μου και με ρωτάει συνέχεια γιατί γελάω ... 

Εγώ δεν πιστεύω πως θα χρειαστεί και κάτι από μέσα αν βάζουμε μακρυμάνικο από πάνω ...και κάλτσουλες και μια χαρά θα είναι αν σκεφτείς ότι θα κοιμάται και συνέχεια και θα είναι σκεπασμένο ...

Αν σκάει το μικρό εκνευρίζεται έχω διαβάσει ...άκου τώρα 50 εκ ανθρωπάκι να εκνευρίζεται ...

Αχ μην μου λες τέτοια 90 μέρες εγώ έχω σχεδόν μια εβδομάδα που έχω μπει στον έβδομο ...27 και 5 σήμερα ... Πω πω τίποτα δεν έμεινε ...αγχωθηκες εσύ αγχώθηκα και εγώ τώρα ...νιώθω ότι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ... 

Λιγότερο από 90 μέρες :shock:

 

Just now, happysmile είπε:

106 εμενα κυριολεκτικα δεν.εχω ετοιμασει τπτ!!

Αγχώθηκα και εγώ μαζί με εσένα και την @Anna17

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Κοίτα δεν ακούγεται κακή ιδέα αυτό που θέλεις να κάνεις με.τκ γραφείο ... Πιστεύω θα σε βολεψει πολύ δεν θα σκύβεις σχεδόν καθόλου ... 

Χαχαχχαχαχ ...θα σε βοηθήσει σίγουρα ο άντρας σου αν τον εκβιάζεις ότι θα του τον δίνεις λερωμένο είμαι σίγουρη πως θα το κάνει ...με έκανες και γέλασα πάλι ...με κοιτάει και ο άντρας μου και με ρωτάει συνέχεια γιατί γελάω ... 

Εγώ δεν πιστεύω πως θα χρειαστεί και κάτι από μέσα αν βάζουμε μακρυμάνικο από πάνω ...και κάλτσουλες και μια χαρά θα είναι αν σκεφτείς ότι θα κοιμάται και συνέχεια και θα είναι σκεπασμένο ...

Αν σκάει το μικρό εκνευρίζεται έχω διαβάσει ...άκου τώρα 50 εκ ανθρωπάκι να εκνευρίζεται ...

Αχ μην μου λες τέτοια 90 μέρες εγώ έχω σχεδόν μια εβδομάδα που έχω μπει στον έβδομο ...27 και 5 σήμερα ... Πω πω τίποτα δεν έμεινε ...αγχωθηκες εσύ αγχώθηκα και εγώ τώρα ...νιώθω ότι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ... 

Λιγότερο από 90 μέρες :shock:

 

Αγχώθηκα και εγώ μαζί με εσένα και την @Anna17

Αχαχαχαχα..η αληθεια ηταν επιλογη μου απο  6 μηνων κ πανω να ξεκινησω να ψωνιζω του μωρου τωρα θα την λουστω!παντως αρχιζω κ βαρενω κοριτσια δλδ δουλεια σπιτι μαγειρεμαμε το ζορι καποιες φορες!κ μην σας πω οτι δεν ειμαι ουτε καν σχολαστικη πλεον τα πανω πανω κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αγχώνομαι. Αλλά εδώ και λίγες μέρες νιώθω πολύ κουρασμένη. Νυστάζω εύκολα και έχω ψιλοσταματήσει τους έντονους ρυθμούς. Θέλω όμως να τελειώνω γιατί όπως λέει και η @happysmile δεν υπάρχουν αντοχές. Και νομίζω μετά θα είναι ακόμη πιο δύσκολο. Δουλειές και εγώ μόνο μάγειρεμα και πιάτα πλένω. Είμαι και κοντη και βρίσκει η κοιλιά στο νεροχύτη και τα πλένω στο πλάι σαν το καβούρι. Και αν σκυψω λίγο μπροστά αρχίζει την διαμαρτυρίες ο κύριος ότι και καλά τον στριμωξα. :-D

Δεν θα του φοράω 2 ρουχαλάκια το καλοκαίρι. Για τον χειμώνα μιλούσα. 50 πόντους είναι μεγάλος μπελάς, με νεύρα και με απ όλα, μην τα βλέπεις έτσι χαριτωμένα χαχαχα. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...